PDA

View Full Version : [Tutorial] Kako instalirati Mac OS X na PC?



Pages : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

noname
21-02-2011, 21:54
Nemoj sve! Ostavi sve što je po defaultu! Samo ti nemoj ništa dodatno da čekiraš. I odčekiraj sve u sound-u.

3gs
21-02-2011, 22:04
pokrenuo sam instalaciju sve po defoult

to sto sam ti pricao sto sam instalirao to je bilo sa iaktos ali stari.... pa je zvuk takav bio na ovom ne znam mislim da je bio ok....

neka sada cu da cekam ovo sve da zavrsi nista nisam dirao samo format pa instal i sada cekam da se zavrsi....

3gs
21-02-2011, 23:23
izvinjavam se odmah sto pisem post ispod posta :(

ali mi je ovo potrebno znam da je svima i da je ovo protiv pravila... izvinjavam se radim to da bi video
drug noname

e sada sam zavrsio sa instalacijom upalio se radi tastatura radi mis radi touch pad
e sada mi trebaju drajveri za

Wifi(bitno mi je)
graficku(mada ne toliko bitno)
Muzicku(Bitno)
i za kameru da nije onako naopaka :P

noname
21-02-2011, 23:53
Uradi lspci u terminalu i izbaci tačne podatke za te uređaje koje hoćeš da ti prorade.
Ovako na slepo mogu da ti predložim za zvuk da probaš sa nekim voodoohda (ne mora da bude najnoviji) a što se tiče grafičke pogledaj moja uputstva koja sam dao @zuleee73 a i mnogo puta pre toga. Svodi se na to da ubaciš graphicsenabler u com.apple.boot.plist.

Edit: evo imaš i ovde : http://www.isrbija.net/showpost.php?p=169908&postcount=1468

3gs
22-02-2011, 00:14
cek cek polako :)

kako da odradim taj ispci u terminalu malo blize mi pojasni sada sam opet reinstalirao jer sam neki bezvezni kext instalirao za wifi i izgubio mi se posle restarta finder
nego zaboravimo na to

znaci kako ispci u terminalu da odradim da mi izbaci to?
i dal to izbaci imena komponenti ili?

hvala bas si pro :) nema sta :)
napravis masinu od 50 hiljada da radi kao mac od 150.000 :)

noname
22-02-2011, 00:21
Moraš da tačno znaš koji je uređaj bilo da je to wifi, zvučna itd. Otvoriš terminal i kucaš lspci i nađeš nešto ovog tipa:

01:00.1 Audio device: nVidia Corporation Unknown device 0be3 (rev a1)
04:00.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 5100 AGN [Shiloh] Network Connection .....

3gs
22-02-2011, 00:55
jedva da se snadjem oko lspci

morao sam neki myHack lspci da instaliram da bi mogao da koristim taj lspci u terminalu

e sada ovo mi sve izbacio


Last login: Tue Feb 22 01:47:16 on console
macbookpro-20cf30000d68:~ marko$ lspci
00:00.0 Host bridge: nVidia Corporation MCP79 Host Bridge (rev b1)
00:00.1 RAM memory: nVidia Corporation MCP79 Memory Controller (rev b1)
00:03.0 ISA bridge: nVidia Corporation MCP79 LPC Bridge (rev b3)
00:03.1 RAM memory: nVidia Corporation MCP79 Memory Controller (rev b1)
00:03.2 SMBus: nVidia Corporation MCP79 SMBus (rev b1)
00:03.3 RAM memory: nVidia Corporation MCP79 Memory Controller (rev b1)
00:03.5 Co-processor: nVidia Corporation MCP79 Co-processor (rev b1)
00:04.0 USB Controller: nVidia Corporation MCP79 OHCI USB 1.1 Controller (rev b1)
00:04.1 USB Controller: nVidia Corporation MCP79 EHCI USB 2.0 Controller (rev b1)
00:08.0 Audio device: nVidia Corporation MCP79 High Definition Audio (rev b1)
00:09.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP79 PCI Bridge (rev b1)
00:0b.0 SATA controller: nVidia Corporation MCP79 AHCI Controller (rev b1)
00:10.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP79 PCI Express Bridge (rev b1)
00:15.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP79 PCI Express Bridge (rev b1)
00:16.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP79 PCI Express Bridge (rev b1)
02:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation C79 [GeForce G102M] (rev b1)
03:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 01)
04:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)
macbookpro-20cf30000d68:~ marko$

kako sada :-/ hvala puno polako sam pokontao neke stvarcice


uspeo sam da sredim wifi i zvuk(mada hoce nekada onako da secka kada spustim u background program na kome pustam muziku ali kontam da je to do neceg drugog)
do cega moze biti jos samo to da sredim i graficku i komplet je

hvala kako to da resim ?

noname
22-02-2011, 11:35
Kao što sam i pretpostavljao imaš solidan hardver za hackintosh, čak mislim da si imao baš sreće sa pojedinim komponentama ;)

Wifi bi trebalo da radi na 10.6.5 out of the box, ali da ti ne bi sada komplikovao i radio update, probaj sa nekim od ovih drajvera:


http://www.kexts.com/downloads/search.html#result

Imaš dole neke 3 varijante. Probaj jednu po jednu! Posle svake uradi repair permissions i restart i detaljno testiraj pre nego što pređeš na drugu i treću varijantu.

Za ostale stvari takođe tražiš na kexts.com.

(za ethernet, ako ti već ne radi, probaj realtek r1000 SL, a za zvuk na svoju odgovornost probaj jedan easy fix u terminalu:


sudo perl -pi -e 's|\x85\x08\xec\x10|\x88\x08\xec\x10|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA )

Ako ne upali najlakše je da eksperimentišeš sa voodoohda jer su to .pkg i lako se deinstaliraju iz terminala.

EDIT: tek sad videh da si sredio zvuk, tako da nemoj da probaš ovo što sam ti rekao jer ne znam šta si radio pre toga...

3gs
22-02-2011, 12:09
ponovo sam sada reinstalirao :P

sredio tastaturu sredio wifi sredio lan

e sada za taj zvuk sto mi tako secka?
i za tu graficku nikako nemogu da nadjem taj com.apple plist
nema ga u library tamo gde se nalazi nemogu sada da trazim jer se reinstalira

kako da omogucim da bude tamo vidljiv?
da bi sredio graficku.....

ma ovo je masina lele malo pre sam poredio brzinu maca i windows 7mice :P heheheh neuporedivo a da ne pricam koliko je taj komp sa sedmicom jaci od ovog lap topa.... al opet qrc :P nemoze ko hackintosh

noname
22-02-2011, 12:13
Dobrodošao u klub :D

Probaj sa ovim:


http://gotoes.org/sales/ShowHiddenFilesMacOSX

Šta si radio za zvuk?

3gs
22-02-2011, 12:17
ma sada sam opet reinstalirao:P
pa gledam da nadjem resenje za zvuk sada nemam uopste zvuka ali ako instaliram ovaj
VoodooHDA.kext_261_Snow onda mi krci zvucnik tojest krci kada je u pozadini program sa kojim pustam....

sada cu probati ovo da nadjem fajl ovaj i da sredim grafu :)

noname
22-02-2011, 12:26
Ako ništa nisi radio sa zvukom i ako nisi ništa za zvuk čekirao u customize probaj onaj fix gore što sam ti rekao. U najgorem slučaju ćeš raditi novu instalaciju :D

3gs
22-02-2011, 12:28
aj majstore jos se ova nije zavrsila :P

cek znaci sada kada nista mi nije dirano oko zvuka tojest nemam uopste zvuk da radim taj fix?
samo kopiram ono u terminalu i enter ?
i to ce da skine sa interneta drivere ili ?

ako opet reinstaliram poludecu .... nema nista danas od skole danas se instalira mac!

noname
22-02-2011, 12:33
Pa da, on radi patch na default AppleHDA. Ništa se ne skida sa neta.

Bitnije stvari si rešio, koncentriši se na grafičku a za zvuk ćemo lako ;)

3gs
22-02-2011, 12:37
a zasto nece nekada da mi prepozna usb bilo koji ?zbog toga sam 10 puta reinstalirao?
kako to da fixujem

evo sada nece ni flash ni od misa onaj reciver mali nece da prepozna...

noname
22-02-2011, 12:39
Samo promeni port ili eventualno uradi restart i trebalo bi da bude u redu.

Posle onog fix-a za zvuk uradi obavezno repair permissions i opet restart...

3gs
22-02-2011, 12:48
ne pomaze menjanje porta ni restart :P
a za zvuk cemo posle reinstaliranja... :) aaa ludim milioniti put reinstal sam uradio

noname
22-02-2011, 13:13
Ako imaš učestale probleme sa usb portovima onda pri instalaciji čekiraj u okviru Bootloader options > USBBusFix. To možeš da odradiš sa većinom Chameleon.pkg (uđeš u njegov customize i nađeš ovo gore) ako te mrzi da samo zbog toga radiš instalaciju.

Takođe možeš i ručno da dodaš u famozni com.apple.boot.plist


<key>USBBusFix</key>
<string>yes</string>

3gs
22-02-2011, 13:33
imam dva pitanja


1 druze kako se brisu ovi pkg koje instaliram sada probam sa nekim voodhd driverima za muzicku?

2 zeza me mikrofonija.... i kada smanjim isto zeza

3.i kako da ugasim skroz mikrofon tamo sam smanjio ali on je i dalje kao da sam ga do kraja pojacao?....

hvala


edit sredio sam za graficku samo ostala ova budjava muzicka :(

fanste
22-02-2011, 16:43
Ako si skinuo taj iDeneb onda ćeš maksimalno moći da ga update-uješ do 10.5.8. Znači i dalje će to biti Leopard. Ako hoćeš Snow Leoparda onda ćeš morati da skineš neki SL distro ili da probaš čak neku retail varijantu.

Što se tiče tvog konkretnog problema, u biosu isključi JMicron kontroler i Firewire. Takođe uključi AHCI i onda probaj da podigneš iDeneb.

(opet idi sa -v a ako baš ne bude opet htelo probaj i -v -x opciju)

E ovako, skinuo sam iAtkos s3 v2 Znaci za Snow Leopard 10.6.3 prosla je instalacija, radio sam Dual Boot sa Windows 7.. Potkacio sam tamo sve spram moje konfiguracije.. Ali pri dizanju sistema mi izbaci error i da restartujem.. A pisalo je da je instalacija uspesno uradjena
http://184.72.239.143/mu/935bad1f-cac0-b5ab.jpg

Ja mnoge opcije nemam u Bios-u kao sto imaju likovi na tutorijalima.. Taj AHCI sam video samo na jednom mestu..

Da li da update-ujem Bios? Kako je najpouzdanije da to uradim ne zelim da sjebem nesto.. Ploca je MSi, pogledacu koji model pa dopisati malo kasnije... Hvala na svemu noname ti si me i ohrabrio da udjem u ovo i jako sam srecan zbog toga, mislim da nisam daleko od cilja :)

3gs
22-02-2011, 16:53
koji procesor imas ?
ostavis sve costum tamo on sto ti nudi znaci nista ti posle ti menjas....

heh koliko sam se ja namucio (i ostao sam na tome da nemogu da stisam mikrofon pa kada slusam nesto krene mikrofonija,i na web kameri na tom lap topu mi je okrenuta slika ni to ne znam da resim)

daleko si :) prvo ti instaliraj sve na costum pa trazi drivere po netu tojest kexts_ove
ne diraj bios nista
samo bootuj ono da je first boot
i tako instaliraj


ELEM UPDATE SAM SOFTWARE NA 10.6.6 :))))))) DA NAPOMENEM REGULARAN UPDATE :) ZNACI JABUCICA Software Update bez ikakvih zezancija direktno na to (izgubio sam drivere za wifi i sredio odmah)
posle toga samo drivere (samo za wifi) ponovo sredio i sada sljaka :)
I have mac book proooooooo za svega 40.000 dinara jednog dana neopravdanog izostanka i tebe noname vodim bar na pivo :)
ae da sredim jos ovaj audio problem i da mi nije okrenuta slika na kameri :)
i sve sam resio :)

fanste
22-02-2011, 18:43
I da pomognes meni da ja sredim :D
Imam intel Quad Core 2,83 ;)

3gs
22-02-2011, 19:09
kazem ti bootuj taj iatkos koji imas normalno i sve ostavi costum nista ne diraj neka on sam instalira sto mu je potrebno pa cemo dalje da vidimo

noname javi se da sredimo ovaj moj zvuk i kameru....... :)

noname
22-02-2011, 23:18
Za početak da ti čestitam :vb_cheers:

Napiši šta si probao za zvuk i kako si radio.

Dok to ne uradiš probaj sa ovim pa javi ima li neke promene:

Ako si instalirao neki voodoohda deinstaliraj ga sa ovom naredbom u terminalu:

voodoohda-uninstall -

Ako si stavljao neke hdaenablers ili nešto tog tipa, takođe izbriši sve to.
Skini ovaj kext i stavi ga u S/L/E


http://www.megaupload.com/?d=UP7M6VEU

Uradi repair permissions i restart.

Ako i dalje ne radi uradi u terminalu onaj fix za zvuk što sam ti danas dao. Opet repair permissions i restart.

@fanste

Da li imaš pristup nekom Mac-u? :eyebrows:

3gs
23-02-2011, 01:03
noname sada cu to probati za zvuk...

zvuk sam instalirao neki kext voodhda
kako da ga obrisem?
da ponovo ne reinstaliram :P da li to moze preko terminala?


ali
sada mi se pojavljuje novi problem cim zatvorim lap top on ode u sleep i ja posle kada ga otvorim nemogu da ga Wake_ujem :(

to sam tek sada skontao kada sam update na 10.6.6 i sve lepo podesio sta mi treba kada sam video to digla mi se kosa na glavi

kako to da sredim taj problem?
znaci da se ne ugasi tako

to mi se desava i sada posle ponovnog reinstaliranja na 10.6.3....


i uzgred to :Skini ovaj kext i stavi ga u S/L/E
sta je S/L/E??
ja ga instaliram preko helpera svaki kext


a idalje sa svim onim fixovima isprobanim
usb mi zakuca
:(
ne znam sta cu vise da probam
nasao sam neke usb fixove ali ne pomazu
ima li sta sto jos mogu da probam
ili da odustajem na pola posla :(

noname
23-02-2011, 11:35
Što se tiče brisanja voodoohda iz terminala, da li si ti pročitao post iznad?

Šta si sve probao za usb? Ne možeš baš napamet to da isprobavaš... Ako nešto probaš onda posle toga isto to izbrišeš pa restart pa tek onda probaš nešto drugo...

Da li ti je u biosu uključen legacy usb?
Ako nije, uključi ga.

Kao krajnje sredstvo probaj sa nekim IOPCIFamily.kext-om i IOUSBFamily.kext-om. Instaliraj kext helperom i odradi repair permissions i naravno restart.

Evo neka dva pa probaj sa tim:


http://www.mediafire.com/?6uklgjpgj6ta9f1

Samo da te upozorim da posle ovoga možeš da dobiješ kernel panic. U tom slučaju probaj par puta da digneš sistem za -v -x a ako ni to ne upali onda ćeš morati da tražiš neki drugi par tih kextova.

3gs
23-02-2011, 11:51
ja ni sam ne znam sta sam sve probao...em zakuca usb em nece iz sleep da se probudi
za usb sam probao te IOPCIFamily.kext-om
pa onda sam probao ono sto si mi rekao pri instalaciji da cekiram
pa sam probao onaj fix da dodam u plist
nista od toga nije uspelo...

a lap top cim ga zatvorim i otvorim mrtav tojest ne ugasi ga skroz ali iz sleep nemogu da ga probudim... (to se desava samo ako nije ukljucen punjac) kada je ukljucen punjac sve lepo radi

sve sto probam posle toga radim restart

sada cu probati sa tim ubiosu da upalim...

noname
23-02-2011, 11:54
Pa mislim da je baš problem u tome što si ko zna šta sve probao u isto vreme... Uradi ovo što sam ti rekao za ova dva fajla.

To za sleep nije neki problem, treba ti SleepEnabler.kext. Traži za svoju verziju SL-a.

3gs
23-02-2011, 12:03
gde se nalaziu biosu legacy usb ne mogu da ga nadjem?

3gs
28-02-2011, 16:02
kako da sredim problem sa web kamerom
okrenuta je naopacke kada je pokrenem?

hvala
izvinjavam se sto pisem post ispod posta svog
radim da bi video no name ili neko drugi ako zna kako da resim

hvala

noname
28-02-2011, 16:39
Najlakše je da to odradiš sa jednim programom koji se ove iGlasses.

On kada se instalira imaćeš opciju da rotiraš sliku po želji i još 100 različitih stvari koje možeš da podesiš. Inače ta opcija se pojavi kada recimo pokreneš Photo Boot i slične programe...

torla
28-02-2011, 16:45
lenovo G560
cpu 2.3 i3
hdd 320
gpu Nvidi Geforce 310M
ram 4gb
15.6"

Dali moze leopard 10.6.6

noname
28-02-2011, 16:48
Može, ja imam sličan laptop. :D

3gs
28-02-2011, 16:48
cekaj da li ce mi to srediti okrenutu sliku? :)
jer planiram da koristim to za skype....
i jedno jos pitanje sredio sam ovaj wake sa
Terminal:

sudo pmset -a hibernatemode 0

mada moram uvek da kliknem power dugme da bi mi se pojavila strelica...

i sredio sam zvuk sa voodoohda 2.7.2 e sada uvek kada restartujem on mi vrati po defoult zvuk a to mi ne treba zbog mikrofonije

kako da ga namestim da kada jednom sacuvam on ne menja stanje pri restartu?
hvala pozz

3gs
01-03-2011, 23:21
opet pisem post ispod posta

znaci ovako instalirao sam mac osx 10.6.0 na kompu amd (da navedem i jednom sam probao sa updateom na 10.6.6 ali nista nije bolje pokazivalo)
e sada igrice koje instaliram nece da mi rade otvori crn ekran i zakuca nista ne vidim
uspeo sam jednom da instaliram cod4
vise ne mogu ne znam zasto ne da mi stigne do kraja zakuca

cs 1.6 mi ne radi otvori ono za new game i sve i odjednom zakuca

da li to znaci ako imam amd mogu da se oprostim od igrica za mac ili postoji resenje??

izvinjavam se moderatorima sto pisem post ispod svog ali vidim da niko ne pise ovde jedini ja u poslednje vreme

a hteo bih da sredim ovaj mac
u jednom trenu sam odustao sada zelim opet da mu sve po spisku i dmg i pkg sve po spisku :P

ovo pisem da bi videli oni koji se razumeju (noname hackintosh expert i ostali :P )


i da jedina igra koja radi jeste angry birds :(

3gs
02-03-2011, 01:44
malo off topic_
hehe :) ma ajde malo da kradem znanje nemo se ljutis
ok onda davaj tvoj sleep enabler da te ne sanjam nocas... :P
i reci sto nece cs1.6 da mi radi na amd :P
a na lap topu imam intel i radi

oba su na 10.6.6

na kompu mi zakuca
na lap topu radi lepo

i cod4 jednom ga instalirao i nikada u zivotu vise :P zakuca na kraju izbaci neko .ranje kao neku gresku u instalaciji probo sam i sa 10.6.0 znaci pre update_a i posle na 10.6.6

znaci jedine dve igre koje igram on zakuca a bem ti mac :P

oket onda ipak cekamo oficijalni lion :)

noname
02-03-2011, 01:46
Ne mogu sad ništa da ti kažem, obećavam da ću ti pomoći do kraja nedelje ;)

Očigledno je da nisi dobro podesio grafičku, moraš napisati detaljno šta si radio, pa ćemo da vidimo...

3gs
02-03-2011, 01:53
ma graficku sam samo isao graphic enabler nisam je podesavao uopste niti sam instalirao ista za nju :-/ mora da sam se tu zafrko....

sigurno trebaju drajveri ;(

ok hvala majstore.... zato sam trazio skype da te smaram malo :P ali moze i na forumu reko sam imas pivo ma ne imas gajbu piva ako sve ovo proradi kako treba :) obecavam :)

muka mi je winq.ca
svaki dan se borim sa virusima jer gasim antivirus idem na neke sajtove ....... pa moram bez antija :-/

noname
02-03-2011, 01:56
Ne trebaju drajveri nikakvi, ako si samo to radio onda je nešto drugo u pitanju... Pogledaj tamo u temi, traži Marvin's utility, to bi trebalo da ti reši neke probleme ako samo na amd-u ne radi...

3gs
02-03-2011, 08:03
ok nista kada zavrsis sa tim javi se :)

ne pomaze Marvin's utility izbacuje eror posle 1 min.... :(

iDzela
02-03-2011, 15:20
Ovako instalirao sam Mac osx mislim da je iAtkos na laptopu svi mi drajveri lepo rade sem graficke...Nema je na onom spisku ali nasao sam kext na netu i instaliram i nmg da promenim rezoluciju :/ ako moze mala pomoc.E da ako ukucam -v isto nmg ali kad ukucam -f usb-ovi prestanu da mi rade a na laptopu mi ne radi levi klik :/

3gs
02-03-2011, 17:29
citaj prethodne postove malo sto mi je noname pisao za graficku


za usb_ove idi u bios i iskljuci usb legacy...
ako ga nemas skini Multi Beast
pa onda imas nesto u njemu da stikliras mislim da je rool back usb tako nesto....

a za levi klik...
reci mi tacno koja je verzija iatkos_a
pri instalaciji moras izabrati pod laptophardware ps/2 i tu ima selektuj samo apple ps/2

valjda sam ti nesto pomogao.... :-/

iDzela
02-03-2011, 17:47
To sam instalirao noname mi je rekao ali graficka me nervira :@ nzm koja je verzija iAtkosa iskreno neznam ni gde mogu to da pogledam,a levi klik je polomljen :D
Edit:sry ali ja ovo nista ne kapiram :D sto su postovi iznad uglavnom nasao sam neki modifikovani driver za x1000 koji bi trebao da radi ali kad ga instaliram preko kexthelpera slika mi se raskockava i veoma je nejasna ne vidim ikonice niti gornji tasktbar :/

alexandargh
03-03-2011, 16:28
Proguglah malo i videh da možda i može da se stavi Snow Leopard na AMD, mada nisam siguran kako će raditi i da li će biti kextova. Već sam stavljao na netbook 10.6 i nije baš radio kako treba (iako sam radio po proverenom tutorialu baš za taj netbook) pa sam vratio Windows 7. Pa sad hoću da proverim za PC pre nego što bilo šta krenem. Planiram da možda kupim neki manji hard pa na to da instaliram, pošto ne znam kako bih napravio novu particiju, jer onda opet ne bih mogao da doublebootujem u windows. Dakle, da li mogu da stavim na ovu konfiguraciju OSX 10.6? :embarrassed:

CPU: AMD Phenom X4 9550 @ 2.2 GHz (Quad-core)
Motherboard: Asus M2N68-AM
RAM: 3GB
Grafička: ATI Radeon 4670 HD 512MB
Hard: 320 GB

noname
03-03-2011, 18:28
Odgovor je DA.

@3gs

Jedno pitanje da li si ispratio ovo Byakuyino uputstvo na tom AMD-u kada si išao na 10.6.6?

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=16106

3gs
03-03-2011, 19:49
7.Instalirajte kernel patch 10.6.0 Patch 10.6.0 Link (http://www.multiupload.com/83B20D1YHQ)

taj patch nece ni da mi instalira... sve sam pratio

ali sve jedno on ni na 10.6.0 koji sam instalirao fresh hackintosha nece kantere da mi pokrene
a to je jedino za sta koristim racunar :P hehehe to nije samo jedne vise verzija sam skinuo pokrene ih i onda u jednom trenu zakucaju
i idem na neke hakerske sajtove..... zato necu win jer mi ne da antivirus da idem na sajtove!


ebes amd! kontam da prodam ovu masinu pa da kupim intel neki... :-/

vlajco2510
06-03-2011, 20:44
Pisah u ovoj temi pre nekog vremena, ali sam u medjuvremenu promenio konfiguraciju.
Interesuje me koji bi trebalo da bude najadekvatniji metod za instalaciju Mac OS na sledecu konfiguraciju:

Gigabyte GA-X58A-UD3R rev 1.0 mainboard
Intel i7 950 3.0GHz
4GB Kingston HyperX 1666Mhz
Ati Radeon 5870

noname
06-03-2011, 20:52
Najlakše ti je sa kakwalk-om:



http://www.kakewalk.se/

3gs
06-03-2011, 20:57
i sta sa tim sajtom :P kako se to instalira tojest sta je to uopste :P

noname
06-03-2011, 21:00
To je alat za pravljenje boot cd-a za retail instalaciju ali samo za određene ploče. Ovo su podržane ploče:

Gigabyte EP45-UD3LR
Gigabyte EP45T-UD3LR
Gigabyte EP45-UD3R
Gigabyte EP45-UD3P
Gigabyte EX58-UD5
Gigabyte EX58-UD3R
Gigabyte EX58A-UD7
Gigabyte EP45-UD3L
Gigabyte EP45-DS3L
Gigabyte P55M-UD2
MSI P55M-GD45
Gigabyte G41M-ES2L
Gigabyte EX58-UD4P
Gigabyte X58A-UD3R

3gs
06-03-2011, 21:24
pa da samo za mene nista ne postoji :P

noname
06-03-2011, 21:29
Kada imaš intel i nvidia ili neku ati karticu koja je podržana onda može da se uradi na više načina. Ovo sam samo naveo kao jedan od mogućih jer su ljudi eksplicitno naveli da ova ploča koju vlajco ima sigurno radi...

Verovatno da bi i neki univerzalni boot cd radio jednako dobro.

vlajco2510
06-03-2011, 21:33
Koliko vidim za Kakewalk je potreban MAC jer dolazi u PKG formatu...jos samo da nadjem nekog ko vec ima Mac OS :(
Imam skinut i iAtkos S3 v2, da li se isplati probati i sa njim?

noname
06-03-2011, 21:36
Ne mora Mac, ti si skinuo verovatno najnoviju verziju za usb. Skini neku stariju verziju (čini mi se 3.0 ili tako nešto) i tamo imaš opciju Legacy.iso koja bi trebalo da radi za sve te ploče...

Ako imaš iAtkos trebalo bi da radi, ovo gore ti je varijanta za retail...

vlajco2510
06-03-2011, 21:39
OK, probam obe verzije, valjda ce jedna uspeti :)

noname
06-03-2011, 21:42
Ako pod drugom verzijom misliš na kakewalk, za nju ti treba retail SL.

vlajco2510
06-03-2011, 22:19
Evo upravo probam sa iAtkos...i odmah problem.
Kada namestim u bios-u AHCI mod, ne mogu da bootujem sa DVD
ako izaberem IDE mod, krene instalacija ali se resetuje posle par sec

noname
06-03-2011, 22:22
Ostavi ahci ali na boot-u kucaj sledeće:

busratio=23 -v

vlajco2510
06-03-2011, 22:33
Kada ukljucim ahci nece da bootuje sa DVD, kao da "ne vidi" drive :(

noname
06-03-2011, 22:35
Ništa onda, stavi IDE i kucaj one gore naredbe na boot-u.
Znači prekineš boot za F8 i kada otkucaš samo pritisni enter i trebalo bi da uspešno boot-uje...

vlajco2510
06-03-2011, 23:19
Uspeo sam da pokrenem instalaciju, ali nakon prvog reseta, dobio sam sivi ekran sa Apple logo-om i "stop" znakom i tu stoji zakucan. Sta dalje?

pokusao sam sa komandom koju si mi vec dao, i koliko vidim stane kod zvuka...
poruka koju sam dobio je: still waiting for root device

noname
06-03-2011, 23:41
Šta si sve čekirao u customize? Tu je verovatno problem...

Moj predlog je da ostaviš sve što je čekirano po defaultu, eventualno da odčekiraš u zvuku voodoo i applehda...

Kada sve završiš ponovo pokreni to što si instalirao sa onim boot opcijama.

vlajco2510
06-03-2011, 23:52
U prvom pokusaju sam ostavio sve po default-u i nije islo, sad sam menjao opcije za zvuk...
upavo ide instalacija ponovo :)

noname
06-03-2011, 23:55
Hoće taj voodoo i applehda u kombinaciji da prave probleme. Najsigurnije je odčekirati pa kada prođe instalacija dodati drajvere za zvuk...

smilo1985
07-03-2011, 14:13
Pozdrav drustvo, kupio sam novi racunar pa me zanima koju verziju Mac OS X da skinem i da pokusam da instaliram. Moje nove komponente su:
Intel Core i3 540
Gigabyte GA-H55M-D2H
Geil 4gb 1333mhz
A graficka je integrisana u procesoru

vlajco2510
07-03-2011, 21:27
Nije mi prosla instalacija, probao sam vise varijanti, bez ijednog audio drajvera, samo voodoo i samo applehda, ali isto...zaglavi na istom mesti. Da li je bolje da probam sa Kakewalk?

3gs
07-03-2011, 21:48
probaj da ugasis i te drivere znaci nemoj ni voodoo ni applehda...
mene su drndali ti driveri nije ni jedna instalacija htela da prodje zbg njih :-/

vlajco2510
07-03-2011, 22:18
Probao sam ali se nista nije promenilo :(

Nemam srece ni sa Kakewalk, cim ubacim SL Retail DVD, racunar se resetuje, ventilatori se obrcu na max i to je to.
Jel ima neko resenje?

noname
08-03-2011, 00:28
Moraš opet da kucaš one boot komande...

U svakom slučaju je kakewalk bolja opcija za tvoju konfiguraciju, šteta je na tu mašinu stavljati distroe :)

@smilo1985

Možeš da probaš iAtkos s3 v2 ali mislim da tu integrisanu grafičku ne možeš da pokreneš...

3gs
08-03-2011, 01:22
u krajnjem slucaju probaj skini ovaj pa ako uspes bilo bi dobro ja sam uspeo na pc ovaj

http://www.kickasstorrents.com/snow-leopard-10-6-1-10-6-2-intel-amd-made-by-hazard-t3267715.html

mada ja imam amd ali nema veze ovo je i za intel


ae prvo poslusaj noname..... posle probaj ovo
noname je iskusniji dosta


p.s.
ali ni ja nisam za bacanje noci i noci provedene za pi.ljivim lap topom i kompom :brickwall:
i na kraju odustao :P

:wave:

vlajco2510
08-03-2011, 20:51
Bio sam u haosu ovih dana....pa ne stigoh da Vam odgovorim...
Kakewalk i dalje nece, koristim boot komande...ali nista - reset i ventilator na CPU ide na 100% :(
Negde na Kakewalk formum procitah da je problem kombinacija ove moje ploce i Ati 5870 koju takodje imam ja....

http://kakewalk.se/forum/viewtopic.php?f=3&t=1051&sid=6bd0d3a61387b850b198ace291e0c64f

Treba menjati neke opcije u Kakewalk...
probacu nocas pa cu videti dokle cu stici :)

U svakom slucaju, resio sam da ne odustajem dok ne zavrsim posao do kraja :vb_type:

3gs
08-03-2011, 21:13
cek majstore da li si probao onaj mac os da skines koji sam ti dao
da probas sa njim?

vlajco2510
08-03-2011, 21:20
Upravo se skida, probacu i njega veceras...

Upravo probao i verziju:

http://www.kickasstorrents.com/snow-leopard-10-6-1-10-6-2-intel-amd-made-by-hazard-t3267715.html

istalacija zavrsena, ali prilikom prvog boot-a javi gresku
error: boot0

ima li iko ideju gde je problem?

i opet edit :)
instalacija uspesno zavrsena :vb_happy:
Prvi post sa MAC OS-a :cool:
Resenje je bilo instalacija EasyBCD i dodavanje MAC particije u boot opciju
:wave:

noname
09-03-2011, 23:15
Congrats! :vb_cheers:

Mogao si (a možeš i dalje) da napraviš boot sa chameleonom, elegantnije je ali ako si zadovoljan sa easybcd-om ništa ne smeta!

vlajco2510
09-03-2011, 23:31
Hvala :)
Ostalo mi je sada da se igram sa kextovima za grafiku i zvuk...Jos treba da pohvatam sta i kako...

noname
09-03-2011, 23:38
Za grafiku ti ne trebaju kextovi, treba ti samo kabyl-ov boot fajl i jedan boot flag u com.apple.boot.plist.

Za zvuk uvek možeš da probaš sa najnovijim voodoohda.

P.S. Dok si u Mac-u pokreni Kakewalk (onaj 3.0) i napravi boot cd. Nikad ne znaš kad će ti zatrebati. :D

3gs
09-03-2011, 23:38
za grafiku dodas samo graphics enabler imas procitaj u prethodne postove

nema drivera za grafiku samo to dodas u plist i restart

a za zvuk mora voodoo neki probaj sve verzije :)


edit u isto vreme noname i ja :P

noname
09-03-2011, 23:53
Da bi mu samo radio graphicsenabler mora da ima 10.6.5 update jer je tad izbačen drajver za novije ATI kartice. Takođe bi valjalo da ima i neki noviji chameleon da bi sve to profunkcionisalo.

3gs
10-03-2011, 00:24
cekaj a zar nije kameleon samo za boot? :) ili sam lose informisan
ma ceka cika mare 10.7 da izbaci iatkos ili hazard pa da se bacim opet na posao :)

noname
10-03-2011, 00:31
Loše si informisan :D

Glavna funkcija mu je prvobitno bila naravno da bude samo bootloader, najčešće za multiboot, ali vremenom je dobio masu funkcija za koje većina "običnih" korisnika ni ne zna.

3gs
13-03-2011, 21:09
Da li mozes da mi das validnu aplikaciju koju ti koristis iGlasses

link neki da mogu da skinem

sve koje skinem ne rade :(
i koji bootloader za onaj moj lap top da koristim ? posto uz ovaj 10.6.6i hazard ne radi ni jedan bootloader pa moram preko cd_a pokretati sistem ono f8 pa izaberem moj hdd

noname
13-03-2011, 21:47
Za iGlasses, jesi li probao ovaj?


http://torrents.thepiratebay.org/4115829/iGlasses_2.1_Full.4115829.TPB.torrent

Za bootloader najbolje je da probaš sa Chameleon-2.0-RC4-r684.pkg jer će ti on sačuvati dual boot ili triple boot (ako ga imaš).


EDIT: Evo ti link za još jedan u slučaju da ti ovaj gore ne radi kako treba:


http://torrents.thepiratebay.org/5662256/iGlasses_for_Mac.5662256.TPB.torrent

3gs
13-03-2011, 21:58
a kako da resim problem ovaj sada mi wake kada otvorim lap top radi a nista nisam dirao
e sada problem je sto mi zakuca zvuk i samo moram da restartujem?

da li to da instaliram sleep enabler neki i koji mi preporucujes?

sada cu probati iglases... samo ovo da resim

uspeo sam boot da sredim sada nemam ni onaj takozvani delay ono cekanje da se isprazni pa boot..... ;)

noname
13-03-2011, 22:05
Sa čim si sredio boot?

A da li ti treba baš toliko taj sleep? Mislim ja lično to nikada ne koristim, ako ti baš nije preko potreban ne vidim što bi se cimao sa tim?

Izbriši sve sto si instalirao za zvuk, izbriši i applehda pa kreni polako da testiraš redom jedan po jedan voodoohda. Znači instaliraš pa restart pa vidi da li radi. I tako dok ne nađeš odgovarajući. Nema druge. Može da se dogodi da neka starija verzija radi baš kako treba kod tebe. Obavezno uradi repair permissions posle svake instalacije voodoo-a!

Ako ništa od toga ne upali videćemo šta dalje. Ima neka varijanta sa AppleAzaliaAudio kextom ali tu ti mikrofon neće raditi...

3gs
13-03-2011, 22:20
imam dole u odeljku gde mi je ono za zvuk podesavanje tu mi je za podesavanje bootloadera... tu sam nesto stiklirao i on proradio :P bootuje odmah jabuku pokaze :)

radi mi zvuk nego samo kada odem u sleep posle kada dignem lap top onda ne radi... zakuca i mis ali resim to cim kliknem na power odma se pojavi strelica.....

pa nervira me volim nesto da skidam i lepo zatvorim lap top...
jer znas neku caku sada cu probati i sa onim djavolom insomnia

noname
13-03-2011, 22:25
Ma samo uđi u System Preferences > Energy Saver > i u Battery i u Power Adapter podesi Computer Sleep > Never a Display Sleep recimo na 1min i rešen problem. Isključiće ti display a neće ti otići u sleep.

3gs
13-03-2011, 22:29
a sta cu sa prasinom :P ozbiljno znam ja to sto ti kazes to gasi display ali kada zatvorim posle toga ne radi zvuk hdd zapuca(sada sam skontao).... nista videcu sam to da sredim ako uspem nesto napisacu :)


cekaj ti si kameru sredio sa onim iglases i da li radi onda skype normalno(posto pricam na skype stalno preko video kamere :))?
i ae probaj tvoj lap top zatvori i otvori (nemoj da ti je na struji kada to radis) i javi mi kako se ponasa
ae molim te da znam da li mi ostaje jos nesto da probam...
hvala ti

noname
13-03-2011, 22:35
Meni kamera radi odlično i bez iGlasses :D

Taj problem što ti imaš je vezan samo za određene ploče i to se reši sa ovim programom bez problema. Ne znam za Skype, to moraš da vidiš sam, pošto kažem ti meni sve to funkcioniše out of the box.

Ja sam sad na Lion-u i tu nisam ni pokušavao da sredim sleep jer i inače to ne koristim a taj sleepenabler je često više smetnja nego pomoć.

Ako ti je baš bitmo instaliraj ga pa vidi kako se ponaša. Na SL mi je taj sleepenabler završavao posao. Ili probaj sa InsominiaX-om.


EDIT: Evo probao sam InsomniaX na Lion-u i radi bez problema! Znači da će i kod tebe isto tako na SL sigurno!

3gs
13-03-2011, 23:31
ne radi mi ni insomnia x sada sam probao
izgleda da sam ja poseban slucaj :(

noname
13-03-2011, 23:32
Mora da radi! Jesi uradio Enable Insomnia gore na menu baru?

3gs
13-03-2011, 23:38
ma jesam pojavio se onaj ruzni i nece zakuca opet isto :no:

noname
13-03-2011, 23:44
Prosto neverovatno! :brickwall:

Probao sam i sa AC adapterom i bez i radi bez problema!

Inače proverio sam ti i za iGlasses, Skype je definitivno podržan.

3gs
13-03-2011, 23:50
aaaaaaaaaaaaaaa sada radi insomnijaaaaaaa kada sam sredio graphics enabler :)))))))))))
win bye bye

ali kako se podesava ovaj iglases :) sve je to ok ja sam instalirao ali nigde podesavanja :( ?

noname
13-03-2011, 23:58
Imaš u Applications iGlasses Manager i tamo bi trebalo da su ti čekirane sve aplikacije sa kojima on radi. Samo klikni na apply i to je to. Posle kada uđeš u neku aplikaciju koja koristi kameru, automatski bi trebalo da ti se otvori iGlasses prozor sa podešenjima.

3gs
14-03-2011, 00:09
nece podesio sam u manager i isao apply i restartovao skype ali ne pomaze ne pojavljuje mi podesavanja pri startovanju skype_a:(
sada cu probati sa drugom iglases

uebo sam sistem sa ovom insomniom namestio sam da mi se pokrece pri startup_u i sada mi zakuca kada se upali ubaci ga u sleep

aaa ludim :P

kako sada da otvorim preko safe mod ili nesto ili opet moram reinstal :P?
thx

noname
14-03-2011, 00:17
Nemoj molim te ponovo reinstall! :D

Probaj sa safe modom, ako ti ne dozvoli iz njega izbriši ga samo iz login items.

3gs
14-03-2011, 00:20
heh resio sam nekako zabunio sam ga :P kada se upalio uzeo sam 4 flasha i prikljucio i dok ih je on ucitao upao sam u insomniu i pogasio :P

e a kako da je ubacim da mi tamo stalno gore stoji i posle restarta?

ono sam se zafrkao sto sam stiklirao..... kako da je ubacim da mi stalno upaljena i posle restarta da ne moram da ulazim u nju stalno?

i sada cu se muciti oko iglasses_a

noname
14-03-2011, 00:23
Pa opet preko login items, samo sada ga dodaš a ne izbrišeš :P

I u samoj Insomniji nemoj ništa da čekiraš.

3gs
14-03-2011, 12:32
ma taman sam sredio tu insomniu i onda opet poceo da me zeza sleep :(
probao sam sve i da obrisem sleep enabler koji je dosao sa samim sistemom i da dodam drugi i da ukljucim i da iskljucim insomniu,i bez login i sa login :( ne znam vise sta mi je ciniti :(

noname
14-03-2011, 12:42
Lepo sam ti rekao da ti taj sleepenabler ne treba...

Izbriši ga i naravno posle toga odradi repair permissions i restart.

3gs
14-03-2011, 17:42
skontao sam sta je problem
meni predstavlja problem kada ubacim ono za graficku u plist_u
znaci kada ne aktiviram graficku radi sleep wake normalno uz onu insomniu :(
a kada je aktivirana graficka ne radi mi to :(

da li znas nesto sto bi mogao da pokusam? thx

noname
14-03-2011, 22:08
Ccccc :D

Juče ti je insomniax radila kada si ubacio graphicsenabler, danas je kontra :D

Ništa, ako misliš da je to u pitanju, ti izbaci to iz plista a probaj da instaliraš NVEnabler.kext

3gs
15-03-2011, 00:07
ma sada nece ni bez ni sa ponovo sam reinstalirao i ponovo sve odradio kako sam prethodno kada je radilo ebem ti wake da ti ebem wake i sto su koji ........ to napravili lepo su trebali kao windows izaberessta da radi kada ga zatvoris i gotovo

vise stvarno ne znam sta da radim :(

probaosam i sa NVEnablerom ne pomaze ode mi u panic :P

noname
15-03-2011, 00:27
Moje mišljenje je da taj tvoj problem nema veze sa graphicsenablerom u plist-u, tj. da nema potrebe da koristiš uopšte NVEnabler.kext.

Verovatno si još nešto instalirao od drajvera što ti pravi problem. Takođe mislim da treba da probaš da instaliraš neki noviji chameleon i da probaš kako se sve to ponaša sa njim.

3gs
15-03-2011, 00:39
ma ne znam vise
ma nista klot sistem sa driverom za tastaturu i misa i zvukom.... i insomnia ne radi
dal sam jedini baksuz? bem mu leb
on mi sam instalira cameleon neki po defoult i to nmg da odcekiram
odma mi pojavi podesavanja za cameleon kada udjem u settings....
ovo je hazard 10.6.6i

noname
15-03-2011, 00:49
Samo ti preko njega instaliraj neki drugi chameleon, npr. Chameleon-2.0-RC4-r684. Stavi u com.apple.boot.plist graphicsenabler i uradi restart. I probaj onda. Ako imas sleep enabler, izbriši ga i obavezno repair permissions.

3gs
15-03-2011, 00:55
cekaj obrisem ovaj koji nadjem u extensions?
da nesto ne zeznem time?

posto ovo je vec 127 put mislim ako se ne racuna da sam probao i na flash da instaliram mac :P

bbthedon
15-03-2011, 15:26
Znam da je off ali moram ovo da pitam

Imam priliku da uzmem ovu graficku karticu (znam da je *****) ali meni je samo bitno da na komp mogu da instaliram retail SL 10.6.6 (ostale komponente su ok)
pa me interesuje da li cu imati problema.

http://www.msi.com/product/vga/N240GT-MD1GD3-LP-.html

unknown99
15-03-2011, 15:47
GT 240 je meni radila na mac os-u.Gainward oc 1gb ddr5, tako da nebi trebalo bit problema.
Mada nebi je nazvao *****m :) Nije ultra gaming kartica no za sve ostalo i vise nego dostatno.

bbthedon
15-03-2011, 15:52
Hvala xD

U pravu si,trebao sam naglasiti gaming *****,ali kako ne igram nista sem warcrafta bicu zadovoljan.

3gs
15-03-2011, 16:20
di ***** grafa je mama :)

ja imam ge force 9500 gt (onda je i ovo *****?)
proverio sam radice ti na nju :)

a koju sada imas grafu?

bbthedon
15-03-2011, 17:18
8800 gt 512 i 8500 gt u dva kompa pa bih ovu 8500 gt menjao za ovu Msi...

thx for reply

lope
19-03-2011, 20:46
pre neki dan sam uspesno instalirao i updateovo mac os x na 10.6.6 (zahvaljujuci noname-u)...
medjutim sad imam par pitanja, nebi vise njega da mucim :)

kako da osposobim web kameru?

ne znam koji je tacno model... al je logitech..
evo slika kamerice
http://www.image-acquire.com/quickcam.jpg

noname
19-03-2011, 21:09
Samo opušteno lope, glavno si pregrmeo, sada su samo sitnice ostale :D

Za kameru probaj sa ovim:



http://webcam-osx.sourceforge.net/cameras/index.php


U njihovoj bazi ima dosta kamera i jedan dobar broj radi.

lope
19-03-2011, 21:44
na zalost ne radi, prepozna kameru al prikaze samo crn ekran, kao da snjima u crno...
probao sam i sa nekom genius al nju nece ni da prepozna :/

noname
19-03-2011, 21:51
Ako je ovo tvoja kamera


http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-quickcam-for-notebooks/comp_comp_webcam/31/17

po njihovoj specifikaciji bi trebalo da radi...

Jesi onaj najnoviji drajver instalirao (0.9.2)?

lope
19-03-2011, 22:21
upravo ta... jesam, najnoviju verziju. probao sam ja to jos juce i isto nije radilo...

nasao sam zamenu, namestio sam ipod kao web cam :P

bbthedon
23-03-2011, 02:38
Instalirao sam SL 10.6.6
Graficku namestio.
Sada nema sanse zvuk.Sve sam citao iz predhodnih postova i nece.Ne znam sto.Verovatno sam sve jedno preko drugoga uradio,ko zna :(

Inace imam Plocu P31-A7 a na njoj
Realtek ALC662

Inace sam radio retail +i boot + multi beast.

Aj neki savet. Prvenstveno da obrisem sve sto sam zabrljao (Kada kucam u terminalu ono voodooHD-uninstall ne moze da nadje voodoo) Pa bih molio nekoga sve lepo iz pocetka da mi pojasni.

Hvala!

Byakuya
23-03-2011, 03:06
aj da ti pomognem na brzaka...
1.niko ne moze da "pojasni" ili je nesto jasno ili nije:)
2.ako ti mikrofon toliko i nije bitan onda lepo skini i instaliraj appleazalia kext


http://www.mediafire.com/?yzznnbmedyn#2

i jedan restart nakon toga i uzivaj u zvuku...ali pre toga izbrisi voodoo i applehda kexts....
nemoj ih ganjati preko terminala nego idi na finder pa tvojdisk\system\library\extensions i tu ih nadji,ubaci u kantu...

acasmc
23-03-2011, 03:07
samo pregazi sa najnovijim voodoo, trebalo bi da radi. ja sam imao ALC 662 na Asus P5K PL i nisam imao nikakvih problema, mislim da sam koristio 2.7.2 verziju.

bbthedon
23-03-2011, 03:33
nope nece. Mislim na zvucnicima se cuje zujanje kada skroz pojacam. Imam voodooHDA u system Preferences ali ne mogu da slusam mjuz :(

acasmc
23-03-2011, 04:03
jel ti ovako podeseno?

mislim da je sustanje od input-a.

bbthedon
23-03-2011, 09:41
Nije,meni je speaker,line in,mic,sve to zatamljeno,ne mogu da pomerim :(

noname
23-03-2011, 10:38
Koliko ja znam naredba za deinstalaciju voodoohda je sledeća:

voodoohda-uninstall -

Ako neće ili izbacuje neke greške onda pre toga ukucaj sudo su i pass.

Ako ti ne treba mikrofon poslušaj Byakuyu.

bbthedon
23-03-2011, 10:47
sudo su sam kucao
ali ja nigde nisam stavljao sifru

Kada god da mi nesto zatrazi sifru ja samo opalim enter i sve je ok. Tako sam hteo od pocetka, da nemam sifru.

A kod sudo-a nece :(

Btw noname imam par pitanja. Imam dva harda na jednom je win na drugom je Mac
U winu sam install easy bcd i dodao mac os x,kada se sistem bootuje,dobijem da izaberem sta zelim,.ja kliknem na mac,i onda se otvori cini mi se cameleon i daje mi opet da biram sta hocu,ja kliknem na sl i komp se restartuje :( BTW ja se bootujem u mac tako sto pritisnem f9 i onda biram first boot device (hard na kojem mi je mac ) i to je to.

Drugo.Graficku sam namestio sa onim graphicEhanbler=yes,prilikom boota,ali posle instaliranja zadnjeg voodoohda + ono sa system repear nznm tacno,rezolucija se vratila na 1024 :(
Opet sam ukucao graphic enabler i sada nece :(

noname
23-03-2011, 11:04
U nekoj sam žurbi pa ću samo ukratko...

Probaj da instaliraš chameleoni da ti on bude glavni bootloader. Kada to uradiš nećeš morati da menjaš boot device i neće ti trebati easybcd.

Što se tiče grafičke, ne verujem da ti je voodoohda to poremetio.Stavi graphics enabler u com.apple.boot plist. Nema potrebe da ga kucaš svaki put. Mada verujem da kada staviš neki chameleon kao glavni bootloader da će se većina tih tvojih problema rešiti...

bbthedon
23-03-2011, 11:09
Evo sada cu probati. Ja sam mislio da ako sam radio sa iboot+MultiBeast da je meni on vec instaliran :(
Mislim na bootloader.

Inace ako ne uspem ici cu iz pocetka pa polako.

bbthedon
23-03-2011, 11:20
the document cannot be saved :(

Isao sam i na get info i tamo stavio dole da admin moze read and write i nece. Jel gresim negde?


EDIT : Opet sam instalirao Sl...Za zvuk nisam nista dirao cekam nekog od vas da dodje,pa da mi samo kaze sta prvo da uradim na zeznem opet nesto. Znaci instalirao sam retail,zatim combo update na 10.6.6(Nisam ress kompa) Pa multy beast i u prvoj instalaciji sam samo chekirao easybeast + system utilities,pa sam ress kompa.Posle uspesnog boota,sam install voodoo PS/2 Controller i NVEnabler + system utilities,zatim restart.Radi mi sada graficka na 1440 rezoluciji,radi tastatura.Sada cu da prikljucim hard sa winom a ovaj da iskljucim dok se ne vratim sa faxa.Na winu cu da obrisem EASY BCD,zato molim nekoga da mi samo ispise kako i sta da uradim da bi mi prilikom kompa prepoznao oba harda,tj da bi mi prepoznao oba sistema (da stavim da mi je win na prvom mestu , a ispod njega mac tj da se tako bootuje,tim redosledom)Da napomenem da mi je u sata1 ovaj hard (500Gb sa SL) a u Sata2 slotu (160 gb sa Winom) (Ne znam da li treba da napomenem ali ajde xD ).Inace zvucna kartica mi je Realtek ALC662 @ Intel 82801 GB ICH 7 - High Definition Audio... A ploca je P31-A7 (Motherboard Chipset intel Bearlake G31)...Evo sve sto mi je palo na pamet sam napisao.Idem sada na fax,doci cu oko 7,tako da imate vremena da smislite nesto.Hvala!

noname
23-03-2011, 13:12
Što se tiče chameleon-a... Verovatno ti je instaliran ali ti je podešeno da ti windows-ova particija bude aktivna. Ako bi samo iz terminala podesio da ti bude obrnuto, odnosno da bude aktivna Mac-ova, sve bi bilo u redu.

Šro se tiče com.apple.boot.plist, kada instaliraš recimo neki chameleon.pkg imaš u nekim opciju customize gde možeš da odabereš recimo graphicsenabler na yes (između ostalog) i on sve odradi za tebe... To ako nećeš ručno da se cimaš...

Edit: Pisali smo u isto vreme...
1. Ne možeš da namestiš da ti prvo ide win ako koristiš chameleon.
2. Ako si stavio nvenabler onda ti ne trebaju nikakve opcije u com.apple.boot.plist
3. Ne moraš da brišeš easybcd nego samo podesi da ti aktivna particija bude Mac-ova, kao što sam ti iznad naopisao, i to bi trebalo da bude to...

bbthedon
23-03-2011, 16:13
xD

A ako stavim da je prvi hard za boot sistema onaj sa win 7 ,onda moram da stavim da mi je mac particija aktivna to sam skontao i zato bih molio nekoga da mi samo malo pojasni kako to da uradim iz terminala (ako moze). Nadam se da na ovaj nacin,nece win7 particija biti deaktivirana,jer moram da imam taj win 7 zbog sestre :( koja nece mac (fool). Ja sam na easy bcd bio dodao mac particiju ali u podesavanjima za nju,tamo kod drives,nisam nasao hard sa macom (verovatno zato sto nije aktivan ili slicno ) Ne znam kako da bolje objasnim problem :( sry.

Inace u postu iznad sam sve napisao sta i kako sam radio,grafika mi nije sada problem,(bar se nadam,jer mogu da menjam rezoluciju i tako to),zvuk mi je sada problem. Nisam nista hteo da cackam sam a da se ne konsultujem sa vama prvo. Prosli put sam 100 puta install voodooHDA a nisam mogao da ga uninstall iz terminala sa voodooHDA-uninstall- ... Cisto zbog toga nista jos ne diram xD Cekam savet.

EDIT :

Da li na ovaj nacin aktiviram mac os x hard drive ?


Open Applications/Utilities/Terminal.
Type diskutil list
Write down the IDENTIFIER of your Apple_HFS Snow Leopard drive. For this example: disk0s2.
Type sudo -s
Enter your password.
Type fdisk -e /dev/rdisk0
Type p
Type f 2
Type w
Type y
Close Terminal and reboot.

noname
23-03-2011, 18:48
To je taj postupak, samo odredi gde ti je Mac i na njega stavi flag.

Da li si odavde stavljao ranije voodoohda?


http://code.google.com/p/voodoohda/

bbthedon
23-03-2011, 18:58
/dev/disk0
#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: FDisk_partition_scheme *160.0 GB disk0
1: Windows_NTFS 85.9 GB disk0s1
2: Windows_FAT_32 74.1 GB disk0s2
/dev/disk1
#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: GUID_partition_scheme *500.1 GB disk1
1: EFI 209.7 MB disk1s1
2: Apple_HFS Snow Leopard 250.0 GB disk1s2
3: Microsoft Basic Data WareHouse 249.9 GB disk1s3

To je taj xD nema drugi.

Nije mi jasan step 3 :( write down ... (da li je to u fazonu da zapisem na papir ili negde u terminalu (glup xD))
Da li sve isto kucam kao tamo na pr : fdisk -e /dev/rdisk0


Nisam nikada,ja sam voodooHDA samo instalirao samo sa MB i to dosta puta,i brisao ih tako sto ga nadjem u finderu i samo move to trash...

noname
23-03-2011, 19:09
Da to je to definitivno :D

Gde ti se sada nalazi ona zvezdica?

bbthedon
23-03-2011, 19:15
kada kucam p izbaci command not found :(

Koji mu je sada k? Ne verujem!

noname
23-03-2011, 19:17
E hajde za sekundu stani i da te pitam nešto...

Što ti lepo ne bi stavio na prvo mesto (u kućištu) Mac-ov hard a na drugo mesto win-ov hard i u boot device priority staviš da ti na prvom mestu bude taj od 500GB?

bbthedon
23-03-2011, 19:20
brb gasim komp
Ti dotle skontaj sta da radim za zvuk xD
EDIT : Pa u sata 1 mi stoji ovaj od 500Gb (u kucistu),a u sata 2 slotu ovaj od 160. Da zamenim kablove ? Mozda onda ovaj od 500 bude disk0 ?

noname
23-03-2011, 19:24
Ok. Za zvuk odeš na onaj link što sam ti malopre dao i skineš onaj

VoodooHDA.kext.2.7.2-10.6.zip 157 KB

Instaliraš ga sa kext utilitijem i gotovo.


EDIT: Pa po onome što si izbacuio malopre

#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: GUID_partition_scheme *500.1 GB disk1
1: EFI 209.7 MB disk1s1
2: Apple_HFS Snow Leopard 250.0 GB disk1s2
3: Microsoft Basic Data WareHouse 249.9 GB disk1s3

piše da je on na drugom mestu a ne na nultom...

Svejedno, možeš i da probaš tako kako jeste sada da samo u biosu staviš u boot device priority da ti taj od 500GB bude na prvom mestu...

bbthedon
23-03-2011, 19:28
Nisam taj kext utiliti instalirao jos. Veruj mi da svaki put kada palim taj MultiBeast najezim se,znaci haos... Da ga instaliram sa tim ?

noname
23-03-2011, 19:29
Da obavezno, a pre toga probaj ovo gore što sam napisao u EDIT-u...

bbthedon
23-03-2011, 19:41
isto sve :( kao i prosli put kada sam uradi diskutil list.
I opet nece,ukucam p i ne moze da nadje komandu :(

Da li ima to veze mozda sa onim ahcp (ne znam kako ze zove to a moja ploca to nema)
Mozda neki kext, ne znam vise...

noname
23-03-2011, 19:43
Šta si uradio sa kablovima i boot device priority? Ja sam ti to rekao da probaš da ne bi morao da se zezaš sa terminalom...

To p kucaš posle fdisk -e /dev/rdisk0...

bbthedon
23-03-2011, 19:52
Nista sve stoji kao sto si mi rekao,znaci u prvom sata slotu (na ploci pise SATA1) je ovaj od 500GB,U drugom je ovaj od 160.

Kada ukucam to dobijem ovo :

(sve jedno kucao disk1 ili disk0)

fdisk: illegal option -- /
usage: fdisk [-ieu] [-f mbrboot] [-c cyl -h head -s sect] [-S size] [-r] [-a style] disk
-i: initialize disk with new MBR
-u: update MBR code, preserve partition table
-e: edit MBRs on disk interactively
-f: specify non-standard MBR template
-chs: specify disk geometry
-S: specify disk size
-r: read partition specs from stdin (implies -i)
-a: auto-partition with the given style
-d: dump partition table
-y: don't ask any questions
-t: test if disk is partitioned
`disk' is of the form /dev/rdisk0.
auto-partition styles:
boothfs 8Mb boot plus HFS+ root partition (default)
bootufs 8Mb boot plus UFS root partition
hfs Entire disk as one HFS+ partition
ufs Entire disk as one UFS partition
dos Entire disk as one DOS partition
raid Entire disk as one 0xAC partition
i zatik kada ukucam p dobijem ovo

bash-3.2# p
bash: p: command not found

Inace skinuo sam kext utyliti i on mi je radio repair permitions tako nesto,verovatno si mislio na kext helper,da sa njim instaliram voodoohda zar ne ? JBT ja bas nista ne znam o tim kextovima :( Pojasni mi kako da sa tim kext util instaliram voodoo ako ima neka fora!

noname
23-03-2011, 19:57
Nešto nisi dobro kucao... Pogledaj ovo kao primer:

http://img40.imageshack.us/img40/57/screenshot20110323at653.png

Za voodoo, skineš onaj kext i prevučeš ga na kext utility...

bbthedon
23-03-2011, 20:08
To sto si ti ukucao je drugacije xD

Vidis ti ides odna sudo su pa password i onda odma kucas fdisk -e /dev/rdisk0 (Da li ja da kucam tu fdisk -e /dev/rdisk1) ?

Pratio sam ovo sto si ti radio i dosao dovde i zastao


Enter 'help' for information
fdisk: 1> print
Disk: /dev/rdisk0 geometry: 19457/255/63 [312581808 sectors]
Offset: 0 Signature: 0xAA55
Starting Ending
#: id cyl hd sec - cyl hd sec [ start - size]
------------------------------------------------------------------------
*1: 07 0 32 33 - 1023 254 63 [ 2048 - 167772160] HPFS/QNX/AUX
2: 0C 1023 254 63 - 1023 254 63 [ 167774208 - 144805888] Win95 FAT32L
3: 00 0 0 0 - 0 0 0 [ 0 - 0] unused
4: 00 0 0 0 - 0 0 0 [ 0 - 0] unused
fdisk: 1> flag 1

Nisam siguran sta da kucam,jer je meni na disk1 mac,ne znam da li je to jednostavno kao da samo umesto disk0 (gde god da ga ima )kucam disk1.

noname
23-03-2011, 20:11
Pa to sam malopre pokušao da ti objasnim kada sam ti rekao da proveriš kablove jer ti je po ovome na nuli win a na kecu Mac...

Kucaj
fdisk -e /dev/rdisk1

pa vidi gde ti je tu zvezdica, mada 99% da je na HFS+, odnosno gde treba...

bbthedon
23-03-2011, 20:17
sh-3.2# fdisk -e /dev/rdisk1
Enter 'help' for information
fdisk: 1> print
Disk: /dev/rdisk1 geometry: 60801/255/63 [976773168 sectors]
Offset: 0 Signature: 0xAA55
Starting Ending
#: id cyl hd sec - cyl hd sec [ start - size]
------------------------------------------------------------------------
1: EE 0 0 1 - 1023 254 63 [ 1 - 976773167] <Unknown ID>
2: 00 0 0 0 - 0 0 0 [ 0 - 0] unused
3: 00 0 0 0 - 0 0 0 [ 0 - 0] unused
4: 00 0 0 0 - 0 0 0 [ 0 - 0] unused
fdisk: 1>

nema * nigde... A sto je jos cudno ne znam ni zasto nema harda ? (tj pise ovo unknown id)

EDIT : Stavio sam flag 1 i sada je zvezdica pored toga EE.

noname
23-03-2011, 20:18
Probaj rdisk2, možda ti je pokupio id za dvd...

bbthedon
23-03-2011, 20:22
fdisk: /dev/rdisk2: No such file or directory... Ne znam da li ovo ima ikakve veze.Taj hard od 500 GB je podeljen na dve particije od koje je jedna u Ntfs formatu.Ako ovo nema nikakve veze,idem da zamenim kablove skroz.

noname
23-03-2011, 20:23
Hajde molim te pre nego što bilo šta promeniš, probaj da staviš onaj boot device priority u biosu što sam ti malopre predložio...

bbthedon
23-03-2011, 20:26
Stoji mi da je taj hard od 500 prvi ozbiljno,znaci ja kada restartujem komp,meni se odma bootuje Snow Leopard,sve po PS-u...Samo sto ne mogu nikako da dobijem dual boot.Znaci bootuje se i stoji ono kao press esc button to cancel booting Mac os x tako nesto.

noname
23-03-2011, 20:27
Znači izbaci ti chameleon meni i kada recimo klikneš na bilo koje dugme ili na strelice ne pojavi ti se win particija?

bbthedon
23-03-2011, 20:34
Ne mogu da stignem da kliknem nista,jel moze da to ocitavanje ili da se ugasi,pa da mi se pojavi chameleon ili da traje duze ? Znaci kliknem i vec se bootuje.

Inace, (Zvuk)voodooHDA sam install onako kako si rekao,ali se nije pojavio u system preferences (ona ikonica za voodoo).Tako da ne znam ni da li je instaliran.Aj vidi da nekako skinem to ocitavanje sa bootloadera,kontam da ce tada izbaciti i win (Da li ce se boot to ne znam xD )

Sta da uradim da proverim da li mi je installiran kext ? (Onaj sto si mi preporucio ?)

U S/L/E stoji mi appleHDA kext i voodooHDA koji je uokviren LJUBICASTO (sve gore od gorega xD )

noname
23-03-2011, 20:38
Trebalo bi da traje bar nekih 10 sekundi pre nego što krene sa boot-ovanjem Mac-a... Probaj sa esc da prekineš. Da li imaš ps2 tastaturu?

Ako si posle voodoohda uradio restart trebalo bi da ga ima u System/Library/Extensions ili da ti u jednostavno u Sound-u piše nešto u inputu ili outputu...

bbthedon
23-03-2011, 20:46
Evo ga,bukvalno sam non stop stiskao esc i pojavilo se. Sada sam na win 7... Sto se tice voodoohda on se nalazi u S/L/E i onako je oko slova uokviren ljubicastim,ne znam zasto.Tamo se nalazi i jos appleHDA kext...Cisto da znas.Druze hvala na pomoci,a sada sam opet na pocetku. Jel mogu nekako sada odavde da aktiviram hard na kome mi je mac kako bi mi ga u easy bcd-u prepoznao,tj da bih mogao da namestim da se win bootuje prvi,pa onda kada ja hocu mac (Hvala na pomoci unapred)

noname
23-03-2011, 20:51
Kako na početku??? :D

Da li smo se mi dobro razumeli?

Ti kada uradiš restart pojavi ti se chameleon meni gde biraš koji ćeš sistem da podigneš, je l' tako? Sada si uspeo da uđeš u taj meni i preko njega si ušao u win7, zar ne? Pored tog win7, da li je imala i ikonica za Mac-a?

To što je uokviren voodoo nema nikakve veze, bitno je da je instaliran a sada treba da proveriš da li radi...

bbthedon
23-03-2011, 20:51
1. Windows +R
2. Type "cmd"
3. At the prompt type "diskpart"
4. then after the ">" symbol type " list disk"

DISKPART> list disk

Disk ### Status Size Free Dyn Gpt
-------- ---------- ------- ------- --- ---
Disk 0 Online 28 GB 1536 KB
Disk 1 Online 233 GB 993 KB


5.Now select the disk which you want to make INACTIVE (For instance if i want to make my Disk 1 as active i.e where the OS is installed and REQUIRED to boot, i need to select the drive which i want to make INACTIVE. In my example DISK 0)

DISKPART> SELECT DISK 0
Disk 0 is now the selected disk.

6. Type "list partition"

DISKPART> list partition

Partition ### Type Size Offset
------------- ---------------- ------- -------
Partition 1 Primary 28 GB 1024 KB

7. Since there is a single partition on DISK 0, select it by issuing the command "select partition 1"

DISKPART> select partition 1

Partition 1 is now the selected partition.

8.Type "inactive" - this will make disk 0 partition 1 as inactive

=============================
Explanation : This error crops up because you have been in Computer Management > Storage > Disk Management and selected more than 1 drive as ACTIVE together with the one which was already active- the one where your OS was .

Point to remember : THERE SHOULD BE ONLY ONE ACTIVE DRIVE SO YOU CANT SET MORE THAN ONE DRIVE AS ACTIVE

Kontam da je ovo to. I sada sam kada sam uradio disk list stoji mi na disk0 taj od 500gb ovde u windowsu...A bas sam hteo sve pazljivo da radim (sto i jesam,nisam nista zeznuo jos xS) ali ne ide!

bbthedon
23-03-2011, 20:55
Jeste u pravu si sve to sto si rekao je tacno xD

ima mac i windows i jos jedna ntws (to je particija neka )

Ali meni ce na pocetku da se bootuje mac ako ne ugasim to po defaultu ocitavanje,jer imam mladju sestru kojoj treba win (nadam se da me razums sada,hocu da kazem,da meni win treba po def da se bootuje a kada sam ja na kompu da sam izaberem mac) Hteo bih ovo da postignem na bilo koji nacin.Nisam bas totalni noob,ako stavim da mi je 1st boot onaj hard sa winom onda ce se taj po def prvi boot,ali tu imam problem jer ne mogu da bootujem kasnije mac(Preko easy bcd-a nema u ponudi taj hard uopste zato sto je verovatno inactive ?!)

noname
23-03-2011, 20:59
Tako reci :D

Nema načina to da izvedeš.

Jednostavno moraš da staviš da ti bude win prvi i gotovo, a kada ti budeš hteo na Mac-a moraćeš da ideš sa f12, ili kako je već na tvom kompu, gde biraš drajv sa koga hoćeš da ti diže sistem...

bbthedon
23-03-2011, 21:02
xD hehehe koja fora xD Jedva smo se razumeli xD

Idem na mac sada brate.Aj da sredimo zvuk,posto mislim da ne radi :(

noname
23-03-2011, 21:03
Ako si insatlirao onaj voodoohda za Snow Leoparda trebalo bi da radi.

bbthedon
23-03-2011, 21:09
Ne radi :(
Uradio sam sve kako si mi rekao,prevukao voodooHDA.kext ba kext utility i nista. Da li mozda treba da izbrisem appleHDA.kext,ne znam neko je tu nesto spominjao o tome.

Sta sada moze da bude problem.Znaci kada odem u system preferences i na sund alert volume je onako zatamljeno ali mogu da pomeram levo desno,output volume je nepomicno,na tabu output samo pise digital - out (HDMI)
Inace kada pojacam zvucnike,zuje :(

noname
23-03-2011, 22:10
Ako neće idi na ovu stranicu


http://code.google.com/p/voodoohda/downloads/list


I skini poslednji na listi, VoodooHDA kext, 0.2.1 beta, pa probaj sa njim. Znači isto ga prevučeš na kext utility i pustiš ga da odradi svoje a posle restart.

bbthedon
23-03-2011, 22:19
Dok te nije bilo ja sam probao sa voodooHDA 0.2.6.2 . pgk instalerom i pojavio mi se voodoou sistem preferences,pa sam res kompa,i dobio KP,pa safe mod ,obrisao ga iz sistema ali ne znam kako sada da ga sklonim iz sistem preferenca. Brate zasto meni ne radi voodoohda-uninstall- ? sudo su kucam ali nece? Ni kada je bio u system preferences a ni sada :(

noname
23-03-2011, 22:22
Mora da može...

A naredba za voodoo je voodoohda-uninstall - , znači ima ovaj razmak pa -

Samo preko njega stavi ovo i ne brini za System Preferences...

bbthedon
23-03-2011, 22:32
Po prvi put mi se pojavilo ono kod sata,da mogu da pojacavam zvuk.U SP nema onog podesavanja za voodooHDA...

u inputu mi se pojavilo Analog PCM #1 : Input Mix kao i Analog PCM #1Microphone#2
u outputu stoji Digital PCM #0 cetiri puta,jedno ispred drugog.

A u saund Effect tabu mogu da biram preko cega mogu da play sound efect ...

Eto,kontam da je progress neki ovo ?xD

noname
23-03-2011, 22:35
Pa ako ti se pojavila ta gore ikonica za zvuk onda bi trebalo da ti zvuk radi...:D

bbthedon
23-03-2011, 22:38
Trebalo bi,ali ne daje.Sta god da kliknem od tih outputa,pise da selected device doesnot have output control.

Sta jos mogu da uradim ?

noname
23-03-2011, 22:40
Jesi uradio restart posle instalacije voodoohda?

Jedino možeš da menjaš jedan po jedan od tih ponuđenih pa da vidiš da neki slučajno ne radi...

bbthedon
23-03-2011, 22:42
A sta je sa tim appleHDA kextom ? Da on ne botuje ovo ?
Nije problem,isao bih redom,samo mi reci kako da brisem,ne bih jedan preko drugog,jel dosta iz terminala ono (Proradilo je jer ja ****** nisam primetio razmak :( sry)

Onda install novu,pa ress i tako redom! ?

noname
23-03-2011, 22:44
Zar ga nisi obrisao dosad??? Obriši ga i uradi repair permissions pa onda restart i javi kako se ponaša bez njega...

bbthedon
23-03-2011, 22:51
same...Bukvalno isto,probao sam i sa itunes i sa youtube,nece...Ali zvucnici vise ne zuje kada se pojacaju.

Kada u podesavanjima za microfon upalim spekable items on, mikrofon radi,ja pricam i cujem sva na zvucnike. Probao sam da i kada je to upaljeno pustim muziku,ali nece,nema sanse :( samo tisina

noname
23-03-2011, 22:56
A instalirao si onaj voodoohda 0.2.1 beta ponovo? Treba da se držiš njega za početak jer je on jedino zasad dao rezultate...

bbthedon
23-03-2011, 22:59
Njega nisam ni brisao (Sem ako ga ne bise sam taj repair)

Nadjoh na netu ovo :

audio fix:a 2 kext thing with an adjusted applehda kext and a ACL662.kext

noname
23-03-2011, 23:12
Pa ništa, probaj sve što nađeš, nema druge...

Pogledaj i ovde:


http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=133460&st=0&p=945807&#entry945807

bbthedon
23-03-2011, 23:17
Ma probao bih ja nego necu da opet sjebem,pa da moram da brise sve sa harda,a vec na onoj drugoj particiji imam krs podataka.

Da li prvo sve obrisem? od voodoo-a (preko terminala),pa repair,pa restart pa tek onda install i opet repair pa restert ? Whats the best way ?

acasmc
23-03-2011, 23:27
deinstaliraj iz terminala, samo prvo promeni pass za root
sudo passwd root

uloguj se sa su root

pa onda uninstall

proveri posle jos jednom da li ga ima Voodoo u System/Library/Extensions

ja sam uvek instalirao sa kext utility i nisam imao problema.

Byakuya
23-03-2011, 23:49
problem je to sto on nije ti!!! znam tacno problem o kome prica...svaki put kada restrtuje PC podesavanja ce biti na max, sve vreme ce cuti zujanje....pre 2-3 strane rekao sam mu koje je najbolje resenje, nece imati mikrofon ali za uzvrat dobija u fullu audio out...

acasmc
23-03-2011, 23:59
mojne dase ljutis, ali primetices da vec 2-3 strane, nece da te poslusa. :(

bbthedon
24-03-2011, 00:01
Tacno byakuya...Dizem ruke,probacu jos jedan voodooHDA.kext neku stariju verziju mby i ako ne uspe,idem po tvome,nemam zivaca vise u qrac.

Ali sam kextom voodoohda od malo pre nije bilo zujanja radio je mic,ali nema zvuka xD

Ali mi nije jasno,znam lika koji ima istu blocu,isti proizvodjac sve sve,i ona kaze da je install samo voodoohda.kext(nznm koju verziju) i da mu radi exstra.A sada ne mogu da ga nadjem online nikako :(

bbthedon
24-03-2011, 00:07
@acasmc a brate,posle ovakog dana samo mi tvoj zadnji komentar fali... nije ti na mestu.

acasmc
24-03-2011, 00:26
sorry, nisam mislio nista lose. :(

bbthedon
24-03-2011, 00:36
@byakuya install sam,radi zvuk... Hvala svima...@ acasmc np

Byakuya
24-03-2011, 01:21
Bitno je da radi...nema na cemu...

bbthedon
24-03-2011, 13:24
Od sinoc sam zilion programa instalirao,cak sam i sa youtube-a pratio tutorial za RW po NTFS particijama i tako to.Sada u kanti mi stoji neko cudo,ne mogu nikako da je ispraznim,uradim ja empty ali i dalje stoji ikonica kao da je kanta puna (cak se i ti file-ovi nalaze i dalje u njoj). Kako bih sada voleo da ima neka fora da se sve obrise i da se sistem vrati na stanje koje je bilo cim sam ga install xD

BTW kada sam uradio software update misleci da mi je tako najlakse da update safari i i tunes (sve ostalo sam odchekirao,zabolo mi,pa sam morao force restart i sada malo,malo pa moram neki od programa na force da gasim,zadnje je bilo clean my mac :()

http://i56.tinypic.com/98g6ya.png

Sava
24-03-2011, 13:34
To se desava da nekad u kanti ostanu neki fajlovi. Za par dana nestace... Ne brini se... :)

bbthedon
24-03-2011, 13:37
cccc tebe ima svugde xD ahahha

Sava
24-03-2011, 13:38
Jbg ima me... :D

acasmc
24-03-2011, 14:05
Od sinoc sam zilion programa instalirao,cak sam i sa youtube-a pratio tutorial za RW po NTFS particijama i tako to.Sada u kanti mi stoji neko cudo,ne mogu nikako da je ispraznim,uradim ja empty ali i dalje stoji ikonica kao da je kanta puna (cak se i ti file-ovi nalaze i dalje u njoj). Kako bih sada voleo da ima neka fora da se sve obrise i da se sistem vrati na stanje koje je bilo cim sam ga install xD

BTW kada sam uradio software update misleci da mi je tako najlakse da update safari i i tunes (sve ostalo sam odchekirao,zabolo mi,pa sam morao force restart i sada malo,malo pa moram neki od programa na force da gasim,zadnje je bilo clean my mac :()

http://i56.tinypic.com/98g6ya.png


samo otvori terminal i kucaj:

sudo rm -rf ~/.Trash

bbthedon
24-03-2011, 14:23
@acasmc nope :D still there xD

A kada sam u safe modu izbrisem ga ladno,a ovde opet ga opet ima :(

bbthedon
24-03-2011, 14:32
Ukucao sam to,i restartovao ali stoji i dalje xD...Boze...Ima li sta jos ?

Inace kada idem regularno na restart,pojavi se onaj plavi ekran i ocitavanje i na kraju moram da ga ress na button...Jel se desavalo nekome to ?

Hvala.

sagus
25-03-2011, 16:13
Probaj TrashIt program ili CleanMyMac

acasmc
25-03-2011, 18:25
da nije to file sa nekog usb flash-a?

veximon87
25-03-2011, 21:37
Posto mi je tema prebacena u iKantu, tj trash, probacu ovde:

Pozdrav svima od novog forumasha. Long time watcher first time writer blah blah
Naime, imam problem kod instaliranja macosa 10.6 na pc-ju, a gledao sam po mnogim i forumima i sajtovima i sve bi trebalo da moze.
Konfiguracija je sledeca:
Intel core2duo E7200
4gb kingmax ddr2
Palit Nvidia 9800gt
DFI Blood Iron
2 hard diska 500gb WD i Samsung 1TB(prazan za ove potrebe)

Probao sam sa iBootom i ubacivanjem original MacOs diska i instalacija stane prilikom sivog ekrana sa apple logoom, pojavi se kruzic loadinga i potom se pojavi ikonica preko logoa applea kao da nesto ne moze da ucita. Cim se pojavi sivi ekran, dvd prestane da 'svetluca' i ne vidim nikakav rad racunara.
Probao sam posle i sa iATKOS s3, skinuo kao instalaciju sa tim preloaderom i opet isto. Cak je i u virtualboxu prijavio gresku (mada mi virtualbox nije opcija)

Molio bih za pomoc, da li neko zna zasto nece da krene instalacija, ili sta jos da probam. Izbacio sam sve usb periferije osim tastature i misha, logitech wireless. Izbacio i pci kartice, i 500gb disk sa Win7.

Potreban mi je zbog pravljenja aplikacija za iphone, da bih vezbao, a p[osedujem ibook G4, koji ne moze da se updateuje na 10.5, vec je ostao na 10.4.

Svaka pomoc je dobrodosla. Hvala unapred.

bbthedon
25-03-2011, 21:49
@acasmc ... ne znam,imam vise particija koje su aktivne u windowsu,mozda je nesto odatle.

acasmc
25-03-2011, 22:58
meni je tripovao tako par puta, kad sam brisao sa usb-a pa bacim u kantu i izvadim flash, posle nece da isprazni kantu. :(

sudo rm -rf ~/.Trash
je uvek pomagao.

acasmc
25-03-2011, 23:06
Posto mi je tema prebacena u iKantu, tj trash, probacu ovde:

Pozdrav svima od novog forumasha. Long time watcher first time writer blah blah
Naime, imam problem kod instaliranja macosa 10.6 na pc-ju, a gledao sam po mnogim i forumima i sajtovima i sve bi trebalo da moze.
Konfiguracija je sledeca:
Intel core2duo E7200
4gb kingmax ddr2
Palit Nvidia 9800gt
DFI Blood Iron
2 hard diska 500gb WD i Samsung 1TB(prazan za ove potrebe)

Probao sam sa iBootom i ubacivanjem original MacOs diska i instalacija stane prilikom sivog ekrana sa apple logoom, pojavi se kruzic loadinga i potom se pojavi ikonica preko logoa applea kao da nesto ne moze da ucita. Cim se pojavi sivi ekran, dvd prestane da 'svetluca' i ne vidim nikakav rad racunara.
Probao sam posle i sa iATKOS s3, skinuo kao instalaciju sa tim preloaderom i opet isto. Cak je i u virtualboxu prijavio gresku (mada mi virtualbox nije opcija)

Molio bih za pomoc, da li neko zna zasto nece da krene instalacija, ili sta jos da probam. Izbacio sam sve usb periferije osim tastature i misha, logitech wireless. Izbacio i pci kartice, i 500gb disk sa Win7.

Potreban mi je zbog pravljenja aplikacija za iphone, da bih vezbao, a p[osedujem ibook G4, koji ne moze da se updateuje na 10.5, vec je ostao na 10.4.

Svaka pomoc je dobrodosla. Hvala unapred.

kako si podesio BIOS?
jel si probao sa 2Gb ram?

veximon87
26-03-2011, 07:24
To je fazon. Naime u biosu nemam podesavanja za ahci. Phoenix je bios, za dfi blood iron. Nisam probao sa 2 gb-a, probacu sutra mada sumnjam da je do toga.

noname
26-03-2011, 11:38
Prekini boot sa f8 i kucaj -v ili eventualno -v -x pa izbaci ovde sliku...

Trebalo bi da ta ploča ima ahci, raspitaj se malo da li možda ima neki update za bios, mada je to prilično opasna procedura ako ne znaš šta radiš...

Ako ne želiš to da radiš onda moraš da provališ šta ti od podešavanja u biosu smeta... Za početak probaj da isključiš legacy usb i recimo JMicron pa vidi kako se ponaša...

acasmc
26-03-2011, 20:23
To je fazon. Naime u biosu nemam podesavanja za ahci. Phoenix je bios, za dfi blood iron. Nisam probao sa 2 gb-a, probacu sutra mada sumnjam da je do toga.

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=78325#

http://www.youtube.com/watch?v=ZcX6nJj3oBY

jel si pogledao ovo iznad? tvoja ploca ima AHCI 100%! jel mozes da napravis screenshot sta sve stikliras pri instalaciji? koje kextove i sl.?

veximon87
27-03-2011, 20:41
video sam to. i naravno flashovao sam bios... i sad nece da se startuje racunar, tj krene upali se, na monitoru se ne ispisuje nista, i onda se ugasi. i sam se opet upali, radi 5 sekundi i onda se ugasi.
Da li je moguce resiti ovo nekako?
Ukoliko nije, koja je ploca koja se moze kupiti a kojoj ce odgovarati ove komponente koje imam i koja je hackintosh friendly.
Naime komponente su:

Intel core2duo 7200
2x2gb Kingmax 800mhz
Palit Nvidia 9800gt
500gb WD i 1tb Samsung
Antec Sonata, 500w

Da li bi neka od novijih ploca odgovarala? mislim zbog procesora i ddr2 memorije. Ako mi mozete preporuciti neku da je relativno jeftina, a da podrzava ddr3, za neki kasniji upgrade.

Molim jos jednom za pomoc i hvala unapred.

bbthedon
27-03-2011, 23:29
Hello all again... Jos uvek imam trash u kanti i nema sanse da ga obrisem,a ne znam zasto :(

I jos jedno pitanje,mozda nije mesto za to ali ne mogu nikako da instaliram smcFanControl. Imam instalirano TechTool i jos neki menu meters... Ne znam da li ovo ima veze sa tim sto kada skinem smcfancontrol,i exstraktujem ga,dvoklik i gore kod sata,pojavi se smc... i kada pridjem misem samo se pojavi mark da ocitava i na kraju samo nestane :( (traje to nekih 5 min )... Savet za kantu i za ovo ? xD
Gde gresim ??

http://www.isrbija.net/[IMG]http://i56.tinypic.com/2u6dw9j.pnghttp://i56.tinypic.com/2u6dw9j.png

noname
28-03-2011, 00:27
video sam to. i naravno flashovao sam bios... i sad nece da se startuje racunar, tj krene upali se, na monitoru se ne ispisuje nista, i onda se ugasi. i sam se opet upali, radi 5 sekundi i onda se ugasi.
Da li je moguce resiti ovo nekako?
Ukoliko nije, koja je ploca koja se moze kupiti a kojoj ce odgovarati ove komponente koje imam i koja je hackintosh friendly.
Naime komponente su:

Intel core2duo 7200
2x2gb Kingmax 800mhz
Palit Nvidia 9800gt
500gb WD i 1tb Samsung
Antec Sonata, 500w

Da li bi neka od novijih ploca odgovarala? mislim zbog procesora i ddr2 memorije. Ako mi mozete preporuciti neku da je relativno jeftina, a da podrzava ddr3, za neki kasniji upgrade.

Molim jos jednom za pomoc i hvala unapred.

Moraš nam malo detaljnije napisati šta si radio sa tim bios-om, tj. da li si ga flashovao iz win-a ili kako...

Postoji mogućnost da se Phoenixov bios oporavi sa WinCrisis Bios Recovery alatom, malo potraži po netu naći ćeš sigurno, ako se ne snađeš potražiću ja neki link za njega...

Ali moraš biti 100% siguran da si uništio bios, sa tim update-om što si uradio, pre nego što se upustiš u ovo sa oporavkom...

Što se tiče ploča i hardvera imaš posebnu temu ovde u Mac OS sekciji:

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=16535

@bbthedon

Prekopiraj smcFanControl u Applications pa probaj odatle da ga pokreneš. Što se tiče tog Trash problema, probaj da pritisneš Alt i onda da pritisneš Empty u okviru Trash-a.

bbthedon
28-03-2011, 00:40
@noname...Sve sam to probao i alt i ctrl (posto sam zamenio funkciju ta dva tastera,i win button sve :( )

Probacu sa to sa smc fanom... Jel imas mozda neki link sa kojega provereno radi ?

Hvala!

noname
28-03-2011, 00:44
Pa odavde ti je najproverenije :D


http://www.macupdate.com/app/mac/23049/smcfancontrol

Probaj još ovo za Trash:

rm -rf ~/.Trash/*

bbthedon
28-03-2011, 00:49
Odatle sam i skinuo :(...Nece ni ovo za trash... Probacu kasnije malo smc fan... Hocu prvo da ress komp...Hvala u svakom slucaju. Javicu sta je bilo.

noname
28-03-2011, 00:51
Ako ništa ne pali za Trash 99% je taj fajl negde u Win particiji... Uđi u windows i odradi Chkdsk. Ako ne znaš kako se radi pogledaj ovde:


http://support.microsoft.com/kb/315265

bbthedon
28-03-2011, 01:20
http://i54.tinypic.com/r1hegw.png

Evo uradio sam chkdsk... A na particiji koju mogu i na macu i na winu da koristim stoji ovo (inace je prazna xD )

LOL evo sada sam otisao u kantu i na svaki file uradio get info... Nalazi se na drugoj particiji na win hdd-u (ta particija je u fat32 formatu... Da li sa ponovnim formatom brisem te traseve i onda ce mi nestati iz kante ? Ili sam ja samim tim sto sam ih vec obrisao(ne secam se tacno kada ali kada pogledam sta ima na toj particiji=ne vidi se nista,verovatno sam ja to iz wina uradio ko zna kada :( ) sa te particije iz wina zauvek smestio u kantu na macu ?) (kako sam ovo srocio,svaka mi cast xD )

EDIT : http://img825.imageshack.us/img825/2169/screenshot20110328at003.png (http://img825.imageshack.us/i/screenshot20110328at003.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ovo se nalazi sada na toj particiji :( BTW nisam namestio smcfan...Gore pored CPU usage stoji samo smc... i onda posle 10 min ne stane i cao :(

veximon87
28-03-2011, 01:55
@noname
Naime ne znam da li sam siguran da li sam unistio bios, ali komp se sam gasi nakon 10 sekundi od paljenja, pa se posle sec upali, pa opet ugasi nakon 10. Na ekranu se ne nalazi naravnoi nista. Nisam ni siguran koliko je tacno ovo moguce uraditi, ali probacu. Deluje mi kao da je umro:( Inace sam flashovao sa boot cd-a koji se napravi, nisam siguran kako se sad zove taj disk, neki boot sa dfi updateovima. Instalirao sam najnoviji, i on je apsolutno bio isti kao ranije, pa sam probao neki beta bios... i od tad se tako ponasa.

Sto se tice hardvera, video sam onu temu ranije, ali mi nista trenutno ne znaci, jer trazim donekle jeftiniju varijantu na kojoj ce mi sve ovo raditi. Tj neka koja ima gde da se kupi posto ne nadjoh vecinu ovih po prodavnicama.
Znaci ili neka nova ploca do 100e koja ima podrsku i za jace procesore (mada nisam siguran da li je moguce) i da ima podrsku za ddr3, ili neku stariju, na nivou Blood Irona, ali da su jako zahvalne za hackintosh metodu. Bitno mi je da ima gde da se kupi, posto ne znam koliko cu brzo naci polovne.
Hvala jos jednom.

noname
28-03-2011, 15:08
Pa ta procedura sa tim bios recovery je baš namenjena za biose koji su uništeni i to najčešće lošim update-om... Ne možeš ništa da izgubiš jer i inače imaš neupotrebljivu ploču a procedura provereno radi....

A kada smo kod ploče :D baš tamo u temi sam pomenuo jednu koja je oko 100 evra i koja je vrlo pogodna za hackintosh i za koju imaš link na kome imaš cene i gde možeš da je kupiš...

@bbthedon

Ja sam sa onog sajta instalirao smc i radi bez problema tako da nemam ideju kako da ti pomognem... Isto važi i za taj trash... Nažalost. Mada iskreno ne vidim zašto ti to uopšte smeta.

bbthedon
28-03-2011, 17:00
@noname Uradio sam format harda i kanta je empty xD...vrh...Probacu posle opet sa smcFanom...Ima li mozda neki program koji mu je slican ? Hteo bih da smanjim obrtaje system fena...(Nadam se da sam dobro razumeo cemu sluzi smcfan i programi njemu slicni xD)

acasmc
28-03-2011, 17:22
@bbthedon jel imas NTFS drajver instaliran? ovo ti je file od Windowsa?

@veximon87 ta ploca je pipava, sa podesavanjima. uradi clear CMOS, stavi samo jedan RAM i probaj da bootujes. moguce je da su fabricke latencije za RAM (sto je obicno slucaj na DFI) malo dotegnutije, pa nece memorija da prodje.

veximon87
28-03-2011, 18:25
Probao sam sa clearovanja cmosa metodom vadjenja baterije, i sa jednim ramom, ali nije uspelo. Probacu i sa jumperima ako moze, jer ne mogu da udjem u bios, ne stigne do tog momenta.
Probacu i sa wincrisisom.
Sad nisam pri tom kompu pa ce to cekati veceras. Nadam se najboljem :D

veximon87
29-03-2011, 15:16
probao sa svim mogucim clearovanjem i resetovanjem i opet je isto. Ocigledno je skroz zeznuto. Probao cak i sa wincrysisom i opet nece.
Ocigledno neka nova ploca je potrebna.

acasmc
30-03-2011, 01:16
brate ti si onda maler zesci! :(
ja sam za zivota flashnuo jedno 300 ploca, neke i vise puta. nikad mi se nije desilo nista slicno. :(

bbthedon
31-03-2011, 02:41
Hello again xD

New problemo :D

Jel postoji nacin da nekako sredim na mi mac prepozna graficku.Znaci da ispise tacno naziv System Profiler/Graphic-Display ? Stoji mi unknown nVidia card ?!

Trazio sam na googl-u resenje i pronasao program EFI stidio koji kada upalim izbaci mi da mi je graficka 7300GT 256 a moja je u stvari GT 240 1GB DD3... xD

Inace ja u preferences podesavam rezoluciju sve normalno,to mi radi,nego me ovo nervira...Skinuo sam tonymacx86 NVIDIA Update ali me strah da instaliram to jer se bojim da nesto ne sje*em.

acasmc
31-03-2011, 16:18
ja bih ti savetovao, ako sve radi, da ne diras nista! :)

bbthedon
31-03-2011, 17:57
Inace skoro sam siguran da onaj problem sto sam imao sa voodooHDA kextovima,par strana nazad i to sto mi ovde ne ispisuje ime je sve uzrok ove graficke.Na netu pise da ova graficka ima u sebi build-in audio (slabo se razumem ali valjda sam dobro skontao) za taj HDMI ili kako se vec zove,koji se mora podesiti-jer ja cim sam instalirao retail 10.6.0 nisam imao zvuk,a ranije sa 8500 GT isto sa 10.6.0 ,cim se bootuje system,zvuk radi. (Mozda gresim,mozda je ovo trip ili bad luck ali definitivno sam se zez izborom graficke xD )

EDIT : da li je ovo normalno mislim da mi je ovoliko used memory ? Nznm ali cini mi se da mi je malo ove free xD
http://i56.tinypic.com/2welx1c.png

acasmc
01-04-2011, 00:10
nisi ti dobro skapirao kako mac koristi memoriju. progooglaj malo, ako ti nije los engleski. uglavnom Mac OS X drugacije raspolaze RAM memorijom od Windowsa, tako da pogresno tumacis ocitavanje. evo ti kod mene, racunar nije gasen 4 dana i pitaj boga sta sve nisam otvarao, ukljucujuci i vmware fusion i crossover i autocad....
sve je u najboljem redu, aplikacija kojoj treba RAM ga uveg dobije. ne brini. ;)

https://skitch.com/ocm4st3rguru/ra3mr/screen-shot-2011-03-31-at-23.06.32

Satyr
04-04-2011, 12:32
koliko je dobra verzija 10.6.6 by Hazard?

noname
04-04-2011, 12:42
Probaj pa vidi :D

Za šta ti konkretno treba, koja konfiguracija?

Satyr
04-04-2011, 12:46
Asus N61JV:
Intel® Core™ i3 Processor 350M
NVIDIA® GeForce® GT325M , with 1GB DDR3 VRAM
DDR3 1066 MHz SDRAM, 2 x 2GB SODIMM
500GB;7200rpm
Mobile Intel® HM55 Express Chipset

Imam 3 particije na laptopu koje su do pola popunjene ili malo više, hoću li morati da formatiram celu particiju zbog OSa ili može nešto da se iskombinuje pošto mi nije primaran njihov format :S

Treba mi prvenstveno zbog Mac App Store, malo kasnije i za iLife

noname
04-04-2011, 12:50
Ne vidim što bi radio distro kad imaš konfiguraciju za retail?

A što se tiče particije, moraš napraviti jednu za Mac-a, nebitno da li ćeš je kasnije formatirati sa Disk Utilitijem...

Satyr
04-04-2011, 12:54
aj mi pošalji na pm šta i gde tačno da skinem, može? :D

hvala za info :)

noname
04-04-2011, 12:57
Za retail ti treba Snow Leopard dvd koji može da se kupi za nekih 3590 din i neki boot cd. I to je to.

Ako tražiš na netu, tražiš Retail Snow Leopard 10.6.0 ili 10.6.3, svejedno je jer ćeš u svakom slučaju morati da uradiš update na 10.6.7.

Satyr
04-04-2011, 13:01
aj mi malo objasni tu prvu opciju, kako misliš boot cd, za šta bi mi to tačno koristilo?

noname
04-04-2011, 13:04
Pa služi ti da boot-uješ taj SL dvd koji, naravno, nije namenjen za PC i samim tim bez nekog dodatnog boot cd-a ne možeš ni da ga pokreneš na PC-u.

Ubaciš boot cd i kada ga podigne izbaciš ga i ubaciš retail SL dvd.

Satyr
04-04-2011, 13:07
našao sam "MAC OS X 10.6.3 Intel Snow Leopard RETAIL.dmg"
jel mogu dmg fajl da pokrenem iz win-a, tj da ga narežem ili moram da ga menjam u iso?

noname
04-04-2011, 13:09
Najsigurnije je da ga ga pretvoriš u iso i onda da ga narežeš. i treba ti dual layer dvd jer je 7.5GB.

Satyr
04-04-2011, 14:32
oće biti potrebno tokom bootovanja da kucam nešto tipa "-v" i tome slične komande

takođe me zanima dal ću dobiti dual boot win i osx?

noname
04-04-2011, 22:10
Možeš da kucaš -v a i ne moraš, jer boot u verbose mode uglavnom služi za dijagnostikovanje problema...

S druge strane možda ćeš morati da kucaš odgovarajući busratio za i3 procesor.

Trebalo bi da na kraju dobiješ dual boot, sve zavisi od toga da li ćeš da koristiš chameleon ili easybcd.

Satyr
04-04-2011, 23:39
i koji je od ta 2 za dual boot?

kad i gde se kuca busratio? (i šta da kucam)

3gs
05-04-2011, 00:07
ja placam gajbu piva ko mi resi ovaj problem sa sleep_om
koristim ga ovako ali ne pomaze ni jedan sleepenabler ni insomniax ni onaj kod za hibernate u terminalu nista :(

noname
05-04-2011, 10:49
i koji je od ta 2 za dual boot?

kad i gde se kuca busratio? (i šta da kucam)

Oba su za dual boot. JA sam uvek pre za chameleon ali ponekad iz nekih razloga može da se stavi i easybcd.

Na boot-u, gde bi kucao i -v. Za toj procesor kucaš :

busratio=17 (možeš da dodaš i -v a i -x u slučaju da zatreba)

@3gs

Sleepenabler je veliko zlo :D Za to što tebi treba je insomniaX najbolja stvar... Baš me čudi da ne možeš da je pokreneš... :brickwall:

3gs
05-04-2011, 11:34
pokrenem je ja ali kada mi nije na ac power tojest na struji cim ga zatvorim nema ne ide iz sleep_a :(

kakvi su to retardi koj su q.ac ubacili to lepo su trebali napraviti da sam korisnik bira sta hoce da mu radi uredjaj kada ga zatvori :(

mucim se celu noc ali bez uspeha 7 puta sam reinstalirao nocas zbg svakakvih gluposti koje sam instalirao :(

ae mi uploaduj onu koja tebi radi please

noname
05-04-2011, 11:48
Radi mi ona 1.3.5 sa zvaničnog sajta.

Probaj i ovo :


http://www.apple.com/downloads/macosx/system_disk_utilities/caffeine.html

čak možeš da probaš kombinaciju obe, tj. da uključiš da ti rade obe u isto vreme...

Mada ako ti radi na struji zašto se cimaš dalje? Kontam da ti na bateriji ionako ne može dugo raditi, max 2 sata, znači neko ozbiljnije downloadovanje ne dolazi u obzir...

Satyr
05-04-2011, 18:37
skino sam Boot 132 i stavio ga na cd
kada bootujem to piše mi "Typical boot devices are 80 (First HD), 81 (Second HD)
Enter two-digit hexadecimal boot device [ef]:"
i ne znam šta dalje...?

3gs
05-04-2011, 18:47
resio sam sa SleepLess programom
da li mozes negde da mi nadjes krekovanu verziju ili ako imas? posto se ja ubih trazeci i imam samo ovu trial i stalno mi iskacu neke gluposti da je registrujem...

presrecan sam :) good Bye Winsmrdows :P


znaci definitivno sam uspe menjati neke plistove i resio se registracije
znaci definitivno presao na mac i otarasio se wina

10.6.7 (za sada dovoljno) kada budem imao vremena prelazim na 10.7 ;)

noname
05-04-2011, 22:27
E pa bravo :vb_cheers:

Sad malo uživaj u Mac-u i ne diraj bar dva dana ništa :D Ima i taj laptop dušu :D

@Satyr

Kucaj 80 ili 81. Verovatno je u tvom slučaju 80.

Satyr
06-04-2011, 12:32
kada ukucam 80, imam ponudjeno sledece:
Use arrow keys to select the startup volume:
hd(0,1) windows ntfs
hd(0,2) windows ntfs
hd(0,3) windows ntfs
hd(0,4) windows ntfs
Press Enter to startup the foreign OS

kad kliknem na prvo, ukljuci se win 7, a kad pritisnem ostale pise bootmgr is missing

noname
06-04-2011, 20:15
A jesi li ti uopšte ubacio taj SL dvd u drajv? (posle boot cd-a)

3gs
06-04-2011, 22:06
E pa bravo :vb_cheers:

Sad malo uživaj u Mac-u i ne diraj bar dva dana ništa :D Ima i taj laptop dušu :D

@Satyr

Kucaj 80 ili 81. Verovatno je u tvom slučaju 80.


ureko si ga uzeo obrisao zbg onog dole store_a networkpreference.plist
kao to resava to sto nece da mi pokaze aplikacije vec samo loading
kad qrc uebo mi drivere sada mi ne radi usb
kamera i svasta nesto sada cu ponovo reinstall

:P


nego kako to da se resi kada udjem u appstore on samo ucitava i ja cekam u nedogled nece da mi pokaze aplikacije ?
hvala :)

sada cu ja polako step by step reinstalacije :P

Satyr
07-04-2011, 00:13
A jesi li ti uopšte ubacio taj SL dvd u drajv? (posle boot cd-a)

Ubacio sam ga, ali kao da ga ne očitava uopšte

kad mi ostane u drajvu, a ja sam na winu, pokazuje mi kao da je prazan dvd, a kad pokušam da narežem nešto na njega, onda piše "please insert blank CD/DVD"

noname
07-04-2011, 14:39
Skini neki drugi boot cd, npr. neki noviji iBoot pa probaj sa njim. Čisto da vidiš da li je do dvd-a ili do boot cd-a...

@3gs

Cccc :D

Napravi posle instalacije backup sa Carbon Copy Clonerom na neki eksterni hard disk ili na neku dokonu particiju i uštedećeš silno vreme na tim reinstalacijama! ;)

Što se tiče Mac App Store problema, bilo je već reči o tome ovde u Mac OS X sekciji, treba da se izbrišu neki .plist


rm ~/Library/Preferences/com.apple.appstore.plist
rm ~/Library/Preferences/com.apple.storeagent.plist
rm -rf ~/Library/Preferences/ByHost/*

3gs
07-04-2011, 20:29
da li ovo radim u terminalu tojest kopiram ovaj kod ili sta je ovo ?

odradicu to ako je tako :)

noname
07-04-2011, 21:27
Da, da, kucaš u Terminalu, gde bi drugo! :P

Kažu da je to rešilo većini problem sa App Store-om, mada si ti specifičan slučaj pa verovatno neće da pomogne :D

Šalim se, trebalo bi da bude ok :)

3gs
07-04-2011, 22:46
cekaj red po red da kopiram ili moze odjednom da iskopiram i enter :P ?
ma ja sam za sve specifican slucaj

ali ipak imam srece jer na 100 lap topova na jedan radi sve :)

najjace je sto ja komotno radim update preko gore jabuka pa update :) i nista mi ne pokvari
nemam potrebe za onim tutorijalom za update :P

to ja zovem hackintoshom

e jos jedno pitanjce pa da bude savrsen kako da imam voodoohda 2.7.2 kada podesim na njega posle restarta on mi vraca sve na staro

muci me mikrofon uvek mi pojacan pa se cuje mikrofonija koja nije prijatna za usi :(

naravno ja smanjim ali to posle restarta se vraca

da li mogu nesto tu da odradim ili ?

Satyr
09-04-2011, 11:08
neverovatno, ja narežem dvd na laptopu i sve ok bude i kad ga ubacim da ga očita on prikazuje da je dvd prazan. ubacim taj isti dvd u komp i on ga lepo očita :(

noname
09-04-2011, 11:18
Ako ti u windowsu piše da je prazan onda je to delimično u redu (treba da prikaže, čini mi se, nekih par megabajta od tih 7.5GB).

Da li si probao iBoot?

Satyr
09-04-2011, 11:23
kada taj iso pokrenem preko demon tools-a, on prikazuje oko 900 mb
a kad narežem, on prikaže da je potpuno prazan disk

sa ibootom ću sad da pokušam

noname
09-04-2011, 11:27
Mislim da je to sve u redu. Samo probaj sa iBoot-om ili nekim drugim boot cd-om i trebalo bi da bude u redu.