PDA

View Full Version : Neke zanimljive aplikacije...



Kv8
19-12-2007, 00:05
Evo nekih od zanimljivih aplikacija za iphone...

Customize - za razna podesavanja, izmedju ostalog i za podesavanje ikonica koje zelite da budu na spring bordu...
VNotes - nesto kao diktafon...
iRadio - internet radio
ScreenShot - za uzimanje screenshotova sa iphone-a
Level - libela
Scribble - za crtanje
BeatPhone - bubnjevi
MusicQuiz - muzicki kviz kao na iPod-u
Sketchers - crtanje pomicanjem iPhone-a
Labyrinth - kao ona stara kutija sa lopticom koju treba dovesti do cilja
TTR - igranje uz pesmu putem tipkanja
iSaber - Light Saber [ZA LJUBITELJE STAR WARSA]
Widget - Widget
Dock - sluzi kao start na windowsu ili nesto slicno, dobicete neko kao zuto sunce u donjem levom uglu springborda i kada pritisnete na njega otvorice se kao neka lepeza u kojoj birate sve instalirane programe...
Squid - File manager
iSnake - zmica na iPhone-u
iBrate - za zensku populaciju



Za vecinu ovih applikacija potrebno je da dodate ovaj source http://modmyifone.com/installer.xml ali mora bas ovako da bude unet bez velikih slova...

To be updated...

goofy
19-12-2007, 02:17
odakle mogu da skinem te igrice i razne ostale aplikacije

struktura
19-12-2007, 08:50
kada smo vec kod aplikacija.. nisam nasao nacin da ikone uklonim sa springboard-a, imam instaliran launcher, pa preko njega mogu da startujem customize, summerboard i ostalo, ne trebaju mi njihove ikone vise

balkanboy
19-12-2007, 11:33
odakle mogu da skinem te igrice i razne ostale aplikacije




installer,pa instali,pa biraj iz liste

Za neke od ovih novih idi u sources,pa edit,pa add,pa kucaj http://modmyifone.com/installer.xml ,pa ok,pa nazad u install

Kv8
19-12-2007, 11:45
za one koji ne mogu da se snadju dodacu uputstvo sa slikama, cim budem stigao...

nikon5
25-12-2007, 18:30
ima li jos koji dobar source?

nikon5
03-01-2008, 00:57
ima li netko imunchies i ibug i od kuda se moze skinuti, programcici su simpaaaaaaaaaaa

Kv8
03-01-2008, 01:07
iMunchies
iBug
iBeer

Mi izgledaju kao veoma lepe aplikacije samo sto mislim da nisu free...
Ako gresim neka me neko isprai...

Andy
05-01-2008, 05:35
iMunchies
iBug
iBeer

Mi izgledaju kao veoma lepe aplikacije samo sto mislim da nisu free...
Ako gresim neka me neko isprai...


u pravu si, nisu free, pravi ih neka firma koja generalno pravi net zezalice. trazio sam jedno celo veche nigde nema free :(

Djuka
05-01-2008, 18:11
CameraPro - dodaje zoom, burst mode i jos ponesto vasoj kameri
SMSNotify - vibrira svakih 15 sek ako ne procitate SMS

skilled warrior
05-01-2008, 22:14
haha Ibeer i Imunchies i ostatak su filmici..super fora, mozete da ih skinete preko torrent-a.

Andy
06-01-2008, 15:39
haha Ibeer i Imunchies i ostatak su filmici..super fora, mozete da ih skinete preko torrent-a.


ne, postoje i kao aplikacije, nashao sam ih (da se kupe) na nekom sajtu, ali nikako ne mogu sad ponovo da iskopam taj link....

Kv8
06-01-2008, 15:41
da to sam i ja nasao bio je to neki sajt za trikove...

tazz
06-01-2008, 17:05
Mislim da sam nasao sajt koji trazite www.hottrix.com tu se placa i kao su aplikacije ali sam nasao na youtube neki klip lika koji je kupio i kaze da je takodje video. A da je to samo klip mozete da se uverite bas na ovom sajtu kada izaberet gore iphone posle kliknite na onaj link kao as seen on... I tu se vidi. Covek koji pokazuje kaze kliknete na ovu ikonicu i bla,bla... a ta ikonica ne postoji vec samo tada krene video.

Kv8
06-01-2008, 17:39
Pazi applikacije stvarno izgledaju nerealno dobro, ako su stvarno aplikacije, mada mislim da nisu...
iBeer je i moguce da je aplikacija, ali ono sa kokicama kada on kao ubaci prst u vidi se na ekranu mislim da je to film 100%, jer je ne moguce da iPhone ima senzore za tako nesto...

Tako da ako neko ima petlju to da kupi neka javi kako je prosao...

Srecno...

JASSE
06-01-2008, 20:27
Ja kupila danas,ribicu zlatnu i kokice! NARAVNO video snimci koje sachuva u IPOD-u kao video,morash da ga startujesh i faktichki gledash video! Glupost od 6 usd :P Nije loshe malo palish drushtvo,generalno budalashtina! Znachi nisu APLIKACIJE nego VIDEO

boriskooo
09-01-2008, 23:02
narawno da su wideoi a mozete i na youtube da ukucate download ibug i tako swe sa ispred download i onda to downloadujete ne sa youtuba nego ma imate tamo wideo kako swe da uradite ........ja to imam i na n95 extra je swe......a imam i iphone temu tako da se ne prowali.......hehehehehhehehe ;D

boriskooo
09-01-2008, 23:11
a imam onaj dinar ili bilo koji drugi nowcic kao prawu aplikaciju a sad sam ubacio i piwo ali kao aplikaciju na n95 ;D

Sinisa
22-01-2008, 22:43
izvini gde da nadjem level, bas deluje cool :)

Obren
22-01-2008, 23:38
Pazi applikacije stvarno izgledaju nerealno dobro, ako su stvarno aplikacije, mada mislim da nisu...
iBeer je i moguce da je aplikacija, ali ono sa kokicama kada on kao ubaci prst u vidi se na ekranu mislim da je to film 100%, jer je ne moguce da iPhone ima senzore za tako nesto...

Tako da ako neko ima petlju to da kupi neka javi kako je prosao...

Srecno...


Hahahhaa, opasna fora, umro sam od smeha - sutra kupujem iPivo + iKokice, onu kintu ću da rizikujem ako stvarno onako dobro izgleda :)))

Inače ono za prst je stvarno nejasno kako radi. Doduše iPhone ima kapacitivne senzore po celom ekranu, tako i detektuje kad ga prineseš faci pa blankuje ekran, ali sutra ću videti kako to tačno radi pa ću javiti. E svašta... :)))

Kv8
23-01-2008, 00:26
Ma jok sve su filmici... Imas na forumu besplatno da ih skines...
Pozz da ti usteim malo para...

Obren
23-01-2008, 00:36
Ma jok sve su filmici... Imas na forumu besplatno da ih skines...
Pozz da ti usteim malo para...


Hvala brate... :)

Obren
23-01-2008, 13:03
http://rapidshare.com/files/85925969/iBeer_for_iPhone.rar.html

http://rapidshare.com/files/85926215/iMunchies_for_iPhone.zip.html

Milan
24-01-2008, 18:38
da li neko zna kako se updatuje customize kada se instalira... Recimo kako to da neko ima da izabere milion onih boja za baloncice u kojim stize sms... ili da promeni izgled baterije dok se puni telefon i slicno...

NeoDesign
24-01-2008, 19:09
imas pakete za to u instaleru, npr 'Designer image set' u 'themes'. To ce ti ubaciti dodatne slicice za customize.

iMrawius
24-01-2008, 19:13
Cuo sam od druga ako instaliram nesto iz instalera da ce mi se fon blokirati da li je to tacno ,i da bi instalirao nesto iz instalera da li mi treba WIFI :-* :'(

NeoDesign
24-01-2008, 19:24
Nece se nista desiti sa telefonom ako instaliras iz proverenih izvora (oni koji su dati uz installer). Za installer treba wifi.

iMrawius
24-01-2008, 19:56
Hvala neo desing ;D

i-luka
30-01-2008, 14:38
jedno pitanjce - kada instaliram neki e-book, gde mi je on posle?? ???

i-luka
01-02-2008, 17:50
hm, snasao sam se ono za e-books...
a ima li neka aplikacija kojom mogu da uredjujem foldere, tipa napravim folder games i tu stavljam igrice (tipa prevucem ili sacuvam), a ne da imam sve na 'desktopu'? :-\

zzz
01-02-2008, 19:10
potrazi categories

i-luka
04-02-2008, 00:08
potrazi categories


e hvala ti, al kao ono... pise da sam newbie, imam 7 postova, od toga sve 'glupa pitanja', stvarno mislis da mi 'potrazi categories' nesto znaci?! ???

mali problem sa ovim forumom (ne mislim samo na ovaj konkretan odgovor, vec na ostale topice uopste) je sto mogu da se ukljuce samo ljudi koji se vec dosta razumeju u sve to, a ostali truba...

nikon5
04-02-2008, 19:01
Na ovom forumu ima more postova, i oni koji se sada ukljucuju (jer su sada kupili iphone) svakako bi najprije trebali procitati sve topice, napraviti zabiljeske kako bi se lakse snasli, i onda bi se puno lakse uklopili u diskusije. Preporuka (moje misljenje) moderatoru da na home stranici stavi podforum "ZA POCETNIKE", i da ih uputi da najprije procitaju teme koje ih zanimaju, a onda ce shvatiti da se velika vecina njihovih pitanja vec nalazi na forumu i da su jako dobro objasnjena! Nazalost, ljudi ne zele citati, a kad krenu citati - tesko ce stati... Zanimljivo gradivo ;), da ga u dahu procitas!

zzz
04-02-2008, 22:04
Ajd da probam laicki... u installer-u instaliraj community sources, idi na sources, urade refresh, pa posle toga idi u install, pa all aplications, pa potrazi program "categories" i instaliraj...

nisa
08-02-2008, 23:54
ova camera PRO traži ključ i plaća se?!

nikon5
09-02-2008, 03:07
ova camera PRO traži ključ i plaća se?!


da za neke opcije. Prvih 10 puta je besplatno, a nakon toga neke naprednije opcije ne rade. Svejedno zoom i dalje radi i app je ok...

Rusty Ryan
19-02-2008, 15:28
http://www.youtube.com/watch?v=ycIjt-ykWRo

da li je neko video ovu aplikaciju?

Bas je super,mozes da sviras klavir na iphone,ngde sam video i gitaru!

nisa
19-02-2008, 23:03
upomoć
sve što pokušam da instaliram poslednjih dana, javlja mi error: can´t find host! Šta sam zeznula?

nikon5
20-02-2008, 00:07
upomoć
sve što pokušam da instaliram poslednjih dana, javlja mi error: can´t find host! Šta sam zeznula?


restartaj telefon, mozda pomogne ;)

nisa
20-02-2008, 22:14
probala sam. ne pomaže

Kv8
20-02-2008, 22:47
Uradi restore, ili vidi da instaliras onaj fix za Disk Space...

nisa
20-02-2008, 22:57
kako se radi restore? nemam pojma šta je fix za Disk Space, ali volim moj telefončić i molim za pomoć

nikon5
21-02-2008, 00:39
kako se radi restore? nemam pojma šta je fix za Disk Space, ali volim moj telefončić i molim za pomoć


restore - ima na xxx mjesta samo na ovom forumu, ali se nikome ne citaju ostale teme ;)
preko itunesa stisni shift i klik na restore, odaberi skinutu verziju softwarea koju zelis instalirati i nakon toga odradi jailbreak i sve sto trebas. u pitanju je i koju verziju ootb imas i sto zelis od svog ljubimca ;)

za disk space postoji bosstool koji mice programe na veliku particiju, a mozda ima jos koji program koji moze to isto

Magnifico
21-02-2008, 17:55
Pozdrav svima , ovo je moj prvi post.
Video sam danas jedan zanimljiv program za iPhone,
Touchpad se zove http://www.cs.cmu.edu/~jsherwan/projects/touchpad/

pozzz

Kv8
22-02-2008, 11:35
Aaaaa ovo je extra, extra radi, jedino ako ovaj server ima backdoor onda je malo zeznuto...

shedoks
04-03-2008, 14:40
ima li neki messenger koji podržava msn i jabber :)

byMaX
04-03-2008, 15:06
dobar je onaj tetris (trix) i pool...

mile
04-03-2008, 15:10
ima li neki messenger koji podržava msn i jabber :)


Za msn imas aplikaciju koja se zove Apollo i sada je izaso i fix za verziju 113/114.

shedoks
05-03-2008, 16:29
Da ali on ne podržava jabber protokol :-[

ima li neki koji podržava i to?

Drugo ne sviđa mi se jer ne čita grupe :)
na moju listu to dodje malo nepregledno

McLaren F1
05-03-2008, 21:42
Jel neko zna gde mogu da skinem onaj program za brzo prelistavanje imenika,mislim da se zove "search"? ::)
Jel moze da se skine preko "installer-a" ili...

4got10
06-03-2008, 15:57
Jel neko zna gde mogu da skinem onaj program za brzo prelistavanje imenika,mislim da se zove "search"? Roll Eyes
Jel moze da se skine preko "installer-a" ili...
Imas ga u installeru.

DaD
06-03-2008, 16:37
Imao sam ga i ja u instaleru ali vise ga nemam otkako sam reinstaliro instaler!
izbrisali su mi se svi sourcevi!
Dali neko zna koji source treba dodati da bi imao ga opet u instaleru?

milosh
13-03-2008, 17:02
Probaj da iz Installera instaliras Comunity Sources...

rydzo
14-03-2008, 23:40
Jel ima netko source za ibeer, ipopcorn ...hvala

g.paganini
15-03-2008, 00:17
evo ti link ..... servirao sam specijalno web server za tebe :)

http://80.74.163.130:40950/iTricks.rar

nikon5
15-03-2008, 01:02
evo ti link ..... servirao sam specijalno web server za tebe :)

http://80.74.163.130:40950/iTricks.rar



ne radi ti link...
inace to su samo video clipovi, meni je dobar onaj s peracicom prozora u toplessu ;) ;D

g.paganini
15-03-2008, 02:00
permanent link ka iTricks

http://www.fileden.com/files/2007/4/25/1015761/iTricks.rar

shedoks
18-03-2008, 23:24
Aaaaa ovo je extra, extra radi, jedino ako ovaj server ima backdoor onda je malo zeznuto...


koji backdoor. Ovo radi preko vnc-a :)

Probao sam. Povezao sam komp koji se nalazi u spavaćoj sobi sa tvom u dnevnoj (na istom su zidu :D dvi na hdmi kroz zid :D)
kao i komp sa dvd playerom. Sad pustim film na kompu, slika ide na tv a zvuk na soround od playera :)

A sve to kontrolišem preko touchpada :)
eextra je. Još po potrebi mogu na net da idem

iMrawius
19-03-2008, 10:53
Aaaaa ovo je extra, extra radi, jedino ako ovaj server ima backdoor onda je malo zeznuto...


koji backdoor. Ovo radi preko vnc-a :)

Probao sam. Povezao sam komp koji se nalazi u spavaćoj sobi sa tvom u dnevnoj (na istom su zidu :D dvi na hdmi kroz zid :D)
kao i komp sa dvd playerom. Sad pustim film na kompu, slika ide na tv a zvuk na soround od playera :)

A sve to kontrolišem preko touchpada :)
eextra je. Još po potrebi mogu na net da idem
A izvini,sta trebam da instaliram da bi i ja imao taj program ??? :-\

shedoks
19-03-2008, 11:52
Na kompu vnc na iPhonu touchpad.

Nego jel zna neko kako se koristi ovaj XMPP na MobileChat-u. Takodje kako da imam istovremeno više naloga ulogovano, dozvoljava mi samo na jednom da se ulogujem a ja ih imam malo više :)

iMrawius
19-03-2008, 12:24
Na kompu vnc na iPhonu touchpad.

Nego jel zna neko kako se koristi ovaj XMPP na MobileChat-u. Takodje kako da imam istovremeno više naloga ulogovano, dozvoljava mi samo na jednom da se ulogujem a ja ih imam malo više :)
Ja u instaleru nemam touchpad. :-\

mile
19-03-2008, 14:15
^ Touchpad pro se nalazo u bigbossovom sourcu, mora da ga imas pogledaj malo bolje!

iMrawius
19-03-2008, 14:26
^ Touchpad pro se nalazo u bigbossovom sourcu, mora da ga imas pogledaj malo bolje!
Hvala mile nasao sam :-*

iMrawius
19-03-2008, 14:39
^ Touchpad pro se nalazo u bigbossovom sourcu, mora da ga imas pogledaj malo bolje!
Mile ja sam instalirao vnc ali nece da mi se konektuje trebam da popunim parametre ali neznam sta i kako.Help me ::)

shedoks
19-03-2008, 15:43
Skini tightvnc sa neta. Pokreni ga i pojaviće se pored sata u systrayz. Desni klik perferences (ili options ne znam napamet) i definiši password. Klikni ok. Kada pređeš mišem preko ikonice pojaviće ti se ip.

To ej sve što ti treba :)
Dakle ip adresa tvog računara i password. Ukucaš to u touchpad i radiće.

iMrawius
19-03-2008, 16:13
Skini tightvnc sa neta. Pokreni ga i pojaviće se pored sata u systrayz. Desni klik perferences (ili options ne znam napamet) i definiši password. Klikni ok. Kada pređeš mišem preko ikonice pojaviće ti se ip.

To ej sve što ti treba :)
Dakle ip adresa tvog računara i password. Ukucaš to u touchpad i radiće.
Shedoks izvini sto smaram ali kako da vidim ip adresu mog kompa. :P

shedoks
19-03-2008, 16:24
Kada pređeš mišem preko ikonice pojaviće ti se ip.

iMrawius
19-03-2008, 16:38
Kada pređeš mišem preko ikonice pojaviće ti se ip.

Uspeo sam,ali kada se konektuje pise Connection failed connection could not be made to host ......... port ........ :'(pomozi

dragecyu
31-03-2008, 13:18
jel radi ovaj sorce
http://modmyifone.com/installer.xml
izbacuje mi da ne moze da nadje Host???

iMrawius
02-04-2008, 19:01
Ima po meni jedna veoma lepa igrica Milioner ima u instaleru zove se Miiliionare.Na 6 jezika je (engleski,italijanski,spanski itd)

iMrawius
02-04-2008, 19:03
Uuuu ima jedna aplikacija zove se iScores pokazuje vam trenutne rezultate u Kosarci u fudbalu,tennisu,hokeyu,tu aplikaciju preporucujem svim kladionicarima. :D

Anja-Anja
02-04-2008, 22:02
TREBA MI POMOC!!!
Kada hocu da skinem neke aplikacije ili igrice iz installera, meni pise untrusted source! i package download failed! probala sa i da rastarujem, i nista. nece da mi skida uglavnom aplikacije koje izdaje neki "Ste", da li neko moze da mi pomogne??? verzija mog iPhona je 1.1.2. Skida mi samo igrice koje su od AppTapp Official source, ili od ModMyiFone sourca

Lazar
02-04-2008, 22:11
a sto ne ubacis 1.1.4 tu meni sve radi ;p

to je poso od 15 min vec 3 puta u 10 dana radim restore hehe

iMrawius
03-04-2008, 00:22
Ljudi morate da instalirate ovo,udjite u instaler i idite na sources i innstalirajte all sources,kada to instalirate dobijate preko 40 sourceva koji su napunjeni VEOMA DOBRIM APLIKACIJAMA veoma doro. :D

shedoks
03-04-2008, 10:50
Ljudi morate da instalirate ovo,udjite u instaler i idite na sources i innstalirajte all sources,kada to instalirate dobijate preko 40 sourceva koji su napunjeni VEOMA DOBRIM APLIKACIJAMA veoma doro. :D


nije mi jasno ovo ?

iMrawius
03-04-2008, 12:04
Ljudi morate da instalirate ovo,udjite u instaler i idite na sources i innstalirajte all sources,kada to instalirate dobijate preko 40 sourceva koji su napunjeni VEOMA DOBRIM APLIKACIJAMA veoma doro. :D


nije mi jasno ovo ?
A sta ti nije jasno.

iMrawius
06-04-2008, 14:12
LJUDI MORATE DA INSTALIRATE PROGRAM SNAPTURE IZ INSTALERA TAJ PROGRAM JE MNOGO BOLJI OD CAMERA PRO I NE PLACA SE MOZETA SVE DA KORISTITE BEZ DA DONIRATE ILI PLATITE.Dobijete ZOOM,time off,burst off,size lg,silent mod,fast burst,auto rotation,use leveler itd.

mile
06-04-2008, 14:41
Isprobao Snapture i evo mojih zakljucaka:

- slike su tamnije nego kod obicne kamere i malo losijeg kvaliteta
- problem sa pamcenjem slika, moze da upamti samo jednu. cim slikas novu on prethodnu izbrise
- mislim da se za sada treba drzati originalne aplikacije dok malo ne doprave ove druge

iMrawius
06-04-2008, 14:53
Isprobao Snapture i evo mojih zakljucaka:

- slike su tamnije nego kod obicne kamere i malo losijeg kvaliteta
- problem sa pamcenjem slika, moze da upamti samo jednu. cim slikas novu on prethodnu izbrise
- mislim da se za sada treba drzati originalne aplikacije dok malo ne doprave ove druge
- problem sa pamcenjem slika, moze da upamti samo jednu. cim slikas novu on prethodnu izbrise,MOLIM nije tacno slikao sam oko 20 slika sa snapture i nijednu mi nije izbrisao neznam zasto tebi brise,Kvalitet je meni isti kao kod obicne.

mile
06-04-2008, 15:02
Verovatno je neki bug. Meni je tako kako sam napisao.

ps nemoj da se ljutis, nista lose nisam mislio! ;)

iMrawius
06-04-2008, 15:06
Verovatno je neki bug. Meni je tako kako sam napisao.

ps nemoj da se ljutis, nista lose nisam mislio! ;)
Ne ljutim se boze zasto bi se ljutio, :-* :-*

mile
06-04-2008, 16:27
Evo sta je bio problem, ja sam imao prvu verziju od juce.

Izasla je 1.1. i otklonjen je ovaj bug sa pamcenjem slika! :)

ivan82
09-04-2008, 17:59
Za boriskooo, dje rece da si nasao aplikaciju za novcic i pivo?

Lazar
13-04-2008, 23:32
jer ima neka aplikacija da mi pomogne oko cimanja jer na iphonu kad stavis telefon na uvo on ti ugasi dispaly i mora sacekam jednu sekundu da se pojavi dugme za prekid a kad gledas u display ovako dok zoves nista se ne menja kad uspostavi vezu :(

npr na 7610 kad se uspostavi veza to jest kad njemu treba da zazvoni mobilni meni se to pokaze na ekranu tako sto se promeni interface malo i onda znas kad da spustis ;p

anja_v
17-04-2008, 00:30
Evo jedne aplikacije koja ce sigurno oduseviti sve devojke, a verujem i njihove jace polovine :)
Naime, rec je o iWoman.

shedoks
17-04-2008, 11:18
Evo jedne aplikacije koja ce sigurno oduseviti sve devojke, a verujem i njihove jace polovine :)
Naime, rec je o iWoman.


Hehe ja sam to instalirao čim mi je stigao iPhone. Čito da impresioniram ženu da lakše preboli što sam ojadio budžet. Naravno obrisao sam ndugo zatim :)

g.paganini
22-04-2008, 09:50
evo jedne zanimjive aplikacije , a koliko je korisna , ne znam :)

http://www.installerapps.com/2008/03/09/pockettouch/

zastotako
01-05-2008, 23:29
evo nesto ovako ima dosta korisnih stvari


Apps: for customizing your iphone:

Summer board: Allows you to scroll for more icons, change themes, wallpapers and icons

Customize: customizes your iphone's icons, sounds backround, icon location and much more etc...

iswitcher: change between a bunch of themes straight from your iphone

Categories: by bigboss, just awesome. the god of applications. categorizes your app icons.

MobileFinder: is a filesystem navigator and launcher with Copy, Move, Delete abilities...


Apps that make you proud:

mxTube: download youtube videos and save them, so you can view them with out internet connection. gives an option for high or low quality.

Listen: by erica sadun, samples music through mic, and tells you artist, album and song name!(currently down)

Apollo IM: Run Aim, MSN and ICQ on your iphone

VNotes: record voice notes and share them

Search: search your contacts by typing first few letters

Showtime: capture video and save it. 5 second limit unless you donate.(there is now a hacked version that lets you save unlimited video from the original maker so dont feel bad)

Send song: allows you to send a song from your iphone via email also to set any track as ringtone.

Sketches: draw on your pictures and email them (give ur gf bigger boobs )

Tunewiki: finds and displays lyrics to the songs you play from your iphone library

Todo list: self explanatory (worth being on this list?)

SMSd: Forward sms and create templates

iFlickr: upload pictures directly to your flicker account

iRadio or MobileScrobbler

Books: an ebook reader

Vnsea: for the extra techy,this is a tool to connect to a desktop PC and fully control it from a remote location.

vkconverter: very nicely made unit converter

dock: a small light in the bottom right corner of the screen. you pull it out to see more icons.

iSim: paid software but demo version alows: Import of phone numbers to Contacts from SIM, Export phone numbers to SIM card.

Wallpaper: share your wallpaper and view what others have as wallpaper or save.

PocketGuitar: <--- yes a guitar with frets and strings and all. a lil practice and u can kiss that Fender goodbye.

iAno: amazzzzing piano app.

Wikipedia: yes an OFFLINE wikipedia browser. "the sum of all human knowledge in your pocket" (but it takes 2gigs of storage)

Touchpad: use your iPhone as a wireless touchpad. You can control the mouse on your PC. click, double-click, and even drag.

iBirthday: birthday reminder

Speed dial: self explanatory

Game Emulators:

Nes: play those old school nes games on iphone
gpSphone: Play Game boy advance games on iphone
psx4all: play station emulator for iphone
Snes4iphone: super nintendo games (my personal favourite and most playable, although sound hasnt yet been implemented.)
ScumVm: Play computer adventure games such as indiana jones on your iphone.

Toys and Games:

icrosswords: pretty cool
4balls (1-2 players): strategy
iphysics
contrasense (1 player): action, drive a car via accelerator
music quiz: uses ur own music library
real artist: distort images of people you hate
domino: domino game (1-2 players)
ichess: chess game
iLabyrinth demo (1 player - full version not free): use the accelerometer to move a chromed ball around different levels.
isolitaire (1 player): card game.
huarongdao (1 player): move the biggest tile to the bottom.
dress up (iPhone only): dress up your friends in a bunch of different outfits
towers of hanoi (1 player): strategy
garf: fun memory game
Backgammon
iSlots
iSnake: personally i didnt like it thought was hard to control
5dice
idigger: little guy runs around collecting eggs and avoid balls crushing him. puzzle, vry old school graphics.
EvolutionRGB:just a little toy, mess with the elements of nature, fire, water, plant...
iZoo: bejeweled style game with many different skins

iMrawius
01-05-2008, 23:36
evo nesto ovako ima dosta korisnih stvari


Apps: for customizing your iphone:

Summer board: Allows you to scroll for more icons, change themes, wallpapers and icons

Customize: customizes your iphone's icons, sounds backround, icon location and much more etc...

iswitcher: change between a bunch of themes straight from your iphone

Categories: by bigboss, just awesome. the god of applications. categorizes your app icons.

MobileFinder: is a filesystem navigator and launcher with Copy, Move, Delete abilities...


Apps that make you proud:

mxTube: download youtube videos and save them, so you can view them with out internet connection. gives an option for high or low quality.

Listen: by erica sadun, samples music through mic, and tells you artist, album and song name!(currently down)

Apollo IM: Run Aim, MSN and ICQ on your iphone

VNotes: record voice notes and share them

Search: search your contacts by typing first few letters

Showtime: capture video and save it. 5 second limit unless you donate.(there is now a hacked version that lets you save unlimited video from the original maker so dont feel bad)

Send song: allows you to send a song from your iphone via email also to set any track as ringtone.

Sketches: draw on your pictures and email them (give ur gf bigger boobs )

Tunewiki: finds and displays lyrics to the songs you play from your iphone library

Todo list: self explanatory (worth being on this list?)

SMSd: Forward sms and create templates

iFlickr: upload pictures directly to your flicker account

iRadio or MobileScrobbler

Books: an ebook reader

Vnsea: for the extra techy,this is a tool to connect to a desktop PC and fully control it from a remote location.

vkconverter: very nicely made unit converter

dock: a small light in the bottom right corner of the screen. you pull it out to see more icons.

iSim: paid software but demo version alows: Import of phone numbers to Contacts from SIM, Export phone numbers to SIM card.

Wallpaper: share your wallpaper and view what others have as wallpaper or save.

PocketGuitar: <--- yes a guitar with frets and strings and all. a lil practice and u can kiss that Fender goodbye.

iAno: amazzzzing piano app.

Wikipedia: yes an OFFLINE wikipedia browser. "the sum of all human knowledge in your pocket" (but it takes 2gigs of storage)

Touchpad: use your iPhone as a wireless touchpad. You can control the mouse on your PC. click, double-click, and even drag.

iBirthday: birthday reminder

Speed dial: self explanatory

Game Emulators:

Nes: play those old school nes games on iphone
gpSphone: Play Game boy advance games on iphone
psx4all: play station emulator for iphone
Snes4iphone: super nintendo games (my personal favourite and most playable, although sound hasnt yet been implemented.)
ScumVm: Play computer adventure games such as indiana jones on your iphone.

Toys and Games:

icrosswords: pretty cool
4balls (1-2 players): strategy
iphysics
contrasense (1 player): action, drive a car via accelerator
music quiz: uses ur own music library
real artist: distort images of people you hate
domino: domino game (1-2 players)
ichess: chess game
iLabyrinth demo (1 player - full version not free): use the accelerometer to move a chromed ball around different levels.
isolitaire (1 player): card game.
huarongdao (1 player): move the biggest tile to the bottom.
dress up (iPhone only): dress up your friends in a bunch of different outfits
towers of hanoi (1 player): strategy
garf: fun memory game
Backgammon
iSlots
iSnake: personally i didnt like it thought was hard to control
5dice
idigger: little guy runs around collecting eggs and avoid balls crushing him. puzzle, vry old school graphics.
EvolutionRGB:just a little toy, mess with the elements of nature, fire, water, plant...
iZoo: bejeweled style game with many different skins

NAJS,ovo nam je trebalo thanks 8)

iMrawius
06-05-2008, 20:04
E evo jedne bas lepe aplikacije imam je od kad u instaleru ali toliko mi se svidja aplikacija da sam morao da podelim sa vama :P

http://img294.imageshack.us/img294/5381/guitarbr6.th.png (http://img294.imageshack.us/my.php?image=guitarbr6.png)
Aplikacija se zove Guitarist i nalazi se na ModMyiFone sorsu u Toys folderu.

http://img373.imageshack.us/img373/8933/pianistwu4.th.png (http://img373.imageshack.us/my.php?image=pianistwu4.png)

Slicna aplikacija je Pianist koja se isto nalazi na ModMyiFone sorsu i isto se nalazi u Toys Folderu.

iMrawius
06-05-2008, 20:42
Jenda veoma dobra aplikacija zove se BeatPhone (Bubnjevi),aplikacija zauzima 37.6MB.

Nalazi se na Ride4/shai.xml sourceu,prvo dodajte ride4/shai.xml sors i zatim instalirajte All sources iz Sources Foldera,kada ste instalirali all sources tapnite na Audio folder i instalirajte BeatPhone

http://img228.imageshack.us/img228/8770/beatboxbu9.th.png (http://img228.imageshack.us/my.php?image=beatboxbu9.png)

Jedna isto toliko dobra aplikacija zove se Gangsa i nalazi se na ModMyiFone sorsu u Toys Folderu.

http://img233.imageshack.us/img233/7382/gangsaky5.th.png (http://img233.imageshack.us/my.php?image=gangsaky5.png)

I na kraju jedna smesna aplikacija koja se zove Real Artist,za Real Artist trebate da instalirate Comunity Sources.

http://img291.imageshack.us/img291/7462/realartistrn4.th.png (http://img291.imageshack.us/my.php?image=realartistrn4.png)

iz jedne lepe slike napravimo


http://img292.imageshack.us/img292/6895/realartist2io7.th.png (http://img292.imageshack.us/my.php?image=realartist2io7.png)


Ruznu sliku (Prstom vucemo preko zeljene slike i tako je deformisemo ;D)

nixy
09-05-2008, 00:40
cao narode imam jedno pitanje... dok sam bazao po netu naleteo sam na sajt sa nekim kool blutut hack programom pa me interesuje dal bi to radilo i na iphonu, ja nisam bas neki strucnjak za tehnologiju pa ne bi eksprerimentisao da ne bih nesto pokvario pa reko da prepustim to profesionalcima evo ga sajt sa klipom i nekim objasnjenjima http://www.balkanomania.com/video-box/mobilni-telefoni-/hakovanje-mobilnog.html. a vi ako vas ne mrzi i ako ste zainteresovani probajte pa javite....pozzz

dragecyu
11-05-2008, 20:10
cao narode imam jedno pitanje... dok sam bazao po netu naleteo sam na sajt sa nekim kool blutut hack programom pa me interesuje dal bi to radilo i na iphonu, ja nisam bas neki strucnjak za tehnologiju pa ne bi eksprerimentisao da ne bih nesto pokvario pa reko da prepustim to profesionalcima evo ga sajt sa klipom i nekim objasnjenjima http://www.balkanomania.com/video-box/mobilni-telefoni-/hakovanje-mobilnog.html. a vi ako vas ne mrzi i ako ste zainteresovani probajte pa javite....pozzz

Ne bi, jer mu blueToothe ne radi na tom principu kao kod drugih "obicnih" telefona, bar ne jos uvek.

neshmn
14-05-2008, 19:35
haha Ibeer i Imunchies i ostatak su filmici..super fora, mozete da ih skinete preko torrent-a.

e ljudi instalirao sam smsnotify i pise mi u instal app. da sam ga instalirao ali kada mi stigne sms nista se ne desava osim standardnog zvona i vibracije......da li se on nekako posebno aktivira ili..............?????????????/
verzija 1.4.4. 8gb

maxrale
14-05-2008, 19:44
Citao sam negde da ova nova verzija smsnotify -a ne radi kako treba... nisi jedini koji ima taj problem ;) cekamo upgrade...

ThGamEr
20-05-2008, 14:41
Aj evo jedna aplikacija i od mene :)

Dobar, testiran chat klient za ICQ, MSN Messenger, SKYPE, YAHOO (Chat only), GOOGLE TALK, SIP, Twitter (Chat only), AIM (Chat only)
Radi savrseno sa boldovanim, jer sam samo njih testirao tako da mogu da kazem provjereno


Podrzava slanje textualnih poruka i mogucnost pozivanja... Najzad nemoram da sjedim za kompjuterom da bi pricao sa nekim preko skypa :):)
Definitivna preporuka...

Naravno postoji jedna mana :) Ne mozete vidjeti info o osobi, mada vjerovatno cete znati o kome se radi po nick-u ...

source: http://fring.com/iphone.xml

enjoy - R

stoske
20-05-2008, 16:11
Fring sam samo koristio za MSN, radi bez problema i trosi jako malo kb-a. Sto se tice skype-a ne moze da se ukuca nick u skype, vec samo broj telefona.

iSejf
25-05-2008, 20:57
Fring je odlican program!!! Za svaku preporuku!!!

Ni ne moras da dodajes ljude na skype preko fringa, mozes preko PC-a... Onda se automatski pojave u Fringu...

Probao sam pre neki dan da pricam preko skypa... Radi super!

Za chat moze i EDGE, ali za poziv morate da ste u WiFi-u.... inace nece ni da okrene! Sto je i logicno...

bokee
30-05-2008, 02:17
Jedno pitanjce jel je Panda Viewer kao neki programcic da se vide office fajlovi posto vidim da je na PC suite-u najvise download-ovan,koza,krava ;D

McLaren F1
16-06-2008, 22:22
Jel zna neko mozda gde mogu da nabavim aplikaciju "Up-to-the-minute calendar" i "More powerful contacts" (verovatno se ne zovu ovako) ;D?
Evo i originalnog teksta sa apple-ovog sajta:

"Up-to-the-minute calendar.

With its Multi-Touch interface, no other mobile calendar application is as intuitive or simple to use. Tap to accept or decline a meeting invitation. Tap again to see who’s attending, check scheduling conflicts, review the agenda, or add alerts. Color coding makes calendar entries easy to organize and view at a glance. And push calendar and integrated support for time zones means users can stay up to date no matter where their business takes them."

"More powerful contacts.

Finding contacts on iPhone is as simple as scrolling through your contact list or using the search feature. Add or change a contact and it updates everywhere automatically. But what really makes Contacts ideal for business is its seamless integration with features such as Maps, Safari, and SMS. Find customer offices using Maps with GPS. Get directions and call directly from map listings to confirm. Add vCards received via email. Look up contacts faster with search support for companywide Global Address Lists (GAL). And with push contacts on iPhone, contact lists are always up to date."

Hvala unapred!
Pozdrav ;)

mile
17-06-2008, 01:40
To su ti aplikacije koje treba tek da izadju sa 2.0 firmware! ;)

DjPopa
17-06-2008, 17:46
Za one koje nervira to sto iphone samo jednom,a i slabo zavibrira kada stigne poruka,skinite SwirllySMS. ne znam koji je tacno source u pitanju,buduci da sam ga nasao kada sam instalirao All Sources od Shai-a.

Dexxy
25-06-2008, 16:05
Mix Tube super stvar. Skida video klipove direktno sa youtube. Klipovi su bez ikakvih reklama i znakova youtube. Moze da se bira rezolucija
High (wi-Fi)
Low (Edge)

Kasnije samo prebacim iz Iphone u komp preko Browsera pa ih vratim preko ITunes u Video...

sveta3j
25-06-2008, 16:17
niko nije nista napisao o synch step programu...u pitanju je program koji pusta muziku u ritmu vasih koraka.bila je to dobra ideja,onda sam instalirao program i shvatio da treba da se oznaci ritam pesama u nekom programu koji se zove beatunes,onda sam i njega skinuo,ali kad sam napravio tagove za ritmove i hteo da sinhronizujem sa iphone-om,nije hteo da napravi playlist zato sto je to bila demo verzija programa,pa kad sam nabavo full verziju,onda nije hteo da prebaci pesme jer su u `unsupported format`,e onda sam popizdeo i izbrisao sve!kakva su vasa iskustva sa ovim,ako ih uposte i imate?

Perko
25-06-2008, 17:55
HAHA,e jesi car :D i dobar si sa zivcima jer sam ja popizdeo na drugom koraku i uvideo da je i to jedna od kratkih zadovoljstava i dosadi posle jednog dana,samo stoji da se hvalis ljudima sta tvoj drug (iPhone ne mogu da nazovem telefonom) moze :D

sveta3j
25-06-2008, 19:20
A,brate,hteo sam to da imam,al prevazilazi granice strpljenja,mislio sam,mozda neko zna neku foru da proradi bez toliko cimanja.

Daiky
25-06-2008, 23:04
Neleteo sam na aplikaciju 2.0 Firmware icons u ispazio.net.U opisu pise da menja neke ikonice kao u novom 2.0.Da li je neko instalirao ovo?Deluje mi interesantno..

Dexxy
26-06-2008, 13:34
Ja sam instalirao...promeni ti par ikonica itunes, instaler....nista narocito.

Dra89gan
15-07-2008, 19:52
Stumbler lets you view the wireless networks in your area. While right now Stumbler only handles 802.11 networks, soon you should see Bluetooth and GSM capabilities as well.
Stumbler is still in a early Alpha stage, but it is fully functional, and pretty stable.

* License: Freeware
* Author/Publisher: Stumbler Project
* Modification Date: September 10, 2007
* Requirements: iPhone

Desktop DownloadiPhone App File Size: 31 Kb
Download with iPhone's Installer.app
Repository (BigBoss): http://iphone.sleepers.net/repo.xml

Jel neko vec probao ovo... ja imam frku s netom pa ne mogu da vidim o cemu se radi...

starijibrat
13-08-2008, 10:56
epocrates

http://www.epocrates.com/products/rx/iphone.html

najbolji prijatelj svakog lekara 8), sada i za iphone, free aplikacija

Lekovi, indikacije , doziranje, za decu i odrasle, Pill ID (izgled tableta!)
radi na 2.0 ;D

zeljusa
13-08-2008, 23:04
pozzz

imam pitanje,
da li postoji neki patch za safari tako da mogu da sacuvam sliku?i ovo,da sacuvam mp3 ono kao na pc save target as...oma li nesto tako?

Rakic90
16-08-2008, 00:01
Pa to je sada novina na 2.0, ne treba ti patch. Samo sliku koju zelis da sacuvas u safariju, preko nje zadrzis prst jedno sekundu i po i pojavice ti se "save as" ili kako vec pise...

starijibrat
22-08-2008, 15:22
još da proradi copy/paste ;D

Niko
23-08-2008, 13:27
Da li fring radi na 2.0.1?
http://www.youtube.com/watch?v=tESDbzu4X3I

g.paganini
23-08-2008, 13:31
Jos ne...... radi se na tome : ;)

Niko
23-08-2008, 13:33
šteta, čini se jaaako koristan programčić... :-\

boristheblade
28-08-2008, 04:46
Da ne biste placali i skidali

ibeer
ikkokice
ivoda
isvasta nesto

http://www.mediafire.com/?sharekey=09d165f3fc05cb97d5a101cf914073b4e4c5e756 0a7d992f

Izvolite momci ;)

boomz
28-08-2008, 18:25
Da ne biste placali i skidali

ibeer
ikkokice
ivoda
isvasta nesto

http://www.mediafire.com/?sharekey=09d165f3fc05cb97d5a101cf914073b4e4c5e756 0a7d992f

Izvolite momci ;)

i kako sad ovo da prebacim u telefon ? |:S

turbo72
10-04-2009, 23:14
Ljudi imam IBUG i IBEER, saljem ako mi neko pomogne da hakujem moj iphone koji sam kupio pre 3 dana i nov sam u svemu tome...Mislim da je firmware 2.2.1 inace se radi o 3g 16gb

iPhoneSA
13-04-2009, 10:34
Hahahhaa, opasna fora, umro sam od smeha - sutra kupujem iPivo + iKokice, onu kintu ću da rizikujem ako stvarno onako dobro izgleda :)))

Inače ono za prst je stvarno nejasno kako radi. Doduše iPhone ima kapacitivne senzore po celom ekranu, tako i detektuje kad ga prineseš faci pa blankuje ekran, ali sutra ću videti kako to tačno radi pa ću javiti. E svašta... :)))


iBear je applikacija koliko sam ja upoznat, tj onaj fazon s prstom se postize tako sto odaberete boju koze u settings, a onda lijepo kruznim pokretom po displayu pokrenete tu foru i iPhone malo zavibrira i onda se vi pretvarate kao da uzimate kokicu iz iPone-a, a ima i fora kako drzati pravu kokicu u ruci ako hocete da zadivite prijatelje, stoga iBeer je aplikacija...

Lijep pozdrav

MarkoDJ
18-07-2009, 04:13
Znate li neke dobre aplikacije vezanu za gitaru, nesto na foru guitar pro-a ili garage band-a a i ne bi bilo lose da moze gitara da se stimuje preko tog programa! :D

BaneK
18-07-2009, 11:03
Probaj ovde ima dosta aplikacija na tu temu!



http://appulo.us/

Stenoks
29-07-2009, 23:23
hocu da skinem Auto Silent ili neku slicnu aplikaciju da mogu da utisam telefon a da ga ne gasim,a inace cesto zaboravim kad pomerim silent na tel.da ga opet povratim a na ovoj app ima i timer.....procitao sam da je Auto Silent na iSpazio...kod mene ga nema...ne mogu da nadjem...

mickey84
30-07-2009, 01:19
dodaj repo u cydia-u: http://iphonepackers.info/app/repo

Stenoks
30-07-2009, 08:23
ne dozvoljava mi da ga ubacim,hmm