iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 34 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 507

Thread: Apple iPad

  1. #46
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2009
    Age
    60
    Posts
    20
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Quote Originally Posted by Dexy View Post
    Ovo mi nikako nije jasno ..... pa kako ce porast ekran 4-5 puta a da dimenzije ostanu iste .....svasta ljudima pada na pamet:eek:
    Jel treba prevod sa srpskog na srpski?

    Nisam rekao da dimenzije ostanu iste, vec da se povrsina ekrana uveca 4-5 puta u odnosu na iPod, a ne da bude 15 puta veca kao sto je sada na iPadu.

  2. #47
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Meni je ovo savrsena sprava, ekran dovoljno veliki, laksi od bilo kog netbook-a, velika autonomija sa dobrim performansama, wifi. Cena nije velika za osnovni model.
    A vi sto kukate ima prvi da ga uzmete

  3. #48
    iSrbijaHero
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Požega / Croatia
    Posts
    584
    Thanks
    108
    Thanked 29 Times in 26 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Quote Originally Posted by Mirche View Post
    Jel treba prevod sa srpskog na srpski?

    Nisam rekao da dimenzije ostanu iste, vec da se povrsina ekrana uveca 4-5 puta u odnosu na iPod, a ne da bude 15 puta veca kao sto je sada na iPadu.
    :rupa: pa svasta ..... velicina ekrana je sad 9.7" a ipod ima 3.5" i ti bio htio da se uveca 5x a govoris da je vec sad prevelik zbog dimenzija ....pa koliki bi bio da je uvecan ekran 5x

  4. #49
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member iMorris's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,921
    Thanks
    396
    Thanked 1,087 Times in 445 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Matematika je jasna... Tri puta nista ostaje opet nista

  5. #50
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Samo da su stavili usb port da moze fleskica da se stavi radi najjednostavnijeg prebacivanja podataka umesto zezanja sa wifi-jem... i iPad bi poslao laptopove u istoriju... mozda neka sledeca verzija

  6. #51
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    91
    Thanks
    54
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Apple iPad

    Da li ce biti moguce povezivanje sa video projektorom radi prikazivanja prezentacija?

  7. #52
    iSrbijaBigFan lcf13's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Hell's Kitchen Satan's drive 667(first neighbour)
    Age
    46
    Posts
    351
    Thanks
    15
    Thanked 34 Times in 32 Posts

    Default Re: Apple iPad

    ma sa applom je sve moguce,ne razumijem komentare tipa ne treba mi, prevelik, premali.... apple je pokrenuo revoluciju ponovo, a za sve hatere pozdrav, jer ono sto bih im uputio nije pristojno!

    samo mi je zao jedne stvari, moracu cekati do augusta pa da odspavam prvu noc sa iPad-om! mozda nekom ovo zvuci... vec kako ko shvatri, ali nakon G3, 2 macbooka, iphone 2G, 3G,Sve jos uvijek imam u posjedu i ne pomisljam na prodaju, nikad dosta APPLA! o, allmighty APPLE u DONE IT AGAIN!!
    Last edited by lcf13; 28-01-2010 at 09:11.

  8. #53
    iPhoneBigFan nenad.jokic's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    A, A
    Age
    38
    Posts
    135
    Thanks
    58
    Thanked 18 Times in 13 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Sad sam pročitao i novinama da će iPad doći i u Srbiju, ali da mu se cena još ne zna.
    ######Censured######

  9. #54
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Postavljen je snimak keynote-a:
    Code:
    http://events.apple.com.edgesuite.net/1001q3f8hhr/event/index.html


    Da li neko zna kako ovo moze da se skine?

  10. #55
    iPhoneBigFan nenad.jokic's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    A, A
    Age
    38
    Posts
    135
    Thanks
    58
    Thanked 18 Times in 13 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Admini, napravite odeljak podforuma za iPad
    ######Censured######

  11. #56
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Mislim da je rano za to jer uredjaj izlazi tek za 2 meseca

  12. #57
    iPhoneBigFan nenad.jokic's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    A, A
    Age
    38
    Posts
    135
    Thanks
    58
    Thanked 18 Times in 13 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Pa da, ali ako se sad pripremi, ima dovoljno vremena da se indexira na googlei i imace veci rang u searchu. Mislim da nije loša ideja...

    BTW, navucen sam na iPad Još ako bude VNC radio na njemu!! Strava!
    ######Censured######

  13. #58
    iSrbijaBigFan Law's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    173
    Thanks
    20
    Thanked 64 Times in 30 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Nego samo zamislite navigaciju na iPad-u! Udockujete ga u automobilu tu ispod sofersajbne i upalite recimo Ndrive 3D Photo view, i WOW! Nijedan jedini GPS uredjaj na svetu nece moci da stane iPad-u kad je u pitanu kvalitet 3D prikaza... ALi NIJEDAN! Iz prstog razloga sto nijedan GPS uredjaj na svetu necu imati tako brz procesor niti tako kvalitetan graficki cip. Znaci uz iPad ne samo sto stedite pare za laptop koji ce vam posle godinu dana upola izgubiti vrednost, vec i stedite pare i za GPS uredjaj (a oni bolji su u rangu cene iPad-a), a dobijate navigaciju na screenu OD 9.7'', pa lepo sibnete zoom out, i vidite ceo grad, a ujedno i sopstevnu lokaciju... Just imagine!

  14. #59
    iSrbijaHero vikhiiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    969
    Thanks
    96
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: Apple iPad

    @Law: Moram opet
    Ma daj molim te, ko će stavljati ekran 10" ispod šoferšajbne ? Veliko, kabasto, i potpuno smešno za videti... Pre bi pao komentar: "Bože, vidi ovog...", nego "WOOW, i ja ću ovako".. Pa u tom slučaju stavi bilo koji 10" Laptop (Acer, MSI), bar ima postolje.. Ovako ćeš morati grdno da budžiš neke držače ili štaveć...

    Ono što je drugo što sam hteo da primetim, jeste cena.. Za sada se izgleda opet šuška (i to opet pouzdano, jer svi tračevi u vezi sa iPadom bili su istina (izgled, detalji, itd.) ) da će cena biti paprena... Dok dođe ovde, koštaće kao i iMacBook, te u tom slučaju stvarno ne vidim svrhu kupovine istog...
    Da li ste zamislili situaciju, kada vas neko pita, "Pa dobro šta si ti to platio cca 900e (iMorrisov izvor kaže da će koštati oko 899e bez ugovora sa T-Mobileom, verovatno se misli na WiFi+3g) ?
    1.Hard veličine 16gb ? Par filmova, muzika i ćao...
    2.Nema USB (što neko reče) već podatke i ostale džidžabidže moraš preko WiFi ?
    3.Kucanje sa dve ruke ? Zaboravi.. Pa kako možeš brzo kucati neki text, ukoliko se ne nalaziš u svojoj kući, gde u turskom sedu, sediš na svom krevetu ? A u tom slučaju, PC, Word, 24"ekran FULLHD, itd, 5.1surround... Ili će biti varijatna "Konobar obrišite mi sto od tragova pića, jela, pepela, kako bih ga spustio na sto...i tu kuckao sa dve ruke... A drugo što mi pada napamet je sama ergonomija kuckanja.. Kapiram, da nakon 10ak minuta bole ruke, jer nema prirodan naslon, i lupkaš jagodicama o staklo... Ne znam, daj Bože da grešim... Jer da nije tako, ne bi bila mogućnost ubacivanja tastature, jer šta će ti "stara tehnologija" (čitaj tastaura, koja je iPhonom zamenjena touchscreenom), ako je "nova" idealna, vrhunska, itd... pa i iPhone je izašao bez tastature, zato što su projketanti znali da će svako moći da se navike... Ovde u startu izbacuju tastaturu jer očekuju da će ljudi da pizde i da im bude teško pri kucanju ! Na svakoj reklami za iPad, lik levom rukom drži iPad a desnom ga koristi.. Ja opet postavljam pitanja dugoročnog kucanja texta... Ili će ipak biti da se na sastanak nosi i iPad i iMacBook, jer jedan je za prezentaciju, a drugi je da zabeležiš nešto o čemu će se pričati par sati na stastanku...
    3a. Ako vidimo koliko ima dodataka, i tastatura, i ovaj dock, i onaj (to je onaj što se povezuje sa tastaturom, i case, i bla, bla, pa to više nije ni tih "tričavih" 500$, već mnogo mnogo više..
    4.Već sam spominjao nezaštićeni ekran ! Pitam se da li je i on jak i solidan (kao što je iPhone... viđali smo to na testovima) pri padu na čvrstu podlogu (beton, pločice) sa zaista velike visine...
    5.Flash i surf po netu... ??!??
    6.Neko reče da je pročitao da ne ide iznad 3000metara... To bi trebalo proveriti ?

    Videćemo ko je bio ishitreniji u donošenju konačne odluke o tome da li je ovaj uređaj zaista MUSTHAVE , ili je čisto za uzimanje para (i to velikih para za neki prosečni iBookReader, surf, i šta je ono treće (što nema iPhone?))...
    Ne sumnjam da će sledeći model biti bolji, i to opet za nijansu (kao što je 3gVS3gs...)
    iPhone4 user + Hackintosh user + Apple keyboard user + sync cable user + apple trackpad wanna be user

  15. The Following User Says Thank You to vikhiiz For This Useful Post:

    Atomski mrav (28-01-2010)

  16. #60
    iSrbijaBigFan Law's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    173
    Thanks
    20
    Thanked 64 Times in 30 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Quote Originally Posted by vikhiiz View Post
    @Law: Moram opet
    Ma daj molim te, ko će stavljati ekran 10" ispod šoferšajbne ? Veliko, kabasto, i potpuno smešno za videti...
    Taj isti koji sad ima GPS od 7'' u kolima (ova velicina je vec standard). Jos 2.7'' mu nece pojesti sofersajbnu, a izgled i performanse gps app-ova bice vrhunske i mnogo bolje od bilo kog uredjaja sa Windows Mobile sistemom unutra.

Page 4 of 34 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •