iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 6 of 6

Thread: Prebacivanje podataka

  1. #1
    iPhoneBigFan ShaX_91's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Budapest/Novi Sad
    Age
    32
    Posts
    141
    Thanks
    35
    Thanked 12 Times in 12 Posts

    Default Prebacivanje podataka

    Pozdrav svima, mozda cu malo zakomplikovati stvari ali potrudicu se da budem sto jasniji.

    Ovako, u kuci imam 2 macbooka, 2 iPhonea i 1 ipad.

    1 macbook, 1 iphone i 1 iPad su devojcini, a drugi macbook i iphone su moji.

    Svi uredjaji su povezani vec par godina na jedan itunes/icloud nalog, tacnije moj.

    Ono sto bih zeleo da uradim jeste da njena 3 uredjaja stavim na poseban nalog, zbog continuity i sinhronizacije izmedju uredjaja, a da moje uredjaje ostavim na mom nalogu.

    E sada dolazimo do zackoljice. Devojka na svom nalogu ima dosta podataka koji su joj bitni, prvenstveno notes, kontakte, sms poruke i podatke koji su se skladistili u aplikacijama koje koristi.

    Da li postoji ikako mogucnost da prebacim devojku na drugi itunes nalog i da te podatke sacuvam nekako tako da im ima i dalje pristup sa novog itunes naloga?

    Nadam se da sam bio koliko-toliko jasan. Hvala!

  2. #2
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    39
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: Prebacivanje podataka

    Pa Ja bih to uradio tako sto bih se izlogovao sam tvog accounta ali bih prvo uradio backup,pa ako stoji i dalje to na uradjaju onda se logujes sa novim i ako i dalje stoji odradis na novi backup.Tako bih Ja,ne znam da li je izvodljivo to,ali mislim da jeste.

  3. #3
    iPhoneBigFan ShaX_91's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Budapest/Novi Sad
    Age
    32
    Posts
    141
    Thanks
    35
    Thanked 12 Times in 12 Posts

    Default Re: Prebacivanje podataka

    Upravo sam odradio backup sa starim nalogom, sad se radi backup sa novim nalogom, pa cu videti sta se desava i da li ce biti okej sve, ali mi deluje da je to-to, najbitniji su joj svakako kontakti i notes, tako da ne verujem da ce biti vecih problema

  4. #4
    iPhoneBigFan dodo's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    257
    Thanks
    122
    Thanked 105 Times in 77 Posts

    Default Re: Prebacivanje podataka

    Evo uputa, nadam se da će biti od pomoći. https://www.imore.com/how-change-app...iphone-or-ipad

  5. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Prebacivanje podataka

    Prvo pitanje je da li je iCloud izmešao tvoje i njene kontakte, notes, kalendar?

    Ako nije samo se izloguješ sa njenih uređaja i ne brišeš ih. Pitaće te da li želiš da zadržiš sadržaj na telefonu/ računaru i ti naravno odaberi DA.

    Međutim ako jeste izmešao radiš istu proceduru ali i nju i tebe čeka 'peške' posao brisanja onog što ne pripada tebi ili njoj.

    Devojci zatim napraviš novi Apple ID nalog i kada uključiš iCloud odabereš opciju merge za kontakte i sve ostalo.

  6. #6
    iPhoneBigFan ShaX_91's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Budapest/Novi Sad
    Age
    32
    Posts
    141
    Thanks
    35
    Thanked 12 Times in 12 Posts

    Default Re: Prebacivanje podataka

    Izmesani su nam bili kontakti ali nije to preteran problem. Na kraju sam odradio icloud backup i klasican backup tako sto sam pre backup-a pobrisao sve podatke koji mi ne trebaju, pa sam odradio restore i sad je sve okej. Hvala svima puno na pomoci!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •