PDA

View Full Version : [Tutorial] Kako instalirati Mac OS X na PC?



Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

x3mwoman
01-12-2010, 17:38
@noname,
E još da te je ova baba razumela :D
Nemam pristup nijednom Macu, ali ajde da se potrudim da nađem i zamolim nekog da mi pomogne. Hm... Ko bi to mogao biti?! Ja ne znam nikog u Nišu ko koristi Mac :(

noname
01-12-2010, 17:42
Vidiš ja nisam iz Niša a znam bar jednog :D Nadam se da se Lazar neće ljutiti što ga ovako pominjem ali znam da on sigurno ima Mac-a a što je još bolje vrlo je verziran sa myhackom. Pa ako on nađe vremena da ti to odradi eto... :)

x3mwoman
01-12-2010, 17:47
Pa ja čoveka ne znam i glupo mi i da pitam :(

noname
01-12-2010, 17:49
Ne znam onda stvarno kako da ti pomognem :D
Dosta ljudi prati ovu temu pa ako neko vidi a želi da ti pomogne, sigurno će ti se javiti...

x3mwoman
01-12-2010, 17:50
Hvala ti punooooooooooo :)

noname
01-12-2010, 18:00
Nema na čemu i drugi put! :D
Baš bih voleo da staviš Mac-a na tu zver :yes:

x3mwoman
01-12-2010, 18:04
I ja, i ja :D
Baš bi da probam, uh:)

noname
01-12-2010, 18:06
Mislim da ćeš kada vidiš kako to radi odmah da batališ windows :D
Govorim ti iz ličnog iskustva :D

x3mwoman
01-12-2010, 18:09
Joj iskreno - verujem ti :D
Mada mi je još veća želja da kupim ovaj novi Air za pod mišku ;)
Ali polako, ovaj nije skrpio ni 10 dana tako da će Air morati mali da sačeka :(

CJay
01-12-2010, 18:48
@noname: pokusao sam i sa dvd-a da pokrenem, ista stvar mi se desava...i to par razlicitih dvd-a, na par razlicitih programa rezani, na 4 brzine, ali jok... (off: gomilu para sam potrosio na DualLayer-e :P :D )

a za x3m, rekoh joj ja da joj treba neki boot cd, ili nesto slicno, kao sto si ti meni objasnio, ali ne znam tacno kako to (tacnije, odgovarajuci) da se nadje, pa odlucih to tebi da prepustim :D

igne
01-12-2010, 19:13
Mislim da ćeš kada vidiš kako to radi odmah da batališ windows :D
Govorim ti iz ličnog iskustva :D

Ja vise ni ne koristim Windows http://www.isrbija.net/images/icons/icon10.gif

Jeste da moj Dell Inspiron 1525 nema bas neku grafiku za hvaljenje ali od svega sto sam probao na njemu Mac mi radi najbolje :yes:

Ovo je moja konfiguracija :)

http://img18.imageshack.us/img18/8122/picture1ffo.png


Sad kad sam podesio 10.5.8 da mi radi savrseno ne znam da li mi se isplati da probam 10.6.x ..:D

Sta dobijam sa 10.6.x za razliku od ovog koji imam, naravno osim sminke ?:)

Lazar
01-12-2010, 20:02
pitaj slobodno x3mwoman :P samo sto sam ovih dana zauzet slobodno pitaj ako ti nesto treba

x3mwoman
01-12-2010, 20:30
Lazare hvala ti puno na ponudi. Velikodusni Noname mi je rekao da mi je za instaliranje retail SL na PC potreban neki Mac, a ja nazalost ne znam nikog ko ga ima a da je iz mog tj. naseg grada. Preporucio je tebe nadam se da se ne ljutis. Pa nista kad zavrsis sa obavezama ti se javi da te ne uznemiravam.
Hvala jos jednom ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

iSpirit
01-12-2010, 21:29
off
x3mwoman..pozdravljam R.O.G.
Jopet off
meni je takodje obecano :)

x3mwoman
01-12-2010, 22:04
Da me ubijes ako znam sta si hteo da mi kazes.
Jbg, danas mi definitivno nije dan :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

noname
01-12-2010, 22:15
Pa valjda pozdravlja tu tvoju Republiku :D

@igne

Moj predlog: napraviš na nekom eksternom hardu dve particije, jednu za myhack a drugu za Carbon Copy Cloner. Iskloniraš tu tvoju sadašnju instalaciju koju si sredio, i lepo instaliraš retail kao što sam ti ranije predložio. I onda testiraš jedno nedelju-dve SL pa ako vidiš da ti bolje radi Leopard ti ga lepo opet vratiš gde je i bio i gotova stvar :)

@Lazar

Respect! :)

mladenmne
01-12-2010, 22:23
Uspio sam da dignem mac postavicu kako i sa kojim opcijama ..
Dalje pokusavam da dignem mac na hp6735s ali prilikom butovanja se pojavi bijeli ekran na2 sek i komp se restartuje .. Zna li neko kako da rijesim ovaj problem..

x3mwoman
01-12-2010, 22:48
Pa valjda pozdravlja tu tvoju Republiku :D

@Lazar

Respect! :)
Sva sreca te sam na vreme prestala da se farbam u plavo, mada su posledice i dalje primetne :D

Lazar and noname
Respect from me too ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

mladenmne
01-12-2010, 23:05
Evo slika plave i crvene krcice sam izabrao to su za c2d i cq procerore


:)

procesor Q6600
m.ploca p5kpl se
1gb rama
8600 gt
sata hard disk
dvd sata

Moja konf

noname
01-12-2010, 23:16
Pa dobro, gotovo sve isto kao što sam ti ja predložio, zar ne? ( ne računajući amd patch koji ne igra nikakvu ulogu kod tebe...)

mladenmne
02-12-2010, 00:52
Nije sve ima nekih stvari kojih si mi ti predlozio ali nisu trebale :)

Evo upravo pisem iz safarija :) jos tu ima dosta truda i rada .. ne radi mi mrezna kartica i kako da instaliram kext. samo da ga ubacim u onaj folder u sistemu dje su svi kext?

CJay
02-12-2010, 01:22
nadji na netu program kext helper...kad ga pokrenes, u njega samo prevuces kext koji zelis da instaliras, ukucas pass i to je to...

dario-ri
03-12-2010, 03:24
Nisi baš bio određen da li si već instalirao Mac OS X pa ti trebaju drajveri ili tek hoćeš da instaliraš?
Ako nisi instalirao idi na sledeću adresu i skini potrebne fajlove:


http://www.kakewalk.se/To je praktično boot cd za tvoju ploču (i mnoge druge). Uz pomoć nje bi trebalo prilično lagano da instaliraš nekog Snow Leoparda i to retail varijantu. Uostalom imaš tamo prilično detaljno uputstvo kako i šta.
.


@dario-ri

Na vrlo oskudno napisan post sa tvoje strane ja sam prilično detaljno odgovorio šta treba da uradiš da bi pokrenuo SL na tvojoj konfiguraciji. Čim je .zip fajl valjda je logično da u njemu postoje još neki fajlovi? Pored alata za pravljenje boot cd-a tu imaš i detaljno pdf uputstvo i alat za ati kartice. To si mogao do sada i sam da vidiš.

na linku koji si mi dao postoji 2 fila nakon unzipa..
kakewalk i macosx

u macosxu je iso file od 1KB i guide koji ima gresku i ne moze se otvorit
u kakewalk je iso koji sam sprzio i sad samo cekam disk koji mi dolazi sutra...

ne znam od kuda skinuti OSX, pretpostavljam da je ovo samo neki bootCD jer se u uputstvu spominju 2 cda, ili sam ja totalno promasio...
jednostavno neznam sta da radim a htjeo bi probat... :(((

mladenu
03-12-2010, 03:25
Samo da javim da sam uspeo na svojoj konfiguraciji da odradim SL 10.6.5, tj. da updateujem sa 10.6.2 i da ubacim najnoviji AMD kernel 10.5.0... Sve to vrlo lepo radi, osim sto moram safari da "poteram" u 32bitnu arch... Elem, izazov mi je da probam RETAIL... Skinuh 10.6.3 :D:D:D Sve ovo sam napisao i odradio uz VEEEEELIKU noname-ovu pomoc... ;) pozzz svima!

mladenu
03-12-2010, 03:26
@dario-ri
Koju plocu imas?

dario-ri
03-12-2010, 03:40
@dario-ri
koju plocu imas?
ep45-ud3lr
q9550
ati 5780

mladenu
03-12-2010, 04:12
ep45-ud3lr
q9550
ati 5780
joooooj, sto ja nemam takvu konfiguraciju.... :D:D:D
Podrzana ti je ploca od kakewalka.. ne znam sta te buni? skinuo sam isti malopre i savrseno radi...

dario-ri
03-12-2010, 04:33
joooooj, sto ja nemam takvu konfiguraciju.... :D:D:D
Podrzana ti je ploca od kakewalka.. ne znam sta te buni? skinuo sam isti malopre i savrseno radi...

poslao sam ti pm

CJay
03-12-2010, 12:19
@dario-ri: SL moras da nadjes na nekim torrent sajtovima ili na forumima...ja sam nasao na warez-bb...

dario-ri
03-12-2010, 14:37
@dario-ri: SL moras da nadjes na nekim torrent sajtovima ili na forumima...ja sam nasao na warez-bb...
nisam regan tamo, a na torrentima je sve po 2 seedera...
imas mozda direkt link sa wareza?

Lazar
03-12-2010, 14:48
pa registruj se :P traje 2 min a sajt je zakon za sve sto ti treba...

x3mwoman
03-12-2010, 19:18
Prilikom backup-a pade mi fat tabela na disku.
Nikako nisam mogla da pristupim disku, ni na jedan poznati način, tako da sam morala MBR da vratim na nulu i da preinstaliram sistem.
Nisam stigla da uradim backup iTunesa, tačnije aplikacija, muzike, filmova i dr. i sad mi dođe da puknem od besa jer ništa od toga više nemam.
Ima li neko neki predlog kako da vratim te fajlove?

Hvala

Lazar
03-12-2010, 20:16
nadam se da nisi dirala te particije koje su upropastila... ako nisi imas sanse da vratis 95% podataka ako si nesto radila stavila opet sistem ili druge podatke tu gde su ti bili onda je velika sansa da neces da ih vratis...

x3mwoman
03-12-2010, 20:32
Džabe kad sam masterboot record vratila na nulu, ali one aplikacije koje sam kupila barem mogu ponovo da downloadujem for free, a za ostalo moraću ponovo da se zezam.

mladenu
03-12-2010, 20:47
Prilikom backup-a pade mi fat tabela na disku.
Nikako nisam mogla da pristupim disku, ni na jedan poznati način, tako da sam morala MBR da vratim na nulu i da preinstaliram sistem.
Nisam stigla da uradim backup iTunesa, tačnije aplikacija, muzike, filmova i dr. i sad mi dođe da puknem od besa jer ništa od toga više nemam.
Ima li neko neki predlog kako da vratim te fajlove?

Hvala
Skini ti Hirens Boot, pa nadji tamo Partition Table Doctor i pusti ga da odradi posao... Nije pozeljno igrati se sa MBR-om...Koji HDD imas? Cudi me da tek tako "vrisne"MBR...

Lazar
03-12-2010, 21:33
za iphone imam ja 30gb apps :P tako da to mogu da ti dam a ostalo probaj da spasis :P

x3mwoman
03-12-2010, 21:39
Ma gotovo je to sad, već sam odradila MBR i instalirala W7 od nule. Nije bitno, evo skidam ove aplikacije a ovo ostalo mi je najmanji problem.
Pripremam komp za Mac ;)

@Lazare,
Pisali smo u isto vreme pa ne videh. Alal ti za 30gb apps :)
Opušteno, sve se da vratiti ;)

EDIT:
Da li je ista zajebancija oko instalacije Mac-a na PC ako se instalacija radi sa originalnog diska?
Tačnije ako kupim SL da li će mi i dalje trebati taj boot CD i neki drugi Mac comp da bi odradila instalaciju?
Zna li neko kad tačno izlazi Lion?

mladenu
04-12-2010, 04:25
EDIT:
Da li je ista zajebancija oko instalacije Mac-a na PC ako se instalacija radi sa originalnog diska?
Tačnije ako kupim SL da li će mi i dalje trebati taj boot CD i neki drugi Mac comp da bi odradila instalaciju?

Zajebancija je veca, nego li sa nekog distro-a.. iATKOS, iDENEB, HAZARD... Zato sto nemas kext-ove iliti drajvere i zato sto moras bootloader i kernel sama da odradis...
U svakom slucaju ce ti trebati neki bootloader (citaj BOOTCD), a sto se tice drugog Mac-a, poprilicno sam siguran da moze i bez njega... Pozdrav
A LION ce negde u leto 2011..

noname
04-12-2010, 09:05
EDIT:
Da li je ista zajebancija oko instalacije Mac-a na PC ako se instalacija radi sa originalnog diska?
Tačnije ako kupim SL da li će mi i dalje trebati taj boot CD i neki drugi Mac comp da bi odradila instalaciju?
Zna li neko kad tačno izlazi Lion?

Evo mladenu je dao svoje mišljenje, pa red je i ja da kažem svoje pa ti vidi ;)

Mislim da je tvoje glavno pitanje da li ćeš kupovinom dvd-a moći jednostavno da ga ubaciš u drajv i da odradiš instalaciju. (sorry ako te nisam razumeo dobro, slobodno me ispravi :) )

Odgovor je jednostavan: NE.

Ja od prvog dana predlažem i pozdravljam kupovinu originalnog dvd-a, naročito ako se ima u vidu da je izuzetno jeftin. Ali, sa njim bez nekih dodatnih alata na PC-u ništa ne može da se uradi.

Druga stvar, boot cd ti uopšte ne treba ako koristiš onu metodu koju sam ti ja predložio. Možeš da pokušaš da pronađeš neki boot cd koji će da radi na tvom računaru ali to je posebna priča...

Dakle, ako si u mogućnosti, kupi dvd, uradi kako sam ti predložio sa eksternim drajvom i flešom, ali za to ti je ipak potreban Mac.

Moje mišjlenje, koje je dokazanu i u praksi, je da je cimanje mnogo manje sa retail dvd instalacijama nego sa distroima a rezultat je neuporedivo bolji. U tvom slučaju će 90% ( ako ne i više) sama instalacija da reši problema, a proces je prilično automatizovan.

Što se tiče Liona, kako stoje stvari to će biti korak unazad, bar što se mene tiče, bar na osnovu onih informacija što je Apple izbacio... Moja pretpostavka je da će napraviti milion zaštita, kao što rade i sa iOS-om, te da će instalacija na PC biti otežana do maksimuma. Nadam se da grešim. Verovatno će neka beta da se pojavi već u aprilu ili maju naredne godine a u prodaji ne verujem da će biti pre septembra.

Eto toliko od mene :)

x3mwoman
04-12-2010, 10:33
Prvo, hvala obojici na odgovorima.

@noname,
Da, dobro si razumeo moje pitanje.
Pazi ja sam već skinula retail SL v.10.6.3 i mnogo sam nestrpljiva da ga instaliram :)
Zato sam pitala ako je manja zajebancija sa originalnim OS da idem i da ga kupim, ali pošto je igranka ista onda mi ništa ne znači pogotovo ako ne budem uspela da ga napravim.
Ajde da probam da nađem taj boot cd pošto mi je glupo da maltretiram druge, a već mi se nagomilao i posao i sve se odugovlači bezveze. Vraćam se na početak teme da vidim šta mi sve treba.

Hvala vam svima!!!

Lazar
04-12-2010, 12:00
sacekaj samo do cetvrtka dok izadjem iz obaveza pa ce da se cujemo da ti dam ja na flesci napravljeno to sa macom sto ti treba... ako ti to ne uspe onda ces da vidis sta i kako

x3mwoman
04-12-2010, 12:05
Ajde da probam da se strpim do tad :)
Nego ima li ovde programera, developera, web dizajnera ili kodera koji koriste Mac i na Macu Mozillu? Ima li svih addons-a (firebug, web developer, measureit, colorzila i dr.) za Mac verziju kao i za Win?

mladenu
04-12-2010, 16:22
Ajde da probam da se strpim do tad :)
Nego ima li ovde programera, developera, web dizajnera ili kodera koji koriste Mac i na Macu Mozillu? Ima li svih addons-a (firebug, web developer, measureit, colorzila i dr.) za Mac verziju kao i za Win?
Evo ja sam prozvan, pa da ti potvrdim i kazem da je potpuno isto kao na Win-u... :) ;)
Mada se meni i CHROME DeV svidja u zamenu za firebug... I on moze na Mac OS X-u da fercera.. ;)
A evo ti i bootcd1.5 na ovoj adresi http://www.mediafire.com/?a43a9rw422x20sp (znam da odradjuje posao kao bootCD za AMD platformu...nisam ispitivao za Intel) Ovo spzis na CD, boot-ujrs, pa onda ubacis Retail i zapocnes instalaciju...



Što se tiče Liona, kako stoje stvari to će biti korak unazad, bar što se mene tiče, bar na osnovu onih informacija što je Apple izbacio... Moja pretpostavka je da će napraviti milion zaštita, kao što rade i sa iOS-om, te da će instalacija na PC biti otežana do maksimuma. Nadam se da grešim. Verovatno će neka beta da se pojavi već u aprilu ili maju naredne godine a u prodaji ne verujem da će biti pre septembra.

Eto toliko od mene :)

O kakvim se zastitama radi? :-( Steta...I ja se nadam da gresis! :D Zez...
P.S: ovo citiram sa insanelymac i molim se da bude tako! :D
"This new update will be Identical to 10.6 with added features. Like a Home Screen that can be enabled via a Hot Key allowing a "Splash Screen" of most used applications.

10.7 will still run and act like 10.6 but with added features resembling the iOS UI"

x3mwoman
04-12-2010, 17:25
E hvala ti prijatelju, razlog više da ga puknem :D
Ja nađoh neka uputstva za intel i iBoot koji su koristili za njega, ali treba da nađem i detaljan način kako se prebaacuje retail na flashku ako ne uspem sa onim što mi je dao CJay.
Evo šta sam našla od uputstava, a što mi izgleda korektno ali sada pitanje je koliko je ok.

http://www.makeuseof.com/tag/how-to-install-mac-os-x-on-a-pc-without-using-a-mac/
http://tonymacx86.blogspot.com/2010/04/iboot-multibeast-install-mac-os-x-on.html

mladenu
04-12-2010, 17:36
E hvala ti prijatelju, razlog više da ga puknem :D
Ja nađoh neka uputstva za intel i iBoot koji su koristili za njega, ali treba da nađem i detaljan način kako se prebaacuje retail na flashku ako ne uspem sa onim što mi je dao CJay.
Evo šta sam našla od uputstava, a što mi izgleda korektno ali sada pitanje je koliko je ok.

http://www.makeuseof.com/tag/how-to-install-mac-os-x-on-a-pc-without-using-a-mac/
http://tonymacx86.blogspot.com/2010/04/iboot-multibeast-install-mac-os-x-on.html
Ma pukni ga, nemas sta da izgubis! :D
E pa bas htedoh da dodam Multibeast, ako imas intel procesor! Probaj to! cek, mislim da imam ja kako se to baca na flesku, pa cu da dobacim...
Uffff, ne mogu da nadjem.. :-( Vidi, kako ja kapiram, moras da napravis particiju i da tamo mountujes dmg image koji si dowloadovala i da preko instalacije i disk utility-a odradis RESTORE na flesku (koja je minimum 8GB).. Znam da sam sad napisao masu nedoumica, ali ja to glasno razmisljam... Naci cu ti valjda ja to uputstvo, ako ga ti umedjuvremenu ne iskopas.. :D

noname
05-12-2010, 01:28
E hvala ti prijatelju, razlog više da ga puknem :D
Ja nađoh neka uputstva za intel i iBoot koji su koristili za njega, ali treba da nađem i detaljan način kako se prebaacuje retail na flashku ako ne uspem sa onim što mi je dao CJay.
Evo šta sam našla od uputstava, a što mi izgleda korektno ali sada pitanje je koliko je ok.

http://www.makeuseof.com/tag/how-to-install-mac-os-x-on-a-pc-without-using-a-mac/
http://tonymacx86.blogspot.com/2010/04/iboot-multibeast-install-mac-os-x-on.html

Ako si rešila da radiš uz pomoć boot cd-a, onda ti ne treba fleš već DL dvd. Znači narežeš boot cd i narežeš SL dvd i to je to.
Ako radiš myhack onda ti treba fleš ili eksterni HD.

Jedino ako nemaš DL dvd onda u krajnjem slučaju da se cimaš sa prebacivanjem na fleš iz windowsa ili linuxa, (za ovu prvu opciju tj. boot cd) a uspeh nije baš zagarantovan...

x3mwoman
05-12-2010, 09:52
Pa reših da probam, pa šta bude. Lako je čekati na gotovo, nekad moram i ja to da uradim.

noname
05-12-2010, 11:45
Ok :cool: ništa te u svakom slučaju ne košta da probaš, posebno što imaš na raspolaganju poseban hard disk za instalaciju tako da ne može ništa posebno da se zezne.
'Ajde držim ti palčeve, javi kako je prošlo, ako zapne negde da pomognemo! :)

x3mwoman
05-12-2010, 12:01
Reših da odradim na MSI, počeh sa backupom i nemam šta da izgubim.
E sad tražim kako da odradim retail SL na usb, pošto će suprug nešto kasnije ići do grada pa će kupiti DL dvd, ali hoću da probam i sa usb-om pa ako uspe uspe ako ne onda ću preko dvd-a.
I gledam kako se radi update SL-a, pošto verzija 10.6.4 ima podršku za GX620 koja ima sličnu konfiguraciju kao ovaj moj MSI GX701X.

Jedno znam sigurno, kad god mi đavo ne da mira uvek ispadne naopako - videćemo da li sam u pravu :)

mladenu
05-12-2010, 18:09
Jedno znam sigurno, kad god mi đavo ne da mira uvek ispadne naopako - videćemo da li sam u pravu :)

Nema sta da lose ispadne, jedino moze bios da se resetuje, pa da ti to izgleda naopako, ali to nije nikakav problem... ;) Nista strasno ne moze da te snadje, budi sigurna u to! :D Srecno!

dario-ri
05-12-2010, 23:14
http://www.fileserve.com/list/kSYN72s

skinuo sam sa ovog linka SL i sad sam izgubljen :D
ima tko kakvu pomoc? jel to i boot i SL ili ?
jel radim instalaciju kao za win ili ima neki postupak posebno?

x3mwoman
06-12-2010, 20:07
Jel može neko da mi objasni čemu služi ovaj 6-ti korak pošto ga do sada ovde u temi nisam videla ili možda nisam dovoljno pažnje obratila.

Step 6:
When the ddmac.exe has done its thing...now start a command prompt from Vista and start the "diskpart.exe":
- Execute a "list disk" to find your USB drive, then select it with "select disk 2" where "2" was my USB drive...make sure this is correct for your case!
- Then do a "select partition 1" to select the first (and only!) partition on this disk.
- Then do the magic stuff: "set id=af" to make it have correct ID (else it will not work...)
Exit "diskpart" with an "exit".
This step is done to change the partition id to "AF" which is needed for the USB drive to actually boot.

Radi se o uputstvu za instalaciju Mac OS-a sa flasha

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=144478&hl=ddmac (http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=144478&hl=ddmac)

Još ni počela nisam a već sam naletela na svinjariju u vidu baš tog 6-og koraka koji je u ovom uputstvu na poslednjem mestu tj. posle ddmac-a.
Pogledajte opis problema.
http://img683.imageshack.us/img683/73/svinjarija.jpg

CJay
06-12-2010, 20:35
@dario-ri: skinuo si hazard distro, mozes da pokusas sa njim, srezi na disk, restartuj komp, biraj first boot device dvd i trebalo bi da krene...prethodno napravi particiju na koju hoces da instaliras OSX...pazljivo sa tim...kad pokrenes instalaciju, idi u tools (mislim da je tako, ali nisam siguran, mozda je i utilities), idi disk utility, formatiraj tu particiju u mac os extended, kad se to zavrsi, zatvori disc utility i nastavi instalaciju...imaces dugme "customize" ili "options", tu biras kextove/drajvere za tvoju konfiguraciju, zavisno koji ti je proc i ostalo...

radis na svoju odgovornost, da ne bude sa sam ja kriv ako nesto podje po zlu :P :D

edit: x3m, ovo sluzi da bi ta particija tj. fles na koji si spakovala osx bio/la butabilna...meni je poslo za rukom i bez ovoga...mozda sam ja to prethodno odradio, nisam siguran...

dario-ri
06-12-2010, 20:37
@dario-ri: skinuo si hazard distro, mozes da pokusas sa njim, srezi na disk, restartuj komp, biraj first boot device dvd i trebalo bi da krene...prethodno napravi particiju na koju hoces da instaliras OSX...pazljivo sa tim...kad pokrenes instalaciju, idi u tools (mislim da je tako, ali nisam siguran, mozda je i utilities), idi disk utility, formatiraj tu particiju u mac os extended, kad se to zavrsi, zatvori disc utility i nastavi instalaciju...imaces dugme "customize" ili "options", tu biras kextove/drajvere za tvoju konfiguraciju, zavisno koji ti je proc i ostalo...

radis na svoju odgovornost, da ne bude sa sam ja kriv ako nesto podje po zlu :P :D
imam poseban disk za to pa mi je nebitno...
ali sam skinuo x86 verziju :(
nisam nasao link za x64

CJay
06-12-2010, 20:41
pokusaj sa ovim, nista ne fali :)

x3mwoman
06-12-2010, 20:43
Pa videh ja to u tekstu ali kod njega taj korak ide posle ddmac-a a ovde mi u ddmacu traži da bude AF format.

CJay
06-12-2010, 20:48
Jesi li radila onaj unetbootin prethodno?

Edit: jesi, pretpostavljam...hmmm...a jesi pokusala da odradis ovu tacku 6 pa onda ddmac? Vidi sta ce u tom slucaju da ti kaze...meni je proradilo bez cmd-a, ne znam kako pa i ne mogu tacno da ti kazem kojom redom treba...

x3mwoman
06-12-2010, 20:52
Jesam, sledila sam te korake. A sada tražim ovaj diskpart.exe fajl pa prvo njega da odradim pa onda ddmac. Jebem ti uputstvo!

mladenu
06-12-2010, 20:55
Jesam, sledila sam te korake. A sada tražim ovaj diskpart.exe fajl pa prvo njega da odradim pa onda ddmac. Jebem ti uputstvo!

:D Dobra si! :D Maaa, bez nervoze, zato ja ta uputstva uvek prihvatam sa rezervom.. Mnogo puta sam bio sa kucistem nadomak prozora! :D:D:D Prepoznajem sebe.. :D Samo polako..
Citao sam na onoj adresi na kojoj je izvorno uputstvo, zale se ljudi da im ne polazi za rukom...

x3mwoman
06-12-2010, 21:48
Butabilan flash - nabutam im ga majke!

noname
06-12-2010, 22:06
Samo sad odradi diskpart.exe i ništa ne brini!
Ja sam već nekoliko puta rekao da to prebacivanje na fleš nije baš naivna stvar a naročito sa ddmac-om... Ali šta je tu je, odradi tako kako si počela i gotovo ;)

mladenu
06-12-2010, 22:10
Butabilan flash - nabutam im ga majke!
:facepalm::D:D:D e, luda si, zivota mi moga! :D:D:D

x3mwoman
06-12-2010, 22:16
@noname,
Odradila sam ponovo pocevsi od CMD. Ma zezam se ja vise nego bilo sta drugo :)
Niko se naucen nije rodio ;)

@mladenu,
Znam ;)
To mi svi svakodnevno govore. Moja majka ima obicaj da kaze "Lud, luda, pa na ludi kolo vodi!".

EDIT:
Ponovo ista priča :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

mladenu
06-12-2010, 23:16
@mladenu,
Znam ;)
To mi svi svakodnevno govore. Moja majka ima obicaj da kaze "Lud, luda, pa na ludi kolo vodi!".

EDIT:
Ponovo ista priča :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
Majka ti mudro zbori! ;)
Jbg.. znaci nece?! Jel te zeza 6 korak ili nesto drugo? Jedino da odem do virtualbox-a i linuxa, pa da "upalim" windows i vidim sta koci...
Evo, da ti olaksam, nisi ni ti jedina sa frkom ovde.. Ja sam upropastio danas bar 10 DVD DL pokusavajuci da sprzim RETAIL... To mu dodje skoro vrednost novog rezaca! :D I zato pamet u glavu, nix Pioneer, only OPTIARC! ;) :D

x3mwoman
06-12-2010, 23:24
Ma da, hebeni 6 korak :)
Ali kako kaže naš narod "Ne hebe ubav nego uporan/na" :D

Veruj mi da bi ja na tvom mestu spržila ceo računar ;)

zule73
06-12-2010, 23:42
mislim da postoji problem i u toj poslovici.ponekad cak ni uporan ne zavrsi posao...
tako da...
ne znam sta da ti kazem a da te utesim!
: D

mladenu
06-12-2010, 23:42
Ma da, hebeni 6 korak :)
Ali kako kaže naš narod "Ne hebe ubav nego uporan/na" :D

Veruj mi da bi ja na tvom mestu spržila ceo računar ;)

Paaa, paziii, letele su graficke, harddiskovi, ali ceo komp sa 6-og sprata....Nekako mi je kabasto i opasno po zivot prolaznika! :D

Nas narod je bas vispren! ;) :D:D:D

x3mwoman
06-12-2010, 23:43
Ma opušteno, ko babine grudi ;)
Napraviću ga ja... Pa makar i u staračkom domu, samo se nadam da neće sise baš toliko da mi visnu :D

EDIT:
Uspela sam da ubijem flashku uz pomoć MacDrive-a, ali zato volim Transcend jer možeš odmah da uradiš recovery preko njihovog sajta :)

EDIT AGAIN :)
Šta god mu radila neće, izbacuje mi isti problem sa slike odozgo. Probala sam i diskpart i MacDrive i opet isto.
Baš mu je slatko da me zeza, ali ne zna sa kakvom budalom ima posla :D

noname
07-12-2010, 09:42
Da li imaš neki eksterni hard disk? Ako imaš probaj ceo proces da odradiš na njemu (napravi jednu particiju, ako možeš prvu na njemu, samo za kopiranje). Meni se događalo da restore isto tako zeza sa flešom a na hard disku je prošlo bez problema...

Takođe probaj da taj fleš potpuno izbrišeš sa nekim alatom za particije. Znači ne ono format iz windowsa već delete partition ili tako nešto pa onda napravi novu fat32 particiju na njemu i probaj ponovo sve kako piše u uputstvu (znači diskpart posle svega itd. a eventualno ako i to ne upali ponovo izbriši particiju kao što sam ti rekao i kad praviš fat32 uradi tada set id=af)

Da li si čisto probe radi pokušala da pokreneš taj fleš što si pravila? Znači sa boot cd-om da ga boot-uješ? Čisto da vidiš i tu kako se ponaša...

x3mwoman
07-12-2010, 12:30
Imam eksterni hdd i moraću da odradim sa njega jer sam tek sad videla da je .iso SL 7.56gb a fleška je 7.46gb.
I može da se desi da je to i bio problem sve vreme.
Radila sam tako kao što si napisao i odmah sam prilikom pravljenja fat32 podesila id na AF, ali koliko se meni čini glavni problem je izgleda nedostatak mesta na flashu.
Slučajno sam restartovala sistem dok je flash bio u usb-u i izbacio mi je boot ekran.

Sad ću da prebacim sve sa eksternog hdd-a i da probbam sa njim.
Samo mi nije jasno zašto pravim particije na eksternom hardu?
Hard je od 320gb, pa me interesuje jel trebam da pravim jednu particiju za boot CD, a drugu za iso fajl a u biosu da stavim da se bbutuje sa usb-a ili je nešto drugo u pitanju?

noname
07-12-2010, 13:08
Pa to je verovatno bio problem... Što se tiče particija, ne treba ti za boot cd već samo za iso, recimo od nekih 10ak GB, čisto da ti ostatak hard diska ostane u upotrebi a ako tako uradiš onda može da ti taj prebačen iso ostane tu neko vreme u slučaju da ti zatreba za neke popravke ili nove instalacije...

x3mwoman
07-12-2010, 13:38
Hvala na brzom odgovoru.
Imam još jedno pitanje. Da li je pametnije instalirati 10.6.3 pa ond uraditi update na 10.6.4 (odgovara MSI-u iz iste serije kao moj GX620) ili skinuti 10.6.4 i njega instalirati?

CJay
07-12-2010, 14:34
Sto se tice particija na eksternom hdd-u, win 7 ne dozvoljava da formatiras u FAT32 ako je disk veci od, mislim, 30 GB...mozes uz pomoc nekih alata, ali to je komplikovano i dugo traje, pa je jednostavnija metoda iz samog Win-a, tacnije disk management-a...

x3mwoman
07-12-2010, 15:39
Kog formata treba da bude particija na koju se instalira Mac OS? Fat32 ili HFS+?

Lazar
07-12-2010, 15:46
HFS+ za mac obavezno

mijalkocar
07-12-2010, 15:47
HFS+.......

x3mwoman
07-12-2010, 15:52
E u pm, nijedan alat koji imam nema HFS+ kao format.

Lazar
07-12-2010, 15:55
sama instalacija mac-a ti nudi disk partition ili tako nesto sa kojom pravis particije i lepo iznapravis tamo i fat za ostale i HFS+ za mac...

x3mwoman
07-12-2010, 15:58
Misliš iz Disk Utility-ja?

EDIT:
I NEED A BRAIN FORMAT :)

Lazar
07-12-2010, 16:05
da disk utility

sta ces ne znam napamet svi programi kako se zovu :P

ja sutra imam ovaj sugavi kolokvijum iz racunarskih mreza pa ako ne napravis mozemo da zavrsimo da ti dam na neki fles od 16gb ovo sto ja imam... ja prekosutra mora pravim jednom drugu mac posto ce mo da pocnemo da radimo iphone programiranje za nekog lika...

x3mwoman
07-12-2010, 16:18
E hvala ti!
Srećno na kolokvijumu, držim fige da ga rasturiš ;)
Sutra navrati na forum pa ćeš videti jesam li i šta uradila i ako nisam onda ćemo se lepo dogovoriti šta i kako.

noname
07-12-2010, 16:48
Hvala na brzom odgovoru.
Imam još jedno pitanje. Da li je pametnije instalirati 10.6.3 pa ond uraditi update na 10.6.4 (odgovara MSI-u iz iste serije kao moj GX620) ili skinuti 10.6.4 i njega instalirati?


Ne znam odakle ti ta informacija za 10.6.4 i kompatibilnost sa tim msi gx620 i kakve sad to veze uopšte ima :confused:, ali u svakom slučaju stavi 10.6.3 a onda recimo update na 10.6.5...

Što se tiče particija, dobro ti je Lazar rekao moći ćeš sve to da formatiraš sa disk utilitijem kada jednom počneš instalaciju, ALI moraš na tom tvom hard disku na kome želiš da instaliraš Mac-a da ostaviš jednu particiju za njega i obavezno mora da bude formatirana u fat32, jer inače neće disk utility uopšte da je vidi. Znači ne unallocated, ne ntfs i slično nego baš fat32.

Onda naravno kada dođeš do install menija, u disk utilitiju odabereš tu particiju i formatiraš je u hfs+ odnosno u Mac OS Extended (Journaled).

x3mwoman
07-12-2010, 19:10
Pa nasla sam na onom linku na kom ima spisak kojoj verziji Mac OS-a odgavara koja konfiguracija. A pitala sam zbog toga sto je mozda ta vrzija kompatibilnija sa mojim MSI-em jer je hardver kod gx620 i ovog mog slican. U svakom slucaju cu te poslusati.

Pa to sam i htela da pitam, posto procitah ovde u temi da Mac OS ne prepoznaje NTFS format. To mi je bilo bitno, hvala.
A za ovo formatiranje i particionisanje iz disk utility-ja sam shvatila citajuci uputstva za instalaciju.

Samo izgleda da necu mrdnuti sa mrtve tacke jer sta god uradila, a probala sam skoro sva upitstva, ne mogu da dodelim AF ID ovoj particiji na externom hardu. Tacnije ponavlja mi se isti problem sa slike odozgo. Pomislila sam da ddmac nece da radi na win 7 pa sam presla na xp, probala sam sve sto sam nasla na netu.

Ajde da vise ne bombardujem samo ja temu, hvala vam svima na pomoci. Ako nesto uradim javljam.
Hvala jos jednom!


Sent from my iPhone using Tapatalk

mladenu
07-12-2010, 21:58
Najbolje za pravljenje svih vrsta particija ti je GPARTED..skines iso, pomocu unetbina ga stavis na flesku, boot-ujes i pravis sta ti volja! ;)

x3mwoman
07-12-2010, 22:01
Hvala za info i to cu da probam ;)

EDIT:
Nakon dva dana drndanja iskustvo je sledeće. Noviji Transcendovi prenosni uređaji u vidu flash memorija i hdd-a, u mom slučaju Jet Flash oba, imaju neku vrstu zaštite i ne dozvoljavaju da im dodeliš ID.
Elem, uz pomoć GPARTED napravim aktvinu particiju FAT32 kojoj uspem da dodelim ID AF ali na običnom WD hardu, ali kad sam došla do DDMAC koraka opet isti problem.
Nema šta nisam probala u ova dva dana, prateći i čitajući forume, uputstva i savete ali da se uhvatim za onu mušku stvar, da je imam, osušila bi se. Moram da počnem da nosim pincetu za svaki slučaj :D
Tako da i dalje ne mrdam sa mrtve tačke.

Sent from my iPhone using Tapatalk

noname
08-12-2010, 00:46
To sam te već pitao ali hajde još jednom: kada pokreneš taj disk što si napravila da li bilo kakvu poruku izbaci ili grešku ili se restartuje? Šta se događa?


P.S. Pretpostavljam da si probala nešto tipa

create partition primary size=8880 id=af

posle svega, kao što piše u onom prvobitnom uputstvu?

x3mwoman
08-12-2010, 00:57
Ja mislim da sam ti odgovorila na to, ako nisam sorry. Digne boot ekran i ceka da mu dam neku komandu.

Jeste, probala sam sve po tom uputstvu i na kraju, nakon unetbootina i neuspesnog ddmac-a i na pocetku.

U potpisu
"Plati pa klati"


Sent from my iPhone using Tapatalk

noname
08-12-2010, 01:05
Pa dobro, mislim da tu više ne može ništa da se uradi, nažalost, kad neće neće :(

Jedino preostaje da vidiš sa tim Lazarovim flešom kako se ponaša, kao što sam ti na samom početku i predložio... Činjenica je da sve te varijante koje postoje za restore ili kopiranje podataka iz windowsa ili linuxa ne rade uvek kako treba, baš iz razloga što se tu manipuliše sa hfs+, odnosno Mac-ovim formatom...

U svakom slučaju svaka čast za upornost i trud :cool:

x3mwoman
08-12-2010, 01:23
Ma znam, nego ne volim sve na gotovo.
Jeste da nemam ama bas nikakvog iskustva sa Mac OS i da sam bila dosadna ovih dana povodom istog, zbog cega se duboko izvinjavam svima, ali vrlo sam uporna kad nesto zelim i kad me zanima.
Jedno tri, cetiri dana sam samo citala forume pa onda krenula da primenjujem sve sto sam procitala.
Ali da mi ama bas nista ne uspe i ne podje za rukom prosto mi je nemoguce.
Jedino sto mi pada na pamet je da ova verzija ddmac-a koju imam ne valja.

Videcu to sa Lazarom kad decko bude slobodan.
Jednostavno nisam mogla i htela da sedim skrstenih ruku.

Nego koliko vidim smesi mi se neki Mackbook :)

Hvala jos jednom i izvinjavam se zbog onih psovki i zajebancija ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

noname
08-12-2010, 01:33
Ma opušteno, baš nam je falila ženska ruka u ovoj temi :D

Nego, što se tiče ddmac-a, to je praktično gui varijanta i to za windows one čuvene unix/linux dd komande. Ako budeš u prilici da to nekako odradiš iz linuxa verujem da ćeš biti uspešnija a postoji i dd za windows varijanta ako i dalje želiš da pokušavaš iz windowsa (što ti je pretpostavljam jednostavnije nego da sada instaliraš linux i sl.)

x3mwoman
08-12-2010, 01:39
He, he, he ;)

Ne smem da pomenem Linux u kuci jer sam jednon prilikom instalacije istog obrisala 300gb podataka sa harda koje je moj dragi skupljao godinama.
Hteo je da me lincuje :D
On kuka od muke a meni smesno :)

A da cu pokusati ponovo, hocu sigurno, ali iz Windowsa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

noname
08-12-2010, 01:45
:eek: :D

Mislim da se to dogodilo barem jednom svakome od nas :D

Ako želiš dalje da se baviš dd-om onda pogledaj ovaj link:


http://www.chrysocome.net/dd

U svakom slučaju budi pažljiva sa tom komandom, da ne bi opet naparavila neku havariju :D

x3mwoman
08-12-2010, 01:48
Aaaa nece majci to dva puta da mi se desi. Jednom je sasvim dovoljno za nauk.
Hvala za link pogledacu ujutro ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

x3mwoman
08-12-2010, 16:47
Jel znate nekog iz Niša ko zna da instalira Mac OS na PC i još bolje ko to radi profi za pare?

Lazar
08-12-2010, 18:46
znam nekog ko ima instaliran ali ne radim za pare(bar nisam do sad) :P

sad kad sam zavrsio ovo cudo i mozemo da se dogovorimo nesto :P

mladenu
09-12-2010, 13:38
"Spucao" sam i RETAIL verziju i update-ovao je na 10.6.5... ;) Samo da javim! :D Ovo nije udaranje zazubica, vec zelim da podelim srecu sa vama, a i da prenesem iskustvo, pa i pomognem svakome kome to treba... Sve najbolje! :)

@http://www.isrbija.net/customavatars/avatar9211_5.gif (http://www.isrbija.net/member.php?u=9211)x3mwoman (http://www.isrbija.net/member.php?u=9211)
Poslusaj me i sprzi double layer, neuporedivo je lakse...

noname
09-12-2010, 13:58
E pa bravo! :vb_cheers:

Ne bi bilo loše da napišeš koja je tvoja konfiguracija u slučaju da neko poželi da to proba na svom hardveru a da ne traži po temi informaciju ;)

mladenu
09-12-2010, 14:22
E pa bravo! :vb_cheers:

Ne bi bilo loše da napišeš koja je tvoja konfiguracija u slučaju da neko poželi da to proba na svom hardveru a da ne traži po temi informaciju ;)

Hvala, naravno da cu napisati! Provalih da ona fora oko stuck key-a tastature ima direktne veze, mada je nelogicno, sa VoodooHDA.kext-om... Pravi izbor pomenutog drajvera i tastatura radi savrseno... Cudna manifestacija... :D

x3mwoman
09-12-2010, 16:43
Života ti tvoga a i moga :D napiši šta si uradio do detalja!

mladenu
09-12-2010, 17:09
Života ti tvoga a i moga :D napiši šta si uradio do detalja!
Aj sto je moj zivot u pitanju, ali aaaaakoooo je i tvoj onda nemam izbora! :D Samo jedna napomena.... ja imam AMD platformu...Da bi ljudi znali koju "krntiju" ja koristim za testiranje, evo da izdeklamujem:

Mobo:Gigabyte GA-M61SME-S2L (nForce405 chipset)
CPU:AMD Athlon X2 Dual Core 4000+
RAM: 2GB DDR2 @ 800MHz
Grafika int. GeForce6100 (ne radi akceleracija, sto je i ocekivano, zato sam u potrazi za nekom Nvidia-om)
DVD:Pioneer DVR 116D (skrnavi, posto ocajno reze DVD DL-e)
^^^^^^^ Evo i ovde mi se rezac ruga!!! :D:D:D:D^^^^^^^^
To je to!
Ako ovo pase, ja cu objasniti kako sam odradio posao... ;)

x3mwoman
09-12-2010, 22:05
Hvala ti ;)

Odustala sam za sad dok ne zavrsim posao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iSpirit
11-12-2010, 13:32
Koji Mac za intel da instaliram na mom famoznom Dell Inspirion Mini 10v?
Imam : iAtkos,iDeneb,SnowLeo i imam retail 10.6.3
Uzgred,sve sam probao...instalira program ali kernel panic me zezne....ja verujem da ne stiliram ono sto bi trebao...jel moze neko da mi napise sta tacno da stikliram...sve recimo od disk options...kako sta sa hardom?izdelio sam particije c:20gb,d:20gb,e:100gb
Hteo bih na c mac,na d vistu...pomoc pleaseeee

noname
12-12-2010, 11:13
Hajde još jednom da pokušamo da instaliramo tog Mac-a na minija :D

Ja sam ti jedno 2-3 puta rekao kako i šta i dalje ostajem pri tome da je retail way to go sa Dell Mini 10v ali nema veze. Evo mog predloga:

Pokušaš recimo sada sa nekim Leopardom, najbolje recimo iDeneb-om. (Nisi rekao kojeg imaš a ja pretpostavljam da je 10.5.6) Odabereš recimo, kada dođeš do customize, ICH fixed, 1 Cpu fix i Voodoo kernel. I to je dovoljno.

Samo jedna mala napomena. Ako ti nije do sada nikako uspevalo, ako si u mogućnosti, tj. ako nemaš nikakvih podataka na netbooku, da napraviš od nule particije i da staviš da bude GUID partition table. Takođe ne bi bilo loše da ostaviš malo više za Mac-a, bar 30GB jer ćeš to posle malo teže da promeniš a znam sigurno da ćeš 20GB veoma brzo da popuniš.

Kada instaliraš i kada pokušaš da pokreneš instaliranog Mac-a bez dvd-a a on slučajno izbaci kernel panic ti prekini boot sa f8 i kucaj -v -x. Uz malo sreće (i upornosti) bi trebalo da dođeš do gui-a.

Kada dođeš jednom do Mac-a ti onda pokreneš sledeći app:

Za iSpirita :) (http://netbook-installer.googlecode.com/files/NetbookInstaller%200.8.4%20RC1.app.zip)

(Naravno to možeš odmah sada da skineš i da staviš na neki fleš)

Samo podesi gore na vrhu svoj target (odnosno Mac-ovu instalaciju) i on bi trebalo sve da ostalo odradi za tebe)

Uz malo sreće posle restarta bi trebalo da bez ikakvih problema uđeš u Mac-ov GUI i da uglavnom sve radi kako treba.

Moj predlog dalje je da onog momenta kada dođeš do radne Mac-ove instalacije, pogledaš onaj moj prvi link od pre par meseci, i da napraviš fleš za retail SL instalaciju, čisto da ti se nađe ako rešiš da radiš Snow Leoparda posle ovog Leoparda ;)

Eto toliko za početak, mislim da ako uradiš tačno ovako kao što sam ti rekao za iDeneba, instalacija bi trebalo da uspe... Samo malo budi uporniji sa tim -v -x...

Pozdrav i srećno! :)

mladenu
14-12-2010, 22:17
Da javim da sam ubacio i neku "izbunarenu" XFX NVIDIA 7300GS grafiku i da QUARTZ i sve ostalo radi kako treba... Mislim i na rezoluciju... Posle update-a na 10.6.5 nece raditi natit, nvenabler, ni nvinject kext-ovi, ali zato savrseno radi EFI string-s metod... ;)

Satyr
15-12-2010, 19:00
ja na moj laptop jednostavno ne mogu da stavim OSX
u pitanju je Asus N61JV:
Mobile Intel® HM55 Express Chipset
Core i3
nVidia 325M GT
4 GB DDR3
16" LED

Jel može malo pomoći :/

CJay
15-12-2010, 19:29
ja mislim da tebi problem predstavlja graficka karta...nisam 100% siguran, ali na nju tipujem, posto mislim da ovo ostalo ispunjava uslove za instalaciju OS X-a...sacekaj nekog iskusnijeg da se javi, ali...hmmm...neka bude 70% da sam siguran da je grafika...

noname
15-12-2010, 20:36
CJay ne verujem da je grafika u pitanju jer je ogroman broj nVidia kartica podržan pa i ova... Pre će biti da je i3 procesor. Mora da se koristi busratio za takozvane "nepodržane" procesore. Ali prvo da se Satyr javi i da kaže šta je tačno pokušavao, tj. koju metodu, da li retail ili distro.

U potpunosti se slažem da konfiguracija ispunjava uslove za Mac OS X, retail bi tu savršeno dobro završio posao.

CJay
15-12-2010, 20:55
ja sam kao nesto guglao i nisam nasao za ovu karticu da moze...hm...znam...moj gugl ne radi kao vaš! :D

noname
15-12-2010, 21:27
Hehehe, ne pomaže tu google! :D

Moraš prvo da imaš filling za osećaj pa onda sklonost ka afinitetu da bi nešto pronašao na googlu! :D

Šalim se naravno, stvar je u tome da je sa update-om 10.6.2 i ostalim posle njega zaokružena skoro cela paleta nVidia kartica, ako ništa onda onih novijih a ova spada u tu kategoriju.

Ako bi recimo otišao na nVidia sajt da tražiš drajver za neku kartu izbacilo bi ti recimo da ne postoji za taj sistem itd., međutim u praksi se pokazalo da se sa vrlo jednostavnim fixem ta ista grafička pokrene jer se sam drajver već nalazi u sistemu...

Satyr
15-12-2010, 23:35
CJay ne verujem da je grafika u pitanju jer je ogroman broj nVidia kartica podržan pa i ova... Pre će biti da je i3 procesor. Mora da se koristi busratio za takozvane "nepodržane" procesore. Ali prvo da se Satyr javi i da kaže šta je tačno pokušavao, tj. koju metodu, da li retail ili distro.

U potpunosti se slažem da konfiguracija ispunjava uslove za Mac OS X, retail bi tu savršeno dobro završio posao.

Pokušavao sam iDeneb, nekoliko verzija 10.5.x, i nekoliko VMware fajlova.
Mada nisam pokušao nijedan 10.6.x, možda bi sa ovim uspelo??

CJay
15-12-2010, 23:45
Hehehe, ne pomaže tu google! :D


Ma nisam ja ni trazio na nvidia sajtu ili tako nesto...toliko sam do sad naucio iz ovih milion fail pokusaja...to guglanje sam vise mislio onako u kontekstu, ne kao sam google :)

:vb_cheers:

@Satyr, pokusaj sa instalacijom SL retail, 10.6.2 recimo...noname kaze da bi ona trebala najbolje da radi, a i ja mislim isto...nije budzena dodatno, malo je komplikovanija instalacija u odnosu na distroe ali nije nista strasno...

Satyr
15-12-2010, 23:57
samo mi treba jedno objašnjenje, šta je SL, a šta distro?

CJay
16-12-2010, 00:22
SL je Snow Leopard a distro su ti poput iDeneb-a, iAtkos-a i slicno...razlika je sto su distroi preradjivani da bi mogli da rade na PC-u na hardware-u nepodrzanom od strane apple-a, dok je Snow Leopad "untouched" ali i on sad podrzava dosta non apple hardware-a, uz malo tweakovanja, naravno...

Satyr
16-12-2010, 01:41
skidam 10.6.4
skinuće se do jutra, tako da sutra javljam rezultate.
hvala za info :)

mladenu
16-12-2010, 13:15
Molio bih da mi neko nesto proveri.. Elem, posle update-a iTunes na 10.1.1 imam problem da udjem u PREFERENCES (ALT+,) Nisu mi dostupna podesavanja i kada kliknem na neku od ikonica nestane mi prozor i mogu jedino da ga zatvorim na (ALT+.) Dakle, ima li neko ovaj problem?

kota
17-12-2010, 11:46
Satyr skini Iatkos s3v2 (10.6.3) meni je prosao iz prve na A52jc. Sve radi osim grafike koja je problem zbog optimus tehnologije...

Satyr
18-12-2010, 15:37
ah, malo kasno si mi reko, a možda i ne

elem, skinuo sam 10.6.4 ali VMware
kada sam odradio ekstrakt dobio sam .lck fajl
šta sad sa tim?

kota
18-12-2010, 21:23
Jao pojma nemam... Meni uopste nije jasno kako sam uspeo i ovaj da stavim. Ne razumem se ja nista specijalno oko OS-Xa... Ako uspes nesto sa grafikom da uradis pisi pa da pocnem opet da se bakcem...

zexx0r
24-12-2010, 23:12
Okej, treba mi pomoć :)

Ortak nikada nije imao svoj kompjuter, pa je danas kupio ASUS K50IJ-SX168 iz Gigatrona.
Pošto mi je dobar ortak, dozvoljavam mu pristom MacBooku i već se naučio pomalo kako da radi na OS Xu i ja ne bih hteo da se cima nekom Windows 7icom, već da mu nabacim hackint0sh.

Pošto nemam previše vremena za istraživanje sada, molio bih nekog da mi napiše kako ovo da uradim. :) Našao sam na ovom linku da je podržan laptop za OS X 10.6.4, što je odlično, ali ne znam odakle da nađem download iAtkos S3 v.2 ... Help?? :)

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.6.4/Portables#K50_IJ

noname
24-12-2010, 23:43
Evo jednog od linkova gde mogu da se nađu MU linkovi za iAtkos s3 v2:


http://www.filestube.com/534001cc30cb6d9a03ea,g/iATKOS-S3-version2.html

Samo mala npomena što se tiče tog laptopa: na njemu je GMA 4500M grafička koja nije podržana, tj. može da se pokrene ali neće imati QE/CI.

zexx0r
24-12-2010, 23:56
Pa koja mi je onda svrha instalacije istog? :( Mislim...
Cenim da će nekad hteti da odgleda film, ne znam, flash sajt, jedno drugo...

Koliko je korisno instalirati ga?

noname
25-12-2010, 00:06
Pa ja lično ne bih instalirao Mac OS X na laptop na kome je bilo koja varijanta 4500 ali to sam samo ja jer sam ja ipak za vanila varijantu, znači samo podržan hardver ili ne pokušavati :D
Može da se izvede da se gledaju filmovi sa quicktime-om i perian,mpeg i wmv kodecima, možda će moći da prođe i youtube sve dok nije neki HD video, iWork i iLife možda neke starije verzije i sl... Ako mu sve to nije preveliko cimanje onda neka proba da instalira.

zexx0r
25-12-2010, 13:59
Njah... to bi značilo da ja moram da se cimam oko njegovog laptopa, ne on :)
A pošto mene sve to mrzi... xD nevermind :D

Hvala na odgovoru enivej :)

houska
30-12-2010, 06:06
dobar dan zanima me posto ne kontam bio sam na stranici kompatibilnih drivera i to ali ne kontam gdje bi se moj nalazio ? moj laptop je hp pavilion dv6 2160-em dali tko zna dali bi mogao da instaliram mac os na mom laptopu kao dual boot i link mi dat ako nije problem i tutorijal neki skinuo sam leopard i nece nesto nije jednostavno kao na windows :D lep pozdrav

noname
31-12-2010, 12:44
Da, jeste malo komplikovanije :brickwall:

Izbaci detaljnu konfiguraciju svoj kompjutera, i napiši šta si radio i kako, tj. koji si distro koristio i slično.

fanste
31-12-2010, 15:23
Instalirao bih na moj Desktop Intel Quad Core, ali me zanima da li ce biti problema nekakvih s obzirom da imam legalan Windows 7 a radio bih kao dual boot?

houska
02-01-2011, 13:46
Da, jeste malo komplikovanije :brickwall:

Izbaci detaljnu konfiguraciju svoj kompjutera, i napiši šta si radio i kako, tj. koji si distro koristio i slično.
hvala na brzom odgovoru jel ovo trebas mozda kopirao sam iz everesta
Matična ploča:
Procesor DualCore Intel Core i3 330M, 2133 MHz (16 x 133)
Naziv matične ploče Hewlett-Packard HP Pavilion dv6 Notebook PC
Chipset na matičnoj ploči Intel Ibex Peak-M PM55, Intel Ironlake-M
Sistemska memorija [ TRIAL VERSION ]
DIMM1: Micron 16JSF25664HZ-1G4F1 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz) (5-5-5-14 @ 380 MHz)
DIMM3: Micron 16JSF25664HZ-1G4F1 [ TRIAL VERSION ]
Tip BIOS-a Insyde (01/05/10)

Grafika:
Grafička kartica NVIDIA GeForce GT 320M (1024 MB)
Grafička kartica NVIDIA GeForce GT 320M (1024 MB)
3D akceleratorski čip nVIDIA GeForce GT 320M
Monitor AU Optronics B156XW02 V2 [15.6" LCD]

Multimedija:
Zvučna kartica IDT 92HD75B3 @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller [B-2]
Zvučna kartica nVIDIA HDMI @ nVIDIA GT216 - High Definition Audio Controller

noname
02-01-2011, 18:39
Jeste, to je to. Po ovome što vidim, na njega definitivno može da se instalira Snow Leopard i sve bitnije stvari bi trebalo da rade.

E sad što se tiče tutorijala, mislim da ti ne treba, ako imaš pristup nekom Mac-u probaj neku retail varijantu, a ako ne onda jednostavno nabavi negde iAtkos s3 v2 i probaj sa njim. Pošto imaš i3 procesor, ako ti bude kočilo na boot-u tj. izbacivalo kernel panic, treba da kucaš sledeće:

busratio=16 cpus=1 -v arch=i386

To bi trebalo da pogura boot u slučaju KP-a.

@fanste

Nisam razumeo pitanje pa ako bi mogao da napišeš detaljnije šta i kako?

houska
02-01-2011, 23:05
Jeste, to je to. Po ovome što vidim, na njega definitivno može da se instalira Snow Leopard i sve bitnije stvari bi trebalo da rade.

E sad što se tiče tutorijala, mislim da ti ne treba, ako imaš pristup nekom Mac-u probaj neku retail varijantu, a ako ne onda jednostavno nabavi negde iAtkos s3 v2 i probaj sa njim. Pošto imaš i3 procesor, ako ti bude kočilo na boot-u tj. izbacivalo kernel panic, treba da kucaš sledeće:

busratio=16 cpus=1 -v arch=i386

To bi trebalo da pogura boot u slučaju KP-a.

@fanste

Nisam razumeo pitanje pa ako bi mogao da napišeš detaljnije šta i kako?

izvini sto te mucim, nemam pristup nekom macu probat cu skinut iatkos a kako da napravim dual boot ocu ostavit windows 7 takodjer znaci samo instaliram na drugu particiju i to je to? lep pozdrav

fanste
03-01-2011, 02:46
@noname Instalirao bih Leopard na PC na kome imam legalan Windows 7.. Pravio bih dual boot.. Da li mogu da imam problem zbog legalnog Windowsa? :)

Byakuya
03-01-2011, 03:34
naravno da ne...ali mozda imao problem zbog nelegalnog snow leopard :D

noname
03-01-2011, 11:57
@noname Instalirao bih Leopard na PC na kome imam legalan Windows 7.. Pravio bih dual boot.. Da li mogu da imam problem zbog legalnog Windowsa? :)

Pretpostavljao sam da ćeš tako nešto da uradiš ali bolje je bilo da pitam nego da nagađam! ;)
Reče ti Byakuya, neće biti nikakvih problema ako ti je legalan windows, osim što ćeš možda morati da radiš repair jer koliko vidim imaš windows7 ali o tom potom...

@houska

Nema nikakvih problema, pitaj slobodno! :)

Odgovor je sličan kao @fanste, ako imaš već instaliran windows7, onda jednostavno napraviš negde na hardu particiju za Mac-a i na nju jednostavno instaliraš Mac-a. Bilo bi veoma poželjno da tu particiju formatiraš nekim alatom ili iz samog windows-a u fat32. Posle kada dođeš do Mac install menija onda nju formatiraš u hfs+ i to bi bilo to.

Kada završiš sa instalacijom, pojaviće ti se meni da biraš Mac ili win, ali u praksi se pokazalao da često windows neće da se podigne, tj potrebno je da se uradi repair.
E sad du nastaju mali problemi jer kada uradiš repair windows-a onda naravno gubiš Mac bootloader (chameleon), pa ćeš morati opet da njega povratiš ili jednostavno da napraviš da ti ta Mac-ova particija bude aktivna i to bi trebalo da bude to. Možda ti ovo sve deluje malo komplikovano ali u većini slučajeva je neophodno da se uradi...

fanste
03-01-2011, 12:27
Stavio bih ja i legalan, sta je to 35 evra ja mislim...

noname
03-01-2011, 12:31
Da, on je baš povoljan, međutim da bi koristio taj legalan moraš da imaš hardver koji je podržan i onda da radiš neku od retail metoda. I to je uvek najbolja varijanta. :)

bekurgato
04-01-2011, 14:14
Zeleo bih da se zahvalim noname na savetima i prvenstveno Byakuya koji mi je "doktorski" instalirao Snow Leoparda (http://www.isrbija.net/member.php?u=91). Deckonja kao da ima dvadeset i kusur godina iskustva u radu sa racunarima, a ne zivota kako je sve to profesionalno odradio. Stavio mi se na raspolaganje i posle instaliranja da ga zovem da dodje i da ispravi ako treba nesto, ali je sve ustelovao tako da sam ga pozvao samo da se zahvalim na svemu. Zato, ko nece da se cima i lupa glavu oko kextova i ostalih zaje8ancija, neka se javi njemu... Hvala jos jednom :)

houska
04-01-2011, 19:04
noname jel ti problem mi dostavit neki dobar torrent tog iatkosa sta si mi pricao posto skidam ovaj pise da ce za 1 sedmicu bi gotovo to je strasno :D

noname
04-01-2011, 20:14
Pogledaj u ovoj temi moj post na prethodnoj strani (#1120), tu imaš MU linkove. Ubaci ih u JDownloader i trebalo bi relativno brzo da skineš.

houska
06-01-2011, 17:27
sprzio na dvd i isao bootat i prilikom bootanja pritisnem enter ili f8 izabrat i odma mi se pojavi ovo gore s leve strane i restarta se i nemogu instalirat uopce nista evo slike sta da radim ?
http://img831.imageshack.us/i/img0211jn.jpg/
pise ovo
efi_inject_get_devprop_string NULL trying stringdata

sta da radim?

noname
06-01-2011, 19:39
Pa može nekoliko različitih stvari da se proba...
Za početak jedno pitanje: da li uspeš da prekineš boot sa f8? Znači ideja je ne odmah da pritisneš f8 već malo da sačekaš (neki sekund) kada se pojavi tekst na ekranu.

Ako to uspeš onda probaj da ukucaš ono što sam ti preporučio par postova iznad (busratio...).

Takođe bi valjalo da malo prečešljaš bios i da vidiš da li ti je tamo uključen ahci, da li ti je isključen recimo legacy usb, da li je dvd drajv na prvom mestu i sl... (to su samo neki od predloga, moraćeš malo da eksperimentišeš sa tim ali ovo su ti neke od smernica, dosta toga imaš ovde u temi)

houska
07-01-2011, 15:17
Pa može nekoliko različitih stvari da se proba...
Za početak jedno pitanje: da li uspeš da prekineš boot sa f8? Znači ideja je ne odmah da pritisneš f8 već malo da sačekaš (neki sekund) kada se pojavi tekst na ekranu.

Ako to uspeš onda probaj da ukucaš ono što sam ti preporučio par postova iznad (busratio...).

Takođe bi valjalo da malo prečešljaš bios i da vidiš da li ti je tamo uključen ahci, da li ti je isključen recimo legacy usb, da li je dvd drajv na prvom mestu i sl... (to su samo neki od predloga, moraćeš malo da eksperimentišeš sa tim ali ovo su ti neke od smernica, dosta toga imaš ovde u temi)
hvala uspelo mi je to sta si rekao instalirao sam mac osx na particiju D od windowsa promjenio volume itd i instalirao pa onda kad zeli da boota mogu da biram windows ntfs ili mac os a kad ocu mas os izbaci me nazad odma ponovo i stalno tako jel sam morao nesto izabrat u customize dok sam isao instalirat mac ? pozz

noname
07-01-2011, 19:43
Super, čestitam! :vb_cheers:

Mislim da nije trebalo ništa posebno da biraš u customize, bar u tom prvom pokušaju. Moja pretpostavka je da je instalacija uspela i da ćeš samo morati da središ grafičku kada uđeš u Mac-a, a to je par sekundi posla.

A da bi ušao u njega, treba takođe na boot-u (naravno bez dvd-a u drajvu) da ponovo ukucaš one boot opcije koje si koristio i pri instalaciji. Kasnije ćeš te iste staviti u com.apple.boot.plist i to bi bilo to.

houska
07-01-2011, 20:16
ok a slusaj ovo ja sam instalirao prvo bez tog custimozea kako si ti rekao da je dobro onda ne uspjeva znaci kad pritisnem enter imam birat windows ili mac kontas i pritisnem mac da udje i odma me izbaci i ponovo boota sve a u windowse oce nesto ne kontam eto probat cu upisat sad ponovo ono pa kliknut na mac, pa sam ponovo instalirao mac birao sam customize intel i te gluposti graficka drivere itd i dalje nece da udje u operativni sustav :(

noname
07-01-2011, 20:19
Da, razumem sve...
Samo kada dođeš do menija gde biraš da li ćeš win ili Mac ideš strelicom na Mac i počneš da kucaš ono busratio, arch, cpus i sl. I pritisneš enter. Trebalo bi da uđeš bez problema u GUI.

houska
07-01-2011, 20:27
evo upload sam video pa vidi sta se desi kad to uradim

http://www.megaupload.com/?d=AEVMKMBC

noname
07-01-2011, 20:34
Da li si probao sa ovim boot opcijama da uđeš u Mac-a posle one prve instalacije kada nisi ništa odabrao u customize? Moja pretpostavka je da ovo što ti se događa ima veze sa tim stvarima što si odabrao kada si radio drugu instalaciju...

Znači, moja preporuka je da uradiš opet instalaciju, da ništa ne čekiraš u customize i da kada instaliraš probaš da uđeš kako sam ti rekao.

EDIT: SAD VIDEH arch=i386 ne i1386!

houska
07-01-2011, 20:35
ok evo idem uradit to jel imas msn ili nesto skype da brze te mogu kontaktirat ? ako imas dodaj me na skype houska2610 ili msn [email protected]

noname
07-01-2011, 20:37
Pogledaj edit! Nemoj još ništa instalirati probaj sa ispravnim arch!

houska
07-01-2011, 20:41
A koji je ispravni arch xD

noname
07-01-2011, 20:42
Pa napisao sam ti gore u editu... arch=i386

houska
07-01-2011, 20:44
Cant find edit pise

noname
07-01-2011, 20:46
Mislim da se nismo razumeli... Ti si na videu kucao pogrešan arch=i1386. Znači sve isto kucaš a promeniš to što si pogrešio u arch=i386

houska
07-01-2011, 20:46
Nece arch idem ponovo format bet tog customizea

noname
07-01-2011, 20:48
Ok, mislim da je u principu to u pitanju ali vodi računa da kucaš baš ono što treba, jedno slovo ako pogrešiš možeš da zezneš boot. Srećno! :)

houska
07-01-2011, 20:54
Skontao sam da sam krivo upisao evo sad tocno ukucao sve i isto je pa cu format bez customizea pa cemo vidit eto zao mi je sta sam te namucio toliko :D

noname
07-01-2011, 20:59
Nema nikakvih problema! :) Samo na tako nekoj sitnici možeš da pogrešiš a da ne primetiš i da izgubiš pola dana razmišljajući gde grešiš i zašto instalacija nije uspela! :D

houska
07-01-2011, 21:28
Evo bez customizea sam ukucao arch i sve i opet nece bootat mac nije mi suđeno :( hvala na pomoci

noname
08-01-2011, 11:35
Za te boot opcije je busratio i cpus ključna stvar u tvom slučaju. Probaj recimo da staviš još neku varijantu, npr:

busratio=16 cpus=1 -v arch=i386 -x

busratio=16 cpus=1 -v maxmem=2048 =i386

busratio=16 cpus=1 -v maxmem=2048 =i386 -x

Znači probaj sam neku od ovih kombinacija, nešto izostavi ili dodaj...

Takođe, pogledaj tabelu sa "nepodržanim" procesorima koju sam izbacio (#740). Probaj neki drugi busratio koji je predviđen za i3 procesore. Možda neki od njih upali.

Takođe proveri da li ti je uključen ahci u biosu.

Eto probaj ovih nekoliko stvari.

houska
08-01-2011, 12:23
Sve uradio i dalje isto :P

fanste
08-01-2011, 17:41
Pokusavam da nadjem kextove za moj komp i ne ide mi nikako.. Nasao sam na wiki da moja ploča ide sa Leopard 10.6.0 ali iPC i ostalo za njega da skinem ne mogu da nadjem... Tamo jos pise neka druga grafika.. Za graficku sam nasao kextove ali piše kao 4870(x2) ali ja nemam 2 ove, samo jednu... Na kakvom sam putu? :/ Takodje Kext za Q9550 nema tamo na sajtu :/

driver
08-01-2011, 17:53
Prevelika je muka da to radish na taj nacin i da sam budzish kextove. Najbolje je jednostavno da zamenish plochu za neku za koju vec postoji gotov paket kextova, i na dupli klik imash sve namesteno...

lope
08-01-2011, 19:14
jel problem nekom ko sve ovo prati da mi kaze dal je moguce na sledecu konfiguraciju staviti Mac OS, jer stvarno nemam vremena da citam 80 strana :/


maticna..........ASUS P7H55D-M EVO
procesor.........Intel Core i3 2.93GHz 530
graficka..........nVidia N220GT-MD1G
ram...............KHX 4gb ddr3 1600MHz CL9 kit


hvala unapred :)

driver
09-01-2011, 04:46
http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.insanelymac.com%2Ffor um%2Findex.php%3Fshowtopic%3D234072%26st%3D20%26p% 3D1597437%26%23entry1597437&sl=it&tl=en&hl=&ie=UTF-8

Ovde je covek namestio na P7H55-M PRO, sad ne znam u cemu se ploce razlikuju ali je dovoljno da je chipset isti (a ochigledno jeste) da bi ti njegovo uputstvo radilo. Problem je ako nemate isti zvuk, mrezu, bilo shta drugo integrisano, moracesh sam da trazish reshenje i da isprobavash dok ne ubodesh, jer na to se svodi Snow Leopard instalacija kada nemash vec gotovo resenje.

Ja sam ga prvo budzio sam na AMDu, trebalo mi je 20ak sati i 8 instalacija da ubodem, a posle par meseci sam jednostavno kupio plochu za koju vec postoji maksimalno jednostavna instalacija, skoro kao da si na Macu...

noname
09-01-2011, 12:09
@houska

Mislim da je kod tebe do podešavanja u biosu najveći problem.
Ali ako kažeš da si tamo sve podesio šta treba, probaj još ovo: kada budeš radio instalaciju, idi na zvuk i otkači i onaj voodoohda i applehda.kext koji su po defaultu uključeni. Često taj voodoo hoće da pravi probleme tog tipa, da li kernel panik, da li (ređe) restart na boot-u.
Takođe možeš da dodaš u Drivers JMicron Sata/Ide driver. Eto probaj i tako. Opet na boot-u i pri instalaciji i posle instalacije moraš da koristiš boot opcije inače neće hteti da podigne sistem.

@fanste

Ako ti nije problem napiši mali detaljnije koja ti je konfiguracija, ploča i sl... Tek tada može da se vidi kakva je situacija...

@lope

Ne moraš da čitaš 80 strana, dovoljno je poslednje 2-3 jer ti je konfiguracija prilično slična sa @houska. Znači možeš da probaš takođe iatkos i na boot-u koristiš boot opcije za svoj procesor, samo što umesto busratio=16 stavljaš busratio=22 (pošto imaš i3 530).
Možeš da koristiš naravno i ovo uputstvo koje je izbacio @driver.

radovicmiladin86
09-01-2011, 13:28
zamolio bi mi kazete ako iko zna da li na svoj laptop mogu staviti mac os
naime rec je o msi vr603 laptopu
unapred hvala

houska
09-01-2011, 15:42
@houska

Mislim da je kod tebe do podešavanja u biosu najveći problem.
Ali ako kažeš da si tamo sve podesio šta treba, probaj još ovo: kada budeš radio instalaciju, idi na zvuk i otkači i onaj voodoohda i applehda.kext koji su po defaultu uključeni. Često taj voodoo hoće da pravi probleme tog tipa, da li kernel panik, da li (ređe) restart na boot-u.
Takođe možeš da dodaš u Drivers JMicron Sata/Ide driver. Eto probaj i tako. Opet na boot-u i pri instalaciji i posle instalacije moraš da koristiš boot opcije inače neće hteti da podigne sistem.

@fanste

Ako ti nije problem napiši mali detaljnije koja ti je konfiguracija, ploča i sl... Tek tada može da se vidi kakva je situacija...

@lope

Ne moraš da čitaš 80 strana, dovoljno je poslednje 2-3 jer ti je konfiguracija prilično slična sa @houska. Znači možeš da probaš takođe iatkos i na boot-u koristiš boot opcije za svoj procesor, samo što umesto busratio=16 stavljaš busratio=22 (pošto imaš i3 530).
Možeš da koristiš naravno i ovo uputstvo koje je izbacio @driver.

ej a sta trebam točno uključit iskljušit u biosu? ja sam trazio arch u bios nema ga ili ga nemogu nac xD

noname
10-01-2011, 12:47
Heheh, nije arch u biosu nego ahci :D

Ako imaš opciju u biosu podesi još ovo:

System Configuration:

Virtualization Technology -> Enabled
Lan Power Saving -> Disabled
Card Reader -> Disabled
Fan Always On -> Disabled

Boot Options

Cd-rom Boot -> Enabled
Floppy Boot -> Disabled
Internal Network Adapter Boot -> Disabled

Boot Order

Internal CD/DVD ROM Drive
Notebook Hard Disk Drive
Usb Diskette...
Usb CD/DVD Rom Drive

@radovicmiladin86

A konfiguracija je...?

dallboy
10-01-2011, 13:54
Joj al ste zakomplikovali instalaciju,sve sam ispratio što je napisano i ništa mi nije jasno jer kad pregledam klipove sa youtube kako se instalira OS X oni tamo kao da na ništa nemisle kao da je sve po defoltu namešteno i instalira ga jednostavno.
Da li ima neko iz Sremske Mitrovice da je voljan da mi pomogne da instaliram OS X na moj kompjuter?
konfiguracija je sledeća:
core2duo e8200,gigabyte ga-ep35-ds3r.gigabyte radeon hd3850 512mb i 3gb memorije ddr2 na 800
Želeo bih leoparda ali i da zadržim 7 samo zbog igara.
Hvala.
moj email je [email protected] ili javite na p.m.

fanste
10-01-2011, 18:48
@noname koji je najsigurniji način da saznam, ne mogu naći papir na kome piše...
Jel ovo dovoljno?
Ploča...........MSI MS-7512
procesor.......2,85 gigahertz Intel Core2 Quad Q9550
Grafika........ATI Radeon HD 4800 Series [Display adapter] (Siguran sam da je moj model 4870, u drajverima je ovako očitan)
Memorija..... 2x2GB Kingstonova DDR 2 (ne znam gde da očitam tačan naziv)
Multimedia.... High Definition Audio Device (2x), Senstic PocketAudio, Senstic PocketCam
WiFi........ Hvatam sa rutera preko Tenda W302U

noname
11-01-2011, 11:14
Da dovoljno je, bar za te neke "bitnije" komponenete.
Na tvoju ploču može bez problema da se instalira Snow Leopard (čak i retail bez problema), ali slaba tačka je grafička. Teoretski može da se instalira ali u praksi se pokazalo da zahteva ponekad dosta truda. Ona može da se pokrene sa netkasovim booterom.

@dallboy

Što se tiče tvoje situacije, ti si u sličnoj situaciji kao @fanste, sa naznakom da za tvoju ploču instalacija može da se uradi na nekoliko načina, tu računajući i retail. Ali opet, imaš ati karticu, tako da takođe moraš malo da se potrudiš oko toga. Što se nje tiče hint je EFIStudio_EXTENDED...

Obojici bih preporučio da prvo probate sa nekim distroom, kao što je iatkos, čisto da vidite kako se ponaša, a kasnije da uradite retail metodu, jer je kao što rekoh moguća na obe konfiguracije.

Takođe @dellboy, obično je moguće da se instalira sa default opcijama u biosu ali ovde se očigledno javljaju ljudi sa problemom i onda jednostavno mora da se traži gde je problem. Najčešće je neka sitnica u biosu a veoma često je naravno i do opcija pri instalaciji. Pošto je svaki bios specifičan za sebe ja mogu samo da dam neke smernice a taj neko ko instalira jednostavno mora da isprobava više različitih varijanti dok ne nađe rešenje. Takođe većina uspešnih i laganih instalacija se radi na 99% podržanom hardveru, znači većina tih komponenti se nalazi u pravim Mac-ovima. Ako ti imaš nepodržan procesor ili što je još gore neodržanu grafičku, moraš da se pomiriš sa sudbinom da ta instalacija VEROVATNO neće biti straightforward. ( a možda i hoće :D )

fanste
11-01-2011, 19:36
@noname Kakav je to netkasov booter? Kako bih instalirao kextove kad ih ne mogu naci..

noname
12-01-2011, 11:16
To je boot fajl koji pravilno inicijalizuje neke ati kartice, u ovom slučaju naravno 4870. U idealnom slučaju je dovoljno on da se stavi i da sve proradi. Međutim to često nije slučaj. Sledeće što može da se doda jeste ATY_init.kext koji može da radi i bez netkasovog boot fajla ali može i sa njim bez većih problema. Tek kad se te opcije istroše i dalje kartica ne proradi onda moraju da se probaju neke druge metode...

Evo ti linkova i za netkasov boot fajl i za aty_init:


http://netkas.org/?p=224

http://www.kexts.com/view/5-aty_init.kext.html

Napomena: netkas ima i novije boot fajlove ali ovaj često dobro radi sa 4870. Takođe moraš da butuješ u 32bit modu inače kartica neće da radi.

miljanx
14-01-2011, 01:02
gde se nalazi ne mogu da nadjem a treba da odradim ovo:

go to disk manager and make a permissions repair action

gde se nalazi taj disk manager imam 10.5 po prvi put na hp-u ovo mi treba da bi mi proradeli wireless drajveri

driver
14-01-2011, 01:17
Nije disk manager nego Disk Utility, nalazi se u Applications folderu kao i sve ostalo:)

miljanx
14-01-2011, 01:23
ok, to sam naso (mislio sam da ima i ovo negde) i kako sad da odradim repair permission ???

driver
14-01-2011, 01:24
Odaberes particiju i imas dole 'repair permissions'

zule73
15-01-2011, 14:27
danas sam kupio novi hard od 500gb,imam vec jedan od 320 na kome je windows7.i sada bih jako voleo da nekako uspem da instaliram neki mac os na ovaj drugi.
moj hardver je sledeci:
procesor:AMD athlon 64 X2 5200+
ploca:MSI 770T-C45(MS-7388)
grafa: NVIDIA GeForce 9600GT
sta bi mi najvise odgovaralo za ovu konfiguraciju?
znam da verovatno negde u temi postoji odgovor,ali stvarno nemam snage da celu temu procitam.hvala unapred!
i da li hard mora da bude formatiran u ntfs ili fat 32?

Lazar
15-01-2011, 14:38
btw ako mislis da ti oba HDD-a rade istovremeno i da imas dual boot ja mislim da mora oba OS-a da ti budu na istom hdd-u...

Byakuya
15-01-2011, 14:44
@Lazare to je skroz pogresno...najidealniji scenario je kada su win i mac osx na razlicitim hdd...samo ako je bas nuzno koristi se isti hdd...

zule sto se tebe tice grafika je ok,amd isto moze da se iskoristi jedino cu jos videti za plocu pa cu ti javiti...taj hdd koji bi koristio za mac nece biti ni ntfs ni fat32 nego Mac OS Extended (Journaled)...

zule73
15-01-2011, 14:44
eto,ni to nisam znao.jel to sigurno,ili da procesljam po netu?
tek sam sad video odgovor od @byakuya!
hvala unapred na pomoci.sacekacu!

ovo mi zvuci kao jako dobar tutorijal?sta mislite?

vOVHi59CzXs&feature=player_embedded#!

ovo je ipak samo za intel masine..

Lazar
15-01-2011, 15:09
ja sam bio ubedjen da mora obrnuto :P hvala na informaciji

Byakuya
15-01-2011, 15:15
Me to...:)

Skini SnowLeo sa piratbay i narezi na nekoj najmanjoj brzini koju mozes da zamislis...tipa 2x...nakon toga cu ti otpr reci sta da cekiras u instalaciji ali realno to je trial and error stvar....
to sa youtube ti nece toliko pomoci...osim ako ne nadjes bas za tvoju konfiguraciju...

zule73
15-01-2011, 15:17
da li da skinem snow leopard retail?i da li on ima jos neku oznaku da ne skinem nesto pogresno?koliko je velik iso otprilike?
znam da smaram,ali nemam apsolutno nikakvog iskustva,pa bolje da pitam sve!
: )
hvala jos jednom!

trcim pred rudu!
: )
sad sam nasao taj iso tamo gde si mi rekao 2.88 gb jel to to?

Byakuya
15-01-2011, 15:52
http://thepiratebay.org/torrent/5401125/SNOWLEO_MAC_Snow_Leopard_OSX86_64_For_INTEL_AMD_32 _64_MBR_GUID

JEste to je taj...

zule73
15-01-2011, 15:53
za 1,5 sat mi je gotovo skidanje,pa se onda cujemo ako si tu!
: )

Byakuya
15-01-2011, 16:14
Necu biti tu do sutra posto palim na planinu...u svakom slucaju imas ovo:

Chameleon RC4 PC-EFI 10.5
AMD Patch
NVEnabler
RTL 8169
DSDT Patcher-GUI
IOATAFamily K.P. Fix
AppleRTC
SmBiosResolver
Coco Kernel


Za zvuk jedino ne znam…ali to mozes naknadno...

zule73
15-01-2011, 16:16
lepo se provedi!
samo mi kazi da li u biosu trebam da podesavam nesto pre same instalacije?

Byakuya
15-01-2011, 16:23
sve sto je IDE ide na disable...ACHI ako imas obavezno on:)
mmm...dvd neka ide na sata 0 prikljucak a hdd na kome hoces SL neka bude na sata 1...(pricamo o ploci)

smilo1985
15-01-2011, 21:58
Ja se izvinjavam, jel moze meni jedna pomoc? Naime vec sam pitao jednom i nisam dobio odgovor...
Koju verziju bi ja trebao da skinem, i sta da instaliram na moju konfiguaciju koja glasi:
Processor: AMD Athlon 64 X2 4000+
RAM: 3.5 GB
Graficka: nVidia GeForce GT240
Maticna ploca: Gigabyte GA-M56-S3

nadam se da cu dobiti bilo kakvu pomoc! Hvala u napred! ;) :)

driver
16-01-2011, 00:12
Budzenje AMDa za Hackintosh moze da bude vrlo nepraktichno i da oduzme mnogo vremena da bi sve proradilo, ako uopshte i proradi. Koliko znam, Snow Leopard je teshko instalirati na AMD da radi kako treba, tako da ostaje Leopard, i mislim da je nejpopularnija verzija iAtkos...

noname
16-01-2011, 12:03
Ja se izvinjavam, jel moze meni jedna pomoc? Naime vec sam pitao jednom i nisam dobio odgovor...
Koju verziju bi ja trebao da skinem, i sta da instaliram na moju konfiguaciju koja glasi:
Processor: AMD Athlon 64 X2 4000+
RAM: 3.5 GB
Graficka: nVidia GeForce GT240
Maticna ploca: Gigabyte GA-M56-S3

nadam se da cu dobiti bilo kakvu pomoc! Hvala u napred! ;) :)

A zašto ti ne bi probao isto ovo što je Byakuya rekao @zuleee73? Imate sličan hardver, amd procesor i geforce kartica su slični, u principu nemaš šta da izgubiš...

smilo1985
16-01-2011, 14:08
Pa ajde probacu, sad cu da skinem SnowLeo, pa da pokusam da namestim, javljam sta sam uradio... Hvala... Pozdrav... ;)

zule73
16-01-2011, 15:26
ja sam probao nekoliko puta,i nece da mi boot-uje.uspem da instaliram sistem,ali posle toga se zapuca...

smilo1985
16-01-2011, 17:50
Stvarno? Pa ja ne znam kako da ti pomognem, ja sad narezujem SnowLeo na DVD pa cu da zapocnem operaciju... nadam se da ce pacijent da prezivi! :D ;) :)

Byakuya
16-01-2011, 17:50
kada krene da se dize pritisni F8 i posle -V

Reci nam samo sta pise u poslednjoj liniji...i poslednjih par bolje...

zule73
16-01-2011, 17:59
odustao sam.u medjuvremenu mi se skenjao windows,jedva sam povratio nestalu particiju,tako da mi je za sledecih mesec dana dosta sranja!hvala u svakom slucaju zbog pomoci.ako budem imao snage,probacu opet za neki dan...
ajde da pitam ovde posto ima neke veze.mislio sam da kupim pover mac g4,i da lepo nejga koristim za net muziku i filmove.da li on moze da mi zavrsi posao?

dallboy
17-01-2011, 00:07
probao sam konačno da instaliram mac os x.nabavio sam ata disk od 20 gb raskopčao sam moj disk sata od 320 gb a ovaj od 20 povezao sa dvd sa jednim kablom onim širokim jer mi je i dvd sa širokim kablom to je isto ata jel?
ali kad sam došao do formatiranja diska on mi kaže da imam neke greške na disku i neće dalje.evo sliko sam telefonom da vidite.posle sam ubacio i windows7 da instaliram ali nije hteo ni njega neznam u čemu je problem
moja konfiguracija je:
Intel core2duo E8200 2,666 MHz (8x333) jezgro procesora "Wolfdale" podržani setovi instrukcija x86,x86-64,mmx,sse,sse2,sse3,ssse3,sse4,1
Matična ploča Gigabyte GA-EP35-DS3R
Grafička karta Gigabyte Radeon HD3850 512mb (rv670)
Memorijski moduli 3 GB
Monitor Samsung Syncmaster T220HD koristim rezoluciju 1680x1050
Inače probao sa iatkos_v7
http://i53.tinypic.com/103vpdl.jpg
http://i52.tinypic.com/11awy1h.jpg
http://i52.tinypic.com/bg8mk2.jpg
http://i55.tinypic.com/2il28lz.jpg
http://i55.tinypic.com/2ij2hx1.jpg
http://i51.tinypic.com/6frsw7.jpg
http://i55.tinypic.com/1zwgphf.jpg

Byakuya
17-01-2011, 00:50
windows na stranu...tesko da ces instalirati Snow Leopard na ata disk...uzmi neki sata pa probaj...i gde nadje bas taj od 20giga...najverovatnije matrox...:)

dallboy
17-01-2011, 01:22
disk je maxtor athena a uzeo sam ga sa kevinog starog računara jer joj je riknula matična ploča.
čekaj jel to znači da ni windows 7 ni os x nemože da se instalira na ata disk samo može xp?
ako je tako onda moram brzo da nabavim neki sata disk,a moj dvd je sa širokim kablom jel to neće smetati il ću morati i njega da menjam?

Byakuya
17-01-2011, 01:39
Ne naravno...uzmi samo nakaci i sata tvoj i taj ata...i onda preformatiraj lepo taj hdd pa ces moci da instaliras...

Bilo bi pozeljno da uzmes i sata dvd...to je 15tak evra...

noname
17-01-2011, 16:01
@dallboy

Mislim da je problem kod tebe sa tim diskom taj što si ga ostavio unallocated... Probaj da ga formatiraš prvo u fat32 pre nego što počneš instalaciju sa iAtkos-om.

smilo1985
17-01-2011, 20:10
Drustvo ja sad krenuo da instaliram SnowLeo, kupio novi hard, povezao ga na SATA, i krenuo da instaliram, izabrao cd-dvd za boot device, pa posle F8 pa -v i sad mi zabo, stoji samo "Still waiting for root device" i to se ponavljuje vec 20 puta, svaki minut od prilike. Jel ima neko ideju sta bi to moglo da bude i kako da se namesti. Hvala! ;)

Byakuya
17-01-2011, 23:08
DVDrom ti je ata ili sata?

driver
17-01-2011, 23:11
Jel instalirash Retail SL ? Treba ti Boot disk, odnosno Chameleon, pa tek onda mozesh da pokrenes instalaciju. I treba da stavish AHCI za HDD u Biosu..

acasmc
18-01-2011, 01:12
Ja se vala uspesno updateovao na SL 10.6.6! lol
[email protected]
Asus P5K Premium WI-FI
nVidia 8400GS 256Mb
flawless
:) :) :)

driver
18-01-2011, 01:14
Ma na Intelu je to lako...

Byakuya
18-01-2011, 01:25
boga mi sada i na amd da predjes na 10.6.6 :D
i usput @driver momak instalira SnowLeo sto je distro a ne Snow Leopard retail disk...

acasmc
18-01-2011, 01:49
Friska install iAtkos S3 v1 10.6.3
combo update na 10.6.5
usb fix
software update na 10.6.6
prilicno jednostavno
cak i integrisani WI-FI radi i obe mrezne. Jako zahvalna ploca, iako ima 100 kur... na njoj. :)
poenta nije da se hvalim, nego cist info. Najveca zajebancija i jesu ploce, ostalo je manje vise jednostavno.
Inace pre ovoga sam koristio par nedelja i AMD hackintosh.
Intel/AMD Snow Leopard 10.6.2 by Hazard
AM2 Athlon X2 [email protected]
3Gb RAM
Gigabyte nForce 560
ni to nije bilo nesto preterano tesko, mada priznajem, na Intelu jeste lakse.

driver
18-01-2011, 02:21
boga mi sada i na amd da predjes na 10.6.6 :D
i usput @driver momak instalira SnowLeo sto je distro a ne Snow Leopard retail disk...

Pa mozda bi mu radio i Retail, P5k je kompatibilan koliko znam, a takodje i 8600GS...

smilo1985
18-01-2011, 03:17
E ljudi sad sam se probudio, DVD rom mi je ATA, ali sto je zanimljivo , nasao sam neki starim maxtor od 20 GB (naravno ATA) i njega prepoznaje i krene instalaciju, nekad i zavrsi ali nece posle da podigne sistem, verovatno je HDD los posto ima sigurno 7-8 godina... Ne znam sta se desava... :confused:

Byakuya
18-01-2011, 04:32
@driver ja stvarno ne znam o cemu ti pricas...ali malo pogledaj bolje sledeci put...ovo je njegova konfiguracija:

Processor: AMD Athlon 64 X2 4000+
RAM: 3.5 GB
Graficka: nVidia GeForce GT240
Maticna ploca: Gigabyte GA-M56-S3
Da ponovimo jos jednom radi se o korisniku smilo1985 :)

Moja preporuka ti je da nabavis sata dvd i resis problem...u kranjem slucaju mozes od ortaka da pozajmis samo dok ne zavrsis instalaciju pa posle lako mozes da dokupis...

smilo1985
18-01-2011, 05:02
Hvala ti na savetima, moracu da kupim SATA DVD, nadam se da nije preterano skup. ;) ali mi nije jasno da stari ATA HDD prepozna i krene instalaciju, a na novi SATA nece nista. A znaci mislis da je SnoeLeo najprilkadniji mojo konfiguraciji?

noname
18-01-2011, 11:19
Ništa to nije neobično. Na ata drajv može da se instalira Mac OS X bez problema.Čak na određenim pločama lakše ide sa ata uređajima nego sata. Po svemu sudeći to je kod tebe slučaj iz čega sledi da će verovatno i ata dvd drajv da funkcioniše bez većih problema.

Što se tiče distroa, ne postoji uneiverzalno pravilo koji je najbolji ili najpogodniji za neku ploču. Moraš da probaš više varijanti u principu dok ne nađeš odgovarajući. Ja često predlažem iatkos s3 v2.

Probaj da iz customize izbaciš neke stvari koje si stavljao: recimo grafiku, ethernet i sl. Ostavi samo najosnovnije pa kad instalacija uspe onda ćeš lako dodati šta treba. Takođe probaj neki drugi kernel (samo nemoj vanilla).

zule73
18-01-2011, 18:12
evo mene opet.probao sam jos jednom da instaliram.zavrsi instalaciju.ali mi onda izbaci ovaj ekran:
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/IMG_0094.jpg

noname
18-01-2011, 22:29
Koliko vidim ovo je kernel panic na shutdown-u što u principu ne mora ništa da znači. Da li si probao da podigneš sistem bez instalacionog dvd-a u drajvu?

zule73
18-01-2011, 23:06
to mi je izbacio posle restarta.bez diska se posle nekog vremena zablokirai ugasi mi se monitor...

noname
18-01-2011, 23:09
Znači posle restarta diže sistem? Da li si probao da digneš sa -v ili -v -x pa da vidiš da li je kernel panic ili ti jednostavno samo isključi monitor?

zule73
18-01-2011, 23:11
sa -v sam probao,ali mi isti kernel panic izbaci
btw,upravo sam skinuo i iatkos s3 v2.0,i pravim image.da probam mozda njega?posto sam nasao negde da podrzava moju plocu?

noname
18-01-2011, 23:14
A -v -x ?
Može da se dogodi da je instalacija uspela ali da jednostavno nije grafička instalirana kako treba pa da u jednom momentu jednostavno isključi monitor, zato te pitam da li si siguran da je kernel panic...

Pa probaj naravno, iAtkos s3 v2 je prilično dobro urađen.

zule73
18-01-2011, 23:17
nije do toga,on stoji tako zapucan neko vreme,vidi se gore u cosku bela kockica,ali nista ne moze da se klikne,i posle nekog vremena se ugasi i monitor i tastatura prestane da svetli.trenutno cekam da mi se nareze disk.bolesno sporo reze!
: )
da li je ista procedura oko instalacije?
neki savet pre pocetka?

.stefan
18-01-2011, 23:20
Sorry sto se ubacujem u ovoj konverzaciji....:)

noname,da nisu u medjuvremnu izasli oni kextovi za marvell yukon ethernet i za onaj intelov wifi sto i tebi treba,ako se secas onoga sto smo ranije pricali?

noname
18-01-2011, 23:23
Pa dobro, što sporije to bolje!

Pa ništa posebno, uradi kao što sam preporučio @smilo1985, probaj što manje stvari da čekiraš u customize, nema potrebe da stavljaš grafiku, zvuk ili ethernet, samo najosnovnije pa posle dodaj šta treba.

(tak iatkos ima po defaultu uključen voodoohda il applehda, to slobodno isključi u customize, takođe čekiraj qoopz kernel)


Edit: Ništa još uvek, nažalost, taj intel 5100 i ja čekam... Valjda će biti nešto... :eyebrows:

zule73
18-01-2011, 23:27
eto vidis!ja to u zivotu ne bih znao da trebam da uradim!
hvala za pocetnu pomoc!
: )

noname
18-01-2011, 23:30
Nema problema, držim fige za instalaciju! :)

Mora čovek da bude uporan oko svega ovoga, ali opšte pravilo je da staviš što manje stvari u customize. Kada nekako dođeš do gui-a onda si na konju! Onda polako dodaješ šta treba od drajvera i ostalih stvari...

.stefan
18-01-2011, 23:33
Na konju si kao ja....:)ne mogu da osposobim wifi i ethernet par meseci!:)

noname,a za onaj marvel yukon,isto nista?:(

Mislis li da ce biti nesto od tog wifi-a?koliko ja vidim teska posla...?!:(

zule73
18-01-2011, 23:36
u jbt?!?!?al' si me sad utesio!
hahahahah
idem odma' da se ubijem!
pre instalacije!

noname
18-01-2011, 23:36
Pa zasad mrka kapa za intel >:(

Za marvell postoje neki drajveri ali mislim da si ti sve isprobao. Koji beše tačno, je l' znaš njegov tačan naziv (tipa 88E8055...) ?

@zuleee73

Ma opušteno za internet, o tom potom... Tebi možda proradi iz kutije, nikad se to ne zna...

.stefan
18-01-2011, 23:43
88E8072 marvell yukon??

Najdalje je dosao sa onim injectorom,ali odmah nako podizanja sistema izadje ona poruka za restart i to je to...:(

noname
18-01-2011, 23:52
Da, da, ništa se tu nije promenila situacija, taj injector je i dalje "najbolja" varijanta... Jbg. Jedino da nabaviš onaj apple usb ethernet adapter? Ja ga posedujem i radi besprekorno...

.stefan
19-01-2011, 00:06
E jbg,ja ako okacim za sve po jedan externi usb,koj ce mi onda laptop...:)

Doduse,nije moj,ja kad budem birao konf. ako ne uzmem mac bice neka koja ne predstavlja problem...

Ako bude nesto u medjuvremenu izaslo,javi mi...;)

Byakuya
19-01-2011, 00:18
nije ti pomoglo nista od onoga sto sam ti poslao ondak?

.stefan
19-01-2011, 00:26
Pazi B, nesto sam probavao tad,sad listam one tvoje pm-ove,ali ne mogu da se setim da li sam ovo probao:

http://www.kexts.com/view/562-intel@_wireless_wifi_link_5100-5300.html

noname,sta mislis o ovim kextovima?

Byakuya,one sto si mi poslao za LAN su svi drugi modeli npr. 8E8055, 8E8056,itd. Ne znam da li bi oni prosli,a?

noname
19-01-2011, 00:32
Pa ja sam svojevremeno probao ove ali nisam ništa uradio. Mada već sam ti rekao da mi wifi nije toliko ni bitan a i imam par pcmcia i usb varijanti tako da nisam nešto dugo ni testirao... Meni je taj ethernet nekako bitniji...

Ti probaj u svakom slučaju, nikad se ne zna! :)

zule73
19-01-2011, 00:50
skidam i hazard i retail,i sutra idem da kupim jos par dvd-a,i krece isprobavanje svih varijanti!
i ne odustajem dok ne uspem,pa makar crk'o!

noname
19-01-2011, 00:55
That's the spirit! :D

A koji si koristio do sada distro?

zule73
19-01-2011, 01:01
pa probao sam samo snow leo,ali nece nikako.iatkos cu morati sutra ponovo da probam,zato sto mi nije lepo narezao disk,a nemam ih vise....javljam sutra sta sam uradio,ili da kukam za pomoc!
: D

.stefan
19-01-2011, 01:03
Pa oko neceg mora malo da kukas,ne znam nikog koje poterao hackintosh,a da nije pozeleo u jednom trenutku da skrca komp!:)

Ali nije ni to lose,naucis dosta,a i nezaboravno je iskustvo...pozelis da se vise nikada ne ponovi!:)

noname
19-01-2011, 01:06
^hehehehe :D

Ok, upornost i debeli živci su neophodni za ovu rabotu! :D

Javljaj obavezno, tu smo ako negde MOŽDA zakoči ! :D

zule73
19-01-2011, 20:52
eve me!!!!!
uspeo sam da instaliram iatkos(gorepomenuti) ali mi ne radi net,ni zvuk.ostlo jos nisam provalio.prvi put koristim ovaj os.da krenem redom:
1.kada udjem u podesavanje zvuka ,zapuca se i moram da ga restartujem.
2.ne mogu da pustim muziku i itunes,odmah se iskljuci uz neki error.
3.ne mogu da pustim film...
4.nemam net,zato sto mi je pri prvom pokretanju ponudio samo podesavanja za modem.ostalo je bilo zasenceno.
i najbitnije.svaki put kad hocu da bootujem sa windows 7 na mac os i obrnuto,moram u biosu da palim i gasim AHCI,nadam se da to moze da se resi,ako ne,onda je ovo stvarno bzvz,posto ne bih da pri svakom boot-u drndam po biosu...
i jos nesto.gde se dodaju ti kexovi?za zvuk grafiku i ostalo?nisam uspeo da nadjem.posto ne znam ni gde da trazim!
: D

Byakuya
19-01-2011, 21:15
krenucemo obrnutim redosledom...problem sa win je to sto kada si ga instalirao nisi instalirao pod AHCI ukljucenim...
RESENJE:


2. Click Start, type regedit in the Start Search box, and then press ENTER.
3. If you receive the User Account Control dialog box, click Continue.
4. Locate and then click the following registry subkey:

HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetServicesM sahci
5. In the right pane, right-click Start in the Name column, and then click Modify.
6. In the Value data box, type 0, and then click OK.
7. On the File menu, click Exit to close Registry Editor.

After this you’ll have to restart your computer, go to BIOS and enable AHCI. When you log in to Windows again, you’ll notice the installation of drivers for AHCI. Another restart will be required to finish the driver installation.

Idemo dalje na kexts.com mozes naci 99% onoga sto ti treba...ali bitnije je ono sto si stiklirao prilikom instalacije da bi znali kako da ti pomognemo dalje...koje kexts da izbrises a koje ne...

Film ne mozes da pustis zato sto a.mozda nisi izabrao dobar kext za graficku(koliko se secam nvidia je pa si treba nvenabler),b. zato sto jos nisi instalirao perian(imas ga na netu)

posto si na AMDu moraces da koristis i Marvins utility koji ti se nalazi u aplikacijama...kako bi sve pocelo da radi....

smilo1985
19-01-2011, 21:16
Ti si bar podigao sistem, meni ni to ne ide, dva dana se zezam i nesto mi ne ide. Jel moze neko da me posavetuje sta treba da stikliram kad instaliram iAtkos s3 v2. Ja stikliram sta mislim da treba ali mi na instalaciji zakuca i samo se pojave silna slova i tako bleji vec 20 minuta. :(

zule73
19-01-2011, 21:21
ovako.jedino sto sam stiklirao je qoopz kernel.to mi je rekao @noname.da je bolje da sto manje stvari stikliram ,pa da kasnije ubacujem.znaci,nista osim toga nisam stiklirao.hvala za ovo AHCI resenje!sad cu da probam jedno po jedno pa javljam sta sam uradio!
@byakuya,znam da cu da zvucim kao najveca slihtara!al ti si car!!!!
: D

smilo1985
19-01-2011, 22:04
Napokon sam uspeo da podignem SnowLeo, i obradujem se, krene da se dize sistem, i prva poruka koja mi se ponavila je: There isn'T a keyboard connected to your computer. Connect your keyboard now.
A meni je normalno prikopcana tastatura, ali nije na USB, mozda zbog toga... :( kakav bedak. :(

Byakuya
19-01-2011, 22:13
pa trebala bi ti jedna USB tastatura i usb mis...zapamtite SL ne voli stare stvari ATA hdd,ps2,flopli i sl:D

postoji kext koji resava problem ps2 tastature i misa...


http://www.kexts.com/view/841-ps-2_support.html

smilo1985
19-01-2011, 22:29
E jbga, sad jedino da idem u tempo ili metro da kupim tastaturu! :D ali ne mogu, moram da kuntam, ustaje se u 02 h... Kako nisam znao, bas sam pglu... a sta sad da mu radim, ne mogu dalje od ovog, samo mi to bleji i nemam nista da kliknem misem, a tastaturu "nemam"! ;)
I jel znas kako se zove taj kext sto resava problem tastature, za svaki slucaj ako mi zatreba...

zule73
19-01-2011, 22:33
sa ponosom vam javljam da kucam sa svog prvog snow leoparda!
uspeo sam da instaliram ethernet driver.i sad imam net.ali imam novi problem
kada hocu da kliknem na bilo koji kext,on me pita sa cime da ga otvorim?i ja nigde ne mogu da nadjem kext utility(koji sam kao uspesno instalirao)

noname
19-01-2011, 22:35
@zuleee73

Prvo da ti čestitam! :vb_cheers:

Za grafiku ti ne treba nikakav kext, treba samo da dodaš jednu liniju koda u com.apple.boot.plist. Za zvuk se nadam da si odčekirao onaj voodoohda i applehda u customize jer oni mogu da prave probleme. Pokušaj sa najnovijim voodoohda a ako ne upali ukucaj lspci u terminalu i izbaci ovde rezultat da vidimo tačno koji su uređaji u pitanju.

Kextove instaliraš sa kext utilitijem. (drag&drop)

Byakuya
19-01-2011, 22:42
@smilo1985 ostavio sam ti link u prethodnom postu...

Mislim da je cekirao nvenabler i da ce mu raditi ok...
@zulee73 jesi pokusao rezoluciju da menjas?

zule73
19-01-2011, 22:48
nisam probao,a i ne znam gde.
nisam cekirao nvenabler...
: )
brate,osecam se ko dorothy kad je upala u oz!ali ne mogu da vam opisem srecu kada sam uspeo da pokrenem net!!!!
: ))))

btw sta je to:com.apple.boot.plist.
i gde da ga nadjem?

noname
19-01-2011, 22:52
/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.boot.plist

Prekopiraj ga na desktop. Dodaj sledeće:


<key>GraphicsEnabler</key>
<string>y</string>

Ponovo ga vrati na onu gore lokaciju.
Pokreni kext utility da ti on završi repair permissions i uradi restart. Ako ti i dalje ne radi grafika onda treba još nešto da se doda.

zule73
19-01-2011, 23:12
ali ja nemam uopste SystemConfiguration/com.apple.boot.plist.udjem u library,preferences.ali ovo dalje nema?
i da.i dalje uopste ne mogu da startujem itunes.plus.cujem kako mi radi ventilator(ili na grafi ili ploci,niasm siguran)tako da mislim da mi i tu fali neki driver,ili sta vec...