PDA

View Full Version : Interesantne aplikacije / igre za Mac



nikvil
10-11-2009, 03:41
Pozdrav svima,
voleo bih da u ovoj temi razmenjujemo informacije o interesantnim aplikacijama. To mogu biti i profesionalni/ozbiljni programi, ali i igrice, widgeti i mini zabavne aplikacije :) Bilo bi sjajno da pored naslova programa stoji i kratak opis.

Trenutno šta konzumiram:

1. Vampire: The Masquerade - Bloodlines - Iznenadio sam se kada sam pronašao ovu igru za Mac. Ko voli dobar RPG, obavezno nek je proba. Jeste nešto starija ali je baš zabavna. Pre par godina sam pikao ovu igru ko blesav na Winu.

2. Pitanje: Šta koristite za Office: Microsoft Office ili Iwork?


Pozz

iJova
12-11-2009, 19:03
Poo meni je super programce vmware(virtuelna masina moze da se instalira win, kazu da je bolje od boot camp-a ovo koristim za neke ne zahtevne igre tipa icy tower)
za zip fajlove koristim zipeg
od office-a koristim ms office, a danas sam skinuo trial iWork-a
Za gledanje divx-a koristim perian(plugin za quicktime)
Koristim i skype i msn...

♠ ♣ ♦ ♥
13-11-2009, 01:33
drzi te se topic-a da ne brisem ponovo postove....

Mistrija
27-02-2010, 23:57
Ma igram sve i svasta, najcesce Red Alert 3 to mi je jos od prvog dijela najdraza strategija, ili Operation Flashpoint, neprevazidjen realizam, ali sto sam se u zadnje vrijeme navukao na Plants Vs Zombies to je cudo :)) Nesto fantasticno! Jos sad na iPhone-u, dan/noc makar jedan level.

Uvijek iWork prije Officea kakvo je to pitanje? :))

nikvil
02-03-2010, 02:02
Da da Plants VS Zombies je neprevazidjena... ja se nisam smirio dok nisam sve živo obrnuo... Jedino mi je još ostalo da mi poraste ono Drvo mudrosti ili kako se već zove :)
Takođe je za preporuku Left 4 Dead 2.

Mistrija
02-03-2010, 02:37
Igrao sam L4D2 par prvih levela, sympa fazon kad uzimas paket CocaCole iz storea dok te goni horda zombija :)
Evo igram demo novog Wolfensteina...malo previe sarena za moj ukus.

iSavcic
03-03-2010, 15:23
Za filmove koristim VLC, za chat Adium to je najbolji program koji sam ikad video i radi savrseno, internet pretrazivac GChrome, Office paket, za gledanje slika Picasa,...

Mistrija
03-03-2010, 20:46
Kad vec pomenu VLC.
Kod njega me nerviralo sto se ne moze disable-ovati jaka sjena od subtitleova te sam u zadnje vrijeme sve cesce koristio MPlayerOSX extended kao program koji otvara sve video formate.
Ali juce sam sasvim slucajno nasao "Movist". Player koji takodje cita sve, besplatan i lagan ali ima one cake za time offset subtitleova i jos dosta opcija koje zaista nisam vidio kod pomenuta dva. Uz to sve lijepo izgleda, nije nikakav starinski interface.
http://code.google.com/p/movist/

Karamunjos
16-06-2010, 14:05
Ja kao office koristim OpenOffice 3.2 extra je, na poslu ga koristim na Ubuntu, a kod kuce na Snow Leopardu i Windows - u. Radio sam i neke maturske i seminarske radove sto moze da se racuna u ozbiljniji poso i dosta dobro radi stvarno nemam zamerke.

noname
09-08-2010, 12:08
Evo dve interesantne aplikacije koje je napravio izvesni Jesús Álvarez.
Prva je BootXChanger. Kome je dosadio Apple logo prilikom dizanja sistema ovim jednostavnim utilitijem se jednim klikom on može promeniti. Samo se pokrene aplikacija i prevuče željena slika iz Sample Boot Images foldera i klikne na Apply.


http://namedfork.net/_media/bootxchanger_2.0.dmg

Za korisnike hackintosha, process je malo složeniji: odabere se željena slika, preimenuje se u boot.png i prekopira u /Extra/Themes/Default.


Druga aplikacija je iPanic. Služi za simulaciju kernel panica. Odabere se naravno žrtvin komp, pokrene se app ili se podesi da se diže na loginu i mac se ponaša kao da je u panicu. Izlazak se vrši pritiskom na command ili win key i Q.


http://namedfork.net/_media/ipanic_1.1.2.dmg