iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 82

Thread: Prasina u novom iMac-u

  1. #31
    iPhoneBigFan mikikv's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Srbija
    Posts
    370
    Thanks
    440
    Thanked 319 Times in 134 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Reklamiraj zamenice ti displej pouzdano znam da su upuceni u materiju tog problema, mom drugaru su vec 2 puta menjali displej iMac 21.5 nazalost i na kraju ga je prodao .

  2. #32
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2012
    Age
    44
    Posts
    8
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Pozdrav ljudi, to sa prašinom u ekranu kod novog iMaca me je sada jako razljutilo. Čekao sam dosta dugo i štekao lovu da bih kupio novi iMac, jedan od razloga je bio i taj jer se pričalo da je na novom modelu rešen problem sa ulaskom prašine... i gle sad!!!

    Interesuje me da li ovo podpada pod garanciju? Ako se dasi da znam šta da radim. Naravno da se podrazumeva da sam ništa ne diram, otvaram i pokušavam da očistim.

    Imate li iskustava šta kažu u iStyleu, pošto je kod njih kupljen?

  3. #33
    iSrbijaHero Nesha's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    39
    Posts
    649
    Thanks
    120
    Thanked 97 Times in 74 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Kao sto sam napisao ranije, meni su uvazili u iStyle i bez problema servisirali.

  4. #34
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    @lgoran

    Posto sam bio u slicnoj dilemi kao i ti, reci cu ti moje misljenje. Iako garanciju izgleda uvazavaju i otklanjaju problem, meni to takodje nikako ne odgovara, a evo i zasto. Prosto, iMac bih kupio bas zato sto sam pomislio da je u pitanju vrhunski kvalitet, sto izmedju ostalog znaci i da mu ne ulazi prasina u ekran. Kada sam to cuo jako sam se razocarao i odustao od kupovine iako sam prakticno vec doneo odluku. Ovo sa garancijom meni ne pije vodu, jer prosto garancija je godinu dana, a ta prasina se ne pojavljuje odmah, uglavnom, vec posle nekog vremena, mozda i duzeg od godinu dana. Drugo, sama ta cinjenica da ti neko otvara kompjuter, menja ekran, ili sta god, meni nekako ostavlja neki grozan uku u ustima, narocito ako znam koliko sve to kosta. Naravno, imas opciju i kupovine apple care-a. Medjutim pored toga sto za njega treba da das jos gomilu para, za nesto za sta si vec dao preterano mnogo para, cak i sa tim opet resavas problem za maksimalno tri godine. Ok, sada ce neko vec reci, pa sta bi ti hteo. Ja trenutno imam pc koji je star, ni sam ne znam, ali po nekoj mojoj proceni 6-7 godina i sa kojim i dalje zavrsavam sve sto mi je potrebno. Ok, u medjuvremenu sam nesto malo dogradio, tipa SSD, malo vise rama i tako dalje, ali generalno to je ta masina koju sam tada kupio i koja i dan danas, radi brzo, stabilno, dobro i sa kojom mogu da uradim apsolutno sve sto je meni potrebno. Naravno da postoje stvari koje se ne mogu pokrenuti sa njom, ali za moje potrebe je ona i dalje dobra. Cak se amaterski bavim i fotografijom, obradjujem raw i slicno i sve to i dalje funkcionise sa racunarom staim 6-7 godina. Da ne pominjem da je taj racunar placen 300-400 eur (kuciste) dok iMac znas i sam koliko puta vise kosta, cak i najeftiniji. Zbog toga sam planirao da ako vec dajem tolike pare u kupujem iMac, da cu ga koristiti makar koliko i ovaj pc, ili makar ne krace od 5 godina. E zbog toga sam ja za sada odustao od te ideje. Cak i sa apple care-om koji kosta mnogo, opet sam pokriven samo tri godine i to pod uslovom da mi to eventualno popravljanje, emanjnje ekrana i slicno ne smeta, a smeta mi. Prosto mislim da je Apple mnogo neozbiljan sa takvim stvarima i prosto ja bar necu kupovati iMac, dok ne bude napravljen tako da mogu da racunam da cu u narednih pet godina imati racunar sa kojim cu moci da obavljam sve prosecno zahtevne stvari i racunar koji se za to vreme nece kvariti, ili bar nece imati neke bagove poput ovog za koji mogu da ocekujem da se ispolji vec od trenuka kupovine.

    Moj ti je savet da sacekas jos par meseci. Najavili su neke nove "jeftine" iMac-ove, pa treba videti sta ce to da bude i koliko ce biti jeftino. Mozda su konacno ukapirali da ne mogu vise da prodaju bilo sta po cenama nekoliko puta vecim od konkurencije.

  5. The Following User Says Thank You to milan64586 For This Useful Post:

    kurbla (17-04-2014)

  6. #35
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Kraljevo
    Posts
    1,115
    Thanks
    158
    Thanked 743 Times in 637 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Toliko o iMac-u.Kosta 2000 i kusur evra a ovaki problemi.Kada bi ja to uocio ,odmah na oglase i uzmem neki posteni desktop sa dobrim monitorom.Ne razumem ljude koji daju po 2400e za komp,Svako ima svoje misljenje,tako da ne uzimajte za zlo.
    Sorry za off,siliconesoul ne znam kako da resis ovo.
    [SIGPIC][IMG]http://www.isrbija.net/signaturepics/sigpic71623_4.gif[/IMG][/SIGPIC]

  7. #36
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Daju ljudi kojima ce posao otplatiti taj komp.

    Elem, veca sramota od same prasine je sto imaju taj problem poodavno, 2011 godine je bio aktuelan kad sam koristio iMac (6 promijenjenih ekrana).

    Nisu u stanju da rijese problem vec nekoliko generacija za redom. Klasicno ****** u zdrav mozak korisnika. Apple Care je tek posebna prica.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  8. #37
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Ako zelite mac desktop uzmite mac mini sa nekim vecim monitorom (ja naprimer imam mac mini i7 sa philips monitorom 22 incha) i to super funkcionise. Mac mini se mnogo lakse nadogradjuje a ako treba moze da sluzi i kao HTPC uz veliki TV.
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  9. #38
    iPhoneBigFan mikikv's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Srbija
    Posts
    370
    Thanks
    440
    Thanked 319 Times in 134 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Ista prica i kod mene, prodao sam stari iMac 27 i taman da uzmem nov kad ono prasina eto ti ga na. Stegnuo se malo i uzeo Macbook Pro Retina 13 i nov Thunderbolt display po mnogo povoljnijoj ceni nego sto je kod nas i bar sam resio problem sto se tice prasine ne razmisljam vise o tome. Cak sam cuo od ljudi koji du vec menjali display na new iMac-u da moze cesto da se desi da se prilikom vracanja display-a ne zalepi ona lepak traka koja lepi staklo tako da moze da se vidi sa unutrasnje strane po ivicama tako sam bar ja cuo od dvoje ljudi koji su vec menjali display, pozz drugari.

  10. #39
    iSrbijaHero slavke1976's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tavankut
    Age
    47
    Posts
    505
    Thanks
    528
    Thanked 120 Times in 97 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Mene zanima da li to sa prasinom pogadja bas svaki iMac ( mislim na ove nove)?

  11. #40
    iPhoneBigFan giannsi's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Posts
    449
    Thanks
    1,323
    Thanked 159 Times in 110 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Nije da stajem u odbranu iMac-a, posto imam novi model, late 2013 i dugo sam se razmiljao da li da ga uzmem, odlucio se na kupovinu zbog 2 godine garancije, pa racunam da ce za to vreme koriscenja da izadje novi model koji nema problem sa prasinom, a jos sam citao po forumima da postoje ljudi koji imaju stari model i nikada nisu imali problem te vrste, tako da nema pravila da li ce se prasina pojaviti i kad, moze nikada da se ne pojavi, ali ako do toga dodje promenite ekran i gurate dalje, to je ipak samo uredjaj, doduse skup ali onaj ko ne zeli ne mora ga kupiti

  12. #41
    iSrbijaHero amsterdamxxx's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Smederevska Palanka
    Posts
    505
    Thanks
    7
    Thanked 128 Times in 117 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    znajuci sebe, ja bi popizdeo opako...
    kada sam resavao da kupim malo bolji Mac(doduse polovan) ...lomio sam se tada izmedju iMac 24...I jednog MacPro—a....I uzmem Pro I neki Acer Alu monitor 24incha, 16:10....I dan danas, Sreci nikad kraja....
    ali da je iMac lep....lep...

    Waytalq 5H
    PowerMac G5 2.0 DLMacBook UnibodyMacPro

  13. #42
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2012
    Age
    44
    Posts
    8
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Hvala puno svima na izdvojenom vremenu i korisnim komentarima i mišljenjima. Moram da kažem da još uvek, na sreću nemam problem sa prašinom u ekranu. Takođe me raduje još i činjenica da imam garanciju do 2015. Mada se slažem u potpunosti sa @milan64586 i njegovim razmišljanjem oko servisiranja!
    Zaista sam jedan od zahvalnih korisnika Apple uredjaja (iako mi je jedan iPhone4 riknuo :-) ). Koristim još uvek Macbook iz 2007 i on toliko dobro radi da mi je žao i da pomislim da ga zamenim. Kupovinom novog iMaca sam mislio da rešim pitanje kućnog računara za malo duži period bar 6-7 godina. Iskreno se nadam da će biti tako obzirom na to da sam apsolutno prosečan korisnik računara kome je bitana stabilnost, da nema komplikacija oko padanja sistema, iritirajućih antivirusa, itd.

  14. #43
    iSrbijaBigFan kurbla's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    53
    Posts
    349
    Thanks
    77
    Thanked 182 Times in 117 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Quote Originally Posted by smera View Post
    Ako zelite mac desktop uzmite mac mini sa nekim vecim monitorom (ja naprimer imam mac mini i7 sa philips monitorom 22 incha) i to super funkcionise. Mac mini se mnogo lakse nadogradjuje a ako treba moze da sluzi i kao HTPC uz veliki TV.
    ista situacija je i kod mene,s tim sto sam mu stavio 16gb rama i minitor od 24,a planiram da uzmem 27 inca kad im padne cena i 1 ssd od 80gb.Vise od toga mi ne treba u narednih par godina
    iphone 6,5c,ipad 2,MBP 13,nano 4th

  15. #44
    iSrbijaHero justkidding's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Virtuelni Svet
    Posts
    591
    Thanks
    123
    Thanked 119 Times in 102 Posts

    Default Prasina u novom iMac-u

    Mogu slobodno reci da sve zavisi od toga koliko ima prasine(cak i sitnih cestica nevidljivih golim okom) u prostoru gde se nalazi IMac.Recimo u Svedskoj i Sloveniji od ljudi koje poznajem nikada niko nije imao problem sa prasinom(nekih 10+ iMacova sto privatnih sto u njihovim firmama).To podnevlje je poznato po tome da nemaju skoro uopste prasine kao mi na ovim prostorima,u prilog tome u Swedskoj ljudi peru kola 4-5 godisnje a deluju kao da se peru jednom nedeljno....U stanu dok sam ziveo u Svedskoj prozor je bio stalno otvoren i cistio sam prasinu jednom nedeljno(jedva je i bilo),u Srbiji posle detaljnog spremanja i ciscenja vec sutradan mi se pojavi sloj prasine po parketu i radnom stolu.Mislim da to u dobroj meri utice na problem prasine u ekranu....


    Sent from my iPhone 5s
    Last edited by justkidding; 17-04-2014 at 11:06.

  16. #45
    iPhoneBigFan mikikv's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Srbija
    Posts
    370
    Thanks
    440
    Thanked 319 Times in 134 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Kako god negde manje negde vise prasine u iMac-u ali jedno je sigurno za tu cenu mora da bude savrsen pogotovo sto se znalo da je na prethodnim modelima prasina pravila problem.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •