iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 82

Thread: Prasina u novom iMac-u

  1. #46
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Quote Originally Posted by kurbla View Post
    ista situacija je i kod mene,s tim sto sam mu stavio 16gb rama i minitor od 24,a planiram da uzmem 27 inca kad im padne cena i 1 ssd od 80gb.Vise od toga mi ne treba u narednih par godina
    Kod mac minija, postoji nekoliko stvari koje meni ne odgovaraju. Prvo, svi imaju integrisanu grafiku, sto meni nikako ne odgovara. Drugo cak i ta integrisana grafika moze da koristi maksimalno do 768mb vram-a, sto je isto nedovoljno. Drugo, za razliku od iMac-a koji moze da primi dva diska, hdd i ssd, mac mini moze samo jedan, tako da se mora birati mali i brz ssd ili veliki i spor (5400rpm), hdd. Moze i fussion drive, ali meni vise odgovara kombinacija ssd + veliki hdd. I jos ne znam kako je i koliko dobro reseno hladjenje na mac miniju. O tome nisam nasao podatke, ali prosto nekako deluje mi sve to previse natrpano u malom kucistu, da bi moglo da se koristi za ozbiljnije stvari, bez rizika od pregrevanja. Mozda ovo poslednje nije tacno, to je samo moja neka teorija. A opet i skup je mini, pogotovo ako ga uzimas sa thuderbolt display-om. Mac mini i7 je, govorim za cene u Nemackoj, 829 eur, plus thunderbolt display 1000 eur, to je dakle vise od 1800 eur. Za te pare moze se uzeti 27" iMac sa daleko boljom grafikom, opcijom za dodavanje dodatnog diska i tako dalje. Opet iMac ima taj problem sa prasinom, tako da obrni okreni, meni ne odgovara ni jedna od tih varijanti. Cekam ove najavljene "jeftine iMac-ove", da vidim koje je Apple-ovo shvatanje reci jeftino i da vidim sta ce tu da ponude, koji hw, pa ako bude neki solidan hw, po nekoj ceni ispod 1000 eur (idealno bi bilo 700-800), onda treba sacekati par meseci da se vidi da li imaju i oni taj problem sa prasinom i ako se desi da su i to resili, onda bih ja tako nesto skoro sigurno uzeo.

    Nego, sorry za off, ali moram da pitam nesto za mac mini. Je l' on moze da se poeze sa lcd tv-om i da se tv koristi kao monitor? Znam da moze da pusta sliku, ali me interesuje, posto oko toga ne znam nista, da li i koje tv treba da zadovolji standarde i uslove, da bi mogao da se koristi 1:1 kao monitor, bez bilo kakvog izoblicavanja slike, smanjenja rezolucije i slicno?

  2. #47
    iSrbijaBigFan kurbla's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    53
    Posts
    349
    Thanks
    77
    Thanked 182 Times in 117 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    dok nisam kupio monitor tv od 42 inca ful hdje radio bez ikakvog problema preko hdmi
    iphone 6,5c,ipad 2,MBP 13,nano 4th

  3. The Following User Says Thank You to kurbla For This Useful Post:

    milan64586 (17-04-2014)

  4. #48
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    @milan64586

    Svaki noviji Mac mini ima prostora za dva harda, tako da mozes staviti unutra i hdd i ssd...

    Koristim mac mini za photoshop i lightroom najvise, uz jos neke programe za obradu fotografije i mogu ti reci da sam prezadovoljan kako radi i da nemam nikakvih problema, a da ne pricam da jedva da se malo zagreje i pri zahtevnijim operacijama...

    I nije neophodno kupiti thunderbolt display za isti, mozes kupiti bilo koji daleko jeftiniji, a nista manje kvalitetan... Konkretno neki IPS LED i nema glava da te boli, a pritom si ustedeo pozamasnu sumu novca...

  5. #49
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Da u pravu si. Moze se uzeti i neki drugi display, ali ja bih ako bi uzimao mac mini voleo da ga uparim sa thunderboltom. sto se obrade tice ne sumnjam da lepo rade ps i lr ali ipak gledao sam neka poredjenja i dosta je velika razlika na strani ovih koje nisu integrisane. A i ja nekako kad cujem da je grafika integrisana i da je cpu celeron to mi nekako u startu nije interesantno. Pun sam predrasuda jbg.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #50
    iSrbijaHero slavke1976's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tavankut
    Age
    47
    Posts
    505
    Thanks
    528
    Thanked 120 Times in 97 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Mac mini ima samo malo slabiju grafiku od novih macbook pro 13 intel iris ti je intel 5100, na Mac mini je intel 4000, dok na onom macbook pro 13 ali ne retina je isto intel 4000. Nije to neka velika razlika u jacini. Naravno da je bolja neka druga jaca graficka kao sto su na iMac-u, ali ni ove nisu za bacanje. Imao sam mac mini, i mogu da kazem da je bas hladan, necujan, jako jako retko se upali ventilator. Sad imam imac 27 2012 kupljen krajem 2013 za sada nema prasine, i nadam se da nece ni biti, zato sam pitao da li to bas svaki imac ima problem sa prasinom ili kako koji.

  7. #51
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Evo sad sam bas hteo da nadjem neko direktno poredjenje. Nisam uspeo da nadjem za intel 4000, ali kazu da je ona u rangu, odnosno malo slabija od radeon hd 6450, pa sam poredio nju sa grafickom na ovom slabijem 27" modelu iMac-a. Razlika je vrlo velika.



    Ovde je celo poredjenje.

    Code:
    http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-6450-vs-GeForce-GT-755M

  8. #52
    iSrbijaHero stefan.gricko's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kikinda, Srbija
    Posts
    1,038
    Thanks
    754
    Thanked 443 Times in 281 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Ja samo da se ubacim ovde oko poredjenja...
    Zna se sta je integrusa i zna se sta je regularna GPU tako da mislim da je suvisno bilo sta reci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Life begins where fear ends

  9. #53
    iSrbijaHero slavke1976's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tavankut
    Age
    47
    Posts
    505
    Thanks
    528
    Thanked 120 Times in 97 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Naravno da je bolja ova iz iMac modela, ali to je valda iz najnovijeg, a Mac mini je star bar jedno 3 ovaj najnoviji ja sam vise radio poredjenje mac mini vs macbook pro 13 retina sa iris grafikom.
    no valjda ce i Mac mini jednom dobii upgrade

  10. #54
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Mac mini je koliko vidim iz 2012. Ali nije to meni toliko bitno. Ja cisto gledam sta mogu za koje pare da dobijem. iMac 27" sa ovom grafikom je 1800 eur, dok je mac mini 829 i jos thunderbolt (ja bih uzimao u toj kombinaciji) 1000 eur, tako da je to skuplja varjanta, a opet, meni makar nije to toliko privlacno kao kada imas sve spakovano u jednom uredjaju. Sto se macbook proa sa retinom tice, cudi me da nisu stavili jacu garfiku. Ipak je to pro model.

    Sve u svemu, da ne offtopic-ujemo vise, ja cu cekati da predstave te nove iMac-ove da vidim sta nude i po kojim cenama i onda cu sacekati jos par meseci da vidim da li ce se ljudi zaliti na neke nedostatke, pre svega prasinu i onda cu doneti odluku da li to vredi uzimati ili ne.

  11. #55
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    iMac je prelep ali ja sada da hocu 27" uredjaj uzeo bih definitivno Thunderbolt + Mac Mini i7 jer na thunderbolt mogu da prisijem uvek nesto drugo, ako zelim mogu i macbook i mac mini i da ih menjam kad pozelim

  12. The Following 2 Users Say Thank You to igne For This Useful Post:

    mikikv (23-04-2014),smera (20-04-2014)

  13. #56
    iPhoneBigFan mikikv's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Srbija
    Posts
    370
    Thanks
    440
    Thanked 319 Times in 134 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Ja sam napravio takvu kombinaciju sa Macbook Pro i Thunderbolt display i stvarno sam zadovoljan, dok se jos malo skupi parica i eto kod Igneta se uzme jos jedan Mac Mini i7 i bog da me vidi , i najbitnije nema razmisljanja o prasini .

  14. #57
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Ne znam sta ima toliko u tom displeju da kosta kao TV u visokoj klasi bogami?
    Za duplo manje pare ima displejeva da se onesvestis...

  15. #58
    iPhoneBigFan mikikv's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Srbija
    Posts
    370
    Thanks
    440
    Thanked 319 Times in 134 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Evo druze ja mogu moje misljenje da ti iznesem. Testirano kod mene Dell u2713H mislim da mu je tacna oznaka slika nema dubinu koju ima Thunderbolt boje su mnogo lepse na Thunderbolt nego na Dell-u. Dell- preostra slika mnogo bljesti mnogo saturacije i posle kalibracije slika nije ni za prici o kvalitetu izrade suvisno je i pricati Dell kako ga dohvatis krcka plastika sve nekako mekano jeftino, uz Thunderbolt se dobija kabel tojest punjac magsafe takoreci i za starije modele Macbook-ova i nastavak za retinu i naravno thunderbolt kabel ta dva kabla se racvaju iz jednog izlaza iz Display-a dobija se facetime Hd kamera usb hub mrezna veza zvucnici i kad sve to saberes nije skupo platiti monitor 810€ koliko sam ja platio nov vakum pakovanje (ako nisam smeo da pisem cenu moderatori brisite post) ja sam druze sve to sabrao oduzeo i na kraju uzeo Thunderbolt display. Eto toliko od mene. Pozz
    Last edited by mikikv; 23-04-2014 at 14:17.

  16. #59
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Quote Originally Posted by .stefan View Post
    Ne znam sta ima toliko u tom displeju da kosta kao TV u visokoj klasi bogami?
    Za duplo manje pare ima displejeva da se onesvestis...
    Vidis, to se i ja pitam vec dugo. Iskreno, ne razumem se previse u sve to, ali znam da postoje neki manje vise univerzalni standardi i ne znam da li tu moze da postoji neka bitna razlika. Gleda se valjda panel, koji je kod TB-a, IPS, gleda se rezolucija, koja je isto kod TB-a manje vise standardna. Saturacija zavisi pre svega od vrste panela (ostalo je u domenu podesavanja), ostirna od rezolucije. Ne znam da li taj TB ima nesto toliko drugacije i bolje od ostalih, posto toliko kosta, ili prosto Apple samara jer mu se moze tako.
    Last edited by milan64586; 23-04-2014 at 14:44.

  17. #60
    iPhoneBigFan mikikv's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Srbija
    Posts
    370
    Thanks
    440
    Thanked 319 Times in 134 Posts

    Default Re: Prasina u novom iMac-u

    Drugari kad stavite jedan pored drugog sve ce vam se samo reci i u IPS klasi panela postoji mnogo modela i prosto ono sto ne uzima Apple uzimaju drugi da sam mogao da dobijem takvu sliku koju ima thunderbolt verovatno bih uzeo Dell ili HP Zr seriju oba modela imaju 6 bitni panel, ljudi koji su u svetu fotigrafije znaju sta znaci Thunderbolt display pogotovo kad se koristi Mac platforma, a jos kako je lep uff stvarno ljudi odlican pu pu da ga ne ureknem .

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •