iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 5 of 29 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 432

Thread: XBMC (KODI) za pocetnike

  1. #61
    iSrbijaHero Rookie's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Age
    41
    Posts
    751
    Thanks
    355
    Thanked 158 Times in 96 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Da li postoji aplikacija recimo ovaj Kodi, sa mogusnoscu da prebaci stream mirroring ili kako se zove nesto kao jutube (ikonica tv)

    Kodi, popcorn, bilo sta?!

    Hvala




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Storms come and go, the big fish eat the little fish and I keep on paddling.

  2. #62
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    982
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    zavisi sta imas...ta ikonica je za Google Chromecast, na to nece da ide, ali ako imas Apple TV, onda moze.
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  3. The Following User Says Thank You to matrix For This Useful Post:

    Rookie (28-10-2015)

  4. #63
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    982
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: Popcorn-time MAC OS X | Filmovi ONLINE |

    @Milan
    bas ovaj screen shot ti i treba
    Screen Shot 2015-10-28 at 13.21.05 .jpg
    , ne znam da li si ga postavio jer si problem resio ili drugom namerom, ali kad ides na opciju Display Mode Full Sreen#2 on prebacuje na drugi ekran tj na TV (kao glavni) i video ide tamo. Meni to tako radi na iPad i na Mac-u. Imam Apple TV.
    Last edited by matrix; 28-10-2015 at 13:28. Reason: odgovor Milanu(neki brojevi jos)
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  5. #64
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Komplikovano je da se objasni to sto ja hocu. Imam desktop racunar i tv, koji su spojeni kablom i nalaze se na dva kraja sobe. Kada hocu da gledam neki film, moram da ga pustim sa desktop-a, a onda da odem na drugi kraj sobe, gde je tv i da ga tamo gledam. E sad, posto su mi i mis i tastatura zicni, dakle vezan sam za sam racunar, vrlo mi je komplikovano da sve radim preko sekundarnog ekrana. Ako aktiviram ovu opciju onda cim pokrenem Kodi, on se otvara na tv-u, a onda dok pustim film, potrebno je da uradim sto jos koraka, sto je mnogo komplikovano preko tv-a i treba mi dvogled da bi video sta se desava na tv-u. Zato mi treba neka opcija kao sto je to bio slucaj sa Popcortime-om recimo, gde sam mogao da pustim film, ucim titl i onda samo prevucem prozor na tv kliknem dva puta misem i imam film u full screen-u. Ovde to ne moze. Jer opcija sa window koju si mi predlozio, radi to, ali je problem sto kada se klikne dva puta ne ide u full screen, vec imam i dalje samo maximized window na tv-u, sa okvirom od prozora. Ovo sa full screen-om i default screen-om je dobro sto se emitovanja u full screen-u tice, ali ne valja jer sve moram da radim preko tog sekundarnog display-a. Tako da obrni okreni, to sto meni treba, ma koliko naizgled bilo jednostavno, prosto ne moze izgleda preko Kodija.

  6. #65
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    982
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Razumem te sada. A sto jednostavno ne uradis ovako: namestis sve kako treba dok si na kompu, pustis film, ucitas titlove i stavis na pauzu(taman dok se malo bufferuje), onda zamenis kablove od monitora i TV-a i predjes u sobu Segway-om i nastavis da gledas film. Ili kupi jednu Bluetooth tastaturu, nisu skupe danas.
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  7. #66
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Moglo bi tako da se uradi, ali pravo da ti kazem, ja volim kad nesto namestim da to funkcionise i da ga ne cackam vise. Ne volim stvari koje moram stalno da podesavam iznova i iznova (zato i ne korisim android). Zato mi ta kombinacija bas i ne pije vodu. Jedna od prednosti zivota u Srbiji je sto mozemo da koristimo torente do mile volje, tako da za sada, ovo je mnogo bolja opcija, jednostavnija. Skinem sta hocu, ucitam titl. Prevucem prozor na tv, kliknem dva puta i uzivam.

  8. #67
    iSrbijaHero Rookie's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Age
    41
    Posts
    751
    Thanks
    355
    Thanked 158 Times in 96 Posts

    Default XBMC (KODI) za pocetnike

    Quote Originally Posted by matrix View Post
    zavisi sta imas...ta ikonica je za Google Chromecast, na to nece da ide, ali ako imas Apple TV, onda moze.
    Imam Roku 3, otprilike nesto kao apple tv


    Sad mozda i Kodi da se podesi mozda ima sanse da radi ili...?!




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Rookie; 28-10-2015 at 15:33.
    Storms come and go, the big fish eat the little fish and I keep on paddling.

  9. #68
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    @Rookie. Ako sam dobro razumeo ti zelis da uradis screenplay tvog PC preko Roku na TV kako bi gledao sadrzaj preko Kodija? To je moguce, vidi tutorijale na Google (kodi on Roku). Ako nije to, objasni bolje.
    @Milan. Za tebe je resenje da investiras 100 usd u windows stick Meegopad ( vidi moj prikaz u odgovarajucem delu foruma o non-ios gadzetima). Takodje postoje daljinski upravljaci koji imaju malu tastaturu (oko 20 usd) kojima bi mogao da sa drugog kraja sobe upravljas tvojim PC i namestis film dok sedis pred TV.
    Last edited by smera; 28-10-2015 at 17:21.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  10. The Following User Says Thank You to smera For This Useful Post:

    milan64586 (30-10-2015)

  11. #69
    iSrbijaHero Rookie's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Age
    41
    Posts
    751
    Thanks
    355
    Thanked 158 Times in 96 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Moze preko pc ali me zanima moze li preko ajfona s obzirom da ima kodi aplikacija


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Storms come and go, the big fish eat the little fish and I keep on paddling.

  12. #70
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Probaj da u okviru Kodija, System-Services-aktiviras Airplay i Zeroconf, pa vidi da li uz odgovarajuci setup na Roku omogucava screenplay onoga sto daje Kodi. Vidi na google i youtube, verovatno ima detaljna uputstva kako da airplay kodi sa IOS na Roku.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  13. #71
    iPhoneBigFan xejtep's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Age
    36
    Posts
    433
    Thanks
    301
    Thanked 364 Times in 206 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Za one koji imaju problem sa open subtitle addon-om na novijem kodi-ju, odnosno nemaju ga uopste. Skinite odavde zip file pa u kodi-ju posle install from zip file...
    Code:
    https://github.com/amet/service.subtitles.opensubtitles/releases/tag/5.0.14b

  14. The Following 4 Users Say Thank You to xejtep For This Useful Post:

    .stefan (29-10-2015),Vaskemld (29-10-2015),kylle (30-10-2015),smera (29-10-2015)

  15. #72
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Izasao novi IPTV addon Project Cypher TV sa mnostvom stranih TV kanala. Skida se preko Kodija
    HTML Code:
    http://targetin1080p.x10host.com
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  16. #73
    iSrbijaHero didlika's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Age
    34
    Posts
    1,130
    Thanks
    510
    Thanked 221 Times in 168 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Koji addon koristite, a da mogu da se nadju titlovi za filmove? Genesis ima brdo filmova, ali ni jedan titl ne mogu da nadjem.

  17. #74
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    359
    Thanks
    60
    Thanked 64 Times in 43 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    settings/videos/subbtitles i dolje namjesti da ti za serije i filmove izvor bude titlovi.com

  18. #75
    iSrbijaHero didlika's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Age
    34
    Posts
    1,130
    Thanks
    510
    Thanked 221 Times in 168 Posts

    Default Re: XBMC (KODI) za pocetnike

    Namesteno mi je to, ali ne skine automatski titlove, vec kada krene film moram da kliknem na subtritle ikonicu i onda mi izbaci sve titlove sa imenom filma sa titlova.com, ali dzabe kada ne znam recimo na genesisu koji titlov odgovara kom filmu.

Page 5 of 29 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •