iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 12 of 33 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 487

Thread: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

  1. #166
    iPhoneBigFan lesa0208's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Beograd, Uzice
    Age
    36
    Posts
    195
    Thanks
    76
    Thanked 174 Times in 60 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    E odoh u off ali bacih pogled na mobilni svet malopre u male oglase i neko prodaje iphone 4 za 850 eura pa eto vam prilike da probate da li radi ili ne

  2. #167
    iSrbijaBigFan iSavcic's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Beograd-Zemun
    Age
    37
    Posts
    484
    Thanks
    64
    Thanked 79 Times in 54 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    @1024 Uzivam dok citam tvoje postove, na finjaka bijes po usima, a to je ono pravo!!!
    Ima mnogo tvrdoglavih i ne volim kad isti ti tvrde nesto bez cinjenica.

    @OTAC> POLAKO USPORI MALO. Sacekaj da se slegne sve pa onda dodji i reci e jel se secate da sa vam rekao da ne radi,... bla bla truc truc. Ovako tesko da mozes da promenis misljenje nekog ko je imao ili ima iPhone, taj veruje u Apple i onda ocekuje najbolje. Mozda se sve resi i mi problem nikad i ne vidimo!!!
     iPhone 4 16GB simfree 

  3. #168
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    @OTAC (konkretno sedmi post ) :
    Imas pravo, ali uzmi u obzir da jos uvek ne znamo za sigurno da li je "rado dobro/ne radi dobro" ili "radi dobro/ radi malo manje dobro".

    3 piksela od iPhone 4 je 0.0004% piksela* na ekranu. A zbog visoke rezolucije, cak i da ima tri mrtva piksela, ne bi mogao da ih vidis Pitanje glasi: da znas da imas 3 mrtva piskela, ali da ih ne vidis, da li bi ti to smetalo?
    Nije da kazem da treba da ih bude, samo pravim paralelu izmedju greske koja smeta i greske koja ne smeta. Sto se tice antene, jos uvek ne znamo za sigurno koliko je ozbiljna i zato jedino sto mozemo da radimo je da izaberemo stranu, podelimo se u dva tabora i da se svadjamo (sto je upravo ono sto smo i uradili )

    * ako podrazumevas da je mrtav piksel kad sva tri subpiksela ne rade. Inace se pod mrtvim pikselom obicno podrazumeva situacija kad samo jedan subpiksel ne radi, sto onda smanjuje procenat tri puta
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  4. #169
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Exclamation Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Evo i zvanicne informacije od Steve-a licno da se sprema neka ispravka (softverska):
    A MacRumors forum member claims to have heard from Steve Jobs who says there is no reception issue and to 'stay tuned'.

    "Earlier today I tried calling in to Apple Care to see if I could get a bumper case to help with my reception issues. Nobody I spoke with could help me out. So I decided to send the boss man an email, kiss ass a little bit and see what the result would be. He emailed me back in literally 2 minutes! Here's the email:

    -----
    Just wanted to drop you a line and let you know that this is the most amazing phone I've ever owned. Facetime is incredible! Everything is fantastic except the reception issues I've been having. My buddy has the same issue and he called AppleCare and was shipped a free bumper case. I called too, 2 hours and 3 dropped calls later, I was told that nobody is getting free bumpers. Which is strange because I saw my friends email confirmation showing he was getting a free one. I tried to get one on launch day but the store was sold out. Is there anything you or one of your executive escalations people can do? I love everything about the phon eexcept my signal issues. I hope to hear back with good news."

    Thanks

    Mark
    -----

    "There is no reception issue. Stay tuned.
    "



    Sta mislite?

  5. #170
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Whoa! Steve ima novi potpis I to duuuuugacak disclaimer potpis. Bice da mu ne odgovara sto svaki mejl koji posalje zavrsi na Internetu.

    Postoji mogucnost za jednu od "softverskih" "popravki". Negde sam procitao (nemam pojma gde ) da iOS4 i/ili njegov novi baseband ne rade bas najbolje u situacijama sa slabim signalom. Ako malo tweakuju nacin na koji iPhone radi pri slabom signalu, crtice ce i dalje da opadaju, ali pozivi nece da pucaju, kao sto je i sad slucaj u velikom broju slucajeva. Mada problema ce i dalje da bude na mestima sa slabim signalom, ali tamo je signal slab u svakom slucaju
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  6. #171
    iSrbijaBigFan iSavcic's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Beograd-Zemun
    Age
    37
    Posts
    484
    Thanks
    64
    Thanked 79 Times in 54 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    hmmm Steve...
    To mora da se resi i onda cemo da vidmo sta ce i kako da bude... Sad mi je osmeh na licu!
     iPhone 4 16GB simfree 

  7. #172
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Quote Originally Posted by vikhiiz View Post
    Izvoli


    Samo da ti kazem, posto ne znam da li znas kako izgleda Nokia 1200 hardware, antena se nalazi odprilike tacno iza displeja, znaci na gornjoj trecini poledjine, tako da si ga dzabe hvatao okolo i za tastaturu Pogledaj momenat 0:44 kada si obuhvatio tacno deo gde se nalazi antena, momenat kada pocinje da gubi signal Toliko o tvojoj teoriji :vb_cool2:
    Last edited by igne; 27-06-2010 at 14:13.

  8. #173
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member woffer's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Split, CRO
    Age
    33
    Posts
    814
    Thanks
    146
    Thanked 198 Times in 121 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    OS ima ulogu isto, ne toliko veliku, on odreduje i sam napon koji ide u koju antenu, zato postoji vjerojatnost da SW updaton se popravi situacija, sada pitanje je koliko...

  9. #174
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    38
    Posts
    100
    Thanks
    5
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Quote Originally Posted by 1024 View Post
    @OTAC (konkretno sedmi post ) :
    Imas pravo, ali uzmi u obzir da jos uvek ne znamo za sigurno da li je "rado dobro/ne radi dobro" ili "radi dobro/ radi malo manje dobro".

    3 piksela od iPhone 4 je 0.0004% piksela* na ekranu. A zbog visoke rezolucije, cak i da ima tri mrtva piksela, ne bi mogao da ih vidis Pitanje glasi: da znas da imas 3 mrtva piskela, ali da ih ne vidis, da li bi ti to smetalo?
    Nije da kazem da treba da ih bude, samo pravim paralelu izmedju greske koja smeta i greske koja ne smeta. Sto se tice antene, jos uvek ne znamo za sigurno koliko je ozbiljna i zato jedino sto mozemo da radimo je da izaberemo stranu, podelimo se u dva tabora i da se svadjamo (sto je upravo ono sto smo i uradili )

    e vidis,upravo ovde se ljudi razlikuju...zato sam i dao primer 3 pixela jer pri toj rezoluciji ZNAM da se ne bi videli,ali meni princip smeta...
    nisam tvrdoglav,nego, nekako me boli dusa kad mi neko proda nesto sto 100% nije ispravno,a naplati mi puno.... da li ne radi, ili samo malo manje dobro radi...to je sve isto dok ne radi stoprocentno ispravno.

    znam da ce u ovom slucaju biti 50 : 50 sto se tice misljenja da li bi smetalo 3 mrtva pixela ili ne,ali meni bi smetalo.

    necemo vise da se raspravljamo,cekamo da vidimo sta zvanicni ljudi misle o tom problemu

    @nemanja
    mogu da tvrdim jer i steve tvrdi da treba drugacije da se drzi telefon, tj da nije kako treba

    nikad ne verujem pojedincima koji kace SVASTA na net, ali kad se javi glavni iz kompanije i potvrdi, onda nije fake sigurno
    zato sam svaki put upravu kad kazem da trenutno iphone nije 100% ispravan,nego falican.
    jesi ti lud il se pravish? u svakom slucaju kupi ga slobodno falicnog, ja cekam resenje ili ce biti drugi fon

  10. The Following User Says Thank You to OTAC For This Useful Post:

    vikhiiz (28-06-2010)

  11. #175
    iSrbijaBigFan WD-40's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    beograd
    Age
    40
    Posts
    222
    Thanks
    41
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Evo kako za sad stoje stavri u anketi na sajtu Mac Rumors:

    Have you seen the iPhone 4 signal loss issue?





    I don't own an iPhone 4 38.4% (23,044 votes)
    U.S. - Yes 26.4% (15,850 votes)
    U.S. - No 22.2% (13,337 votes)
    U.K. - Yes 5.2% (3,106 votes)
    U.K. - No 4.3% (2,563 votes)
    France - Yes 0.5% (274 votes)
    France - No 0.5% (301 votes)
    Germany - Yes 0.9% (528 votes)
    Germany - No 1.1% (663 votes)
    Japan - Yes 0.2% (142 votes)
    Japan - No 0.4% (241 votes)
    Total Votes: 60,049

    Nisam imao zelju da se ukljucujem u raspravu, (koja je u principu bila besmislena), ali evo malo podataka s obzirom da broj ljudi koji su ucestvovali u ovoj anketi nije zanemarljiv.


    iSavcicu kad ti stize telefon? Jedva cekam da cujem tvoje misljenje i da li je problem toliko veliki koliko svi pricaju? tj. da li se prekida veza i wifi(posto me ne interesuju crtice na ekranu) Pozz
    Last edited by WD-40; 28-06-2010 at 13:45.
    iPhone 4 16GB, SIMFREE, iOS 5.1.1 JB Untethered

  12. #176
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene



    Na osnovu podataka iz prethodnog posta
    Prilicno ravnomerno podeljeno, mora se priznati
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  13. #177
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    A niste obratili paznju koliko vise % je sa problemom u Americi a tamo je AT&T najgora mreza a oni samo imaju iPhone i sve je jasno.

  14. #178
    iSrbijaHero vikhiiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    969
    Thanks
    96
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Zanimljivo je da je većina korisnika iz USA & UK ona koja ima problem sa signalom, a u drugim zemljama je većina ona koja nema taj problem... Mada to opet ne govori da nije u pitanju konstrukciona greška, jer i ovi van gore dve spomenute zemlje, koji nemaju problem, nisu u "komotnoj većini"... u pitanju je veoma mala razlika čak i među njima...
    iPhone4 user + Hackintosh user + Apple keyboard user + sync cable user + apple trackpad wanna be user

  15. #179
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    There's a chart for that

    USA


    UK


    FR
    Obratite paznju, ovde vec "ne" uzima vecinu.


    DE


    JPN
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  16. #180
    "iSrbija Hall Of Fame" Member byMaX's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade, Serbia
    Posts
    710
    Thanks
    206
    Thanked 235 Times in 101 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Jedna zanimljiva stvar... Naime, iPhone 3GS sa 4.0 gubi signal kada se obuhvati rukama, ali kada je 3G uključen. Kada nije, signal jako teško može da se obori rukama, dakle, samo jedna crta, najviše. Kad si na 3G mreži, obara se daleko lakše. Kladim se da svi oni tamo drže to na defaultu i zato im i pada signal, a glupo je držati 3G uključen osim kada ti je potreban zbog data protoka. Dakle, ovde nece biti tih problema (ko uopste drzi 3G ukljucen?), to je sigurno...

Page 12 of 33 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •