iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56

Thread: Iphone 4s ekran

  1. #1
    iNovajlija nikolailjilja's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ljig
    Age
    37
    Posts
    24
    Thanks
    1
    Thanked 7 Times in 4 Posts

    Default Iphone 4s ekran

    Ne znam da li sam pogodio mesto ali moram da se izjadam.Dobio sam od oca na poklon 4s kupljen u Svajcarskoj preko operatera ali je platio punu cenu i oni su mu otkljucali u roku od 24h model ip 4s 16gb crni.Kada sam ga dobio odusevio sam se kao sto bi svako ali pri prvom stisku home dugmeta video sam da ne ide bas glatko,brat ima ip4 i kod njega pici ekstra i kaze mi da ce to biti dobro dok se ne razradi ali nije to nesto preterano da sam ja obraco paznju i dalje nastavim da ga koristim...Sutradan skinem neki program za skidanje hd slika za ip i posaljem bratu pomocu bump-a kada sam primakao telefon jedan uz drugi zamalo me nije strefio slog moj ekran zut zut zut .....nedaj boze nikom nema cistu belu nego vuce na zuto ali toplo zuto kada se gleda samo u njega ne primecuje se toliko ali kada se stavi do ip 4 uzas...i to me proganjalo uzasno probao i kalibraciju i kobejagi malo pobeli ali nema jacinu svetlosti na 100 posto kao ip4 na 40 posto.Prodam drugaru on ga brejkuje proba pomocu kompa da nasteluje boje malo bolje ali ni prinesi ekranu kao na iphone 4 i on ga je prodao nije mogao da ga gleda takog...telefon je bio aktiviran 25.12.2011 nov ali jadi...imao sam dve ip4-ke sa gewey karticom i kada se pojeca svetlos na 100 posto ne mozes da gledas u njega... ovo nista.Narucio sam drugi da kupi cale u Svajcarskoj kao za drugara ne smem da mu kazem da sam ovaj prodao...nadam se da ce biti dobar ne mogu da docekam da stigne samo da mu upalim ekran...nadam se da cu ovaj put imati srece

    Interesuje me iskustva drugih clanova sa Iphone 4s-om.....hvala svima unapred..

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member illusion's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Posts
    5,078
    Thanks
    1,831
    Thanked 1,357 Times in 934 Posts

    Default Re: Iphone 4s ekran

    mozes li mi reci koja je cena u Svajcarskoj?bas bezveze sto ti se to desilo,nadam se da ce ovaj drugi biti savrsen
    iPhone 5/iphone 6S/iPhone 7+/ipad mini retina

  3. #3
    iSrbijaBigFan kurbla's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    52
    Posts
    349
    Thanks
    77
    Thanked 182 Times in 117 Posts

    Default Re: Iphone 4s ekran

    Cena sa porezom je 540e

    Što se tiče ekrana,koliko sam do sad pratio,sve zavisi kakav ti zapadne,neki su više belji,neki su žući...uglavnom se razlikuju ne znam zbog čega,al znam da se dosta o tome pričalo kod obične 4ke,a verovatno je sličan,ako ne i isti slučaj sa 4s

    Inače,nisi morao da prodaš,već da zameniš za 2.,ako je zaista bilo kao što pričaš,pošto poseduješ garanciju
    iphone 6,5c,ipad 2,MBP 13,nano 4th

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Goxy86's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    1,452
    Thanks
    345
    Thanked 783 Times in 442 Posts

    Default

    Bilo bi dobro da si uslikao to drigim aparatom... Pisalo se o tome da postoje 2 nijanse ekrana, toplija(zuta) i hladnija(plava)... Najvise se primeti u settingsu... Ja sam ranije napisao da kad sam prineo moj 4s uz burazerov i4, videla se primetna razlika... Moj je zut, odnosno toplija nijansa, ali nije nista losiji, daleko od toga... Lepo si rekao da nisi ni primetio dok nisi prineo uz drugi iphone... Tako da moguce da nisi znao za ovo i da preterujes... Ako ne preterujes onda jednostavno nisi imao srece i zapao te falican tel...

  5. #5
    iNovajlija nikolailjilja's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ljig
    Age
    37
    Posts
    24
    Thanks
    1
    Thanked 7 Times in 4 Posts

    Default

    Kao sto rece kurbla cena je 540 eura,ekran je bio ekstra lep ali je bio topao zut, jos kada sam video razliku sve vise sam u oku trazio tu zutu na telefonu i kazem vam osvetljenje je buli slabo poredjenje ip4s 100% pojacano osvetljenje a na ip4 je na 40% isto tako, na punjacu dobije malo svetlije.nisam ni pre drzao na 100% ali ovo me ubijalo.Lagao sam sebe da je sve bolje i navikne se oko ali kada uzmem bratov ip4 srusi mi se sve moje iluzije da je sve ok.Glupo mi bilo cala da cimam da vracam telefon pa da mu opet salje jbg ipak je to poklon a i on nema toliko vremena da to juri...

  6. #6
    iNovajlija nikolailjilja's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ljig
    Age
    37
    Posts
    24
    Thanks
    1
    Thanked 7 Times in 4 Posts

    Default

    Kupice mi ovaj kao za drugara,stize krajem februara ne mogu da docekam da vidim kakav je ali ako bude los dizem ruke i vracam se na ip 4....ozbiljan sam zao mi je ovog ali jednostavno nisam znao sta da radim...ne mozete da verujete kako sam se izbedacio imas 4s a nije savrsen kao sto svaki iphone jeste gde meni da se zalomi jos poklon kazem vam nedaj boze nikom tako nesto
    Last edited by nikolailjilja; 05-02-2012 at 00:15.

  7. #7
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Iphone 4s ekran

    Kao neko ko radi u APPLE Svajcarska - Apple Store Bahnhofstrasse (Zürich) slozio bih se da si telefon trebao vratiti i zameniti za novi s obzirom da APPLE priznaje greske u manufakturi nekih iPhone 4 i iPhone 4s uredjaja. Postoje forumi sirom interneta na kojima su ljudi ulagali svoje zalbe na ZUCKASTE ekrane!
    Postoje dva razloga:
    1. Telefon je NOV, izasao pre nedelju dana iz manufakture pa lepak koji spaja slojeve ekrana nije prosao svoj period "mirovanja". Najcesce nakon 2-3 nedelje koriscenja ekran dobija svoju belu(plavicastu) boju, jaci kontrast i jace osvetljenje.
    2. Jos od iPhona 4 APPLE radi sa ekranima vise razlicitih proizvodjaca pa cesto dolazi do pojave ne standardnog stepena osvetljenja i koloracije pa se to najcesce smatra DEFEKTNIM telefonom i dobija se zamena.
    Nisam siguran u koju ti kategoriju spadas ali otac ili TI ste vrlo jednostavnim ONLINE REZERVISANJEM mogli ugovoriti razgovor sa APPLE GENIUS-om u prodavnici i resiti problem u kracem roku od 15 minuta. Tako da vreme i nije bas problem. :-)

    S obzirom da su telefoni na stanju, dostupni i spremni za isporuku, rekao bih da se ipak radi o novim modelima kojima treba malo vremena ili postoji razlika u serijama. Pratice se prodaja i prituzbe pa cemo znati da li se radi samo o pojedinacnim modelima ili procenat zuckastih modela prelazi 30 procenata po seriji. U tom slucaju kompletna serija se povlaci i vraca na doradu!

    Nadam se da sam bio od pomoci! Srdacan pozdrav! :-)
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  8. The Following User Says Thank You to AppleFan For This Useful Post:

    Johnny Bravo (05-02-2012)

  9. #8
    iSrbijaBigFan Johnny Bravo's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    144
    Thanks
    42
    Thanked 50 Times in 39 Posts

    Default Re: Iphone 4s ekran

    Bio si od pomoci hvala na korisnim postovima. Uvek je dobro cuti informacije iz prve ruke!

  10. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member illusion's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Posts
    5,078
    Thanks
    1,831
    Thanked 1,357 Times in 934 Posts

    Default Re: Iphone 4s ekran

    ako ja takva situacija sa vecinom 4s onda cu bolje sacekati iphone5 ili ipad3 da se nebi nervirao
    iPhone 5/iphone 6S/iPhone 7+/ipad mini retina

  11. #10
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Iphone 4s ekran

    Nije na vecini! Takve situacije su primecene samo na uredjajima u cijim zemljama je potraznja za iPhone 4s uredjajem povecana pa se radi na sto brzoj nabavi novih. Nazalost u tavkim slucajevima greske se dogadjaju... Na modelu iPad 2 nije primecen zuckast ekran, barem ne u Svajcarskoj koliko sam upoznat, no uvek postoji mogucnost da negde postoji.
    Svakako ti ni ne bih preporucio kupovinu iPad 2 jer se vec u prvom, eventualno drugom kvartalu ocekuje novi model.
    Prema poslednjim, ne potvrdjenim informacijama naravno, izlazak modela iPad 3 se ocekuje u martu mesecu zajedno sa novim UPDATE-om iOs 5.1! Jedan od razloga je i dolazak SIRI na iPad modele!

    Vracam se na temu! Mislim da je korisnik koji je otvorio ovaj post, imao samo uzasnu (ne)srecu da mu pripadne jedan od defektnih modela iz serije. Ako pogledate nasu online prodavnicu u Svajcarskoj, videcete da su svi modeli dostupni za isporuku tako da se radi o novoj seriji uredjaja koji su se skoro nasli u nasim zalihama. Greske su moguce, posebno pri velikim potraznjama... Ali APPLE je uvek izlazio u susret svojim korisnicima pa takve stvari se vrlo brzo otklanjaju ili eventualno zamenjuju novim uredjajima. :-)

    Pozdrav!
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

  12. #11
    iSrbijaHero applefan's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    1,289
    Thanks
    142
    Thanked 245 Times in 183 Posts

    Default

    Jesam li ja lud ili imamo isti nick ?
    Brljavi mi tapatalk zbog nicka


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Apple iPhone 14 Pro 256gb simfree iOS 17.4

  13. #12
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bosna i Hercegovina
    Posts
    3,118
    Thanks
    291
    Thanked 900 Times in 640 Posts

    Default

    Fakat imate isti nik.


    ______
    Sent from my iPhone

  14. #13
    iSrbijaHero applefan's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    1,289
    Thanks
    142
    Thanked 245 Times in 183 Posts

    Default

    Iscimao sam se par puta zbog toga , gledam jesam li lud ko pise sa mog naloga lol. Cak mi se i avatar promeni u njegov preko tapatalka


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Apple iPhone 14 Pro 256gb simfree iOS 17.4

  15. #14
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    114
    Thanks
    17
    Thanked 3 Times in 3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by applefan View Post
    Jesam li ja lud ili imamo isti nick ?
    Brljavi mi tapatalk zbog nicka


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nije vam isti nick,on ima "A" a ti "a"

  16. #15
    iSrbijaBigFan AppleFan's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Mountain View, CA, USA
    Age
    38
    Posts
    121
    Thanks
    3
    Thanked 30 Times in 21 Posts

    Default Re: Iphone 4s ekran

    Axaxaxxaxaxaxa! Imamo isti nick definitivno... Razlika je jedino u slovima A i F... Kod tebe su mali kod mene veliki.... :-)
    Ali u svakom slucaju meni ne predstavlja problem osim ako tebi predstavlja neki vid problematike!? ;-)
    iPhone 5 (64gb), iMac 27" i5 3.2GHz, MacBook Pro 15" i7 2.4GHz, NEW iPad (32gb)

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •