iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 13 of 13

Thread: iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    5
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

    Znaci da napomenem da sam VEOMA nov koristik na iPhone ili tacnije na bilo koji Apple proizvod tako da nemojte mi zameriti mozda su pitanja glupi


    E sad nesto da vas pitam, zasto kad udjem u iTunes Store trazi da skinem iTunes U ili Podcast?


    Drugo, aktivirao sam internet paket 3G, ali nemogu da uspostavim konekciju pa ljudi od kontakt centar rekli su mi da moram sinhronizovati telefon sa iTunes na pc... e sada tu je problem, kako da izvedem to?
    I dali mogu izvesti to sa fejk punjach, tj isti kao orginal samo sto nije orginal? i ukoliko koristim ovakav punjach dali mogu nesto da zeznem jer evo sada jedan ortak je odneo tel na servis i pretpostavlja da je roknuo zbog to sto ga nije punio sa orginalni punjach


    Ili pa ukoliko kupim SAMO ORGINALNI KABEL (BEZ ONAJ ADAPTER) i kabel prikljucim na neki random adapter koji mi se nadje kuci, moze li tako da nastane problem?


    Dalje, uninstalirao sam iTunes i presnimio sam ga u D:/ e sada dali mogu nekako da podesim backup folder da bude u D:/ a ne u C:/ jer kada sam prvi put povezao tel so pc i automatski kada poceo da radi backup C:/ je bilo puno do guse a backup jos nije bio gotov


    Gledam da u App Store na oficijalni profil na Apple stoje neke aplikacije:
    - Find my Phone.... ?? Zasto mi je potrebna ova aplikacija kad vec sam podesio sve na iCloud.com ??
    - Pages, Numbers i Keynote... ?? Sta ce mi ove aplikacija kad mogu da ih podesim na iCloud.com ?? Samo potrebno bice mi da instaliram iOS 8...


    I dali je moguce nekako da ubacim pesne a da ih ne kupim?


    ___


    Kada udjem u Settings -> iCloud -> Storage & Backup -> Manage Storege - IME's iPhone izbaci mi na sta zelim da pravim backup (Selektirano samo Kamera drugo mi valjda nista ne treba) Zanima me kako mogu da vidim sve backupove do sada? ili kada se automatski uradi nov prethodni backup se brise?
    Dali je moguce nekako da udjem preko net i da vidim KOJE FAJLOVE IMAM NA iCloud??


    P.S. u pitanje je iOS 7
    - Zakljucen je na Austrisku mrezu (T-Mobile) i koristim X-SIM420 ali sigurno ovaj X-SIM nije i za iOS 8 a zelim da ga update, cuo sam da za iOS 8 je bolje R-SIM pa recite mi koji R-SIM da uzmem?

  2. #2
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

    Redom...
    Zato sto ima opcija za te aplikacije i cool je ako zelis...

    Posto koristis Xsim moras stiklirati i Data roaming kako bi ti net radio osim sto parametre moras da popunis.
    Fake punjac je uvek igranje sa srecom...isto vazi i za kabl itd....

    Ides na edit preferences pa imas tu da podesis gde ce tvoj itunes library biti.

    Sa tim find my iphone mozes da trazis neki drugi uredjaj...kao sto bi neko kada bi instalirao isto to mogao tvoj...uz dozvolu naravno.
    Zato sto je jedno imati aplikaciju a drugi koristiti aplikaciju+ cloud verziju nje.

    Mozes da ubacis pesme preko itunes sa kompa ili ako imas jb uz music box.

    Mislis da za backupove uz itunes moras skinuti icloud nesto nesto sto ti windows nudi mada nemoj me drzati za rec posto ne koristim win...na osx mozes da vidis backupove koje pravis...
    Preko neto ne mozes nista od toga da vidis ali kada budes koristio iCloud drive moci ces da vidis sta si od svojih fileova okacio.

    U xsim i rsim se ne razumem to ce neko drugi...

  3. The Following User Says Thank You to Byakuya For This Useful Post:

    SweeneyTodd (04-11-2014)

  4. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default Re: iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

    Pogledaj za kartice ovdje:
    http://www.isrbija.net/showthread.php?t=48170


    Sent from my iPhone 5

  5. The Following User Says Thank You to apple ios For This Useful Post:

    SweeneyTodd (04-11-2014)

  6. #4
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    5
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

    Quote Originally Posted by Byakuya View Post
    Posto koristis Xsim moras stiklirati i Data roaming kako bi ti net radio osim sto parametre moras da popunis.
    Fake punjac je uvek igranje sa srecom...isto vazi i za kabl itd....

    Ides na edit preferences pa imas tu da podesis gde ce tvoj itunes library biti.
    Znam da moram imati ukljuceno Data Roaming ali i dalje nece, kazem ti rekli su mi da moram sinhronizovati iPhone sa iTunes, ali nemam pojma kako to da uradim

    Sto se tice punjac, sta moze da osteti ako nesto rokne?
    i dali sa fake kebel mogu da odradim sve ovo sto mi treba za net i za muzike? jer prvi put kada sam prikljucio iphone na pc-u bilo je sa orginalni punjac ali vise ga nemam

  7. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default Re: iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

    Moze da se osteti baterija, ali i druge stvari, tako da igras na rizik. Sto se tice spananja sa PC-om, probaj da ga prikljucis i vidis da li ce da ga prepozna iTunes.


    Sent from my iPhone 5

  8. The Following User Says Thank You to apple ios For This Useful Post:

    SweeneyTodd (04-11-2014)

  9. #6
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    5
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

    Quote Originally Posted by apple ios View Post
    Moze da se osteti baterija, ali i druge stvari, tako da igras na rizik. Sto se tice spananja sa PC-om, probaj da ga prikljucis i vidis da li ce da ga prepozna iTunes.

    Sent from my iPhone 5
    Okej hvala ti )

    Nego slusajte ljudi imam jos neko pitanje
    1) Napravio sam sinhronizacija sa iTunes a ja i dalje nemam net, dali znate o cemu moze da je problem ili da zovem operator?
    Telefon 100% nema problem sa 3G jer pre toga je korisceno na njega net od drugi operator...

    2) Stavio sam pesme na iTunes pa nakon toga sam ih prebacio preko kabel na iPhone-u e sad ako ja formatiram celi pc ili pa obrisem itunes pa nakon toga opet ga instaliram imacu te pesme na iTunes-u? ili obrisem FOLDER SA PESME (ZNACI NE DA IH OBRISEM OD ITUNES) dali cu imati probleme kad narednji put napravim sinhronizacija izmedju itunes i iphone? tj dali ce da mi se obrisu pesme?

    3) I sto se tice R-Sim za iOS 8.1 dajte recite ovde koji r-sim da uzmem, nemogu da trazim po onu temu ne razumem bas.... Znaci koji r-sim je najbolji za iOS 8.1 i sve ce da bude tip top kako treba?

  10. #7
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Kraljevo
    Posts
    1,115
    Thanks
    158
    Thanked 743 Times in 637 Posts

    Default Re: iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

    Rsim 9 pro,xsim 4.11...
    [SIGPIC][IMG]http://www.isrbija.net/signaturepics/sigpic71623_4.gif[/IMG][/SIGPIC]

  11. The Following User Says Thank You to ilijakv For This Useful Post:

    SweeneyTodd (04-11-2014)

  12. #8
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    5
    Thanks
    4
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

    http://prntscr.com/550co1
    Ponekad zna da se ovo pojavi i da se ne skloni dok ne popustim/stisim glas tj kliknem na neki kopcic.... Zna li neko sta je ovo?


    http://prntscr.com/550co3
    Ovu aplikaciju sam obrisao, sto jos stoji obaj oblak? koji mu film?
    Sto kod druge app ima +FREE a ovde ima oblacic?

    Edit: I dali mogu na Windoes da gledam sta sve imam na iCloud, backup i takve stvari?

    I ajde ako moze neko da mi odgovori na ovo?
    Quote Originally Posted by SweeneyTodd View Post
    2) Stavio sam pesme na iTunes pa nakon toga sam ih prebacio preko kabel na iPhone-u e sad ako ja formatiram celi pc ili pa obrisem itunes pa nakon toga opet ga instaliram imacu te pesme na iTunes-u? ili obrisem FOLDER SA PESME (ZNACI NE DA IH OBRISEM OD ITUNES) dali cu imati probleme kad narednji put napravim sinhronizacija izmedju itunes i iphone? tj dali ce da mi se obrisu pesme?
    Last edited by SweeneyTodd; 10-11-2014 at 19:40.

  13. #9
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2015
    Age
    46
    Posts
    22
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

    pozdrav,nikad do sad nisam imao kontakta s ovom mašinom, s nekim stvarima sam se snašao a neke stvari mi i dalje nisu jasne a da ne bi otvarao novu temu a imam isto pitanje kao i pokretač ove teme, zašto kad udjem u iTunes Store trazi da skinem iTunes U ? to je neka aplikacija sa spiskom svih škola u svetu, kakve veze to ima s muzikom ?

  14. #10
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Kraljevo
    Posts
    1,115
    Thanks
    158
    Thanked 743 Times in 637 Posts

    Default Re: iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

    Nisam bas razumeo ovo,moras da pojasnis.Inace ako hoces nesto da skines sa itunes store-a,moras da imas itunes app.
    [SIGPIC][IMG]http://www.isrbija.net/signaturepics/sigpic71623_4.gif[/IMG][/SIGPIC]

  15. #11
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2015
    Age
    46
    Posts
    22
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

    kako ne razumeš, kad kliknem na ikonicu "iTunes Stores"on traži da instaliram "iTunes U" aplikaciju a ta aplikacija se odnosi na nekakvu potragu za školama i univerzitetima, instalirao sam je i kad sam video da ta aplikacija nema veze sa muzikom ja sam je izbrisao. Evo šta piše kao opis ove aplikacije "Learn with complete courses from leading universities and schools"

  16. #12
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2015
    Age
    46
    Posts
    22
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

    Quote Originally Posted by Srđan Plećaš View Post
    kako ne razumeš, kad kliknem na ikonicu "iTunes Stores"on traži da instaliram "iTunes U" aplikaciju a ta aplikacija se odnosi na nekakvu potragu za školama i univerzitetima, instalirao sam je i kad sam video da ta aplikacija nema veze sa muzikom ja sam je izbrisao. Evo šta piše kao opis ove aplikacije "Learn with complete courses from leading universities and schools"
    jel zna neko da mi odgovori zašto mi traži da instaliram ovu aplikaciju ?

  17. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    804
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default iTunes, punjach, App Store, iCloud i X-SIM

    Apple nekada nudi (ne traži) da skineš njihovu aplikaciju, a dole negde u dnu ekrana ili na vrhu imaš opciju 'not now' Ili 'skip'. Isto je kad pokreneš i App Store pa ti ponudi da preuzmeš Pages, Numbers, Keynote...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •