iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

  1. #16
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member stefaneli's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    328
    Thanks
    126
    Thanked 42 Times in 30 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    @directx i ja sam se od nedavno upustio u svet iOS programiranja i Swift-a. Iz licnog iskustva mogu da kazem da je fax definitivno dobra stvar, bas zbog tog "sirokog pogleda" na programiranje. I ja sam bio jedan od onih "nisam nista naucio na faxu". Delimicno sto sam bio lenj da sam dodatno ucim, a delimicno sto nisam razumeo primenu svega toga sto sam ucio. Sada sam krenuo sa nekim online kursevima , i tek sada vidim koliko mi to predznanje sa faxa znaci. Inace, na faxu sam radio javu i nesto sitno C#.
    To ti je moje neko iskustvo, nadam se da ce ti koliko toliko pomoci. Srecno sa ucenjem..

  2. The Following User Says Thank You to stefaneli For This Useful Post:

    directx (26-01-2016)

  3. #17
    iEntuzijasta
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    A, A
    Age
    29
    Posts
    62
    Thanks
    34
    Thanked 13 Times in 7 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    Druze mozes li mi samo reci koji fax i koji online kursevi?
    Last edited by 1024; 27-01-2016 at 12:44. Reason: Ne treba da citiras post koji je odmah iznad tvog

  4. #18
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member stefaneli's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    328
    Thanks
    126
    Thanked 42 Times in 30 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    Zavrsio sam FON- Fakultet organizacionih nauka, Smer - Informacioni sistemi i tehnologije. A sto se tice kurseva, ja sam se odlucio za udemy.com , i mislim da nisam pogresio, za sada . To je sajt tipa lynda, video tutoriali svega i svacega. Drugar mi je preporucio. Samo sto je princip placanja drugaciji. Ne placa se mesecna clanarina, vec se svaki kurs kupuje posebno, ali ti ostale lifetime. Kursevi su malo skuplji( pogledaj na sajtu), ali su dobri, bar po mom misljenju. Sto ne znaci da ce se i tebi svideti taj princip. Inace, ja sam imao srece pa sam uhvatio neki novogodisnji popust od 95-96%, pa sam placao 12$ po kursu. tako da sam ja kupio par komada, neke nevezane za ios programiranje. Da se nadje, kad budem imao slobodnog vremena

  5. #19
    iNovajlija
    Join Date
    Apr 2016
    Age
    30
    Posts
    22
    Thanks
    0
    Thanked 4 Times in 3 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    Moramo samo razgraniciti pojmove sto se tice fakulteta. Racunarstvo se konkretno deli na 4 sire oblasti, od kojih su dolenavedene tri popularne i uce se na fakultetima.

    -Computer Science (teorija racunarstva, algoritamsko razmisljanje, koncepti programiranja, matematika)
    -Information Communication Tehnology (tehnologije, primena teorije u stvarnom svetu, primena programiranja mada cesce frontent, tehnicarski poslovi)
    -Software Engineering (razvoj softvera, primena algoritamskog razmisljanja u svakodnevnim problemima kod pravljenja softvera, takodje akcenat delom na matematici)

    Computer science se uci iskljucivo na prirodno matematickim fakultetima, a to su drzavni Matematicki u Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu i privatni Fakultet za kompjuterske nauke
    IT se uci u mnogobrojnim visim strucnim skolama i nekim fakultetima medju kojima prednjaci FON kao najpopularniji
    SE se ugl radi na ETF-u

    Ko zeli da programira, treba da juri SE, posto ce ako se opredelio za IT verovatno da uplovi u vode "kucaca koda" gde ce mu posao biti da realizuje tudje ideje i radi mehanicki rad. Sa druge strane, ako zapadne na CS, uletece u vode teoreticara gde ce skoro uvek imati ideju kako se resava problem, ali ce ga nedostatak vestine prakticnog kodiranja spreciti da ih realizuje. Vec sada se da zakljuciti da je za programiranje, pravi izbor SE.

    Sto se tice ucenja pojedinih jezika, zbog jezika ne treba upisivati fakultet, pogotovo ne fakultete CS tipa. Ucenje jezika i razvojnog okruzenja u kome se radi je zanatski posao i veca paznja ce se tome posvetiti na kursevima, nego na fakultetima. Kursevi imaju usku oblast delanja i zanatske stvari ce uglavnom odraditi korektno, dok ce se fakulteti fokusirati na previse stvari od jednom, tako da ce zanatski deo prepustiti vama, a ako niste volji da sami radite, necete se lepo provesti.

    Takodje, programiranje se ne moze nauciti preko noci i za pocetak je jako bitno savladati strukture podataka, dizajn i analizu algoritama. Kada sam pocinjao, imao sam podosta problema da ideju realizujem kroz algoritam, ali mi je kroz godinu dana samo kliknulo i osecao sam se jako konforno u C++, posto je to jezik najslicniji pseudo jeziku kroz koji smo realizovali algoritme.

    Programiranje je jednostavno oblast u kojoj ne postoje predefinisana pravila, a i sama oblast je jako mlada. Kada bismo poredili programiranje i gradjevinu, proces programiranja bi bio kada da kucu pravimo prvo od ulaznih vrata, pa onda krov, pa temelje, itd...Takodje, kada bismo rusili kuce tempom kojim rusimo kod, niko se ne bi lepo proveo.

    Nemojte odustajati zato sto je na pocetku tesko, niti zato sto neki fakultet ne nudi odredjeni jezik. Na fakultet idite da naucite koncepte, na kurseve idite da naucite jezik ili ga naucite sami i bice sve ok.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to probotzor For This Useful Post:

    lowzyyy (25-06-2016),makistanke (25-06-2016)

  7. #20
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    @makistanke covek je sve rekao, ja izgleda ode u CS a ti u SE


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  8. The Following User Says Thank You to lowzyyy For This Useful Post:

    makistanke (25-06-2016)

  9. #21
    iPhoneBigFan makistanke's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Belgrade
    Age
    28
    Posts
    206
    Thanks
    260
    Thanked 125 Times in 66 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    @lowzyyy Samo da se malo opasuljim. I da se trgnem iz predrasuda, i kopanja sebe kako ima previse predmeta u prvoj i odustajanja samo pogledom koliko ima. Najtezi je pocetak svuda -.-
    Ne treba odustajati samo treba izfinansirati. Takodje moji misle, a ja ne znam, da ako obnovim prvu godinu , naci posao mnogo tesko. Da li je to istina ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #22
    iPhoneBigFan DonPatroN's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Obrenovac
    Age
    37
    Posts
    309
    Thanks
    100
    Thanked 49 Times in 39 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    Poz drugari, da ne otvaram drugu temu, mali ofcic samo
    Kada smo vec kod online kurseva, da li znate neki dobar online kurs za php, javu, css, bootstrap ? osim gore navedenog udemy-a ?
    Pocetnik sam ali zelim da naucim to, jer jednostavno em sto mi je zanimljivo, em sto ima buducnost.
    Ja trenutno citam i ucim sa http://www.w3schools.com/ i to mi deluje bas ok, onako bas pocetnicki. Imate li mozda jos nesto ?
    ne kupujte xioami, verujte mi na rec

  11. The Following User Says Thank You to DonPatroN For This Useful Post:

    makistanke (28-06-2016)

  12. #23
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    Izvinjavam se za off ali web programiranje nije povezano ios programiranjem ili gresim ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  13. #24
    iPhoneBigFan lesa0208's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Beograd, Uzice
    Age
    36
    Posts
    195
    Thanks
    76
    Thanked 174 Times in 60 Posts

    Default iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    nije povezano . Ja se bavim web programiranjem, pogledaj pored toga codecademy takodje, i savet je da se prvo odlucis sta bi krenuo da li klijentski deo prvo ili serverski, moja preporuka je da krenes sa klijentskim delom.


    Sent from my Game Boy Color

  14. #25
    iNovajlija
    Join Date
    Apr 2016
    Age
    30
    Posts
    22
    Thanks
    0
    Thanked 4 Times in 3 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    zavisi kakav tip web programiranja

    konkretno, html nije programski jezik zato sto ne daje direktive procesoru

  15. #26
    iPhoneBigFan DonPatroN's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Obrenovac
    Age
    37
    Posts
    309
    Thanks
    100
    Thanked 49 Times in 39 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    Ljudi imate li neko misljenje o ovom kursu ?

    http://www.crossover.rs/ios_swift_programiranje.html#

    Dosta lutam, svasta probam, ali mi slabo drzi paznju. Uzeo sam IT akademiju (smer za mreze) ali mi tako dosadno i neucivo da nemam reci... jbg pogresi covek.
    Elem, neko misljenje o ovome mozda ?
    ne kupujte xioami, verujte mi na rec

  16. #27
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    Brate na it akademiji imas softverski smer... Sta si ti upisivao boze


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  17. #28
    iPhoneBigFan DonPatroN's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Obrenovac
    Age
    37
    Posts
    309
    Thanks
    100
    Thanked 49 Times in 39 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    kazem ti, zajebe se covek... na greskama se uci(a u ovom sluaju i placa)
    ne kupujte xioami, verujte mi na rec

  18. #29
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    48
    Posts
    4,605
    Thanks
    994
    Thanked 1,840 Times in 1,375 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    Softver ne moze da radi bez mreze... samo ti uci i isplatice ti se...

  19. #30
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,306
    Thanks
    803
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Re: iOS dev kurs/fax/ili ucenje s neta prkeo tutoriala

    Quote Originally Posted by DonPatroN View Post
    Ljudi imate li neko misljenje o ovom kursu ?

    http://www.crossover.rs/ios_swift_programiranje.html#

    Dosta lutam, svasta probam, ali mi slabo drzi paznju. Uzeo sam IT akademiju (smer za mreze) ali mi tako dosadno i neucivo da nemam reci... jbg pogresi covek.
    Elem, neko misljenje o ovome mozda ?
    Dobar je to kurs. Ali završi prvo mreže, trebaće ti... Tj. Pokaži karakter, istrajnost jer svaki deo posla ima onaj dosadan deo.


    iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •