iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

  1. #1
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    87
    Thanks
    4
    Thanked 15 Times in 9 Posts

    Default Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Stigao mi je pre nekoliko dana 5s preko MTS-a. Molim ljude koji imaju ovaj tel da mi odgovore kako je na njihovim primercima uradjena zadnja strana uredjaja, konkretno prelaz izmedju stakla i aluminijuma sa obe strane. Kod mene je slucaj da je gornja staklena strana kao nesto ispupcenija, sto se primeti kada se predje prstom preko spoja alu-staklo. Da li je to normalno, mozda zbog kamere i ostalih delova smestenih ispod. Ponavljam, to nije nesto bas mnogo primetno ali kada se predje prstom oseti se da je na donjoj strani taj prelaz neprimetniji i bolje uklopljen.

    Jos jedna stvar, na okviru uredjaja, u blizini power dugmeta, na onom dijamantski obradjenom delu je primetan mali zarez, po meni svakako ostecenje nastalo obradom tog rama. Opet nije nesto sto je na prvi pogled vidljivo ali postoji. Ja sam primetio tek posle pet dana koriscenja, opet sam prstom zakacio taj zarez (dok sam mazio telefon . Sad ozbiljno, da li zbog ovoga pokusati reklamaciju, tel je nov i netaknut. Pre svega zbog ovog sitnog fizickog ostecenja. Za ovo sa ledjima telefona molim iskustva drugih korisnika 5s.

  2. #2
    iEntuzijasta Morpheus NS's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Novi Sad
    Age
    42
    Posts
    82
    Thanks
    23
    Thanked 42 Times in 31 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Staklo i metal su u ravni jedno s drugim, kod mene se primeti razmak zato što je folija s kojom sam ga kupio neka iz tri dela pa se posebno lepi, na samom telefonu nema razlike u "visini" ta dva dela. A ni zareza nema.

    Sad, da li reklamirati... zavisi koliko ti to dvoje smeta. ne vidim zašto ne, ipak si telefon platio i za svoj keš možeš da zahtevaš da bude u besprekornom stanju.

  3. #3
    iPhoneBigFan Nosorog's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    378
    Thanks
    48
    Thanked 79 Times in 64 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Kod mene je ravno. Probaj reklamirati ako te nervira

  4. #4
    iSrbijaBigFan cliosport24's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    235
    Thanks
    17
    Thanked 15 Times in 14 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    M uvalili ti ovi nasi Kineza :-))

  5. #5
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,337
    Thanks
    1,650
    Thanked 1,624 Times in 1,004 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Okači sliku ako imas neki malo bolji aparat da vidimo taj detalj pa ćeš znati posle saveta da li je normalno ili da reklamiraš. Mada čim je ispupčeno nema šta tu da bude normalno..

  6. #6
    iPhoneBigFan zlocesti's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Lajkovac
    Age
    40
    Posts
    302
    Thanks
    312
    Thanked 61 Times in 42 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Dzabe reklamiras,njihovo obrazlozenje ce biti da je to kozmeticka stvar i ne podleze garanciji..Znam iz iskustva..

  7. #7
    iPhoneBigFan Nosorog's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    378
    Thanks
    48
    Thanked 79 Times in 64 Posts

    Default Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    A nek se on vadi na to da je kupio 'brend'.. Da nije kupio telefon od 3dinara i da izricito trazi da uziva u istom za koji ga veze ugovor.

  8. #8
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    87
    Thanks
    4
    Thanked 15 Times in 9 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Hvala svima na ucescu u temi. Mislim da cu reklamirati. Fazon je u tome da su ovo neke sitnice koje nema sanse da uocite ako bi ih slikao. Jednostavno, po meni gornje staklo na ledjima uredjaja nije dobro uklopljeno, radi se verovatno o delovima milimetra ali kada predjem prstom jasno se oseti razlika, donji deo je potpuno gladak, dok gore zapinje. U prilog tome govori i blago pucketanje kada se pritisne staklo u uglu kod sociva kamere. E sad, u blizini toga, na obradjenoj ivici okvira se nalazi mikroskopska ogrebotina koja ne prevazazi ivice tog najsjajnijeg obradjenog-secenog dela. Svakako fabricka mana, koliko god sitna bila. Sve sam to primetio oko nedelju dana po preuzimanju uredjaja i kako sada izaci na kraj sa serviserom koji ce mozda tvrditi da sam ostetio telefon. Zna li neko gde telefoni mts-idu na reklamaciju i ko odlucuje. Verujem da u Apple stori ne bi bilo problema ali nasi su nasi...

  9. #9
    iPhoneBigFan zlocesti's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Lajkovac
    Age
    40
    Posts
    302
    Thanks
    312
    Thanked 61 Times in 42 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Ja ti iz iskustva kazem da ti nece prihvatiti garanciju..Napisace ti kako to neutice na fukcionalnost uredjaja i da se to desilo normalnim koricenjem..Takoreci kozmeticka stvar..Ja sam imao male fleke od stampanja natpisa na ledjima preko koga je isao sloj laka..Nov,tek raspakovan telefon i oni ustanovili da je to od normalnog koriscenja..Strucnjaci katastrofa..Nedelju dana cekao na telefon..Ako zelis da cekas i da se zezas sa zastitom potrosaca ti se upusti u avanturu mada samo ces izgubiti vise kila zivaca..Ovo je zemlja Srbija a servis koji je kao zaduzen za to tesko da zna i pravila applea sto se tice garancije..

  10. #10
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    87
    Thanks
    4
    Thanked 15 Times in 9 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Danasnje iskustvo is nove poslovnice u Merkatoru...ljubazna sefica radnje napisala primedbuj koju sam srocio, kaze bice telefon sutra u servisu, dobio nov 5c na koriscenje dok trane postupak.

  11. #11
    iSrbijaHero kakosuper's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Beograd
    Age
    34
    Posts
    901
    Thanks
    624
    Thanked 253 Times in 190 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Ja citam ove postove ovog zlocestog i realno slaze mu se ovo sto pise sa nadimkom.
    Nema sta oni da petljaju sa tim kozmeticka stvar. Kao prvo procitaj novi zakon, ima dosta novina. Plus sto jos nije ni proslo 15 dana od uzimamja telefona. Nema sta oni da se pitaju, ako je stvarno ovako, mora da se zameni i kraj.
    iPhone 6s ios 9

  12. #12
    iPhoneBigFan zlocesti's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Lajkovac
    Age
    40
    Posts
    302
    Thanks
    312
    Thanked 61 Times in 42 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Kakosuper silno gresis..Dva nova iphona 5c i oba sa fabrickom greskom koje izbise oci a njihov odgovor je kozmeticka stvar i to da je nastalo od normalnog koriscenja telefona..Eeeeejj koriscenje a tek raspakovani..Zakon je jedno a serviseri drugo..Nije tu mts kriv..Kriv je apple sto salje skartove..Evo primera da nije samo 5c vec i 5s i dva puta decka zajebavaju sa sesticom..I ko je tu lud i zlocest??

  13. #13
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    87
    Thanks
    4
    Thanked 15 Times in 9 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Meni je sad vrlo jasno zasto se na zapadu neispravan Iphone zamenjuje na 'dobar dan'. Jednostavno kinezi stancuju desetine miliona primeraka i izgleda da je bar svaki peti skart. Evo mog iskustva dok mi se 5s jos nalazi na strucnoj proceni u MTS. Dobio sam na koriscenje nov, ispred mene otpakovan 5c. Kad sam ga uzeo u ruku izgledao je utegnutiji od mog 5s. Evo par dana koriscenja i ekran se klacka ko lud u donjem levom cosku, neverujem vise, da ne pominjem da uredjaj naravno nije bio izlozen nikakvim 'stresovima'. Inace moj prvi Iphone je cetvorka, kupljena u Cirihu krajem 2010. Telefon se sam gasio, platio DHL, poslao rodjacima, platio 100e plus neke njihove carine, dobio nov tel. kojem se opet posle par meseci pojavila karakteristicna zuta mrlja na ekranu...i nisam vise imao zivaca, pomirio se. Ovo sad cu da teram do kraja, samo je sad situacija da jos zavisimo od nasih strucnih procenitelja...Ipak, iz licnog iskustva i citajuci forum godinama, cini se da je od svih tehnickih uredjaja na svetu najteze ubosti savrsen primerak Iphone-a.
    Last edited by manutd; 08-02-2015 at 21:49.

  14. #14
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    87
    Thanks
    4
    Thanked 15 Times in 9 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Nisu uvazili reklamaciju, ne podleze Apple propisima ili sta vec... navodno za svaku reklamaciju se konsultuju direktno sa Apple-om, nije nego. Znaci ako ne otvorite telefon pred njima u poslovnici i ne pregledate ga lupom ili nekim sofisticiranijim uredjajem, sva odgovornost za izvesna ostecenja je na vama. Naravno, telefon nisam podigao vec sam ga vratio u servis pa cemo sada videti sta dalje. Problem je sto nemate direktan kontakt sa fantomskim serviserom kojeg kriju kao zmija noge, nego samo sa ljubaznim devojcicama u poslovnici koje samo uz osmeh proslede vasu reklamaciju uz puno razumevanja. Sto se tice servisa navodno se radi o nekim strucnjacima MTS-a obucenim od strane Apple-a. Nego ako moze neko da pomogne da da mail na koji se pisu prituzbe i reklamacije direktno Apple-u, radnica je nesto pomenula ali nisam se trudio da zapamtim.

  15. #15
    iPhoneBigFan zlocesti's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Lajkovac
    Age
    40
    Posts
    302
    Thanks
    312
    Thanked 61 Times in 42 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Samo si produzio agoniju jer ce ti isto odgovoriti..Zalosno je sta rade..

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •