iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 2 of 2

Thread: iPhone 5 Soft DFU Mode problem

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2013
    Age
    33
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Lightbulb iPhone 5 Soft DFU Mode problem

    Pozdrav drugari...

    Poslednjih par dana pokusavam da udahnem zivot jednoj "petici", ali me muce neke stvari.

    Telefon nije davao znake zivota, pa sam nekako uspeo da ga nateram u DFU mode. Izbacivao gresku prilikom restore-a i nije hteo da upali vec je samo izbacivao neka slovca preko Apple Logo screena pri paljenju (number of borrowed blocks 16). Shvatio sam da je problem u flet kablu za Proximity senzor i kameru, pa sam ga otkacio i telefon je odradio restore i upalio se.

    Medjutim, pored problema sa mrezom (kasnije cu da se pozabavim time), telefon se ugasio sam. Nekako sam uspeo da ga upalim, radio je duze nego prvi put, pa se opet ugasio. Opet sam ga upalio i pomislio sam da je problem u kalibraciji pokazivaca baterije jer mi je pokazivao da je baterija puna i ako nije koriscen jako dugo. Praznio sam ga i punio i radio je 2 dana bez gasenja, ali mu nisam dozvolio da sidje ispod 40 % baterije jer sam ispitivao jos neke stvari. Napokon, resio sam da uradim kalibraciju pokazivaca i ostavio ga da predje ispod 40 % (bio je na 55 % kad sam otisao da spavam). Kad sam se probudio telefon je bio ugasen i vise nisam uspeo da ga upalim.

    Info o telefonu:

    MODEL: IPHONE 5 16GB WHITE A1428 GSM/AWS
    IMEI: 013439005811554
    SERIAL: DQGL7CQFFH1C
    FIND MY iPHONE: ON
    HW WARRANTY: Out of Warranty (0 days)
    PHONE SUPPORT: No phone support (0 days)
    PURCHASE DATE: 2013-01-10
    PRODUCT SOLD BY: BEST BUY
    INITIAL CARRIER: US GSM SERVICE POLICY
    PURCHASE COUNTRY: UNITED STATES
    UNLOCKED: TRUE

    BLACKLIST STATUS: CLEAN

    Telefon je trenutno u "Soft DFU" modu i ne vidim nacin da ga izbacim iz njega. Mogu da ga ubacim u DFU mode, ali ne mogu da uradim restore ni tad (Error 4014 posle extractinga, telefon umesto spremanja za restore opet salje u Soft DFU), a cim izadjem iz normalnog DFU moda, na bilo koji nacin, telefon istog trenutka ulazi u Soft DFU mode i ne mrda odatle. Kada probam da radim restore dok je u Soft DFU modu, prodje extracting i ostaje beskonacno na "Preparing iPhone for restore".

    Dakle... Ideje, predlozi? Slusam vas.

    Hvala unapred!
    Last edited by kg_mafia; 01-07-2015 at 00:29.

  2. #2
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2013
    Age
    33
    Posts
    13
    Thanks
    6
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 5 Soft DFU Mode problem

    Da ga bacim a?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •