PDA

View Full Version : Divx player za mac



miki89
25-10-2008, 15:10
Jel zna neko neki dobar Divx player za MAC koji podrzava i subtitles i gde moze da se skine.... :)

iShoe
25-10-2008, 15:24
Perian ti je naj bolji kodek pak za mac... instlairahs njega i gledas divix-ove iz quick time-a. isto tako pusta i prevode. jedino shto prevod i fim moraju da budu u istom folderu i da se isto zovu ( Neki film.avi - Neki film.srt)
takodje mozes da skines i VLC - on pushta sve zivo... a za .wma fajlove postoji Flip 4 Mav wmv player....
eto... nzn gde mozes tacno da ih skines svi su free tako da udri google.. probaj www.versiontracker.com

miki89
25-10-2008, 21:58
fala lepo to mi je trebalo....imam vec flip 4 wmv al ovo ubih se traziti i sve nesto bzv...nasao sam neki chroma nije los al je trial..tako da nista.... ;)

iShoe
25-10-2008, 22:42
da da i ja sam odustao od tog chrom-a iz istih razloga :)
dokle god ti je isto ime filma i prevoda perian radi savrseno ;)

Constantine
13-08-2009, 20:51
VLC ti je najbolji player na MACu... pusta sve, ali sve. I mozes prevode da stavljas koje hoces.

azdaja1
15-08-2009, 17:52
ja koristim vlc, ali samo zato shto mkv nemogu da otvorim preko quicktime-a incae, po meni najbolji je quicktime

Mistrija
27-02-2010, 20:18
I meni su Perian+QT beton solucija pogotovo sto mozes standardni Xvid/avi pogledati preko QuickLook cak i to sa subtitleovima ;) Stvarno extra!
Takodje mislim da QT sa perianom vidi i .mkv, nije ni tu VLC neophodan.
Za wmv jeste doduse, ali flip4mac jedino ima smisla ako radite konvertovanje u wmv. Za obicno gledanje VLC je dovoljan.

Mada u zadnje vrijeme sve cesce korisim MplayerX i to pogotovo extended verziju.

driver
10-03-2010, 04:28
Ko ima slabiju mashinu (ili stariji Macbook/Hackintosh laptop), Plex ce mu omoguciti da pushta 1080p filmove bez problema, iako oni nema shanse da rade u VLCu ili Windowsu na istoj mashini.

Abakus
15-04-2010, 23:52
Sto ne probate Mplayer ne treba ti perian, ne moras da nazivas istim imenom kao i avi fajl a radi normalno i na starim masinama, ja ga koristim jos od pojave prvog G4

Mistrija
15-04-2010, 23:57
Ma koristio sam ga ali uz Perian skoro sve zivo mozes otvoriti samo sa Quick Look (direkt iz Findera, bez playera ikakvog + subtitles) sto je fakat super.
Ime fileova + subtitleova inace redovno podesavam radi urednosti i lakseg snalazenja tako da to ne vidim kao dodatno peglanje vezano za playere.
U zadnje vrijeme, pogotovo za za .mkv koristim Movist, vrlo dobar i free

Abakus
08-05-2010, 01:56
Super je ovaj Movist