iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: windows 7 aktivacija

  1. #16
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cuprija
    Age
    39
    Posts
    81
    Thanks
    5
    Thanked 32 Times in 11 Posts

    Default Re: windows 7 aktivacija

    @zixy
    Tvoj laptop/notebook radi najbolje pod onim OS-om za koji je optimizovan a to sam znas koji je,tako nemoj traziti neki levo os(sedmicu,sesticu,peticu),vec uzmi uredjaj okreni ga,blizu baterije treba da vidis neke nalepnice u 90 posto slucajeva stoje tamo,ako nisu tamo imas ih u papirima,kad ih budes nasao jedne su za serijski broj tvog laptopa,a drugi serijski ce biti za OS(najverovatnije Vista),sledece uzmes OS za koji imas serijiski,a mozes i neki untended windows,ali nema potrebe jer vec imas serijski broj,pa instaliras,odes na sajt tvog brenda tu ubacis onaj prvi serijski on ti identifikuje seriju i model,poskidas drivere za njega i uzivas.Naravno mozes da ubacis bilo koji brend bar noviji ali sve se svodi na zakrpa preko zakrpe,instalacija preko nove,gubljenje vremena jer neces imati stabilnost.

    Ovo je samo skromno misljenje coveka koji radi od 95ice...

  2. #17
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: windows 7 aktivacija

    Ako je laptop optimizovan "najverovatnije za Vistu", onda je optimizovan i za sedmicu, posto je Windows 7 (po prvi put, kad smo kod toga) manje zahtevan od prethodnog Windows-a.

    Sad, sto se tice BIOSa koji ne daje koriscenje nelegalnog softvera, to mi se malo cudno cini. BIOS ne bi trebalo da ima veze sa OSom. Kako bi bilo da razjasnis malo sta tacno znaci "BIOS ne daje".
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  3. #18
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,294
    Thanks
    798
    Thanked 3,949 Times in 2,127 Posts

    Default Re: windows 7 aktivacija

    Ja sam jedino za Dell morao da gasim neke opcije u Biosu jer mi nije dozvoljavao da nabacim 64. bitni OS.

  4. #19
    "iSrbija Hall Of Fame" Member zixY's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Leskovac
    Age
    30
    Posts
    532
    Thanks
    33
    Thanked 43 Times in 36 Posts

    Default Re: windows 7 aktivacija

    @Mlađo, HP je u pitanju

    @bladecup, naravno sve to stoji to sam prvo gledao, ali model mog laptop-a HP 6730s je poznat po tome što neće piratski OS... Radio 1 dan (piratksi ) posle se resetuje taj crack i više ne radi. Tako je bilo i sa Vistom i sa Windows 7 je sada ista situacija. Čak i sa XP 64 bit je isto bilo x86 sisteme nisam probao, moguće da je kod njih situacija drugačija, ali nemam nameru da to stavljam Inače ja sam sa kompjuterima još kada je sve bilo "belo na crno" ( ko razume shvatiće )

    @1024, čitao sam da ima neku restrikciju u BIOS-u, jeste da je veoma čudno, ali je tako... Kao što sam rekao, totalno mi je nebitno

  5. #20
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cuprija
    Age
    39
    Posts
    81
    Thanks
    5
    Thanked 32 Times in 11 Posts

    Default Re: windows 7 aktivacija

    Flash biosa(sto ti ne preporucujem) ili OS koji je za njega,pusti iskusnije na kraju to je tvoj laptop misli za sebe samo najbolje,i koliko si to imao godina kad si radio jos belo na crno ako je verovati ovome sto si stavio u profil

  6. #21
    "iSrbija Hall Of Fame" Member zixY's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Leskovac
    Age
    30
    Posts
    532
    Thanks
    33
    Thanked 43 Times in 36 Posts

    Default Re: windows 7 aktivacija

    Da, sa kompjuterima sam još od 6-7 godina, bio je i tad Windows 95, ali sam više bio u fazonu da sve probam postepeno Flash BIOS-a znam uraditi, to nije problem, ali kao što sam rekao stvarno nemam potrebe raditi bilo šta od ovoga da bih mogao da krekujem OS, imam Windows 7 x64 koji radi perfektno do naredne godine Jun-a Samo sam rekao šta se dešava, jer HP na svojim novijim modelima ne na svim, ali većini njih radi ta podešavanja da se koriste samo originalni OS...

  7. #22
    iPhoneBigFan Mlađo's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Mengen, Nemacka
    Age
    40
    Posts
    110
    Thanks
    46
    Thanked 11 Times in 8 Posts

    Default Re: windows 7 aktivacija

    Hehe, kako sam znao zixY Može win7 i na njega samo treba dosta da se pomučiš ali veruj mi na dva sam nabacio system i sve radi perfektno, update, ma sve

    Drugar se mučio 6 meseci na jednom forumu i na kraju se organizovala grupa da reši problem i rešili su ga... E sad, kako sve to konkretno ide ima dosta objašnjena ali posle ta dva modela rekao sam nikad više

  8. #23
    "iSrbija Hall Of Fame" Member zixY's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Leskovac
    Age
    30
    Posts
    532
    Thanks
    33
    Thanked 43 Times in 36 Posts

    Default Re: windows 7 aktivacija

    Znam i ja da se može srediti. Ali HP sve više radi ovakve zaštite... Ja baš uzeo takav model. Ali dobro važno da je savršen

  9. #24
    iSrbijaHero
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nedodjija BB
    Posts
    1,277
    Thanks
    192
    Thanked 292 Times in 232 Posts

    Default Re: windows 7 aktivacija

    Ma daj ljudi nemojte biti smesni, sve i jedan laptop moze da koristi ilegalne OS. To svi znaju. U Biosu se samo izmeni par stvarcica ( da me ubijes sada ne znam kako se zove ali mislim da je AHCIP da se treba promeniti,ili obrnuto ) i to je to. Mogu oni raditi zastite kakve god hoces, ali uvek mozes da stavis drugi OS koji nije legalan.
    BTW formatirati PC/Laptop i staviti OS ne moze biti prostije!

  10. #25
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member BaneK's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Beograd
    Age
    46
    Posts
    1,810
    Thanks
    226
    Thanked 195 Times in 155 Posts

    Default Re: windows 7 aktivacija

    Skoro sam radio Tosiba Satellite i da u BIOSu se mora ta neka opcija (neznam tacno kako se zove) promeniti u AHCIP da bi mogao podici ilegalan OS u ovom slucaju je bio WinXP jedino tako je prihvatio i pokrenuo instalaciju!
    Iphone 4s 16gb simfree black

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •