iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65

Thread: Kako proveriti da li je telefon simfree?

  1. #1
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Posts
    275
    Thanks
    47
    Thanked 15 Times in 12 Posts

    Default Kako proveriti da li je telefon simfree?

    Cudna se stvar desila, zamenio sam telefon sa jednim deckom koji mi je rekao je telefon sa neke britanske mreze i dao mi je broj coveka od kojeg je kupio. Nazovem ja tog coveka i on mi kaze da je prodavao sam simfree telefone? Kako sad da proverim da li je telefon simfree ili ne? Ima instaliran ultrasnow, ali ga ja deinstalirao i nije prepoznao karticu, da li postoji neki drugi nacin da se proveri?

  2. #2
    iPhoneBigFan iAlfa's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi, MNE
    Age
    46
    Posts
    494
    Thanks
    69
    Thanked 92 Times in 77 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    Nema pouzdan nacin da utvrdis da li je simfree, sem da uradis oficijalni restore preko iTunesa, ako posle toga radi sa svim karticama ok, ali ako sada uradis restore, a nije simfree ostaje zakljucan do daljnjeg, jer nema unlock za novu verziju BB.
    iPhone 6S 64 GB & iPad Pro WiFi+Cellular 32 GB = iOS 9.3.1

  3. #3
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    Ako bez ultrasnow-a ne radi, onda nije simfree. Tacnije mozda je bio, ali ga je apple zakljucao, posto su se setili da to rade u poslednje vreme.

  4. #4
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Posts
    275
    Thanks
    47
    Thanked 15 Times in 12 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    Ali na koju ga mrezu mogu zakljucati ako je telefon iz Engleske, a tamo ima dve mreze koje prodaju iphone? I rekli su da se telefoni iz Engleske ne zakljucavaju, odnosno da su truly simfree. E sada, na kutiji nema nikakvih naznaka da je telefon sa neke mreze, model je mc603b i nasao sam na netu da su to uglavnom simfree. Da li jos neko ima ovaj model i da li je simfree?

  5. #5
    iPhoneBigFan iAlfa's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi, MNE
    Age
    46
    Posts
    494
    Thanks
    69
    Thanked 92 Times in 77 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    Taj model je na spisku simfree iphona, ali to izgleda ipak nije mjerodavno, posalji Private message clanu shomi22, on je najbolje upucen oko iphona iz Engleske.
    iPhone 6S 64 GB & iPad Pro WiFi+Cellular 32 GB = iOS 9.3.1

  6. #6
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    To se desilo samo jednom coveku do sada i sigurno nije izrazeno u vecim razmerama.
    Uradi restore i aktivaciju i znaces.

  7. #7
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Posts
    275
    Thanks
    47
    Thanked 15 Times in 12 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    Kad skinem ultrasnow on ne prepoznaje karticu. Nemam pojma sta da radim? I kako da proverim koji mu je fabricki firmware? Gde se nalazi ona nedelja proizvodnje, koje su to cifre u serijalu?

  8. #8
    iPhoneBigFan iAlfa's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi, MNE
    Age
    46
    Posts
    494
    Thanks
    69
    Thanked 92 Times in 77 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    Koji modem fw ( baseband) imas na iphonu settings/general/about/modem firmware 01.59.03 ili 02.10.04?
    iPhone 6S 64 GB & iPad Pro WiFi+Cellular 32 GB = iOS 9.3.1

  9. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    Simfree telefon ne koristi ultrasn0w, ako ga uninstaliras i ne pronadje ti mrezu taj telefon nije simfree sigurno. Mislim, nema ni logike da neko instalira ultrasn0w na simfree telefon, stavice mu samo JB i to je to. Nema potrebe da radis restore i slucajno jos i podignes BB i tek onda nisi nista uradio.. Inace mnogo ljudi to radi koji prodaju telefone, moj prijatelj jednom isto tako prosao.. Nasao super povoljno i4, rekli mu simfree, otkljucan za sve mreze bla bla.. Kad mu stigao telefon, dodje on do mene da se pohvali, pogledam ja ono ima cydia, udjem i vidim ima instaliran ultrasn0w, obrisem i nema mreze.. A nije me slusao kada sam mu rekao da nema sanse da nadje simfree za 600 eura.. Ali dobro, barem ga nije puno platio.. Poenta u tome i jeste.. Ljudi varaju one koji se ne razumeju bas mnogo, poistovecuju simfree sa otkljucanim telefonima.. Jbg, nazalost mnogo je takvih..

  10. #10
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Posts
    275
    Thanks
    47
    Thanked 15 Times in 12 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    1.59.03
    U sustini sad mi je bitno da li simfree samo zato sto zbog facetimea, koji nesto ne radi na 4.0.1 (probao sa Mac-om), hocu da updateujem, a cuo sam da treba aktivacija da bi facetime dobro radio. E sada, ako nije simfree, kako da proverim sa koje je mreze i koja je maticna kartica?

  11. #11
    iPhoneBigFan iAlfa's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi, MNE
    Age
    46
    Posts
    494
    Thanks
    69
    Thanked 92 Times in 77 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    Dobra vijest je da ces moci da ga koristis sa ultrasn0w, sto ti rekose ostali posto je i prethodno imao ultrasn0w instaliran 99% nije simfree. FaceTime radi i na 4.0.1 imas u Cydia fix ukoliko imas nekih problema sa aktivacijom.
    iPhone 6S 64 GB & iPad Pro WiFi+Cellular 32 GB = iOS 9.3.1

  12. #12
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Posts
    275
    Thanks
    47
    Thanked 15 Times in 12 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    Vidite, ja sam telefon dobio u zameni za 3gs, i decko od koga sam uzeo mi je rekao da je telefon zakljucan na neku englesku mrezu. Dao mi je broj prodavca, ja nazovem i covek mi kaze da je donosio samo simfree telefone. I proverim model i sve, i sve govori da je telefon simfree osim samog telefona. :d Nije mi bitno da je simfree, vec mi treba nacin da aktiviram telefon, odnosno da ga updateujem zbog facetime-a. Ako ne moze da se ustanovi da li je simfree, kako tek da znam sa koje je mreze?

  13. #13
    iPhoneBigFan iAlfa's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Herceg-Novi, MNE
    Age
    46
    Posts
    494
    Thanks
    69
    Thanked 92 Times in 77 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    Bezbjedan update moze na 4.0.2 ako imas sacuvan SHSH u Cydia, moze i update sa tinyumbrella bez podizanja BB, a na koju mrezu je zakljucan to ne znam kako da provjeris bez da nadjes kartice od obje Engleske mreze, pa sa kojom prodje aktivacija, na toj je...
    iPhone 6S 64 GB & iPad Pro WiFi+Cellular 32 GB = iOS 9.3.1

  14. #14
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member woffer's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Split, CRO
    Age
    33
    Posts
    814
    Thanks
    146
    Thanked 198 Times in 121 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    Vidin da tebi samo treba FT koji ti neradi?!? E sada nam reci ucemu je problem sa FT! Zelis update samo zbog FT al prije toga napravi sve sta smo pisali u ovaj temi i onda javi jel sta proradilo!
    http://www.isrbija.net/showthread.php?t=11438

    Btw ja sam updata svoj ip4(at&t) na 4.1 i ima san problema sa aktivacijom FT, prvo uopce nisan ima opciju FT u settingsu, onda san instalira carrier reset iz cydia i dobia opciju al stalo je samo na waiting for activation, i onda san vadio stavlja nazat sim, instalira mitune tako nesto sve dok se nike aktivirao

  15. #15
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Posts
    275
    Thanks
    47
    Thanked 15 Times in 12 Posts

    Default Re: Kako proveriti da li je telefon simfree?

    Da li je neko probao facetime sa mac-om? Pise mi da mi je potreban update sw-a kad pokusam da uspostavim vezu sa iphone-om? Da li da zovem na email ili na telefonski broj?

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •