iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 33 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 487

Thread: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

  1. #46
    iSrbijaBigFan apple-freak's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ohrid Macedonia
    Age
    45
    Posts
    105
    Thanks
    10
    Thanked 16 Times in 14 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    gubljene signala zuta tackica na displej...sve mirise na vrlo brzi update na iOS4.0.1 ili 4.1 bice zanimljivo sto se jb tice

  2. #47
    iSrbijaBigFan iperza's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    138
    Thanks
    9
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Jedan korisnik Macrumors foruma je napisao email Steve Jobsu, u vezi sa problemom gubljenja signala.

    Pitanje: Sta ce biti uradjeno po pitanju problema gubljenja signala? Je li problem u hradveru ili softveru?

    Na sta je Stiv tipicno kratko odgovorio:

    Ne postoji problem sa gubljenjem signala, samo izbegavaj da ga drzis na taj nacin.

    U nastavku Stiv je objasnio:

    Stezanje bilo kog telefona ce rezultirati u smanjenju performansi antene. Neka mesta su izlozenija tim problemom od drugih u zavisnosti od mesta na kom se antena nalazi. Ukoliko imas problem sa gubitkom signala, izbegavaj da ga stezes u donjem levom uglu, ili jednostavno koristi neki od kejsova.

    Ovo se kasnije potvrdilo kao oficijalni stav Apple-a u vezi sa ovim problemom.



    Posle ove izjave, nekoliko korisnika je istaklo da i drugi telefoni imaju slicnih problema kada se stezu. Zapravo HTC support je izbavio ovo objasnjenje.

    Jos jedan korisnik je snimio svoju nokiju 6230 da ima slicne probleme.


  3. #48
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Exclamation Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    I iPhone 3G i 3GS koji koriste iOS4 imaju isti problem:





    Ocigledno softverski problem.

  4. #49
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    38
    Posts
    100
    Thanks
    5
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    jao! nemojte lupati..ja imam iOS4 i nemam tih problema :I
    kako moze drzanje u ruci da pravi problem?!

    pa telefoni imaju signal i u podrumu, koji je mnogo manje provodljiv za radiotalase, a ne ruka....
    ocigledno u snimku imaju spravu koja ponistava signal, kao one spravice sto imaju na fakultetima (ukljuce na pocetku testa/ispita i onda se svima u amfiteatru izgubi signal....jednostavno neko ukljuci spravu kad on uzme tako telefon u ruku i ostane bez signala)

    ne moze ruka da omete signale,osim, kao kod iphone 4, gde postoji vec objasnjen kratak spoj.

  5. #50
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,113
    Thanks
    749
    Thanked 1,259 Times in 682 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Ja ne mogu da izvedem ovo kod sebe na 3gs-u. Kako god da ga drzim normalan je signal.

  6. #51
    iPhoneBigFan iAlfa's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi, MNE
    Age
    46
    Posts
    494
    Thanks
    69
    Thanked 92 Times in 77 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Pronasli su novu manu, softwareske prirode,za iphone, kada drzite duze wake/sleep dugme nestane sve sa ekrana, bude crn, ali tim eksperata iz Applea je nasao rjesenje, opet isto dugme drzite 3 sekunde i sve se vrati...
    iPhone 6S 64 GB & iPad Pro WiFi+Cellular 32 GB = iOS 9.3.1

  7. The Following User Says Thank You to iAlfa For This Useful Post:

    1024 (25-06-2010)

  8. #52
    iSrbijaBigFan djosavl's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Vlasotince
    Age
    38
    Posts
    117
    Thanks
    20
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Ljudi to vam je klasika kod svih telefona, kad je signal slab i npr na stolu vam i stiže poruka i mogu da vas pozovu, kad tel stavite na uho, sta se desi, signal nestane a veza se prekine... to je odprilike to....

    Nema razloga za dizanje frke....

  9. #53
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Quote Originally Posted by OTAC View Post
    jao! nemojte lupati..ja imam iOS4 i nemam tih problema :I
    kako moze drzanje u ruci da pravi problem?!

    pa telefoni imaju signal i u podrumu, koji je mnogo manje provodljiv za radiotalase, a ne ruka....
    ocigledno u snimku imaju spravu koja ponistava signal, kao one spravice sto imaju na fakultetima (ukljuce na pocetku testa/ispita i onda se svima u amfiteatru izgubi signal....jednostavno neko ukljuci spravu kad on uzme tako telefon u ruku i ostane bez signala)

    ne moze ruka da omete signale,osim, kao kod iphone 4, gde postoji vec objasnjen kratak spoj.
    Ma da, sad su oni unajmili one iz NASA-e i FBI da im ometaju signal, svasta.
    Pa ako jesu to radili je*em ih bas, cemu to?

  10. #54
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,113
    Thanks
    749
    Thanked 1,259 Times in 682 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Quote Originally Posted by iAlfa View Post
    Pronasli su novu manu, softwareske prirode,za iphone, kada drzite duze wake/sleep dugme nestane sve sa ekrana, bude crn, ali tim eksperata iz Applea je nasao rjesenje, opet isto dugme drzite 3 sekunde i sve se vrati...
    jel to vezano za iphone 4 ili za ios4?

  11. #55
    iSrbijaBigFan djosavl's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Vlasotince
    Age
    38
    Posts
    117
    Thanks
    20
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Mene sigurno nece ubediti da ne uzmem Iphone 4 jer kad god ga vidim nesto mi zaigra u stomak.... Za neverovati.....

  12. #56
    iSrbijaHero vikhiiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    969
    Thanks
    96
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Ljudi, sada je ostalo samo još da nas Apple uči kako da držimo telefon u ruci... E svašta ću ovde čuti... Verovatno će da izbace manual "How to hold your "i" correctly"...
    S obzirom da toliko manipulišu ljudima (čitaj: fanovima), vidim da ovde ima i nekih koji čitav slučaj pravdaju, samo da neko ne bi narušio ugled 4ke... Strašno... Bruka i sramota

    EDIT: Evo, ovako je pravilno pričati na telefon.. jeste li naučili ? LOL


    A onaj klip sa telefonom matorim 300 godina... mislim strašno... upravo kod sebe imam Nokia 1200, koja košta 20€ i koju sa čvrsto obgrlio, i naravno ne pada signal... Mrzi me da snimam/postavljam na YT, a i muka mi je od ovakvih šupljih priča...
    Last edited by vikhiiz; 25-06-2010 at 11:25.
    iPhone4 user + Hackintosh user + Apple keyboard user + sync cable user + apple trackpad wanna be user

  13. #57
    iNovajlija
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    21
    Thanks
    7
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Mobilni telefon, svoje signale prima tako sto se oni prethodno mnogo puta odbiju od mesta od kojeg se salju(Repetitor) i stize do naseg telefona, sto znaci da bilo koji mobilni telefon koji imamo prima signale mnogo manje jacine nego sto su poslati, tj. ako smo u zatvorenom prostoru, mnogo signala dostize do mesta gde se nalazimo , odbijaju se o svim mogucim povrsinama, a telefon bira najjaci signal od njih, a ako mi na neki nacin onemogucimo dolazak bilo kog signala telefonu, tj. onog najjace na primer on ce odmah prihvatiti onaj slabiji i tako dalje... probajte da stavite telefon ispod jastuka, u cosku sobe pa cete videti da ce mu oslabiti signal... ne znam sta je tu cudno
    Nije mobilni telefon svemoguc, i on ima neki princip rada... tako on radi...

    Ne znam zasto toliko mnogo ljudi na ovom forumu hejtuju iphone, koliko ja vidim ovaj forum se zove isrbija.net ,tj. on je namenjen apple proizvodima i iphone-u prvenstveno, tako ako mrzite toliko iphone /apple , onda nema svrhe da gubite vreme na ovom forumu, ometate samo druge ljude koji pokusavaju da dobiju neke korisne informacije, da znaju u cemu je problem oko telefona, da li se isplati uzimati ga, a ako vec postoji neki problm koji treba apple da ispravi onda da sacekaju pa kasnije da ga kupe sa ispravljenim greskama...
    Ok,na ekranu telefona se pojavila zuta mrlja, dajte da vidimo da li je stvarno to problem ,ili nije, a ne uh apple nista ne valja, apple ono ovo... Ja licno ne posedjuem iphone a skoro svi ovde ostali imaju isti, pa zasto onda hejtujete toliko novi iphone 4, hocete da ima 128gb memorije,2ghz procesor, 2gb rama, stereo zvucnike, i jos brdo toga, moze ali bi kostao 2000$ a ne 600....

    Kao neki sto tvrde na forumu, Nokia je bolje, dobro ajde da vidimo, n97 na primer, losa plastika, najobicnija, razbije se pri prvom padu(provereno), dugme za odkljucavanje tastature se otkida , skoro svima, touch screen ocajan, symbian jos losiji, jako spor, nema ni malo dobrih aplikacija za njega, sve se mora platiti, kupiti, chakovati, za bezvezne aplikacije, na primer kao sto je najjobicniji office.... nista se ta nokia skoro ne razlikuje on 5800 sem u tastaturi i fm transmiteru.... a n97 kosta 60 soma pa vi vidite.

    ajde ljudi budite malo realni, za iphone postoje toliko aplikacija, toliko opreme, em sto je i smekerski telefon...

    izvinjavam se ako vecina posta nije namenjena ovoj temi, ali morao sam, nov sam korisnik foruma, pa pokusavam da se na prai nacin informisem ali je to nemoguce pored ljudi koji samo hejtuju po telefonu...

  14. #58
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    44
    Posts
    19
    Thanks
    1
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene


  15. #59
    iSrbijaHero vikhiiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    969
    Thanks
    96
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Meni to uopšte nije simpatično...

    EDIT: Ja bih mu ga za te pare nabio u d.... pa neka ga on namešta tako da ima signala..
    iPhone4 user + Hackintosh user + Apple keyboard user + sync cable user + apple trackpad wanna be user

  16. #60
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Problem je u tome sto najvise pricaju oni koji se ne razumeju u problematiku. I sto prave pogresne eksperimente. ("dokaz primerom" nije dobra ideja)

    Eksperiment sa kljucem pokazuje da iPhone 4 ima problem kada mu se premosti antena, odnosno kada mu se spoje antene.

    Eksperimenti sa iPhoneom 3G, starom Nokiom i slicnim stvarima pokazuju da sto je zatvoreniji telefon slabiji signal ce da prima. I to bas i nema veze sa gorepomenutim iPhone 4 problemom.

    Oni koji pricaju da se problem gubljenja signala softverski ne znaju o cemu pricaju.

    Kada bi pricali samo oni koji se razumeju u bezicni antene, signal i gubljenje istog (myself excluded), imali bismo mnogo tacnije podatke. Ovako, svako kaze ono sto se njemu cini i nastaje haos.
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

Page 4 of 33 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •