iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 26 of 43 FirstFirst ... 16242526272836 ... LastLast
Results 376 to 390 of 640

Thread: Pitanja i Problemi iPhone 4 iOS 7[CLOSED]

  1. #376
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member apple ios's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    2,966
    Thanks
    376
    Thanked 1,773 Times in 1,278 Posts

    Default Re: Iphone 4 - IOS 7

    Skini AppAdict.


    Sent from my iPhone 5

  2. #377
    iEntuzijasta
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    53
    Thanks
    16
    Thanked 3 Times in 2 Posts

    Default Pitanja i Problemi iPhone 4 iOS 7

    Od skoro sam na ios 7 i imam jedan mali problem pa ako moze neko da mi pomogne. Naime, skoro svaki put kada me neko zove i nakon zavrsenog razgovora meni stoji notifikacija da sam imao propusten poziv. I da bih to sklonio moram da udjem opet u phone/recent pa onda kliknem contacts i onda se izgubi. Da li postoji neki nacin da se to popravi ili sta vec? hvala unapred

  3. #378
    iSrbijaHero technobuba's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Age
    41
    Posts
    1,419
    Thanks
    670
    Thanked 358 Times in 230 Posts

    Default Re: Iphone 4 - IOS 7

    Isto se i meni desava od kada sam na iOS 7 ali navikao sam se vec na to rijesenje nisam nasao jos...
    The positive the negative, the child the moon... This is only a test

  4. #379
    iEntuzijasta
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    53
    Thanks
    16
    Thanked 3 Times in 2 Posts

    Default Re: Iphone 4 - IOS 7

    znaci do softwera je problem. 10 dana kako sam preso i vec me pomalo izludjuje Valjda cu da se i ja naviknem

  5. #380
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    7
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Pitanja i Problemi iPhone 4 iOS 7

    Da li postoji neka aplikacija koja omogucava da zakljucam samo odredjene albume a ne all photos?

  6. #381
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    2
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Exclamation Re: Pitanja i Problemi iPhone 4 iOS 7

    [B]Malo ce duzi tekst da bude,ali nadam se da ce neko naci vremena sve da procita i da mi pomogne. Imam Iphone 4,ali ne razumem se bas dobro. Pre odprilike 7-8 meseci sam platio nekoj devojci da mi ubaci sistem Ios6 i da mi uradi Jailbreak. Pre i posle tog sve je super bilo,skidao sam aplikacije koje sam hteo. Tada Itunes nisam koristio,zaboravio sam sifru i sada ne mogu da napravim novi nalog zato sto mi trazi platne kartice. Ove aplikacije (Installous,Zeusmos,Appcake,vShare) preko kojih sam skidao igrice i programe vise ne rade. Nmr:kada u installous-u u search ukucam bilo sta izadje mi "API error". Ni jedan nece da radi. Probao sam preko kompijutera na primer da skinem Whatsapp i prebacim ga u telefon,kad stisnem na ikonicu samo se pojavi kao da ce da udje u aplikaciju "onako zatamni se ekran" i odmah izadje. Jedino mi rade aplikacije koje sam pre instalirao. Sve je sjebano. Jos je i internet poceo slabije da mi radi nesto,ali samo kada koristim preko sim kartice internet. Taj Shh i to sve ostalo sto ima nisam cuvao,nemam nista od toga. Imam sistem version 6.1.2 (10B146),a modem Firmware 04.12.05. Da li mogu nekako sve ovo da sredim,ili Ios7 da ubacim,bilo sta samo da mi telefon normalno radi i da mogu da skidam igrice i aplikacije? Ako moze Ios7 i da ga Jailbreak-ujem,da li moze nego da mi da detaljna upustva ili ovaj sistem nekako da sredim? Jedino mi je bitno da mi kontakti ostanu,a sve ostalo moze da se obrise. I zaboravio sam da kazem,najvise bih voleo da ostanem na Ios 6 naravno i da imam jailbreak,posto sam citao da je Ios7 prejak za Iphone4. Hvala unapred.
    Last edited by apiczoran; 07-02-2014 at 21:15.

  7. #382
    iNovajlija
    Join Date
    Oct 2013
    Age
    29
    Posts
    1
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Iphone 4 - IOS 7

    Pozdrav svima, imao bih pitanje u vezi wifi-a. Dakle iphone 4 32gb simfree, ios7, od jednom mi poceo raditi wifi samo kod kuce, u kaficu mi ni ne pokazuje da ima wifi a i kod kuce isto tako pokusao sam da resetujem network settings i nije pomoglo, resetovao sam sve settings i sad mi ni kuci ne hvata wifi.... Sta uraditi?

  8. #383
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Lozovik, Srbija
    Age
    46
    Posts
    22
    Thanks
    17
    Thanked 22 Times in 4 Posts

    Default Re: Pitanja i Problemi iPhone 4 iOS 7

    Pozdrav apiczoran
    1. Pošto si već bio na iOS6 i pošto ti je ta devojka odradila jailbrejk znači da imaš sačuvane SHSH koji će ti pomoći da ponovo instaliraš 6.1.2 sistem. E sad, treba sa neta da skineš aplikaciju iFaith (iH8sn0w sajt), pa kada je skineš povežeš svoj iPhone sa kompom, pa ideš desnim klikom na iFaith i izabereš "Run as administartor". Otvoriće ti prozor i klikni na OK. Potom izaberi "Show available SHSH cashes on server" i izabereš tvoj model (iPhone4 GSM) i štikliraš sve SHSH koje ti izbaci i onda ih downloduješ na komp u neki folder.
    2. Napravi novi nalog u SAD-u ali na kompu! Prati uputstvo: 1-na iPhonu odi u APPSTORE i skini neku FREE aplikaciju, 2-ponudiće ti se opcija da se uloguješ (use existing account, create new ili cancel), izabereš CREATE NEW! Potom izabereš SAD i složiš se sa uslovima Ukucaj neophodne podatke (email (na koji možeš kasnije da se loguješ i potvrdiš aktiviranje naloga), ime i prezime, šifru, neka pitanja i odgovore) i klikni next. Potom ide stranica za kreditne kartice i tu izaberi NONE ubaci neku lažnu adresu (ja sam ubacio McDonalds adresu u Čikagu) i njihov broj telefona. I onda na CREATE ID I to je to..
    3. Sada pošto si napravio nalog i sačuvao SHSH na komp vreme je da oboriš sistem na iPhonu Znači trebaš da skineš sistemski fajl tkz.firmware sa sajta iClarified.com (odeš na tutorijal, pa na iPhone, pa na basic, pa izabereš temu "where to download firmware from" i tu izabereš tvoj iPhone 4 GSM i sistem 6.1.2. Potom, kada ga skineš (fajl je oko 900MB) stavi ga zajedno sa onim SHSH koje si skinuo u isti folder. Zatvori pretraživač i privremeno onesposobi antivirus i sve one programe koji ti rade u pozadini (pored sata dole). Stavi iPhone u DFU mod tako što ćeš pokrenuti iFaith ponovo (kao administartor) i izabrati opciju "Use DFUPwner". Prati uputstvo na ekranu (znači potpuno ugasiš iphone, pa klikneš na start na ekranu, potom pritisneš POWER dugme par sekundi pa onda držiš POWER a pritisneš i HOME dugme i držiš 10sec...posle pustiš POWER a držiš i dalje HOME dugme...i sačekaj ako ti Windows traži drajvere). Možda nećeš iz prve da uspeš ali ne brini Kada uđeš u DFU mod ekran će biti crn. Sada opet idi u iFaith program desnim klikom kao administrator i sada izaberi opciju "Build Signed iPSW/blobs"! Na sledećem ekranu klikni na "browse for SHSH" i izaberi SHSH za 6.1.2 Potom izaberi firmware "browse for firmware" koji si skinuo 6.1.2 i ako je sve ok program će napraviti novi POTPISANI sistemski fajl koji možeš samo ti koristiti Taj novi sistemski fajl će ti sačuvati na desktopu računara (ikonica je kao kockica) Ok, sada zatvori iFaith i pokreni iTunes na računaru. iTunes će naći tvoj iPhone u DFU modu i iubaciće ti poruku da treba da se instalira sistem. Klikni na OK. Potom pritisni taster SHIFT na tastaturi i klikni u iTunes na "RESTORE iPhone"! Pusti SHIFT taster i sačekaj proceduru (NAPOMENA: MORAŠ IMATI INTERNET VEZU ZA OVAJ KORAK!!! Jer iTunes sada proverava ovaj sistemski fajl sa njegovim serverom Ako je sve bilo ok iPhone će ti se resetovati kada završi sve. Onda ostaje da ga izpodešavaš (država, Apple ID, Location...) i izaberi "Set device as NEW" i to je to! Sada imaš instaliran "sveži" 6.1.2 sistem!
    4. Sada treba da odradiš JAILBREJK Znači skini sa neta "evasion 1.5.3.exe" fajl (imaš na idownloadblog.com). Poveži iPhone sa kompom i desnim klikom na ovaj fajl i "Run as administrator". Otvoriće ti prozor u kome će detektovati tvoj iphone...i pored imaš dugme "Jailbreak" na koje klikneš. Sačekaj da obavi proces i NE DIRAJ IPHONE...ali PRATI ŠTA TI PIŠE NA EKRANU!!! Izbaciće ti poruku da otključaš iPhone i JEDNOM klikneš na novu ikonu "Jailbreak" (oblik strelice)! Sačekaj opet da završi proces (resetovaće se nekoliko puta). Sačekaj da završi sa svime i kada ti iubaci WELCOME ekran onda zatvori "evasion.exe" program. Sada imaš jailbrejkovan uređaj
    5. PRVO POKRENI CYDIJU i sačekaj da se ona update-uje Ona će resetovati iPhone i to je ok. Uđi u Cydiju ponovo i instaliraj "OpenSSH" i "Appsync for ios6" Potom "BiteSMS", "iFILE", "Mobile Terminal"....šta god hoćeš i OBAVEZNO "HIPSTORE"
    Eto, to je ukratko sve od mene ;D

  9. #384
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Pitanja i Problemi iPhone 4 iOS 7

    Ukratko, 99.9% to nece moci da uradi posto shsh za 6.1.2 sa Cydia-e nisu dobro sacuvani i neupotrebljivi su za restore na nizi iOS ...mogu da se upotrebe samo oni koje je korisnik sam sacuvao dok je jos Apple potpisivao 6.1.2...

  10. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    Vaskemld (20-02-2014)

  11. #385
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    2
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Pitanja i Problemi iPhone 4 iOS 7

    Hvala puno mefisto82... Skinuo sam iFaith i sve uradio kako si rekao. Ali ocigledno nemam sacuvane SHSH,posto mi je izaslo:
    "iFaith has found that the following aptickets are incomplete.
    6.0.1 (10A523) [Cydia]
    6.1.2 (10B146) [Cydia]
    *This impacts your ability to restore using the listed blobs!
    *Restoring with the listed blobs may put your device in a DFU mode.
    ALI JA I DALJE IMAM SISTEM 6.1.2,da li to menja situaciju i da li mogu da nekako uradim restore 6.1.2 bez SHSH?
    Napravio sam nalog i skinuo sam Firmware (895MB).

    u folderu sto mi je skinulo preko iFaith-a,imam:
    0000004CF1191D8D_4.3.5-8L1_cydia.shsh
    0000004CF1191D8D_4.3-8F190_cache.ifaith
    0000004CF1191D8D_5.0.1-9A405_cydia.shsh
    0000004CF1191D8D_6.0.1-10A523_cydia.shsh
    0000004CF1191D8D_6.1.2-10B146_cydia.shsh

    Sta da radim? Hvala jos jednom...

    Edit:
    Kako sam skinuo Firmware,probao sam u i tunesu (bez SHSH-posto tu izbacuje neku gresku) shift pa restore i izbacilo mi: "Iphone ne moze se obnoviti. Doslo je do nepoznate greske (3194).". Ne znam kako da mu uradim restore?
    Last edited by apiczoran; 13-02-2014 at 04:41.

  12. #386
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Pitanja i Problemi iPhone 4 iOS 7

    Da li je moguce da ne mozes da prihvatis cinjenicu, da ne mozes da napravis restore na 6.1.2 bez validnih SHSH za 6.1.2, koje nemas.
    Tvoja jedina opcija je restore na trenutno aktuelni IOS 7.0.4. ili naravno na 5.0.1, jer su ti SHSH blobovi kako treba.
    Last edited by bbrks; 13-02-2014 at 15:26.

  13. #387
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    119
    Thanks
    20
    Thanked 16 Times in 13 Posts

    Default Re: Pitanja i Problemi iPhone 4 iOS 7

    pa sto sad ne probas kako ti je on objasnio da sa ifaith napravis signed ipsw sa tim 6.1.2 shsh koji si skinuo instaliraj itunes 10.x.x i probaj iz dfu moda da uradis restore... ali to sve na sopstveni rizik jer kao sto si i sam procitao *This impacts your ability to restore using the listed blobs!
    *Restoring with the listed blobs may put your device in a DFU mode.

  14. #388
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Pitanja i Problemi iPhone 4 iOS 7

    Ne teraj coveka na gluposti, lepo mu je iFaith rekao da blobovi ne valjaju.

  15. #389
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Iphone 4 - IOS 7

    Ako pokusava da stavi shsh za 6.1.2 koje je povukao sa Cydia-e, rezultat je isti kao da pokusava da instalira Windows na iPhone...trosenje snage bez potrebe, ima iLex ako hoce vec nesto da procisti...

  16. #390
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    119
    Thanks
    20
    Thanked 16 Times in 13 Posts

    Default Re: Pitanja i Problemi iPhone 4 iOS 7

    Quote Originally Posted by bbrks View Post
    Ne teraj coveka na gluposti, lepo mu je iFaith rekao da blobovi ne valjaju.
    a ti znas da su gluposti a nisi ni probao ako ne valja shsh nece ni da krene sa restore jer tss server nece da dozvoli da prodje... a vidim da je covek bas zapeo da uradi restore... ne moze nista da sjebe tu je uvek ios 7

Page 26 of 43 FirstFirst ... 16242526272836 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •