PDA

View Full Version : [Bitno] Leopard na PC masini??



Kv8
22-08-2008, 13:47
Ima li neko iskustvo sa instaliranjem Leoparda na PC masini??
A pogotovo na AMD 64-bitmnom??

iShoe
22-08-2008, 15:52
ja sam jedno vreme furao Tigra ali nije to-to. mora bash da te usere hardver. poshto ja npr nikako nisam mogo da neamestim zvucnu da radi. za leoparda stvarno nemam pojma ali skoro sam siguran da bi morao da imash INTEL procesor ?

evo ti par linkova ako te zanima za tigra.. mozda preko nih mozes da saznash i neshto o leopardu

Hardware compatibility list za 10.4.8 (odavde pochni)
http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.4.8
http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/3rdPartyDrivers

10.4.8 OSX86 build koji sam i ja koristio (dolazi sa 10.4.9 updater,i dobrim Nvidiadrajverima):
http://www.demonoid.com/files/details/1101698/3084072/

10.4.10 updater:
http://www.demonoid.com/files/details/1249063/1156527/


eto mozda ti moze koristiti i http://forum.insanelymac.com


ovako relano dosta je cimanja da to sve radi imam celo uputstvo na engleskom shto mi je deo jedan drugar ako hoces... a kao shto rkeoh cimanje a ne radi ko pravi na kraju ili nemash net ili nemash zvuk ili tako neshto :)
get a mac! :)


nadam se da ce ti pomoci ;)

Kv8
22-08-2008, 16:00
Iskreno nikad nisam radio, hocu da instaliram samo zbog iphone SDK-a da bih mogao da pravim aplikacije...
Ajde posalji to uputstvo na eng na private ili kako god hoces...

Niko
22-08-2008, 18:42
Jesi li kupio iPhone sdk pošto znam da ga naplaćuju? Potez im je glup jer svi ostali svoj daju džabe a Apple i na tome hoće da zaradi >:( Baš su kerovi...

Kv8
22-08-2008, 18:53
Sta bre znas? ja sam ga skinuo za DZ...

FistoKit
22-08-2008, 19:18
SDK se skida za dzabe testiranje i objavljivanje napravljene aplikaciju u Apple app store-u se naplacuje, tako sto apple uzima procenat od prodate aplikacije.

Pozdrav,

Kv8
22-08-2008, 19:26
Rekao bih da nije procenat nego 0.5$ po aplikaciju a ti dodajes svoju cenu na to...

FistoKit
22-08-2008, 19:30
ok videces, ako mobilni operateri daju deo share-a onda ces i ti nisi zastices, probaj u svakom slucaju. Posaljuti mail kad je neko kupio tvoju aplikaciju a u mailu je racun gde sve lepo pise, kao nas fiskalni samo dodaju jod jedan "apple pdv" ;D u svakom slucaju moze da se dobro zaradi

iMarko
02-09-2008, 02:06
Moze Leopard na PC masini bez obzira da li je AMD ili Intel ali to je extra usporeno. Moj ti je savet da ipak kupis neki Mac, sada im barem cena nije problem jer nikada jeftiniji nisu bili a jos ako imas nekog da ti donese iz Amerike, milina.
Ako ipak zelis da se patis sa Hackintosh-ima mogu ti reci da ce verovatni problem da bude zvucna i ako imas dial-up modem. Osnovno ce sve raditi a potrebno je da skines sa nekog torrenta (ili mi se javis da ti dam) neku verziju 10.5 za PC (obrati paznju da li je za Intel ili AMD ili oba). Ako ne zelis dual-boot sa jos nekim OS-om samo trebas da ispodesavas gde zelis da instaliras (tu particiju prebaci u Mac jurnaled i stavi je kao primary active), onda izklikces koje komponente imas (znaci stikliras AMD ili Intel i Ati ili nVidia) i ostavis da se instalira. Pazi se updejta (a odmah ce te pitati da uradis na pocetku) jer tu puca Hackintosh ako zelis samo da kliknes da preuzme i instalira ali zato ima nacina i za to samo nije bas user-friendly (o tom potom).
Moj ti je savet da uradis neki back-up odmah jer ce ipak to pucati sa vremena na vreme posebno ako zelis da isprobavas svasta (a zeleces) pa onda samo sa njega povuces sve a ne instaliras ponovo. A ako zelis dual-boot da se ne patis sa podesavanjem mnogo je lakse instalirati neki programcic koji ce te pitati za OS koji zelis jer OS X nije pravljen za dual-boot. Mozes naci i zvucnu karticu za koju ima Apple drajvera pa kasnije i nju ubaciti a skoro sve integrisane ti nece raditi.
Opet kazem mnogo je bolje da uzmes bar neki MacMini i da sve to radi kao bombonica, ja sam kratko vreme imao na PC-u Win i Ubuntu i Hackintosh ali onda sam kupio iMac i ne bih ga menjao ni za kakav PC nikada vise. Ako ti bude trebalo nesto salji mejl.

iMarko
02-09-2008, 02:08
A da zaboravio sam, SDK jeste free za "ucenje" ali placas za svaki primerak aplikacije koju prodas. Vise na www.apple.com

nikolaig
03-09-2008, 12:52
Pa da placa se procenat prodatih aplikacija apple-u to je logicno...

vuglll
07-10-2008, 02:19
Ne slazem se sa tim da Lepard na PC-u radi sporo, cak sta vise radi extra dobro i brzo, naravno ukoliko imas dobar hardver. Ja imam instaliran OS X 10.5.5 na svom HP Laptopu i radi stvarno savrseno. Doduse moj laptop je Intel c2d masina koja je prilicno slicna originalnim Mac-ovima tako da mi jedino ne radi integirsani WiFi a sve ostalo radi besprekorno. USB WiFi dongle radi takodje bez problema

Ukoliko ti treba bilo sta vezano za ovu temu, pisi na PM da ne piskaram ovde, posto vidim da ljude bas i ne zanima

veselinovic
07-10-2008, 13:10
Ej ja sam imao jedno vrijeme Tigra instaliranog na mom AMD Athlonu i iako, onako vizuelno, je stvarno zadovoljio, malo su me zezali drajveri, pogotovo za zvucnu kartu i za modem!!@ >:( Funkcionalnost -- upitna!?
Sve u svemu, i nije neko rijesenje... Ni blizu nekog jeftinog MacMini-ja koji bi sigurno bio puno bolja varijanta!!!

Pozz

iMarko
10-10-2008, 22:30
Nikada ali baš NIKADA neće isto raditi bilo Tigar, Leopard ili Snow Leopard (ma bilo koji Mac OS X) na PrC-u nego na Mac mašini. Ima zaista mnogo hardverskih razloga vezanih za to i sit se nasmejem kad vidim da neko kaže kako kod njega Hackintosh radi super. Da radi super ali u odnosu na šta? Na Mac mašinu sigurno ne :-)
Jedno vreme sam furao razne verzije OS X-a na 3GHz i 4GB RAM-a i kada sam video da drugarov Mac mini od pišljivih 500E bolje radi ja sam digao ruke i kupio iMac a uskoro ću i MacPro a ovaj ide kao drugi komp u kući jer je zaslužio to :-)
Btw, najbolja mašina na kojoj sam furao Windows je takođe taj isti iMac pod VMWare-om jer ima taj, toliko Windowsu potreban, undo disk.
Shvatam da ima ljudi koji ne mogu iz nekog razloga da kupe Mac pa onda kukaju po njemu ali sve što je Win izbacio je bilo ukradeno od Mac-a sa tim što Mac ide šest koraka ispred.
Jednom mišlju - JEDINI USER FRIENDLY OS JE OS X!!!

VjSky
15-10-2008, 17:33
Ja sam uspeo da instaliram Leoparda ( iATKOS 4 ) i Xcode 3.11 na ASUS-ov barebone Pundit-u ( c2d, intelova integr grafika, sata disk i cdrom drajv.. ) i radi bez problema, nasao sam drivere i za lan, evo sljaka komp vec mesec dana :)

Samo je steta sto vnc server u leopardu ne podrzava smanjenje broja boja posto zverski laguje sa 32-bitnom paletom pa je skoro neupotrebljiv remote desktop

kocka90
15-10-2008, 23:55
Evo vam resenje ako zelite da probate MAC OS X a ne zelite da se bakcete i probate razne verzije, mucite sa driverima...
Jednostavno ga pokrenete iz Windowsa... meni radi odlicno...


http://pcwizcomputer.com/index.php?option=com_content&task=view&id=76&Itemid=48

miki89
17-10-2008, 00:08
ja koristim na mom os tiger i windows vistu... a koristio sam i kumin G5 sa tiger-om...meni ovaj dual boot sljaka odlicno...a na tiger nisam imao ni jednu primedbu...radi skroz brzo cak bolje od win..takodje nisam imao problem ni sa jednim driver-ima ni sa jednom aplikacijom koju sam instalirao na njemu...jako je bitno samo da nadjes pravu verziju da instaliras i pravo upustvo jer ih ima milion na netu....imao sam i leoparda al on mi je malo radio sporije jer mi je stara masina,....toliko od mene...pozz

iShoe
17-10-2008, 04:01
Evo vam resenje ako zelite da probate MAC OS X a ne zelite da se bakcete i probate razne verzije, mucite sa driverima...
Jednostavno ga pokrenete iz Windowsa... meni radi odlicno...


http://pcwizcomputer.com/index.php?option=com_content&task=view&id=76&Itemid=48


to je virtualan mashina... nije to to :)

veselinovic
17-10-2008, 08:48
Ajd na da sami sebi skratimo muke tako sto ce neko da nam preporuci koju TACNO verziju hacked Leoparda (torrent ili direct link) da koristimo na amd/intel konfiguracijama! Znaci treba nam neko ko koristi ovakav macOS a da mu shljaka ok...

Anyone? :)

kocka90
17-10-2008, 12:10
@iShoe znam sta je to, al procitaj sta sam napisao...(zelite da probate MAC OS X...)
@Veseli ne moze to niko da kaze, to bas zavisi od cele tvoje konfiguracije, od svega...jedina opcija je da ides redom da skidas i probas sve verzije pa koja ti najbolje radi tu ostavis...

veselinovic
18-10-2008, 15:01
ma da, potpuno razumijem, hvalaaa :)
Inace, nabacio sam danas Leopard na svoj AMD i mogu vam reci da super izgleda i da nije bilo jednostvno:) Moras koristiti neke patch fajlove na usb sticku pa onda kad instaliras os- pokreces neke komande u terminalu... Ma sta ja znam...za nas, windows usere ne bas prejednostavno :)
Sve u svemu, zvuk i LAN mi ne rade pa cu morati ovih dana da iscitam par stotina kucanih strana da to namjestim:)

Inace, leopard je prelijep, dosta brz, vidjecemo... Kao da ce pasti jedan dobar iMac ubrzo:) ... Samo da zbavim jedno 1000 evra i to je to:)

iShoe
18-10-2008, 17:07
once you go mac you never go back :)
tako sam i ja... prvo iphone, onda hackintosh i na kraju mackintosh :) sad ne mogu da zamislim da radim na Windowsu

vuglll
21-10-2008, 20:31
Posto ja imam intel c2d masinu ovo je proslo iz prve i pored viste 64 koja je bila instalirana

Znaci Kalyway Leopard 10.5.2

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Installation_Guides/Kalyway_DualBoot_10.5.2

jedino vam je potrebna particija za Leoparda, tj. bitno je samo da imate napravljenu particiju bilo kog tipa, jer ako nemate particionisan disk necete moci da izvrisite particionisanje iz Mac OS X Installer-a

ako vam treba jos nesto slobodno pitajte na pm

hardmax
22-10-2008, 00:35
Ja sam jedva nasao hardware za Leoparda i to neki hp-ov nov krss laptop
i uspeo sam skoro sve da poteram osim drajvera za zvucnu.
Verzija Kalyway 10.5.2, ali se navodno pojavili driveri u 10.5.3 za zvucnu i posle update-a normalno
prestao da radi.
Probao jos par puta ali odustao jer nema smisla ako te ne usere hardware da bude 100% kompatibilan.

miki89
23-10-2008, 13:31
moja verzija koju ja koristim na mom pc je:
XxX_OS_x86_10.4.10_Install_Disc bitno je ovo triple xxx to je od tog nekog lika nemam pojma...to je tiger i meni sljaka odlicno i bez mana...gde sam ga skiunuo nemam pojma, ja sam lutao dok nisam nasao (eee, sto ja nisam ovo ovako nekog da mi kaze nego se sam mucio eeee :)) uglavnom to ti je instalacija i sa drajverima i sa svim ostalim...bitno je samo da ti procesor podrzava SSE2 naredbe...nisam siguran dal je ovo i z za intel i za amd al probaj...
inace moja konfiguracija je :
Pentium 4 @ 2Ghz
512 DDR
Ati Radeon 9000 series
i nemam pojma koliko sam ostavio harda za tiger al mislim da je 10GB
u svakom slucaju sad vec stara konfiguracija ali tiger sljaka extra vise ni ne dizem windows jer je mnogo sporiji(al mnogo) i non stop mu nesto fali ...tako da je ovo extra dok ne nabavimo neki iMac 20'' :)

Vald
21-12-2008, 20:27
planiram da instaliram leopard na intelu,
trazio sam i sve komponente zadovoljavaju kriterijum, pogotovo graficka 8800gt 512, koja je bolja nego ona koja ide uz mac masinu... i ocu da dual butujem

zato me interesuje dal postoji nacin da recimo delim jedan deo hard diska i preko viste i preko osx-a ?
citao sam na netu da se drugacije formatira disk za osx, i da je neka gora verzija od NTFS-a...
dal sad mogu da napravim particiju od recimo 300 gb gde cu da nabacim svu muziku, filmove, slike, i sve sto skidam sa neta, i da sve to mogu da ucitavam i sa viste i sa osx-a ? (naravno, to podrazumeva fileove tima jpg, pdf, mp3, avi, mov, txt, itd..itd..)

miki89
28-12-2008, 20:19
moze...potrazi malo po netu...ja sam skoro o5 radio sebi zato sto sam u mesto viste stavljao xp...sad imam tiger i xp...i ako oces dual boot pravi ga preko darwina a ne preko vistinog dual boot.... malo procacakaj po netu imas sajt x86project.org i jos neke....pozz srecno....i prvo instaliraj mac pa onda windows ;) jedna particija mora da bude nfs+ a druga fat32 pozz srecno znam da neces spavati jednu noc :P

Satyr
18-07-2009, 13:00
hoce leopard imati problem ako instaliram na moj pc, a imam crossfire sa HD 4850
jel to moze predstvljati problem, i da imam amd x3 procesor???

JovanK
19-07-2009, 17:31
Ja sam do sada probao da instaliram 3 verzije. Zadnju sam probao iDeneb_v1_10.5.4, probao sam prije toga neki LIVE LEOPARD, i jedan LEOPARD VM clone. Ni jedan nije mogao. Dao sam drugu disk da proba na svojoj konfi i nije mogao ni on. Ovaj sto je isao preko VM-a i iDeneb_v1_10.5.4 izbacuju gresku kao da disk za boot nije nadjen. Sad se bas i ne sjecam, al mi je kao boot device nudio samo mrezni boot, al se ne sjecam koji od ova dva. Imal neko neki provjereni koji moze da radi preko VM-a i da moze da radi na laptopu HP 6110, Intel pentium 1,73 (centrino), intel 915 chip, 1gb rama mislim da je ostalo nebitno.

Satyr
19-07-2009, 18:22
ja sad skidam neki iDeneb, ne znam koja tacno verzija
instaliracu ga tek kad nabavim novi hard, jer sad neam prostora za to, a to ce biti otprilike krajem ovog ili pocetkom sledeceg meseca

adzo89
19-07-2009, 21:13
Ja imam iDeneb 10.5.6 na svom PC-iju.I evo upravo sad sam na MAC,ako treba nekom pomoc nek me kontaktira na pm...

studiovpc
21-07-2009, 16:22
najbitnija stvar prilikom instalacije hackintosh-a na pc-u je pazljivo biranje komponenti prilikom instalacije, ne moze da se stikliraju recimo svi oni ponudjeni kerneli mora samo 1, ne moze 2 bios loader-a mora samo 1, itd itd, tu grese skoro svi, i jos jedna bitna stvar ako se instalacija zavrsi i prilikom podizanja sistema prijavi da mora da se resetuje, resetujte ga izaberite ono kad ponudi za bootovanje F5 da se pritisne valjda cini mi se, i podignite sa ovom komandom -v -s, drndace neke promptove i letece slovca na sve strane, u nekom trenutku pitace vas da izadjete samo kucajte EXIT, posle toga sistem ce se uvek normalno dizati i naravno raditi

mknjizar
22-07-2009, 08:43
Ja sam juče skinuo iDeneb 10.5.7, ali nemam pojma sta treba da štikliram tamo u podešavanju za ovu konfiguraciju, pa ako neko može da mi pomogne bilo bi lepo.

MSI EX623

Intel Core 2 Duo processor
Intel PM45+ICH9M chipset
Up to 4GB DDR2 RAM
320GB hard drive
Blu-ray drive
16” WSXGA 16:9 LCD display
NVIDIA Geforce 9500M GS graphics card
HD Audio, 2 Speakers+ 1 Subwoofer
2 megapixel webcam
802.11 b/g/n wireless, Bluetooth connectivity
e-SATA port

misha
27-07-2009, 17:38
Ostavi sve na default,samo stikliraj NVinject,tebi ce da radi Vanila Kernel bez problema,jedino vidi koji zvucni cip ti je na ploci pa shodno tome stikliraj driver.
Ova tvoja masina bi trebalo da radi sjajno !!!

da zaboravih wirless, i network izaberi,bluetooth bi trebao da radi bez intervencij.

Pozdrav !!!

mknjizar
28-07-2009, 08:48
Probao sam juce tako neku kombinaciju, i instalira sve do kraja,medjutim kada treba da bootuje sistem on stane na onoj jabuci i tako stoji do besvesti( ostavio sam i celu noc). Probao sam da ga dizem i sa -f , -x, -v, i raznim jos kombinacijama, ali jednostavno nece. Jel znas mozda u cemu je problem?

studiovpc
28-07-2009, 10:16
dizi sa -v -s zajedno ovako kucaj i mora da se podigne ako si lepo izabrao sve opcije prilikom instalacije

mknjizar
28-07-2009, 10:30
Ok,probacu kad dodjem sa posla. Hvala

misha
28-07-2009, 10:36
izaberi ICHSATA ili vec kako su ga nazvali nalazi se u chipset sekciji !!!!
Ne znam da li koristis SATA ili ATA hard disk, ako ti je ata kontroler JMicron,imas poseban patch za njega,ali mislim samo da bi trebao da instaliras ICH???,i odradi da ti partition map bude GUID !!!!Ima tu stvarcica koje bi jos mogle da se instaliraju,ali ti je najbolje da instaliras samo osnovni sistem,ponekad cak i grafiku treba da preskocis,pa posle laganini instaliras drajvere itd..

Pozdrav

mknjizar
28-07-2009, 11:09
A sta je partition map-GUID?

misha
28-07-2009, 11:53
Pa sad ukratko,to ti je Apple partition map,koji se koristi za Intel MAC racunare,i sluzi za boot OS X-a (prosto receno),npr na PCu se koristi MBR (master boot records),ali nemoj da se smaras sa tim uradi sta sam ti rekao.Guid particije pravis, kad se podige instalacioni screen,ides u disk utility,izaberes HD(disk), ides na partition ,onda Volume Scheme
izaberes kolko ti treba particija,onda dole na option i stikliras GUID !!!

To je to !!!!

Pozdrav

mknjizar
28-07-2009, 11:58
Ok,hvala! Probam,pa javim!

MegaSkot
31-07-2009, 23:21
Kompatibilne Gigabyte ploče:

GA-EX58-UD4P
GA-X48-DS4
GA-X48-DS5
GA-X48-DQ6
GA-X48T-DQ6
GA-EP45-DS3
GA-EP45T-DS3
GA-EP45-DS3L
GA-EP45-DS3LR
GA-EP45-DS3P
GA-EP45-DS3R
GA-EP45T-DS3R
GA-EP45C-DS3R
GA-EP45-DS4
GA-EP45-DS4P
GA-EP45-DS5
GA-EP45-DQ6
GA-EP45-UD3
GA-EP45C-UD3R
GA-EP45-UD3L
GA-EP45-UD3P
GA-EP45T-UD3P
GA-EP45-UD3LR
GA-EP45T-UD3LR
GA-EP45-UD3R
GA-EP45T-UD3R
GA-EP45-EXTREME
GA-EP45T-EXTREME
GA-EG45M-DS2H
GA-EG43M-S2H
GA-EP43-DS3L
GA-P35-S3
GA-P35C-S3
GA-P35-S3L
GA-P35-DS3
GA-P35C-DS3
GA-P35-DS3L
GA-P35-DS3P
GA-P35T-DS3P
GA-P35-DS3R
GA-P35C-DS3R
GA-P35T-DS4
GA-P35-DQ6
GA-P35T-DQ6
GA-EP35-DS3
GA-EP35-DS3L
GA-EP35-DS3P
GA-EP35C-DS3R
GA-EP35-DS4

Vlad
24-08-2009, 19:06
jedino sto treba da se uradi je da se nabavi gigabyte controler (zaboravio sam mu ime) da bi se sredio shutdown,restart i sleep mode

Lazar
24-08-2009, 20:29
sta mislite da li ce da mi se podigne mac na laptopu acer aspire 7738g i koju verziju da probam... ja sam skidao neke i podigo ih na nekom mom intel racunaru u firmi...

Vlad
24-08-2009, 21:10
ovde ti je lista proverenih portabilnih racunara.

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.5.2/Portables
imas i link sa strane za hardver, pa tu ti pise dal rade sa tim komponentama, proveri dal imas istu graficku i procesor itd..

e sad, mozes ti probati da instaliras i na svom, al ti predlazem da uzmes nov hdd i na njemu instaliras, uglavnom, dobro bi bilo da imas intel procesor jer za amd moras dodatno da namestas stvari.

uzmi iPC distro i sa njim pokusaj da instaliras, jer on na sebi ima dosta kextova koje ces izabrati i testirati. ako se ne instalira, nema veze, ponovo lupis instalaciju i formatiras hdd..
ja sam sa drugom pokusao na njegovom lapotpu, koji nije na HCL listi, da instaliram osx i uspeo sam, i to na usb..problem je jedino sto je osx jako spor preko usb-a.. tako da.. sve se moze..


tesko ces naci pravi odgovor, jer instalacija zavisi od ploce, a svaki laptop ima svoju posebnu plocu.. moraces sam da isprobas. hackintosh komuna nije toliko popularna i tesko ce ti neko pomoci..jer je mala sansa da je neko sa istim laptopom instalirao hackintosh i jos postavio kako se to radi.

Lazar
13-09-2009, 14:51
ok hvala ti na ovome probacu da instaliram... imam intel procesor zato mi je i palo na pamet da instaliram jer sa amdom sam pre imao probleme da ubacim

ovih dana probam pa javaljam


edit: imam problem stalno mi javlja da ne moze da nadje root device :( ne znam kako ovo da mu resim :(

mknjizar
13-09-2009, 17:09
Pre ili posle instalacije?

Lazar
13-09-2009, 17:24
pre... evo jos uvek se mucim nikako ne mogu da ga podignem... najvise mi smeta sto je ovo lap top i mnogo je oskudan bios pa ne mogu da menjam sve... imam 2 hdd-a sata i ata dvd rom... na primarnom hddu sam napravio particiju na koju zelim mac da instaliram ali nikako da mi prodje... nece ni da se podigne instalacija uvek se zaglavi na tom root device :(

mknjizar
13-09-2009, 19:22
Znam kako ti je,imao sam istih problema. Jedino resenje ti je flesovanje biosa gde bi mogao da dobijes mogucnost da to sve podes to,ali ti naravno ne preporucujem,ako nisi vican tim stvarima.

Nesha
13-09-2009, 19:25
To sa root device sam imao i ja, samo je vec proslo par meseci od kad sam se petljao sa time pa sam zaboravio, ali znam da je fora negde oko ACPI drivera koje treba da stikliras. Probaj iznova i iznova install sa drugacije cekiranim opcijama, ubosces svoju kombinaciju. Posle sam nasao drajvere za bukvalno sve osim graficke...

Lazar
13-09-2009, 20:34
nesho ja ne stignem do instalacije... za biosom mogu da flesujem ali nema koristi...bios za laptopove je suvise oskudan... videcu sta cu da uradim i da li mogu da razresim moj problem i da podignem nekako mac. :(

vukan
14-09-2009, 14:19
ja sam instalirao ideneb 10.5.4 na lt
http://www.itsvet.com/proizvod/toshiba-satellite-l300-17l-intel-coreduo-1.86ghz-2048mb-250gb-dvdrw-15.4''-wxga-freedos/comp_comp_laptop/22/2320 pomocu
http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=182490 . formatirao se ceo hdd kao mek particija, u biosu sata podesen kao ahci mod. Leopard . radi ok

vuglll
14-09-2009, 15:08
Ja imam iDeneb 1.6 (10.5.8 ) instaliran na drugoj particiji na laptopu i sve radi super.

@Lazar Jesi uspeo da pokrenes instalaciju i pokrenes OS X Installer sa DVD-a ili ne ?

Lazar
14-09-2009, 16:00
ne jos uvek se mucim danas cu da uzmem iz firme usb fioku i da stavim sata dvd pa da probam sa time inace skinuo sam jos jednu verziju maca ako nece ni to skida mi se jos jedna pa nadam se da cu da uspem...

Lazar
15-09-2009, 14:49
uspeo sam da instaliram na vrlo glup nacin hehe... posto mi nista nije uspelo da hardverski izvucem hddove i slicno ja sam poceo da se nerviram probao sam sa vise desetina komanda i onda sam doso do toga da sam preko 30 puta probao i uvek je javio da ne moze da nadje rood device :(

zatim sam greskom otkucao -v? umesto samo -v i pocela je instalacija :) ne znam zasto se ovo desilo hehe

kada se zavrsila instalacija nije hteo da es podigne opet sam probao javio je opet da nema root... ponovo sam kucao -v? i podigo se...

zavrsio sam instalaciju i sve sredio ali mi je zeznuo boot za win 7...

morao sam to d asredim uz malo muke uspeo sam i sad imam funkcionalni win 7 i mac koji se podize ali sada mi je potrebno da mu jos malo sredim drajvere :)

sve u svemu jedno cudno iskustvo... :)

slajba
15-09-2009, 19:39
Uspeo i ja da instaliram. Bez puno muke... Dva dana cimanja samo :)
sve je kul osim dve stvari... Prvu cu da namestim nekako, a to je net. Drugo, nemam instaliran driver za graficku. U pitanju je 9800 gtx+... Prilikom instalacije os-a nisam odabrao drivere za graficku, jer u suprotnom nije mogao da se bootuje os... Jel ima neko resenje za ovo?

Lazar
15-09-2009, 19:49
e pa drajveri su veliki problem... idi na hakintosh pa pitaj tamo ovde ce tesko neko da ti pomogne... i ja se upravo mucim sa drajverima kad namestim pogresne on mi zezne sve pa radim instalaciju opet i opet i sve tako u krug hehe

MegaSkot
15-09-2009, 22:35
Uspeo i ja da instaliram. Bez puno muke... Dva dana cimanja samo :)
sve je kul osim dve stvari... Prvu cu da namestim nekako, a to je net. Drugo, nemam instaliran driver za graficku. U pitanju je 9800 gtx+... Prilikom instalacije os-a nisam odabrao drivere za graficku, jer u suprotnom nije mogao da se bootuje os... Jel ima neko resenje za ovo?

Vrlo jednostavno. Imaš nDarwin driver na instalacionom DVD-u, samo ga nađi. Skini Kext helper i instalirah ih, restart i radiće.

Lazar
16-09-2009, 00:15
a ovako moze sve da se instalira? ti se razumes u mac? imam ja jedan problem... :(

slajba
16-09-2009, 01:49
Probacu tako ... Cim uzmem sata dvdrom :) ili bacim podatke na usb ...
Taj problem sa ide drive-om sam tek sada primetio ...
Namestio sam ovu moju wireless konekciju, pisem iz safarija ...
Sta je problem kod tebe Lazo?

Lazar
16-09-2009, 02:00
cim stavim neki drajver nebitno koji vise se ne podize mac...zaglavi se na apple logo :(

samo kad je dofult sve oce da se podigne :(

kako ovo da resim...?

slajba
16-09-2009, 03:13
kako stavljas drivere? koristis kext helper?

Evo ja sad uspeo da instaliram drivere za graficku ...
hvala MegaSkot ...

Jos samo da kupim sata dvd i to je to ...

MegaSkot
16-09-2009, 11:02
Napiši detaljno koju konfu imaš. Nakon svake instalacije drivera, podiži sistem sa -f, da bi se pravilno učitali driveri.

Lazar
16-09-2009, 12:34
pazi ja sam probao da ih instaliram sa onim customize... znaci kad mi se pokrene instalacija ja idem da podesim drajvere koje zelim da instalirim...tamo mi da svasta ponudjeno i ja sam stavio samo ono sto sam siguran da imam kad se to zavrsi uvek mi se zaglavi na apple logo kad se dize :( gde kucam -f? skinuo sam i ja kext helper ali ne znam gde da nadjem drajvere da bih ucitao u njega :)

za mac sam totalni pocetnik tako da mi ocito ne ide najbolje hehe

Processor

Processor family -Intel Core 2 Duo
Processor – ������
Processor clock speed – 2000 MHz
Processor front side bus – 1066 MHz
Chipset – Mobile Intel PM45 Express
L2 cache -3 MB
Disk drive

Hard disk interface – SATA
Hard disk rotational speed – 5400 rpm
Total storage capacity -500 GB 160gb+320gb
Number of hard drives installed – 2
Display

Display diagonal – 17.3 “
Display response rise/fall -8 ms
Display resolution -1600 x 900 pixels
Number of colours -16.7 M
Display brightness -220 cd/m²
Aspect ratio -16:9
Memory

Internal memory -4096 MB
Memory slots -2 SODIMM
Internal memory type -DDR3
Memory layout -2 x 2048 MB
Maximum internal memory -4 GB
Memory clock speed -1066 MHz
Storage media

Compatible memory cards -SD/MMC/MS/MS Pro/xD
Card reader integrated
Video

Graphic adapter- NVIDIA GeForce GT130M
Dedicated video memory -1024 MB
Optical drive

Optical drive type -DVD±RW DL
Audio

Built-in microphone
Audio system High Definition Audio
Number of built-in speakers 2
Camera

Camera included
Megapixel – 1.0 MP
Networking

Internal modem –
Networking features – Gigabit Ethernet
Wake-on-Ring ready
Wireless technology
IEEE 802.11a/b/g/n
Modem type
ITU V.92
Modem speed
56 Kbit/s
Wake-on-LAN ready
Bluetooth

MegaSkot
16-09-2009, 12:41
Daj tačan naziv, pošto vidim da je lap u pitanju. Koji model :)

Lazar
16-09-2009, 12:50
acer aspire 7738g 844g48mn

MegaSkot
16-09-2009, 13:20
Ok, probamo ovako: instalacioni Leopard DVD nek bude iDeneb v1.5.1 (ima sad i nova verzija).
Vidi u biosu da je uključen AHCI.
U biosu treba isključiti C1, Enhaned intel Speed Step technology (EIST) i Idlehalt, ako imaš te upcije na lapu.
Instalaciju startuj sa -v
Nakon što je učitavao sa DVD-a, prilikom particionisanja stavi jednu particiju "Mac OS Extended Journaled" i nakon toga OBAVEZNO pod options, da je Master Boot Record.

Dalje: našao sam ti link gde je čovek uspeo da pokrene većinu stvari kako treba na istom lapu:

http://ihackintosh.org/forum/index.php?topic=8618.new

Lazar
16-09-2009, 22:03
Kako da stavim da je master boot record?

iMP
17-09-2009, 00:52
Ja sam iPC pokrenu o MAC paralelno sa vistom na Toshibi A305-s6898.
Problem je Wifi definitivno ne postoje drajveri za intel link 5100AGN koju ima moj laptop, da bi instalirao zvuk moras znati tacan naziv drajvera koju linux nalazi meni je Realtek hd audio inace ALC268 drajver iz instalacije mac os-a.
Vodi racuna da ti je controler za HDD na compatibile inace instalacije staje.
Obavezno moras znati koji hardware imas i to u potpunosti.
Kernel je druga prica nikada ne instaliraj vise od jednog kernela.
Mene je konkretno mucilo promena rezolucije na ATI i to nisam odradio ostala je losija rezolucija nije max kao 1280x800.

Ako ima iskusnih za rezolucije i kext ili kako se vec nazivaju drajvere nek pomogne za Ati mobility radeon hd 3470 :).

Radi savrseno u dual boot sistemu, vistaboot pro 3.3 je dosta pomogao oko dual boota ako nesto pogresis i napravis haos.
Video sam uzivo Leopard 10.5.6 na macbook pro i izgleda kao Ferari :) mnogo mi se vise svidja graficki nego Windows a sistem ima tako dobrih efekata milina za oci :)

Pozdrav svima

Lazar
17-09-2009, 00:59
ma ja sam podigo 10.5.7 kod mene ali bez drajvera cim stavim drajvere ili bilo sta on nece da mi se podigne... ne znam vise sta da pokusavam... ja sam napravio dual boot sa win 7

iMP
17-09-2009, 01:12
ma ja sam podigo 10.5.7 kod mene ali bez drajvera cim stavim drajvere ili bilo sta on nece da mi se podigne... ne znam vise sta da pokusavam... ja sam napravio dual boot sa win 7

Ja sam digao sve sto ima drajvere ali iz x tog puta, samo ne dupliraj drajvere i ps2 suport za tastaturu i mis stavi obavezno. Cackaj iz vise puta pa ce ti proraditi samo wifi intel link 5100 nece , mada moguce da ima nesto i za to ali nisam gledao skoro. Imas podrsku za intel pro 100 i onde druge starije koliko toliko.
Instaliraj voodoo kernel on je ok po meni :)
Napisi mi specifikaciju sta ima pa cu ti reci sta ima u podrsci ili sam pogledaj na sajtu distribucije koje drajvere ima instalacija.

Lazar
17-09-2009, 01:15
ja stavim sve njegovo i podigne se stavim sve njegovo i samo dodam ps2 support i vise se ne dize hehe ne znam sta je ali jednu stvar dodam nece da radi :( evo sad skidam ideneb 10.5.8 imam vec 10.5.5 i iathos 5 i 7 ;p

iMP
17-09-2009, 01:43
ja stavim sve njegovo i podigne se stavim sve njegovo i samo dodam ps2 support i vise se ne dize hehe ne znam sta je ali jednu stvar dodam nece da radi :( evo sad skidam ideneb 10.5.8 imam vec 10.5.5 i iathos 5 i 7 ;p

iDeneb ima iste drajvere kao i sve verzuje uporedjivao sam, obrati paznju na bios i podesavanja u njemu to zna da zabaguje dizanje. idi na http://www.ihackintosh.com i trazi po njemu za probleme pri dizanju itd ili najbolji prijatelj koji postoji Google :)

Lazar
17-09-2009, 01:44
hehe sve sam koristio i google i ihackintosh hehe ali imam problem lap top ima jadan bios :(

MegaSkot
17-09-2009, 02:39
Kako da stavim da je master boot record?

http://img527.imageshack.us/img527/4658/voilacapture6.png

Lazar
17-09-2009, 03:12
hmmmm ja ne znam gde se to nalazi hehe

slajba
17-09-2009, 10:40
mislim da se nalazi u prozoru u kom formatiras disk u Mac OS Extended ... Pa imas options i tu izaberes MBR ... Tako nesto ...

MegaSkot
17-09-2009, 12:15
Baš tako. Disk utility, izabereš da ti particija bude Mac OS Extended Journaled i ispod onda klikni na Options i izaberi kako je na slici i onda Format.

iMP
21-09-2009, 16:34
Pozdrav
Zanima me da li je neko instalirao retail Snow leoparda i da li zna kako se instaliraju drajveri tj izbacuju suvisni da ne pravi kernel panic. Ja sam ga instalirao imam dve particije na jednoj je 10.5.8 a na drugoj je 10.6. posto mi je lakse naci kako da menjam konfiguracione fajlove na linuxu na mac os sam zabagovao, ima li neko ko je iskusniji?
Ja sam pocetnik za mac os :).

Lazar
21-09-2009, 16:37
drajvere biras u pri instalaciji kad ides na ono custom... imas za sve da ih izaberes nadjes koji ti je chipset to zasta trazis drajvere i instaliras samo to... ostalo sta ti ne treba pogasis..

btw nisam iskusniji ja sam totalni pocetnik ali tako se ubacuju drajveri :)

iMP
21-09-2009, 19:03
lepo receno ali instalirao sam retail snow leopard za Mac i to na metodu osinstall.mpkg i mora de se pre konfigurise jer dize celu listu drajvera i bam kernel panik :), ne bih ja pitao kada je kao ideneb ja sve odradim u full. Ipak ja radim ne probane metode pa sada mora rucno drajvere da iz cackam neki mi buguje ,ali ne znam gde su ti fajlovi sto cita kada se dize :) i taj conf fajl pri loadu.

Lazar
21-09-2009, 20:42
e sorry za to ne mogu da ti pomognem ja sam klasicno instalirao u dual boot sa win 7 i podesavao sam drajvere tamo u instalaciji... na desktopu sam sve namestio na laptopu maltene nista ne mogu da instaliram hehe

iMP
21-09-2009, 21:02
mene nerrvira sto postoji samo softverska emulacija drajvera za ati mobiliy hd 3470 i grafika je native 1024x768x32. Kada bi bolje razumeo strukturu sistema i kako radi sa drajverima namestio bi i to nekako. Losa strana je to sa drajverima sto ako ucita sve on ubaguje i pukne tj pravi konflikte sa drajverima za uredjaje koje ne moze ni da pokrene fizicki ne postoje, ali staces mora i tu neka mana da postoji. Windows instaliras i pogresne pa ne puca sistem bla bla...
Jer ima ovde ljudi koji su iskusni Macbook ili te njihove serije... korisnici ? :)
Bio bi od pomoci za nas sto budzimo :)

Lazar
21-09-2009, 21:11
e pazi i win sa losim trajverima jebe nacisto... ali mac je napravljen sasvim drugojacije sta ces... ipak mac osx je samo za mac racunare a ovo sto mi imamo su hakovane verzije...

iMP
21-09-2009, 21:21
Ma dzaba im sve kada im sa minimalnim prepravkama sistema moze da prodaju i za PC.
Pogotovu kada su presli na intel platformu procesora.
A sto se tice toga unix osnova tako da moze lako da se koriguje sve a win oce da baguje ona losa ME verzija treba da dobiju medalju za najlosiji Windows.
Znamo da cika Bil covek se trudi cak im je dao da kod njih radi windows.
Eee da Stiv nije nabio cenu mac ne bi se mucio :(

Lazar
21-09-2009, 21:27
hehe e pa sta ces... ma meni ovo ekstra samo da sredim drajvere dual boot win7 + mac osx radi sve super... ne treba mi mac komp...

Vlad
08-10-2009, 14:04
mac os x snow leopard odlicno radi i na pc-u i mozes ga instalirati kao retail, dakle ne hackovan operativni sistem.
sve radi isto kao sto bi i na appleovom sklopljenom racunaru, sa istim hardverom. jedina razlika je maticna ploca, i EFI koji je ubacen na mac-u.
kad se taj EFI nabaci na PC, gotovo nema razlike u performansama. sem cinjenice da mac ima bolju maticnu plocu i bolji hdd zbog cega na xbench-u mac ima bolji threading.
programi rade isto kao i na mac-u. sve je do operativnog sistema, jer je hardverska podrska omogucena koristeci efi.
trenutno postoji firma psystar koja sklapa PC-eve i postavlja efi kako bi kupci mogli na totalno isti nacin da instaliraju i koriste mac OS X

http://www.infinitemac.com/f39/psystar-licenses-darwin-universal-boot-loader-to-third-t4353/

za instalaciju Snow Leoparda mozete ici na

http://www.infinitemac.com/f57/how-to-install-snow-leopard-on-a-pc-t3137/

sve sto je potrebno je pre boot-a podesiti DSDT patch i ubaciti kextove (kernel extenzije) u odredjen folder "extensions" particije gde ste instalirali SL.

skinite novu verziju chameleona (iako ja koristim stariju sasvim odlicno).

za grafiku pozeljno je odraditi EFI string dodatak u com.apple.boot.plist file-u na SL particiji koristeci se osx86tools programom.

infinitemac.com + insanelymac.com + google = uspeh

Lazar
15-10-2009, 21:33
treba mi neko ko se razume u rad na mac osx OS-u i ko je voljan da mi pomogne oko par stvari... instalirao sam mreznu karticu a mrezu ne mogu da podesim pa to ti je :(

mikenzi
15-10-2009, 21:36
Ja sam lagano podesavao mrezu, ali pazi, ja imam iMac i Time Capsule + macbook i nije bio nikakav problem, sve se samo sredilo :), osim portova, naravno, i jos nekih sitnih podesavanja u ruteru. Sta ti treba, mogu da probam?

Lazar
15-10-2009, 21:43
pazi instalirao sam posle UZASNO MNOGO MUKA iatkos 7 :)

radi mi usb graficka zvuk kamera... navodno radi i mrezna LAN...

pokazuje da je instalirana da ima MAC adresu mogu da podesavam ethernet ali nece da mi se podesi mreza... ne znam kako da podesim probao sam sve i svasta i ne ide... :(

mikenzi
15-10-2009, 21:56
Pazi, ja sam jednom pomagao drugaru da nabaci hakintos na Acera. Pretpostavljam da si i ti preko terminala kucao razne kodove kako bi 'naterao' drajvere da rade. I mi smo uspeli sve da pokrenemo, zvuk, grafiku, ali WiFi i lan su nam ostali problem. Jednostavno imaju neke kartice koje ne mozes da nateras.

Lazar
16-10-2009, 13:31
nisam koristio terminal nizasta... sve mi jasno sem toga sto pokaze da je instalirana a ne radi...


namestio sam i testaturu i touch pad sad samo jos mrezu da osposobim nekako...

iMP
16-10-2009, 16:23
meni samo Wifi nije proradio ako imas neku od podrzanih, svaka cast. Meni LAN sljaka ali me nervira ATI mobility radeon HD 3470 nema drajvera tako da ne izvlacim max izgled MAC-a :(

Lazar
16-10-2009, 17:04
a jel moguce nekako da se namesti teatring sa iphonom da na se na iphonu zakacim na wifi a preko usb-a ili BT-a da se povezem sa macom i da imam na njemu wifi :)

ima ispizdim na kraju i da narucim neku usb wifi karticu koja radi :(

iMP
18-10-2009, 14:04
pa teorecki je moguce ima sistem koji moze to da odradi tj hoces redirect wifi na bluetooth naprimer... mislim da postoje neke aplikacije za to ali nisam siguran.
internet :) ne moze to bez kabla :)

Lazar
18-10-2009, 14:06
ja sam naso ono mywi ali to je koliko sam skontao samo da je gprs da se prenese na komp putem wifi-ja bt-a ili kabla... mozda i gresim ali ja se ubih i nikako da namestim :)

zexx0r
18-10-2009, 14:06
teoretSki :) de nam ode narod i obrazovanje ;p

Danijel
20-10-2009, 17:38
Posle neprespavane noci experimentisanja, podigao sam na externom usb disku iAtkos 10.5. na Dell Latutude d820. Nazalost wifi sam otpisao i danas pazarim originalnu Airport Extreme miniPCI sa MacBook-a - koja ce resiti nadam se i taj problem. :)

Lazar
20-10-2009, 18:06
ja trenutno pokusavam da namestim da mi rade ili tp-link tl-wn321g usb kartica ili fritz wlan usb :)

Danijel
20-10-2009, 18:16
jesi probao:
Ralik podrska za USB 257x (http://www.ralink.com.tw/download.php?t=U0wyRnpjMlYwY3k4eU1EQTVMekF6THpNeEw yUnZkMjVzYjJGa056ZzVNREEyTXpRM055NWtiV2M5UFQxU1ZGV lRRaUJFTnpGM0xURXVNaTQwTGpCZlJESTFNREF0TVM0eExqTXV NQ0JWU1MweExqWXVPQzR3WHpJd01EaGZNVEpmTURRPUM%3D) za tp-link?

Lazar
20-10-2009, 18:43
nope a kako da dodam ovo cudo? :)

Danijel
20-10-2009, 18:48
nisam ovo otvarao - ali to su originalni driveri za mac ako se ne varam za 10.4 i 10.5 sa Ralink sajta - trebalo bi da ima i instalacija unutra - sad sam trenutno na PC masini pa ne mogu da proverim

Lazar
20-10-2009, 18:50
aha ok sad cu ja da vidim sta mogu da uradim sa ovim thx... javljam sta se desilo :)



EDIT: AAAAAAAAAAAAAAAA HVALAAAAAAAA AAAAAAAAAAA BRATE ZNACI HVALAAAAAAAAAAAAAAAA :)))))))))))))))) SRECAN SRECAN SRECAN SAM :)

sad pretpostavite da li radi :)

imas pice od mene :)

Danijel
20-10-2009, 19:32
Evo i ja gledam pored sebe Airport Extreme miniPCI sa MacBooka i sata 2.5 hard i radujem se unapred instalaciji ovoga. Chipset je Atheros AR5424 i ima podrsku za Windows XP tako da cu nadam se biti miran u oba sistema. Jedino sto treba da rasturim pola laptopa da bi ovo zamenio.. Nadam se da cu i jareagovati kao ti veceras kada proradi i ovo moje.

Neko spomenu da ne treba koristiti safari za download ipsw? nisam probao pa me zanima zasto?

Pozdrav

Lazar
20-10-2009, 19:56
nadam se da hoces meni si ulepsao dan mada mojoj majci nisi posto sam joj uzeo karticu iz firme :)

Danijel
21-10-2009, 11:50
Lakse naci driver za XP nego naterati OSX da vidi originalnu karticu :(

Lazar
21-10-2009, 13:33
jel si uspeo ti nesto da napravis ili si se zglavio? meni za sad super radi... jeste da nije dzabe resenje ali ni 15 evrica nije mnogo :)

Danijel
22-10-2009, 19:23
Problem je sto citam tutoriale na Win pa menjam disk i prebacujem se u OSX pa pokusavam pa kada ne ide onda ponovo...
Obzirom da sam nasao povoljno isti takav tp-link - pazario sam njega i evo sada kucam sa OSX - sada je mnogo lakse cackati i istovremeno proveravati na netu...
Jedino sto me nervira USBWirelessutility koji je sve vreme aktivan...
U svakom slucaju ovo mi je falilo da bi pwnage imao vezu sa netom zbog Cydia packages-a, sada (skoro) sve radi :) a kada budem imao vise vremena namesticu i internu wifi karticu..
PS novi 4.03 safari je fantastican
Pozdrav

Lazar
22-10-2009, 19:36
hehe i mene nervira to sto je aktivan ali cuti dok radi dobro je :)

mikenzi
22-10-2009, 23:50
Evo nekih novosti za sve vas vlasnike hakintosa


http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=5708

iMP
22-10-2009, 23:54
hvala, trazicemo celu verziju na share bilo koji ;)

Danijel
25-10-2009, 19:27
Verovatno je ocigledno ali ja ne mogu da nadjem - gde u Lepoardu mogu da promenim layout tastature? Prilikom instalacije stavio sam Serbian Latin a u stvari je Slovenian - odredjeni simboli su na razlicitim mestima - npr polomih se da nadjem "@" simbol - umesto Alt GR + V (PC) kombinacija je Win+Shift+2.
Ili bar gde mogu videti tacan raspored simbola?

Pozz

MegaSkot
25-02-2010, 15:15
Lenovo S10e, Snow Leopard instaliran i sve radi odlično sem LAN-a. Wireless mu radi odlično, tako da i nije neka šteta.

Lazar
25-02-2010, 15:17
koju si verziju koristio cisto informativno?

MegaSkot
25-02-2010, 15:26
Mac OSX Snow Leopard 10.6 Intel/AMD

Lazar
25-02-2010, 15:35
na VM ili dual boot?

ja sam bio podigo 10.5.7 i radio je super ali sad ocu 10.6 da podignem kod mene na lap topu ali moram u dual boot modu jer mi procesor ne podrzava virtualizaciju :(

MegaSkot
25-02-2010, 16:24
Dual boot.

kocka90
25-02-2010, 17:52
ja sam uspeo da namestim da sve radi na iDeneb 1.4, 10.5.6 Leopard, +windows 7,dual boot, i prezadovoljan sam :D MAC OS rules! :)

http://i49.tinypic.com/2pyt4xv.png

iJova
25-02-2010, 21:08
Kocka, koji ti je wallpaper? mozes li da mi posaljes pliiz? :)

Lazar
25-02-2010, 21:17
i meni je radio na dual boot sa win-7 ali sam ga skinuo kad sam formatirao HDD :)

kocka90
25-02-2010, 22:14
Kocka, koji ti je wallpaper? mozes li da mi posaljes pliiz? :)
evo :D

http://i46.tinypic.com/iz1cew.jpg

iJova
26-02-2010, 19:03
tooo Matori, hvala ti :D

MegaSkot
05-03-2010, 03:37
Svi koji vole da se igraju sa Hackintosh-em, a imaju novije konfiguracije, obavezno nek bace oko ovde:


http://www.tonymacx86.com/viewtopic.php?f=18&t=197&start=0

driver
10-03-2010, 04:15
Meni je dual boot puk'o vishe puta posle nekog vremena, a u medjuvremenu sam potpuno preshao na Snow Leoparda pa sad imam XP samo preko VMwarea zbog banke :d

neks
24-04-2010, 01:43
Ja sam resio da probam jer me zanima kako sljaka FCP ali kad budem imao visak vremena i zivaca :)

Masina je:

Intel i7 920
Gigabyte x58 UD5
XFX 250GTS
4x2GB Patriot DDR3 na 2000Mhz
WD VelocyRaptor 150Gb @10.000 rpm
WD Caviar Black 1TB

Stvarno mislite da ovo cudo ne moze da se poredi sa duplo(i vise) skupljim MAC pro :)

Pozdrav svima ;)

driver
24-04-2010, 01:58
Pa naravno da moze da se poredi u brzini, ali brzina nije sve, i to cesh videti kada jednom probash Maca :)

Mada ako poredish sa najnovijim Mac Pro, on te dere :)

neks
24-04-2010, 04:31
Jeste ali kosta 5000e valjda :)

Za tu lovu...ne hvala bolja mi je render farma :D

A brojka za poredjenje, za ovu lovu bi dobio malo bolji iMac sa kojim je ovo neuporediva zver :)

iMP
24-04-2010, 14:26
Pa ovo radi brze od realtime rendering? :) baci to kroz prozor ali pre toga reci gde zivis da cekam dole :)

neks
24-04-2010, 16:44
^ Dogovoreno javljam za par godina :)

iCrnaGora
10-05-2010, 21:34
ubacio sam ovaj leopard i podigne sistem i sve radi mormalno,ali cim izvadim instalacioni cd javlja mi gresku HFS+ partition error?

iCrnaGora
11-05-2010, 20:47
Kako da napravim dual boot,da imam windows 7 i leopard?

noname
11-05-2010, 22:50
Instaliraš Chameleon ako možeš da uđeš u Leoparda ili EasyBCD iz windowsa.

iCrnaGora
11-05-2010, 23:17
instalirao sam na windows easy bcd ali nece,cim izvadim cd pise hfs+partition error,a na leopard nemam internet?

noname
11-05-2010, 23:29
Ne treba ti internet, skini u windowsu chameleon, pa na flesh i onda ga instaliraj na Leopardu. Ili, probaj da promeniš flag, odnosno podesi da ti bude aktivna Mac OS X particija.

iCrnaGora
11-05-2010, 23:40
a zbog cega javlja ovu gresku hfs+partition error?i zasto nece da podigne sistem kad izvadim instalacioni cd?

noname
11-05-2010, 23:43
Pa najverovatnije jer ti mekova particija nije aktivna, odnosno nije dobro instaliran bootloader. Chameleon praktično sve to odradi za tebe. Šta si koristio za instalaciju, koji distro?

iCrnaGora
11-05-2010, 23:50
ja sam totalni laik za mac,evo sad sam trenutno na mac-u imam internet i skinu sam chameleon ali ne znam kako da ga instaliram?
leo4all ako mislis na to sam instalirao

noname
11-05-2010, 23:53
Ako si skinuo neki stariji oni su bili .pkg odnosno nešto kao .exe na windowsu. Jednostavno klikneš na njega i pratiš instrukcije.

iCrnaGora
11-05-2010, 23:57
nisu pkg, nego bin.tar.gz

noname
11-05-2010, 23:58
To otpakuješ pa vidi šta je unutra

iCrnaGora
12-05-2010, 00:03
otpakovao sam ali nema nijedan fajl koji se pokrece?

noname
12-05-2010, 00:06
To su noviji, idi ovde i skini ovaj malo stariji ali bi on trebalo da ti završi posao

http://chameleon.osx86.hu/static/some-words-about-donation?ref=file_download/36/Chameleon-2.0-RC2-r640.pkg.zip
Otpakuj i unutra će biti .pkg

iCrnaGora
12-05-2010, 00:08
hvala,reci mi jos ovo sta bi jos trebao da odradim da bi mi trebalo na mac,trenutno nemam wiraless kako njega da podesim?treba li update da se odradi,da li smijem to da uradim?

noname
12-05-2010, 00:11
Wireless je u principu najteže podesiti jer je jako malo kartica podržano. Moraš malo da izguglaš da li je tvoja među tom manjinom. Update ti ne bih preporučio da radiš jer sa distroima obično to ne funkcioniše.

iCrnaGora
12-05-2010, 00:17
instalirao sam ovaj chameleon ali ne mogu da ga nadjem sad nigdje?

noname
12-05-2010, 00:20
I ne treba da ga nađeš. On je odradio svoje, uradi restart i vidi da li je sve u redu.

iCrnaGora
12-05-2010, 00:21
sad cu da probam

iCrnaGora
12-05-2010, 00:26
nece samo jedna crtica blinka na crnom ekranu?

noname
12-05-2010, 00:30
Onda ti chameleon ipak nije pomogao. Moraš da proveriš koja ti je particija aktivna. Ako nije hfs+ onda je to problem. Podesiš da ona bude aktivna i trebalo bi onda da vidiš normalan ekran na kome biraš između maca i windowsa.

iCrnaGora
12-05-2010, 00:32
kako da podesim kad ne mogu da udjem u windows?

noname
12-05-2010, 00:36
Ne radi se to iz windowsa. Najbolje je nekim specijalizovanim boot cd-om koji se bavi manipulacijom sa particijama ili jednostavno sa distroom kojim si instalirao leoparda.

iCrnaGora
12-05-2010, 05:12
oh frke ove!sta god da instaliram nece da radi,za audio sam nasao moje drajvere takodje za wlan,ali nece da radi,ja stvarno ne znam koji mu je?takodje i dual boot nece

grom
12-05-2010, 09:20
Zbog iPhone SDK i Android SDK,ja sam problem sa kompatibilnoscu uredjaja resio na ovaj nacin,a opet mi sve Mac app i Linux app nesmetano rade...
Pod Windowsom dizem jos 2 virtualne masine od jednom,na jednoj je Mac OS X,a na drugoj je Ubuntu Linux,s tim sto korisitm 2 monitora od 24" u fazi Extended Desktop,zbog bolje preglednosti...i tako od jednom 3 OS-a ne smetano rade :D

A evo i kako to izgleda

http://img34.imageshack.us/img34/3043/maciubuntunawindowsu.png

igne
12-05-2010, 09:58
Ja imam Dell 1525 Inspiron i na njemu mac os x 10.5.6 i radi sve lepo osim lan-a koji nemam uopste i za zvuk kada ga upalim moram da idem na sleep da proradi, ali intetesantna je i ta stvar, kada idem na sleep, ako je ustekan punjac samo se kao respringuje a kada skinem punjac onda ide redovno na sleep ??? No sad meni to mnogo ne smeta, uglavnom ga nikada ne gasim, uvek idem na sleep :) U stvari ja hocu da vas sad pitam kako da stavim na ovaj lap i win 7 64-bit? Znaci posto je sada na ahci setovano ne znam da li ce moci win da se instalira. A drugo kako sada to treba da instaliram i sa cameleonom da izaberem koji cu? Cameleon imam vec na njemu, treba mi win :)

grom
12-05-2010, 10:06
ja sam se akao sa Lenovo S10e da poteram na njemu MAC OS,a da zadrzim windows...i to mi bas nije poslo za rukom...tako da sam ipak ostao na windowsu,koji uz njega dolazi :( ali sam resenje nasao u virtulenoj masini...radio kao sat

noname
12-05-2010, 11:10
@iCrna Gora
Nažalost instaliranje meka na pc-u mije egzaktna nauka, uvek će ponegde da se pojavi neki problem ali to sve može da se reši. Moj predlog je sledeći, da nam napišeš ukratko koja je tvoja konfiguracija i postupak kako si i šta radio (na kojoj particiji ti je mek, na kojoj win, šta si štiklirao itd...) da bi mogli da ti pomognemo. Što se tiče bootloadera ja mislim da je on instaliran ali da iz nekog razloga nije podesio da aktivna particija bude hfs+. Već sam ti to pisao. Ako možeš da uđeš u meka to može da se reši iz terminla sa par komandi.
@ igne
Ja sam ubeđen da i ethernet i zvuk moraju da rade na 1525 a za sleep nisam 100% siguran. Što se tiče windowsa 7, jednostavno ga instaliraj na jednu od particija i to bi bilo to. On već u sebi ima ahci driver. Primera radi meni je takođe podešeno na ahci u biosu i sve radi kako treba (i mac i win i linux se pojavljuju u chameleonu). Pošto vidim da znaš poprilično oko mac-a treba samo na kraju da uđeš u single mode i da podesiš da ti particija bude aktivna sa flag naredbom kao što sam već rekao i iCrnoj Gori.

1024
12-05-2010, 16:45
Zbog iPhone SDK i Android SDK,ja sam problem sa kompatibilnoscu uredjaja resio na ovaj nacin,a opet mi sve Mac app i Linux app nesmetano rade...
Pod Windowsom dizem jos 2 virtualne masine od jednom,na jednoj je Mac OS X,a na drugoj je Ubuntu Linux

Cek, cek... :stick1: Ovo mene interesuje.
Koja verzija OSX-a? Kako si je instalirao, da li sve radi od virtuelnog hardvera, kojom brzinom radi OSX, ovo ono :) I najvaznije: Da li i kako radi XCode (posto si pomenuo iPhone SDK) A i da napises specifikacije tog racunara ne bi bilo lose :)

Ja sam jednom probao nesto sa PCWiz-ovom VMWare masinom za OSX koji je bio jedva stariji nego sto treba, i posle mnogo mucenja sam uspeo da dodjem do XCode-a koji ne radi :O Zato sam odustao od toga, ali opet me interesuje da li sam mogao bolje :)

P.S. Da li je ovo uopste VMWare ili neki drugi softver za virtuelizaciju?

grom
12-05-2010, 21:38
Imam i Panther i od danas Snow Leopard,s tim sto Panthera dizem preko Vm,a za Snow sam odvojio drugi komp i napravio Hackintosh.S obzirom da iphone sdk (xcode) zahteva intel mac-a i Snow Leopard,zato sam morao da pravim Hackintosh. Virtuelna Mashina fino radi,ali je za sada sa PearPC-em,koji sluzi kao VM emulator,maximum podici 10.3 Panther ili 10.4 Tiger.Sto se tice drugog software-a,nema problema sa instalacijom i pokretanjem,samo ako ispunjava OS zahtev. Prethodno downloadujes program,perko nekog sowtware-a za rezanje napravis ISO i samo to u PearPc-u mountujes u virtualni CD rom i kad podignes VM,normalno instaliras kao i na svakom drugom Mac-u. Sto se tice instalacije i pripreme za VM,nije neki problem,mozes da biras,hoces li sam setovati koliko ce PearPc da rezervise tvog HDD-a za ovo ili ces vec skinuti sa interneta image od 3 ili 6 GB. Sto se tice uredjaja,sve rade nesmetano osim zvuka,ali sam i to uspe da sredim...zvuk jedino ne radi zato sto ga sam PearPc ne emulira,a sve sotalo normalno radi...ali sam i to nabudzio...nasao sam na nekom forumu koje divere mogu da iskoristim.
Mashina je HP-ova,Intel Core2Duo E8600 , 8 GB DDR3 ,i integrisanom grafikom i zvukom.
takva je ista i druga mashina od koje sam napravio Hackintosh...Kod hackintosha jedino ne radi LAN,ali WLAN radi bez problema.Ja sam uputstvo za instalaciju nasao na nekom forumu.
Nisam stigao jos da instaliram XCode,to cu sutra,pa cu javiti da li i kako radi.

Ko zeli da proba da li ce mu se dopasti Mac OS X,moze da proba sa ovim PearPC-em i da skine sa interneta samo Mac OS Panther Install CD1,da instalira OS i osnovno i da testira,pa ako mu se dopadne,neka pokusa da pravi Hackintosh ili pazari neki iMac :D

Znam samo da je preko SunVirtual Box-a ,koji je VM za Linux,Android SDK radi bez ikakvih problema,cak i ne oseca da je VM u pitanju,a svi drajveri su direktno emulirani od strane Virtual Box-a,tako da za drivere i kompatibilnost ne morate brinuti :D

1024
12-05-2010, 21:52
S obzirom da iphone sdk (xcode) zahteva intel mac-a i Snow Leopard...
U stvari, dovoljan je (obican) Leopard 10.5. S'tim sto meni nije radio XCode na VMWare varijanti, ali nekim ljudima jeste.

grom
12-05-2010, 22:02
U stvari, dovoljan je (obican) Leopard 10.5. S'tim sto meni nije radio XCode na VMWare varijanti, ali nekim ljudima jeste.

Ne znam,meni je na Pantheru prijavio gresku da software nije kompatibilan :S

Citao sam na nekim sajtovima za taj VMWare,ali nikako da prikupim potreban sowtware da ga isporbam...nasao na jednom forumu,kao step by step,ali linkovi za download bili mrtvi...tako da sam od toga digao ruke,pa nasao ovaj PearPc,ali on moze samo 10.3 i 10.4 da potera...

Na HP-u sam iz prvog puta podigao Mac OS,dok na Lenovo S10e nikako...tako da sam i digao ruke od Lenova

Lazar
12-05-2010, 22:08
1024 da bi ti radio novi sdk za iphone moras da imas 10.6.2 snow.... meni sa 10.5.7 radi samo do 3.0...

1024
13-05-2010, 00:04
Kao da mi treba novi SDK, ni stari nisam naucio skroz :D

Ja ga cenim da ako radi Leopard, radice i Snow. Samo prvo treba da proradi jedan od njih :S
Jesi li probao da ga update-ujes?

Lazar
13-05-2010, 00:38
nemam sad vremena ali nije bas lako da se updatuje... bar koliko sam ja skontao... meni treba novi sdk da bih mogo da testiram aplikacije na telefonu... kad napravim nesto ja bih da ubacim na telefon... samo zato zelim novi sdk...

kad probam da uradim upade javicu sta se desilo...

iCrnaGora
13-05-2010, 01:14
e ovako:intel dual core
2gb ram
512 graficka
prvo mi je bio windows 7
pa sam ubacio na drugu particiju leo4all

iCrnaGora
13-05-2010, 04:30
uspio sam da napravim dual boot,zahvaljujuci upustvima "NoName".
ali mi ne radi wifi i audio.mada sam tacno nasao drajvere za wifi i audio?

noname
13-05-2010, 20:05
Koji ti je wifi i audio uređaj?
Najtačnije podatke o uređajima ćeš dobiti iz maca tako što u terminalu ukucaš lspci. Ako se poklapaju ti podaci sa onima koje imaš onda zaista imaš prave drajvere. Što se tiče audio drajvera pokazalo se da najbolje završe posao voodoohda za veliki broj uređaja. Znači možeš u principu da probaš i sa njima. A kada su u pitanju wifi uređaji to je već sasvim druga priča jer je njih najteže podesiti. Za njih nemaš neko generičko rešenje kao što je voodoo tako da postupak instalacije zavisi od uređaja do uređaja.

iCrnaGora
14-05-2010, 00:46
jel sigurno lspci,kucam u terminal ali kaze da je nepoznata komanda?

noname
14-05-2010, 02:06
Ako ne prepoznaje naredbu moraš da instaliraš osx86tools
http://code.google.com/p/osx86tools/downloads/detail?name=OSX86Tools_1.0.150.zip
Kada instaliraš klikni dole na View PCI Device/Vendor ID, onda će ti automatski instalirati pciutils. Posle toga trebalo bi da ti radi iz terminala ili jednostavno ponovo klikni na View PCI Device/Vendor ID a posle Run LSPCI, i izbaciće ti podatke o uređajima.
Osim toga OSX86Tools može još mnogo drugih stvari da ti obavi ali to ćeš već ukapirati kad uđeš u njega.

iCrnaGora
14-05-2010, 04:44
atheros 242x to je vjerovatno wifi,i 82801h -audio

noname
14-05-2010, 19:34
Za audio definitivno probaj voodoohda a što se tiče wirelessa nisam siguran 100% ali mislim da se na nekom starijem denebu nalazio drajver.