iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 43 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 639

Thread: A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak-IZASAO

  1. #1
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak-IZASAO

    Posto ne postoji tema koja se bavi razmenom informacija o A5 uredjajima, odnosno jailbreak-u za njih, misio sam da bi trebalo otvoriti jednu. Kao sto znate (ili ne), jailbreak za A5 uredjaje jos ne postoji. Haker pod2G radi na njemu, ali se vec nekoliko dana ne oglasava na svom blogu, tako da vec kolaju razne teorije o tome, zasto jet o tako.

    Ono sto se sinoc pojavilo je tweet od p0sixninja-e



    Komentar je totalno neodredjen, tako da nemam pojma o cemu se radi. Takodje neko je u komentarima na pod2G-ovom blogu napisao kako ima "insajderske" informacije kako se p0sixninja sprema da uskoro izbaci jb za A5 uredjaje. Posle toga je izasao ovaj njegov tweet. Dakle moguce da se nesto "sprema", ali ne znam sta.

    U svakom slucaju, ako imate blo kakvu informaciju proverenu ili ne, bilo bi ok da napisete ovde, cisto da prekratimo vreme dok se JB konacno i ne pojavi.

  2. #2
    iSrbijaHero justkidding's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Virtuelni Svet
    Posts
    591
    Thanks
    123
    Thanked 119 Times in 102 Posts

    Default Re: A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak - ćaskanje

    Pa i ja sam juce video na muscle nerd-ovom twetu imaju vise dosta potencijalnih rupa za jb na a5 uredjajima(na videu je ipad2) ali neuspevaju da naprave konacan jb navodno experimentisu sa jb beta verzijom koja nije funkcionalna problem je u strukturi a5 chipa koji je apple i konstruisao tako da zagorca zivot dev teamu i ekipi ali mislim da za metar dana max stize jb.....

  3. #3
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2011
    Age
    36
    Posts
    321
    Thanks
    84
    Thanked 24 Times in 19 Posts

    Default Re: A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak - ćaskanje

    Bio bi red vise...

  4. #4
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak - ćaskanje

    Quote Originally Posted by justkidding View Post
    Pa i ja sam juce video na muscle nerd-ovom twetu imaju vise dosta potencijalnih rupa za jb na a5 uredjajima(na videu je ipad2)
    Nisam video taj twitt.

    Jel zna neko sta se desava sa geohot-om? Jel se on potpuno povukao iz cele te price? Secam se starih dobrih vremena, kada je decko za nekoliko dana presao put od objave da pocinje sa radom do izbacivanja gotovih resenja, koja su (bar meni) savrseno radila. Ovo sada je kao spanska serija i ide u nedogled. Ja cak razmisljam da ako se ovo ne resi uskoro prodam 4S u izmem ip4.
    Last edited by milan64586; 02-01-2012 at 11:38.

  5. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member illusion's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Posts
    5,078
    Thanks
    1,831
    Thanked 1,357 Times in 934 Posts

    Default

    pa zar geohot ne radi u applu?


    Sent from my iPhone 4 white
    iPhone 5/iphone 6S/iPhone 7+/ipad mini retina

  6. #6
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak - ćaskanje

    Pa ne znam. Izgubio sam mu trag. Znam da je bila neka prica da treba da radi za Nasu i posle ne znam sta je bilo. Ako ga je Apple zaposlio da radi na zastiti od jb-a i unlock-a, onda verovatno nikada necemo docekati jb.

  7. #7
    iDrugČlan
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    37
    Thanks
    7
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak - ćaskanje

    geohot je u facebooku
    nisu ga primili u Apple

  8. #8
    iSrbijaBigFan jovus's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    36
    Posts
    196
    Thanks
    49
    Thanked 33 Times in 26 Posts

    Default Re: A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak - ćaskanje

    Po nekoj logici(marketinga i prodaje), jb za A5 bi mogao da izadje onog momenta kada se predstavi novi uredjaj i kada $AAPL objavi da sece cene postojecim. E sad, skoro sigurno je da ce tako nesto uraditi sa iPad 3 uredjajem krajem januara i da ce spustiti cenu iPad2. Onda je sasvim logicno da "procuri" neko resenje, kako bi poboljsalo prodaju starijih uredjaja.

    Ovo nije chudna taktika. Sony je npr slichno radio sa PS3-kom. JB za njega je izashao taman kada je uradjen price cut i kada su bili dosta ispod prognozirane prodaje konzola. Prodaja porasla, oni se kao tuzili sa GeoHot-om, sve se razresilo van suda, sony podigao Firmware na kome sad nema JB-a i prodao milione konzola u zemlje treceg sveta koje iskljucivo pirate koriste...

    Tako da me ne bi chudilo da se i $AAPL drzi ove strategije.
    iPad 2 32gb wifi 5.0.1 JB+Motorola Defy CM7(2.3.7)

  9. #9
    iSrbijaHero djoni1980's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    529
    Thanks
    1,858
    Thanked 308 Times in 179 Posts

    Default Re: A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak - ćaskanje

    dok oni izbace JB za A5, stići će i A6

  10. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Goxy86's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    1,452
    Thanks
    345
    Thanked 783 Times in 442 Posts

    Default

    Sto se tice tweeta od posixninje:
    Covek je prvo napisao da se nada da ce 2012 biti najbolja za jailbreaking do sad pre nego sto bude smak sveta...
    Potom je mnogo ljudi pitalo, jel to vazi i za A5? Odatle njegov poslednji tweet, tako da nista posebno se nije saznalo...

  11. #11
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak - ćaskanje

    Ubi nam Goxy i poslednju nadu.

  12. #12
    "iSrbija Hall Of Fame" Member priest77's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Vrsac
    Age
    47
    Posts
    1,191
    Thanks
    85
    Thanked 271 Times in 194 Posts

    Default Re: A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak - ćaskanje

    Do skoro ovde je kruzila prica kako nikada necemo videti JB za 5.0.1, a sada je aktuelna ista prica ali samo za A5
    http://www.dodaj.rs/f/1U/Ux/4eFeOnNB/blackapple.gif iPhone 6 16GB + iPad 2 32GB

  13. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,370
    Thanks
    3,023
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak - ćaskanje

    mene ne brine sto je Geohot u FB vec me brine sto je Spirit u Apple-u a to je po mom misljenju najtalentovaniji lik koji nam je ekspresno mogao "dati" JB ......nadam se da ce ipak neko od njegovog podmlatka krenuti u tom smeru......


    iPhone 13 mini Starlight

  14. #14
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2011
    Age
    36
    Posts
    321
    Thanks
    84
    Thanked 24 Times in 19 Posts

    Default Re: A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak - ćaskanje

    Quote Originally Posted by jovus View Post
    Po nekoj logici(marketinga i prodaje), jb za A5 bi mogao da izadje onog momenta kada se predstavi novi uredjaj i kada $AAPL objavi da sece cene postojecim. E sad, skoro sigurno je da ce tako nesto uraditi sa iPad 3 uredjajem krajem januara i da ce spustiti cenu iPad2. Onda je sasvim logicno da "procuri" neko resenje, kako bi poboljsalo prodaju starijih uredjaja.

    Ovo nije chudna taktika. Sony je npr slichno radio sa PS3-kom. JB za njega je izashao taman kada je uradjen price cut i kada su bili dosta ispod prognozirane prodaje konzola. Prodaja porasla, oni se kao tuzili sa GeoHot-om, sve se razresilo van suda, sony podigao Firmware na kome sad nema JB-a i prodao milione konzola u zemlje treceg sveta koje iskljucivo pirate koriste...

    Tako da me ne bi chudilo da se i $AAP

    L drzi ove strategije.



    Ovo nema pojma,zato sto apple odavno izbacuje svoje uredjaje i do sada nije morao da se pojavi sledeci da bi predhodni izbacio jb,jednostavno puste uredjaj,sacekaju malo da se navatiraju para i kada procene da je prodaja recimo pocela da opada oni izbace jb da bi uredjaj kupili i oni kojima je jb bitan.Sve ovo nema veze sa izlaskom sl modela...

  15. #15
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: A5 uredjaji (iPhone 4S, iPad 2) jailbreak - ćaskanje

    Ma ja mislim da je Apple ukapirao da mu odlaze velike pare zbog JB-a i da su primenili onu "ako ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se", ili u njihovom slucaju "ako ne mozes da ih pobedis, prikljuci ih sebi". Dakle pokupili su "sve sto valja" i sada su ostali ovi koji ocigledno imaju ogromne probleme da nesto urade. Ne ostaje nam nista drugo nego da se nadamo da ce pod2G uspeti konacno da napravi taj JB za A5, ali ocigledno je da ima ogromne probleme, a nesto mislim da i ako uspe, da ce ubrzo zavrsiti u Apple-u, fb-u, google-u ili tako negde.

Page 1 of 43 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •