iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 10 of 33 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 487

Thread: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

  1. #136
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    406
    Thanks
    51
    Thanked 23 Times in 13 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    ja mislim da bi apple trebao podhitno da povuce sve telefone pa da ih popravi pa da spuste cjenu na nekih realnih 400 dolara koliko i vrjede i da krenemo lagano u kupovinu.
    s ovim pehom sto su sad napravili to je katastrofa prvo su mene odbili i jos ko zna koliko ljudi a oni svi koji su u redovima nemaju poima sta se desava sa telefonom koji kupuju.

  2. #137
    iSrbijaBigFan Shke's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Beograd
    Age
    48
    Posts
    493
    Thanks
    118
    Thanked 88 Times in 80 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Toyota povukla milione svojih vozila na servisiranje, neka i Apple povuce felericne telefone i besplatno srede problem...kad nadju resenje naravno Nije to nista nesvakidasnje kad se otkrije mana proizvoda.

    @iPhon
    Preduhitrio si me za sekund

  3. #138
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Moscow
    Age
    44
    Posts
    491
    Thanks
    17
    Thanked 36 Times in 35 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Pa ne mislite valjda da svaki telefon ima "bagove" koje opisuju po internetu? Jednostavno su to toliko "raspiarili", da sad svi misle, kako na tom iPhone-u ustvari nista ne radi...

  4. #139
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Quote Originally Posted by nemanja22 View Post
    Ono sto bih preporucio svakome ko hoce da eksperimentise sa time, jeste da npr. preko sbesettingsa ukljuci opciju da mu jacinu signala prikazuje numericki odnosno umesto popularnih "crtica" pokazuje tacnu snagu prijema numericki u formatu "-xx" pa da vidimo kakvi ce biti rezultati.
    E, uze mi rec iz usta
    I mene interesuje kako se krecu brojevi onima kojima se smanjuje signal hvatanjem telefona.
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  5. #140
    iSrbijaHero vikhiiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    969
    Thanks
    96
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    @1024: Mnogo me smara ovo prepucavanje sa enormnom količinom texta
    Al ajde da odgovorim, bar nešto Ne da bih rezimirao, ako na to misliš.. nije to bitno, jer će tvoja sigurno biti poslednja.. Umoran sam od ovoga, a i onako sam "hejter"..
    Ti i dalje ne shvataš poentu.. Ako hoćeš nazovi me i hejterom, partibrejkerom i svađalicom... ali od svog stava ne odstupam.. Bzvz je što si tu rečenicu izvukao iz konteksta... Rekao sam pre (ili posle toga) da imam Apple uređaje i da sam sa nekima izuzetno zadovoljan a pre svega realan... To što se tebi ne sviđa što "kudim tvoju buduću bebicu", šta da radim... Ne mogu, bar ne još, da kažem da je tel perverzija.. Možda će i biti, ali konstruktorske greške su ga "ubile".. bar za sada, opet ponavljam...

    Dalje, citiram: "Zar to nije deo cele slike? Ja sagledavam sliku vezanu za klip, a ne za nesto drugo. A deo cele slike je i greska.
    E, da, jos jedna stvar: neko je "sa pravom" hteo da naudi Apple-u? Kako "sa pravom" i kako da "mu naudi"? Taj lik je napravio klip da bi sabrao preglede na Youtube, a ne da bi naudio bilo kome.
    " - Jeste greška, ali ne veća nego što je Apple napravio.. Zar treba biti iznadprosečno itenligentan da se to shvati Kada kažem sa pravom da naudi komp. Apple, to znači da je neko sebi dao za pravo da istinu iznese na videlo i da to maximalno kazni (dotičnim videom)... ne znam šta tu ima lošeg ? Verovatno za tebe ima u slučaju klipa (lošeg) a u slučaju Apple-a, nema... Ok, nema veze...ako te greška (nekog nebitnog lika) teši, onda ok...

    Dalje, ne čekam da se desi išta Apple-u, jer me baš zabole za ceo Apple... Ja imam svoj 3gs, koji sam OTKLJUČAO !
    Mali off: i ovo je u ujedno odgovor za usera SHKE !! Hvala vam svima... toliko sam bio zbunjen da nisam razumeo da je to ovog trenutka moguće
    Da, zabole me za Apple i njihove greške... ali kad je naprave, meni je muka od DEŽURNIH FANBOY-eva (kao što je tebi od "hejtera"), koji dođu na forum i prave se ludi, podržavaju Apple, i što je još bednije, napadaju druge ljude koji sa pravom realnost ne posmatraju "ružičastim naočarima"... Sad ti meni hoćeš da kažeš da sam ja krete. jer sve vreme govorim o greškama koje je Apple napravio, i još gore, ISTO TO I PRODAO ! Ali, ni oko toga (tvog mišljenja da sam krete. ili nešto drugo, recimo "hejter") se previše ne uzbuđujem... Tako da, slobodno...

    Nisi dobro shvatio primer HTC-a... Naravno da bi ga pljuvao, jer već sad imaš o njemu degradirajuće mišljenje, jer logično, Apple je za tebe "ovozemaljski zakon" - u tehnologijama, softweru, itd.. U to ne želim da ulazim, samo sam ti dao paralelu... Ne mogu da zamislim tvoju reakciju kada bi HTC tako nešto uradio... ili kada bi recimo obrnuo neke dugmiće.. Sladio bi se podsmevanjem, uživao bi, itd...
    Ako sad nisi razumeo paralelu onda, - jbg...

    E sad, reci ti meni, da li ti mene/nas ("hejtere") zaebavaš (zbog foruma, sa greškom) kada kažeš da bi lepio selotejp, i budžio telefon od 630€ (16gb model u Francuskoj) i više (za model od 32gb), ili se šališ ? Ako bi to stvarno uradio, onda evo obećavam da nikad više ništa neću replicirati tebi, jer ću onda stvarno pomisliti da sa tobom nešto nije u redu... Ok je da kupiš tel ako ga poprave, to je druga stvar.. ali da kupiš tel i da ga lepiš, mažeš lakom (samo ne znam da li brodskim, za nokte (valjda ženske), onim za parket... samo još to da utvrdimo...), itd... Bolesno, po meni... Ne trudim se da vređam nikoga, niti sam ikoga vređao mojim postovima (300+), ali jedino što mi ostaje, jeste da takvo ponašanje/mišljenje okarakterišem kao takvo - bolesno ...

    Što se tiče klipa, evo pogledaj klip, pa da pričamo o brdima, kućama, betonskim kineskim zidovima, itd. Ljudi do 2010. i to juna meseca (dok se dotični telefon nije pojavio) nisu ni znali "teorije o signalu, dometu radio talasa, satelitima, itd." ali evo sad svi sve znate.. Ok, možda nema veze sa iP4, ali eto, važno je da se nešto priča/kenja... da izvinite na izrazu...


    EDIT: Mislim da bi trebalo da snimi video u kome isto tako "davim" 3gs, pa ne pada signal... Ako već pričamo o nekim signalima... Ili se ovim pokazalo da je VIP BRUTALAN, pa vama drugima na Telenor-u i MTS-u padaju crtice*...

    *ili brojevi, ili sateliti, ili štagod...

    EDIT2: Da ne bude zabune... Reč bolesno, gore navedena, podrazumeva: Bolesno posesivno (prema Apple i njegovim proizvodima), bolesno privrženo, itd... To je stvarno ozbiljna stvar, i ne nosi sa sobom pežorativnu konotaciju... Toliko...
    Last edited by vikhiiz; 26-06-2010 at 19:59.
    iPhone4 user + Hackintosh user + Apple keyboard user + sync cable user + apple trackpad wanna be user

  6. #141
    iSrbijaBigFan Shke's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Beograd
    Age
    48
    Posts
    493
    Thanks
    118
    Thanked 88 Times in 80 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Na deo odgovora upucen meni imam samo da kazem: UZIVAJ
    3GS je ipak zakon, za sad!!

  7. #142
    iSrbijaBigFan iSavcic's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Beograd-Zemun
    Age
    37
    Posts
    484
    Thanks
    64
    Thanked 79 Times in 54 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Quote Originally Posted by vikhiiz View Post
    Ljudi do 2010. i to juna meseca (dok se dotični telefon nije pojavio) nisu ni znali "teorije o signalu, dometu radio talasa, satelitima, itd." ali evo sad svi sve znate..
    Ako si ovde aludirao na mene samo cu se nasmejati

    ETF TKO
    Digital Signal processing", McGraw Hill
    Analiza signala i sistema, Branislava Peruničić,... I jos par manjih mi je proslo kroz ruke.
    Tako da sam ovde na iSrbija saznao sve o radio talasima, signalu,...
     iPhone 4 16GB simfree 

  8. #143
    iEntuzijasta nemanja22's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    56
    Thanks
    3
    Thanked 24 Times in 23 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    @vikhiiz
    Vidis to sto ti nazivas "bolescu" je prosto percipiranje potrosaca da je odredjeni brend ultimativan u svom poslu, odnosno da su njegovi proizvodi "top quality" u svom trzisnom segmentu. To je jednostavno tako, takvi smo svi mi, pod uticajem savremenog agresivnog marketinga.
    Apple je sinonim kvaliteta, perfekcionizma, upravo onoga sto svaki prosecan kupac, izmedju ostalog, prizeljkuje i ocekuje od proizvoda. To takodje misli kriticna masa ljudi, i pod tim uslovom ta konstatacija je tacna, i mi danas Apple sa punim pravom mozemo nazivati "brend" i od njega ocekivati vrhunske proizvode.
    Samo, ta situacija je prerasla u svojevrstan "kult" apple obozavatelja, u ono sto svi danas dobro poznajemo i izasla je iz tih okvira. Iz tog razloga mnogi "hejteri" iz samo njima poznatih razloga pokusavaju nas da uvere da je to sve "prevara", "obmanjivanje" i ko zna sta jos. Veruj, necije dugogodisnje verovanje u nesto je previse jako da bi ti ili bilo ko drugi dosao sad i rekao ti si sve vreme bio uveren u nesto pogresno, neispravno, netacno, a on to mirno prihvatio. I iz tog ugla reakcija clana 1024 je sasvim razumljiva, koliko god tebi to delovalo "posesivno, bolesno privrzeno itd..."

    A evo recicu i ja sta mislim:
    Apple jeste da proizvodi vrhunske proizvode, i naravno naplacuju ih u skladu sa tim. I nije savrsen. Inovacija koju on propagira i koju je on u mogucnosti da iznese ne moze nikada biti savrsena. Jeste pogresio je, ali glupo je reci: "cek ja placam toliko i toliko za telefona a on ne moze ovo ili ono, ima fabricke greske itd." Jednostavno, ako ti trebaju "proverene stvari", nisi kupac inovator, ne zelis da eksperimentis i usvajas proizvode u ranoj fazi za tebe nije Iphone i neces biti zadovoljan sa njim nikada. Uvek mozes, da po istoj ceni kupis "proveren proizvod" tipa n97, koji naravno nije priblizno ovome osim po ceni, ali hej on je upravo ono sto ti trazis. I veruj mi da je upravo tako.
    Last edited by nemanja22; 26-06-2010 at 21:13.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to nemanja22 For This Useful Post:

    Rakic90 (27-06-2010),yzn (26-06-2010)

  10. #144
    iDrugČlan
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    30
    Thanks
    1
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Ja sa nestrpljenjem cekam video iSavcica da vidim kako telefon gubi signal.

  11. #145
    iSrbijaBigFan iSavcic's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Beograd-Zemun
    Age
    37
    Posts
    484
    Thanks
    64
    Thanked 79 Times in 54 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Hmmmm videces videces uskoro.... U sledeci petak mi je odbrana diplomskog pa se nisam video sa devojcicom danas ali cu u najskorije vreme!!!
     iPhone 4 16GB simfree 

  12. #146
    iSrbijaHero vikhiiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    969
    Thanks
    96
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Ja razmišljam o tome da snimim video kako "obgrljeni/zagrljeni/zgnječen rukama" 3gs ne gubi signal... Nekima se to i na 3g-u dešava... Ili imam sreće pa imam dobar iPhone, ili je VIP zakon !
    iPhone4 user + Hackintosh user + Apple keyboard user + sync cable user + apple trackpad wanna be user

  13. #147
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    38
    Posts
    100
    Thanks
    5
    Thanked 6 Times in 6 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Quote Originally Posted by iSavcic View Post
    A ajde sad ti mene reci nacin kako da to srede, kako da to izoluju? To zahteva ozbiljan rad i detaljnije izmene sto trazi i vreme... Ja mislim da im je najlaksi nacin da izlakiraju te spojeve bezbojnim lakom...
    pa ocigledno nece moci tako lako..lak ce da se guli, sve sto se zalepi ce da se odlepi, treba da odloze za 3-4 meseca pa da ga puste u prodaju kako valja!

  14. #148
    iSrbijaBigFan iSavcic's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Beograd-Zemun
    Age
    37
    Posts
    484
    Thanks
    64
    Thanked 79 Times in 54 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Cekam sad drugara da mi odgovri na poruku on je kupio iP4 pa da vidim sta on ima da kaze povodom signala!!! On je prvi ovde na forumu koji je uzeo iP4. Kaze da je ekran fantastican i da je kamera dobra. No vise info kad mi posalje odgovre na sva moja pitanja!
     iPhone 4 16GB simfree 

  15. #149
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    406
    Thanks
    51
    Thanked 23 Times in 13 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    evo link i procitajte koji poznajete engleski a rijec eje o danskom profesoru elektronike, antena i komunikace,
    covjek je 10 juna posle APPLE konferencije izjavio da iphone 4 nemoze radit sa ovakvom dizainiranom antenom i da ce biti veliki problemi kasnje.
    sto se naravno vec ispostavilo.evo link na engleskom je al je zanimljiv ko zna engleski nek cita.
    Jedan od vodećih stručnjaka mobilnih antena u svjetu, profesor Gert Frølund Pedersen iz Aalborg University's Zavod za elektroničke sustave.

    Code:
    http://www.engadget.com/2010/06/26/iphone-4-antenna-problems-were-predicted-on-june-10-by-danish-pr/
    Last edited by iPhon; 27-06-2010 at 01:22.

  16. #150
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: iPhone 4 gubi signal ako vam je ruka preko antene

    Quote Originally Posted by vikhiiz View Post
    @1024: Mnogo me smara ovo prepucavanje sa enormnom količinom texta
    Sto? Bas je kul A posto jos uvek nismo poceli da se bijemo (i po svemu sudeci ni necemo), onda nema negativnih aspekata

    ...jer će tvoja sigurno biti poslednja
    To nisam rekao.
    To što se tebi ne sviđa što "kudim tvoju buduću bebicu"
    To nisam rekao.
    Jeste greška, ali ne veća nego što je Apple napravio
    To pogotovo nisam rekao.
    Verovatno za tebe ima u slučaju klipa (lošeg) a u slučaju Apple-a, nema
    To nisam rekao.
    Sad ti meni hoćeš da kažeš da sam ja krete
    To nisam rekao!
    Naravno da bi ga pljuvao
    To nisam rekao.
    jer već sad imaš o njemu degradirajuće mišljenje
    To nisam rekao.
    Apple je za tebe "ovozemaljski zakon"
    To nisam rekao (niti cu).
    Sladio bi se podsmevanjem, uživao bi, itd...
    To nisam rekao.

    ---
    Tvoj post je pun stvari koje ja nisam rekao!
    Sada samo u kratkim crtama da se osvrnem na neke od njih:

    - greska u klipu veca od Apple-ove greske
    Ovo je najvazniji deo posta, jer jedini i ima veze sa onim sto je ovu pricu i zapocelo - youtube klip.

    Ako se izmaknemo dva koraka unazad, videcemo da sam ja u postu rekao da klip ima gresku zato sto je i drzanje koje nije "nepravilno" oznacio kao takvo. I nista vise.
    Dakle, nisam rekao da ta greska pobija sustinu (ili humor, ili faktor iznosenja istine na videlo, ili sta taj klip vec ima) tog klipa.
    Nisam rekao da je ta greska veca od greske koju je napravio Apple pozicioniranjem proreza na iPhone-u 4.
    Nisam rekao da ta greska sluzi kao opravdanje Apple-u.
    I, konacno, nisam rekao da ta greska u klipu treba da utesi bilo koga.
    Medjutim, znao sam (i ocekivao) da ce neko da pomisli da sam to rekao/hteo da kazem i da ce to da mi, u nedostatku boljeg izraza, nabije na nos. I naravno, nisi* me razocarao

    * Nista licno, mogao je to da bude i neko drugi, ali znao sam da ce neko da bude

    - ko kome hoce da kaze da je krete
    Kroz sve svoje postove na forumu obracam najvecu mogucu paznju da nikad nikog ne uvredim. Nikad mi se nije desilo da nekoga uvredim na forumu (na klasican nacin, sad sta razliciti ljudi shvataju kao uvredu ne znam ). Tako da stvarno ne mogu da razaznam zasto si pod utiskom da sam ja tebe (ili bilo koga) pokusao da uvredim.
    Svakoga sa kime udjem u ovakvu "tekstualnu razmenu suprotnih misljenja", ukljucujuci tebe, tretiram sa postovanjem sa kojim treba tretirati nekoga ko ima svoj stav i ne mrzi ga da cita (i pise) onolike postove da bi ga argumentovao. Tako da stvarno ne mogu da shvatim zasto si pod utiskom da ja tebe pokusavam da uvredim. Molim te, ukazi mi na post ili deo posta koji ukazuje na to da hocu da te uvredim, kako bih mogao da ga analiziram, da ti kazem sta sam time hteo da kazem i da znam za ubuduce kako da biram reci.

    - HTC (i fanboyism koji se pojavljuje na jos par mesta u tekstu)
    Postoji bolji nacin da se pokaze afinitet prema necemu od pljuvanja po konkurenciji istog. To je nesto sto cesto pokusavam da naucim ljude, mozda cak i ovde na forumu.
    HTC telefone nikad nisam koristio. Isto vazi i za Android i Windows Mobile mobilne operativne sisteme. Tako da o njima ja ustvari nista ne znam. I zasto bih ja imao potrebu da vredjam nesto o cemu nista ne znam? Da, ja smatram da je iPhone najbolji telefon na trzistu. Takodje smatram da veliki deo konkurencije (ukljucujuci i HTC telefone) ne bi izgledao ovako kako danas izgleda da nema iPhone-a. Ali uopste ne vidim da je zbog toga potrebno pljuvati ili na drugi nacin degradirati HTC.
    U tome je razlika izmedju zadovoljnog korisnika, ljubitelja i fanboya: zadovoljan korisnik kaze "moj telefon je dobar". Ljubitelj kaze "moj telefon je bolji od tvog". Fanboy kaze "tvoj telefon ne valja". U tom kontekstu, ja za sebe cvrsto verujem da nisam fanboy.
    (Inace, ja nisam neki veliki ljubitelj Apple proizvoda samih po sebi. Jeste "Mac je kul" i sve to, ali da treba da biram, ne bih presao na Mac)

    - tacka "razno"

    Zasto potenciras to da imas preko 300 postova? Na forumu su svi clanovi jednaki, samo su neki clanovi jednakiji od drugih (treba li da pominjem odakle je referenca?)
    Postoji "Drevna mudrost sa Wikipedije" koja moze da se primeni i na forumima. Ona kaze:
    "The Post Count is as a road. You must travel the road to reach your destination, and some may travel longer roads than others. But do not judge the person at your door by the length of the road he has travelled to reach you."
    Druga stvar: realno gledanje stvari.
    Lepo je to sto mozes da kritikujes nesto sto volis, u ovom slucaju iPhone. Ja cesto ne mogu realno da sagledam stvari koje volim, ali barem znam za toliko da ne pricam o stvarima u koje se ne razumem (videti pasus o HTCu). U slucaju iPhone-a 4, sve moje pohvale su se odnosile na stvari za koje smatram da su stvarno dobre. Ukljucujuci tu i ideju o tome da se kuciste koristi kao antena. O ovom problemu sa prespajanjem antene sam malo toga rekao jer ne znam koliko je ozbiljan. Ima ljudi koji se zale, ima (mnogo manje) ljudi koji kazu da je sve u redu, i ima gomila ljudi koji se ne zale (iz nepoznatih razloga). Ono sto sigurno znam je da su oni koji imaju problem uvek glasniji od onih koji ga nemaju, tako da je nemoguce realno sagledati situaciju kada je sve sto imamo (veliki) broj novinskih clanaka i komentara na iste. Jednom kad uzmem iPhone 4 u ruke (onako kako bih normalno drzao telefon ) i vidim da li se i sta dogadja sa signalom, onda cu znati za sigurno da li je to u mom slucaju problem i koliki. Do tada mozemo samo da nagadjamo i da slusamo iskustva drugih, koja su uglavnom "nedovoljno naucno zasnovana" i daju svakakve rezultate.

    Dalje: selotejp i lak
    Ideje o selotejpu i laku sam procitao medju update-ovima originalnog clanka iz prvog posta. Lak je valjda bio za nokte i to neki neprovodni (neko rece da je probao). Ocigledno je da je problem iPhone-a 4 lokalizovan na spoj izmedju dve antene, mali deo oko proreza koji ih razdvaja. Tako da za taj problem ima mnogo nacina da se sanira, ako ne i resi.
    Kad bih ja kupio iPhone 4, pod pretpostavkom da budem imao problema sa signalom i da taj problem bude dovoljno znacajan da ne mogu da ga ignorisem, onda bih razmisljao sta bih uradio. Posto nisam ljubitelj bumpera i slicnih futrola, najverovatnije bih probao neko "alternativno resenje". Sad, da li bih lepio selotejp, izolovao lakom ili izbegavao da ga drzim tako, to ne znam, ali morao bih da se snalazim nekako. Ali ja i dalje mislim da to nije problem koji se javlja u 100% slucajeva i da na kraju nece da bude toliko drastican kako su ga prikazali u medijima. Sad, da li sam u pravu ili su to samo moje lepe zelje, videcemo. Ono sto znam je da u narednih mesec dana sigurno necu da menjam telefon, tako da ima vremena za razresavanje situacije.

    I na kraju: crtice
    Pomenuh malopre "nedovoljno naucno zasnovane eksperimente". Hvatanje telefona rukama je sve samo nije zasnovano na cinjenicama. Ima previse faktora koji uticu na... sve zivo: geografska lokacija, pokrivenost mrezom, neposredna okolina uredjaja, znojavost ruku, debljina prstiju, individualne osobine samog telefona, vudu magija ... To sto jedan (ili deset) ljudi imaju smanjenje signala kad uhvate telefon ovako ili onako, a drugih deset ne primecuju nista, a nekom trecem se signal poveca kad ga lepo stegne, ne govori nista. Nista, osim toga da eksperimenti ne valjaju.
    Ono sto je svima logicno je da prepreke smetaju signalu. Koliko koje prepreke smetaju zavisi od gorepomenute gomile faktora od kojih nekih nismo ni svesni. Zato razliciti telefoni (u razlicitim rukama na razlictim mestim itd) reaguju razlicito.
    Ova prica sa faktorima vazi i za pitanje "da li telefon gubi signal kad se stegne rukom" i za pitanje "da li iPhone 4 gubi signal kad se premoste antene prstima", sto su, da podsetim, dva razlicita pitanja.

    Ono sto nam svima ostaje je da se prasina slegne i da se vidi koliko stvarno dolazi do problema sa premoscavanjem antena iPhone-a 4. Ono sto ja mislim da ce da se desi je da ce Apple da izbaci update softvera, da malo "zezne" merac crtica i da malo promeni kako se telefon snalazi sa slabim signalom, ta dva ce da dovedu do toga da se svima cini da je problem nestao (a njega ce u stvari jos uvek da bude, ali posto nece da se vidi onda kao da ga nema a i posto ni u startu nije bio toliko drastican i najmanje popravke ce da ga marginalizuju), novine ce jos nedelju-dve da pricaju o tome a onda ce da se desi nesto novo, i nikom nista. Oni koji budu imali jak signal nece da primecuju problem, oni koji imaju slab signal... ce i dalje imati slab signal Tresla se gora, rodio se mis.
    Ali to su samo ciste pretpostavke Sta ce da bude, videcemo.
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  17. The Following User Says Thank You to 1024 For This Useful Post:

    vikhiiz (27-06-2010)

Page 10 of 33 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •