iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 8 of 8

Thread: Kako uraditi update sa 5.0.1 na 6.1.3 bez sacuvanih SHSH blobs (iPhone 4S)?

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    3
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Question Kako uraditi update sa 5.0.1 na 6.1.3 bez sacuvanih SHSH blobs (iPhone 4S)?

    Pozdrav svima,

    Pretrazio sam forum i nisam naisao na ovu temu (ili nisam umeo da je pronadjem, u tom slucaju izvinjenje zbog dupliranja tema).

    Inace nisam preterano u ovoj oblasti te ce mozda neka moja pitanja/konstatacije zvucati cudno

    Problem: Dakle, imam 4S na 5.0.1 (9A406) sa JB, zelim da ubacim 6.1.3 (10B329) i naravno da uradim JB ukoliko dodje do gubitka istog. Prilikom ulaska u Cydia-u nemam SHSH blobove u podnaslovu (u gornjem delu ekrana), i nikada ranije ih nisam sacuvao na kompjuteru. Medjutim preko Tiny umbrelle sam nasao da je za moj IMEI iPhone-a sacuvan .shsh file za verzije 6.0.1, 6.1.2, 6.1.3. Da li je to dovoljno?

    Dileme i pitanja:
    - Koliko je bezbedno da uradim (sve vise neophodni) update na 6.1.3 u ovoj situaciji i koji bi bili koraci?
    - Da li treba instalirati neku posebnu verziju iTunes-a ili moze bilo koja (ja koristim 11.0.44)?
    - Uradio sam backup preko iTunes-a, ali nemam shsh sacuvane za 5.0.1 - da li to znaci da ukoliko nesto podje naopako necu mocu da se vratim na 5.0.1 ukoliko dodje do komplikacija, bez obzira sto imam back up?

    Ja otprilike poznajem neku proceduru: skinuti IPSW, dodati SHSH blobs -> kreirati custom IPSW, zatim shift+restore u iTunes i zatim selektujem cutom IPSW, a nakon toga Jailbreak..., ali obzirom da bih tako nesto radio po prvi put, nisam dovoljno siguran a ne zelim da dodjem u situaciju da ostanem zaglavljen u DFU modu ili slicno.

    Hvala na razumevanju i pomoci!

  2. #2
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Kako uraditi update sa 5.0.1 na 6.1.3 bez sacuvanih SHSH blobs (iPhone 4S)?

    Zaboravi na sve dileme, nema nacina da to uradis. Mozes samo, jedino i iskljucivo na aktuelni 8.1.

  3. #3
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Kako uraditi update sa 5.0.1 na 6.1.3 bez sacuvanih SHSH blobs (iPhone 4S)?

    ...kao sto ti kaze kolega...jedino mozes na 4S da uradis re-restore na 5.0.1 sa redsn0w-om ali od toga ne vidim bilo kakvu korist...

  4. #4
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    3
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Kako uraditi update sa 5.0.1 na 6.1.3 bez sacuvanih SHSH blobs (iPhone 4S)?

    Uf... ne mogu da verujem da je cela prica tako nesavrsena.

    Pretpostavljam da iOs 8x na 4S radi tri puta sporije?

    Hvala na brzom odgovoru!

  5. #5
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Kako uraditi update sa 5.0.1 na 6.1.3 bez sacuvanih SHSH blobs (iPhone 4S)?

    Prelistaj malo forum, bice korisno, pa onda zakljuci sam

  6. #6
    iPhoneBigFan puksion's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Age
    31
    Posts
    381
    Thanks
    138
    Thanked 234 Times in 133 Posts

    Default Re: Kako uraditi update sa 5.0.1 na 6.1.3 bez sacuvanih SHSH blobs (iPhone 4S)?

    Uh, sta bih ja sve dao da mogu da vratim moj 4S na ios 6 ili raniji, mali telefon a mocan... Ja bi ipak uradio re-restore cisto da osvezim telefon, ali to je samo moje misljenje...
    iPhone XS 64gb

  7. #7
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    3
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Kako uraditi update sa 5.0.1 na 6.1.3 bez sacuvanih SHSH blobs (iPhone 4S)?

    Da, prava definicija telefona, mali a mocan! Jako sam zadovoljan telefonom, evo koristim ga 2 godine...

    Glavni razlog zasto hocu da menjam iOS je prestanak rada Vibera bez kog ne funkcionisem. Na iOS-u 5.0.1 mi javlja "no internet connection", pokusao sam sa ponovnom istalacijom i sada vise ne mogu ni da se ulogujem - kada saljem sifru na Viber server, "no connection" pop-up izadje...

    Re-restore mislim da mi ne bi pomogao (?) u vezi sa Viberom. A naravno najnoviji Viber ne moze na 5.0.1...

  8. #8
    iPhoneBigFan puksion's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Age
    31
    Posts
    381
    Thanks
    138
    Thanked 234 Times in 133 Posts

    Default Re: Kako uraditi update sa 5.0.1 na 6.1.3 bez sacuvanih SHSH blobs (iPhone 4S)?

    Imas moj tutorijal na forumu, koji ti moze pomoci da instaliras neku aplikaciju na nekoj ranijoj verziji ios-a za koj nije predvidjen program:

    http://www.isrbija.net/showthread.ph...-verziji-IOS-a
    Last edited by puksion; 22-10-2014 at 01:15.
    iPhone XS 64gb

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •