iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 16 of 37 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 226 to 240 of 543

Thread: Windows 10 - besplatna nadogradnja

  1. #226
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2011
    Age
    34
    Posts
    103
    Thanks
    48
    Thanked 58 Times in 20 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    Ubacio i na laptop i desktop win10,definitivno radi bolje i brze od 8.1


    Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

  2. #227
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    Quote Originally Posted by LDV20 View Post
    Legalan, ali samo na godinu dana. Posle toga mora da se pazari ili aktivira piratskim aktivatorom.
    _____________________

    Quote Originally Posted by 1024 View Post
    Kako bi bilo da prestanete sa FUD-om i procitate sta kazu na samom Microsoftovom sajtu: http://www.microsoft.com/en-us/windo...ows-10-upgrade


    Ja stvarno ne znam da li je to toliko komplikovano shvatiti ili ljudi imaju potrebu da hejtuju Microsoft po definiciji Prosto je da prostije ne moze biti: Windows 10 je besplatan ako uradis upgrade u prvih godinu dana. Ako uradis upgrade posle prvih godinu dana, Windows 10 nije besplatan. Kraj price. Kako su ljudi uspeli to da prevedu u "windows 10 je besplatan, ali kad prodje godinu dana onda vise nije besplatan nego moras retroaktivno da ga platis" stvarno mi nije jasno. Ali ne znam stvarno sto ovo pricam ljudima koji zapocinju diskusiju sa "M$" i "Microsoft je to".
    Last edited by milan64586; 02-08-2015 at 08:42.

  3. #228
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,113
    Thanks
    748
    Thanked 1,259 Times in 682 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    Mozda sam ja glup, ali zbog svih prica i izjava mi je sve oko tog "free" i dalje maksimalno konfuzno bez obzira sta pise na sajtu.

  4. #229
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    Ok ajde da razgranicimo (opet) neke stvari iako je Milan uradio dobar quote

    Windows 10 je besplatan za sve ako upgrade uradite u prvih godinu dana kad izadje. Ako uradite to,a vecina vas je uradila,imate besplatan operativni sistem zauvek!

    Ako vam trazi serijski broj uzmite i aktivirajte windows dobro poznatim metodama,windows loaderom za win7 i kmsnano piko ili kako vec za win8....posle toga vam nece traziti serial...

    Ako necete srpski win i hocete da sacuvate proslu instalaciju u potpunosti nemojte koristiti update preko media creation tool-a nego preko njega napravite iso mountujte ga ili narezite na cd ili flash i instalirajte....
    Meni je izbacivao gresku i pucala mi je instalacija ali clean instal je resio problem...

    Ako imate stariji komp kao ja jedan ato imam i pise vam na onom windows prozorcetu u status baru da vam je komp nekompatibilan sa win10 nemojte previše da se opterecujete oko toga...odradite instalaciju manualno svakako...meni driver za graficku koja je starija i pravi problem radi perfektno i verzija sa prošlih windowsa...

    Eto nekih informacija nekom ce mozda znaciti

  5. #230
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    ...mozda nije lose da se vidi koja je procedura kod menjanja hardvera, tacnije, maticne ploce...posto je Win 10 vezan za odredjeni hardver...

    ...pominje se mogucnost da se u slucaju zamene ploce prvo deaktivira Win 10, sacuva broj i ponovo stavi na novu masinu...

    ...cak kazu da su u Microsoft-ovom support-u, kod nas, vrlo kooperativni i ljubazni oko takvih stvari...


    ...svi koji su bili na Insider programu, mogu da skinu iso fajla sa Insider sajta, pokrenu clean instal, kada trazi serial, idu na skip, loguju se posle sa nalogom i Win je aktiviran...to je najjednostavnije za njih...

  6. #231
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    Kakav broj pominjes nisam razumeo? Koji je to broj koji treba da se sacuva?

    Razmisljao sam i ja o tom Insider iso fajlu da ga sacuvam...prilicno je lako da se onda u bilo kojoj situaciji odradi instalacija i kad prodje prva godina...
    Instaliras Insider zveknes update i super...sta mislis da li ce ovo moci u buducnosti?
    Onda bi mogli uvek i na novom eventualnom kompi imali free win?

