Nisam znao gde da postavim ovu temu, a kako se najvishe tiche iTunesa, odlucih tu, ali neka moderatori slobodno premeste temu gde misle da treba.
Da krenemo redom, imam 3G 8G v3.1.2, JB sa blackra1n, i do sada je sve radilo bez problema. Medjutim, pre par dana sam kupio nov racunar, i stavio na njega Win7 x64, instalirao sam iTunes 10 (do sada imao 9.1 i XP). Nisam neiskusan u ovakvim situacijama, desavalo mi se da reinstaliram sistem, i da sve vratim na telefon cas posla, bez cuvanja iTunes foldera i sl. Mlatimudija me ne interesuje, to sve imam na kompu, tako da tu opasnosti nema. Ono sto je problem, je da telefon sad nece da saradjuje sa mnom, kako mislim da bi trebalo.
Naime, juche sam ga stavio na transfer purchases, i prebacio je svega 15 aplikacija u iTunes (ima ih barem 3x toliko). Ono sto je jos interesantnije je da je skala dole sa zauzecem memorije telefona, potpuno poludela: na pocetku mi je pokazao da imam 1.63 GB slobodno, da bi mi na kraju pokazao 0.04 GB free. Sve je to ispunio sa other. Pa nemam bas toliko aplikacija, iako imam par vecih - iGO, Campbell's orthopedics i mozda jos kojesta. Od mjuze imam oko 250 pesama (cca 2 GB), slike ne drzim u telefonu, i par filmica (oko 1 GB). Cydia je u jednom momentu pokazala da imam 0% free, da bi mi kad sam lupio novi transfer, i prekinuo sync, pokazala 14% free.
Kontakte imam backupovane online na par servera, poruke i ostalo me ne interesuje. Restore ne bih da radim ni pod tackom razno. Pitanje, sta da uradim da mi prebaci sve apps u iTunes?
Druga je stvar da sam kod prethodnih reinstalacija uvek morao Authorise computer. Ovo je 4. od 5 mogucih, pa se bojim sta kad uradim taj 5. od 5.