PDA

View Full Version : [Tutorial] Kako instalirati Mac OS X na PC?



Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

nex91
04-11-2010, 11:25
Problem je sto ne znam uz pomoc koji boot opcija da ga pokrenem :D
Nisam upucen bas u taj MAC... Jel ima nesto odredjeno sto treba da se ukuca tamo?
A morao sam da brisem particiju jer nije hteo da uradi startup repair i fixmbr dok nisam obrisao...

Gluove
04-11-2010, 16:17
Meni se pojavi nakon dizanja sustava ono da ukljucim mis i tipkovnicu i nista mi ne prepoznaje i samo na tome stoji cijelo vrijeme a sa strane nemam gdje da ugasim tu a i nemogu ugasit i da hocu jer mi ne prepoznaje ni mis ni tipkovnicu na laptopu i onda zbog tog podesenja nece da mi se otvori onaj cijeli desktop mac-a samo stoji na tome da ukljucim tipkovnicu i mis

noname
04-11-2010, 19:02
Nabavi usb tastaturu i/ili miša, prikači ih i podigni sistem. Onda kada uđeš u Mac-a, instaliraj već pomenute kextove, restart i radiće ti tastatura na laptopu a verovatno i track pad.

@nex91

Pa one koje sam ti dao. Kako si kombinovao i isprobavao da bi instalirao sistem, isto tako radi i da bi podigao sistem... Prvo probaj sa busratio=20 pa onda probaj ostale. Naravno -v i eventualno -x.

nex91
04-11-2010, 19:10
ja sam prosao instalaciju sa busratio=17 -v -x,probao sam to isto i pri podizanju sistema ali nisam uspeo...uvek se restartuje... probacu ispocetka...da nije zbog necega u customize delu,da nisam nesto lose stiklirao isl?

noname
04-11-2010, 19:10
Pa može da bude... Šta si štiklirao?

nex91
04-11-2010, 19:29
ne znam tacno... Mozda nisam pravi bootloader izabrao, bio je ponudjen cameleon rc4,rc5 i neki meni nepoznati...ja sam uzeo taj prvi... stikliran mi je bio audio,ja sam dodao jos wireless i lan... mislim da sam samo to stiklirao... Koji bootloader ide uz taj iATKOS s3 v2?

EDIT: Jel imas ti mozda msn ili skype da se mi lepo organizujemo ko ljudi,ovako slabo ide :D

noname
04-11-2010, 19:35
Nemoj ništa štiklirati, samo ono što je po default-u. Bootloader može bilo koji ali ako recimo ne upali taj po defaultu ti stavi sledeći itd.
Kada instaliraš dugo isprobavaj sa boot opcijama, nemoj odmah novu instalaciju. I još jedna mala sitnica, ne bi trebalo da ima veze ali eto probaj i ovo: stavi -x pre svega pa onda ostale boot opcije.

nex91
04-11-2010, 19:40
ok,probacu... A oko dual boota,ako uspem da pokrenem mac,sta treba da radim da mogu posle i win7 i mac da pokrenem?

noname
04-11-2010, 19:44
Uz malo sreće chameleon sa iAtkosa će to odradi za tebe. Ako ne, onda ćeš prvi put kada uđeš u Mac-a instalirati neki chameleon i to je to.
Ako ni to ne upali onda u windowsu instaliraš EasyBCD i to bi sigurno trebalo da ti napravi dual boot.

nex91
04-11-2010, 19:48
Ok,ali ako ponovo imam problem da butujem win7,kako cu instalirati taj EasyBCD? Ili je to butabilni disk neki?

noname
04-11-2010, 19:50
Podesiš samo da ti Win particija bude aktivna i to je to. Onda instaliraš EasyBCD i u njemu podesiš potrebne parametre.

nex91
04-11-2010, 19:56
Gde se to podesava :D ? izvini sto smaram :D

noname
04-11-2010, 20:02
Pisao više puta u ovoj temi o tome, ja najviše volim da radim unix varijantu, radiš sa fdisk komandom. Ali pošto se pokazalo da je većini to komplikovano, ne znam zašto, možeš da radiš bilo kojom profesionalnom alatkom za manipulaciju particijama a može i da se uradi sa win instalacionog cd/dvd-a...

zoki-oki
04-11-2010, 20:19
Imam dva problema ako moze pomoc!!!

1.Ako se secas prethodnih postova instaliro iDenab,juce probao da povecam rezoluciju ekrana(imao sam opciju da to uradim pa sam pretpostavljao da mi je graficka instalirana), pojavi se samo plava slika na ekranu :crash:,mislim da kompjuter radi i dalje bez problema samo sto sam zezno rezoluciju!
Kad ga gasim na silu normalno jer nevidim nista-pritiskom na power dugme par sekunde se pojavi normalna slika ko pre i ugasi se-imali neko fix za to?

2.Na jednom laptopu(DELL 1545)sam instalirao isti iDenab,sad instalacija ko prodje-onda restart i dodjem do registracije,izaberem zemlju onda start kao nova masina i nakon continue nekih 10-15 sec.cekanja opet me vrati na pocetku da izaberem zemlju!I tako sve u krug..Probao sam raznim biranjem prilikom insalacije isto se dogadja!

noname
04-11-2010, 20:40
Pa koliko znam trebalo bi posle restarta da ti se popravi rezolucija. Da li si možda pokušao da otkačiš kabal od monitora pa da ga vratiš ili tako neku varijantu? Takođe možeš da pokušaš na boot-u da preciziraš svoju rezoluciju

"Graphics Mode"="1366x768x32"

to gore ti je samo primer, tu staviš tvoje parametre.

Što se tiče drugog problema, takođe sam pisao o tome, treba da uđeš u single mode (-s na boot-u) i da odradiš .AppleSetupDone. Potraži negde u ovoj temi, to je pet sekundi da se odradi.

Gluove
05-11-2010, 16:20
Imam na laptopu dual boot windowsa i maca pa sam uspio otvoriti disk od maca i onda sam rucno instalirao ACPIPS2Nub.kext i ApplePS2Controller.kext
upalio sam sustav ponovo i uspio dovrsiti instalaciju i otvoriti mac ali samo mi je tipkovnica od laptopa radila ni toucpad ni mis koji bi ukljucio na usb nisu radili
onda sam izbrisao samo ApplePS2Controller.kext i pokusao a onda mi tipkovnica na laptopu nije radila ni touchpad ali je proradio mis kojeg sam ukljucio onda sam izbrisao ACPIPS2Nub.kext a ovaj ostavio a onda nije nista radilo ni tipkovnica, touchpad usb mis samo u kombinaciji ova dva radi tipkovnica kako da podesim da mi radi touchpad i tipkovnica?

zoki-oki
05-11-2010, 21:58
Hvala na brzom odgovoru Noname,prvi problem resen,drugi nije upalio iz prve mada nema veze obrisao sam iDenab i instalirao Snow 10.6,bez drajvera al snacicu se bitno da nisam dobio KP,sistem se dize bez problema :yes:
Koji update mi preporucujes?

noname
06-11-2010, 10:38
Pa 10.6.4 ti je najsvežiji, mada za neki dan bi trebalo da se pojavi i 10.6.5 pa možeš i njega da sačekaš.

Onaj trik sa .AppleSetupDone je proverena stvar, da li si sve kucao kako treba?
Kako si rešio problem sa rezolucijom?

Gluove
06-11-2010, 13:23
Gdje da nadem kextove za graficu zvuk wireless SATA i to?
Konfiguracija:
CPU Type Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T6670, 2200 MHz (11 x 200
Video Adapter ATI Mobility Radeon HD 4300 Series (512 MB)
Audio Adapter ATI Radeon HDMI @ ATI RV710/730/740 - High Definition Audio Controller
IDE Controller Intel® ICH9M-E/M SATA AHCI Controller
Keyboard Standard PS/2 Keyboard
Mouse Synaptics PS/2 Port TouchPad
Network Adapter Intel® WiFi Link 1000 BGN (192.168.1.3)
Network Adapter Marvell Yukon 88E8072 PCI-E Gigabit Ethernet Controller

Boxter7
06-11-2010, 15:10
Evo mene, blago meni evo opet ja! :)
Pozdrav drustvo! Naravno imam jedno pitanje, kupio sam novi hdd, e sad da li mogu nekako da prebacim SL koji trenutno koristim na starom hdd na taj novi hdd?

noname
06-11-2010, 23:08
Možeš naravno, samo nabavi Carbon Copy Cloner ;)

@Gluove

Nažalost imaćeš velikih problema sa tom tvojom konfiguracijom...
Generalno ATI Mobility Radeon kartice nisu podržane. Za tu tvoju konkretno mislim da postoje neke šanse ali za 256MB varijantu, za 512 čisto sumnjam. Jedino što možeš da uradiš jeste da uradiš update na 10.6.4 i da staviš u Graphics Enabler Yes i da držiš palčeve :D
Za wifi ne postoji drajver koliko ja znam ali to ne znači da ga neće biti jednog dana...
Za ethernet možeš da pokušaš Marvel Yukon drajver, pogledaj na kexts.com.
Tastatura bi trebalo da proradi sa ACPIPS2Nub i ApplePS2Controller kextovima.

Boxter7
09-11-2010, 22:02
@noname uradio sam posao sa Copy Cloner samo jedini problem je sto opet ne vidi driver za grafiku, ne mogu da stelujem rezoluciju a i slika je gadna, da li jemozda problem sto sistem pokrecem sa boot cd-om? Na jednoj particiji mi je win, on se dize normalno a Sl pokrecem sa boot cd, probao sam da instaliram neki chameleon sto sam nasao na kexts.com pa nece da digne ni jedan sistem...

noname
10-11-2010, 00:26
Pa verovatno je zbog toga sistem pokrećeš boot cd-om, pošto znam da si podesio grafiku kako treba, znači nije do nje.
Ako si stavio već chameleon, a ipak neće, onda instaliraj na windowsu easybcd, podesi u njemu šta treba za win i Mac, i onda probaj da pokreneš na boot-u Mac-a. Trebalo bi da kada ga izabereš on učita chameleon i onda će sigurno biti sve u redu sa grafikom.

Boxter7
10-11-2010, 01:24
Skinuo sam program i odradio je posao sto se tice boota, ponudi lepo odma oba sistema. Ali grafika i dalje ne radi, proverio sam sve ostalo podesenao kako sto smo onda resili problem, jedino sam proverio i specifikaciju graficke i ne vidi sve kako treba, ne pise koji driver koristi i vidi kao da ima samo 16 mb a ne 256, tako isto je pisalo i kad sam prvi put digao retail SL, dok nismo podesili da bude enabel...

noname
10-11-2010, 01:27
Kada dižeš Mac-a da li ti se pojavi chameleon?

Boxter7
10-11-2010, 01:44
Pojavi se... :) Ali nije isto kao na drugom hdd, u ovom nudi samo SL da pokrene bez win-a, ne znam da li to ima ikakve veze...

noname
10-11-2010, 01:52
Verovatno je taj chameleon što si stavio sa kexts.com poremetio grafiku. Valjalo bi da staviš isti onaj kao što si stavio kada si instalirao SL prvi put.
Pre svega toga možeš da pokušaš da opet promeniš broj u pciroot. Vidi koji ti je sad pa stavi onaj drugi. Ako to ne upali definitivno je do chameleona.

Boxter7
10-11-2010, 02:05
Probacu to sa brojem, nego sem tog Chameleona nisam instalirao ni jedan drugi, znaci uradio sam clon celeg sistema, bez da sam nesto dirao!

LDV20
10-11-2010, 12:56
Instalirao sam Snow Leopard iAtkos s3 v2. Sve je proslo normalno, dobio sam prozor install successful i nakon restarta kada odaberem da pokerene SL nece da ucitava i dobijem poruku Still waiting for root device.
Sta dalje?

Konfiguracija.
Asus P5K
Intel Q6600
4gb ram
Gf 8800gtx

Imam vec instaliran na kompu win 7 64bit
Snow Leopard instaliram na drugi hdd

Byakuya
10-11-2010, 13:02
ostavi samo snow leo hdd ukljucen i u biosu namesti AHCI mode na enable...
takodje prveri da hdd bude od sata 0 do sata 3 prikljucku...ne preko...
i sve disable sto je IDE

LDV20
10-11-2010, 13:31
U onboard devices configuration moze da se mode sa ide prebaci na ahci (ne znam jel to to?)
Disk je na sata 2
Ima jos samo configure sata sa ide ali to ne moze da se menja.

Byakuya
10-11-2010, 13:37
to je to...prebaci samo sa ide na ahci...i ostavi samo snow leopard hdd ukljucen...cisto da vidis da li radi...

LDV20
10-11-2010, 13:46
Dobijem ovo.
http://tapa.tk/mu/5ebde862-85f3-4693.jpg

CJay
10-11-2010, 21:13
e, ja se ubih pokusavajuci da prebacim .iso na flash, da bootujem sa njega. Tacnije, sadrzaj iso fajla ( SL Retail 10.6.2)...pokusavao sam i preko unetbootin-a i preko ddmac ali nece nikako...flash je od 16GB, formatiran u fat32, sve po uputstvu, ali kad hocu da radim sa ddmac, nikako mi ne da opciju da kliknem na start, sta god da cekiram ili odcekiram...a iz win nece dual layer sa OSX-om da mi nareze nikako -.- unetbootin odradi svoje, skontam da mu zbudzi MBR, ali nista kasnije...kako da kopiram??? Neki programcic ili neka druga metoda???

pomagajte drugovi, hocu da se ubijem :P :D

noname
10-11-2010, 22:16
Hey CJay, long time no see! :D

Najbolje je da to odradiš sa ddmac-om. Probaj ovako: u drugom redu, između destinacije i starta imaš jedan box (write). Njega odčekiraj i u prvom redu odaberi svoj iso. Onda kada to uradiš ponovo čekiraj taj box i trebalo bi da ti start proradi. Ostale boxove možeš da ostaviš čekirane. Kada klikneš na start (hopefully :D ) proces može da potraje i 10 minuta, čisto da znaš da budeš strpljiv iako ti se čini da se ništa ne dešava...

Takođe postoji blaga mogućnost da na sedmici ddmac malo zeza. On je proveren za XP i Vistu...

CJay
10-11-2010, 22:33
hahahaha...e, ovo ne radim na onom svom netbook-u, sto si mi objasnio :) Nasao sam "zamorcica" :) Pokusacu, pa da vidim sta ce da kaze :)

dankesn!

noname
10-11-2010, 22:38
Nema problema CJay, pokušaj ovako, trebalo bi da uspe! A koji je win na tom "zamorcicu" ? :D

CJay
10-11-2010, 22:57
sedmica je, na njemu sam i pokusao...nisam sad u mogucnosti da pokusam, nije mi taj komp pri ruci, nocas ili sutra cu nadam se da dizem napokon na ovom mom netbook-u, nasao sam neki tutorijal kako da proradi i wi-fi...a ako bas nece, za pocetak cu preko lan-a da se kacim (ako i to bude moglo :) )

noname
10-11-2010, 23:07
Šta će da radi od uređaja ili ne na netbookovima dosta zavisi ode verzije samog netbooka-a... Recimo na onom One A150 rade i wifi i ethernet dok na One D250 ne rade ni jedan ni drugi! :confused:
Tako da ako neko ima neki komp pa želi da proba da stavi na njega Mac OS X, to je čista lutrija... Jedina proverena varijanta je kupiti laptop ili netbook ili desktop sa "predumišljajem" da se na njega stavi Mac OS X...
Ali na kraju krajeva, pošto je net ključna stvar za računar, uvek može da se premosti sa nekim usb wifi-jem ili usb ethernet adapterom...

acasmc
11-11-2010, 01:56
OSX 10.6.5 update! DONE!

FLAWLESSLY! :) :) :)

dario-ri
11-11-2010, 02:35
jel postoji cista os instalacija na pc?
imam mac pro ali nikad nisam prckao sistemski, samo radim na njemu???
jtjeo bi napravit cistu instalaciju pa da ne citam 40 str...

Byakuya
11-11-2010, 02:39
kupi SnowLeopard lepo za 3000din...i instalacija je laka...sto se tice tvog mb pro...
a sto se tice PC samo ako posedujes par ploca instalacija je laka...svaka druga zahteva vreme i zezanje...

dario-ri
11-11-2010, 02:41
Nemoj raditi quote posta iznad tvog

pro ima original apsokutno sve... od fod osa do final cuta

Byakuya
11-11-2010, 02:52
Pa ako hoces i na pc SL...postavi ovde kofiguraciju pa cemo ti reci da li moze i ako moze kako je izvodiljivo...

dario-ri
11-11-2010, 02:58
q9550 ep34 ud3lr. 5990

woya90
11-11-2010, 03:42
evo jednog uputstva za instaliranje MAC OX Leopard na pc ili lap top!

ja sam uspeo!


http://dailyapps.net/2008/03/hack-attack-dual-boot-leopard-and-windows-vista/

acasmc
12-11-2010, 01:37
sta mislite da li da update-ujem VoodooHDA? trenutno koristim v0.2.1 na OSX 10.6.5

generalno nisam zadovoljan zvukom. ne toliko kvalitetom, koliko losim slajderom za master volume. kada se povuce na dole, do pola crte, jedva da smanji 10-20%, a zatim ga odjednom ubije skroz.

ne znam da li je jos neko imao slicnih problema?

noname
12-11-2010, 09:40
Ja sam u početku jurio drajvere za audio uređaje i nekada sam ih nalazio ali uglavnom nisam... Kada sam počeo da koristim VoodooHDA digao sam ruke više od drugih drajvera osim ako baš on ne funkcioniše kako treba, što moram priznati nije čest slučaj.
Ako imaš problema sa zvukom, ne vidim razlog zašto da ne pokušaš sa nekim novijim VoodooHDA kext-om, imajući u vidu da je taj tvoj prilično star. Ja sam pre par meseci izbacio čini mi se 0.2.6.2 a sada već postoji 2.7.2 verzija.
Evo linka pa odaberi neki od priloženih i naravno gledaj verziju OS-a:


http://code.google.com/p/voodoohda/downloads/list

Jedini problem koji sam primetio sa VoodooHDA, jeste ponekad kernel panic na boot-u, ali to se veoma retko događa. Sa tim tvojim problemima se nisam sretao...

acasmc
12-11-2010, 15:31
evo sinoc sam ubacio 2.7.2. hm?
slajder bolje reaguje! lol
sam napredak u kvalitetu zvuka je diskutabilan, ali radi to je najbitnije. da kazemo ni bolje, ni gore.
posle restarta najnormalnije je boot-ovalo.
evo danas KP! posle restarta, opet je najnormalnije proradilo. totalno si u pravu za taj random KP.
to je i jedan od razloga sto sam se drzao starog kexta.
videcemo na dalje kako ce da radi. ako se nastavi, moracu da se vratim stari, jer mi je neretko potrbno da remotely upalim racunar, a ako zabode, nista od remote restart na kucistu. :)

acasmc
12-11-2010, 15:32
inace ja sve skidam sa kexts.com

noname
12-11-2010, 19:17
Ne znam ko izbacuje na kexts.com drajvere za voodooHDA, ovaj link je direktno sa izvora, što bi se reklo... Kad smo kod izvora, pošto vidim da se razumeš, možeš da pokušaš da napraviš svoj voodooHDA drajver. Preduslov je da imaš XCode i source code za vodooHDA.
Eventualno probaj sa tim pa možda se malo popravi situacija sa zvukom.

iSpirit
12-11-2010, 19:19
noname...a sta sa mojim dell inspirion mini?
Moze li da se napravi iso disc sa retail 10.6.5?znas da sam pokusavao,ali nista...uzgred,onaj stari nick koletaxi...

noname
12-11-2010, 19:29
Tek sad provaljujem da si promenio nick, again! :D

Pa ne znam da li je izašao još retail 10.6.5? Ako je izašao, pretpostavljam da je u dmg obliku. Onda možeš da ga konvertuješ u iso sa ultraisom. Nadam se da je to bilo pitanje...

iSpirit
12-11-2010, 19:54
Nije...bilo je pitanje da mi kazes kako sta sa ultra iso_om...i da li mogu preko torenta da skinem retail..ili sta vec..tj. da li ce definitivno to raditi,jer mi zena vec pizdi,a ako i sada odlucim da radim mac osx i zeznem stvar,izbacice me iz stana:)

noname
12-11-2010, 20:12
Već sam ti rekao da će sve 100% da radi. Ako ne veruješ meni, onda pogledaj ovaj link, skroluj dole i nađi dell mini (1011). Videćeš da je sve čekirano, od bluetooth-a do car reader-a :D


http://www.mymacnetbook.com/compatibility-chart/


Čak imaš i link za guide (odmah ispod naziva netbook-a). Jedini problem, kao što sam ti u više navrata rekao, jeste to što ti nemaš Mac-a da pripremiš sve za par minuta nego moraš da koristiš neke alternativne metode da bi to izveo, a to imaš na onim linkovima od pre...

iSpirit
12-11-2010, 20:19
Ma znam...tebi naravno hvala,ali niko da mi napravi iso file...ja cu sada da skinem 10.6.4 retail sa torenta,ali kako da napravim image file iz ultraiso_a?To do sada nisam radio...hmm

iSpirit
12-11-2010, 20:24
Zao mi je sto ne koristim edit..noname...skidam mac os x 10.6.3 .iso
ima 7,5 gb
sta posle..?
samo butujem kao i windows?jel treba da stikliram ono smarajuce shit?THX

noname
12-11-2010, 20:26
Svi retail DVD su u dmg formatu. Pretpostavljam da si u jednom od onih tutorijala našao da ti treba iso. Konverziju će ultraiso da završi za par minuta. Uđeš u Tools meni, klikneš na Convert, odabereš dole svoj dmg i čekiraš iso i to je to.

iSpirit
12-11-2010, 20:29
Da li ce uspeti instalacija sa 10.6.3 kojeg skidam?

noname
12-11-2010, 20:37
Sad videh tvoj edit od malopre... Ne možeš samo da ubaciš retail dvd i da ga boot-uješ. Moraš da pripremiš ili fleš ili boot cd u zavisnosti od toga šta imaš pri ruci. Moja pretpostavka je da imaš eksterni dvd uređaj i da hoćeš sa njega da radiš instalaciju. U tom slučaju pratiš one tutorijale što sam ti pre poslao i npr. napraviš boot cd. Uz pomoć njega ćeš moći da boot-uješ taj retail i da ga, uz malo sreće, i uspešno instaliraš...
Ako ne znaš o čemu pričam, evo još jednom linka:


http://www.osx.mechdrew.com/guides/nbi3.shtml

Skoro svuda se pominje 10.6.0 ili 10.6.2 retail dvd. Možda bi bilo najsigurnije da radiš sa njima. Ali vrlo verovatno će i taj 10.6.3 jednako dobro da radi...

iSpirit
12-11-2010, 20:46
Zasto bi pravio bootcd kad je image falj,iliti .iso?

noname
12-11-2010, 20:53
Pa zato što ne možeš da boot-uješ retail Mac OS X na PC-u tek tako.
Ti praviš iso da bi ga narezao na dual layer a onda uz pomoć boot cd-a boot-uješ isti. Ako koristiš usb fleš instalaciju onda ti opet treba iso jer windows ne prepoznaje dmg ekstenziju...

iSpirit
12-11-2010, 20:55
Aham...to je verovatno netbook loader ili tako nekako...uzgred,imam externi dvd...uzecu sutra dl dvd,pa cu probati ovih dana...za sada ostaje win7...hvala ti na pomoci a ako zaskripi,ja cu pisati ovde...samo mi sada mozes napisati...kako se koristi taj boot cd?

noname
12-11-2010, 21:03
Na onom linku imaš sve objašnjeno, čak imaš i sliku kako to izgleda... ;)

Skineš boot cd, narežeš ga, restart i pokreneš ga. To je to.
Posle ubaciš dl SL i instalacija bi trebalo da krene.

To su ti koraci od 1-5 na onom linku od malopre (Booting NetbookCD) ...

acasmc
12-11-2010, 21:30
da nije neka nauka taj boot CD. ja sam koristio Empire EFI. bootujes sa njega, kad se pojavi slika, izvadis cd, ubacis OSX instalaciju, sacekas da se pojavi na ekranu da je prepoznao nov cd i wola.
next, yes, next, yes.... :)

@noname
jaoj, znas da sam jednom vec probao da se zezam sa tim custom drajverom. ono je bas zamorno. videcu neki dan, kad budem bio zaludan, pa cu da sednem da se posvetim malo bolje.

LDV20
13-11-2010, 00:41
Ok uspeo sam konacno da sredim stvar i pokrenem SL
Koja je sada procedura kada hocu da updateujem na 10.6.4 ili 10.6.5?
Instalirana mi je sveza verzija iatkos s3v2 (10.6.3)

acasmc
13-11-2010, 02:42
koja konfiguracija? kernel?

LDV20
13-11-2010, 09:58
Asus P5K
Intel Q6600
4 Gb ram
Gf 8800 gtx

Nisam mnogo strucan oko OSX, koji kernel?

vlajco2510
13-11-2010, 10:18
Ok uspeo sam konacno da sredim stvar i pokrenem SL
Koja je sada procedura kada hocu da updateujem na 10.6.4 ili 10.6.5?
Instalirana mi je sveza verzija iatkos s3v2 (10.6.3)

kako si uspeo da sredis instalaciju? i ja imam isti problem kao ti sto si imao...

noname
13-11-2010, 10:23
Ok uspeo sam konacno da sredim stvar i pokrenem SL
Koja je sada procedura kada hocu da updateujem na 10.6.4 ili 10.6.5?
Instalirana mi je sveza verzija iatkos s3v2 (10.6.3)

Pošto vidim da imaš intel, trebalo bi bez problema da uradiš update, ali ipak pogledaj post @Byakuya od pre neki dan:

http://www.isrbija.net/showthread.php?p=133832#post133832

Valjalo bi da imaš backup sa Time Machine ili CCC-om, čisto ako nešto ne bude u redu...

LDV20
13-11-2010, 11:47
kako si uspeo da sredis instalaciju? i ja imam isti problem kao ti sto si imao...
mesao sam vise varijanti kod instalacije drivera za sata/ide.
Na kraju sam stavio pored ovog jmicrona koji mi je na ploci i intelov driver i proradilo je.


Pošto vidim da imaš intel, trebalo bi bez problema da uradiš update, ali ipak pogledaj post @Byakuya od pre neki dan:

http://www.isrbija.net/showthread.ph...832#post133832

Valjalo bi da imaš backup sa Time Machine ili CCC-om, čisto ako nešto ne bude u redu...
Odlicno, hvala!

iSpirit
13-11-2010, 11:49
Moze neko da mi upload_uje boot cd za mac osx za dell mini inspirion?HVL

acasmc
13-11-2010, 18:39
Asus P5K
Intel Q6600
4 Gb ram
Gf 8800 gtx

Nisam mnogo strucan oko OSX, koji kernel?

u terminalu:

uname -a

noname
13-11-2010, 21:59
Moze neko da mi upload_uje boot cd za mac osx za dell mini inspirion?HVL

Samo klikni ovde (http://osx.mechdrew.com/downloads/NetbookCD_0.8.3.iso)

iSpirit
13-11-2010, 22:28
THX........

astronman
14-11-2010, 17:11
Uspeo sam da instaliram MacOSx na moj racunar i mislim da za sada sve to radi kako treba ali iTunes nece da mi prepozna iPhone4. Ubacen je zadnji iTunes. Pratio sam neka uputstva na netu ali bez uspesno. iPhone se samo puni kada ga prikacim na USB. Menjao sam i USB-ove ali ista stvar.

Da li neko zna u cemu je problem??

.stefan
14-11-2010, 17:14
Sta ti izbaci iTunes...?

Probaj tamo gde se gase procesi da ubijes iTunesHelper,to zna da pomogne...takodje ako imas iPhoto instaliran ugasi u njemu sync sa iphonom...

astronman
14-11-2010, 17:55
Nista. Samo se telefon puni.

noname
14-11-2010, 18:39
Da li si probao da reinstaliraš AppleMobileDevice.kext?

Malo je glupo pitanje ali ipak da proverim, da li je usb 2.0?

astronman
14-11-2010, 18:43
Jesam. Isto se desava.

USB je 2.0.

noname
14-11-2010, 18:48
A kako ti se inače ponašaju usb portovi? Da li imaš problema sa prepoznavanjem fleševa ili nekih drugih usb uređaja?

astronman
14-11-2010, 18:50
Fleske rade bez problema. Na svim portovima. OS mi prepoznaje USB misa, stampac i skener. Ali iPhone ne.
iPhone radi na Win7 i iTunes 10.1 bez problema.

noname
14-11-2010, 18:55
Vrlo nezgodna stvar moram priznati, a i retka... BTW koji OS koristiš? Da li si radio repair permissions u skorije vreme? To može da ispegla ponekad neke takve neobične probleme...

astronman
14-11-2010, 18:58
Koristim iAtkos S3 V3. Sistem je sveze instaliran danas.
Kada sam prvi put instalirao sistem povezao iPhone sa iTunes prijavio mi je da nemoze da se spoji posto je iTunes v9 uradio sam updejt na 10.1 i od tada nece. Posle toga sam obrisao prema uputstvu sa neta ali se isto desava.

noname
14-11-2010, 19:01
Pošto vidim da je sveža instalacija, uradi repair permissions (najbolje sa kext utility-jem), ostavi prikačen iPhone i uradi restart. Vidi ima li neke promene.

astronman
14-11-2010, 21:46
Nista. Sve je isto.

Sistem vidi iPhone a iTunes ne.

iDzela
14-11-2010, 22:23
Ja sam tvrdoglav ocu mac na pc :D

Sempron le 1150
2gb ram
ati radeon eah3450HD 512 :D
Jel moze nesto da se iskombinuje tu nes ? :D

Ja cekam odg probao sam 100 puta sa moj iPc mislim da je iAtkos i stoji na onoj jabucici :/

noname
14-11-2010, 23:05
To se zove upornost! :D
Kada pokreneš dvd prekini na boot-u sa f8 i onda otkucaj -v i udari enter.
Kada ti zakuca, slikaj taj ekran i okači ga ovde.

@astronman

Ako već nisi našao ovaj link, pogledaj, malo je detaljnije uputstvo za tvoj problem:


http://support.apple.com/kb/TS3540

Ako ni to ne upali postoje neke još varijante šta bi moglo da se uradi a tiče prepoznavanja svih usb uređaja. Moj filing je da je do kext-ova za usb uređaje. Za početak uradi sledeće u terminalu:

sudo su
(pass)
kextstat | grep "USB"

Trebalo bi da ti izbaci sve ove drajvere:

com.apple.iokit.IOUSBFamily
com.apple.driver.AppleUSBUHCI
com.apple.driver.AppleUSBEHCI
com.apple.iokit.IOUSBUserClient
com.apple.driver.AppleUSBHub
com.apple.driver.AppleUSBComposite
com.apple.iokit.IOUSBHIDDriver
com.apple.iokit.IOUSBMassStorageClass

Ako recimo nema ovog poslednjeg onda je u tome problem... U tom slučaju kucaš ovo

kextload -b com.apple.iokit.IOUSBMassStorageClass

i to bi trebalo da završi posao.

moljac
14-11-2010, 23:44
Koji bi mogao OS X na ovu konfiguraciju?
AMD Sempron64 2800+
Gigabyte GA-K8VT800
GeForce 7600GS
2gb ram
unapred hvala :)

noname
15-11-2010, 12:06
Pošto imaš malo stariju konfiguraciju i pošto je amd u pitanju ja bih ti preporučio da ipak probaš neki Leopard. Mislim da ćeš tu grafičku lakše pokrenuti na Leopardu nego na Snow Leopardu iz istih razloga.

Možeš da probaš bilo koju varijantu, od iDeneba do iAtkosa, mada ne bi bilo loše da imaš i više raznih distroa čisto u slučaju da ne upali jedan od njih, onda probaš sa drugim.

moljac
15-11-2010, 13:24
vec sam pokusao sa iAtkos i zakucao je na apple logo i onom kruzicu sto se vrti...takodje pokusao sam sa Tigerom 10.4.8 i sve je islo bez greske samo sto mi nisu radili USB portovi pa sam to instalirao preko VM Ware-a native ali OS je radio samo u virtuelnoj masini,ovako iz dual boot-a je podizao normalno Tiger-a samo sto mi nisu radili USB portovi,cini mi se da treba kextovi da se instaliraju samo sto ja to ne znam kako treba a nacitao sam se mnogo i dalje mi nije jasno... :facepalm:

noname
15-11-2010, 18:12
Pa pogledaj par postova iznad i videćeš jedan od mogućih načina kako da rešiš problem sa usb portovima... Inače to ako ne upali onda slede neke druge malo komplikovanije varijante...
Moje predlog ti je sledeći: probaj sa recimo iDeneb 10.5.6 ili eventualno sa 10.5.8 lite i instaliraj ga isto ili slično kao što si radio sa pretpostavljam JAS-om(Tigrom). Moja pretpostavka je da nećeš imati problema sa usb portovima jer je to bila boljka na nekim starim distroima i to na Tigru i Leopardu (10.5.2 npr.)... Ako ipak budeš imao problema ja ću ti pomoći da to osposobiš na Leopardu.

mikisid
16-11-2010, 02:40
Pre svega da pozdravim sve na forumu, imam za sada jedno pitanje, da li mogu instalirati neku od distribucija na moju masinu konfiguracija je sledeca:

maticna ploca: ASRock N68-S nForce 630a Chipset
graficka: nVidia GeForce 8500 GT 512mb 128bit
procesor: AMD Athlon II x2 dual-core 240
memorija: 3 gb ddr2 800 (2+1 gb kingston sa istim latency(zaboravio koliki))

PS: ako treba jos nesto pitajte ;) Unapred hvala

noname
16-11-2010, 12:17
Odgovor je sledeći: može da se instalira i Leopard i Snow Leopard. Ali, mogući problemi su nForce Chipset i AMD Athlon procesor. Naoružaj se sa distroima i za Leoparda i za Snow Leoparda pa probaj.

mikisid
16-11-2010, 16:14
Eh pa meni su problemi kextovi...., koje da izaberem prilikom instalacije i tako.... inace koristim linuks od 2007. ali hocu da probam jos jedan derivat unixa ;)

noname
16-11-2010, 17:17
Pa ako želiš samo da probaš unix a pritom voliš i izazove, onda instaliraj freeBSD ili Solaris ili još bolje OpenSolaris ;) Dobićeš mnogo čistiju varijantu unix-a, dobićeš zfs i dobićeš stabilnost.
Poslednje dve stvari mogu da se postignu i sa Mac OS X-om na PC-u ali nisu obavezne, pogotovo ako misliš da to da izvedeš na hardveru koji nije sličan pravim Mac mašinama... Po meni je ipak intel i vanilla osnovna stvar ako želiš da se upustiš u ovako nešto a da ne dobiješ osrednje rezultate...

mikisid
16-11-2010, 18:29
Nisi me razumeo probao sam malte ne sve i dugo koristio windows ali linux (tacnije ubuntu - deb distribucije) mi vise odgovaraju kao korisniku, osecam se slobodnije i da ne nabrajam ostale pogodnosti po meni, Mac mi se svidja jedino zbog toga sto je jedan od derivata unixa i na neku ruku gaji jedan vid slobode a jos veci izazov mi je sto je pravljen iskljucivo za mak masine ;) (naravno jedino to nisam probao pa hocu i mac da probam, da mi niko vise ne soli pamet oko nekih stvari ;) )

mikisid
16-11-2010, 18:30
I da zaboravih te pitati koje sve distribucije mi preporucujes? I da li mogu nekako original instalirati i skinuti sa neta s'obzirom da imam amd? Negde sam procitao da original moze samo na intel.

Byakuya
16-11-2010, 19:08
skini snowleo...po meni za amd najbolji...


http://thepiratebay.org/search/snowleo/0/99/0

mikisid
16-11-2010, 19:46
Sta da mu ostavim ukljuceno a sta da iskljucim prilikom instalacije? Postoji li neko uputstvo itd...?

Byakuya
16-11-2010, 20:03
koja ti je spec racunara?

mikisid
16-11-2010, 20:19
Napisao sam par postova gore ali ajde da ponovim:

maticna ploca: ASRock N68-S nForce 630a Chipset
graficka: nVidia GeForce 8500 GT 512mb 128bit
procesor: AMD Athlon II x2 dual-core 240
memorija: 3 gb ddr2 800 (2+1 gb kingston sa istim latency(zaboravio koliki))

Byakuya
16-11-2010, 23:47
Javljam ti do sutra...

zoki-oki
17-11-2010, 19:10
Jel zna neko neki fix za Dell Wireless 1397 WLAN Mini-Card,nikako da osposobim internet ili da dignem ruke,nekoloko dana guglam bez uspeha!
U pitanju je Dell Inspirion 1545-hvala unapred .
Zaboravio sam da napisem(Snow L 10.6.0)

Byakuya
17-11-2010, 19:18
@mikisid probaj ovo:

Legacy_Kernel_10.2.0_Kernel
AMD_Patch
NVEnabler
VooDooHDA_V2.5.3
SMBIOSResolver
IOATAFamily K.P. Fix
IOPCIFamily Fix

mikisid
17-11-2010, 20:03
Prilikom instalacije ne moram nikakav loader instalirati, mogu li zadrzati vec postojeci grub?

Byakuya
17-11-2010, 20:18
ostavi cameleon koji je vec cekiran...ne znam zasto ali on funkcionise...

noname
17-11-2010, 20:44
Jel zna neko neki fix za Dell Wireless 1397 WLAN Mini-Card,nikako da osposobim internet ili da dignem ruke,nekoloko dana guglam bez uspeha!
U pitanju je Dell Inspirion 1545-hvala unapred .
Zaboravio sam da napisem(Snow L 10.6.0)

Uradi lspci u terminalu i izbaci prezicne podatke za wifi. Moja pretpostavka je da je to broadcom-ov wifi, jer sam imao dosta kontakta za dell laptopovima...
Ako jeste onda za njega postoji fix i to odavno...

zoki-oki
18-11-2010, 12:15
U pravu si NoName:

iDzela
18-11-2010, 12:53
Ja lepo skino nov iPc narezem bootujem i cudim se kako nista ne kucam a hoce neverovatno

Onda mi se pojavi onaj apple logo i okrece se ono i na kraju mi izbaci ovo

http://www.deviantpics.com/thumbs/dsc01735.jpg (http://www.deviantpics.com/?v=dsc01735.jpg)

Znaci sta kod da ukucam da ga bootuje da drukciji nacin on isto ovo pokaze

Edit:Nzm sto je slika crna kliknite na nju i ona radi normalno :/

Byakuya
18-11-2010, 19:05
Ukljuci AHCI mod u biosu...takodje kada krene da butuje F8 pa -v
pa vidi sta ti pise na kraju...

iDzela
18-11-2010, 22:01
gde je to ahci mislim u kom podtabu

Byakuya
19-11-2010, 00:45
ufff.mnogo pitas...potrazi u svom biosu...tamo gde treba da iskljucis sve sto je IDE,tu je najverovatnije i ovo sto trazis...radi se o modu za HDD...

iDzela
19-11-2010, 12:10
E ovako.Stavio sam novu plocu probao sam sa ovim diskom sto sam narezao juce nece ali probao sam sa starim i cudilo me kako nemoram nista da ukucam da bi pokrenuo instalaciju (mislim pokrenula se sama bez kucanja ono -f itd) ja ono presrecan jer mislio sam da ce da mi uspe.Instalram ja sve lepo i restartuje se i kad treba das podine sistem komp se restartuje,mislim ja ono wtf!?PRobao sam da kucami -f i -v i nista opet isto :/

Satyr
19-11-2010, 23:06
jel može iDeneb 10.5.6 da se instalira preko VMware?

noname
20-11-2010, 09:39
Može da se instalira.
Mada ako baš želiš da to uradiš preko virtualne mašine onda je možda bolja varijanta da skineš neki već instaliran image za VM.

iSpirit
20-11-2010, 11:19
noname...ja cu danas da pokusam da instaliram mac 10.6.3 retail na dell 10v.
trebace mi tvoja pomoc,ako nije frka...ali prvo treba da pokrenem onaj netbook boot cd za koji si mi dao link?e...sta posle?

igne
20-11-2010, 18:04
noname

iSrbija Hackintosh Expert ;)

CJay
20-11-2010, 18:34
ja cu na kraju da skupim pare i sebi da kupim mac, koliko me ovo sve nervira...znaci katastrofa...ne mogu nikako da podignem SL...onaj glupi ddmac ne moze da prebaci image na usb nikako (prokleti upitnici! :) )...pokusao sam i preko transmac da idem ono format with disc image, to sve odradi, smunjim da prvi boot device bude flash ali jok, samo ga iskulira i ode u win...a pokusavao sam i preko unetbootin da odradim mbr, to odradi ok (valjda), ali kasnije nista...nece, upucacu ga! :)

dizem na acer aspire one netbook, inace...

noname
20-11-2010, 22:01
Jbg CJay, nezgodna je to rabota, mislim na prebacivanje bilo kog OS-a na fleš, a naročito sa ddmac-om... Jedino da pokušaš negde sa Xp-om ili da nabaviš neki eksterni dvd drajv i da onda instaliraš sa boot cd-om i SL dvd-om k'o čovek :D... Ili, da nađeš nekog sa Mac-om i da to prebacivanje završiš za par minuta...


@iSpirit

Pazi, na onom linku je bukvalno sve objašnjeno, ali 'ajde, pokušaću u kratkim crtama da rezimiram:

1. Namestiš u BIOS-u da ti boot-uje sa eksternog drajva
2. Ubaciš boot cd i kada počnu da se neki znakovi vrte na ekranu, pritisni i drži SHIFT dok ne dođeš do bootloader-a.
3. Trebalo bi da dođeš do ove slike

http://www.osx.mechdrew.com/images/ncd_boot.jpg

4. Izbaciš boot cd i ubaciš retail SL i pritisneš F5

Ako sve bude u redu trebalo bi da ti prihvati dvd i da posle nekog (kraćeg) vremena dođeš do install menija.

Nadam se da posle znaš kako dalje. Ako ne znaš, pokušaću i tu da ti pomognem ;)

zoki-oki
21-11-2010, 00:49
NoName cestitam na zasluzenom unapredjenju :vb_cheers:

Satyr
21-11-2010, 00:54
Može da se instalira.
Mada ako baš želiš da to uradiš preko virtualne mašine onda je možda bolja varijanta da skineš neki već instaliran image za VM.

aj mi daj neki link kad dobrom torrentu, pošto ne mogu da nađem :)

noname
21-11-2010, 10:22
Ima ih mali milion :) ja ću ti izbaciti samo par


http://thepiratebay.org/torrent/5021488


http://thepiratebay.org/torrent/5304774/Fully_Functional_mac_OS_X_10.5.8_vmware_image_%28i ntel_only%29

Pošto ne znam koja ti je konfiguracija, obavezno pročitaj komentare ispod opisa, pa vidi da li je to za tebe, koliko sam mogao da vidim, oba su za intel ali ti to ipak proveri.

uros2002
21-11-2010, 12:51
Pozdrav svima

Dali postoji mogucnost da na desktop racunar

Motherboard - Gigabyte m52l-s3p
Processor - AMD Athlon(tm) II X2 245 Processor
Display adapters - ATI Radeon HD 4350
Memory - 4x 512MB DDR 2
HDD - Samsung HD502HJ SCSI 500GB

Na kome imam instaliran Windows 7
Hard podeljen na dve particije od 200GB na kome je windows 7
i 300GB na kome su filmovi.
Podelio bih ovu drugu particiju od 300GB da imam jedno 100GB za MAC a ostalo za filmove.

Kako mogu da izvedem deljenje particije? Preko kog programa?

Dali za pomenutu konfiguraciju moze neko da mi posalje link za MAC i uputstvo kako to da izvedem?

Dali8 nakon instalacije MAC mogu prilikom paljenja racunara da biram koji operativni sistem zelim da podignem?

Citao sam na ovom forumu kompletno svih 59 stranica Kako instalirati Mac OS X na PC? i vise neznam sta treba da skinem i sta da instaliram.

ako mozete da postavite nove linkove za skidanje potrebne za moju konfiguraciju.

Dali mogu da D particiju podelim i napravim novu recimo Y particiju od recimo 80gb i na nju instaliram MAC
http://img543.imageshack.us/img543/3282/92410034.gif (http://img543.imageshack.us/i/92410034.gif/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Pozdrav i unapred Hvala.

igne
21-11-2010, 13:24
noname

Imam Dell 1525 Inspiron, Intel chipset sa Core2Duo cpu, uspeo sam vec da instliram uspesno iPC 10.5.6 i sve je dobro radilo osim sto povremeno sam gubio wallpaper nemam pojma zbog cega i kad sam uradio update na 10.5.8 problem je ostao isti, nisam uspeo jos da instaliram LAN i SDcard citac mada iskreno oko toga se i nisam nesto preterano trudio..

E sad, probao bih bilo koji 10.6.x samo da radi, imes neku preporuku koji bi bilo najbolje da probam? :)

noname
21-11-2010, 14:59
Najbolja varijanta je da uradiš retail SL sa recimo myhack metodom. Za to ti treba već radna verzija Mac-a, što pretpostavljam da imaš, jedan fleš od recimo 8GB ili eksterni hard disk i naravno retail SL. Za sve potrebne informacije pogledaj ovde:


http://osx86.sojugarden.com/installer/

Mislim da ćeš bez problema da odradiš instalaciju jer si ti već odavno u ovome a ako nešto slučajno zapne tu sam! :)

@uros2002

Možeš da podeliš tu particiju i da napraviš po želji ali ostavi da ti bude fat32 inače je neće Mac prepoznati kada dođeš do instalera. To možeš da odradiš iz samog win-a ili bilo kojim alatom predviđenim za to.

Kada odradiš instalaciju moći ćeš da biraš operativne sisteme, a sve to zahvaljujući chameleonu.

Najbolje da pokušaš recimo sa iAtkos S3 distro-om ali vodi računa da ne skineš intel only nego da ima podršku i za AMD. I to ti je jedina slaba tačka u konfiguraciji i donekle grafička ali o tom potom.
Za linkove konsultuj google, ne možeš a da ih ne nađeš ;)

igne
21-11-2010, 15:18
Sad trenutno nemam nista od Mac-a.. Moze nekako sa Win-a da se uradi?

uros2002
21-11-2010, 15:21
Nasao sa mna ovom torentu dali mozes da pogledas dali odgovara za moju konfiguraciju
http://www.kickasstorrents.com/iatkos-s3-snow-leopard-10-6-3-dvd-t4165847.html

Ako valja da skidam

Neznam zasto sad i meni izbacuje gresku nego evo slika pa vidi sta sadrzi
http://img706.imageshack.us/img706/6735/screenshot20100617at123.pnghttp://img139.imageshack.us/img139/218/screenshot20100617at124.pnghttp://img256.imageshack.us/img256/9743/screenshot20100617at124t.png

Sta sve treba da stikliram prilokom instalacije

noname
21-11-2010, 15:28
Sad trenutno nemam nista od Mac-a.. Moze nekako sa Win-a da se uradi?

Ne može nikako sa win-a, jedino da samo zbog pripreme fleša staviš bilo kakvog Mac-a ili eventualno da kod nekog sa Mac-om odradiš.
Znam da zvuči malo ekstremno ali veruj mi da se isplati jer jednom kada pripremiš fleš ili hard disk njega koristiš za instalacije ili eventualne popravke sistema, a rezultat sa retail-om je uvek izuzetan.

@uros2002

Ne mogu da vidim izbacuje mi sledeću grešku :



KickassTorrents.com is overloaded right now. Please refresh the page in a minute.

.stefan
21-11-2010, 19:16
noname,konacno si dobio zasluzenu titulu!:vb_cheers:

uros2002
21-11-2010, 19:32
Skinuo sam iATKOS_S3_version2 koji je upakovan u rar
Kada ga raspakujem dobijem ovo
http://img812.imageshack.us/img812/246/30431142.gif (http://img812.imageshack.us/i/30431142.gif/)

Sta sad treba da radim sa ovim .iso failom, dali treba da ga narezem na DVD ili sta?
Kada ubacim .iso u Demontoul izbaci mi velicinu diska 996kb umesto onih 4.37gb koje sam skinuo.
Sta da radim sad?

iDzela
21-11-2010, 21:32
Preko nera ides burn iso image i on nareze na dvd :)

Moze neko da mi odg na moj problem?Hvala.

noname
21-11-2010, 22:05
A tvoj problem je...?

@uros2002

Najsigurnija varijanta je da ga narežeš ultraisom i to na brzini 4x ili manje... To što ti izbacuje da je tako mali fajl je sasvim normalno jer windows ne prepoznaje hfs+ kako treba (čitaj uopšte :) )

Kada pokreneš instalaciju idi za početak samo na boot-u f8 i kucaj -v. Uz malo sreće trebalo bi da dođeš do install menija. Ako neće, probaj još neki put sa -v a onda dodaj -v -x.

Javi kako se ponaša.

uros2002
21-11-2010, 22:23
pokrene mi se instalacija i pojavi se jabuka a onda

http://img139.imageshack.us/img139/3667/46507073.gif (http://img139.imageshack.us/i/46507073.gif/)


Sada skidam drugu verziju SnowLeo DVD koji je u nekom od predhodnih postova pomenuo Byakuya

Ako imas neki link za MAC koji odgovara mojoj konfiguraciji koja je u gornjem postu posalji

noname
21-11-2010, 22:41
Pa kao što si video u prethodnih 60-ak strana vrlo retko se događa da tačno određena distribucija radi na tačno određenoj konfiguraciji. Ono što sam ti preporučio bi trebalo da radi, to što skidaš bi takođe trebalo da radi. Slika koju si okačio ne znači ništa, tj. bolje bi bilo da si okačio samu sliku kernel panic-a, znači ono što sam ti stavio post iznad, f8 i -v ili -v -x.

Prvi problem je doći do install menija. To se najčešće postiže odgovarajućim distro-om ili raznim boot opcijama. Ključ je u upornosti. Ponekad sa istim boot opcijama tek posle desetog puta proradi i uspešno dođe do install menija. Nekad se to dogodi iz prvog puta. Nema pravila.

Drugi problem je odabrati prave komponente za instalaciju, jednom kada se dođe do install menija. Tu takođe postoje samo okvirna uputstva. U velikom broju slučajeva upale samo default opcije ali kada je amd u pitanju i pritom ati grafička to je retkost. Jedini pametan savet koji mogu da ti dam jeste da eksperimentišeš: trial and error. Ako budeš dovoljno uporan doći ćeš do prave kombinacije.

Za početak probaj da u biosu podesiš sledeće stvari (ako već nisi i ako uopšte postoje u tvom biosu):

uključi AHCI (ako ga imaš)
uključi OnChip S-ATA Controller
uključi APIC mode
isključi IDE Drives Type

uros2002
22-11-2010, 02:03
Opet ja sa problemom

Dakle ovako skinuo sm dve verzije MAC OS
1-iATKOS_S3_v2 od noname
2-SnowLeoDVD od Byakuya

Imam konfiguraciju da ponovim
Motherboard - Gigabyte m52l-s3p
Processor - AMD Athlon(tm) II X2 245 Processor
Display adapters - ATI Radeon HD 4350
Memory - 4x 512MB DDR 2
HDD - Samsung HD502HJ SCSI 500GB

Prilikom pokretanja instalacije u obe verzije sa -v i sa -v -x
prijavljuje mi istu gresku.

Slika1
http://img9.imageshack.us/img9/610/img0064to.th.jpg (http://img9.imageshack.us/i/img0064to.jpg/)
Slika2
http://img641.imageshack.us/img641/5086/img0065zi.th.jpg (http://img641.imageshack.us/i/img0065zi.jpg/)
Pokusavao sam sigurno preko 10 puta sa obe verzije

Slike iz BIOSA mozda tu nesto nisam dobro podesio
1
http://img802.imageshack.us/img802/9845/img0066u.th.jpg (http://img802.imageshack.us/i/img0066u.jpg/)
2
http://img121.imageshack.us/img121/183/img0067mn.th.jpg (http://img121.imageshack.us/i/img0067mn.jpg/)
3
http://img534.imageshack.us/img534/8739/img0068cn.th.jpg (http://img534.imageshack.us/i/img0068cn.jpg/)
4
http://img525.imageshack.us/img525/6809/img0069js.th.jpg (http://img525.imageshack.us/i/img0069js.jpg/)
5
http://img530.imageshack.us/img530/8250/img0070sp.th.jpg (http://img530.imageshack.us/i/img0070sp.jpg/)
6
http://img203.imageshack.us/img203/7103/img0071ei.th.jpg (http://img203.imageshack.us/i/img0071ei.jpg/)
7
http://img843.imageshack.us/img843/51/img0072jb.th.jpg (http://img843.imageshack.us/i/img0072jb.jpg/)
8
http://img808.imageshack.us/img808/2893/img0073r.th.jpg (http://img808.imageshack.us/i/img0073r.jpg/)
9
http://img72.imageshack.us/img72/8245/img0074qv.th.jpg (http://img72.imageshack.us/i/img0074qv.jpg/)
10
http://img202.imageshack.us/img202/327/img0075hc.th.jpg (http://img202.imageshack.us/i/img0075hc.jpg/)
11
http://img535.imageshack.us/img535/1122/img0076wt.th.jpg (http://img535.imageshack.us/i/img0076wt.jpg/)
12
http://img541.imageshack.us/img541/3526/img0077u.th.jpg (http://img541.imageshack.us/i/img0077u.jpg/)
13
http://img840.imageshack.us/img840/9503/img0078xt.th.jpg (http://img840.imageshack.us/i/img0078xt.jpg/)
14
http://img89.imageshack.us/img89/4181/img0079os.th.jpg (http://img89.imageshack.us/i/img0079os.jpg/)

Ako neko moze da mi pomogne oko resavanja problema i podesavanja BIOSa
Neznam vise sta da radim i kako da resim problem

Pozdrav i Hvala

Byakuya
22-11-2010, 04:45
1.svaka cast na slicicama:)
2.sve sto je IDE ide na disable...
3.u integrated peripherals pa serial-ata raid config namesti AHCI(8 slicica)
4.reci mi da imas sata dvd?
5.cini mi se da sam ti sada ovo vec 2 puta rekao ali tvoja graficka nije podrzana...tu nema pomoci,ako oces SL moraces da je menjas...

uros2002
22-11-2010, 08:44
Hvala na odgovoru
Mislim da je DVD sata ali nisam siguran provericu kada dodjem kuci.
Pokusacu da podesim kao sto si rekao .
Dali zbog grafike necu moci da instaliram MAC ako sam razumeo. Ako bih menjao grafiku koju mi preporucujes?

Byakuya
22-11-2010, 11:48
Mogao bi da instaliras mac ali bi imao rez 1024x768 bez QE / CI ....bukvalno ne bi mogao filmove da gledas,yt ili bilo sta slicno sto zahteva ic od gpu...preporucujem ti da predjes na nvidia samo je pitanje koliko si spreman da izdvojis...najjeftinije nesto ti je tipa 8400gs pa mozes da ides do recimo gts250-gts260....

noname
22-11-2010, 12:18
Byakuya podržana je ta kartica, ja sam već pisao o tome, podršku je izbacio netkas još oktobra prošle godine. Evo linka pa ko ne veruje neka pogleda:


http://netkas.org/?p=284

Jedini problem je što se u praksi pokazalo da to nije baš jednostavno izvesti, u svakom slučaju je to za naprednije korisnike.

Ponoviću još neki put, ako neko hoće da instalira Mac-a na PC, ipak je najbolja varijanta da se drži intela i nvidia grafičkih kartica...

Byakuya
22-11-2010, 16:02
Nemoj da pricas:)
Ja sam imao tu karticu i secam se ono 1024x768 i smor skroz...predjem na nvidia i happy:)
Svejedno nvidia je sto se tice SL uvek pametnija opcija...samo nemojte jos kupovati 4xx seriju ona nije jos podrzana...

noname
22-11-2010, 16:44
Pa tako stoje stvari... Ja shvatam da neko želi da instalira Mac-a na PC-u ali ipak treba realno razmisliti da li taj hardver to može da isprati kako treba...

Ja sam rekao juče @uros2002 da su mu slabe tačke AMD i donekle grafička a danas kada sam video na slikama kernel panica-a da ima i nForce chipset bilo mi je jasno da će se oko te instalacije doobrooo namučiti!

Ja ostajem pri tome da je to moguće izvesti, čak i da se pokrene i grafička ali to u svakom slučaju neće biti walk in the park :D

Byakuya
22-11-2010, 17:46
sto se tice amd dela ako progura sto se tice nvidia chipseta tu sam i ja da pomognem...odradio sam vec par AMD hackintosha...

uros2002
22-11-2010, 19:30
Pokusavao sam jos dvadesetak puta uvek ista greska kai na Slika1 i Slika2.

CJay
22-11-2010, 19:35
Time remaining: About 10 minutes :)

Dizem Hazard verziju na Aspire One...ostavio je klot...samo ono po defaultu...aj svi batalite postovanje i drzite palceve da mi upali ovaj put, smorio sam se kao pas :)

Pokusao SL, ali nesto ne valja image koji sam skinuo pa se odlucih za Hazard, njega vec imao narezanog...

Byakuya
22-11-2010, 19:53
koji hazzard? server-client verziju,10.6.1,10.6.2?

CJay
22-11-2010, 20:17
10.6.2 i nece klot, morao sam da idem sistemom eliminacije i da pokusavam jedan po jedan...sad cu da vidim koja kombinacija ce da upali, ako upali uopste :)

mladenmne
26-11-2010, 00:38
hp 6735s sta se moze sa ovim laptopom ? moze li neki mac ali da radi sve ?

noname
26-11-2010, 17:59
To možemo da ti kažemo tek kada izbaciš detaljnu konfiguraciju tog laptopa. Moje iskustvo je da na HP laptovovima vrlo retko radi "sve", a bogami i na dobrom broju drugih...

acasmc
26-11-2010, 20:49
@uros2002
jedino na drugom hdd-u da dignes 10.5.X, pa da onda uradis image restore preko copy cat X
ja sam tako uspeo sa nekom 10.6.2 portable varijantom i ATI 4350. ali opet kod mene je intel procesor i chipset. bootovao je u chocolate kernel bez problema, sam.
a sama grafika je tek prica za sebe! moze da se proradi, ali ces posteno da rodis mecku! ja sam je menjao za GF8400GS i resio sve svih muka!

evo ti link ka mojoj temi na insanelymac:
http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=221422

kao sto sam i napisao tamo, ne znam kako, ali je proradilo!
pogledaj mozda ti koristi nesto!
veruj, jednom kad ga napravis, vratice ti za sve muke! OS X je jednostavno konza! :)

mladenmne
26-11-2010, 22:04
Specifications H P C o m p a q 6 7 3 5 s
Processor AMD Athlon X2 QL-60 @ 1,9 GHz Chipset AMD M780G Memory 2GB DDR2 HDD [GB]
250 Optical Device
DVD+-RW Graphic Adapter
ATi Radeon HD3200 Screen 15,4" (1280x800) Connectors 4xUSB, VGA, Express card, Bluetooth, Wireless 802.11b/g/n,
card reader
Weight 2.6kg

noname
26-11-2010, 22:19
Mislim da ti se ne isplati ni da pokušaš da instaliraš jer ta grafička nije podržana (verujem da si pogrešio i da je u pitanju Ati Mobility Radeon 3200, mada je svejedno jer ni ona sigurno ne radi).

mladenmne
27-11-2010, 01:54
3200 hd atin shared memory ... al sam imao 4870 grafiku na drugi komp pa sam instalirao 10.6.2 by hazard ali na ovaj lap top ne mogu taj dvd da instaliram

noname
27-11-2010, 11:28
Pa ne vidim šta je tu čudno... Ako si iole pratio ovu temu video si da ne postoji neki univerzalni šablon ni univerzalni distro koji jednako dobro radi na svim sistemima.

priest77
27-11-2010, 12:48
Imam problema sa iAtkos S3v2 SnowLeo 10.6.3. Sve instalira kako treba ali kod prvog boot-ovanja zaglavi na sivom ekranu sa jabukom i samo krene da svira onaj "Staying Alive", mish reaguje ali kursor nestaje kada je u sredini ekrana. Sta da radim?
Do sada sam koristio iAtkos V7 koji je radio dobro ali ovaj novi ne mogu nikako da nateram da proradi.

Na sta jos treba da vodim racuna tokom instalacije?
Vidim da je graficki drajver izmenjen u odnosu na stari v7 iAtkos i sada biram GMA 950 (27a2).

Na ovom laptopu pokusavam da instaliram:




Computer:

Motherboard:
CPU Type Mobile DualCore Intel Core Duo T2350, 800 MHz (14 x 57)
Motherboard Name FUJITSU SIEMENS AMILO Pro V3205
Motherboard Chipset Mobile Intel Calistoga-GM i945GM
System Memory 2038 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
BIOS Type Phoenix (02/14/07)

Display:
Video Adapter Intel GMA 950
3D Accelerator Intel GMA 950

Multimedia:
Audio Adapter Conexant Cx20549 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [B-0]

Storage:
Disk Drive USB 2.0 USB Flash Drive USB Device (7 GB, USB)
Disk Drive WDC WD1200BEVS-07LAT0 (111 GB, IDE)
Optical Drive Optiarc DVD RW AD-7540A (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
SMART Hard Disks Status OK

Partitions:
C: (NTFS) 51207 MB (51141 MB free)
D: (FAT32) 22290 MB (22289 MB free)
X: (NTFS) 116 MB (24 MB free)
Total Size 71.9 GB (71.7 GB free)

Input:
Keyboard Unknown
Mouse Unknown
Mouse Unknown

Network:
Primary MAC Address DC-17-08-04-14-14

Peripherals:
FireWire Controller Ricoh RL5C832 IEEE1394 Controller (PHY: Ricoh RL5C832)
USB1 Controller Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller [B-0]
USB1 Controller Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller [B-0]
USB1 Controller Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller [B-0]
USB1 Controller Intel 82801GBM ICH7-M - USB Universal Host Controller [B-0]
USB2 Controller Intel 82801GBM ICH7-M - Enhanced USB2 Controller [B-0]
USB Device NetScroll + Mini Traveler
USB Device USB Flash Drive

DMI:
DMI BIOS Vendor Phoenix
DMI BIOS Version 1.20
DMI System Manufacturer FUJITSU SIEMENS
DMI System Product AMILO Pro V3205
DMI System Version UnIn
DMI System Serial Number YK2H037800
DMI System UUID 80726C55-CF090E10-9BC2EACE-56F99105
DMI Motherboard Manufacturer FUJITSU
DMI Motherboard Product 10AD
DMI Motherboard Version 03
DMI Motherboard Serial Number QTFDFM71100281
DMI Chassis Manufacturer FUJITSU SIEMENS
DMI Chassis Version N/A
DMI Chassis Serial Number YK2H037800
DMI Chassis Asset Tag
DMI Chassis Type Notebook


http://www.dodaj.rs/t/j/11o/3WIye29X/dsc2266.jpg (http://www.dodaj.rs/?j/11o/3WIye29X/dsc2266.jpg)

CJay
27-11-2010, 12:51
Isti problem i kod mene sa iAtkosom...sivi ekran i "Pridji mi ti" od Sunshine-a :P :)

acasmc
27-11-2010, 13:20
a da bootujete sa -v?
alternativno -v -x -f -F

CJay
27-11-2010, 13:44
pokusao i nece nikako...evo sad cu opet da okusam srecu sa SL 10.6.2 Retail...

acasmc
27-11-2010, 15:05
Zasto se jos malo ne poigras sa komandama, najlakse je da odmah zveknes novu instalaciju.
busratio=1
cpus=1
graphichenabler=no
arch...
Mozda je nesto od toga?
Posle samo editujes boot.com.apple.plist za minut i wola.
:)

CJay
27-11-2010, 15:13
Nece ni SL...da li je moguce??? Necu vise da spamujem ovu temu...javim se kad i ako uradim nesto...pocinje da me zivcira zesce!!!

noname
27-11-2010, 21:38
pokusao i nece nikako...evo sad cu opet da okusam srecu sa SL 10.6.2 Retail...


Kako si radio sa retail-om? Daj još neki info. Nadam se da nisi samo ubacio bez nekog boot cd-a ili tako neke varijante jer ako jesi to sigurno neće da radi.

@priest 77

Kada budeš naredni put instalirao nemoj da čekiraš grafičku. Probaj samo ono što je ponuđeno. Naravno posle toga -v ili -v -x.
Ako to ne prođe opet nemoj ništa posebno da čekiraš ali dodaj AHCI SATA (Drivers/Main Hardware).
Eto probaj tako pa javi ima li neke promene.

priest77
28-11-2010, 00:35
Probao sam bez graficke i nije proslo. Sada cu probati ono drugo.
Samo mi objasni kako da uradim taj -v
Hvala!

Byakuya
28-11-2010, 02:26
kada palis komp i dodjes do Cameleona pritisni F8 i ukucaj -v (iliti verbose mode)

acasmc
28-11-2010, 14:15
Ja mislim da bilo koji taster prekida boot u onih 5sek dok chameleon ceka. Ja obicno zveknem - (minus).

zule73
28-11-2010, 14:31
potpuni sam pocetnik u ovome,ali tako je bilo i za iphone,pa sam sad ipak ponesto naucio.elem,voleo bih da mi neko za pocetak kaze sta bi mi najvise odgovaralo za dual boot sa windows7.
koji os?
a ovo ostalo cu pokusati da sam provalim.
hvala unapred!
ovo je fotka sa podacima o mom kompu:
http://i1019.photobucket.com/albums/af312/zule73/7.jpg

acasmc
28-11-2010, 14:36
Ja bih probao sa Hazard 10.6.2 za pocetak.

http://leohazard.com/download.html

da li posedujes neki distro, ili ti instalaciju OS X-a?

zule73
28-11-2010, 14:43
ne posedujem trenutno apsolutno nista sem puno strpljenja i odmornih ociju!
: )
ali brzo ucim!
: )))

acasmc
28-11-2010, 14:46
hehe

nista onda polako kreni, nemoj odmah da pustis instalaciju pa da se nadjes u cudu!

idi lepo na insanelymac.com, registruj se i koristi malo search. vidi neko ko ima kao tvoju plocu sta je instalirao. to je najveca zezalica ko hackintosh-a.
inace da li su ti svi uredjaji SATA? mislim na optiku i hdd?

zule73
28-11-2010, 14:52
jeste,i optika i hard su sata.to je pretpostavljam pod obavezno?

acasmc
28-11-2010, 14:59
pa bitno je iz razloga sto je mnogo lakse da instaliras. pravi apple racunari ne koriste PATA uredjaje, pa samim ti ne postoji ni drajver za iste, barem ne njihov.

u principu ne postoji ni AMD Apple racunar, ali opet moze da se instalira. :)
samo polako, pusti Hazard da se skida i cituckaj insanelymac u medjuvremenu. ako i mislis da nesto pitas tamo, uradi to sto pre, posto ljudi odgovaraju i za 5 dana.

p.s. nadam se da imas brz net, posto nije iskljuceno da ces da skidas i 5x razlicite instalacije. :D

zule73
28-11-2010, 15:18
ok,nisam ni ocekivao da ce da bude lako!
tome me je iphone vec naucio!
u svakom sluicaju hvala na pocetnoj pomoci.javicu se ja opet da smaram cim negde zapnem!
: )

acasmc
28-11-2010, 15:27
samo polako i strpljivo. ja licno mislim da sam instalirao 100x za dve nedelje! cak sam i knjigu procitao dok sam se smarao cekajuci! :) :) :)

mickobl
28-11-2010, 19:52
Intalirao sam Snow_Leopard_10.6.1-10.6.2_SSE2_SSE3_Intel_AMD_by_Hazard na svoj komp HP hdx 16 i pri prvom startovanju sve radi ok. Medjutim cim resetujem podignem Win 7 i hocu da se vratim na Mac os ekran samo poplavi i to je to ili u najboljem slucaju se iza plavetnila nazire pozadina os-a. Sta treba da ispravim (bios) ili nesto drugo, i da ne radi mi wireles ali to sam nasao na http://www.kexts.com ali ne znam kako da instaliram.

hvala unapred

mladenu
28-11-2010, 20:08
Intalirao sam Snow_Leopard_10.6.1-10.6.2_SSE2_SSE3_Intel_AMD_by_Hazard na svoj komp HP hdx 16 i pri prvom startovanju sve radi ok. Medjutim cim resetujem podignem Win 7 i hocu da se vratim na Mac os ekran samo poplavi i to je to ili u najboljem slucaju se iza plavetnila nazire pozadina os-a. Sta treba da ispravim (bios) ili nesto drugo, i da ne radi mi wireles ali to sam nasao na http://www.kexts.com ali ne znam kako da instaliram.

hvala unapred
SLicnih problema imam i ja, mada nemam dual-boot.. Pa bih voleo da cujem misljenja od majstora ovog zanata... :)

acasmc
28-11-2010, 20:15
probajte da googlate mac blue screen of death!

zamena sa VGA na DVI!

boot sa -x ce vas verovatno dovesti na desktop, ali su safe modu.

ceo problem je sa kextom za grafiku

pretpostavljam da obojica imate ATI grafike?

acasmc
28-11-2010, 20:18
sto se tice instaliranja samog drajvera, ili ti kexta. treba ti kext utility (recimo), samo prevuces to sto si skinuo i sve ostalo ce da se ucini samo. :)
naravno reboot posle toga.

mladenu
28-11-2010, 20:19
probajte da googlate mac blue screen of death!

zamena sa VGA na DVI!

boot sa -x ce vas verovatno dovesti na desktop, ali su safe modu.

ceo problem je sa kextom za grafiku

pretpostavljam da obojica imate ATI grafike?

Acko, hvala ti na sugestiji... Imam integr.Geforce6100 i naravno, nije uspela instalacija sa NVinject.. probacu EfiStudio.. i HEX stringove, pa sta bude... Samo tada mi se desava restart pri boot-u.. Imas li savet sta i kako dalje? A da.. i sa -x mi pravi iste zackoljice... Recimo sada evo radi sve kako treba do sledeceg restarta.. MB mi je Ga-M61SME-S2L... Zvuk i net rade super, kao i usb i Dvd...

acasmc
28-11-2010, 20:25
pa to je logicno, safe mod traje dok ne restartujes racunar.

probaj sa myhack. meni je resio problem sa GF8400GS i nekim random problemcicima vezanim za grafiku.

http://osx86.sojugarden.com/2010/04/chameleon-v2-0-rc4-aserebln-myhack-v1-0-1-r116/

pazi, nije nemoguce da posle ovoga ne bootuje uopste, ali...
samo da te upozorim.

mladenu
28-11-2010, 20:30
pa to je logicno, safe mod traje dok ne restartujes racunar.

probaj sa myhack. meni je resio problem sa GF8400GS i nekim random problemcicima vezanim za grafiku.

http://osx86.sojugarden.com/2010/04/chameleon-v2-0-rc4-aserebln-myhack-v1-0-1-r116/

pazi, nije nemoguce da posle ovoga ne bootuje uopste, ali...
samo da te upozorim.
Da da, mozda se nismo razumeli, mislio sam da problemi traju i u safe-modu i pri normalnom boot-u... :) Nema frke, svestan sam rizika, samo kako da se vratim kasnije na kolosek, ako zaglavim pri boot-u.. Drugim racima, ima li neki repair iz terminala ili.. ? Kada sam recimo instalirao EfiStudio i ubacio HeXstring, restartovao se pri boot-u, pa ja nisam znao kako da sredim to i naravno kao svaki noob, preinstalirao sve... :D

acasmc
28-11-2010, 20:34
e to vec ne znam sigurno. vidis ja sam to radio na jedan drugaciji nacin.
dva hdd-a
dve instalacije
koja god da zabode, udjem u onu drugu i opravim iz GUI

aj sacekaj malo admine, mozda ti oni bolje pomognu. ;)

mladenu
28-11-2010, 20:38
e to vec ne znam sigurno. vidis ja sam to radio na jedan drugaciji nacin.
dva hdd-a
dve instalacije
koja god da zabode, udjem u onu drugu i opravim iz GUI

aj sacekaj malo admine, mozda ti oni bolje pomognu. ;)

Eeeee, pa lepo si se ti snasao... :) Eh, da nemam deficit hdd-ova.. ;) Ok, hvala u svakom slucaju!

mickobl
28-11-2010, 20:41
probajte da googlate mac blue screen of death!

zamena sa VGA na DVI!

boot sa -x ce vas verovatno dovesti na desktop, ali su safe modu.

ceo problem je sa kextom za grafiku

pretpostavljam da obojica imate ATI grafike?


SLicnih problema imam i ja, mada nemam dual-boot.. Pa bih voleo da cujem misljenja od majstora ovog zanata... :)

Ja imam Nvidia GeForce 9600M GT i sve sam radio po sledecem uputsvu nekog klinje : Naravno otkacio : Nvenabler i Nvinject (http://laptopsall.com/install-mac-os-x-snow-leopard-on-hp-hdx-pavilion) ali plavi :(

acasmc
28-11-2010, 20:48
pa ne znam sta da ti kazem, ja nisam koristio nista za grafiku. samo sam instalirao myhack i sve je proradilo kao sat.

jedino to da probas, ali napominjem menjas boot loader, tako da oprez, mozda ne bootuje posle toga!

igne
28-11-2010, 20:54
Kako da promenim ovo ime na kojem je bar? Zeznuo sam kad sam instalirao Mac :facepalm:

http://img5.imageshack.us/img5/9733/picture1sba.png

x3mwoman
28-11-2010, 20:59
Meni se izgleda ne da da probam ovo čudo. Imam dva notebook-a ASUS G73JW-A1 i MSI GX701 i nema ih na spiskovima. Fuck :brickwall:

mladenu
28-11-2010, 21:03
Meni se izgleda ne da da probam ovo čudo. Imam dva notebook-a ASUS G73JW-A1 i MSI GX701 i nema ih na spiskovima. Fuck :brickwall:
Nema ni mog cuda, pa eto vidis proradilo je ;)

igne
28-11-2010, 21:06
Meni se izgleda ne da da probam ovo čudo. Imam dva notebook-a ASUS G73JW-A1 i MSI GX701 i nema ih na spiskovima. Fuck :brickwall:

@x3m imas dobar avatar :)

acasmc
28-11-2010, 21:09
Kako da promenim ovo ime na kojem je bar? Zeznuo sam kad sam instalirao Mac :facepalm:

http://img5.imageshack.us/img5/9733/picture1sba.png

ja sam citao ne sto bio o tome pre, ali ima neke nuspojave. uglavnom ne bi valjalo!

http://support.apple.com/kb/ht1428

x3mwoman
28-11-2010, 21:11
@mladenu
Pa ništa pročitaću tvoje iskustvo ovde pa ću videti šta dalje.

@igne
Hvala ;)

noname
28-11-2010, 21:17
@x3mwoman

Napiši svoju konfiguraciju za komp na koji hoćeš da instaliraš pa ćemo da vidimo može li šta da se uradi. Dobro ti je rekao mladenu da nema veze što nema tvog kompjutera... :)

@igne

Samo dodaj novog usera, stavi ime po želji i gotovo.

@miskobl

Ne treba ti nikakav poseban fix, dovoljno je da staviš graphics enabler na yes u com.apple.Boot.plist i trebalo bi da grafika proradi.

@mladenu

Pretpostavljam da je pitanje bilo da li možeš da se izvučeš terminalom ako nešto zezneš pri instalaciji. Odgovor je :možeš. :D

mladenu
28-11-2010, 21:25
@mladenu

Pretpostavljam da je pitanje bilo da li možeš da se izvučeš terminalom ako nešto zezneš pri instalaciji. Odgovor je :možeš. :D

Znaci da probam sa EFIStudiom?! :) Pogledaj PM please... ;)

noname
28-11-2010, 21:27
Probaj naravno, ništa ne možeš da izgubiš!

igne
28-11-2010, 21:41
Jos jedna stvar, ovaj dsdt fajl ja nemam ili ga ne vidim jer treba da ukljucim root?


http://img220.imageshack.us/img220/244/picture1kh0.png

x3mwoman
28-11-2010, 21:41
MSI GX701X-092EU Intel-Core2 Duo 2.53GHz 4096MB 320GB DVDRW 17.0'' FreeDOS

Osnova
Tip : PC
Operativni sistem : DOS
Čipset : Intel 965PM
Procesor : Intel Core 2 Duo
Takt procesora : 2.53GHz
Dijagonala ekrana : 17.0 "
Rezolucija ekrana : 1440×900 px
RAM memorija : 4GB
Kapacitet hard diska : 320 GB
Brzina rotacije hard diska : 5400 obrt./min.
Optički uređaj : DVD±R/RW
Baterija : Li-Ion

Ostalo
Komunikacija : 56K, LAN, WLAN 802.11b, WLAN 802.11g, Bluetooth,
Portovi : D-sub out, HDMI out, RJ-45, RJ-11, ExpressCard/34,
USB 2.0 portova : 3 kom.
Unos : Qwerty tastatura, Touchpad,
Dodatne funkcije : Kamera,
Dodatna oprema : Miš, Torba,
__________________________________________________ _______________________________

ASUS G73JW-A1 Republic of Gamers

Operating System: Windows 7 Home Premium (64-bit)
Display: 17.3-inch LED-backlit Full HD display (1920 x 1080)
CPU: Intel Core i7-740QM quad-core processor (1.73 GHz with Turbo Boost up to 2.93 GHz)
Chipset: Intel HM55
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 460M 1.5GB GDDR5 VRAM
Memory: 8GB DDR3 1333 MHz RAM, 4 x SODIMM (expandable to 8GB)
LAN: 10/100/1000 Mbps Ethernet
WLAN: 802.11 b/g/n (@ 2.4GHz), Bluetooth v2.1
Storage: 1 terabyte storage (2 x 500GB 7200RPM hard drives)
Optical Drive: Blu-ray combo drive
Camera: 2.0 megapixel
Speakers: Altec Lansing speakers with EAX 4.0 sound
Microphone Digital Array Microphones
Card Reader: 8-in-1 card reader (MMC/SD/Mini-SD/XD/Memory stick/MS Pro/MS-Duo/MS-Pro Duo)
Input/ Output: 1 x Mic-in, 1 x Headphone-out, 1 x VGA port/Mini D-Sub 15-pin for external monitor, 3 x USB 2.0 ports, 1 x USB 3.0 port, 1 x Gigabit LAN, 1 x HDMI, 1 x Kensington Lock
Battery Pack: 8 cell
Dimensions: 16.6 x 12.8 x 0.08 ~ 2.3 –inches
Weight: 8 lbs (with 8 cell battery)
Color: Black

iSpirit
28-11-2010, 21:43
Ljudi,ko je spreman da meni pomogne?
Recimo sledeceg vikenda...ostavi mi broj fona i ja ga nazovem,ili dodjem do njega ili on do mene i sredimo moj lap?
dell inspirion mini 10v
ostavio sam d particiju,22gb slobodno...HVL

noname
28-11-2010, 21:44
Pa obično nije skriven i nalazi je u root-u drajva. Možeš eventualno da probaš sa onim Show All Filles pa vidi ima li ga tada.

Evo linka ako ga nemaš


http://gotoes.org/sales/ShowHiddenFilesMacOSX/

mickobl
28-11-2010, 21:46
@miskobl

Ne treba ti nikakav poseban fix, dovoljno je da staviš graphics enabler na yes u com.apple.Boot.plist i trebalo bi da grafika proradi.

:D

Mozda sam naporan ali kako se to radi???

noname
28-11-2010, 21:51
@x3mwoman

Izgleda da smo pisali post u isto vreme pa ne videh ;)

Koja je grafička na MSI?
Što se tiče asus-a (:eek:) :D gotovo sam siguran da može da se stavi na njega bilo koji Mac jer je full intel+nVidia. Tu bi bila prava šteta staviti bilo šta drugo osim retail Snow Leoparda...

@mickobl

Dodaš sledeće u com.apple.Boot.plist

<key>GraphicsEnabler</key>
<string>y</string>

x3mwoman
28-11-2010, 21:58
@noname,
Grafička na MSI je nVidia GeForce 9600m GT 512mb

Što se tiče Asus-a - znam ;)
Hvala :)

noname
28-11-2010, 22:01
Definitivno znaš kako da izabereš laptop :D

I na MSI može bez problema da se instalira bilo koji SL. ;)

x3mwoman
28-11-2010, 22:04
He, he, he :)
Hvala ;)

Super. Šta mi sve treba? Pitam pošto nikada nisam koristila ništa sem Windowsa i pojma nemam ni kako se instalira Mac OS ni da li mi nakon instalacije nešto dodatno treba?
Hvala još jednom i izvinjavam se ako sam naporna.

noname
28-11-2010, 22:09
Nema problema :)

Uh, treba ti što šta, nadam se da imaš bar elementarno znanje oko oporavka sistema, bootloader-a, podešavanja aktivnih particija i manipulisanja particijama uopšte...
Ako imaš pristup nekom Mac-u, obavezno pokušaj retail na bilo kom od ta dva. Za detalje idi na


http://osx86.sojugarden.com/installer/

Ako ne, onda izaberi neki distro, npr. iAtkos s3 v2 (intel only) ili Hazzard ili tako neki i pokušaj :)

x3mwoman
28-11-2010, 22:29
Hvala puno :)
Oporavak neće biti problem nego koliko vidim ima posle instalacije puno zakrpa da bi to sve funkcionisalo kako treba pa se toga bojim da ne gubim vreme za džabe.

noname
28-11-2010, 22:35
Nažalost tu ne postoje nikakve garancije...
Na osnovu komponenti se vidi odmah da li može ili ne ali niko ne može da garantuje da će sve od hardvera da radi...

mickobl
28-11-2010, 22:41
@mickobl

Dodaš sledeće u com.apple.Boot.plist

<key>GraphicsEnabler</key>
<string>y</string>

A kao da dodjem do com.apple.Boot.plist kada ne mogu da startujem OS X vec mi je ekran i dalje plav. Inace instalirao sam ponovo MacOs Hazard i zakacio u Grafics pored Nvidie i GraficsEnabler i desava se isto

noname
28-11-2010, 22:43
Nemoj ništa da čekiraš od grafičkih, samo stavi graphics enaber i to bi trebalo da odradi posao.

x3mwoman
28-11-2010, 22:44
Nažalost tu ne postoje nikakve garancije...
Na osnovu komponenti se vidi odmah da li može ili ne ali niko ne može da garantuje da će sve od hardvera da radi...
Pa ništa, ako ne probam neću znati :cool:

noname
28-11-2010, 22:46
Baš tako! :)

Moj filing je da će skoro sve da radi jer je kao što rekoh intel i nvidia tu osnovna stvar. To kada pokreneš sve ostalo su sitnice, veruj mi :D

milanovski
28-11-2010, 22:57
Skinite mac os 10.6.2 od dan1234 ver 3.6 meni radi na laptopu aceru 5920 i na gigabyte maticnoj ,samo prilikom instalacije patchujte sa dsdt na darwin modu i podizite sistem sa - v arch=i386 tako dok ne patchujete graficku,stim hdd mora da vam bude u sata modu i upaljen s3 i ahci acpi u biosu. Dodatni cd efi empire for amd radi yvek kad padne sistem ili prilikom lose instalacije kext drajvera.

igne
28-11-2010, 22:57
Pa obično nije skriven i nalazi je u root-u drajva. Možeš eventualno da probaš sa onim Show All Filles pa vidi ima li ga tada.

Evo linka ako ga nemaš


http://gotoes.org/sales/ShowHiddenFilesMacOSX/

Ne nema ga.. Kako je to moguce :confused:

x3mwoman
28-11-2010, 22:59
Baš tako! :)

Moj filing je da će skoro sve da radi jer je kao što rekoh intel i nvidia tu osnovna stvar. To kada pokreneš sve ostalo su sitnice, veruj mi :D
Ma ne potrišem se, ako zeznem jedan tu je drugi pa ću da se strpim dok se ne sredi onaj prvi :D


Skinite mac os 10.6.2 od dan1234 ver 3.6 meni radi na laptopu aceru 5920 i na gigabyte maticnoj ,samo prilikom instalacije patchujte sa dsdt na darwin modu i podizite sistem sa - v arch=i386 tako dok ne patchujete graficku,stim hdd mora da vam bude u sata modu i upaljen s3 i ahci acpi u biosu. Dodatni cd efi empire for amd radi yvek kad padne sistem ili prilikom lose instalacije kext drajvera.
E za ovo mi treba prevod :D
Mislim ništa lično nego sam dunster za Mac OS pa ništa ne razumem ovo :)

noname
28-11-2010, 23:03
@x3mwoman
Hehehe, odličan plan :D

@igne

A da pokušaš da ga ponovo iskopiraš u root drajva?

igne
28-11-2010, 23:07
Hm probacu, samo da skine i odradi update, stvar je da ga nije bilo uopste, sad je instalacija 10.5.6 i radim update na 10.5.8

Inace, jedno laicko pitanje, koja je razlika izmedju leoparda i snow leoparda? :) I sta je bolje u 10.6.x u odnosu na recimo 10.5.8? :)

noname
28-11-2010, 23:12
Pa lepši je :D
I noviji je :D

Šalim se, minimalne su razlike, najviše se vide u user interfejsu, podrška za 64bit i tako, mada uglavnom šminka :D

Pogledaj ovde malo detaljnije


http://www.apple.com/macosx/technology/

mickobl
28-11-2010, 23:44
Aaaaaa, nema snage vise..

@ noname

Uspelo kada sam resetovao, ali nije radio klik na misu i kada sam resetovao ekran je ponovo poplavio...( da nije sada problem u tome sto sam instalirao netvork driver) stvarno gubim strpljenje, od prevelike zelje da imam mac os sedei vec dva dana pokusavajuci ovo je vec previse...

milanovski
28-11-2010, 23:45
A kao da dodjem do com.apple.Boot.plist kada ne mogu da startujem OS X vec mi je ekran i dalje plav. Inace instalirao sam ponovo MacOs Hazard i zakacio u Grafics pored Nvidie i GraficsEnabler i desava se isto

To sto ti ekran plav uzmi adapter dvi i preko dvi-ja radice ti.samo probaj

noname
28-11-2010, 23:54
Aaaaaa, nema snage vise..

@ noname

Uspelo kada sam resetovao, ali nije radio klik na misu i kada sam resetovao ekran je ponovo poplavio...( da nije sada problem u tome sto sam instalirao netvork driver) stvarno gubim strpljenje, od prevelike zelje da imam mac os sedei vec dva dana pokusavajuci ovo je vec previse...

Ako nekako ponovo uspeš da uđeš u instalaciju, vidi u com.apple.Boot.plist ima li negde nešto ovako :


<key>PciRoot</key>
<string>0</string>

Ako ima, promeni recimo broj nula u 1 (ili ako je 1 promeni u 0).

P.S. Mali savet: dva dana za instalaciju Mac-a na PC-u je ništa, bez uvrede. Isključi komp, neka se malo ohladi, a i malo tebi glava da se ohladi, pa probaj sutra ponovo. Nema druge. :)

milanovski
28-11-2010, 23:58
To se meni desilo i cim skinem dvi adapter menu poplavi ekran , cim ga vratim eto prelepog desktopa,koka ti geFicka i koj monitor mislim wide koliko inca?

mickobl
28-11-2010, 23:59
To sto ti ekran plav uzmi adapter dvi i preko dvi-ja radice ti.samo probaj

Nije do toga, lap top je u pitanju HP HDX 16

milanovski
29-11-2010, 00:06
Pazi prilikom instalaxine gesis kad biras drajvere koje hoces da instaliras , ako ti je nvidia graficka samo cekiraj darwin nvidia, imas 2 vrste nvidia drajvere samo izaberi darwin nvidia ,jer nemogu se setiti kako se onaj drugi zove,ahaa nvidia injection to nemoj cekirati.

igne
29-11-2010, 08:05
Nakon skoro ne prespavane noci moj Dell napokon radi ko amerikanac :)



http://img694.imageshack.us/img694/9882/picture1xgn.png


@noname

Samo kopiranje dsdt.aml fajla je odradilo stvar, malo sam se mucio nakon update-a na 10.5.8 sa wifi-em jer sam dobijao panic na startup ali sam resio problem za -v -x, zabavljao sam se i sa sleep dok nisam nasao SleepEnabler kext :) Zvuk me mucio jednom radi jednom ne radi ali sa osx86toll sam uspeo da i to resim tako da sad sve radi odlicno :vb_cheers:

Nego, ima li resenje za intel x3100 da se omoguci HDMI? Jedino mi to ne radi i LAN..

noname
29-11-2010, 13:05
E pa bravo Igne, svaka čast! :vb_cheers:

Mislim da ne može hdmi za x3100, jedino ako je neko napravio dsdt za tvoj laptop , sa rešenjem za hdmi... Ako se dobro sećam ti imaš dell inspiron 1525? Mislim da za njega ja posedujem neki patch za audio, mada ako si ga sredio bolje da ne diraš :) a za ethernet ne znam da ti kažem dok ne uradiš lspci u terminalu, pa da vidimo tačno koji je. Ako je Marvell Yukon onda instaliraj onaj AppleYukon2.kext i trebalo bi da proradi.

igne
29-11-2010, 13:26
Da ethernet sam vec resio, nasao sam kext jedino mi jos ostaje HDMI, nesto sam citao jedan lik je napravio za sebe ali nije zakacio fajl.. :(

Jedino mi to jos fali i bukvalno mi sve radi odlicno :)

E jos jedno pitanje, kako se na Mac radi bridge konekcija? Treba mi da se konektujem na PS3 sa Cyberduck da prebacujem preko FTP-a igre na PS3 HDD ali za to mi treba bridge konekcija za internet za PS3 da bi dobio IP

noname
29-11-2010, 13:51
Pazi to nikada nisam radio tako da ne mogu puno tu da ti pomognem ali pretpostavljam da ćeš morati da uđeš u System Preferences pa u Sharing pa tamo da čekiraš recimo Internet Sharing i on će ti na desnoj strani izbaciti šta možeš da deliš... Eto probaj tako neku varijantu...

igne
30-11-2010, 09:50
Cyberduck bas i ne radi ftp kao ni Filezila.. Instalirao sam VineBottle i preko njega WinSCP ali i dalje ne mogu preko ethernet-a da pristupim konzoli, preko WiFi-a mogu ali preko LAN-a nece.. Napravio sam Internet Sharing sa ethernet i nakon toga bi trebalo sa automatskim podesavanjima na konzoli da preko laptopa dodeli IP i DNS adresu za pristup internetu ali jednostavno nece..

Kada ukucam manuelno IP ne vredi mi jer i dalje mi izbacuje gresku za DNS a ne znam koji DNS treba da upisem.. Sa Windows 7 je na automtskim podesavanjima sve prolazilo glatko ali ovde ne ide pa to ti je..

Za utehu barem mogu preko WiFi-a da prebacujem igre u konzolu ali to ide sporoooo :eek:

x3mwoman
30-11-2010, 13:02
E ljudi, evo još malo imam da skinem retail Snow Leopard, pa pre nego nešto zabrljam da vas konsultujem.
Na Asus-u imam dva harda od po 500gb. Da li mogu na jedan da instaliram Windows a na drugi Mac? Kako bi to radilo i kako bi mogla da biram koji ću sistem da podignem kad palim računar? Ili bi morala oba sistema da instaliram na jedan hard?

Hvala ;)

noname
30-11-2010, 13:33
Najbolja varijanta bi bila da staviš Mac-a na drugi hard. I verovatno najsigurnija po onaj drugi sistem. Posle uspešne instalacije bi trebalo da imaš na boot-u meni na kome možeš da biraš sve instalirane sisteme.

x3mwoman
30-11-2010, 13:38
Jel je potreban neki poseban boot manager ili beše na F11 direktno?

noname
30-11-2010, 13:44
Obično chameleon bootloader završi posao što se tiče biranja instaliranih sistema. Znači kada uključiš komp pojaviće ti se meni sa svim instaliranim OS-ovima. Jednostavno klikneš na onaj koji hoćeš da podigneš. Ako slučajno on ne završi posao postoji varijanta iz windowsa a zove se easyBCD, koji će ti takođe napraviti meni na boot-u.

x3mwoman
30-11-2010, 14:00
E hvala puno :worship:
Drajveri ili zakrpe ili šta već se nalaze na http://www.kexts.com/?

Valjda neću nešto da prehebem :vb_kez:

noname
30-11-2010, 14:09
Nama na čemu :)
Da tamo imaš dosta stvari koje mogu da ti pomognu. Ne znam kojom metodom ćeš da instaliraš ali ne bi trebalo da imaš većih problema. Možda će ti trebati eventualno neka boot opcija zbog i7 (to pogledaj nekoliko strana napred, izbacio sam celu tabelu za "nepodržane procesore") i minimalno cimanje oko grafičke. Ostalo ćeš srediti u hodu...

x3mwoman
30-11-2010, 15:29
:worship::worship::worship:

mladenmne
30-11-2010, 22:55
E ovako zanima me sledeca konf. sa
10.6.1-6.2 by hazard i client server

procesor Q6600
m.ploca p5kpl se
1gb rama
8600 gt
sata hard disk
dvd sata


da li moze i koja opcija treba sa se izabere od onih milion koje nudi kod instalacije

hvala pozdrav

noname
01-12-2010, 00:14
Byakuya je stručnjak za Hazzard ali dok se on ne javi evo probaj sa ovim što ti ja predlažem :D

- Legacy kernel 10.2.0
- Ahci sata fix
- Ioatafamily sata fix
- Smbiosresolver
- Cmos RST Fix : LegacyAppleRTC
- Chameleon RC4
(- Graphics enabler
- NVenabler)

Eto probaj tako nešto pa javi kako je prošlo :)

mladenmne
01-12-2010, 00:41
Nije proslo to sto si napisao... Sjedim vec 4 sata i pokusavam razne kom ..
Odustajem do sjutra jer stvarno nisam u mogucnosti da izdrzim vise ni psihicki ni fizicki,... :) Hvala u svakom slucaju..
e zaboravih umjesto cameleona rc4 sam probao sa efi 1.05 ili tako slicno nesto posto mi komp nece ocitat ovaj hazardov client server..

noname
01-12-2010, 00:44
Ok, samo mi reci da li si pokušao posle instalacije da uđeš u nju nekim boot opcijama?
(-v -x ili arch=i386 plus ovo prethodno ili tako nešto...)

Često posle instalacije te opcije ili neke druge poguraju malo stvari... Najgora moguća opcija je raditi instalaciju za instalacijom...

mladenmne
01-12-2010, 00:54
desavaju mi se dvije opcije do sad ...
ono kao zastita da moram da restartujem komp..
i panic tekst onaj sa nmilion slova...
jednom mi se desillo samo da kao ocitava sistem stoji jabuka i vrti se kruzic ali ne mrda sa tog polozaja ..

noname
01-12-2010, 00:59
Ne bi bilo loše sutra kada se odmoriš da okačiš ovde sliku kernel panic-a čisto da vidimo šta koči.

Nadam se da ništa drugo nisi kačio pri customize osim onoga što sam ti rekao i da si odabrao OSX 10.6.2 jer svako preterivanje sa čekiranjem neminovno dovodi do kernel panica odnosno do neuspele instalacije...

mladenmne
01-12-2010, 01:01
nisam nista znam sta govoris prije sam instalirao isto mac na drugu plocu.. i atijevu karticuu.. evo cim mognem stavljam sve sto se pojavljuje prilikom instalacije..

noname
01-12-2010, 01:04
Ok, obavezno probaj na boot-u posle instalacije -v arch=i386 jer koliko znam Hazzard po deafultu boot-uje u 64bit modu, pa možda i to pravi probleme. Znači dodaj obavezno i 10.6.2 i uradi ovo što sam ti rekao.
Srećno :D

mladenmne
01-12-2010, 01:08
ma kakvi evo opet mi se pojavljuje ono kao da restartujem komp ..
i procesor mi je 64 bitni.. ali nisam probao sa client serverom.. sjutra cuu

noname
01-12-2010, 01:11
Nema veze što je 64bitni procesor... Probaj pa javi ali ako slučajno opet zakoči najbolje je da okačiš sliku da vidimo šta je u pitanju.

mladenmne
01-12-2010, 01:13
ok sjutra cujemo se poz

dario-ri
01-12-2010, 01:48
ovako

GA-EP45-UD3LR
Q9550
ATI RADEON 5870

ako mi moze tko bacit za drivere

noname
01-12-2010, 11:35
Nisi baš bio određen da li si već instalirao Mac OS X pa ti trebaju drajveri ili tek hoćeš da instaliraš?
Ako nisi instalirao idi na sledeću adresu i skini potrebne fajlove:


http://www.kakewalk.se/To je praktično boot cd za tvoju ploču (i mnoge druge). Uz pomoć nje bi trebalo prilično lagano da instaliraš nekog Snow Leoparda i to retail varijantu. Uostalom imaš tamo prilično detaljno uputstvo kako i šta.

Što se tiče grafičke, tu će malo biti teži posao. Dobra vest je da može da se pokrene, i to uz pomoć Kabyl-ovog bootera. Ukratko, trebalo bi posle uspešne instalacije da uradiš update na 10.6.5, da instaliraš chameleon i da prekopiraš pomenuti boot fajl preko njega i da staviš graphicsenabler na yes (bilo je puno reči o tome u ovoj temi).

x3mwoman
01-12-2010, 13:59
Poludela sam!
Taman sam skinula retail SL 10.6.3 i rekoh ajde da odem da kupim double layer disc da narežem cd i počnem sa instalacijom kada shvatim da u celom jebenom naselju ne mogu da nađem glupi disc. Moram da palim kola i da idem do centra da ga kupim. Jebem ti grad :brickwall:
Može li da se OS digne sa usb-a ili externog HDD-a?
Ako može ima li neki link sa detaljnijim uputstvom za instalaciju istog?

Hvala :embarrassed:

CJay
01-12-2010, 14:05
Evo mene opet...nece na netbook da se instalira SL Retail nikako...butovao sam preko netbook boot cd-a (hvala noname!), usao u instalaciju, pojavilo mi se ono za izbor jezika, izabrao i iskoci poruka "Mac OSX can not be installed on this computer" Guglao, nasao da mu mozda problem prave linux particije, obrisao ih, krenuo sve ponovo ali jok...ista greska...zvanicno sam digao ruke i ostao na Linux-u 10.10, bar dok ne nabavim neku drugu masinu na kojoj mogu da isprobam opet ili bar neki distro koji ce 100% da radi, posto ni Kalyway ni iAtkos ni Hazard nece...

Over & Out! :)

Edit:

@ x3mwoman: moze sa USB-a, preko programa unetbootin i ddmac, ali su poprilicno bagoviti.

Formatiras fles ( koji mora biti veci od samog imidza SL-a) u FAT32. Pokrenes unetbootin.exe, izaberes u prvom polju distribuciju FreeDos v1.0, pri dnu cekiras da ide na USB drajv ( pazljivo sa biranjem slova). Kad se zavrsi to, obrises fajlove sa flesa, koje je unetbootin ostavio tamo, pokrenes ddmac.exe, u prbom polju biras image SL, i u polju sa ponudjenim drajvovima biras isto USB, odcekiraj boot.ini kockicu i klikni na start ( jedino dugme u programu, sa gomilom upitnika). Ako umas srece, pocece da prebacuje i to ce potrajati 10ak minuta. Ako si na Win7, podesi compatibility na ddmac-u na XPSP3, i cekiraj run as administrator, pa pokusaj tako. Trebalo bi da radi, meni je proradilo...


Edit X2: :)

Ako odradis ovo, javi, pa da ti objasnim/o kako dalje...

:vb_cheers:

mladenmne
01-12-2010, 14:26
Evo sta mi izbacuje kad stavim ono sta si mi rekao gore..

dario-ri
01-12-2010, 14:50
Nisi baš bio određen da li si već instalirao Mac OS X pa ti trebaju drajveri ili tek hoćeš da instaliraš?
Ako nisi instalirao idi na sledeću adresu i skini potrebne fajlove:


http://www.kakewalk.se/To je praktično boot cd za tvoju ploču (i mnoge druge). Uz pomoć nje bi trebalo prilično lagano da instaliraš nekog Snow Leoparda i to retail varijantu. Uostalom imaš tamo prilično detaljno uputstvo kako i šta.
.

na ovom linku je samo jedan zip file? a ti spominjes filove u mnozini?!

noname
01-12-2010, 17:29
@dario-ri

Na vrlo oskudno napisan post sa tvoje strane ja sam prilično detaljno odgovorio šta treba da uradiš da bi pokrenuo SL na tvojoj konfiguraciji. Čim je .zip fajl valjda je logično da u njemu postoje još neki fajlovi? Pored alata za pravljenje boot cd-a tu imaš i detaljno pdf uputstvo i alat za ati kartice. To si mogao do sada i sam da vidiš.

@x3mwoman

Ne treba ti uopšte dual layer dvd. Baš obrnuto, treba ti ili usb fleš od 8GB+ ili eksterni hard disk. Ako ga samo narežeš nećeš moći da pokreneš sam dvd. Ali ono što sam ti takođe rekao jeste da bi odradila retail pored tih drajvova treba ti i pristup Mac-u. Ništa ti ne vredi i da staviš retail bilo kojom metodom na fleš ili ext. drajv ili dvd jer to samo po sebi nije dovoljno da pokreneš instalaciju. Treba preko toga da prepišeš myhack installer a za to ti je potreban Mac. To sve piše na onom linku što sam ti ostavio.

@CJay

Vidim da si uspeo da dođeš do install menija. Ta greška se obično pojavi kada nije dobro odrađen restore ili ako je oštećen dvd na bilo koji način. Verovatno ima neke veze sa tim kopiranjem na fleš... Jbg