iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 140

Thread: iPhone 6 Error 53

  1. #1
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    40
    Thanks
    7
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default iPhone 6 Error 53

    Dragi prijatelji,

    Danas sam imao jako neprijatnu situaciju. Moj iPhone 6 je upao u mehanizam za kretanje jedne od osa CNC masine koji mu je slomio display i otkinuo home taster. Home taster nisam ni nasao jer je upao u piljevinu (ovaj CNC obradjuje drvo). Danas kad sam dosao kuci uzeo sam iPhone 6 od supruge i ubacio moju plocu samo da izvucem podatke. Sve je proslo kako treba dok nisam pokusao da uradim restore jer sam htio sve da izbrisem iz mog telefona jer nisam znao da li cu plocu i ostatak telefona zadrzati za sebe ili prodati. U toku restore-a sam dobio Error 53! Posle malo guglanja sam shvatio da nema restore-a bez originalnog Home tastera Vratio sam se u pogon da pokusam da pronadjem Home taster ali prva smjena se zavrsila i radnici su ocistili svu piljevinu i moj Home taster je sad vec vjerovatno zavrsio u nekom briketu . E sad ne mogu iskoristiti plocu niti je nekome prodati jer je vjerovatno niko ne moze srediti bez Home tastera.

    Ono sto me zanima je da li bih uspio pokrenuti moju plocu u nekom drugom iPhone 6 koji je zakljucan na iCloud? Kupio bih ga samo da ubacim moju plocu. Postoji li neka fora?

    P. S. Ne mogu puno da eksperimentisem na supruginom telefonu jer i njoj treba. Njenu plocu sam vratio i njen telefon radi savrseno.

  2. #2
    iPhoneBigFan Jailbreak's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    477
    Thanks
    140
    Thanked 122 Times in 96 Posts

    Default Re: iPhone 6 Error 53

    Kakva situacija za neverovati. Ovo i mene zanima. Znam da prilikom zamene lcd-a mora da se vrati org home dugme jer u suprotnom nece raditi. Al kako ide za "zamenskim"home dugmetom to bi boleo i ia da znam. Trebalo bi @mikenzi da zna odgovor ili neko drugi ko je to probao. Nestrpljivo i ja cekam odgovor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,309
    Thanks
    804
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default iPhone 6 Error 53

    Ja ne bih znao. Home dugme se ne menja u zvaničnoj Apple servisnoj proceduri tako da ne mogu da pomognem osim da kažem 'ne radite to'


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by mikenzi; 03-11-2015 at 18:22.

  4. #4
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    40
    Thanks
    7
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: iPhone 6 Error 53

    Ma katastrofa. Pustali smo novi CNC u rad i prvo sam umro od straha da se ne osteti on ali na svu srecu nije. Sad me ovo muci. Nasao sam iPhone zakljucan na iCloud u perfektnom stanju ali mi se ne kupuje zbog ove greske. Apsolutno nije problem dati novac za originalni Home taster ali ocigledno da ni to ne pomaze. Koliko sam uspio da saznam sa net-a originalni Home taster i ploca su upareni i ne postoji mogucnost zamjene Home tastera. Ja bih se lako odrekao opcije za skeniranje otiska prsta, da budem iskren nisam je ni ranije koristio. Ali ocigledno bez originalnog Home-a nema instalacije sistema. Moguce je da to Apple radi zbog Apple Pay-a i da postoji neka enkripcija izmedju ploce i eproma na Home tasteru ali ne mogu da vjerujem da ce nekome zamjeniti cijeli telefon samo zbog neispravnog Home tastera?! I sta ako ne mogu da izvucem svoje podatke? Zamislite ovu situaciju nekome ko nije znao/imao priliku da uradi backup! Odose ko zna koliko verijedni podaci zarad jednog tastera! Ja se nekako nadam da ce se naci neko rjesenje. Mozda nece raditi skener otiska prsta ali ima pass code tako da nije problem.

  5. #5
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: iPhone 6 Error 53

    Ja ti savetujem da pozoves isrbija servis ....oni su imali neko resenje za taj error 53 pa da vidis...
    Ni ja ne znam da li je ploca vezana konkretno samo za to jedno home dugme i to je to ili bi i neko drugo originalno radilo...to je veoma diskutabilno....
    Vrlo je moguce da ni drugo ne bi radilo jer @mikenzi kaze da ga servis ne menja nego se verovatno za npr kvar toucj id-a menja ceo telefon..

  6. #6
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    40
    Thanks
    7
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: iPhone 6 Error 53

    Hvala .stefan. Ja prosto ne mogu da vjerujem da im se isplati mijenjati cijeli telefon zbog tako banalnog kvara ali je ocigledno tako i gotovo. Cisto sumnjam da ce se nesto po tom pitanju promijeniti u narednim danima. Ne zanm dali se ova greska pojavila sa dolaskom ios9?

