PDA

View Full Version : Tastatura na mbp svajcarska



Pavle
18-02-2012, 19:50
Posto stize mbp iz svajcarske interesuje me da li cu imati neku us tastaturu tj raspored slova ili ne??
Naravno da li postoji nacin da zamenim na primer da mi jezik bude us pa da pisem normalno ako mi slova budu razbacana...i da li postoji nacin za menjanje...tih slova...
Hvala unapred...


Tapatalk

dusanparcomp
18-02-2012, 20:15
Napravish kvadratice od papira dimenzija 0,5cm x 0,5cm napishesh koje cesh slovo i zalepish gde treba! Eto ga reshenje! :)

Pavle
18-02-2012, 20:21
hahah to brate moj...:)...nije mi ni palo na pamet sad sam se bas ske*ao...
edit e da ako neko zna da li lap ide sigurno sa svajcarskom tastaturom ili us ne bi bilo lose da kaze...:)
ili jos neki predlog...

unknown99
18-02-2012, 20:26
Na njihovom storeu moguce je naruciti sa engl. tipkovnicom. Ako te smeta njemacka, naruci us.

Pavle
18-02-2012, 20:28
mac je vec uzet u svajcarskoj juce ali nije otvaran tako da ga lik donosi ovde sledece nedelje pa cemo videti sta sam uradio...

unknown99
18-02-2012, 20:31
Aha stize vec sry. Pa kontaktiraj istyle u srbiji pa ih pitaj kolika je cijena tih par kockica sa nasim znakovima. Ili imas na ebayu za par dolara us verzije, ako te bas smeta.

unknown99
18-02-2012, 20:32
E da, pise ti na kutiji, na donjoj strani, u kutu, model i na kraju meni cro, znaci za hrv trziste sa nasom tipkovnicom, tako ces saznati koja je. Ako je de njemacka, ako us onda engleska verzija. Pa prema tome primjenis ovaj post iznad :)

Pavle
18-02-2012, 20:45
znaci na donjoj strani pise koja je tastaura...a i ne bi trebalo da smeta bas toliko...ali za sad nista nzm...video sam neke klipove na youtube po kojima sam shvatio da i nije tesko da se zameni ali necu da menjam za pocetak...e sad posto mi je prvi mac pitanje da li moze da se menja language npr da stavim us...da mi bude...jer je meni sad na starom lap-u srpska tastaura a ovamo mi je engleska to se ne razlikuje puno ali ja tacno znam gde se sta nalazi na us tako da nije problem ako to moze da se izvede...

unknown99
18-02-2012, 20:57
Ma jezik moze biti domaci i sa de i us tipkovnicom. Uredno to stavis i radi. Samo umjesto o sa dve tockice de znakova pritiskom ce ispast npr ž.

Pavle
18-02-2012, 20:58
pa to znam...

bitno je da moze...