Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65

Thread: Iphone 4s ili HTC One X

iNovajlija
    Thanks
    15

Default Iphone 4s ili HTC One X

Kao sto sam naslov kaze, zanima me vase misljenje u vezi kupovine... Naime, stric zeli da mi posalje HTC One X ali sam ja ipak zaljubljen u iPhone....
    U cenu je razlika? Android sistem ne gotivim uopste i zapravo nemam nikakvog iskustva po tom pitanju...
    Postoji li nesto slicno Cydia-i na Android os-u ili ne? Ima li telefon ugradjen gps navigaciju?
    Imam malih milion pitanja i izvinjavam se ako sam dosadan, sta cu

Vase misljenje? Koji je bolji i koji mi vi preporucijete?

Hvala unapred...

iSrbijaBigFan zlatkokrunic's Avatar
    Thanks
    4

samo iPhone.,
    Ovo drugo i ne znam sta je...

iSrbijaBigFan Shke's Avatar
    Thanks
    116

Default Re: Iphone 4s ili HTC One X

One X je trenutno hardverski bolji od iP4s, kao i od svakog drugog telefona na trzistu...ali Android...nemam jos poverenja u Android da bih presao sa iOS-a.
    Mada, da sad kupujem (da ne cekam iPhone 5 npr), uzeo bih One X, jer za 500eur (koliko se ovde prodaju po oglasima) dobijas ipak savremeniji uredjaj od iP4s koji je skuplji...

iSrbijaHero didlika's Avatar
    Thanks
    302

One x će uvek biti hardverski bolji od iP4s mada sam ja više za iOS!

iNovajlija
    Thanks
    15

Ipak, cinjenica je da posedujem "jadni" iPod Toch 2g MC model i da mi je dosadio neverovatno, tako da sam upoznat sa iOS-om i znam kako i sta funkcionise.... Slazem se sa tobom da mi Android i nesto nije pouzdan ali me interesuju razlike.... Postoji li nesto kao Cydia na Androidu i Installous da ne bih kupio HTC da mi sluzi kao digitalni fotoaparat -.- Ima li neko iskustva sa ovim telefonom i da li poseduje GPS navigaciju i ostale elemente koje sadrzi iPhone 4s? Hvala

Administrator Byakuya's Avatar
    Thanks
    245

iSrbijaLegend
    Thanks
    292

Cydia = Blackmart, Applanet

Sent from my iPhone using Tapatalk

iSrbijaBigFan iPhoneSA's Avatar
    Thanks
    47

Ja sam za iphone, ali ipak da kazem i nekoliko karakteristika HTC ONE X: Veci ekran, dedicated chip za kameru koja dok snimas moze i slikati HD slike u isto vrijeme, quad procesor brz ko munja. Ja sam imao uredjaj na testu i veoma je stabilan (za razliku od mnogih drugih Androida koje sam imao priliku testirati, citaj:skoro sve. Android ko android 4.0 generalno mislim da su prosle verzije bile bolje, al sta je tu je. Izgleda bolesno dobro, kvalitetno iz jednog komada izgleda kao i iPhone veoma "cvrst" nista ne skripi itd. Također zvuk je bolestan, vjerujem znate da je HTC kupio Beat (proizvođač slusalica) te iako ne dolazi sa jednim parom tih slusalica ima sve postavke za njih (mozda kod nekog operatera ima neka akcija pa daju i slusalice koje inace kostaju preko 90$). Uglavnom trenutno napredniji i hardverski i softwerski od iPhone-a, al slusaj iOS i iPhone je nesto posebno i ja ga trenutno ne bi mjenjao, samo je sreca sto svaki novi uredaj imam na testu pa izgustiram brzo, al iPhone ostaje uvijek...eto sad je na tebi da oslucis...meni je HTC inace od androida najbolji izbor stoga navali ako imas priliku, al opet kazem ako imas mogucnost iPhone (naravno SIM FREE) onda ipak mislim da ne trebas puno razmisljati...stabilnost, iOS, izgled itd...istina sad iPhone svaki papak ima (bar kod nas, prodaju bubrege za isti), i da u HTC ONE u tom smislu je vise sminka, al eto odluka je svakako tvoja...
    ...kada životinje imitiraju ljude to je basna. Kad ljudi imitiraju životinje to je Bosna...
    ...4 miliona ljudi imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu, al imaju sve ostalo...

iNovajlija
    Thanks
    15

Default Nemam mreze, trebam rjesenje

Quote Originally Posted by Byakuya View Post
    Znaci ti mi predlazes iPhone 4s? mmmm, ja se slazem sa tobom u potpunosti.... Poprilicno je bolji ip4s or HTC One X Androida(bar ja tako mislim)

Mada, jos uvek nisam siguran :/ Nema free a full version dobrih aplikacija i programa za Android kao na iOS-u? Onda mi je izbor lak...

@iPhoneSA
    Hvala ti puno za savet i za objasnjenje U GM-u (Gornjem Milanovcu-moj grad) svaka druga osoba ima Android... ne znam sta je toliko posebno na njemu? Razlika? Stvatno ne znam, inace, uzecu ip4s sim free... Ne volim Android a i ovako ako nesto sjebem uvek mogu nekome da se obratim zato sto sam vise nego zadovoljan clanovima foruma koji ce mi uvek izaci u susret kada nesto "pokvarim"

Uradio sam jedan 3GS na 4.1 i bb 06.15.00 sve po uputama kao na Byakuya uputama, ubacio na kraju ultrasnow ali nece da mi uhvati mrezu!
    U itunnesu fino napise koja je ver, seriski broj i napise gsm broj koji sam ubacio u tel. ali mrezu nece da uhvati... Ne kontam sta mu je.

Sredio sam ga, provukao sam ga jos jednom kroz redsnow i cekirao sam ipad baseband. Sad sve sljaka.
    Last edited by dado; 20-04-2012 at 13:58. Reason: Nemoj da dupliraš postove, koristi EDIT opciju.

Administrator Byakuya's Avatar
    Thanks
    245

Pazi moji utisci posle 30minuta koriscenja one x: ekran vrhunski,brz ko munja,bolji kvalitet izrade kucista, lagan...1800ma baterija na 4.7 inca 720p ekrana...ufff...dva punjenja dnevno ne ginu...

Konacna presuda: iphone ipak bolji...kompaktniji, brzi iako hardverski "inferioran",ios je i dalje The One

11. The Following 2 Users Say Thank You to Byakuya For This Useful Post:

markotak (20-04-2012), studioton (20-04-2012)

iNovajlija
    Thanks
    15

Hvala svima.... Ip4s....kao sto rece Byakuya - "The One"

iSrbijaLegend komsa's Avatar
    Thanks
    1,164

sa HTC-om generalno imam losa iskustva...........telefon koji posle dva meseca koristenja pusti prasinu pod ekran za mene nije kvalitetno uradjen iako je na izgled uradjen kao tenk..............tragajuci za resenjem prasine na net-u dosao sam do saznanja da mnogo ljudi ima slican problem i da je to "stara" boljka HTC-a,druga stvar kod HTC-a je kamera........u istoj klasi kamera im je uvek inferiorna i treca najbitnija stvar koja se meni licno ne svidja kod firme HTC su ekrani................ne mogu ni da primirisu super amoled ekranima a kamoli retina-i.Android kao OS je stvar ukusa i o tome ne zelim raspravljati ali kada neko kaze veci ekran to bi trebalo da je prednost ali nije tako za sve.Kao sto neki od vas i znaju,imao sam S2 koji je perfektan telefon(po meni) ali iP4S mi je bolji upravo zato sto je ostao na 3.5"............idealna velicina da se drzi u ruci da ne mora da se pridrzava drugom rukom a da zavrsava posao......................
    iOS 8.1

iNovajlija
    Thanks
    15

Slazem se sa vasim misljenjem i hvala vam po 100-ti put zato sto ste izdvojili vase vreme da me posavetujete

iSrbijaBigFan iPhoneSA's Avatar
    Thanks
    47

Iskreno ja relativno kratko imam telefone na testiranju (oko mjesec dana) tako da ne docekam te neke boljke tipa prasina itd. Sto se tice ekrana kod ONE X on je isti kao i kod iPhone retina display (to je provjerena info, nije iz iskustva) tako da ta konstatacija nema mjesta. Mene galaxy 2 nije odusevio uopste kao sto je HTC al slusaj, sve je to amerika
    Što se tice baterije jedanput na dan sam ga punio uredno sa upaljenom datom (koja je svrha ako nije upaljen), WIFI itd. Tacno duze od dan ne ide...Kako bilo da bilo, drago mi je da si odabrao iPhone u svakom slucaju, ali sam zelio da budemo realni. Sto se tice popularnosti Androida i kod nas ima svaka susa, al nema HTC ONE X (naravno jedan od razloga je sto se tek pojavio).

LP
    ...kada životinje imitiraju ljude to je basna. Kad ljudi imitiraju životinje to je Bosna...
    ...4 miliona ljudi imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu, al imaju sve ostalo...

iSrbijaBigFan gasmias's Avatar
    Thanks
    58

Koristio sam jedan dan One X, prodao i vracam se 4S..Android može da bude zanimljiv i sa više mogućnosti, ali nikad neće raditi (brzina i glatkoća u radu najpre) kao iOS, naročito se ogleda kod Sense-a (HTC-ov UI) koji ima bezbroj opcija (zbog toga i malo teži za privikavanje, ali s druge strane zanimljiv jer svakog dana možeš nešto promeniti ili naći nešto novo) ali je bagovit, stuca i pored hw-a koji je na One X..Kamera i baterija primetno lošiji u odnosu na 4S, ekrani su po kvalitetu prikaza otprilike isti (nekome će odgovarati jedan, nekome drugi). One X je po izgledu najbolji Android uređaj do sada. Dimenzije su odgovarajuće (vrlo je tanak i lagan za 4.7 inch) ali opet za svakodnevnu upotrebu po meni veliki (najveći koji sam koristio i odgovarao mi je S2, 4.3 inch).

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)