PDA

View Full Version : iMac pitanje!



iSavcic
17-07-2010, 20:26
Imam jedno pitanje u vezi MAC OS-a. Instalirao sam pre jedno 6 meseci najnoviji 10.6.4 i sad se pojavljuju problemi tipa nece da ucita slike sa neta, uspori pri nekoj app,... sve u svemu ne radi kako treba. U komp je instalirano sve i svasta i slike kad su prebacivane direktno su isle u iPhoto. Mene zanima kada bi ga vratio na prethodnu orginalnu verziju softwera da li bi se obrisale te slike iz iPhoto i slicni podaci koji su na kompu! Kad sam radio update on je sam sve odradio i nije nista obrisao ni pomerio sve je ostalo kako je bilo cak i folder na desctopu, znaci samo sam ubacio CD sa Leopradom i startovao ga.A sad kad ubacim orginalni OS X pita me da li da obrise sve sa particije, a ja ne znam da li u to spadaju i licni podaci!!! Komp nije moj pa ne bi nesto da obrisem. Ja kad sam imao MacBook nisam imao problema sa novim OS Leopadrom, al vec neko vreme sam bez Mac-a pa sam malo ispao iz fazona!

iSavcic
17-07-2010, 20:54
Reseno...
Posto nije bilo pomoci evo ja cu da kazem da sam nasao i da se ne brisu podaci prilkom reinstalacije systema.

djalfirevic
18-07-2010, 08:46
Prilikom reinstalacije sistema, mozes sam da biras da li zelis da OS X napravi jedan folder koji ce ti prakticno biti backup, pa da u njega smestis sve sto zelis, a mozes i da eliminises sve. Izbor je tvoj kolega Savcicu :)

Byakuya
18-07-2010, 10:51
TimeMachine je resenje svih problema :)

iSavcic
18-07-2010, 11:14
djalfirevic-u grazie mile upsss ti nisi Mile ti Djura!
Hvala Batke, ma zezao me Tanjin komp kao magarca cas nesto oce da ucita cas nece, pa sam mu ja stavio onaj OS Leopard sto si mi onda dao, pa sam mislio da ce probleme resiti vracanje na prethodnu verziju,... Sve u svemu sad radi kako treba.
Pozz