PDA

View Full Version : Vredi li iPhone 4g ili .. ?



Ugljesa
20-07-2010, 11:34
Zanima me vredi li iPhone 4g uzimati ?Svi znamo u cemu je on napredniji u odnosu na 3gs ali taj nedostatak sa antenom me malo nervira plus sto znam jos i da proximity sensor nece lepo da sljaka,a i iOS4 nije prelezao sve decije bolesti :smrc: ..

Dal je bolje uzeti 3gs pa sacekati da izbace valjani iPhone 5 ili uzimati ovo cudo tako kakvo je ? :confused::smrc:

byMaX
20-07-2010, 11:55
Upecao si se, a? Telefon nema nikakvih problema sa prijemom niti sa proximity senzorom. Evo dosta njih je kupilo telefon i niko se ni na šta ne žali. Svi su oduševljeni. Sa 3GS-om je bilo realno većih problema, ali se nije digla prašina na netu ni oko čega. Sada realno problema ima manje, ali je njih 10 postavilo snimke na YouTube o tome i 10 najvećih sajtova je to prenelo. To je sve. Ako imaš mogućnosti, uzmi i ne razmišljaj.

igne
20-07-2010, 11:58
Upravo tako, mnogo je skeptika po tom pitanju, jedni misle ovako, drugi onako, i dok ce ti jedni reci preskoci i4 drugi ce ti reci iskuliraj to i uzmi i ne brini.. Neki bug tamo postoji, ali, nije takav da je telefon ne upotrebljiv ;) Cak mislim da problem nije ni 20% toliki koliko su od toga napravili senzaciju ::) Ja cu ga kupiti kada bude malo pristojnija cena sigurno :)

shO
20-07-2010, 12:39
Kupuj i ne razmisljaj!

Telefon je do jaja!

Ugljesa
20-07-2010, 14:04
Pa znate kako nema sta ja da se upecam ili ne.Svi sajtovi su objavili vest,tuzbe podnete protiv Apple (cak sam i negde pogledao optuznice ),Apple je dao izjavu povodom toga gde priznaju da je to problem sa antenom i sada se dobijaju free bumperi uz iPhone 4 telefon.To je on rekao i na prezentaciji koliko mi se cini ...

iPhonovic
20-07-2010, 14:58
Ma eto kupi iPhone4, dobices bumper i nema problema. A i inace verujem da nebi imao problema sa signalom, mislim nebi ga primecivao.

Shke
20-07-2010, 15:14
Mislim da izjave tipa: telefon je ******, ili telefon je do jaja, nekome ko trazi savet, ne treba davati ako niste licno probali proizvod. Iskreno, meni je malo cudno da niko od aktivnih forumasa jos nije prezentovao svoju cetvorku. Kao da svi ipak cekaju da se malo slegne prasina i vide o cemu se tu zapravo radi. Inace, telefon je vizuelno vrlo privlacan ali po meni ne vredi 600-700 eur, kad imas 3GS koji radi perfektno...

WD-40
20-07-2010, 15:34
I ja sam imao istu dilimu. Ali pratim "skandal" od kad se pojavio, i sve mi vise lici na pokusaj da se sroza ime apple-a, i sve sam vise ubedjen da je cela stvar previse naduvana, a i postavio sam slicno pitanje na ovom forumu i vecina ljudi isto misli. Sve u svemu juce drug koji je u Parizu je bio u apole store-u i rezervisao telefon, rok dostave je 5 do 10 dana tako da oko 1. avgusta mi stize telefon i onda cete cuti misljenje iz prve ruke.

shusha
20-07-2010, 16:17
Ma nemoj da kupujes ako se dvoumis, pa da posle bude ovo ono, kad budes siguran sta zelis onda i reaguj! ;) i nije iPhone 4g nego iPhone4 !!!

iPedja
20-07-2010, 20:09
Imas para, kupuj!

Vredi po mom mišljenju svaki peni :D

iSavcic
20-07-2010, 21:37
Shke neko kao sto je shO kad ti kaze da je nesto ok onda je to definitivno ok. Nema veze da li ima aparat ili ne lik se u svim segmentima razume u tehniku, a i jako dobro u iPhone. Kad se Djalf, shO, 1024, Wofer, ByMax, Igne,... i ostali sloze sa nekim mojim konstataicjama onda mi je lakse jer znam da je to skroz ispravno. Mada naravno prvo i najvise cenim sebe i svoje misljenje!
Sto se tice aktivnih forumusa svi pa i ja cekaju da dodju u posed iP4 po nekoj normalnoj ceni, i da ne preplacuju telefon. Cena nije mala al tako je kako je i uvek ce tako biti. Meni za nesto sto volim nije problem da odvojim lovu, al bi mi verovatno tesko palo da ostavim 100,200,300e za noc u kafani i to na alkohol koji kasnije ispisam!
3GS ni pocemu nije los telefon al ako je vec izasla nova generacija sto je ne uzeti (naravno ko moze).
Mnogo puta citam neke stvari ovde od ljudi koji nemaju veze al precutim i ne drzim se toga ko pijan tarabe.
NEMOJ SHVATITI NISTA LICNO ILI NAPADNICKI ;)

WD-40 Uzmi i znaj da se neces prevariti, grske nema. A na ove price tipa proxy senzor i signal ne obracaj paznju.

Ugljesa Uzmimaj i ne razmisljaj. Boko, drugar sa forumu ima iP4 i kaze da sve radi besprekorno tako da samo napred.

pozz

djalf
20-07-2010, 22:13
Lepo objasnjeno ;)
Mada sam ja i dalje zadovoljan sa 3GS-om i mislim da je za vecinu dovoljan telefon za ono sto nudi. Sada kada krene iP4 svuda imacete 8GB 3GS model koji ce bas biti povoljan i to je dobra kupovina.
iPhone 4 samo Simfree jer ima novu zastitu i ne moze se samo sacuvati ECID potpis, morace hakeri da izmisle nesto novo ako budemo hteli da radimo restore na stare verzije firmware-a.

Perica
20-07-2010, 23:01
Da li znaš nekog, ko je poznavao nekog, ko poznaje nekog ko je vratio iPhone4 :P ako ga i dalje nećeš prodaj meni :D

iVladimir
20-07-2010, 23:07
Kao prvo, morate probati telefon pre nego što ga uzmete. Problem je što Srbija i ovog puta nije na listi poželjnih zemalja za Apple.

Ja sam telefon probao pre nekoliko nedelja u Londonu u jednom od njihovih najvećih prodajnih centara i moj prvi utisak je sledeći:



jedva sam čekao da ga probam i prvi utisak pre nego što sam ga uzeo u ruke je bio vaaaaaauuuu, ali...
na drugu loptu, osećaj telefona u ruci mi se nije svideo, jer je telefon suviše kockast, što me podseća na neke stare modele Sony Ericssona,
posle malo igranja sa istim došao je na red operativni sistem iOS4. Isti sam imao na mom 3GS-u i nakon malo igranja nisam primetio značajniju razliku u brzini otvaranja aplikacija i generalnom korišćenju telefona (razlike ima, ali je ona minimalna i prosečan korisnik čak ne bi ni primetio razliku),
ekran je dobar i svetao i to je OK,
kamera dobra, ali ne i suviše dobra. Slike su dobrog kvaliteta, blic radi svoj posao u malo zatamljenom prostoru. Video je imao najveći napredak sa ovom kamerom i izgleda veoma dobro (ovo bi pored ekrana mogao da bude drugi PLUS)
nakon toga sam probao da mu oborim prijem signala. Pošto sam pre toga znao za slabu tačku moram istaći da i pored dosta truda nisam uspedo da na ekranu primetim značajniju promenu u prijemu signala (ovde treba uzeti da je Apple store u centru Londona koji je pokriven signalom ekstra jačine). Mislim da se ovaj problem sa prijemom može primetiti tek u nekom delu koji je slabo pokriven signalom i gde bi inače i svaki drugi telefon oscilirao sa prijemom, ali bi ovaj verovatno pravio više problema ("ako se ne drži kako treba"),
na kraju mogućnost kupovine, lista čekanja od 10 dana pri tome platite telefon i to po ceni koja je 500 funti za 16Gb i 600 funti za 32Gb,
na kraju ZAKLUČAK: suviše ne doumica oko toga kako se telefon ponaša sa signalom u realnim uslovima, unapređenja u delu ekrana i kamere, po mom mišljenju malo kocastiji dizajn (stvar ukusa), neznatno unapređenje brzine oko 30% u realnim uslovima, novi operativni sistem koji suprer radi i na 3GS-u, i cena koja je i više nego visoka,

Moje mišljenje nakon probe je da ovaj model treba preskočiti i pratiti dalji razvoj situacije i reakciju Apple-a, te izbacivanje verovatno novog modela koji će rešiti probleme ovog modela. 3GS sa iOS4 je pravo rešenje. Suviše je visoka cena za nešto što bi na kraju trebalo da bude samo statusni simbol i telefon za pokazivanje, a odnos funcionalnosti i cene je u disproporciji.

Shke
21-07-2010, 00:19
@iSavcic
Nikako nisam shvatio licno tvoj post, cak se i slazem sa tobom oko vrednosti komentara koje daju 'provereni' forumasi. Da nije tako i ja bih jos uvek koristio svoju Nokiu e66 :-) Samo sam posao od sebe, kad bih kao laik pitao ovde da li vredi kupiti iP4. Cinjenica je da je sigurno vrlo kvalitetan u svakom segmenu. Ali mislim da ne vredi duplo vise od 3GS. I zaista jedva cekam da neko odavde predstavi svoju cetvorku, da pocnemo da pricamo malo konkretnije a ne samo da komentarisemo tudja iskustva i raznorazne klipove o signalu, pucanju stakla i sl... ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

woffer
21-07-2010, 01:37
@iVladimir
zanima me u londonu, znaci u apple storu nema ip4 za prodaju, nego se moraju cekat 10 dana? zanima me zato sta mi je prijatelj tu krajem 7miseca u londonu i ako nemoze doc u apple store i uzet odma bez cekanja, nece bit dobro. al opet treba uzet u obzir da se ip4 30.7 pusta u jos 17zemalja pa ce i UK vjerojatno dobit neke zalihe koje ce bit tako na prodaju da se nemora cekat


sorry na off ;)

djalf
21-07-2010, 06:28
Da treba sacekati (zbog cene i nove zastite) se slazem. Da ga treba preskociti, ne. Pasce cena (zakljucanim modelima) i bice vredan kupovine.

Perica
21-07-2010, 21:52
Ja bih ovo završio čuvenim citatom "Koji je to auto bolji od Moskviča" :D LLOL sutra bih ga kupio :P

Ugljesa
21-07-2010, 23:09
LJudi aj ovako ..

Ja imam 3G i hocu da ga promenim jer prosto spor mi je u nekim situacijama i kamera me smara samo tako.Obavlja posao ali nije to to ..

Razmisljam se uzeti 3GS koji je sigurica (jedino za njega me zanima da li guta bateriju jace od 3G jer ima jaci procesor ) ili uzeti 4-ku koja je bolja od 3GS ali zato ima navedene defekte.
3GS bi mi radio posao ali kad vec kupujem nekako mi je primamljiviji iPHONE 4 jer verujem da ce 3GS biti progutan vremenom od strane novijih modela.

Verujem ljudima sa foruma koji govore da su ga koristili i da nisu imali problema sa signalom ali ja cu uzeti taj bumper obavezno.

Cena nije problem,ne zbog toga sto sam ja truli burzuj koji se ponasa bahato sa parama vec ne dobijam ga po punoj ceni tako da mi to ne predstavlja neki VELIKI PROBLEM . ..:)

djalf
22-07-2010, 00:54
Onda preskoci jednu generaciju i uzmi iPhone 4 ;)

mijalkocar
22-07-2010, 02:52
ugljesa "Cena nije problem,ne zbog toga sto sam ja truli burzuj koji se ponasa bahato sa parama vec ne dobijam ga po punoj ceni tako da mi to ne predstavlja neki VELIKI PROBLEM"
daj ajde sredi jos neki ne po punoj ceni :D i koja ti je ta cena zivo me zanima posto nije puna a nznm koja je puna...u evropi francuska 630e ajde sad ti kazi amerika 599$... a preko oglasa ide i duplo....

Ugljesa
22-07-2010, 11:47
Verovatno to ide duplo preko oglasa" mislio si kod nas :).
Ne pricamo u ovom topicu o ceni vec u performansama dva uredjaja tj 3GS i 4.
A za cenu ... jbg mnogo pitas :D.Recimo da mi je cena 3gs i 4 ista.;)

mijalkocar
22-07-2010, 13:49
:) morao sam da pitam...

dule1
27-07-2010, 19:08
Da li se isplati kupiti zakljucan iphone4 za 620 evra

shO
27-07-2010, 19:26
@dule1
NE, jer imas sim free za 630 evra ( Francuska, UK ) ili 660 evra (Italija)

dule1
27-07-2010, 19:54
Znam al ovo je kod nas,a svi koji donesu iz inostranstva dupliraju cenu

shO
27-07-2010, 19:55
@dule
Pa ti nadji nekoga da ti donese...
Ali inace iPhone 4 nikada ne bih uzeo zakljucanog jer sam procitao da se posle svakog restarta ECID menja.. tako da ce to biti pakao kada treba da se radi downrgade ( ali vec ce nesto smisliti i za to ) :D

max_serbia
27-07-2010, 20:18
Da li se isplati kupiti zakljucan iphone4 za 620 evra

ja mislim da se jako isplati, u krajnjoj liniji ga preprodaj, jer sam licno ja imao ponude od 800 evra za zakljucan iphone 4 16 gb.

Ugljesa
28-07-2010, 12:30
hm,pitam se dal u Svedskoj prodaju sim free ??

acmilan.dj
29-07-2010, 05:12
Samo da razresim neke dileme, zivim u usa i bio sam u redu za novi iphone ispred apple stora, ( neki od vas ce mozda reci da sam lud ), od kako je prvi model iphona izasao imao sam sve modele do sad, novi iphone 4g kupili smo ja i moja supruga oboje imamo telefon, NIKAKVIH problema nismo imali oko signala, kratko i jasno nismo imali problema oko nicega. Telefon je strava i tesko ce biti konkurenciji da izbaci nesto bolje u skorije vreme. I kako Steve rece na prezentaciji TESKO JE ZAMISLITI KAKO JE BILO U SVETU MOBILNIH TELEFONA PRE NEGO STO JE IPHONE IZASAO ! Pozdrav

WD-40
29-07-2010, 12:39
Napokon neko ko je koristio ip 4.