    Edit: sad tek vidim....ahaaaaa znaci vezan je i za nalog? Ja posto sam bio u Insider programu nema zime za instalaciju wina bilo gde sa mojim nalogom? To je super onda...

    Sta mislis o ovoj varijanti Insider iso bilo gde +update?

  7. #232
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    ...za to nisam siguran ...mozda je i tu vezan za hardver...ti imas opciju i da obustavis insider program i da ga ponovo pokrenes ako ti zatreba...

    ...mozes fore radi da probas da li ce da prihvati iso sa insider sajta i aktivaciju nakon logovanja i na drugoj masini (preko koje nisi primarno aktivirao insider program)...

    ...to bi bilo perfektno i sluzio bi kao "pluripotentna maticna celija"





    ...a da, nova instalacija (Win 10) donosi i novi broj...kao i kod prelaska sa Win 8 na Win 8.1

  8. #233
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    Koji broj?

    Pazi ne znam dal se secas kako je bilo...ti Insider iso skines sa sajta tek kad se ulogujes sa nalogom...znaci imas iso sad ne moras nigde da se logujes?

    Ne secam se da je bilo kakva aktivacija vrsena posle instalacije Insider verzije...

    Ma nemam gde to sad da probam...bas me i briga pravo da ti kazem...kome treba win nek se registruje...ja sam obezbedjen ako je ovo sa nalogom tacno...nema sta da razmisljamo o drugima

  9. #234
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    ...Serial No od Windows-a...na to sam mislio...za sve ostale koji nisu na Insider programu...posle upgrade-a ga dobijaju (nakon aktivacije) i posle mogu da ga koriste kod clean install-a...

    ...mada mi ni to nije bas najlogicnije posto tvrde da se Win 10 vezuje za hardver i onda bi trebao da se aktivira cim se nakaci na net posto prepoznaje konfiguraciju na kojoj je prvi put instaliran (i koja se nalazi u Microsoft-ovoj bazi)...

  10. #235
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    Bas tako...vise serial nema nikakav znacaj...sve se radi preko servera....

    Sacuvacemo i seriale za svaki slucaj sli sumnjam da ce biti potrebni....nisu naglasili nigde da je to potrebno raditi...

  11. #236
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    ...njima se to valjda podrazumeva a vecina normalnog sveta zeli kratak i precizan opis sta mora da se cuva a sta vise nije neophodno (kao sto je bilo kod starijih verzija Windows-a)...

  12. #237
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    Jedino sto me nervira su sture informacije sa njihove strane a napravili su veliki zaokret...bukvalno krecemo u novu eru windowsa...

  13. #238
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    ...bas to...mozda negde i pise u gomili dokumentacije ali je prosecnom korisniku (americkoj domaci ) potrebno samo nekoliko glavnih i preciznih stavki...

    ...99% ljudi zabole uvce o silnim procedurama koje se postuju i sta sve pise u Licence agreement-u...samo ih zanima najkonkretnije sta treba da cuvaju i sta mogu sa kopijom koju poseduju...


    ...plus sto sviraju onako na kvarno...ako je free, onda je fre od sad pa na dalje i nema veze odakle se krece sa instalacijom...oni to sustinski ne zele posto bi ipak da jos malo zarade na prodaji OS-a...

    ...da li je Apple rekao da je njihov OS free, jeste...da li je free u svakoj varijanti, jeste...bez filozofije i mozganja...

  14. #239
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    Jeste ali to podrazumeva da kupis racunar u apple-u
    Ovde na svakoj kanti koju naklopis imas free os sto je najblaze receno fenomenalna stvar
    Smatram da je ovo fer sa njihove strane...imas godinu dana da odradis upgrade...i ako je tacno da ostaje vezan i za nalog....mirna bosna....ali to za nalog treba proveriti

  15. #240
    iSrbijaHero darkonda's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Age
    34
    Posts
    1,364
    Thanks
    157
    Thanked 324 Times in 190 Posts

    Default Re: Windows 10 - besplatna nadogradnja

    Sto se mene tice mnogo su ga zakukuljili.

    Moze li jednostavno da se skine win10 snimi na cd odradi sistem na cistu particiju i cao?
    Ne razumem se u racunare, nit me interesuju toliko. Zati obicnom korisniku nista nije jasno.

Page 16 of 37 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •