iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

  1. #16
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    87
    Thanks
    4
    Thanked 15 Times in 9 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Dva puta su mi odbili reklamaciju nesumnjivo fabricki ostecenog telefona. Poslao sam zadnja dva dana gomilu mejlova MTS-u i po njihovom uputstvu ponovo odneo tel. na reklamaciju u poslovnicu, treci put. Tamo....sluzbenici kao nemaju pojma ko je ovlasceni serviser, izgleda se krije kao da je sveta krava. Izguglam ja tek danas adresu servisa Andricev venac 12, koja se nalazi na jednom od pisanih odgovora na reklamaciju i ustanovim da se radi ocigledno o "Macoli", dakle to su ti strucnjaci. U ovoj kao i svim prethodnim reklamacijama sam trazio direktan kontakt sa serviserom, kako opis ostecenje na mom uredjaju i njegovo posmatranje ne bi zavisilo od interpretacije ljubaznih devojcica iz poslovnice, koje u formularu imaju otprilike prostora za dve recenice u opisu kvara. Znaci, "Macola" nedodirljiv jbt. Po njima dakle mozete kod kuce otvoriti razbijen telefon iz vakuma i otpla?iva?ete ga dve ili tri godine, jer Apple je bezgresan, svih 250 000 000 telefona su prosli strogu kontrolu kvaliteta, skarta nema uopste, zato im je politika reklamacija na zapadu vrlooooo stroga....strašno....a tek nama u Srbiju su poslali najstroze kontrolisane primerke, tako da je sva odgovornost na kupcu, ako otvoris macku u dzaku iz vakuma seti se stroge i bezgresne kontrole kvaliteta u Apple-u i ucuti zauvek! Inace, pouzdana informacija iz MTS-a da je reklamirano vise hiljada telefona, pretezno najnovijih modela....Srbi najzahtevniji korisnici premijum brenda, samo im nesto krcka, klati se, iskacu zute mrlje po ekranima...itd. Mnogo skarta proizvodi Apple sa svojim brojkama i toga su vrlo svesni, ali

  2. #17
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    804
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Istina je da Autorizovani servisi imaju 'pisana' uputstva kakva ostecenja se mogu reklamirati u garantnom roku. Ukoliko ne postoji kvar (hardwerski) koji onemogućava normalno korišćenje telefona, telefon se ne može reklamirati! Već je neko napisao u postovima iznad da kozmetička oštećenja ne mogu biti predmet reklamacije. Tako je i u zakonu o zaštiti potrošača definisano.
    Ako hoćeš, donesi telefon i pogledaćemo ga zajedno na licu mesta i dobićeš sve informacije u servisu.


    Service Manager @ iStyle Service
    Apple Authorized Service Provider

  3. #18
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    87
    Thanks
    4
    Thanked 15 Times in 9 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Hvala na odgovoru i ponudi, ja sam vec pre neki dan svracao u I Style servis u Uscu onako cisto usput, a sa MTS-om inastavljam dalje.... ipak je to potpuno nenormalno, da mozemo da izvucemo izlupan, izgreban telefon iz vakuma ali ako radi ne moze da se reklamira, pa Apple bar misli na estetiku i hvata kupce na to, nemoj molim te!

    Moram jos jednom da ponovim, po tim pisanim pravilima je Apple kontrola kvaliteta bezuslovno bezgresna u citavom univerzumu, svaki su primerak braca Kinezi pod mikroskopom analizirali pre vakumiranja. Setimo se lansiranja Ip5 i skandala sa izgrebanim telefonima iz vakuma.

    Takodje, sta znanci "kozmeticka ostecenja", mogu ja da ogrebem uredjaj i da mi ne bude ni zao, ali da mi ga takvog prodaju, to ne moze. Uostalom, ja se bas lozim na tu njihovu "dijamantsku ivicu", pa ne mogu da mi je isporuce valjda izgrebanu.

    Inace, Mikenzi rado bih dosao jos jednom do vaseg servisa, da li imate bilo kakvu nadleznost za MTS telefone ili samo savetodavno?
    Last edited by manutd; 15-03-2015 at 21:53.

  4. #19
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    804
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Mi možemo da reklamiramo telefone kupljene bilo gde uključujući i one kupljene kod operatera. Naravno, za odredjene modele nam fali Ratel, ali to nije bitno za ovu priču biti utiče.


    Service Manager @ iStyle Service
    Apple Authorized Service Provider

  5. #20
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    87
    Thanks
    4
    Thanked 15 Times in 9 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Hvala puno na trudu i odgovoru, cekam odgovor na ponovljenu reklamaciju i ocekujem da me pozovu iz servisa posto sam izricito trazio! inace stvarno je sve zbunjujuce, logicno mi je bilo da reklamiram kod operatera gde sam kupio i dobio garanciju na zakljucan telefon, tamo cak ne mogu da kazu ni koji je ovlascen servis, na to pitanje daju odgovor servis smo mi !!! Sad ispada da mogu da ga nosim sam pravo u servis, sto i nije tako lose, samo da sam znao tj. da je neko iz MTS-a mogao da me uput i da bez posrednika izlozim argumente serviseru.

    Jos jednom hvala na odgovoru, ali bih te molio da mi jos jednom objasnis kako to da ne mozete da reklamirate fabricki ogrebane telefone (ili bar da se razmotre argumentovane tvrdnje kupca da se radi o fabrickom ostecenju), jasno je ko dan svima da se to desava kod Apple-a i to vrlo cesto, ogrebotine, mrtvi pikseli, zute mrlje na ekranu, plavi, crveni sivi ekrani itd... da ne nabrajam, sta je sa IP 5 izgrebanim iz vakuma, citava afera Kako to da nismo zasticeni od fabrickih ostecenja, neverica ??

  6. #21
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    804
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Zato sto je jako tesko dokazati da je ostecenje nastalo dok je telefon bio u kutiji. Ako nisi proverio telefon pri kupovini sva naknadna ostecenja se ne mogu prihvatiti. Iskreno, za sve ove godine koliko radim, video sam samo dva uredjaja da su neispravna iz kutije. Jedan iPad i jedan Macbook Pro 17. Ali nikada nisam video ostecen uredjaj. Sta vise, nikada nisam video ni kutiju ostecenu u transportu.


    Service Manager @ iStyle Service
    Apple Authorized Service Provider

  7. #22
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    87
    Thanks
    4
    Thanked 15 Times in 9 Posts

    Default

    Ok, ja nisam video ni celofan ostecen nikada kod Apple-a, u Apple store-u svi otvaraju na licu mesta da provere ispravnost uredjaja, kurirska sluzba uz telefon ti dopremi i jednog Geniusa da prisustvuje otvaranju kutije, na poklon ne moze da se kupi a da se ne otpakuje.... itd....to jednostavno ne moze, niti jre tako igde u svetu.

    Zamolio bih te jos da mi objasnis kako funkcionise vasa komunikacija sa Apple-om po pitanju reklamacija, mail, chat, tsa god? da li se salju slike uredjaja, ko donosi odluku da li se tel menja ili ne, u MTS-u mi rekose da iskljucivo strucnjaci iz Apple-a odlucuju za svaki konkretan slucaj, odakle iz SAD, Kine Indonezije, Minhena , Ciriha, Rima
    Meni je sad potpuno jasno da se u ovaj slucaj niko nije ni udubio niti radio bilo sta po pitanju reklamacije, vec su rekli ogrebotina, cao, zdravo!
    O prirodi i izgledu ostecenja na mom telefonu sam vec nasiroko davio pa da ne ponavljam, postoje argumenti koji jasno ukazuju na fabricki defekt.
    Post je malo ironican, ali nista licno, jednostavno sam ogorcen i ne mogu da shvatim ovakvu politiku. Voleo bih da se ukljuce jos neki clanovi foruma, cisto da kazu da li su svi otvarali svoje telefone u poslovnicama, pred postarom...itd ili kao sto rekoh polazimo od pretpostavke da je kontrola kvaliteta apsolutno bezgresna .

    Ostecenje nije nastalo u kutiji pa to ni ne dokazujem, vec najociglednije u procesu proizvodnje uredjaja. Ni u jednom trenutku nisam pomenuo ostecenje tokom transporta, pada ili sta vec uredjaja koji je bio u kutiji. Svaki proizvodjac ima skarta pa tako i neprikosnoveni Apple. Zasto posle nekoliko godina menjaju besplatno baterije na Ip 5?, Menjaju besplatno I Pod nano, stvarno o cemu pricamo.

    Mikenzi, ipak si video u karijeri dva neispravna uredjaja iz kutije, sta god znacilo neispravna, pa evo ga i treci u milijardi savrsenih primeraka.
    Last edited by zabrljanje; 17-03-2015 at 17:10.

  8. #23
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    804
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Quote Originally Posted by manutd View Post
    O

    Zamolio bih te jos da mi objasnis kako funkcionise vasa komunikacija sa Apple-om po pitanju reklamacija, mail, chat, tsa god? da li se salju slike uredjaja, ko donosi odluku da li se tel menja ili ne, u MTS-u mi rekose da iskljucivo strucnjaci iz Apple-a odlucuju za svaki konkretan slucaj, odakle iz SAD, Kine Indonezije, Minhena , Ciriha, Rima
    Postoji vec unapred definisana procedura za Autorizovane servise kada su u pitanju ostecenja. Ukoliko nesto nije jasno moze se kontaktirati Apple agent i salju se slike naravno. Agenti su iz raznih delova sveta, ali za Evropu uglavnom iz Irske, tj. tamo su locirani.


    Service Manager @ iStyle Service
    Apple Authorized Service Provider

  9. #24
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    32
    Thanks
    2
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    99% ti nece prihvatiti reklamaciju jer nema osnova za to. Licno sam prisustvovao jednoj raspravi u Telenoru kada je decko doneo Lumiu 925 na reklamaciju. Zadnja plastika je pucketala i nije "nalegala" lepo na aluminijumski okvir, dok je on/off dugme bilo je malo klimavo. Telefon je bio isto nov, lik se ubio objasnjavajuci radnici o cemu je rec, a ona ga je kulturno odje*ala i rekla da su serviseri ustanovili da to ne utice na normalan rad telefona. Na kraju lik je pricao o inspekciji itd. ali naravno od toga nista. Surova realnost je da se tu nista ne moze uraditi, pogotovo posle par dana koriscenja telefona.
    Najbolja stvar koja se moze uraditi, a da se osiguras od tako necega, jeste da se telefon poruci preko web shopa. Kako stoji u zaokonu o zastiti potrosaca, sva roba koja je kupeljena na daljinu moze da se zameni bez obrazlozenja u roku od 15 dana(mozda manje, nisam siguran).
    Sada nam je relativno svima dostupna kupovina preko web shopa tako da bi totrebala da bude neka skola za ubuduce.

  10. #25
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2014
    Age
    34
    Posts
    18
    Thanks
    29
    Thanked 4 Times in 3 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    I šta bi na kraju? Jesi li uspeo šta napraviti?
    iPhone 5S 32 GB Gold

  11. #26
    iEntuzijasta
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    87
    Thanks
    4
    Thanked 15 Times in 9 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Ne, "kozmeticka ostecenja" uopste ne razmatraju, nemoguce je dobiti u vakum pakovanju ogreban uredjaj, pre ce nas posetiti vanzemaljci nego da se tako nesto upakuje u Apple kutiju.

  12. #27
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2014
    Age
    34
    Posts
    18
    Thanks
    29
    Thanked 4 Times in 3 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Naravno da ima skarta kod svih proizvodjaca, medjutim ne mogu shvatiti takvu politiku da se to ne uvazava. Znam da u inostranstvu i za najmanji problem dobijate zamenski uredjaj i da postuju svoje korisnike (kako operateri tako i Apple). Ovo kod nas je katastrofa!
    iPhone 5S 32 GB Gold

  13. #28
    iNovajlija
    Join Date
    May 2011
    Age
    35
    Posts
    20
    Thanks
    22
    Thanked 6 Times in 5 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    A da li moze uredjaj koji kod mts-a uzet na ugovor i ima ostecenje zameniti u apple storu negde u evropi?

  14. #29
    iSrbijaHero Azimuth's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,161
    Thanks
    536
    Thanked 723 Times in 403 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Moze. Pisano je vec o tome.
    Note 8 DS

  15. #30
    iNovajlija
    Join Date
    May 2011
    Age
    35
    Posts
    20
    Thanks
    22
    Thanked 6 Times in 5 Posts

    Default Re: Zadnja strana IP 5s (ledja telefona)

    Ok. Hvala. Znam, ali cisto da potvrdim


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •