iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast
Results 166 to 180 of 182

Thread: iPhone 5S T-Mobile USA

  1. #166
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Re: iPhone 5S T-Mobile USA

    Aparat koji uzmes preko tmobile na npr 24mesecnih rata je mesecno 27usd ako se ja ne varam. Uz to uzmimas neki "plan" ili ti paket usluga tipa 60usd za 2.5gb podataka a razgovore/sms ide unlimited . Ako u tom periodu odustanes od "wirelles plan'a" ono neisplaceno za otplatu telefona ti se pise kao dug. Mene to dosta podseca kao kod nas na nas ugovor kod mobilnog operatera,jer kad odustanes duzan si da platise preostali dug za otplatu. Aparat u ovoj varijanti je zakljucan za tmobile i moras da pises zahtev za otkljucavanje istog. Bilo je situacija da ni za to nije trebalo(zahteb vec su automatski odradili).

  2. #167
    iEntuzijasta
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Obrenovac
    Posts
    53
    Thanks
    14
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default iPhone 5S T-Mobile USA

    I sad da si procitao sta sam napisao dva posta iznad, video bi da sam napisao skoro istu stvar. Sa time da ima jedna razlika. Ti kod nas kad odustanes. Moras da platis preostalu cenu telefona, + moras da platis sve ostale pretplate koje dugujes za ugovorni period.
    Ovde ako odustanes, posto nisi vezan nikakvim ugovorom, moras da platis samo preostalu cenu telefona.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #168
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default iPhone 5S T-Mobile USA

    Druze,drago mi je da zivis vec par godina u usa..to ne znaci da ne trebas stvari da citas izmedju redova. Da ti pojasnim: njihov marketinski pristup je podignut na neki drugi psiholoski nivo za kojim mi kaskamo iza..
    Oni "nemaju" ugovornu obavezu na paket ili ti "wireless service" vec samo na aparat tj da pojasnim:

    Iphone 5s od 16gb ce nekog kostati 24 rata po 27usd mesecno ali u OBAVEZI SI da uzmes njihov paket/karticu. Ako izaberes paket koji je srednje velicine i koji kosta 60usd a dobije 2.5gb interneta - u obavezi si da taj paket koristis 24meseci dok god ne otplatis telefon. Summa summarum na kraju tog perioda imas : za telefon 24x27= 648usd za telefon plus imas 24meseci x 60usd= 1440usd. Sve skupa : 2088usd.

    Ukoliko otkazes njihovu uslugu/paket u obavesi si da platis telefon tj preostale rate i onda te tel izadje 648usd (tj puna cena kao sim free skoro) plus tih par meseci usluga paketa koje si koristio.

    A kod nas za aparat npr s4 koji je u rangu cena iphona dobijes pod ugovorom ili ti paketu za sledece uslove:

    S4 platis 9960din tj 117usd,zatim imas 24mesecne rate paketa koji je za njega mesecno 5684din sto je 67usd.
    Znaci summa summarum : 117usd + 1608usd = 1725usd.
    I naravno da si u obavezi kad otkazes tarifni paket da platis preostala mesecna zaduzenja jer si tel dobio po ceni od 117usd.

    Znaci veci je rizik u nasoj prici,i samim tim vece placanje ako otkazes jer si aparat trebao da dobijes za smesnu cenu a uslov da si korisnik. U Tmobile varijanti tebe kosta manje placanje, tacnije full cena aparata , ako otkazes uslugu,ali od starta te niko nije "castio" aparatom.

    Sve u svemu "nije go*no vec se pas po'sro"..
    Last edited by rmilanovic; 12-02-2014 at 17:14.

  4. #169
    iEntuzijasta sekularac's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Beograd
    Age
    45
    Posts
    67
    Thanks
    71
    Thanked 25 Times in 13 Posts

    Default Re: iPhone 5S T-Mobile USA

    Ja uopšte ne kapiram oko čega se vas dvojica raspravljate, kad je isto sve što ste napisali, nema razlike

  5. #170
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default iPhone 5S T-Mobile USA

    Ma ne raspravlja niko,samo menjamo percepcije shvatanja..sto je i poenta ovog foruma..sve na zdravoj osnovi..

  6. #171
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2014
    Age
    28
    Posts
    3
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 5S T-Mobile USA

    @Rmilanovic ili bilo ko drugi ko vidi,procita ovaj post,a zna odgovor.. kupio bih i5s u Americi,sad me zanima da li je taj telefon isti kao za evropsko trziste,(planiram da ga uzmem sim free).. znaci samo da kazem tamo drugu da mi uzme telefon,da ga ne aktivira i da mi donese,ja samo ubacim nasu,mts karticu,i lepo aktiviram telefon.. posta sam gledao na apple stor on kosta 750$ na sim free-mu,isto toliko i na tmobile,ali da ne uzimam na tmobile nego na sim free,da li ce da rade sve aplikacije kod nas,kao i internet,3g posto kod nas nema jos LTE..? Hvala unapred,posto se ne razumem bas najbolje,ali kapiram da je cena tamo iphona sa 32gb,kao kod nas s 16gb..

  7. #172
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Kraljevo
    Posts
    1,115
    Thanks
    158
    Thanked 743 Times in 637 Posts

    Default Re: iPhone 5S T-Mobile USA

    Nema razlogada ne radi...Samo da drugar ne uzme CDMA...
    I pogledaj frekvencije na kojima radi...

    https://www.apple.com/iphone/LTE/
    [SIGPIC][IMG]http://www.isrbija.net/signaturepics/sigpic71623_4.gif[/IMG][/SIGPIC]

  8. #173
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2014
    Age
    28
    Posts
    3
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 5S T-Mobile USA

    A sta je CDMA? A internet(3g) moze da radi kod nas, nzm da l me razumes, da li ima poseban telefon koji ima samo 3g, ili svi telefoni rade isto, I 'normalno' (imaju I 3g I LTGmrezu), da li mogu da se prikljucuju na nas internet, posto znam druga koji je uzeo (doduse android) u drugoj zemlji, LTE, I ne radimu internet zbig toga.. pa ne bih da uzimam telefon ako ne moze da mu radi internet, ako mozes da mi pojasnis kako to radi, bio bih ti zahvalan

  9. #174
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2014
    Age
    28
    Posts
    3
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPhone 5S T-Mobile USA

    I izvinjavam se, mozda nije tema da se pise ovde ovo, ali ako bi mogli samo da mi kazete u vezi punjaca, da li moram ovde da kupim novi, I ako moram, gde mogu da nadjem orginal, ne bih bas da se 'zezam' s nekim kineskim..?
    Hvala unapred!!!

  10. #175
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Kraljevo
    Posts
    1,115
    Thanks
    158
    Thanked 743 Times in 637 Posts

    Default iPhone 5S T-Mobile USA

    Sto bi rekao bbrks,Google je cudo.Pogledaj sta je CDMA...

    Punjac ne moras da uzimas novi,samo adapter.Posto je kod nas struja na 220 a kod njih na 110..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by ilijakv; 31-07-2014 at 15:35. Reason: Edit Reason
    [SIGPIC][IMG]http://www.isrbija.net/signaturepics/sigpic71623_4.gif[/IMG][/SIGPIC]

  11. #176
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,338
    Thanks
    1,652
    Thanked 1,624 Times in 1,004 Posts

    Default Re: iPhone 5S T-Mobile USA

    Simfree, T-Mobile unlocked, isti djavo, samo sto T-mobile dolazi sa karticom za aktivaciju, uzmes koji hoces, oba su simfree ne mozes da pogresis, samo aktiviraj nasom karticom bilo koji da uzmes ili tom koju ces koristiti..

    Punjac je vec navedeno, mislim da svi apple uredjaji rade od 110-240 gde god da si u svetu mozes koristiti, samo ti treba nastavak za tu zemlju..

  12. #177
    iNovajlija vigorito's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    bg
    Age
    39
    Posts
    7
    Thanks
    7
    Thanked 10 Times in 9 Posts

    Default Re: iPhone 5S T-Mobile USA

    Quote Originally Posted by ilijakv View Post
    Nema razlogada ne radi...Samo da drugar ne uzme CDMA...
    I pogledaj frekvencije na kojima radi...

    https://www.apple.com/iphone/LTE/

    mozes da uzmes i cdma iphone ali moras da pazis da je mob sa verizon mreze,bilo koji iphone sa verizon mreze u usa je gsm fabricki otkljucan,samo ne smes da kupis sa sprint mreze,mislim mozes i sa sprinta al ces morati da se drndas sa rsim karticama i jailbreakom,sa verizona samo napred, ako uzmes sa verizon iphone iscimaj me na pm da ti kazem jos nesto sta moras da uradis prilikom prve aktivacije

  13. #178
    iSrbijaHero
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Kraljevo
    Posts
    1,115
    Thanks
    158
    Thanked 743 Times in 637 Posts

    Default Re: iPhone 5S T-Mobile USA

    Moze da uzme i sa Sprinta ,ne mora da se zeza sa xsim karticama jer postoji fabricki unlock..
    [SIGPIC][IMG]http://www.isrbija.net/signaturepics/sigpic71623_4.gif[/IMG][/SIGPIC]

  14. #179
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: iPhone 5S T-Mobile USA

    Quote Originally Posted by vigorito View Post
    ...ako uzmes sa verizon iphone iscimaj me na pm da ti kazem jos nesto sta moras da uradis prilikom prve aktivacije
    Postoji dosta tema za Verizon plus sto bi bilo lepo da se napise sve na forumu a ne preko PM...da bi i drugima koristilo...

  15. #180
    iNovajlija vigorito's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    bg
    Age
    39
    Posts
    7
    Thanks
    7
    Thanked 10 Times in 9 Posts

    Default Re: iPhone 5S T-Mobile USA

    Quote Originally Posted by ilijakv View Post
    Moze da uzme i sa Sprinta ,ne mora da se zeza sa xsim karticama jer postoji fabricki unlock..
    postoji ali taj fabricki unlock kosta boga oca,pogledaj na ebay pa ces da vidis koliko je fabricko otkljucavanje za sprint iphone,nije isplativo,najbolje je uzeti sa verizona ako bas mora da bude cdma mreza
    Last edited by vigorito; 26-08-2014 at 14:56.

Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •