iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 9 of 9

Thread: Novi Sync

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Novi Sync

    Nisam znao gde da postavim ovu temu, a kako se najvishe tiche iTunesa, odlucih tu, ali neka moderatori slobodno premeste temu gde misle da treba.
    Da krenemo redom, imam 3G 8G v3.1.2, JB sa blackra1n, i do sada je sve radilo bez problema. Medjutim, pre par dana sam kupio nov racunar, i stavio na njega Win7 x64, instalirao sam iTunes 10 (do sada imao 9.1 i XP). Nisam neiskusan u ovakvim situacijama, desavalo mi se da reinstaliram sistem, i da sve vratim na telefon cas posla, bez cuvanja iTunes foldera i sl. Mlatimudija me ne interesuje, to sve imam na kompu, tako da tu opasnosti nema. Ono sto je problem, je da telefon sad nece da saradjuje sa mnom, kako mislim da bi trebalo.
    Naime, juche sam ga stavio na transfer purchases, i prebacio je svega 15 aplikacija u iTunes (ima ih barem 3x toliko). Ono sto je jos interesantnije je da je skala dole sa zauzecem memorije telefona, potpuno poludela: na pocetku mi je pokazao da imam 1.63 GB slobodno, da bi mi na kraju pokazao 0.04 GB free. Sve je to ispunio sa other. Pa nemam bas toliko aplikacija, iako imam par vecih - iGO, Campbell's orthopedics i mozda jos kojesta. Od mjuze imam oko 250 pesama (cca 2 GB), slike ne drzim u telefonu, i par filmica (oko 1 GB). Cydia je u jednom momentu pokazala da imam 0% free, da bi mi kad sam lupio novi transfer, i prekinuo sync, pokazala 14% free.
    Kontakte imam backupovane online na par servera, poruke i ostalo me ne interesuje. Restore ne bih da radim ni pod tackom razno. Pitanje, sta da uradim da mi prebaci sve apps u iTunes?
    Druga je stvar da sam kod prethodnih reinstalacija uvek morao Authorise computer. Ovo je 4. od 5 mogucih, pa se bojim sta kad uradim taj 5. od 5.

  2. #2
    iSrbijaHero vikhiiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    969
    Thanks
    96
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: Novi Sync

    Da li je "zdravo" update-ovati itunes?
    *3gs 4.0.1
    iPhone4 user + Hackintosh user + Apple keyboard user + sync cable user + apple trackpad wanna be user

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Re: Novi Sync

    Ljudi, molim z amalo pomoci. Pokusao sam da syncujem telefon. 2 sata je radio (pisalo Backing up) i nije se pomerio... puko mi film i prekinuo sam sync. Sta da radim? 2x ista pricha.

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Re: Novi Sync

    Ljudi pomagajte, ne znam vishe sta da radim...
    Naime, iTunes samo vrti backing up i nista se ne desava vishe od 2 sata. Probao da reinstaliram iTunes, ne radi, stavio iTunes 9.1, opet isto... Jos mi jedino ostaje da reinstall windows, pa da ubacim ponovo iTunes, i da probam opet.
    I da, Svaki iTunes posle reinstalacije prijavljuje ono Cant load provider data... Ima li neko ikakvu ideju? Bio na forumima, obrisao Bonjour, obrisao Library.itl... ma nema sta nisam poksuao. A sada nemam nikakvu multimediju u telefonu jer mi je to pobrisao. Ne mogu ni ringtones da vratim

  5. #5
    iSrbijaHero OzzY's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Ugrinovci (Beograd), Srbija
    Age
    30
    Posts
    580
    Thanks
    143
    Thanked 198 Times in 135 Posts

    Default Re: Novi Sync

    Quote Originally Posted by miodrage View Post
    Druga je stvar da sam kod prethodnih reinstalacija uvek morao Authorise computer. Ovo je 4. od 5 mogucih, pa se bojim sta kad uradim taj 5. od 5.
    Svaki put kad hoces da reinstaliras sistem idi na "deauthorize copmuter" u iTunes-u da ne bi imao problem sa nemogucnoscu autorizacije kada autorizujes svih 5 racunara.
    Signatures are stupid!

  6. #6
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    NS-Bch
    Age
    40
    Posts
    341
    Thanks
    164
    Thanked 46 Times in 34 Posts

    Default Re: Novi Sync

    mozes da obrises i sve authorize-acije, tako da opet se javlja kao 1 od 5, upustvo ima na forumu negde, kacim veceras ako se ne snadjes.

    a sto se tice Back-up-a, i sync-a koja traje danima, imao sam slican problem sa 3gS modelom (MC model). Ostavio sam preko noci, nije se pomerio ni za 1/3. Slike i kontakte sam sacuvao preko addressbook-a i iPhoto-a, odradio restore, tacnije update, sa 3.0 na 4.0.1. i nakon toga sve radi kako valja.

    Moj ti je savet da odradis restore, jailbreak sa redsn0w, i trebalo bi da radi.
    Postoji (mozda) problem, da ti trazi aktivaciju sa originalnom karticom, ali mislim da to redsn0w resava...proveri samo.

  7. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Re: Novi Sync

    SIMfree je tako da se toga ne bojim. Elem, uspeo sam nekim chudom da reshim stvar takod a sam negde procitao, izmedju ostalog i ovde, prelistavao sam gomile i gomile texta, da ukljucim Backup switch (programche koje ubija mogucnost backupa za iTunes). I sve je proslo glat. Za 5 min sam imao sve svoje pesme, ringtonove i filmove nazad. I lepo je odradio backup applikacija.
    E sad sto se tiche tih autorizacija, ja to do sad nikad nisam radio, jer se u mom slucaju, reinstall odlaze do momenta kad komp nece ni da digne vishe sistem. Kad mi jedino vredi da dizem nov.
    Sta u ovom slucaju?
    Skosan: ajde ako ti nije tesko nadji mi to o deautorizaciji. Unapred hvala

  8. #8
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    NS-Bch
    Age
    40
    Posts
    341
    Thanks
    164
    Thanked 46 Times in 34 Posts

    Default Re: Novi Sync

    super sto je sve proslo bez restore-a!

    Code:
    http://www.obsessable.com/how-to/how-to-deauthorize-all-your-itunes-accounts-at-once/
    isto je i za Win, log na iTunes Store, pa account settings

  9. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Re: Novi Sync

    Daklem, necu da otvaram novu temu, mogu i da nastavim ovde... Resih ja juche uveche da napravim backup telfona, prvi otkako sam pre mesec dana stavio Win7 na novi rachunar - pokusao sam da sacuvam stare datoteke, to bas n ije islo, pa sam reshio da to ubijem, jer ionako imam sve... Htedoh samo aplikaciej da prebacim - TADA!. E sada sam reshio da napravim novi backup, kako sam i napisao, i nakacio telefon, pa sam dobio ono obavestenje da iTunes cannot sync services blabla... OK, i idemo dalje. Backup My Precious, i backup jos uvek traje. Celih 12 sati, i recimo da je zavrsio negde oko 75%. Uporan on, ja jos gori... Ima da ga doteram do kraja, ne zvao se ja Belveder
    Ljudi, jel imao neko jos ovako neko iskustvo da mu backup traje 12h? Ali ima stalan napredak, nije da nije. Samo jako lagano... E da, u telefonu imam 2.9 GB aplikacija, 1.5 Gb mjuze, 0.48 GB ostalog i par slikica... I sad ne znam vishe do cega je sve ovo, jer sam reinstalirao iTunes, (trenutno je 10.1), menjao USB portove... A zeleo bih da updatujem fon, a ako ce ovoliko da traje, meni se to uopste ne isplati.
    EDIT - zavrshen backup - 19 punih sati.... Nisam mogao da verujem, e sad me zanima sta ce biti pri sledecem syncu - za par dana, jer ovo treba izdrzati
    Last edited by miodrage; 16-11-2010 at 18:46.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •