iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: iOS 8.1.3 uskoro ?

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,372
    Thanks
    3,024
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default iOS 8.1.3 uskoro ?



    iPhone 13 mini Starlight

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member illusion's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Posts
    5,078
    Thanks
    1,831
    Thanked 1,357 Times in 934 Posts

    Default Re: iOS 8.1.3 uskoro ?

    ne razumem odakle sad 8.1.3 kad su najavili 8.2?
    iPhone 5/iphone 6S/iPhone 7+/ipad mini retina

  3. #3
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iOS 8.1.3 uskoro ?

    Valjda ce ovi Kinezi da sacekaju bar 8.2 da izbace jb.

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: iOS 8.1.3 uskoro ?

    Preteruju sa tim update-ovima.

  5. The Following User Says Thank You to skiper For This Useful Post:

    illusion (17-12-2014)

  6. #5
    iSrbijaHero moetchandon's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    573
    Thanks
    180
    Thanked 69 Times in 58 Posts

    Default Re: iOS 8.1.3 uskoro ?

    Uzas, realno gledano Dzobs je imao viziju i sasvim drugi pogled na ceo apple sistem, nerado priznajem, ali sve vise lice na android, izgubila se elegancija i jednostavnost, jbt zamisli da je Dzobs doziveo da iphone telefoni seckaju i laguju, ja ne znam da li su nekada izasla ovoliko updejta jedan za drugim.. Nedopustivo.
    iPhone XS Max 64GB/iOS 12.4/SimFree

  7. #6
    iSrbijaBigFan cikajoca's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Brčko DC
    Age
    48
    Posts
    118
    Thanks
    13
    Thanked 20 Times in 19 Posts

    Default Re: iOS 8.1.3 uskoro ?

    Pa nek rade update. Ne moramo dizati sa onog koji nam dobro radi.
    iPhone 6 64 GB iOS 9.02 JB; Ipad 4 , 128 GB, iOS 9.1;

  8. #7
    iSrbijaHero p.pera's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    43.85861
    Posts
    1,244
    Thanks
    669
    Thanked 2,500 Times in 820 Posts

    Default Re: iOS 8.1.3 uskoro ?

    Mozda ce da rese ovaj lag prilikom javljanja

  9. #8
    iSrbijaHero moetchandon's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    573
    Thanks
    180
    Thanked 69 Times in 58 Posts

    Default Re: iOS 8.1.3 uskoro ?

    Koji je taj koji dobro radi 7.1.2? Kasno.. I mali off, nije mi jasno, ali nikako mi nije jasno, kako ne postoji mogucnost da se vratis na prethodne verzije sistema, 21. vek, hakovanje na vrhuncu, a ne postoji nacin, malo cudno.

    A taj lag prilikom javljanja, izgleda samo mi imamo nigde nisam video da ga ljudi iz sveta prijavljuju i da se zale.. Ili nisam dovoljno upucen.

    Meni npr taj lag ne smeta, ali me ubija lag kad otvaram tastaturu da zovem, okrenem npr 064XXXXXXX i dok ucita, 064 npr uopste ne registruje da sam pretisnuo, ne znam na novijim uredjajima da li ima tog kasnjenja ali na 4S me to najvise nervira.
    Last edited by moetchandon; 17-12-2014 at 21:57.
    iPhone XS Max 64GB/iOS 12.4/SimFree

  10. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default Re: iOS 8.1.3 uskoro ?

    Postoji nacin, ali to mozes da uradis sve dok Apple potpisuje taj iOS... A ovo i nije tema da bi se o tome pisalo...


    Sent from my iPhone 5

  11. #10
    iSrbijaHero moetchandon's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    573
    Thanks
    180
    Thanked 69 Times in 58 Posts

    Default Re: iOS 8.1.3 uskoro ?

    Govorim generalno o vracanju prethodnog sistema, znam da mozes dok potpisuju. A sto se teme tice naglasim sam "mali off" Uostalom 8.1.3 nije izasao, tako da realno tema je "prazna" pa kuckam
    iPhone XS Max 64GB/iOS 12.4/SimFree

  12. #11
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    40
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: iOS 8.1.3 uskoro ?

    I mene nervira sto ne mozes da vratis uvek,recimo kada bi stavili od svake verzije najbolji softwere da mozes da vratis kada zelis,ali onda se ne bi prodavali noviji telefoni toliko.Oni te primoraju da kupis nov telefon.od ios 8 najbolje mi je radio 8.1,posle toga,kajanje.Veliko kajanje
    Last edited by shiza; 18-12-2014 at 00:00.

  13. #12
    iPhoneBigFan milospinkfloyd's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    subotica
    Age
    33
    Posts
    351
    Thanks
    67
    Thanked 27 Times in 25 Posts

    Default Re: iOS 8.1.3 uskoro ?

    firma apple je u velikom padu kvaliteta izrade operativnih sistema. ios 8 nema NITI JEDNO poboljsanje u odnosu na prethodne a da ne kazem da ima pogorsanja...prejadni su postali. sto se tice nemogucnosti vracanja na stari ios, pisao sam ja o tome off topic temi, dosli smo do zakljcka da je nemogucnost vracanja finansiske prirode, i meni nije bilo nikako jasno kako u 21 veku na nekom uredjaju ne moze da se instalira nesto sto je pre moglo
    iPhone SE 32gb Space Gray - iOS 10.3.1

  14. #13
    iPhoneBigFan laynee's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    37
    Posts
    335
    Thanks
    27
    Thanked 71 Times in 51 Posts

    Default iOS 8.1.3 uskoro ?

    Firma apple je u velikom padu izrade kvaliteta os-a? Mozda su imali par propusta vezano za ios, ali osx... Mozfa gledano sa strane svakodnevnog korisnika (koji ruku na srce ne zapaza bas te stvari o kojima se vodi polemika da li os losiji ili bolji od stare verzije).. Ali gledano sa strane osobe koja radi ozbiljne stvari preko macbooka (osoba koja je dala toliko para za taj laptop sa razlogom), mogu da zakljucim da tvrdnja iznad samo moze da bude tvrdnja jednog laika..
    Sto se tice ios-a, sitni bugovi ce se ispraviti...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 6 | space gray | 64GB

  15. #14
    iPhoneBigFan milospinkfloyd's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    subotica
    Age
    33
    Posts
    351
    Thanks
    67
    Thanked 27 Times in 25 Posts

    Default Re: iOS 8.1.3 uskoro ?

    Druze pise lepo u naslovu teme iOS 813, niko ne spominje osx. A sto se tice "sitnih bugova" vidim da nisi upucen pa nema ni potrebe da raspravljamo
    iPhone SE 32gb Space Gray - iOS 10.3.1

  16. #15
    iEntuzijasta zuboje's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Belgrade, Serbia i Erie, PA, USA
    Age
    35
    Posts
    79
    Thanks
    7
    Thanked 22 Times in 12 Posts

    Default Re: iOS 8.1.3 uskoro ?

    Objektivno misljenje kao developera, radio sam na nekoliko iOS aplikacija, od iOS 6 do sada i trenutno radim na dve za iOS 8. Razlog zasto iOS sve vise "lici" na Android (ne mislim na dizajn OS-a vec performance i bagovi) i zasto ce se apdejtovi izbacivati cesce u buducnosti je veoma prost. Da je Dzobs tu, nisam siguran da bi se i on izborio sa time. Apple da bi ostao u igri mora da prati koliko toliko trziste (ne u potpunosti jer nije ista cliljna grupa kao za Android telefone), ali je svakako poceo da gubio udeo trzista i zbog toga su morali da donesu nove odluke kako da opstanu, a to je bilo novi uredjaji, pritom moras idalje pruzati podrsku za stare. U proslosti uredjaji su bili jako slicni, prelazak sa 2G na 3G telefon je bio mnogo laksi nego tipa sa 5 na 5s, zato sto je 5s uveo novitete M7 i touch ID. Povecan je broj uredjaja sa razlicitim dimenzijama i razlicitim hardverom. Iako Apple ima idalje mali broj modela (u odnosu na modele koji pokrecu Android), uredjaji su sa raclicitim procesorom, koprocesorom, kolicinom RAM-a, velicinom ekrana i GPU-om, pored toga stariji uredjaji rade na x86 arhitekturi, dok noviji rade na x64. Dok pravis univerzalan OS za x86 arhitekturu i 2 raclicite velicine ekrana je lako (primer iPhone 3G, 3Gs, 4 i iPad), dok sada pravis za 2 arhitekture i za mnogo vise razlicitih ekrana sa mnogo vecom razlicitosti u hardveru. Objektivno je nerealno i nemoguce napraviti savrsen univerzalan sistem, a ako ga pravis sto je veci broj uredjaja to je veca sansa za bagove. Mnoge bagove oni i ne mogu da otkriju/ispeglaju dok ne krene masovna upotreba odredjene verzije iOS-a ili uredjaja. Tako da ovo je stvar na koju manje vise treba da se naviknemo i za ocekivati je da se desi u buducnosti. Mi kao korisnici imamo dve opcije:

    1. Da pustimo Apple da radi svoj posao, jer da mi znamo nesto bolje sigurno ne bi polemisali o tome na forumu nego bi radili za Apple. Na nama je samo da ne zurimo na poslednju verziju nego ostanemo na najstabilnijoj i sacekamo da se ispeglaju bagovi pa predjemo na noviju. Kao developer nikada ne koristim najnoviju verziju iOS-a osim ukoliko nije u svrhe razvoja i testiranja aplikacije.
    2. Da usmerimo negativnu energiju ka Apple-u koji mora da se menje vremenom zbog trzista ukoliko zeli da opstane (kao i sve drugo u svetu biznisa, moras da pratis trziste i trendove), jedini problem je sto ovime nista necemo postici nego samo podsticemo negativnu energiju koja sa sobom stvara domino efekat drugih negativnih pojava.

    Ako vam se uredjaji ne svidjaju ili politika firme koja ih proizvodi, umesto pricati lose o kompaniji imate mogucnost predjite na druge uredjaje.

  17. The Following 8 Users Say Thank You to zuboje For This Useful Post:

    Dzoonnii (19-12-2014),Erdelja (22-02-2015),eLfid (30-03-2015),iDzoni (03-02-2015),mccf (18-12-2014),njikolaj (21-12-2014),nulled (22-12-2014),tqz (21-12-2014)

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •