iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 3 of 3

Thread: Ugradnja dual diskova SSD i HDD

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2012
    Age
    46
    Posts
    1
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Ugradnja dual diskova SSD i HDD

    Pozdrav drugari,
    Odlucio sam da u moj Macbook pro mid 2012 ugradim Samsung Evo 850 250GB pa imam nekoliko pitanja posto sam Mac user od nedavno.
    Gde ugraditi ssd? Na mesto sadasnjeg Hd-a ili na mesto optickog uredjaja pomocu optibay kadice?
    Na SSD bih instalirao sistem preko USB-a, a Hd bi mi sluzio kao storage. Na Hd imam dosta podataka koje sam bekapovao. Sta se desava sa podacima sa Hd-a posle instalacije novog sistema na SSD? Moci cu da pristupim njima normalno ili je preporuka da formatiram i HD pa prebacim bekapovane podatke na njega? Ako pristupam podacima sa HD normalno, kako da obrisem sistemske fajlove sa njega koji mi ne trebaju, jer se novi sistem podize sa SSD-a?
    Na koji nacin formatirati SSD pre instalacije sistema?
    Nadam se da nisam ugnjavio.
    Pozdrav
    Vlad

  2. #2
    iPhoneBigFan puksion's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Age
    31
    Posts
    381
    Thanks
    138
    Thanked 234 Times in 133 Posts

    Default Re: Ugradnja dual diskova SSD i HDD

    Nisam korisnik macbook-a, ali znam sigurno da ssd ne remeti hdd, svaki hard radi sam za sebe. Hocu reci moci ces da pristupis normalno hdd-u. A sto se tice formatiranja ssd-a normalan format se uradi, ja kad sam ubacio sistem isao sam klasika ono format i nista vise
    iPhone XS 64gb

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2015
    Age
    42
    Posts
    1
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Ugradnja dual diskova SSD i HDD

    Odličan guide kako da ugradiš SSD i HDD imaš na iFixit sajtu. Procedura malo traje ali je sasvim lagano, ima malo muke oko pomeranja sitnih kablića ali sve prođe dobro.

    Kada imaš SSD i HDD zajedno onda je instalacija poprilično laka pošto će inicijalno računar bootovati sa HDD-a (tvoj postojeći sistem). Onda sa tog istog downloaduješ/pokreneš instalaciju OS X-a i izabereš SSD (Formatiraš kao Mac OS Extended (Journaled)) i to je to. (A možeš da uradiš i kloniranje postojećeg HDD-a ako ne bi da kreneš sa čistom instalacijom).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •