PDA

View Full Version : [Tutorial] Kako instalirati Mac OS X na PC?



Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

noname
27-07-2010, 15:19
Moje mišljenje je da nisi trebao da vraćaš fabrički bios već da prvo isprobaš sve moguće varijante sa modifikovanim biosom. E sad, najbolje da nam napišeš šta si tačno štiklirao. Ja bih štiklirao minimum minimuma, odnosno samo chipset i ništa više. Pretpostavljam da je najsigurnije za većinu sata diskova ICH Fixed i to bi bilo to.
Posle dodaj šta treba kad uspešno uđeš u GUI.

eLfid
29-07-2010, 04:35
Istu muku je mucio Decko sa istim Processorom ali ne i maticnom no ko zna mozda upali!
http://uphuck.ggrn.de/forum/viewtopic.php?f=7&t=3727
koliko sam razumeo sve je probao sto i ja, i uspeo valjda sa
iAtkos v4a 10.5.4 + Kernel ToH 9.2.0 + Darwin x86 (non-Efi)
Screenshot with Geekbench running: http://img3.imagebanana.com/img/qo2sg1m5/gboard.jpg

citiram:
I'm trying to install OSx86 on my Desktop for a couple of weeks now, without having any success.
I tried out various Distributios: Kalyway, iPC, iDeneb & iDeneb with nforce patch applied, but none of them did work for me. I was always the same, when I was pressing Return at the Boot Prompt, my PC did a reboot immediately. When adding the Verbose Option (-v) I just saw some message like Loading Darwin/x86", "Loading Kernel" & "Loading HFS+ file: ..." before the reboot.
The -x Option also had no different effect.
I was on the way to give it up, but then I tried out iATKOS v4a, and the Setup DVD startet perfectly

Isto kao kod mene odmah se gasio! sad ja nijesam probao ovaj iatkos ako ima neko link nek posalje!

@Byakuya (http://www.isrbija.net/member.php?u=91) sa ovim Kalyway takodje se restartovao odmah ali je jos jedan text bio nov tj:

Byakuya
29-07-2010, 10:13
Bice da tvoj ploca ne da da se to pokrene...potrazicu jos malo po netu ali cini mi se da ili to da menjas ili win samo za sada...jbg...

mijalkocar
10-08-2010, 04:08
e momci, uzo sam novu konfu i hocu da probam ali mislim da mi je izbacio gresku zbog ps2 tastature sutra idem da pazarim to pa javljam sta sam uradio...ili ako ima neko posebno uputsvto za sledece komponete
msi 770 g45
amd x6 1055t
4 gb mushkin ddr3
ati 5750 1 gb gddr5

Zexi
10-08-2010, 04:33
E ljudi koj bi mi mac os odgovarao sa ovom konfiguracijom:

AMD Phenom II x3 710 2.6 ghz.. ^^
4.0 gb RAM valjda DDR3.. nesecam se jbg..
Nvidia Geforce 9600 512 mb..
Msi editovacu post sutra da upisem..

Da nisam se ja mozda malo zbunio jer ovo samo za laptop ili moze i za normalan pc?

Uzeo bih mac os samo da bi ga imo.. :P
xD salim se..
Zanima me objective C na mac-u..

noname
10-08-2010, 12:14
@mijalkocar

Welcome back! :)
Koliko vidim promenio si ploču, pretpostavljam da sad imaš famozni AHCI u biosu?
Kad probaš tu usb tastaturu javi kako je prošlo...

@Zexi

Valjalo bi da nam napišeš koja ti je ploča jer od toga dosta zavisi... Naravno da može da se instalira na "običan" PC ako su odgovarajuće komponente. Ja obično preporučujem Leopard distroe kao što je npr. iDeneb (neki noviji) ali svakako možeš da probaš i sa iAtkosom a koliko vidim sada možeš da pokušaš i sa iAtkos Snow Leopardom.

Lazar
10-08-2010, 12:57
zexi samo da ti kazem da moras da ubacis nesto tipa 10.6.2 ako mislis da radis SDK za 3.1.2 ili 3.1.3 ili 4.0

ja sam kod sebe stavio odavno 10.5.7 ali nema leba... nece novi SDK da se instalira :( samim tim ne mogu da testiram app na telefonu nikako

mijalkocar
10-08-2010, 14:25
hvala brate, naravno da ima ahci sad gde da nema, odma bi je bacio mislim na plocu...a sto se tice ovoga nznm koju tastauru i misa da uzmem...iso bi na neko gaming misa i neku slimstar genius....

Zexi
10-08-2010, 14:55
Moja maticna je:

Msi 790GX-G65..

Koj OS preporucujete?

noname
10-08-2010, 21:03
Pa ako ti treba mac os x zbog objectiv C-a, čuo si Lazara! Znači moraš da probaš nekog Snow Leoparda. Imaš sada iAtkos S3 V2 Snow Leopard i to ti je jedina varijanta za AMD. Ili da prvo staviš neki iDeneb npr. 10.5.8 Lite pa onda na drugoj particiji da probaš da instaliraš Snow Leoparda ali ti za to treba malo veće znanje i cimanje jer su oni u principu intel only štp će reći moraš da ubacuješ drugi kernel ali to je priča za drugu priliku...

Lazar
10-08-2010, 21:18
noname ti si vidim u tome trenutno... kazi mi sta mi je najbolje da odradim da predjem ako mogu na 10.6.x ako vec imam ubacen 10.5.7 koji radi?

Thx

noname
10-08-2010, 21:21
Ako se dobro sećam ti imaš intelovu konfiguraciju, je l' tako beše? Ako je tako odradiš čistu vanilu, recimo myhack metodom, jer je ona po meni najbolja trenutno što postoji. Treba ti već instaliran Leopard da bi odradio restore image na neki fleš od 8GB ili još bolje na eksterni hard disk gde ćeš napraviti jednu manju particiju i da bude GUID.

Lazar
10-08-2010, 21:23
da imam intel. imam i flash od 8gb i eksterni hdd :) thx za info videcu ovih dana da probam da namestim pa ako se zaglavim ja cu da trazim help :P

noname
10-08-2010, 21:25
Pratiš samo uputstva sa njihovog sajta i ne možeš da omaneš! Prilično je automatizovan proces a dobije se kao što rekoh potpuno čista vanila, ne računajući par kextova u extra folderu :)

igne
14-08-2010, 01:51
Uspeo sam ranije da instaliram iPC verziju na moj lap i radio je odlicno, no medjutim trebao mi je win a nisam zeleo da se zezam mnogo zbog vremena sa dual boot pa sam odma opalio po Win 7 64-bit i sada hocu da kada je vec na njemu Win da stavim dual boot sa Mac OSX, e sad, zanima me da li samo treba da nalepim na drugu particiju Mac pa Cameleon i da li ce mi tako odma ponuditi Win i Mac ili moram nesto posebno da uradim? :)

Lazar
14-08-2010, 02:36
ja sam to napravio iz win7 uz pomoc easybcd-a

igne
14-08-2010, 08:35
Znaci kada instaliram Mac mogu sa F12 da izaberem na koji OS da boot-uje pa onda da tamo izaberem Win7 i onda da odradim easybcd?

Lazar
14-08-2010, 12:15
ako imas win7 on ce da ti zezne boot za win7 pa ces morati da udjes u instalacioni cd za win7 i uz pomoc terminala da startujes diskapart i da podesis particiju... da ti ne kucam ja sve korake ovde kucas lepo na google mmac osx + win 7 dualboot i nacices 100 nacina :)

Nixxee
19-08-2010, 03:34
Imam jedno pitanje, ako moze neko da mi odgovori detaljno

Znaci imam Inter G41 Express chipset (maticna jeMSI G41TM-P33, nVidia 8600GT i ostalo, (nije ni bitno, drajvere za to cu posle naci) ali me interesuje, Koju verziju Snow Leoparda da skinem? Znaci, Ako skinem retail, sta treba da radim, kako da pokrenem, da li mozda treba da skinem neku distribuciju obicnog leoparda pa da s njega predjem na Snow, tu sam se najvise izgubio, inace kad ja pokrenem instalaciju onda nece biti problema posto sam pre jedno 6-7 meseci koristio 10.5.6 iDeneb pa znam kako instalirati..:) Molim vas da mi neko odgovori, HVALA! :D

noname
19-08-2010, 12:59
Ako hoćeš retail onda moraš da imaš instaliran neki Mac OS X da bi pripremio fleš ili eksterni hard disk za instalaciju ili da pokreneš instalaciju direktno iz Snow Leopard dmg fajla. Još jedna varijanta je da nađeš već napravljen boot cd (ako postoji) koji će ti omogućiti pokretanje retail-a direktno sa dvd-a.
Ako ne insistiraš na Retail-u onda probaj sa iAtkosom S3 koga sam pominjao par postova iznad ili Hazard ili neki od onih Universal (3.6 npr.) Snow Leopard dvd-a.
Nadam se da sam ti pomogao.

Lazar
19-08-2010, 20:20
noname evo ja skidam retail 10.6.3 pa cu da vidim sta mogu da napravim sa njime... download ce da potraje posto je preko torrenta :)

naso sam ovde neke stvari pa cu tako da probam da uradim...


http://osx86.sojugarden.com/installer/

nadam se da si o tome pricao :)

noname
19-08-2010, 20:41
Jeste Lazare, to je to! :)

Inače, možeš da staviš i MBR, ne mora GUID, to je bilo obavezno za jedan prethodni način instalacije pa je meni hard sa koga instaliram ostao u GUID-u...

Lazar
20-08-2010, 11:04
noname prijatelju moj daj pomazi mi :P skinuo sam sve pokrenuo moj stari OSX i pokrenuo disk utility i formatirao flesh kao mac particiju i odradio restore image to usb i instalirao onaj myhack na fles... e sad nece da se pokrene instalacija kad probam da se butujem sa USB-a

pretpostavljam da sam nesto zeznuo oko formatiranja fleske pa ako mozes to da mi objasnis malo detaljnije... Thx

noname
20-08-2010, 13:22
Ne znam da li se sećaš, davno sam tebi ili nekom drugom rekao, meni nije nikad uspelo da pokrenem instalaciju sa fleša, iako piše da može... Ako možeš, odvoji prvu particiju na nekom hard disku za mac-a, formatiraj kao Mac OS extended, uradi restore image na njega i myhack isto na njega pa probaj tako. Mislim da je problem jedino u tome. Tu sam ako nešto treba.

Mac OS extended (journaled)

Lazar
20-08-2010, 14:51
a taj HDD ce ustvari da mi sluzi samo kao instalacioni HDD sa koga cu ustvari da instaliram? instalirace se tamo gde mu ja kazem? ako je tako super sad cu odmah da uzmem jedan HDD jel bolje da je ata ili sata?

noname
20-08-2010, 14:55
Da upravo tako! On "imitira" instalacioni dvd... Ja sam imao jedan ata od 40GB "dokon" pa sam ga iskoristio samo za tu svrhu, jednu particiju od 8GB sam iskoristio za myhack a ostatak za kloniranje...

Lazar
20-08-2010, 16:07
nazalost nisam daleko dogurao :( uspeo sam da se podignem sa flesa da mi pokrene instalaciju ali samo u modu IDE... ali kad dodjem do dela da biram gde da instaliram ne moze da mi prepozna HDD...
kad promenim mod onda se zaglavi na ucitavanju :(

noname
20-08-2010, 16:50
E Lazare, pretpostavljam da nisi probao sa eksternog harda nego si rešio da pokušavaš i dalje sa fleša? Mogu da ti preporučim da probaš dve stvari:

1. Da instaliraš modifikovanu verziju myhacka (nezvaničnu) gde je dodata podrška za masu ata, sata i drugih uređaja
Ili
2. Da instaliraš u Extra folder na fleš ioatafamily.kext i da uradiš repair permissions sa pfixom (koristi i kext i pfix sa njihovog sajta) i onda da ideš sa ide u biosu

Lazar
20-08-2010, 17:38
to sam video sto si napisao pod 2 ali ne znam kako se radi...

a evo uzeo sam i sata HDD i usb foioku za njega i opet se zaglavi kad je na AHCI modu....

daj napisi gde da nadjem ovu modifikovanu verziju ako znas i kako da ubacim ovo pod 2

noname
20-08-2010, 17:43
Link za opciju 1.:


http://www.mediafire.com/?gk941po72op3ex9

A za dva jednostavno udješ u fleš i prekopiraš kext u /Extra/Extensions folder. Onda pokreneš pfix i pratiš uputstva, s tim da je najbitnije da na 3. prozoru klikneš dole na Change Install Locaton i odabereš fleš.

Lazar
20-08-2010, 17:51
Hvala ti mnogo za ovo i nadam se da ce da mi uspe

noname
20-08-2010, 17:52
Nema problema, mislim da ćeš uspeti, probaj sa modifikovanom verzijom pa ako ne bude išlo pređi na plan B (2.) :)

Lazar
20-08-2010, 18:30
Jel trebam da idem na customize kad ubacujem myhack i da li da odaberem ioatafamily?

noname
20-08-2010, 18:32
Ja lično nisam išao na customize ali u tvom slučaju DA možeš tako da odradiš.

Lazar
20-08-2010, 18:55
nesto me nece :(

stalno dobijam
http://i270.photobucket.com/albums/jj109/lazardj/1865ba1b.jpg
http://i270.photobucket.com/albums/jj109/lazardj/3a1fa8bf.jpg

nekad ne dobijem ovaj zadnji red nekad dobijem

probao sam da napravim na HDD-u sata koji je u usb fioci i na flesu od 16gb

probao sam da ih formatiram na oba nacina i probao sam i sa onim starijim myhack-om i sa ovim modifikovanim probao sam i da dodam ioatafamily i da ne dodam probam sam i da ga dodam i onda da presnimim sa onim sa sajta sto su stavili i da onda iskoristim onaj pfix

mislim da cu da napravim pauzu pa da cu ponovo sutra da probam :(

ide mi na zivce sto je ovo lap top pa ne mogu da menjam HDD a uz to ne moze ni da se izvadi a da se pola laptopa ne rasklopi :( ne znam sto su tako glupo stavili a imam inace 2HDD-a u njemu...

noname
20-08-2010, 18:59
Odmori malo, pa ćemo neki drugi put probati, možda večeras, mislim da znam o čemu se radi, kada bi čekao još koji trenutak izbacilo bi ti waiting for the root device.... Za to ima rešenje, fali ti par kextova...

Lazar
20-08-2010, 19:00
ok ako budes imao vremena javi sta da skidam ili jos bolje daj linkove pa da probam...

ja mogu i da ga pustim da stoji 5 min nije problem :) evo sad cu da testiram sta ce da javi...

u svakom slucaju hvala sto se trudis da mi pomognes...

noname
20-08-2010, 19:02
Trebaju ti tačno određena dva kexta, treba prvo ja da ih nađem... U svakom slučaju sada ne mogu da ih tražim ali večeras sigurno...

Lazar
20-08-2010, 19:18
ma ok dosta si mi pomagao :) idi odmaraj ne moras ni veceras nego kad iams vremena ti mi pusti

Thx

noname
20-08-2010, 22:42
Lazare proveri mail na live.com. Nadam se da će to da pomogne...

Lazar
20-08-2010, 23:09
hvala ti evo sad cu odmah da probam da sredim stvar sa ovim sto si mi poslao...

EDIT:

uspeo sam uz pomoc ovog sto si mi dao da ga instaliram i to sa USB-a... nisam hteo da prebrisem moj stari mac osx da bih mogo da sredim nesto ako mi treba i onda sam izabrao i instalirao na skroz novi HDD zakacen na usb :) podigo se pa sam pokrenuo myhack sa usb-a i prebacio sve sto treba... nisam zagledao sta mi se sve instaliralo ali mislim da samo mreza ne radi mada ja sam imao neke drajvere za eksternu karticu koju imam... videcu to sutra sve da sredim i kad vidim da sve radi kako treba onda cu da ga instaliram preko mog 10.5.7 da bih sklonio ovaj eksterni HDD

jedino sta me nervira je tastatura na laptopu koja mi ne radi pa sam zakacio USB tastaturu ali ako se ne varam za to mi treba samo Apple PS/2 koji sam instalirao kad sam imao 10.5.7

Hvala jos jednom na svom vremenu i na pomoci... retko kad se nadju ljudi da se toliko pomognu nekome kad zatreba pomoc :) kad dodjes u nis javi se da idemo na pivce...

p.s. sad cu sigurno da imam jos koja pitanja kad sednem da sve sredjujem :)

noname
21-08-2010, 09:40
E pa Lazare svaka čast!!!! :vb_cheers:

U principu nije loše u početku imati i Leoparda i Snow Leparda u slučaju da nešto zatreba.... Možeš takođe CCC-om da kloniraš tu SL instalaciju naravno pošto je dobro središ :)

Što se tiče tastature treba ti acpips2nub pored appleps2controllera. Ima tu još nekih finesa ali o tome kad ti zatreba :vb_mig:

Još jednom čestitke na uspešno izvedenoj instalaciji!

Lazar
21-08-2010, 12:41
Thx videcu sad da nadjem sve sta mi treba da sve proradi pa cu onda da probam da iskloniram tu instalaciju da je imam negde... kad to odradim onda cu da odradim sve lepo kod mene na HDD-u...


Sredio sam touch pad i tastaturu sad je ostalo da sredim zvucnu i mrezu i to je to od stvari koje meni trebaju...

ako skupim ove kext-ove i ubacim ih u myhack dok radim install jel necu morati naknadno da ih ubacujem?

Thx

noname
21-08-2010, 20:08
Da, možeš naravno da napraviš svoj hack samo vodi računa da ne ubaciš neki kext koji je u konfliktu sa nekim drugim. Tako recimo ako za zvučnu staviš voodoohda u Extra može da se dogodi da neće da radi ili čak može da ti pravi kernel panic sve dok iz same instalacije ne izbrišeš applehda ili dok ga jednostavno ne staviš u System/Library/Extensions. Dok naravno acpips2nub možeš opušteno da dodaš, ps2controller i tako neke... Gledaj da nađeš i kext utility koji je predviđen samo za Snow Leoparda, on dosta toga obavi za tebe kada su kextovi u pitanju.

Lazar
21-08-2010, 20:45
ja se bas ne razumem toliko u mac mada neverujem ni da ce da mi bude primarni OS sto znaci da su mi bitne osnovne stvari samo :) za sada jos da sredim da mi proradi mreza i audio i to je to... necu bas mnogo da ga cackam posto ovako radi...


EDIT:

Sredio sam i zvuk i wifi usb karticu posto moju lan i wifi internu ne umem da napravim :P

sve u svemu sad imam sve potrebno samo da sad instaliram sve to kod mene na HDD-u i da napravim nekako kopiju USB da mogu uvek da ga koristim kad mi zatreba...

Thx na pomoci

noname
22-08-2010, 09:05
Ako si zadovoljan sa tim Snow Leopardom, uđeš u njega izbrišeš starog Leoparda disk utilitijem, pokreneš CCCloner i jednostavno kloniraš instalaciju na interni hard disk. Ako ti nije bio GUID izbaciće ti informaciju da instalacija neće biti bootabilna i verovatno da neće. To ćeš rešiti tako što, kada završiš sa kloniranjem, jednostavno ubaciš tvoj instalacioni stik, pokreneš myhack i uputiš ga na kloniranu instalaciju i to bi trebalo da bude to, tj. sve bi trebalo da radi kako je i radilo na eksternom hard disku...

Lazar
22-08-2010, 12:59
ma ok to bih sve ja odradio i rucno nije mi to problem posto znam tacno sta sam ubaciova i kako sam napravio nego mene interesuje da li ja nekako mogu da sacuvam ovaj stick da mogu uvek da radim insalaciju a da nemam instaliran max osx? naravno taj flesh mi je potreban ne bih da mi cuva prasinu nego sam mislio da ga nekako iskopiram uz pomoc northon ghosta da ga imam na HDD-u i da mogu uvek da ga vratim...

Thx

noname
22-08-2010, 18:38
Mislim da ne može Ghostom, nisam lično probao ali imaj u vidu da je to hfs+, jedino da uradiš sa disk utilitijem sa onom opcijom New image, a kada budeš hteo da vratisš sliku sa restore da to uradiš sa nekim instalacionim dvd-em jer svaki ima disk utility u sebi.

Lazar
22-08-2010, 21:33
mislio sam da probam da napravim kopiju fleske sa ghostom butabilnim i da onda kad mi treba opet vratim ghost na flesku i da opet instaliram... probacu pa cu da napisem da li to hoce da radi sobzirom da ne znam da li cita HFS+ particije...

Byakuya
22-08-2010, 22:13
Daj probaj to majke ti pa mi javi i mene zivo zanima...

Lazar
26-08-2010, 03:05
izvinjavam se sto nisam odmah javio za ovaj ghost... imao sam mnogo problema :( takoreci 200Gb problema... obrisao sam nekako nemam pojma kako 200GB podatka... pa sam se mucio i jedva ih povratio... nesto sto sam radio oko maca mi je pojelo particiju i stavio da je analocated... trenutno sam sredio da mi na lap tipu rade ubuntu 10.10 mac osx 10.6.3 i win7 zajedno na jednom HDD-u kao triple boot... za ghost sam probao i uspeo da ga odradim mada ne znam da li je dobar nisam jos probao da vratim na praznu flesku opet sve to... mada ghost ne ume lepo da iscita izgleda mi pa je napravio 14gb ghost to jest velicinu fleske a ne samo velicinu zauzetog mesta na njoj... nisam siguran da ce da funkcionise ali sutra vam javljam kakva je situacija...

iPedja
26-08-2010, 18:15
Jel ima neki dobrovoljac da mi max pomogne da instaliram Mac OS X na PC, jer ja nisam nikako uspeo sa raznim verzijama Mac OS X-a... Ili na mom kompu to jednostavno uopste ne moze da se uradi? Takođe je bitno da mi podaci ostanu citavi :D

Specifikaciju cu malo kasnije da vam postavim da znate sa cim imate posla...

Byakuya
26-08-2010, 20:01
postavi konfiguraciju pa cemo ti odma reci moze li to ili ne...:)

Lazar
26-08-2010, 21:09
Radi ghost i za hfs+ particije. Uspesno sam uradio ghost a zatim obrisao flesh vratio ghost i radi ;) eto i ja da dam neku korisnu informaciju ;) e sad kad bi mogo da zakacim ovih 14 gb na net pa bi svako mogo da ima usb sa 10.6.3 i sa myhackom na njemu... Steta sto nam je u srbiji toliko bedan net :(

iPedja
26-08-2010, 22:50
Radi ghost i za hfs+ particije. Uspesno sam uradio ghost a zatim obrisao flesh vratio ghost i radi ;) eto i ja da dam neku korisnu informaciju ;) e sad kad bi mogo da zakacim ovih 14 gb na net pa bi svako mogo da ima usb sa 10.6.3 i sa myhackom na njemu... Steta sto nam je u srbiji toliko bedan net :(

Nazalost steta Lazare... Mada mozemo nesto da iskomibnujemo sa brzom postom :D

Inace ovako stoje stvari...Specifikacija:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+
Msi K9N Neo V3 (maticna)
Nvidia GeForce 8600 GTS
3.0 GB RAM-a (cini mi se da je kingston)
500 GB + 160 GB Hard diskovi... (Ako je bitno da kazem koji su, moram da pogledam)

To mu je to valjda...
Sta mislite, jel moze da se instalira Mac OS X, a da ne sjebem ove particije i podatke....

Byakuya
26-08-2010, 23:04
Trebalo bi da moze...skini ovo za pocetak


http://thepiratebay.org/search/snowleo/0/99/0

iPedja
26-08-2010, 23:29
Odlicno :D:D:DD:D

Onda se cujemo tomorrow, dok se meni skine ovo pa nastavljamo operaciju....

Thanks byakuya !

Inace mrezna je :

Realtek RTL8168B/811B Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)

A zvucna :

Realtek High Definition Audio

Bilo bi lepo kada bi i to bilo u funkciji...

noname
27-08-2010, 10:35
@Lazar

Super što se tiče ghosta! Pretpostavljao sam da će ako uspe da odradi tom sector by sector metodom što nažalost znači da će odraditi ceo fleš a ne samo podatke... U svakom slučaju tebi će to da završi posao za buduće instalacije! Kako si zadovoljan stabilnošću Snow Leoparda? Da li si bootloader stavio chameleon za triple boot ili si išao na easybcd? (Chameleon je zgodniji :) )

@iPedja

Ne bi ti ništa pomogla hack metoda jer je to samo za intel, odnosno retail instalaciju... Što se tiče mrežne kartice mogu da ti potvrdim da će da radi a što se tiče zvučne odgovor je 75% jer nisu baš precizni podaci za nju...

Byakuya
27-08-2010, 11:47
@noname radice mu zvuk 100% :) znam tacno sta mu treba...

Lazar
27-08-2010, 12:37
@noname vidis ne znam sto je tako uradio... kad radim druge particije istom metodom on iskopira samo onoliko koliko prosotra je zauzeto... ja to koristim da napravim kopiju C particije kad sredim ceo win sa programima i onda cim pocne da zeza ja samo uzmem i vratim taj ghost fajl i kao da imam novi win :P snow leopard nisam stigo da testiram bas jer nemam vremena... :( od ponedeljka mislim da cu imati vise vremena pa cu tad da se bakcem malo sa njime... nisam koristio chameleon jer ne umem da podesavam nista u njemu... prvo sam radio dual boot sa easyBCD-om iz windowsa a zatim sam instalirao neki ubuntu netbook verziju da je isprobam i on je sam napravio boot za sva 3 OS-a :P jeste ruzan ali radi pa se cimam da se upustam oko menjanja toga jer ne znam da li cu da uspem da napravim da radi chameleon...

noname
27-08-2010, 13:15
Pa uradio je verovatno zato što je on ipak prvenstveno namenjen windowsu. Isto važi i za akronis iako ima linux bazu... Ima još jedna baš linux free varijanta ali nije gui pa zato ljudi ne vole sa njom da se cimaju ali iz prve ruke mogu da ti kažem da je jača od prethodne dve pomenute :) A što se tiče kameleona nije uopšte bitno, easybcd završava posao jednako dobro!

@Byakuya

Nisam se dobro izrazio: iPedja nije dao precizne podatke za nju! Realtek audio može da znači mnogo stvari... Kada uradi lspci mogu da mu kažem sa 100% tačnošću da li će da radi ili ne ;)

Sve u svemu to su sitnice i finiš, prvo čovek da uspe da instalira to na hard a posle ćemo lako da ga uputimo ka drajverima i fixovima :)

mijalkocar
27-08-2010, 16:21
drugari evo me o5 :D... aj pomoc ako moze iAtkos oce da se instalira ali posle mi pokaze gresku kao na slici 3 dok me snesko *ebe nece ni da se bootuje prve dve slike
evo konfiguracije AMD X6 1055T 3.4Ghz OC 4 GB DDR3 1627Mhz, ploca MSI 770-G45, i graficka 5750 1 GB GDDR5...
http://www.dodaj.rs/f/27/mf/3HdljHYM/slika0010.jpg
http://www.dodaj.rs/f/46/Bw/3UWiNAnf/slika0012.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3i/yM/4ZFiMcyl/slika0014.jpg
http://www.dodaj.rs/f/q/5E/2eCGAJWU/slika0015.jpg

noname
27-08-2010, 18:02
Nisi napisao na kojoj particiji ti je Leopard i da li imaš još koji OS na hardu, ali mislim da za početak treba da proveriš da li ti je aktivna particija na kojoj je Leopard. To možeš da uradiš na više načina ali meni je najbliskija fdisk-om: ubaciš recimo taj iatkos ili bilo koji drugi instalacioni Leopard, na boot-u pritisneš F8 i otkucaš -s.
Sačekaš da ti dođe do single moda i onda pišeš:
fdisk -e -dev/rdisk0 (pod pretpostavkom da je na prvom hard disku)

napišeš print i tu će ti ispisati šta je sve na hardu. Vidiš gde ti je hfs + i zapamtiš broj.

pišeš flag i broj koji si zapamtio. npr flag 2 ili flag 1...
pišeš update
pišeš write
pišeš exit
pišeš reboot

Izbaciš dvd i onda probaš ima li neke promene.

Ako to ne uspe ima jedna druga varijanta a tiče se takođe single moda ali se instalira chameleon.

mijalkocar
27-08-2010, 22:39
noname novi problem...nznm koja je od ove 4 tj mislim da je ova pod 4 al nemoguce da je sve 0 0 0 i tako to evo slike...http://i38.tinypic.com/13yl479.jpg
ajde za sneska ako imas neko resenje posto je i noviji i bolji i vise bi voleo njega da napravim...al ajde prvo ovo da vidimo...i da nznm ni koja mi je zvucna ni koja je mrezna kartica a sve mi to treba da mi radi ovamo...a nznm kako ce da radi ako je disableovano u bios-u...jer kad se instalira posle se enabluje i onda radi ili pod koju foru se to radi?

Lazar
27-08-2010, 22:44
zamolio bih te da vise ne kacic toliko velike slike... ili samo stavi link ili smanji slike da stanu na forum...

mijalkocar
27-08-2010, 22:57
a jbg kad nemate reimg funkciju na forumu onda se sama slika smanji probao sam al ne radi a na drugi forumima radi...ok nece se ponoviti vise

Lazar
27-08-2010, 23:01
nije zbog mene nego mnogo neuredno izgleda a i slike su nepregledne onda... bolje makar malo da ih smanjis...

P.S. nadam se da ces uspeti da insliras taj mac...

noname
27-08-2010, 23:09
Evo ti primera radi kako bi to trebalo da izgleda direktno iz meka ali isto je i iz single moda:

http://a.imageshack.us/img718/8493/screenshot20100827at958.png

Znači trebalo bi da bude očigledno koja je koja... Ali, ajde, možeš čisto i logički da zaključiš, samo se seti koja je po redu ta particija gde si stavio meka. Ako je npr. treća ti lepo staviš da ona bude aktivna, odnosno flag 3 i sve ostalo ili nekim drugim alatom koji ti je možda bliskiji...

Što se tiče snow leoparda ne znam da li si snimio ovaj link:


http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=213367

Prilično je slična konfiguracija sa tvojom, pa možeš i to da probaš.

iPedja
27-08-2010, 23:19
E mafijo, evo me... Skinulo mi ovo cudo ali nisam bio tu pa nisam imao vremena da se zezam :) Inace sada imam vremena ali nemam prazan DVD (tuga), pa me zanima jel mozemo instalaciju da pokrenemo sa hard diska :)? Uzgred, ja imam dve particije kako sam vec rekao, na jednoj od 160gb je Win7(dve particije, klasika C i D) i imam hard od 500gb i to je kao jedna particija... Na tom hardu bi napravio particiju za Mac OS X, ali mi je mnogo bitno da podaci ostanu citavi... Jel je izvodljivo sve ovo??

mijalkocar
27-08-2010, 23:22
da brate al meni ne pise ovamo nista...tj ne pise HFS+ a i kad izracunam nemam ni jednu partriciju da se poklapa sa onom velicinom...al nema veze probam sneska sad...;) javljam ako bude neki problem a tesko da nece biti...:)

Lazar
27-08-2010, 23:22
jeste zadovoljivo ali verujem mi da nijedna metoda nije 100% sigurna kad se smanjuje particija da nece da zezne stvar... radis na sopstveni rizik... ja sam radio iz acronisa uz pomoc hiren cd-a... evo nek ti noname preporuci kako da odradis mislim da je malo iskusniji od mene...

noname
27-08-2010, 23:24
:Možeš sa harda samo ako imaš instaliranog Leoparda ili nekog drugog Mac OS X-a, znači jedino sa dvd-a...

Može da se izvede, tehnički gledano, ali isto tako možeš da ostaneš bez tih dragocenih podataka ako ne znaš šta radiš... Prvo se dobro potkuj informacijama pa onda kreni u particionisanje drajva...

EDIT: Pisali smo u isto vreme, htedoh čak da pomenem tvoj slučaj sa 200GB ali eto nije ni imalo potrebe, kad si ti već napisao :)

Lazar
27-08-2010, 23:25
noname zar ne moze da ga butuje sa neke fleske od 8 ili 16gb?

noname
27-08-2010, 23:29
Pa znaš, mogao bi da PROBA da uradi restore na neku flešku ili neki externi hard ali mu za to takođe treba mek, tako da opet ne može :D

Lazar
27-08-2010, 23:31
da upravu si mora da se uradi restore :( na to sam potpuno zaboravio... evo ako je neko iz nisa ja nudim da mu pozajmim moj ghost fajl ako ima neku flesku od 16gb :P

noname
27-08-2010, 23:34
Da samo napomenem da je to intel only, na AMD-u to neće raditi

EDIT Postoji u novijim hackovima opcija za chocolate kernel ali to ni oni ne preporučuju osim u nekom krajnjem slučaju.

iPedja
27-08-2010, 23:37
Ahh kamo srece da sam iz Nisa, taman bih se celu noc zanimao... Inace, potkovo sam se ja informacijama nekoliko puta i uvek sam zavrsio sa obrisanim celim hardom i mucenjem da povratim podatke... Zato bih voleo da sada zajedno neko sa mnom isprati celu situaciju, da opet ne zeznem nesto a u vas verujem jer ste gomilu puta to uradili... Ali nista bez DVD-a... Jbg, sutra ujutro onda, cim kupim diskove...

Noname a sto to nece raditi na AMD? preko tapatalk sam pa malo sporije spajam stvari...

noname
27-08-2010, 23:42
Zato što je Lazar radio Retail instalaciju, tj. kao da je instalirao na pravog Mac-a, da tako kažem... On ima potpunu intel konfiguraciju a ti koliko sam video imaš AMD, pa samim tim moraš da radiš non-retail odnosno distro varijantu...

iPedja
27-08-2010, 23:44
Ma ce da uradimo sve sto treba, samo natenane da ne sjebemo nesto :) Uh bre steta sto ne moze sa hdd-a..

noname
27-08-2010, 23:57
Pa možeš da odradiš resize odnosno shrink opciju iz win7 i onda od nje da napraviš obavezno FAT particiju da bi je mek prepoznao. U slučaju da je ne prepozna ima još jedan dodatak...

mijalkocar
27-08-2010, 23:58
View My Video (http://tinypic.com/r/2lsiss7/4) sto mi ovo radi jaooo....znaci kad kliknem on mi izbaci odma i ne da mi da biram sta da instalira od drajvera i zakrpi a isto tako mi nije dao erase da odradim a samo jednom kliknem

iPedja
28-08-2010, 00:07
Aj ja cu za pocetak da to uradim...

Pomozite sada kocaru, a ja cu sutra da vas mucim :)

noname
28-08-2010, 00:08
Pretpostavljam da si sve uradio kao u onom tutorijalu? Mislim da ti ništa drugo ne preostaje nego da se malo zezaš sa raznim boot opcijama, znaš već i sam, -v -x busratio=20 ili cpus=1 ili maxme=4096 i sl...

mijalkocar
28-08-2010, 00:09
ovo je sa -v cpu=1 i iskljuceni lan i audio u biosu jer onako neki ohci contorler nece da ga bootuje...ma i ja sam budala ako sam vec hteo mogo sam da uzmem i5...nego ajde...

noname
28-08-2010, 00:15
Pogledaj celu onu stranicu, dole pri kraju onaj DivisionByZero ima identičnu ploču kao što je tvoja, i njega je koliko sam video nešto zezalo, pa je probao sa onim boot cd-om (pod uslovom da koristiš hazarda). Ne znam šta još da ti kažem probaj sve varijante pa javi šta si uradio...

Lazar
28-08-2010, 00:50
ipedja skini hiren i narezi ga butuj se sa njega udji u acronis smanji particiju koju zelis od toga sto si smanjio napravi novu i formatiraj je kao FAT posle kad instaliras mac izabraces da je preformatiras u HFS+ ja sam tako radio...

Byakuya
28-08-2010, 01:17
Ja uvek kazem ljudima bolje staviti mac na svoj hdd...postedis sebe muke teske:)

Sto se tice onog boot errora sto si dobijao...namesti obavezno DVD na sata 0 prikljucak a hddove na 1-3
U biosu enable sve sto mozes sem IDE to disable...
Takodje namesti u AHCI mod za hdd...to snow leopard voli;)

iPedja
28-08-2010, 10:45
Imam jedno podpitanje, nevezano za sve ovo. Imam dvd rezac koji mi se ispravan, SATA je, ali na Win7 kada hocu da ocitam neki disk preko njega, ceo komp se bukvalno zabetonira, i samo restart pomaze... U pitanju je LG. Ja sam mislio da su mozda losi drajveri, trazio sam ali nisam nasao nista... Mislim ko jos trazi drajvere za optiku...
Jel znate mozda kako to moze da se resi?
Danas instaliramo Mac OS X (Snow)...Tra la la la...

mijalkocar
28-08-2010, 12:26
mislim da moras da updajtujes firmware od dvd rezaca...ali ti treba tacan model i onda odes na sajt od lg-a i skines samo pokrenes to i restart posle on ti sve sam odradi pa i pita za restart....
edit da ne bude dupli post pa reko da pitam jel moze iz windows-a nesto da se izmeni da mogu da ga dignem mislim na ovaj instalirani leopard evo slike znaci otvori se bez problema sa hfs explorerom http://i34.tinypic.com/25p5xmo.jpg

noname
28-08-2010, 15:27
Pa dobro mijalkocare jesi uspeo nešto da uradiš? :)

Iz windowsa ne možeš ništa, a da li ti je to snow leopard ili leopard?

mijalkocar
28-08-2010, 15:32
ma obican leopard, nisam uspeo i kad napravim aktivnu npr 3cu partriciju onda mi pise boot done i tolko tu stane....nznm sta da mu radim...

noname
28-08-2010, 15:44
Ako si ustanovio koja ti je particija, onda ćemo ovako: prvo skineš neki chameleon koji je u obliku pkg, da se ne bi preterano cimao sa ručnim instaliranjem. Opet na boot-u f8 pa -s -v. Kad dođe do command line-a ti samo tu odradiš sledeće

/sbin/fsck -fy
/sbin/mount -uw /
touch /var/db/.AppleSetupDone
passwd (tu kucaš neki tvoj password)
ponoviš password
exit

i trebalo bi da dođeš do gui logona.
Ukucaš username root i malopre određen pass i uđeš u meka.
Instaliraš chameleon na tu particiju gde je inače instaliran Leopard.

iPedja
28-08-2010, 17:58
Jel je tu neko od ovih hakera ... :D

Evo narezao sam SnowLeo koj mi je dao byakuya da skinem...

Napravio sam particiju na ovaj manji hard disk, gde mi se nalazi Win7.

Dakle tu sada imam 3 particije.

C>win7 D>Podaci F>MacOs X particija (Fat32)

sta dalje radimo...?

Mislim znam da treba da ubacim disk pa da ga butujem, ali jel ima tamo nesto sto treba da stikliram, kako ovo da formatiram a da ne sjebem ostale particije itd...

Mijalkocar hvala za ono...Lupio sam i thanks ali i ovako da ti kazem... Upravo to je bilo potrebno da se odradi...HVALA!

iPedja
28-08-2010, 19:08
Da podsetim, ovo je moja konfiguracija...

AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+
Msi K9N Neo V3 (maticna)
Nvidia GeForce 8600 GTS
3.0 GB RAM-a (cini mi se da je kingston)
500 GB + 160 GB Hard diskovi

Mrezna je :

Realtek RTL8168B/811B Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)

A zvucna :

Realtek High Definition Audio

Lazar
29-08-2010, 02:05
jel znate neki provereni drajver za nevidia geforce GT 130M graficku? tek sam sad provalio da je nije lepo ucitao i da mi nije max rezolucija... :( ja sam naso nesto ali nisam siguran da li da radim ili ne da ne zeznem nesto

Byakuya
29-08-2010, 03:28
koji si kext probao?

Lazar
29-08-2010, 03:32
ma nisam nista probao da ne zeznem nesto :P naso sam nesto sto uopste nije kext :( jel imas mozda neki za tu graficku? samo nemoj da zeznam nesto taman sam sredio xcode da mi radi :P

Byakuya
29-08-2010, 03:39
kext za mac ti je isto sto i drajver za pc:)

probaj nvenabler...ako ne znas kako pusti PM ce ti objasnim sve kako...koja ti je trenutno rezolucija?

Lazar
29-08-2010, 03:42
1280 x 800 a u win-u mi je 1600-900

Byakuya
29-08-2010, 03:43
da li mozes da menjas rezolucije...kapiram da si neki kext ubacio pri instalaciji...i koju verziju sl imas sada?

Lazar
29-08-2010, 03:46
pazi nisam nista ubacio... mozda je ubacio default neki kad sam radio ihack metodu... ne mogu da menjam rezoluciju

Display:

Type: GPU
Bus: PCIe
PCIe Lane Width: x16
VRAM (Total): 32 MB
Vendor: NVIDIA (0x10de)
Device ID: 0x0652
Revision ID: 0x00a1
Displays:
Display:
Resolution: 1280 x 800
Pixel Depth: 32-Bit Color (ARGB8888)
Main Display: Yes
Mirror: Off
Online: Yes

Byakuya
29-08-2010, 03:50
Oprostices mi ali moram da spavam na oci ne vidim...kad se probudim ujutro iskpacu ti nesto pa cemo dalje ici...po ovome kao da ti graficka ima samo 32mb sto je malo verovatno:)
ne brini sredicemo...

iPedja
29-08-2010, 10:27
byakuya aj meni pomogni da instaliram MacOs? Skinuo sam onaj sistem, imam relativno sve spremno ali ne znam sta treba da radim kada mi se izbaci onaj instalacioni prozor? Tacnije zanima me samo kako da ovy MacOS particiju pretvorim u NFS+ a ove da ne sjebem i koje zajebancije treba da stikliram da bi mi instalirao drajvere za komponente?

Byakuya
29-08-2010, 11:47
Idem na trening sada...samo pokusaj sledece za sada...stavi da bootuje sa dvd...pritisni f8 i zatim -v i sacekaj da ucita...ako ucita do kraja i pojavi se instalacioni meni ti si 50% posla zavrsio...

noname
29-08-2010, 12:43
@Lazar

Drajver ti je za grafičku već instaliran ako si stavio 10.6.3 jer je on ubačen još sa 10.6.2 update-om. Sve što treba da uradiš jeste da prepraviš Boot.plist file na određeni način, šaljem ti na pm detalje...

iPedja
29-08-2010, 14:00
Idem na trening sada...samo pokusaj sledece za sada...stavi da bootuje sa dvd...pritisni f8 i zatim -v i sacekaj da ucita...ako ucita do kraja i pojavi se instalacioni meni ti si 50% posla zavrsio...

ja imam SATA DVD, i ocitava mi samo kada namestim u biosu da ne bude IDE...

Ali kada namestim tako, onda mi ne ocitava Win7...kako to da sredim?

noname
29-08-2010, 16:49
Ako sam razumeo kad staviš AHCI ne očitava ti win7? A hoće da boot-uje dvd? Je l' tako? U svakom slučaju valjalo bi da bude ahci, koncentriši se sad na meka lako ćemo posle srediti win...

iPedja
29-08-2010, 18:01
Upravo tako Noname...

AHCI kada stavim ulazim u instalaciju Mac-a a sedmicu posle windows 7 logo ocitavanja restartuje...znaci ne dobijam desktop niti LOG IN stranicu...

Ali ako to moze da se sredi, ostavicemo onda pa ce da sredimo...
Znas li ti mozda sta treba da uradim kada udjem u instalacioni prozor MAC-a? Kako formatirati vec napravljenu FAT32 particiju a da ne obrisem ostale i sta treba od drajvera da stikliram...

noname
29-08-2010, 18:03
Može da se sredi naravno!

Kada dođeš do instalacionog menija, gore klikneš gore na bar i uđeš u disk utility. Tamo vidiš koja ti je ta fat32, klikneš na nju i onda ovamo na desnoj strani klikneš na erase, odabereš dole mac os extended (journaled) i ispod napišeš neko ime. I to bi bilo to, trebalo bi par sekundi da ti to radi i napravio si particiju.

Zatvoriš disk utility i onda ideš na continue. E sad ja nisam neki stručnjak za amd, ali možeš u customize da ostaviš sve kako jeste, eventualno dodaj neki kernel kao što je npr. PCJ's XNU ili tako neki, odaberi chameleon i to bi trebalo da bude to.

iPedja
29-08-2010, 18:09
Reci mi, jel ja moram da imam USB tastaturu i misa? Da odmah batalim sve jer ja to nemam...

noname
29-08-2010, 18:19
Pa preporučeno je da imaš, ali najbolje je da probaš pa da vidiš. Ako ti prođe boot i dođeš do menija onda znači da ti ništa nije smetalo... Isto što se tiče particionisanja iz disk utilitija, ja sam ti napisao ali ne bi bilo na odmet da malo potražiš na netu kako to sve izgleda vizuelno, disk utility i sve ostalo...

iPedja
29-08-2010, 18:24
Meni prolazi boot kada namestim na AHCI... I znam ja sve kako izgleda... Pokusavao sam ja samoucki da instaliram nekoliko puta...(bar 5) ali sam uvek zeznulo sve... Zato me sada zanima i hocu lepo, polako da odradim sve, da ne obrisem postojeci sistem, da moze da se namesti da imam dual boot, da imam mogucnost da biram koji cu sistem da pokrenem, i da naravno jednom za svagda instaliram MacOS... E sada, ti kazes da si slabiji sa AMD-om, a meni je mnogo bitno da stikliram sta treba tamo u instalaciji, pa da prodje bez problema...

Aj odo na tapatalk, a pokusacu sada ovo sto si mi sada napisao... Hvala inace za sve ovo!

noname
29-08-2010, 18:26
Pa ništa onda, sačekaj da se pojavi byakuya ili neko drugi ko je radio sa amd-om koji je sličan tvojem pa neka ti onda detaljno objasni...

iPedja
29-08-2010, 18:30
Ma probacu ovo sada, valjda ne mogu da obrisem sistem ako ne uspe instalacija?!

noname
29-08-2010, 18:33
Ako formatiraš uspešno iz disk utilitija tu fat32 i onda instaliraš Maca na nju, bilo uspešno ili ne, tebi windows ostaje netaknut. Možda ćeš eventualno morati da podesiš da ti win particija bude aktivna ali windows ostaje tu...

iPedja
29-08-2010, 18:35
Noname a gde se nalazi chameleon sto treba da stikliram??

Nasao, a koj chameleon... To je u bootloader a ima vise komada? Vec mi je stikliran prvi "Chameleon RC4 PC-EFI 10.5 ASEREBLN" jel tako da ostane?

noname
29-08-2010, 18:40
Ma da, ako je štikliran ostavi ga i gotovo. Čak bi možda bilo najbolje da ni kernel ne štikliraš taj prvi put, nego jednostavno da probaš tu default instalaciju i da vidiš kako se ponaša. To ti sam odluči.

iPedja
29-08-2010, 18:41
De sam da odlucujem kada se ne razumem u ove oznake... :) Aj cu da ostavim ovako kako je i oznacicu samo taj kernel...

Pustio sam instalaciju... Jel posle instalacije on treba sam da ga restartuje i da udje sam u sistem(kao na win7) ili treba jos nesto da se odradi?!

noname
29-08-2010, 18:45
Pa na kraju bi trebalo da ti sam restatruje komp( za nekih 15-20 minuta) i ako sve bude u redu trebalo bi da ti izbaci chameleonov bootloader gde možeš da biraš sve instalirane sisteme. Ti odabereš Mac-a i ukucaš -v i vidiš da li ima kakvih grešaka...

iPedja
29-08-2010, 18:52
Aha oke... Ma brzo ide ova instalacija, jos malo pa kraj...

noname
29-08-2010, 18:54
Da ti kažem, tebi je već ovo što si uspešno formatirao particiju, što si bez grešaka došao dakle do install menija i počeo instalaciju već OGROMAN uspeh! Neki ne dođu dotle ni posle dana i dana pokušavanja... Da li će instalacija uspeti, to je već druga priča ali na osnovu ovih početnih uspeha rekao bih da ćeš vrlo brzo uspeti da instaliraš...

iPedja
29-08-2010, 18:57
Iz tvojih usta u bozje usi :):) Evo zavrsio je instalaciju nego nesto se dugo ceka da ga restartuje...

iPedja
29-08-2010, 18:59
Ovako stoji i ne mrda se...

noname
29-08-2010, 19:02
Suviše je sitno... Probaj da boot-uješ sa -v -x, ili sa -v -x -x32 arch=x86

iPedja
29-08-2010, 19:03
Da ga restartujem na dugme pa to da odradim?!

noname
29-08-2010, 19:04
Da naravno. To ti jedino preostaje...

iPedja
29-08-2010, 19:06
Pa on opet pokrece instalaciju kada pritisnem -v..:S

noname
29-08-2010, 19:07
Izbaci dvd, on ti više ne treba... ;)

iPedja
29-08-2010, 19:11
:) a sada sam dobio samo "_" koju treperi u gornjem levom delu ekrana...

noname
29-08-2010, 19:12
Pogledaj moj post #342 i probaj još sa tim

iPedja
29-08-2010, 19:14
Aj mi prekopiraj to molim te, preko tapatalk-a sam, kako da pronadjem taj post...:(

noname
29-08-2010, 19:18
Ako si ustanovio koja ti je particija, onda ćemo ovako: prvo skineš neki chameleon koji je u obliku pkg, da se ne bi preterano cimao sa ručnim instaliranjem. Opet na boot-u f8 pa -s -v. Kad dođe do command line-a ti samo tu odradiš sledeće

/sbin/fsck -fy
/sbin/mount -uw /
touch /var/db/.AppleSetupDone
passwd (tu kucaš neki tvoj password)
ponoviš password
exit

i trebalo bi da dođeš do gui logona.
Ukucaš username root i malopre određen pass i uđeš u meka.
Instaliraš chameleon na tu particiju gde je inače instaliran Leopard.


Napomena, ako nemaš chameleon nije bitno, možeš posle iz meka da nekako nađeš chameleon. Poenta svega ovoga je da ti je bootloader zeznut i sa ovom procedurom ćeš pokušati da ga središ pa ideš dalje. Nego nije mi jasno kako si prvi put uopšte pokrenuo instalaciju, ono kada ti je izbacio onaj kernel panic? I zašto sada izbacuje to što treperi a malopre nije?

iPedja
29-08-2010, 19:24
Nisam ja ima nikakav kernel kada sam pokretao instalaciju... Sve je ok bilo a samo je bilo potrebno da odradim u bios-u AHCI da bi usao u instalacioni deo Mac-a.. A sada imam to sto treperi jer posle rucnog restarta, koji sam morao da uradim jer je posle instalacije umesto restarta, on samo stojao i pisalo je ono sto sam postavio u onoj slici... Aj cu da probam ovo sto si rekao.. Znaci za ovo mi takodje ne treba disk, samo pritisnem f8 i ove komadne dalje...?

noname
29-08-2010, 19:26
Za ovo ti treba disk, nije ti trebao malopre.

iPedja
29-08-2010, 19:31
Ovo touch /var itd... Ne prihvata... Kako se to tacno kuca?!

noname
29-08-2010, 19:32
Ako ne prihvati nije bitno, samo preskoči i idi dalje na passwd

iPedja
29-08-2010, 19:34
A kako to ide, ne uspevan lepo da napisem... Ne kontam sta ide u isti red a sta u drugi... Zeza me ovaj tapatalk

noname
29-08-2010, 19:36
Pišeš passwd i onda ukucaš neki svoj pass. Posle u drugom redu samo ponoviš taj pass, i na kraju u trećem redu exit, Trebalo bi da ti posle toga nastavi do gui logona sa učitavanjem

Passwd pa pritisneš ENTER. Izvinjavam se što se to podrazumevalo...

iPedja
29-08-2010, 19:39
-sh: passwd : command not found

A napisem ovako " passwd (pasword)" + ENTER ...

De gresim jebem ga bas...

noname
29-08-2010, 19:41
Da li si uspeo da odradiš ono gore
/sbin/fsck -fy
/sbin/mount -uw /
bez grešaka?

Ako ništa idi na exit pa vidi šta se događa, ne kapiram otkud command not found :confused:

iPedja
29-08-2010, 19:49
Da li si uspeo da odradiš ono gore
/sbin/fsck -fy
/sbin/mount -uw /
bez grešaka?

Ako ništa idi na exit pa vidi šta se događa, ne kapiram otkud command not found :confused:

Kada ovo napisem
/sbin/mount -uw /
On mi samo prebaci u nov red i tako stoji...

Isao sam sada na exit... Ono prvo je bilo uspesno, ocitao je da je sistem OK! (valjda)


Brate opet isto.. Nakon exit-a on mi je usao u instalaciju a ne na log on ekran... :S uhhh...

noname
29-08-2010, 19:53
EDIT Pisali smo u isto vreme..

Ništa onda. Imaš dve varijante:

Jedna je da ponoviš instalaciju a druga da popraviš taj bootloader i da ti sve bude po starom što se windowsa tiče. (To u slučaju da nećeš večeras više da pokušavaš sa mac-om)

iPedja
29-08-2010, 19:57
Da ali opet stoji crtica... Ovo sa kucanjem nesto ne radim kako treba... Ne kontam..

A kako da za sada vratim da bude kako je bilo?

noname
29-08-2010, 20:01
Imaš više varijanti. Ako imaš instalacioni dvd windowsow ideš sa njim i odabereš onu opciju repair. A možeš i sa ovim instalacionim dvd-om, isto se ulazi u single mode sa -v -s i isro treba da se nešto kuca, pisao sam mijalku pre neki dan... Jednostavno se podesi da ti windowsova particija bude aktivna, bilo kojom metodom, i to je to. Ako imaš ti neke cd-ove za manipulaciju particijama, možeš i sa tim...

Byakuya
29-08-2010, 20:47
ako ti radi tokom instalacije (sto je malo verovatno) tastatura ili mis koji nisu USB ona ne moras...samo ces instalirati PS2 fix...

Byakuya
29-08-2010, 20:49
P.S. da ne bi bas citao stalno malo od mene malo od noname evo ti slikovito uputstvo;)


http://www.macosxonpc.co.cc/?page_id=39

Lazar
29-08-2010, 20:50
Byakuya cisto da ti kazem da sam namestio grafiku... pomogo mi je noname
probem je bio SUGAVI ODVRATNI linuxov GRUB koji nije podizao mac kako treba pa sam 3 sata pokusavao da ga nekako predjem da ga obrisem i da podesim da radi kako treba... jedva sam uspeo posto cameleon nije mogo da ga prebrise i da se postavi kao primarni... mada sad sve radi i to je bitno :P

Byakuya
29-08-2010, 20:56
Ekstra...jbg coek ovih dana sam ili van gajbe ili gajbi ali kuntam...uzas :)

Ja sam prvobitno krenuo sa idejom dual,triple boota medjutim imam samo mac koji sam skockao i realno nista mi vise ne treba...:)

Za grafiku sam te i pitao juce posto cim mozes da menjas rezolucije nesto je instalirano...e sad problem pravi ili nesto nesto ili streba da se doda string:) bilo je to nesto nesto...

Lazar
29-08-2010, 20:58
meni linux treba oko faxa a nervira me u VM mi puca i onda me smara mnogo... zato sam njega stavio a win mi je primarni i mac za programiranje :P zato sam ja odlucio da stavim triple boot :)

Byakuya
29-08-2010, 21:03
u cemu programiras za faks? mozda dodam na 3hdd win da me zelja mine za igrice...sem toga no point...

Lazar
29-08-2010, 21:07
ma na faxu radim c c++ asembler i javu ali radimo i sistemsko programiranje u linuxu shell skript i c programiranje pa mi za to treba... sad treba u trecoj da radim C-sharp i tu jos neke programe :P

gomila... ja bih da radimo manje ali bolje da ih predjemo :)

iPedja
29-08-2010, 21:36
@noname
Pa trebao bi da pomogne i hirens boot da postavim particiju kao primarnu.. To bi trebalo da moze u akronisu... Isprobacu pa javljam, hvala svakako...


EDIT


P.S. da ne bi bas citao stalno malo od mene malo od noname evo ti slikovito uputstvo;)


http://www.macosxonpc.co.cc/?page_id=39

Thanks za ovo.. Ali ovo je samo uputsvo, koje ja vec znam..

Mene zanima sta da oznacim u CUSTOMIZE, sta je potrebno za moju konfiguraciju...

noname
30-08-2010, 10:39
Što se tiče customize nemoj mnogo stvari da štikliraš. Moj predlog je da ipak probaš sa onim default ponuđenim (ono što je već štiklirano) i da OBAVEZNO staviš svoj čipset. Koliko sam mogao da vidim za tvoju ploču treba applenforceata. Znači potraži u customize čipset i štikliraj ovo. Za početak probaj sa tim. Lako ćeš ti posle dodavati šta ti fali iz instalacije. Najviše ljudi pogreše baš tu što stave mnogo stvari a nisu često one međusobno kompatibilne.
Još jedna stvar, moraš ipak probati trial and error metodom, nemoj mnogo očekivati da postoji neki čarobni fix, to je vrlo retko da nađeš tačno određeno uputstvo za tačno određeni komp a i da ga nađeš opet možda neće nešto raditi...

Byakuya
30-08-2010, 12:55
Niko nije uspeo iz prvog pa neces ni ti...sto kaze noname, a slazemo se od 2stranice ove teme :), trial and error dok ne ubodes...

mogu samo odokativno da ti kazem da probas sa ovim npr:

Morbin_Kernel_10.0
AMD Patch
NVEnabler
AppleAzaliaAudio
Realtek_8169
ElioteForceLegacyRTC
Legacy_AHCI_SATA_Fix
IOATAFamiliy_SATA_Fix
DSDT_Patcher_GUI
EvOreboot
IOATAFamiliy_Fix
SMBIOSResolver

mijalkocar
30-08-2010, 15:01
da treba ti tastatura i mis na usb..imas za oko 1000 dinara, logitech oem neki tastatura i mis isto i genius...

Lazar
30-08-2010, 15:38
ma sta ce mu usb tastatura i usb mis... moze da se koristi i ps2 samo da prilikom instalacije ubaci kext za njih... on mu tastaturu ne trazi dok se ne zavrsi instalacija i ne dodje deo da pravi acc... tad mislim da radi i ps2 tastatura

iPedja
30-08-2010, 15:49
Ljudi opet sam u akciji... Sada sam ciku i sada ponovo krecem sa instalavijom Mac-a... Nadam se da cu uraditi nesto, isprobacu sve ovo sto ste napisali pa vam javljam kako stoje stvari...:)


EDIT:

E ovako ovo sto mi je rekao byakuya nije upalilo... E sada mene zanima, da li posle zavrsene istalacije treba komp normalno sam da se restartuje, ja izvadim disk tada i on mi lepo pokrene sistem? Pitam, jer nakon instalacije on meni izbaci neku tekst stranu gde on killuje sve procese, i jos neke stvari, i to tako stoji dok ga ja rucno ne restartujem... Inace ovo popravljanje bootloadera mi nikako nije jasno.. Ono -s-v pa ono sa kucanjem passwd..:S jel moze neko i to da mi pojasni... Noname je pokusao ali ne kontam...

Byakuya
30-08-2010, 17:10
A npr da nam uslikas problem i okacis ovde...nismo vidoviti...

iPedja
30-08-2010, 17:15
Samo polako, bez ljutnje... Necu da dupliram vise Lazare, izvini...

Byakuya jel vidis?

Edit:

Evo popravio sam Windows, samo sam preko Akronisa aktivirao Windows particiju.
Nakacio sam vecu sliku sada... Da li da vam i usput napisem sta sam stiklirao u customize, kako bi znali sta da otkacimo sledeci put ili dodamo...?
E okrenite samo ovu sliku, da je ne kacim opet... >S Jbg

noname
30-08-2010, 17:21
Slažem se, svaki put kad ti izbaci kernel panic ti lepo slikaj pa da vidimo šta je u pitanju i da krenemo odatle...

Što se tiče single moda, (to -s :) ) mislim da je najbolje da zasad više to ne pokušavaš. Mislim da je problem u hackovanim tim distroima: verovatno su izbacili sve što se njima činilo kao nepotrebno za jednu instalaciju a da samim tim smanje veličinu samog dvd-a. To znači da jednostavno neke komande ne rade. Ako ne možeš da promeniš pass sa passwd komandom ti praktično i da dođeš do gui logona ne možeš da uđeš u meka! To je samo moja pretpostavka, pod uslovom da si ti sve dobro radio kada uđeš u single mode.

I da, kada završiš instalaciju, naravno izbaciš dvd i pokušaš da digneš sistem bez njega! To što piše killing process i sl. je takođe sasvim normalno, jedino što ti zakuje da moraš da restartuješ ručno nije normalno, a zašto zakuje pisaće ti verovatno tu na tom prozoru.

Byakuya
30-08-2010, 17:36
Sta si stiklirao osim ovoga sto sam ti ja rekao?

iPedja
30-08-2010, 17:41
Sta si stiklirao osim ovoga sto sam ti ja rekao?

Prvi put sam stiklirao sve sto si mi ti rekao, osim

Morbin_Kernel_10.0 (jer ga nisam nasao)

i zabo je kada je bilo potrebno da ga restartuje, znaci morao sam rucno da ga restartujem i onda ne dobijam nista, nego sam donju crticu (_) koja blinka u uglu...

A sto se tice ove slike sto sam je postavio, to mi je izbacio nakon sto sam stiklirao


AMD Patch
NVEnabler
AppleAzaliaAudio
Realtek_8169
IOATAFamiliy_Fix
SMBIOSResolver
I jedan Kernel, prvi je bio, ne secem se tacno naziva
+ sve ono sto je standradno stiklirano...

Byakuya
30-08-2010, 18:32
Sve to sto je standardno stiklirano ti odstikliraj...znaci ovaj spisak...nisam siguran koji je onda kernel na snowleo dvd...hmmm...to cu jos proveriti...ali vecina stvari koje su automatski stikllirane ti ne trebaju...

noname
30-08-2010, 18:33
Jedini problem i juče i danas kod tebe je što ti praktično ne možeš da vidiš šta si uradio što se tiče instalacije jer ti se, koliko sam razumeo pojavi crtica koja trepće na boot-u. Jedino što ti ja mogu preporučiti zasad jeste da PROBAŠ da namestiš da ti mac-ova instalacija bude aktivna i tek onda da vidiš kako se ponaša i koje ti greške izbacuje na boot-u. Ili ako to ne uspeš, da odabereš u narednoj instalaciji neki druki kameleon, npr. ovaj Chameleon RC4 PC-EFI 10.6 ili bilo koji drugi. Isto me zanima da li si probao ono što sam ti rekao za applenforceata?

Tek kada ti se pojavi chameleon na bootu gde možeš da biraš operativne sisteme onda može da se vidi šta treba još i da li uopšte treba da se uradi.

Byakuya
30-08-2010, 18:37
Po meni je najsigurnija stvar cist boot...tj izdvoji jedan HDD na kome ces da se igras sa SL i na njemu pokusavaj ok ne uspes...posle kako je to noname rekao dodati jos jedan OS je lako...daj prvo da ti SL osposobimo...

Mozda cak i da probas jos jedan distro...hazzard se zove...lik je inace iz srbije i napravio je dobru kombinaciju ali mi je SnowLeo koji sada instaliras nekako uvek bio drazi i laksi za instalaciju...


P.S. noname on ima amd ne treba mu cameleon tj...u amd patchu je sadrzan modifikovan cameleon...

noname
30-08-2010, 18:40
Baš tako! Masa problema nastane baš zato što je to na nekoj particiji x na hardu i da chameleon ne uspe da se instalira kako treba. Najbolje bi bilo da mac bude na prvoj particiji ili što ti kažeš na posebnom hardu pa makar to bio i eksterni hard.

EDIT Vidiš to nisam znao za amd patch ali očigledno je da tu nešto ne funkcioniše jer jefinitivno njemu chameleon nije dobro instaliran. Jedino da odčekira taj amd patch ili da odčekira skroz chameleon?

iPedja
30-08-2010, 18:49
Oki je to sa izdvajanjem, ali kod mene stvarno nije moguce jer mi windows krcat aplikacijama koje su mi svakodnevno potrebne i nemam iskreno vremena da sve to opet namestam... Ovo da odstikliram sve i da obelezim kako kaze byakuya nisam probao, to cu uskoro da isprobam... Nego, sada sam instalirao ideneb 10.5.5 v1 Chameleon RC1 i dobio sam bootmeni, komp se normalno restartovao, ali cim kliknem na hdd MacOs-a particiju komp se restartuje..

Edit:
Probao sam noname on sa applenforceata, to sam dodao spisku byakuya stavkama kada sam pokusao, ali nazalost nista(moguce jer nisam odstiklirao ono sto je po defaultu oznaceno)...

noname
30-08-2010, 18:54
To je već nešto. Probaj sa onim boot opcijama što sam ti pisao pre neki dan pa vidi kako se ponaša.

iPedja
30-08-2010, 18:57
To je već nešto. Probaj sa onim boot opcijama što sam ti pisao pre neki dan pa vidi kako se ponaša.

:) lele, aj ali sumnjam da cu se snaci... Znaci samo ukucam -s kada treba da butujem?

noname
30-08-2010, 18:59
Ne ne to! Ono -v -x ili -v -x -x32 cpus=1 arch=x86........

iPedja
30-08-2010, 19:09
Ne ne to! Ono -v -x ili -v -x -x32 cpus=1 arch=x86........

Aj evo pokusavam... A sta treba da dobijem kada to ukucam? Meni deluje kao da ce opet da udje u instalaciju...

noname
30-08-2010, 19:14
Naravno izbaciš dvd iz drajva! Treba da dobiješ ulazak u instaliranog mac-a ... :)

iPedja
30-08-2010, 19:17
Ocita neko ludilo i opet mi restartuje komp...

noname
30-08-2010, 19:19
A šta si tu na tom idenebu štiklirao?

iPedja
30-08-2010, 19:21
Uh pa nesto logicno i nesto sto ste mi vi pisali... Ne secam se tacno..:S

noname
30-08-2010, 19:25
Mislim da je problem u broju štikliranih stvari. Ponoviću još jednom, svedi to na minimum: nema potrebe da stavljaš ethernet, grafičku pa ni zvuk na ovom početnom delu! Samo čipset i eventualno neki fix. Ta nforce je čuvena da zeza pa ćeš možda morati više puta probati sa raznim boot parametrima da uđeš u instalaciju.

iPedja
30-08-2010, 19:37
Sada sam pokusao da svedem na min ali sam dobio kernel.. To je SNOWLEO, sada cu da pokusam sa idaneb...

E sad sam nesto sjebo, kada hocu da butujem dvd disk macos-a dobijam :
System config file '/com.apple.boot.S/library/preferences/systemconfiguration/com.apple.boot.plist' not found.

Update!
Sredio sam..

Pokusavam dalje..

noname
30-08-2010, 19:48
Samo kreni iz početka, ako je malopre moglo moći će i sad...

iPedja
30-08-2010, 19:54
Pa znam ali ako opet dodjem do onog dela gde kucam ono sto si mi rekao i on ne udje, onda shit...

Koj fix preporucujes

Acpi-fix
Cpus=1-fix
Applesmbios
Firewire remote
IousbfamilyFix
Powermanagament
Poweroff_fix

?

noname
30-08-2010, 20:08
Stavi Acpi, Applesmbios, Seatbelt, Firewire remove, OpenHaltRestart i to je dosta.

Lazar
02-09-2010, 18:36
noname opet ja :P jel moze nekako da se namesti da mi radi build in mic?

noname
02-09-2010, 19:52
Trbalo bi da može :) Jesi li probao sa voodoohda? Napiši koja ti je zvučna karta.

Byakuya
02-09-2010, 22:55
evo i ja da pitam za misljenje...

noname kako ti se cini ovaj laptop

http://www.notebookcheck.net/Review-Sony-Vaio-VGN-N11M.2705.0.html

obecao sam da cu pokusati da ga leopartizujem ali za sada ne uspevam...grafiku sam nasao,zvuk,wifi ali dzaba sve to kada ne mogu da ga instaliram uspesno tj instaliram ali wrong nesto tako da se nikada ne podigne...posle restarta...

Byakuya
02-09-2010, 22:55
evo i ja da pitam za misljenje...

noname kako ti se cini ovaj laptop

http://www.notebookcheck.net/Review-Sony-Vaio-VGN-N11M.2705.0.html

obecao sam da cu pokusati da ga leopartizujem ali za sada ne uspevam...grafiku sam nasao,zvuk,wifi ali dzaba sve to kada ne mogu da ga instaliram uspesno tj instaliram ali wrong nesto tako da se nikada ne podigne...posle restarta...

torla
02-09-2010, 23:24
sta da skinem ta ovaj laptop:
TOSHIBA Satellite A210

noname
02-09-2010, 23:47
@Byakuya

Trebalo bi da može, mislim da na te laptopove sa Intel GMA950 (ta mu je grfička je l' tako?) po nekom pravilu može da se instalira i Leopard i Snow Leopard, čak ti ne trebaju drajveri recimo za nju, sve bi trebalo da bude odrađeno iz instalacije, narvno full QE&CI...
E sad, ne znam šta si koristio, koji sistem, da li si pokušavao možda retail ili ove iatkos L-SL, ili nešto drugo, i šta si štiklirao ako si koristio distroe.
Da li samo restartuje ili izbci neku grešku?

@ Torla

Daj neki info o konfiguraciji, ili bar link.

Byakuya
03-09-2010, 00:00
Torla probaj ovo:


http://thepiratebay.org/search/snowleo/0/99/0


@noname

jeste to mu je graficka

pazi retail nisam probao za sada...probao sam snowleo zato sto u njemu ima bas drajver za graficku i probao sam hazzardov...nasao sam na netu neko uputstvo za instalaciju bas za taj lap top ali zahteva prvo instalaciju obicnog leoparda a to me mraci mnogo...
stiklirao sam minimalno...pitanje je sta za chipset stiklirati uopste...

Restartuje na kraju instalacije i kada krene da bootuje samo mi izbaci onu gresku preko jabuke da treba da ugasim racunar...

noname
03-09-2010, 10:36
Ja bih tu u svakom slučaju pokušao retail, jer je po meni manje cimanja a rezultat je mnogo bolji, naravno ako uspe. Ali ako te mrzi to da radiš probaj ovo: kad si već instalirao SL ponovo ubaci install dvd i dođi do install menija i uđi u terminal. Iz terminala prekopiraj u Extra ioatafamily i applesmbiosefi i uradi chown i chmod na extra. (ili na neki drugi način, mislim da je ključ u ioatafamily). Mislim da bi to trebalo da upali da bi se prebrodio kernel panic na boot-u.

(pretpostavljam da te kextove sigurno imaš jer si rekao da si već prikupio sve potrebne drajvere)

Lazar
03-09-2010, 14:25
noname mislim da sam ubacio voodoohd provericu sad. imam ova dva kad startujem everest da proverim... ne znam sto imam ona :P
Driver Description Realtek High Definition Audio
Driver Description NVIDIA High Definition Audio

colemuffin
03-09-2010, 14:46
@Byakuya pa stikliras koji ti je chipset, vidis na maticnoj, a moguce da dobijas i kernel zbog graficke, npr ja na svom leo imao sam dosta problema sa kernel panic-om i kext-om za graf. pokusaj da instaliras bez graficke, pa ces posle da ubacis driver sa diska u extensions.

acasmc
03-09-2010, 15:17
bas me obradovaste kolege h4kint0sh-evci! ja mislio da sam "alone freak" u ovom poslu, a na srpskom jeziku! :)

evo ovako:
C2D E2140
Asus P5KPL-AM/PS
2x1Gb DDR2 Geil Ultra
Hitachi 500Gb SATA2
WD 80Gb SATA2 (Win 7)
DVD/RW Samsung SATA
GeForce 8400GS 256Mb

iAtkos S3 v1, radi bukvalno iz kutije! i moze da se update-uje slobodno.
znaci perfect hackintosh za manje od 150e.

evo linkova za par mojih tutorijala na InsanelyMac


http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=221422&hl=ati+4350

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=227161

i sto bi braca ameri rekli, feel free to ask any questions! :vb_happy:

noname
03-09-2010, 17:04
noname mislim da sam ubacio voodoohd provericu sad. imam ova dva kad startujem everest da proverim... ne znam sto imam ona :P
Driver Description Realtek High Definition Audio
Driver Description NVIDIA High Definition Audio

E Lazare ajde ako te ne mrzi uradi lspci pa tu nađi šta ti tačno kaže za karticu.
I još jedno pitanje, ako si ubacio voodoohda, gde si ga stavio u extra ili na regularno mesto i koja je verzija voodoohda?

torla
03-09-2010, 17:22
evo moj laptop toshiba A210

http://www.toshiba.ca/web/product.grp?section=1&group=223&product=7670

Lazar
03-09-2010, 17:28
sta ti je ovo lspci? a sto se tice ovog voodoohda kako da proverim da li sam ubacio i koja je verzija... sorry ali se ne snalazim bas sa mac-om :(

sto se tice one ikonice ne mogu nikako da ga nateram da se ne pojavljuje svaki put kad mi se startuje racunar on se opet pojavi. ja uspem da ga ugasim sa desnim klikom pa quit. jel mogu nekako u macu da ga izbacim da nema autostart?

noname
03-09-2010, 17:33
Pa samo u terminalu to otkucaj :)

A da vidiš gde je otvori extra folder pa vidi da li je u extensions.

Što se tiče ikonice uđi samo u accounts pa u login items pa tamo izbriši sve šti ti ne treba.

@ torla

Ako hoćeš da pokušaš sa SL onda skini ono što ti je rekao byakuya ali opet imaj u vidu da je to amd. Ja lično preferiram intel za bilo koju ozbiljniju instalaciju SL...

Lazar
03-09-2010, 17:42
kad ukucam ovo u terminalu za audio mi pise sledece:


00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller (rev 03)

nema u extensions... a kad se podize mac ispise jedno 100 komandi nesto za voodooHDA ali ne mogu nista da iscitam jer se uzasno brzo menja...

torla
03-09-2010, 17:46
Noname@
ne skida mi se sa torenta spor mi internet ako ima linkovi (hotfile ili nesto drugo)

noname
03-09-2010, 18:19
Sačekaj da ti neko izbaci linkove, ja lično ne znam gde bi to moglo da se skine osim preko torrenta...

@ Lazar

To što ti ispisuje za voodoo a nema ga u extra znači da je instaliran u /System/Library/Extensions što je ok jer je moje iskustvo da ne radi ili ne radi kako treba ako se stavi u Extra.
Najbolje da nađeš neku najnoviju verziju voodoohda i da nju opet staviš na gore navedeno mesto a pre toga izbriši stari i eventualno applehda i naravno uradi repair permissions na kraju. Probaj tako pa ako ne upali smislićemo nešto drugo...

Lazar
03-09-2010, 18:31
a da nije problem sto imam i appleHDA i voodooHDA u /System/Library/Extensions :P

noname
03-09-2010, 18:34
Pa mogao bi da bude problem ali ako ti ne pravi kernel panic onda nije strašno :) Šalu na stranu, možeš da probaš da izbrišeš applehda i da uradiš repair permissions i naravno restart pa vidi šta se događa...

Lazar
03-09-2010, 18:35
ok evo sad cu da uradim to a kazi mi jel mogu da pogledam nekako koja je ovo verzija voodooHDA koju ja imam? da znam koju da trazim na netu... jer meni trenutno radi zvuk samo me zeza mikrofon

noname
03-09-2010, 18:40
Jbg mislim da ne može da se proveri, bar ja ne znam za sistem... Svi se zovu voodoohda, čak ako ti je i pref pane instaliran ni tamo ne piše...

U svakom slučaju sačuvaj stari kext, možda ti zatreba...

Lazar
03-09-2010, 20:16
probao sam sa 4 verzije i sa vise stvari nijedna ne uspeva... ma nema veze :P mogu da zivim i bez njega :)

colemuffin
03-09-2010, 21:59
nema veze sto imas AppleHD i voodooHD, zapravo voodooHD je dodatak AppleHD-u, svaki audio kext je dodatak njemu. Googlaj da vidis koji ti kext treba za tvoju audio kartu. Nznm je l' imas jedan program koji instalira kext za audio, nmg sad da se setim kako se zove.

Lazar
03-09-2010, 22:04
pise voodoohda i on kad se ubaci radi zvuk ali nece mic :(

noname
03-09-2010, 23:25
Lazare, pazi ovako, nisam danas imao vremena, ja imam isto Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) za signal processing a za audio je nVidia Corporation itd. Koristio sam ovaj kext:

voodoo 2.5.3 (http://www.kexts.com/getfile.html?file=VoodooHDA%202.5.3%20Snow%20Leopa rd.zip&naam=bWVkaWEvZG93bmxvYWRzLzA3MmI2ZjFiZDE0Y2UzYmNiO TE3OTkxZDg3YjMyM2JkL1Zvb2Rvb0hEQSAyLjUuMyBTbm93IEx lb3BhcmQuemlw&kext=189)

Kada uđem u system prefs pa u audio u input mogu da biram Microphone(Pink rear) i Microphone(Analog), gde je ovaj drugi naravno integrisani.

P.S. I da uglavnom je VEOMA poželjno ukloniti applehda ako stavljaš voodoohda.

Lazar
04-09-2010, 02:51
ubacio sam ovaj sto si mi dao i sad mi se pojavilo da mogu da biram Microphone(Pink rear) i Microphone(CD). bilo koji kad stavis ono cudo sto pokazuje jacinu varira kao da nesto radi a nista se ne desava... kad stavim na mic (CD) i kad pricam nesto on kao da registruje ali probao sam da skinem neki program za snimanje zvuka i nikako nece da proradi :( sutra cu da probam i msn i skype da li rade sa ovim...

ubacio sam neki working mic kext hp mini 110-1025 i sad radi samo ima pomalo sum u pozadini i ne cuje se bas jako :P

noname
04-09-2010, 09:11
EXTRA! Ako ti nešto registruje,tj. ako se pomera input level, onda radi! E sad, ne znam da li si probao da kada klikneš na mikrofon u sound-u (system pref) da podesiš da ti input volume bude na maksimumu? Za output recimo odaberi neke eksterne zvucnike pa vidi koja je jačina. Takođe skini recimo audiohijack pro ili možda audacity pa se malo igraj sa njima (takođe recimo u hijack-u podesiš audio device analog kada uđeš u quick record).

Lazar
04-09-2010, 14:17
evo uspeo sam nekako da podesim da radi skype... jest da ja ne cujem nesto sta oni meni pricaju ali i to cu da podesim :P

EDIT: sredio sam i to :P

noname
05-09-2010, 21:57
Evo za sve zainteresovane, nawcom je izbacio pre dan-dva najnoviji voodoohda za 10.5, za 10.6 i pkg i za Leoparda i Snow Leoparda. Linkovi:

VoodooHDA 0.2.6.2 - 10.5 (http://voodoohda.googlecode.com/files/VoodooHDA.kext.0.2.62-10.5.zip)

VoodooHDA 0.2.6.2 - 10.6 (http://voodoohda.googlecode.com/files/VoodooHDA.kext.0.2.62-10.6.zip)

VoodooHDA 0.2.6.2 - pkg (http://voodoohda.googlecode.com/files/VoodooHDA-0.2.62.pkg.zip)

Pre nego što instalirate bekapujte stare audio kextove, just in case... :)

mijalkocar
14-09-2010, 14:41
e ljudi aj poomoc sad sve lepo se bootuje i instalira ali kad treba se pokrene kameleon krene da ucitava i umesto napred on ide unazad i izbaci mi se kernel panic... sta bi trebalo da stikliram za amd i za moju mreznu i zvucnu nznm koje su imam msi 770-g45...

noname
14-09-2010, 15:07
Pozdrav druže! :)
Kako misliš ide unazad, možeš li malo da pojasniš? Snow Leopard ili Leopard?

mijalkocar
14-09-2010, 19:30
snesko belic, snow leopard stoka jedna zeza me samo, pa lepo znas kad se pojavi i umesto da ide napred ono se vraca nazad ono kad se ucitava ono sa plavim onim i izbaci krenel panic...inace instalirao sam mu bio amd ono modbin kernel e da za graficku isto ne znam sta da stavim stavio sam enabler i rosetu i audio onaj prvi isto i network i on se instalira ali umesto da podigne os kameleon i onda ovo...

Byakuya
14-09-2010, 19:37
a da nam ovde okacis sliku sa kernel panicom...

mijalkocar
14-09-2010, 19:40
nemogu nemam vise sl instaliran...

Byakuya
14-09-2010, 20:20
Onda tesko mozemo da ti pomognemo...taj kp nam tacno daje uvid u stanje...i govori sta ne valja ili sta je visak..ovako jedino mozemo da nagadjamo...

mijalkocar
14-09-2010, 20:23
al jel mozes da mi kazes sta da stikliram za amd ono kad se bira u customize ja nista vise ne trazim...

Byakuya
14-09-2010, 20:44
napisi samo detaljno spec tvog kompa...ploca,chipset,grafika...

mijalkocar
15-09-2010, 00:40
ploca msi 770-g45. cipset je amd 770, grafika ati 5750 1gb gddr5 forumula proizvodjac asus...cpu je amd x6 nije oc znaci po defaultu je na 2.8 ghz...

duge
22-09-2010, 12:56
Opet sam se odlucio da instaliram mac na PC. Davno sam to jednom uradio ali sada vidim da je to jako uznapredovalo pa bih molio nekog da mi preporuci sta da instaliram ploca mi je asus p5kpl-am, chipset Intel G31/ICH7, grafika ASUS EAH4350.

Hvala ;)

colemuffin
22-09-2010, 14:07
instaliraj Leopard, cisto sumnjam da su uradili kext za grafiku :( proveri na
http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

Ovako mozes da skines Hazzard verziju koju smo radili u sklopu hackint0sh srbija team. I to je 10.5.7 i 8. A preporucujem i leo4all distribuciju, leo retail instalacija je malo komplikovana dok je snow leo veoma prosta, samo prebacis modifikovan install.app. Mozes da probas i Snow Leo nista nece da te kosta.

duge
22-09-2010, 14:43
Hvala ti puno. Ima li negdje kakvo detaljno uputsvo?

noname
22-09-2010, 22:05
Duge, za tvoju ploču će da radi i Snow Leopard retail i Snow Leo distro bez problema. Ja naravno uvek preporučujem retail ali će ti bez problema raditi kao što rekoh recimo iAtkos S3 v2 distro s tim što ćeš morati malo da se potrudiš oko te grafičke. Ona je naravno podržana i po mom mišljenju će raditi čak bolje na Snow Leopardu. Kada budeš instalirao nemoj samo u customize štiklirati grafičku nego je posle iz instalacije dodaj. Ali prvo ti dođi dotle a posle ćemo lako ;)

koletaxi
22-09-2010, 22:28
Imam iAtkos i nikako da nadjem vremena da ga instaliram...sta mislite kako ce raditi na intel atom?uzgred,imam mini lap top dell mini inspirion..klasika atomski procesor 1 gb ram...itd.

noname
22-09-2010, 22:36
Zavisi koja ti je varijanta, ako je 10v onda može bez problema, ako je 10 onda mislim da ne može. Takođe verzija 9 može.

koletaxi
22-09-2010, 22:38
10v je iliti 1011...taj poslednji..uzeo sam ga zeni pre mesec dana u uscu...pa se sada ja igram s njim...ali koliko ce brzo raditi..?hmm

noname
22-09-2010, 22:40
Onda 100% može! Ako još imaš nekog sa Mac-om da ti pripremi fleš onda možeš da staviš i retail.

koletaxi
22-09-2010, 22:41
Vrlo malo znam o Mac OS X na racunaru....gde li cu samo nabaviti aplikacije neophodne?

noname
22-09-2010, 22:42
Isto onde gde si nabavljao i za PC ;)

koletaxi
22-09-2010, 22:42
kako to..?

noname
22-09-2010, 22:44
Pa Kole ako si kupovao legalne aplikacije za PC onda ćeš ih kupovati i za MAc-a. Ako si skidao sa "onih" sajtova za PC na istim tim ćeš naći i za Mac OS X...

colemuffin
22-09-2010, 23:35
@noname cisto sumnjam da je 4350 podrzana, podrzane su 4600 pa nadalje ali kako god vredi pokusati. Mozda cak i radi out of box. Meni krivo sto nemam 10.6 OS zbog graficke :(

noname
22-09-2010, 23:45
Ne sumnjaj više :)


http://netkas.org/?p=284

Pogledaj datum kada je ovo netkas izbacio

October 23, 2009

CJay
23-09-2010, 17:30
E, ljudi, ja imam ovo :

http://i242.photobucket.com/albums/ff228/prokleto_ljut/proc.jpghttp://i242.photobucket.com/albums/ff228/prokleto_ljut/mb.jpg

Da li neko mozda zna koju verziju OS X-a treba da instaliram? trazio sam na onim linkovima iz prvog posta ali ne mogu da nadjem moju MB. Pokusao sam sa nekom verzijom SL 10.6.2, instaliram i kad treba da se butuje iskoci mi onaj precrtani kruzic i tu zabode. Sta radim pogresno? Izabrani kextovi Apple Azalia, Rosetta i neki za ATI 4870 grafiku.

Hvala! :)

noname
23-09-2010, 20:50
Ploča je podržana kao i grafička karta, jedino bih ti ja preporučio kao i što sam i par postova iznad @duge da ako imaš neki SL dvd uradiš sve kao što si i radio samo bez štikliranja grafičke karte, naročito što je to ATI.

Ako si zainteresovan za malo ozbiljniju varijantu pogledaj sledeći link pa vidi da li možeš to da odradiš, reč je naravno o retail SL:



http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=184367

koletaxi
23-09-2010, 20:54
noname...da li mi predlazes da definitivno predjem na iAtkos na dell 10v?Da li ce ok raditi...sto se tice brzine..kao win7?sada furam win 7 verdant..extra vozi...nema no responting...bolji je od windows 7 rog...ako znas na sta mislim...sta mi predlazes?a sto se tice office microsoft i ostalih programcica sitnih..idem na ipa i deb ili kako vec..?pojma ne znam o MAC 0S X:)HIHIHIIH///HVL

noname
23-09-2010, 21:07
Radiće dobro kao i svaki Mac OS X :D
Za većinu netbookova postoji sistem koji uglavnom zahteva retail Snow Leopard i prilično je straight forward. Mogu ti izbaciti neki link ako budeš to hteo da radiš ali za to ti treba već neki Mac da pripremiš fleš. Možeš da pokušaš sa iAtkosom naravno ali budi spreman da formatiraš ceo hard disk ako misliš da se ne cimaš mnogo ili eventualno da probaš da ga instaliraš na neki eksterni hard čisto da vidiš kako radi.
Što se tiče programa, nije ipa :) već je uglavnom to dmg koji samo mountuješ i prekopiraš u Applications folder ili ređe neki pkg installer.

koletaxi
23-09-2010, 21:15
Ima uputstvo za iAtkos na youtube...naravno,ja bi format c,nije sporno..samo da radi kao ovaj win 7 i extra...hmm..ne znam da li da probam...

noname
23-09-2010, 21:17
Pa ako ti nije problem da formatiraš C onda svakako probaj. Ili na eksterni ali to je samo za probu jer će sporije raditi na eksternom.

CJay
23-09-2010, 21:17
evo sad cu da isprobam ovo sto sam i do sad ali bez drajvera za grafiku...javim sta sam napravio...ovo iz ovog linka cu otpm-potom, pretpostavljam, dok se malo usemim u rad sa terminalom i slicno...koristio sam 10.5.2 Kalyway na starom kompu, ali to je bilo long time ago, pa sam sve pozaboravljao :)

hvala za pomoc noname! :)

noname
23-09-2010, 21:21
Nema problema CJay, javi šta si uradio, ako slučajno negde zaglaviš tu smo pa ćemo probati da pomognemo! :)

CJay
23-09-2010, 21:31
Time Remaining: About 19 minutes :) Cekiran Apple Azalia i Rosetta. Verzija SL-a je neka Hazard, nisam cuo za njih do sad, ali na forumu odakle sam skinuo, pisu da radi...javljam se cim se zavrsi...aj pa drz'te palceve :D

Byakuya
23-09-2010, 21:58
Hazzard je distro koji je radio jedan nas momak...ja sam tamo na forumu...dobar je distro ima dosta stvari koje sluze i koje valja cekirati...ali opet to je idividualno...

CJay
23-09-2010, 22:20
i nece...:vb_smash:

sve sam podesio, iskljucio ahci u biosu, cekirao Chameleon RC3 PCEFI 10.5 i ono isto sto u prethodnom postu, bez grafike...instalacija prodje ok, ali kad se restartuje i butuje izbaci :

http://i242.photobucket.com/albums/ff228/prokleto_ljut/IMG_0116-1.jpg

na disku imam ove opcije da cekiram prilikom instalacije :


Install options
Mac OS X Update:
Mac OS X 10.6.1 Update
Mac OS X 10.6.2 Update Combo

Boot Loaders:
Chameleon RC3 PCEFI 10.3
Chameleon RC3 PCEFI 10.5

Kernels:
Intel Atom Kernel 10.2.0
Legacy Kernel 10.2.0 Intel AMD
Mobdin Kernel 10.0 AMD Only

Graphic:
ATI HD 2600 Fix
GMA3500
GMA X4500
ATY_init
ATI 48X0 IDs Injector
Graphic Enabler
EVOenabler for Extra / Extensions
EVOenabler for System / Library / Extensions
EVOenabler ATI HD 4870 Extra / Extensions
EVOenabler ATI 4830 System / Library / Extensions
Legacy ATI 4800
NVEnabler
NVInject
Remove ATI4500 and ATI 4600 Controller - Support for ATI 4850

Audio:
AppleAzaliaAudio
AppleAzaliaAudio ADI 1981
AD1988b Fix
AppleHDA
HDAIDT Driver for HP M311
Envy M-Audio
ALC662 for Gigabyte
ALC883 for Gigabyte
ALC888b for Gigabyte
ALC889a
Voodoo 0.2.52 new

LegacyHDA:
LegacyHDA 885
LegacyHDA 888
LegacyHDA 889
ALC 889 HDA MIC Panel Hd x86 - 64
ALC889 Legacy for EVGA X58

Network:
Atheros Fix 10.6.2
RTL8139 Ethernet
BCM 5787M Ethernet
RTL8169 Ethernet
BCM 5755M Ethernet
D-Link DWL G520
Legacy Yukon 2
Marvel-Yukon 88E8056
Skge

Laptop:
AppleACPIBatteryManager
FunctionFlip - Bightness control
MACam
VoodooBattery
VoodooMonitor
VoodooPower
VoodooPowerMini
VoodooPS2Trackpad

System Support:
AHCI SATA Fix Extra / Extensions
Legacy SATA Fix
AppleRTC
LegacyAppleRTC
ElliotForceLegacyRTC
AppleUpstreamUserClientDisabler
FramebufferDisabler
JMicronATA Injector
LegacyAppleIntelPIIXATA Fixed
IOATAFamily Fix
IOATAFamily SATA Fix Extra / Extensions
SMBIOSResolver
UUID
Dsmos
Fakesmc 1.0

AMD
AdditionalFonts
X11
Rosetta
QuickTime 7

The list of utilities included in the standard installation
AppCleaner
BetterZip
Colloquy
Disk Order
EFIStudio
IORegistryExplorer
Kext Utility
OSX86Tools
Pacifist
PPFMaster
Property List Editor
Smultron
StuffIt Expander
uTorrent

List of cakes included in the standard installation
AHCIPortInjector
AppleACPIPS2Nub
AppleATIATA
AppleIntelGMA950 Fixed
AppleIntelGMAX3100FB Fixed
AppleIntelIntegratedFramebuffer Fixed
AppleIntelPIIXATA
AppleNForceATA
ApplePS2Controller
AppleVIAATA
ATAPortInjector
AttansicL1eEthernet
Disabler
EvOreboot
Fakesmc
Intel82566MM
IOAHCIBlockStorageInjector
IOATAFamily Fixed
IOPCIFamily Fixed
JMicronATA Fixed
LegacyJMB36xSATA
nForceLAN
NullCPUPowerManagement
OpenHaltRestart
PlatformUUID
RealtekR1000SL
Sleepenabler
SuperNForceATA
SuperVIAATA
VoodooHDA

Može li neko da pojasni šta treba da čekiram od ovog sve?

Grafika je ATI 4870 1GB, ploča i procesor su u nekom od prethodnih postova.

Jedino sto nisam nasao kod sebe u biosu je :


2.Disable Speedstep its under CPU settings.

Izvinite na ovolikom postu...nadam se da postoji nesto sto mogu da odradim kako bi proradilo?!?!?!

'fala svima unapred :)
:vb_cheers::vb_cheers:

noname
23-09-2010, 22:24
Pre nego što krenemo dalje samo dva pitanja: zašto si isključio ahci i da li bi mogao da pokreneš sa -v i da nam izbaciš sliku sa kernel panicom?

CJay
23-09-2010, 22:36
hm...nadjoh u uputstvu :

Special Notes :


American Mega-trends Bios Mainbards [Biostar,Foxconn,Gigabyte..]

1.Disable EHCI (set it to “disabled” its right down under USB Legacy support)

2.Disable Speedstep its under CPU settings.

s tim sto sam pretpostavio da je ovo "EHCI" typo i da je lik mislio na AHCI. M?

takodje :


-v cpus=1 busratio=20

to sam kucao svaki put nakon onog sa F8.

noname
23-09-2010, 22:39
Nije typo :D Ako imaš AHCI OBAVEZNO ga uključi jer je to jedna od najbitnijih stvari. Ovo sa busratio probaj posle instalacije, tj. zaustaviš sa f8 pa onda to kucaš. Takođe možeš da probaš i za -v -x par puta, može i to da pokrene stvari.

CJay
23-09-2010, 22:43
hahahaha...D.U.M.B. everyone's accusing me! :D

oke, evo pokusavam sa AHCI ukljucenim pa da vidim sta ce da bude...

ustvari, dok nisam krenuo, jel ok ono sto sam cekirao od dodatnih opcije, tj. pod onim customise?

treba li nesto dodatno ili mozda nesto da iskljucim?

e, i što bi rekao jedan moj kolega : Da je bliže kafana, da te častim :D

noname
23-09-2010, 22:50
Hahaha :D Ma ok je, čovek se uči dok je živ ;)

Što manje štikliraš to bolje, znači ne moraš ni zvuk da štikliraš za početak, samo najosnovnije. Kada nam izbaciš sliku sa KP znaćemo šta tačno koči. Uvek probaš samo ono što je default eventualno nešto dodaš. Ako to ne upali onda kombinuješ.

CJay
23-09-2010, 23:06
Ok...ukljucen AHCI, first boot device CD Rom sa diskom, prosao f8 samo sa -v i sad kaze Still waiting for root device...Kad sam ga pustio da butuje bez -v, znaci samo da pokrene sa diska, opet ista ona slika, kao nakon instalacije...A KP screen, ne kontam se bas najbolje...kad treba da slikam? Sta tacno cekam? :)


EDIT: Sad sam skontao da sa AHCI ukljucenim nece dalje od onog " Still Waiting For Root". Kad iskljucim AHCI onda prodje sve...hm...