    Samo da kazem i ovo: Imam 5s koji je bio zakljucan na iCloud i dosao sam do jedne sim free ploce bez i Cloud-a i ubacio je u taj 5s i nakon toga odradio restore na neku verziju ios 8.x koja je tad bila aktuelna i nakon toga bez problema radio OTA update na ios9 ukljucujuci i ovaj zadnji dostupni. E sad pouzdano znam da na ovoj sim free ploci nikad nije bio aktivan skener za otisak prsta samo pass code i kad sam ja poceo korsititi tu plocu u ovom telefnou nisam koristio skener. Sad sam se ponovo vratio na taj 5s i evo radi super. Da li je moguce da se Error 53 nece pojaviti ukoliko na telefonu nikad ranije nije bio konfigurisan neki otisak?

  7. #7
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: iPhone 6 Error 53

    Koliko znam to je doslo sa iphonom 6 i to nema veze sa tim da li je konfigurisan otisak...5s nije imao taj problem i koliko se secam moglo se staviti obicno home dugme bez otiska,tipa od ip5 i radilo je...

    iPhone 6 je dosao sa tim povezanim home dugmetom...
    Kazem ti da pozoves servis i da se raspitas oko 53 greske takodje i o tome da li moze drugo originalno dugme da radi sa plocom koja nije dosla fabricki...
    Onda bi ti se to sto si nasao isplatilo da krknes tvoju plocu u taj telefon i resis problem...

  8. #8
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: iPhone 6 Error 53

    Ako saznas nesto vezano za error 53 javi

    Ne bih da smaram sa mojom tuznom pricom ali ja sam manje vise u slicnoj situaciji kao ti sem sto ja nisam probao restore zbog mogucnosti da se pojavi taj error 53

  9. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Boletinho's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    appstore,The Planet
    Age
    44
    Posts
    2,163
    Thanks
    1,019
    Thanked 709 Times in 438 Posts

    Default Re: iPhone 6 Error 53

    Znaci sad pri kupovini polovne sestice i 6s obavezno treba odraditi restore

  10. #10
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: iPhone 6 Error 53

    Samo testiraj da li radi TouchID

  11. #11
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    40
    Thanks
    7
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: iPhone 6 Error 53

    Posto je TouchID vezan za procesor telefona (upareni su) da li to znaci da ako uzmem recimo zakljucan iPhone na iCloud i sa njega skinem Home taster i BGA lemilicom skinem procesor i sve to prebacim na moju otkljucanu plocu, da cu imati funkcionalan iPhone? Ili vjerovatno jos jednu ciglu?

  12. #12
    iPhoneBigFan MaXimuS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    440
    Thanks
    269
    Thanked 211 Times in 110 Posts

    Default Re: iPhone 6 Error 53

    Quote Originally Posted by Jailbreak View Post
    Kakva situacija za neverovati. Ovo i mene zanima. Znam da prilikom zamene lcd-a mora da se vrati org home dugme jer u suprotnom nece raditi. Al kako ide za "zamenskim"home dugmetom to bi boleo i ia da znam. Trebalo bi @mikenzi da zna odgovor ili neko drugi ko je to probao. Nestrpljivo i ja cekam odgovor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mora biti original home taster da bi se restore mogao odraditi.....neće raditi ako se kupi drugi home taster jer je upareno sa pločom....svaki home ima svoju ploču na kojoj radi...
    Znaci ako vam ode home taster nema spasa, mora se mjenjati ploča cijela......ovo je veliki minus za Apple i svi pišu o ovome problemu po ostalim stranim forumima

  13. #13
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: iPhone 6 Error 53

    Quote Originally Posted by gotik911 View Post
    Posto je TouchID vezan za procesor telefona (upareni su) da li to znaci da ako uzmem recimo zakljucan iPhone na iCloud i sa njega skinem Home taster i BGA lemilicom skinem procesor i sve to prebacim na moju otkljucanu plocu, da cu imati funkcionalan iPhone? Ili vjerovatno jos jednu ciglu?
    Ako ovo uspes da odradis otvori servis lagano

  14. The Following 3 Users Say Thank You to .stefan For This Useful Post:

    3gs (06-02-2016),MaXimuS (04-11-2015),savrseno (06-02-2016)

  15. #14
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    40
    Thanks
    7
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: iPhone 6 Error 53

    Moje pitanje sad je samo da li je procesor vezan za jos neku komponentu na ploci osim za TouchID? Da prebacim procesor sa jedne ploce na drugu nije problem, to kosta 40e i relativno lako se uradi.

  16. #15
    iPhoneBigFan vpasic's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Age
    43
    Posts
    301
    Thanks
    31
    Thanked 98 Times in 91 Posts

    Default Re: iPhone 6 Error 53

    ne ide,
    nešto sam kemijao sa tim stvarima u svrhu promjene imei-ja uređaja. za ne poverovat al recimo da bi IMEI uređaja promenio moraš zamenit 3 čipa.
    sve ti je usko povezano na matičnoj i nećeš moć zamenom jedne komponente ništa postić nego samo napravit gore.

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •