PDA

View Full Version : Pitanja i Problemi iPhone 4 iOS 5[CLOSED]



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7

Byakuya
27-12-2011, 22:38
Ovde mozete pitati i izloziti probleme koje imate sa svojim iphone 4 na ios 5, 5.0.1...

kunaguero
27-12-2011, 22:56
Idalje sam na 4.1,bas sad hocu da ga prebacim na 5.0.1...Interesuje me sta sve treba da uradim da bi sacuvao sve podatke i jailbrekovane aplikacije koje vec imam?

Saka
27-12-2011, 22:57
neznam zasto je nekom ko zna odgovore tesko odgovorit,sve sazeo u 1 post

1)Jeli istina sto ljudi pricaju da se zasad nesmije skidati Installous i Appsync jer nije podrzan za 5.0.1?
Navodno da se nakon skidanja istog brisu aplikacije sa iUredaja,jel to tocno?
Pitam zato sto JB i sluzi radi installuosa(barem meni),a ako momentalno nije dostupan sa untethered JB,nema mi smisla jos ga JB...takoder,ima li jos aplikacija,osim ibooksa,koja neradi sa JBkom?

2)Ja u itunesu imam na desetke aplikacija skinutih sa installusa,ali one su skinute i spremljene u itunesu kada sam na iphoneu imao untethered JB 4.3.3.-dali cu sada,nakon ovog JB,moci "zaljepiti" te sve aplikacije sa itunesa na iphone i koristit ih(i dali je to moguce),ili 1. moram cekat da se osposobi Appsync za 5.0.1 da bi mogao prebacivat stvari sa itunesa na iphone?

i 3. i najvaznije pitanje- koliko vidim,za ovaj JB nije potreban cusome firmware,tj.nakon sto se pokrene redsnow,on netrazi da se "zaljepi" taj custome IPSW
Po tom pitanju sam zbunjen jer se sjecam da sam za JB 4.3.3. morao sa nekih XY stranica skidati taj firmware i onda ga u redsnowu patch-irati da bi mogao JBkati mob...

aj ako netko zna nek napise,vec satima me zanimaju odgovori na ova pitanja,hvala

1) Nije. AppSync radi kako treba, Installous ne koristim pa ne znam. Privremeno dok ne uradis JB ti mogu nestati aplikacije ali nakon što instaliraš AppSync, vratiš ih ako ih imaš na komp. i iTunesu.

2) Hoćeš, AppSync radi bez problema, radio je na tethered, radi i na untethered 5.0.1.

3) Ako ti je simfree ne moraš praviti custom, ako nije i zavisiš od soft unlocka ili gevey-a moraš praviti custom da bi sačuvao BB.

Boletinho
27-12-2011, 23:10
a koji sam ja peh....ja imam orginal karticu Tele2 swe,a'l ne znam pin,pa ne mogu uraditi aktivaciju....to se samo meni moze desiti:(

na sim free ip4 sve radi normalno....sve je ok:)

BLOODHUNTER
27-12-2011, 23:11
Imam odmah problem, error 1600, da li neko ima link kako na osX mogu to da rešim, ne mogu u search da nađem...

Mumo
27-12-2011, 23:13
Skini ireb i odradi njegov postupak

Saka
27-12-2011, 23:13
@Boletinho :) Imam ja Tele2 Comviq, ako ne nađeš negdje bliže.

markovuc
27-12-2011, 23:15
Mogu ja ovde da pitam a vezano ja za ipad1? Ne mogu da se ulogujem na imessage preko apple Id accounta, u cemu je problem?

BLOODHUNTER
27-12-2011, 23:16
Mumo mislim da ne postoji ireb za osx ali i ako to uradim na winu onda se vraćam nazad i mogu samo na stari fw da idem ?

mirzallica
27-12-2011, 23:16
Aj da ponovim pitanje i ovde... iPhone 4 SimFree 4.3.3... Da li da radim update na 5.0.1 ili restore na 5.0.1 pa jailbreak...?

Hvala :)

Byakuya
27-12-2011, 23:21
S obzirom da imas simfree...mozes da predjes kako god pozelis...

kunaguero
27-12-2011, 23:33
ajde jos jednom da probam,molio bi za pomoc...
Idalje sam na 4.1,bas sad hocu da ga prebacim na 5.0.1...Interesuje me sta sve treba da uradim da bi sacuvao sve podatke i jailbrekovane aplikacije koje vec imam?

edyman
27-12-2011, 23:34
uradi Back up u itunesu

dusanparcomp
27-12-2011, 23:36
Posle untethered jb-a radjen redsn0w-om deshava mi se da chesto nece da se upali telefon, ostane na jabuci pa ja uradim hard reset i on se upali! Shta tu moze da bude problem? Odradio sam mu chist restore i on opet! :(

kunaguero
27-12-2011, 23:37
Ali tel mi je jailbrekovan,jel gubim onda aplikacije?

edyman
27-12-2011, 23:38
pa posle kad uradis JB i instaliras Installous 4 onda vratis krekovane aplikacije...........

apple-freak
27-12-2011, 23:41
Uradio jb sve radi jedino ne mogu da instaliram winterboard trazi mi neki preferenceloader nigde ne mogu da nadjem.neki savet?

Sent from my LT15i using Tapatalk

vdunic
27-12-2011, 23:43
Imam simfree ip4 i trenutno mi je 5.0 tethered JB unutra i sve radi savrseno. Napravio sam tinyumbrella-om SHSH za 5.0.1 i hteo bih da sacekam da se malo isprave bagovi na ovaj untethered JB pa da podignem na 5.0.1.

Jel je dovoljan ovaj SHSH da kojim slucajem ako izadje umedjuvremenu 5.1 da podignem na 5.0.1?

fanste
27-12-2011, 23:43
AppSync potvrdjujem da radi.. Nakon instalacije šokiralo me je to što su sve ikonice posle respringa nestale, ostala samo Newsstand, ali posle reboot-a sve su se pojavile i syncovao sam sa iTunes-a neke stare aplikacije i rade.. Radi i CallerID fix sa BigBoss repo. A mene interesuje radi li QuickLock 2, s obzirom da u opisu aplikacije piše da je iOS 4 tweek?

dr.dick
27-12-2011, 23:43
cydia mrtva:))) verovatno zbog preopterecenosti...

Boletinho
27-12-2011, 23:45
@Boletinho :) Imam ja Tele2 Comviq, ako ne nađeš negdje bliže.

imam sestru u swe,tata je otisao kod nje neki dan,a'l dolazi tek za 3 mjeseca.ova moja kartica je dosla u ovom bijelom ip4,SWE Tele2.....uzeo ja neki dan nov ovaj bijeli ip4 za 50 eura,saamo mu bilo staklo razbijeno,i kupio orginal bijeli touch zajedno s displejem,namontirao,i ko nov ip.i momak mi dao i karticu,samo pin zaboravio i on....2 puta sam pokusao,ostao jos jedan pokusaj.a bi li mi mogla tvoja ta kartica?ja sam u Mostaru drug.Kako da se dogovorimo za nju,ako mi moze?

Crobex
27-12-2011, 23:53
1) Nije. AppSync radi kako treba, Installous ne koristim pa ne znam. Privremeno dok ne uradis JB ti mogu nestati aplikacije ali nakon što instaliraš AppSync, vratiš ih ako ih imaš na komp. i iTunesu.

2) Hoćeš, AppSync radi bez problema, radio je na tethered, radi i na untethered 5.0.1.

3) Ako ti je simfree ne moraš praviti custom, ako nije i zavisiš od soft unlocka ili gevey-a moraš praviti custom da bi sačuvao BB.

Jesi isprobao JB,kakva su iskustva,jer baterija puno krace traje(daj neke brze zakljucke :D),ugl. dali je JB stabilan kao i prijasnje verzije untethered JB

Vlad
27-12-2011, 23:53
napravio sam custom ipsw za ios 5,
koristim i4

preko ireb-a sam usao u dfu mode, i sad ne mogu nikako da restorujem preko itunes-a daje mi uvek error 1602, kad ponovo pokusam, daje mi 1600 ili 1601..
reinstalirao sam itunes..
vise puta sam probao da ga prebacim u dfu ponovo..

kako da restoreujem custom ipsw?

Boletinho
28-12-2011, 00:00
nisam dosad nikad pravio custom sa redsnow-om,samo sa snowbrezze...pa me zanima,da'l je ovo taj custom NO_BB_iPhone tako pocinje,isto kao sto je snowbrezze_iPhone?A odradio sam sljedece,otvorio ovaj novi redsnow,kliknuo na custom IPSW,odabrao oficijalni 5.0.1,sacekao 5-6 minuta,dok se nije popunila ona plava linija,dobio neku obavijest,i u folderu preuzimanja mi se pojavio pored oficijalnog 5.0.1,ovaj koji pocinje sa NO_BB_iPhone......Je'l to taj custom,sto ubacujem sa shift+restore?

Mumo
28-12-2011, 00:02
Jeste to je taj

Saka
28-12-2011, 00:02
@Crobex: kako ću znati koliko traje baterija, JB izašao prije par sati. Isto će ti trajati ko i na tethered.
@Boletinho: ne možemo se dogovoriti već možeš aktivirati kod mene, ako budeš dolazio u Sa. To je moja aktivna kartica. Ako ti je sestra gore nek ti uzme jednu i pošalje u koverti, dobićeš za 4-5 dana.

Boletinho
28-12-2011, 00:08
ma nista onda drug....hvala ti u svakom slucaju....sacekacu koji dan da naprave da mi ga redsnow aktivira,kao sto mi je aktivirao na semitetehard,a to ce izaci,svaki dan ga je za ocekivati,a da mi sestra to salje,bezveze mi je da je mucim,isto kao i da dolazim u Sa radi aktivacije,jer to mi je ip za prodaju.ako ne izadje aktivacija na redsnow-u,prodat cu ga ovakog sa 4.3.5 i bb 04.10.01 bez JB.Hvala jos jednom drug moj:)

iSpark
28-12-2011, 00:18
Da li redsnow prilikom custom restore vrsi haktivaciju kao snowbreeze?
Nemam originalnu karticu pa ne znam hoce li iTunes da pravi problem posle prelaska sa 4.3.3 na 5.01 restore.

edyman
28-12-2011, 00:19
evo vam tutorial kako
http://www.iphoneheat.com/2011/12/how-to-jailbreak-ios-501-untethered-with-redsn0w/

mcnc
28-12-2011, 00:31
Ako neko ima problem sa signalom tj prikazom signala (uvek pokazuje jednu crticu), instalirajte ultrasn0w 1.2.5 i posle toga je sve uredno, a ako fon zabode na searching posle restarta springboarda samo restartujte mob i to je. Kod mene barem tako radi, tel je otkljucan sa gevey supreme.


Da li redsnow prilikom custom restore vrsi haktivaciju kao snowbreeze?
Nemam originalnu karticu pa ne znam hoce li iTunes da pravi problem posle prelaska sa 4.3.3 na 5.01 restore.

Radi haktivaciju, ja sam moj tako aktivirao, verizija redsn0w-a 0.9.10b1.

kunaguero
28-12-2011, 00:33
Da li bi neko bio ljubazan da mi objasni sta je to i dali treba da skinem shsh pre jailbrekovanja, i kako da sacuvam instalacije sa instalusa da bi ih posle vratio na 5.0.1,za cydiu znam...

Boletinho
28-12-2011, 00:38
Ako neko ima problem sa signalom tj prikazom signala (uvek pokazuje jednu crticu), instalirajte ultrasn0w 1.2.5 i posle toga je sve uredno, a ako fon zabode na searching posle restarta springboarda samo restartujte mob i to je. Kod mene barem tako radi, tel je otkljucan sa gevey supreme.



Radi haktivaciju, ja sam moj tako aktivirao, verizija redsn0w-a 0.9.10b1.

jesi siguran drug 106% da radi hactivation ovaj novi redsnow.da i ja onda dignem sa 4.3.5 na 5.0.1 i uradim ovaj un jb?

dado
28-12-2011, 00:44
@kunaguero
Ne treba da skidas nista prije JB...
Krekovane aplikacije ces morati opet da instaliras.

kunaguero
28-12-2011, 00:46
Zar nije moguce same instalacije koje se nalaze u instalusu nekako prebaciti na komp pa posle na 5.0.1.Znaci instalacije,ne aplikacije

mcnc
28-12-2011, 00:46
@Boletinho (http://www.isrbija.net/member.php/11308-Boletinho)Ja sam tako moj aktivirao posto nemam original karticu i sve sljaka... Sacuvaj shsh za svaki slucaj ali ne vidim zasto ne bi radilo. I jos jedna stvar, ako se oslanjas na unlock sa gevey karticom obavezno prvo napravi custom ipsw da ti ne bi digo baseband.

@kunaguero (http://www.isrbija.net/member.php/13860-kunaguero)
Skini program za pc iFunBox i povezi mob na njega, trebalo bi da se pojave instalacije u opciji Installous App Install. Nisam 100% siguran da ce to da radi ali pokusaj.

stefanc1987
28-12-2011, 00:58
Aj i ovde da pitam...da li se nekom desavalo da ka ugasi i upali tel pocne kao nenormalan da se respringuje u krug i nece da prestane dok se ne uradi hard reset? A onda ponovo.. I onda izvadim gevey, upalim ga bez kartice i sve normalno bude...
Inace imao sam tethered i samo sam instalirao coronu.

mcnc
28-12-2011, 01:03
Da li imas mozda instaliran iphonedelivery? On zeza na untethered, treba da izadje nova verzija sutra prekosutra.

stefanc1987
28-12-2011, 01:11
Ma jok, obrisao sam ga jer mi sa njim zakovao na searching.

Edit: Evo da dodam zapazanje, izgleda da nema veze sa gevey karticom nego klasicno paljenje ga tera na respring u beskonacnost a hard reset ga pali normalno...

Saka
28-12-2011, 01:32
Ma uradi clean restore pa JB, kakva corona...

Byakuya
28-12-2011, 01:36
corona i jeste JB...tj.untethered deo njega...Saka citaj malo pre postovanja...

boyche
28-12-2011, 01:40
Ma jok, obrisao sam ga jer mi sa njim zakovao na searching.

Edit: Evo da dodam zapazanje, izgleda da nema veze sa gevey karticom nego klasicno paljenje ga tera na respring u beskonacnost a hard reset ga pali normalno...

Druze ni meni nije htio kada ga palim, samo hard reset... Nakon nekog vremena moze i obicno paljenje a rjec je o 3gsu

Byakuya
28-12-2011, 01:44
izlgeda da su to neki bug-ovi koji trebaju da se peglaju ovih dana...bitno je da radi...

seen
28-12-2011, 01:47
Imam ip4 verzija 4.2.1 3.10.01 (radi preko gevey kartice) pa me zanima da li je moguce da se podigne na verziju 5.0.1 a da bb ostane isti (zbog gevey-a) posto nigde nisam nasao upustvo kako se to radi za moju verziju telefona. U cidya mi pokazuje za onaj shsh 4.3.5 i 5.0.1 (to sam sacuvao preko tinyumbrele posto sam negde nasao da je to vazno sacuvat)
Nasao sam ovo upustvo na netu,al kolko mi se cini to je samo za jailbreak,ili gresim


http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=18932

Byakuya
28-12-2011, 01:49
po 100ti put...da to je uputstvo...neverovatno je da te mrzelo da potrosis samo 10tak minuta i pogledas na forumu...sigurno bi nasao odgovor...


samo nemoj da pogresis...i izaberes oficijalni umesto custom...zato sto onda dizes bb i zakljucavas telefon...

Saka
28-12-2011, 01:50
corona i jeste JB...tj.untethered deo njega...Saka citaj malo pre postovanja...
Znam šta je i čitam! Preporučujem da uradi clean restore i JB jer meni bar Corona nije radila kako treba. Možda tebi radi ali i drugima je vidim pravila probleme.

seen
28-12-2011, 01:51
ma potrosio sam ja par sati citajuci po forumu, al ako se zajebem onda sam nadrljao. Pa pametnije je pitat nego napravit njesra sa telefonom

Byakuya
28-12-2011, 01:52
Saka na isto mu dodje...ukoliko nije bilo previse tweakova instliranih corona ce uraditi posao...inace ti isti tweakovi i ako se uradi fresh restore pravice iste probleme kao kada bi koristio coronu...ona je napravljena da olaksa posao onima koji su vec na 5.0.1 i vec imaju JB...


seen samo lepo napravi Custom sa redsnow i taj custom koji napravis izaberi u itunes i nemas sta da brines...(naravno trebace ti i aktivaciona kartica)...

stefanc1987
28-12-2011, 01:54
Pa i ja sam ukapirao da je corona unthedered deo JB-a i da sam samo to trebao da odradim. Ali ako su to bagovi sta mislite kako ce to da resavaju? Upgrade corona?

Byakuya
28-12-2011, 01:56
ne samo upgrade corone vec celokupnog cydia ekosistema...to ce biti sfera interesovanja sledecih par nedelja...sve dok ne izadje 5.0.2 ili 5.1...onda opet...ista prica:)

kunaguero
28-12-2011, 01:57
Neverovatno sta sam uradio,jailbrejkovo sam 5.0.1 na moj 4.1 a da nisam upgrejdovao na 5.0.1?Jel sam napravio neku stetu?Upravo ga tunes grejduje na 5.0.1...

Saka
28-12-2011, 01:59
Znaš kako je, neko voli da "set up as a new phone" kad radi restore jer misli da će tako biti čistije i neće "pokupiti bugove" iz backupa.
Tako sam i ja imao osjećaj da je bolje clean restore pa čist JB, mada ne mora biti. S Coronom sam imao problem što mi je zaglavilo na Searching... signal, a izbrisao sam iphonedelivery. Možda bi proradilo da sam koji put restart ali kontam clean restore je sigurniji. Subjektivno mišljenje.

Byakuya
28-12-2011, 01:59
kunagureo: am....nisam siguran sta si tacno napisao...ali ako imas simfree telefon uradi ti upgrade...pa onda uradi taj JB...


Saka: delivery i jeste bio problem...samo njega uninstaliras i instaliras corona i sve radi...instaliras opet delivery,restart i ne radi...deinstaliras delivery restart i radi...kapiras kako ide dalje:)

Sa tim sam se prvo susreo...taj searching...hvala bogu znamo ko je kriv...no nebitno...update ce izaci za koji dan...mislim za delivery a i za ostalo...

kunaguero
28-12-2011, 02:03
Da da simfree...telefon mi je bio na 4.1,skinuo redsnow 0.9.10b1, i uradio jailbreak

Saka
28-12-2011, 02:04
iphonedelivery je inače bio "bugovit" i na tethered. Neki dan mi je stigla poruka u isto vrijeme kad sam slao i tel je crashao i otišao u safe mode. A nisam ga smio restart dok nisam došao kući jer je tethered. :)

Byakuya
28-12-2011, 02:04
kenguru:ok nista strasno...ako hoces mozes sada opusteno na 5.0.1...pa onda opet uradis JB...

Saka...boga mi meni je radio kao doxa...ova poslednja verzija...na pocetku je zezao stalno...ali zadnjih par verzija je bilo super...

Crobex
28-12-2011, 02:06
Evo uz dosta muke i nesto malo problema sam jailbrejkao iphone
zanima me dali ima nekog utjecaja ako mi je cydia tijekom instaliravanja i raspakiravanja installousa,appsynca i ostalog javila da se neke stvari nisu instalirale te da su nadomjestene necim drugim(ona crvena poruka na crnoj pozadini kada se instaliravaju programi iz cydije-jel imo neko slican problem?),
takoder morao sam 3,4 puta ulazit u cydiju jer jednostavno nije htio raspakirati sve datoteke u cydiu,to je valjda zbog preopterecenosti sistema...

Nakon stavljanja installousa sve mi je nestalo na SB-u osim Kioska:O,al sam ga restarto pa se sve vratilo
Ima dosta sitnih(i zasada) ne toliko bitnih smetnji,nadam se da je JB stabilan i da ce sve radit kako treba

Saka
28-12-2011, 02:11
Svima je problem sa Cydiom zbog preopterećenosti. Ja čitavo veče pokušavam ali BigBoss repo nikako da se popuni a bez njega neće da mi instalira iBlacklist. Valjda će se srediti uskoro. Inače za refresh repoa klikajte na Refresh dugme u Changes tabu.

gudeljiv
28-12-2011, 02:36
A jel se netko susreo sa Installous problemom gdje se downloada aplikacija, stisne install... on kao instalira - javi da je instalirao i kad se izadje iz applikacije pojave se bijele ikone AdSheet, FieldTest, iOS Diagnostics, i Setup. Pojave se i sve ostale ikone koje sam podesio da se ne pokazuju poput Winterboarda ili Acttivatora ili SBSa...

Nakon respringa se sve sakrije opet i pojavi se instalirana aplikacija.


---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=45.798077,15.913788

djole.extreme
28-12-2011, 02:46
Negde gresim?Tel je iP4 4.3.5 BB 04.10.01 uradio sam castum iPhone3,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw, zatim tel ubacim u DFU mod i shift restore, odaberem NN-BB... ekstratuje se i na tome i ostane, kao priprema,priprema za restore i na kraju izbaci ovo:8085
Naravno tel radi uz pomoc gevey.

Byakuya
28-12-2011, 02:48
gundjeljiv:To je bilo i pre unth jb...samo ostavi sbsettings ikonicu(nemoj da je hide-ujes) i to bi trebalo da resi...osim toga jedan respring uvek resi problem...


djole: izglda da ti DFU mod nije dobar...takodje pokreni redsnow kao admin pre pocetka procesa...

djole.extreme
28-12-2011, 02:50
Ne koristim SBSettings, mozda je problem ukljucen wifi ili takva neka banalna zezancija.

Byakuya
28-12-2011, 02:54
probaj da koristis...mnooogo koristan program...

djole.extreme
28-12-2011, 02:57
jesam ranije na drugom fresim iP4 al me smorio, nemam poseban razlog samo sam nasao neke druge programe koji mi zavrsavaju potrebno, evo probao i sa wifi of isto nece, inace ovaj tel mi je za eksperimente, a free sim lagano ne zurim da ga JB

cikajoca
28-12-2011, 03:11
Uf, mislio sam da će cydia raditi u tri ujutro al sam se zeznuo, baš je zagruvana:(
Na jedvite jade uspeo postaviti SBSetings. Ostalo će morati čekati da se rasterete serveri:(

Byakuya
28-12-2011, 03:12
to sto je kod tebe tri ujutro ne znaci i da je na nekom drugom mestu...sledecih par dana moze se ocekivati povecan saobracaj...

kunaguero
28-12-2011, 03:24
Opet problem,jailbrejkovao i sad hteo da preko aptbackupa vratim appsove sa cydie ali u cydii nema aptbackupa kad idem na search?Dali treba neki paket da instaliram prvo da bi mogao da vidim aptbackup?

Sad sam provalio da nista nemam od bigbossa gde bi trebalo da je aptbackup

seen
28-12-2011, 04:31
i evo sr..a :( pokusao sam da uradim kao na onome tutorijalu al sad je telefon zabo. Prilikom prilikom podizanja verzije izbacio je gresku 1602 pa sam pokusao ponovo pa je izbacio 1601,1609,10 pa na kraju opet 1602 i sad kad prikopcam telefon na kompjuteru mi pokazuje da nevalja usb a na telefonu pokazuje da se prikopcam na itunes. Ima li mu spasa il sam pokvario telefon?

chelic
28-12-2011, 05:54
Skini iREB 4.0.x-4.1 RC2
idi na recovery mode loop fixer,
zatim set autoboot i fon ce biti upaljen!!!

Ja imam problem druge vrste, pored gore pomenutih gresaka, iTunes mi se zabaguje i moram da ga gasim preko task menagera pa da resetujem komp kako bi ponovo proradio. Da li se ovo jos nekom desava???

seen
28-12-2011, 06:53
ma kakvi glupi windows ne prepoznaje telefon,pa nece nista da pokrene

iNovajlija
28-12-2011, 08:34
Pozdrav,

Evo i mog iskustva:

Dok sam bio na 4.2.1, podesio sam SAM aktivaciju, i sve je radilo kako treba. Posle toga sam sa snowbreeze-om kreirao custom, update-ovao na 5.0.1, i nekim cudom iPusher mi je radio odmah, bez ponovnog primenjivanja SAM-a. Instalirao sam sa cydia-e Semi-Tethered, i sve je radilo savrseno. Cak i iBooks aplikacija mi je radila bez bilo kakvih fix-eva.

Zatim sam juce, kada je izasao untethered, uninstallirao Semi Tethered, i instalirao Corona Untethered, ali telefon je poceo da se zaglupljuje. Rekoh sebi, aj' da instaliram od pocetka sve.

Napravio sam sa snowbreeze-om custom ipsw, (sacuvan samo baseband, bez jailbreak-ovanja), i imao sam problem sa error-om 1600 u iTunes-u. Pokrenuo sam iReb i restore-ovao napravljeni custom ipsw, zatim odradio untethered jailbreak. iPusher nije radio, tako da sam se jos malo zezao sa SAM-om, i napravio i to.

Medjutim, problemi na koje sam naisao su iBooks i iFile.

iFile se moze napraviti tako sto se iskljuci "Celluar Data", i sve proradi kako treba (izgleda da iFile nesto proverava na netu, pa se crash-uje).

A sa iBooks-om i dalje imam problema. Prvo sam probao da instaliram iBooks ios 5 fix (ili kako mu je vec tacan naziv). To mi nije pomoglo. Zatim sam obrisao taj fix, uninstallirao iBooks, restartovao telefon, instalirao opet pomenutu aplikaciju, pa nasao na netu da mnogima radi iBooksFix2 sa instanelyi repo-a, primenio ga, restartovao telefon za svaku sigurnost, ali iBooks i dalje ne radi.

Ima li spasa za ovaj famozni iBooks? Ili da probam opet restore, ali na neki drugi nacin (npr. da pravim custom sa redsn0w-om)?

Ako uocim jos problema, javljam :)

P.s. koristim iPhone 4 sa gevey ultra karticom.

Hvala.

vlada2907
28-12-2011, 08:55
So those of you who are jailbroken on iOS5 probably know that iBooks doesn't work once you're jailbroken. However, a workaround has been discovered that will fix it.

Step 1. Install iBooks through the App Store(if its already installed, remove it and then reinstall it through the App Store app, but don't open it yet).

Step 2. Copy iBooks.app from /var/mobile/Applications/(iBook's coded folder)/ to /var/stash/Applications using iFile

Step 3. Change CFBundleIdentifier in /var/stash/Applications/iBooks.app/Info.plist from com.apple.iBooks to com.apple.iBooksFix

Step 4. Respring


Once you respring iBooks should work fine, but then your iBooks icon will be square instead of rounded, you can fix that by saving the images below and replacing the ones in /var/stash/Applications/iBooks.app/


Images:

http://www.iphoneforums.net/forum/hacking-tutorials-guides-68/how-fix-ibooks-jailbroken-ios5-devices-24766/

PS- kod mene funkcionise, I4 ios5.0.1... Posle ovoga imacete dva ibooks-a ja sam deinstalirao orginalni i ostao mi je ovaj kopirani i radi ok... Ne moze se synhronizovati ali moze preko ssh ili funbox-a da se ubace sve "knjige"...

brzi82
28-12-2011, 09:50
A jel ti na untethered jb ios 5.0.1 ? T.j. Jel radi sad sa untether jb ?

iNovajlija
28-12-2011, 10:04
Da, untethered je, ali i dalje ne radi iBooks :(

nenad.jokic
28-12-2011, 10:08
Evo i mog iskustva.

1) Posto sam saznao da je izasao untethered 5.01., usao sam u cydia, refreshovao tab changes, otisao u search i instalirao Coronu. Iz prva je sve radilo kako valja, ali sam primetio da 70% aplikacija nece da se pokrene ili blokira pri koriscenju.

2) Clean restore, redsn0w 0.9.10b2 for OS X (https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_mac_0.9.10b2.zip?attredirects=0&d=1), pa zatim sve od pocetka, cydija paketi( CallerID fix 5.x, Instalous, openssh), posle respringa nije bilo ni jedne ikonice na ekranu, sem newstanda. REBOOT, sve je tu. Sve sljaka, cinimi se da mi je autonomija baterije slabija, ali to se da jos istestirati. Problem na koji sam naisao je da se neke aplikacije same brisu iz notification centra, dok jos uvek imaju badge ikonicu, ili stoje na lock screenu. Aplikacija kod koje se to desava 100% je skype.

3) Jutros sam video @saurik-ovu informaciju da JB koraptuje launchctl servis, i da je izbacio modfikaciju Corona-e 1.0-2 za sve koji su radili JB instalacijom Corona iz cydia-e, i 1.0-3 za sve koji su radili JB preko Redsn0w-a.

4) Sada pokusavam da osvezim izvore u cydia-i da bih instalirao update 1.0-3, i nadam se da ce ovo ispraviti bagove. Medjutim cydia serveri su prebukirani pa sam u standby rezimu.


UPDATE: Instaliran 1.0-3 update iz cydia-e, i dalje imam problema sa notification centrom, ali za sad samo sa skype aplikacijom. Notifikacije se svuda vide sem u notification centru.
iBooks, mi takodje ne radi sad...

toliko za sad...

Pozdrav!

brzi82
28-12-2011, 10:20
A sad na untether 5.0.1 osim iBooks,SBsettings,iFile,DeliveryReport,sta drugo ne radi ?

edyman
28-12-2011, 10:21
SBSettings i iFile mi rade, ibooks i delivery ne koristim.

Byakuya
28-12-2011, 10:21
meni ifile i sbsettings najnormalnije rade za sada...

Boletinho
28-12-2011, 10:29
Sad cu javiti Feđi Isoviću,da obavezno posjeti ovu temu,jer sto ovdije moze procitati,to mu moze koristiti,kao scenari za najnoviju epizodu Lud Zbunjen Normalan......Jedni govore redsnow radi hactivation,drugi govore da treba aktivaciona sim kartica,treci spominju nesto sasvim trece...Pa zar nema nitko,ko ima aktivacisku karticu,da oproba da'l 100% provjereno redsnow radi aktivaciju iphone-a,ili ne radi.....Ha ja,necu ja sad kuci šibice izvlaciti,da'l da radim update 5.0.1 i JB,i da'l cu pri tome zapakovati ip u kutiju,ili ce mi proci.Ja licno da imam aktivacisku karticu(nazalost imam,a'l kao da i nemam,jer ne znam glupi pin),ja bi prvo probao bez aktivaciske,pa ako prodje,okacio bi ovdije,isto tako ako i ne prodje.....Nego,neki imam osjecaj uzivaju u tome da loze raju,da se moze aktivirati,da se ovi zalete,i da zapakuju ip,pa da onda kuku lele majko moja na portalu.....Đeni zeve,mame mi moje.Ziv bio meni moj dobri stari snowbrezze.Hajde oci moje,ocni vidu moj,iH8sn0w,izbaci taj novi snowbrezze,ruke ti se pozlatile,ha ja.

skosan
28-12-2011, 10:36
Evo i mojih utisaka novog JB:

1. Custom ipsw sa sn0wbreeze, pri cemu nisam izabrao aktivaciju, samo install ssh
2. Kad sam ubacio custom, imao sam vec cydiu, koja je crash-ovala, odradio untethered JB i pocela je da radi, ali uglavno posle restart springboarda ne radi
3. AppSync me zezao, provalio sam da kad ne moze da se udje u cydia-u, da tada ne funkcionise nista sto je iz nje instalirano pa tako i appsync te nisam u par navrata uspeo da prebacim apps na telefon, tako da nakon reset telefona, sve radi
4. Kad me neko zove, i hocu da ga mutiram, nece...utisava mi zvuk (*****ski me nervira) umesto da stavi silent (mozda ima veze sa onih u settings za sound, da stavim OFF na change volume with buttons)

Svi ovi bagovi su mi se desili na ip4 + Gevey, full custom restore, aktivacija sa orig karticom, i odmah untethered jb

Nista od ovoga nisam primetio na ip4 sim free, fabricki ipsw, + tethered JB + Corona (tweak Cydia) - fon koristi cale, koji se ne zali,
ali nisam ga bas nesto puno ja koristio, tako da ne mogu 100% tvrdim da sve radi kako treba

hellfire85
28-12-2011, 10:47
Neverovatno koliko ljudi ima problema...kod mene koliko sam mogao da primetim (od juce popodne) zasad sve radi odlicno (pu pu, da ne izmalerisem)
Update i jailbrake prosli glatko..jedino me malo cydia zezala, ali i to sam sinoc sredio...tako da sada ostaje da vidim kako ce me sluziti ubuduce, nadam se ok :)

goranagf
28-12-2011, 10:52
I meni sve radi bez problema, osim sto je iphonedelivery pravio problem, ali sredice se i to, treba samo biti strpljiv, samo da cydia malo prodise, evo vidim vec su neki update-i pusteni...

mmilos82
28-12-2011, 11:46
I kod mene radi sve super. Imao sam problem sa aktivacijom iMessage i FaceTime, problem je bio u facking Telekomovom ADSL-u koji nije hteo da se poveze sa Apple serverom za aktivaciju. Ukljucio sam 3G internet i sve je proslo kako treba. Naviko sam na Iphone delivery - ali i to ce se srediti kapiram narednih dana ili vec u toku dana :)

Crobex
28-12-2011, 12:18
Primjetio sam jednu gresku kod JB,ako se nevaram kod spajanja iphonea u zidni punjac osjeti se vibracija,no nakon JB samo se cuje zvuk da je ustekan u punjac bez popratne vibracije...jeste i vi to primjetili ili sam ja poludio pa se ni prije nije cula ta vibracija?

cikajoca
28-12-2011, 12:24
Dakle, potvrđujem da sve za sada radi kako treba. Ostaje samo par aplikacija koje su kupljene na cydiji da sačekam da izađu za iOS5. ( safari downloader, iphonedelivery )i to je to. Za sada ne primjećujem neke probleme u radu, uglavnom sve radi kako je radilo i na 4.3.2 JB koji sam imao prije dizanja na 5.0.1. Javljam ukoliko bude nekih problema.

Crobex, kod mene nema nikakve vibracije kod uključenja zidnog punjača samo zvuk koji se čuo i prije dizanja na 5.0.1.

Crobex
28-12-2011, 12:34
@Cikajoca
znaci,i prije JBka nije bilo nikakve popratne vibracije nakon sto si a usteko u zid?
Ja bi se kladio da je,mozda sam "otisao"....vise sam izludio od tih jailbrejkova i raznih pizdarija,ako se ovaj pokaze kao stabilan nema sanse da ista vise JBkujem,do 6.0 i bitnih poboljsanja ce proci godina(e) :)

Mad_MUzzY
28-12-2011, 12:43
Ovo mojih iskustva:

iPhone 4 16gig non simfree.
Napravio sam custom IPSW sa novim pawnage tool-om (radim na hackintosh-u, OSX 1.6.6) i destiklirao opciju da hacktivira telefon posto imam AT&T karticu.
Pre nego sto sam telefon ubacio u DFU mod bekapovao sam ga u iTunes-u. Nakon 2 neuspela pokusaja da udjem u DFU mod (ne znam koji je razlog za to) pri pokusaju da instaliram custom IPSW dobio sam gresku "this device is not eligible to ... bla, bla". Editovao sam onaj host fajl (dodavsi #) i nakon toga instalacija je prosla kako treba. Naranvo, sve vreme sam drzao AT&T karticu u telefonu.
Nakon restarta iTunes mi nije trazio da aktiviram telefon i izabrao sam opciju da mi vrati stanje iz backupa (imao sam gomilu bitnih beleski i sms-ova plus me je zaista mrzelo da ponovo upisujem sva podesavanja i sifre...). Instalirao sam ultrasnow iz Cydia-e koja se boooolno sporo vuce i prijavljuje gomilu gresaka pri updejtovanju repo-a. Mrezu naravno sada vidi sa Telenor karticom.

Sve se ponasa normalno osim par stvari: 1. I dalje mi FaceTime ne radi iako sam ga sad setovao da koristi iTunes nalog. 2. Imam preko 6giga "other" stvari na telefonu? Ni jedna od aplikacija nije syncovana jer nisam stavio appsync.

cikajoca
28-12-2011, 12:55
@Cikajoca
znaci,i prije JBka nije bilo nikakve popratne vibracije nakon sto si a usteko u zid?
Ja bi se kladio da je,mozda sam "otisao"....vise sam izludio od tih jailbrejkova i raznih pizdarija,ako se ovaj pokaze kao stabilan nema sanse da ista vise JBkujem,do 6.0 i bitnih poboljsanja ce proci godina(e) :)

Ja nikada nisam primijetio da zavibrira kod uključenja zidnog punjača. Evo sad sam probao i jedan nonJB i isto nema vibraciju, samo zvuk.

fatcat
28-12-2011, 13:17
Da li imate problema sa twitter push notifikacijama?

iNovajlija
28-12-2011, 13:19
Da, twitter notifikacije mi nisu radile ni na tethered ni na untethered, a sve druge aplikacije mi rade...

hellfire85
28-12-2011, 13:51
Primjetio sam jednu gresku kod JB,ako se nevaram kod spajanja iphonea u zidni punjac osjeti se vibracija,no nakon JB samo se cuje zvuk da je ustekan u punjac bez popratne vibracije...jeste i vi to primjetili ili sam ja poludio pa se ni prije nije cula ta vibracija?

treba samo zvuk da se cuje..osim kada je ukljucen silent (tada samo vibracija)

fatcat
28-12-2011, 13:55
imessages aktivacija ne radi? resenje?

maestro75
28-12-2011, 13:57
Ovo mojih iskustva:

iPhone 4 16gig non simfree.
Napravio sam custom IPSW sa novim pawnage tool-om (radim na hackintosh-u, OSX 1.6.6) i destiklirao opciju da hacktivira telefon posto imam AT&T karticu.
Pre nego sto sam telefon ubacio u DFU mod bekapovao sam ga u iTunes-u. Nakon 2 neuspela pokusaja da udjem u DFU mod (ne znam koji je razlog za to) pri pokusaju da instaliram custom IPSW dobio sam gresku "this device is not eligible to ... bla, bla". Editovao sam onaj host fajl (dodavsi #) i nakon toga instalacija je prosla kako treba. Naranvo, sve vreme sam drzao AT&T karticu u telefonu.
Nakon restarta iTunes mi nije trazio da aktiviram telefon i izabrao sam opciju da mi vrati stanje iz backupa (imao sam gomilu bitnih beleski i sms-ova plus me je zaista mrzelo da ponovo upisujem sva podesavanja i sifre...). Instalirao sam ultrasnow iz Cydia-e koja se boooolno sporo vuce i prijavljuje gomilu gresaka pri updejtovanju repo-a. Mrezu naravno sada vidi sa Telenor karticom.

Sve se ponasa normalno osim par stvari: 1. I dalje mi FaceTime ne radi iako sam ga sad setovao da koristi iTunes nalog. 2. Imam preko 6giga "other" stvari na telefonu? Ni jedna od aplikacija nije syncovana jer nisam stavio appsync.

Ne radi ti face time i imessage samo zbog interneta telekoma srbija. Iskljuci wifi i preko gprsa odradi sve i sve ce biti ok.
Provereno ;)

fanste
28-12-2011, 14:11
Prijava bug-a: Prilikom provere kredita ili slicnih stvari koji se kontrolisu nakon pozivanja koda (npr. *797#) ne pojavljeje se tastatura.
Da li i vi imate problem?
Resenje koje sam osmislio je: Otkucati u notes brojeve redom kako se ukucavaju i uz malo muke sa copy/cut/paste opcijama dodje se nekako do cilja.

Interesantno je da sam ovaj nedostatak prvi put zatekao na mom prvom fw 1.2 kad sam uzeo prvi iphone :D

cikajwoa
28-12-2011, 14:25
Ja sam na postapaid i nemam ovaj problem.Izadje mi lepo tastatura 5.0.1 untr jb

dr.dick
28-12-2011, 14:27
jedino sto ne mogu prezaliti je to sto su mi slike koje su bile u dcim 2 i koje su se mogle videti samo preko i file izbrisane...a bilo ih je mnogo... takodje mi ne radi ono stisavanje zvona kad neko zove a ni filemail aplikacija koja mi je bila veoma bitna...

miodrage
28-12-2011, 14:29
Evo i moje iskustvo:
Sinoc sam za cca 15 min odradio Shift+Restore na iOS5.0.1, posto je SIMFree iTunes je sve sam odradio, video sam da imam mrezu, nakon toga odradio JB sa redSn0w, odmah uleteo u cydiu, instalirao Installous zbog appSync, i onda vratio sve aplikacije i mlatimudiju preko iTunes. Telefon sam postavio kao set as new device.
Sto se bugova tice, ima ih na izvoz - notifikacije bas ne rade najsrecnije, kad mi stigne poruka, vise nema da zvoni vise puta, nego jednom i to je to, do sada mi je 3x crashovao springboard, verovatno zbog neke gluposti iz Cydie, ali imam samo osnovne stvari stavljene - Activator, iFile, WEE respring, WEE flashlight, pomenuti Installous sa appsync, mark that message, password pilot, tonefx (glavni razlog JB-a za mene), wee kill bg, i wifi booster. Jos nekoliko drugih stvari tipa mobile terminal, fake mail, i lockflash nisam stavljao sada, a imao sam na 4.2.1
Mogu samo da kazem da je 4.2.1 do sada bio najstabilniji jb koji sam koristio (GP)

Ive3000
28-12-2011, 14:36
ja juce odradio sa coronom sve radilo kako treba, malopre uzmem telefon, mrtav, ne mogu ga upaliti nista, jel smem da probam da ga bootujem preko redsnowa iako sam jb radio sa coronom

goranagf
28-12-2011, 14:39
Smes, ja sam probao. ;)

Boletinho
28-12-2011, 17:11
jojjjj drugovi,sta mi se sad desilo.pisao sam da nemam pin od aktivaciske kartice,i slucajno kliknem na ikonicu biljeske,i nadjem jedno 15 podsjetnika,od toga 8 kodova sa 4 cifre,i sad kontam koji bi mogao biti pin,i pogledam najstariji datum,znaci taj prvi kod od 4 cifre koji je unesen.pogledam kad je unesen,izracunam,vidim da je iphone proizveden 2011. godine u 32 sedmici,i taman mi se poklopi,i odlucim taj jos jedan pokusaj za pin da ukucam taj najstariji po datumu kod,upisan u biljeske,i prodje mi,hehehehehehe,otkljucam Tele 2 swe karticu,i odma mi se pojavi broj telefona,i sve normala,promjenim odma pin u 4 nule,nego sad mi pise nema usluge,a kad kliknem u postavkama na telefon,iznad aktivacije face time,pise moj broj telefona,svedski broj...i sad me interesuje,mogu li aktivirati telefon s tom karticom,koja pokazuje broj svoj,a pise mi nema usluge.ja mislim da bi trebao.moze li odgovor od nekoga tko zna,hitno mi je,molim vas.pokazuje mi normala u telefonu Tele 2 usluge,i sve brojeve servisa njihovih.

Ryan
28-12-2011, 17:16
Instalirao 5.0.1,odradio JB,Cydia bug-uje strasno...kazu na netu da je zbog preopterecenja,tako da ko ne zuri nek saceka koji dan...

AleX
28-12-2011, 18:01
Odradih JB kod druga na telefonu. Instalirah Carrier Bundles restartovao nakon toga, onda instalirao Installous i nakon toga telefon nije mogao da se upali vise, vec sam morao restore da odradim ponovo... Ima li neko resenje za ovo?

fanste
28-12-2011, 18:04
Ja sam na postapaid i nemam ovaj problem.Izadje mi lepo tastatura 5.0.1 untr jb

Ovo me je ohrabrilo da odradim Hard reset i nakon toga mi je sve proradilo kako treba


jedino sto ne mogu prezaliti je to sto su mi slike koje su bile u dcim 2 i koje su se mogle videti samo preko i file izbrisane...a bilo ih je mnogo... takodje mi ne radi ono stisavanje zvona kad neko zove a ni filemail aplikacija koja mi je bila veoma bitna...

Pa druže nisi uradio backup slika na kompjuter preko nekog ssh programa. Za zvono idi Genelar>Sounds i proveri jel ti potkačeno na ON, Change with buttons. Filemail ti nije podržana aplikacija i trudi se da ne instaliraš ništa pre nego što se uputiš da li je kompatibilno sa iOS5. Posluži se ovim linkom redovno je update-ovan
http://www.sinfuliphone.com/showthread.php?t=80821

Ovako preporučujem svima da dobro pročitaju probleme koje su ljudi imali prilikom restora i rešenja i da ih primene pre samog procesa (np. izmena host file-a) a ne da čekaju errore i onda od uluđenosti izbrljave restore i ne urade ništa kako treba. Potvrdjujem da ko se pravilno uputi može da prođe restore bez i jedne greške.

Mene interesuje jedna stvar ako bi mogli da mi pomognete?

Sestra ima i4 gevey otklučan na 4.3.5. nije jb-ovan lik koji mi je prodao ga je aktivirao prvi put, ali mi nije dao karticu. Da li mogu da sačuvam shsh sa iFaith i sa Tynyumbrela (ako telefon nije jb), da nakon toga sa redsnow uradim Custom 5.0.1 stavim na telefon, odradim jb ut 5.0.1 sa redsnow i budem najbolji brat na svetu? :D


Koristi CODE!

miskot
28-12-2011, 18:07
da li Byakya-in paket za Carrier Logo radi na IP4/RS5.0.1/gevey i kako da dobijem opciju za personal hotspot. Za sada mi u podesavanjima nudi samo za Cellular data i mms. VIP je inace operater

Byakuya
28-12-2011, 18:12
fanste:mozes sa ifaith da sacuvas shsh za 4.3.5...posle toga ili snowbreze ili redsnow da napravis Custom(u tvom slucaju snowbreze zbog hacktivacije posto nemas karticu) i nakon toga ili corona ili redsnow again da uradis untethered...


miskot: kako si aktivirao svoj telefon?

mesay
28-12-2011, 18:25
Pozdrav.

hocu da prebacim kontakte i sms poruke sa iphone 4 na Samsung Galaxy S2.Kako prebaciti na računar ili na Samsung ali da mi opet na Iphone ostanu kontakti i poruke??

Byakuya
28-12-2011, 18:28
moram te pitati kakve to veze ima sa ios?!

kontakte prebaci preko idrive...instliras na oba uredjaj...sms nikako ne mozes preneti...osim da ih rucno saljes jedan po jedan sa jednog na drugi telefon...

fanste
28-12-2011, 18:43
fanste:mozes sa ifaith da sacuvas shsh za 4.3.5...posle toga ili snowbreze ili redsnow da napravis Custom(u tvom slucaju snowbreze zbog hacktivacije posto nemas karticu) i nakon toga ili corona ili redsnow again da uradis untethered...


miskot: kako si aktivirao svoj telefon?

Da li cu onda moci downgrade na 4.3.5. i ako se obratim tom liku da mi pozajmi karticu kako bih aktivirao telefon i vratio na staro stanje?

Ja sam juče uspešno uradio sve pomoću novog redsnow-a.. Napravio Custom uradio restore,zatim uradio direktno ut jb, a pritom mi je telefon nakon jb-a sam hacktiviran, sve radi savršeno za sada i oduševljen sam sa iOS 5.0.1(SBSettings u nottifications, BiteSMS 6.1, CallerID fix, QuickLock 2, sve radi kao doxa što bi Byaya rekao :D ).. Napraviću step by step tutorial sa slikama kako ide procedura da olakšamo ljudima, slika ipak govori hiljadu reči.Možda napravim i fansy Video tutorijal da pokupim malo lajkove sa youtube-a :D Samo mi je bitno da mi potvrdite to za downgrade, jer ako bude morala da ima tethered ubiće me od batina :D

Byakuya
28-12-2011, 18:46
downgrade jedino moze ako imas SHSH ili ako si ih sacuvao sa ifaith ili redsnow(pricam za 4.3.5)...

Tutoral cemo napraviti vec...ali mislim da je toliko olaksano da to nije normalno...tri klika i gotovo...

mesay
28-12-2011, 18:56
@Byakuya

Uspio sam na njihovu stranicu postaviti kontakte ali kako sada da prebacim na kompjuter..pozzzz
(http://www.isrbija.net/member.php/91-Byakuya)

Byakuya
28-12-2011, 18:59
Instaliras istu aplikaciju na samsung i svuces kontakte...preskocis deo sa racunarom...

fanste
28-12-2011, 19:01
Pa da sačuvaću to odmah pa će onda cela procedura lakše da mi padne :) Još da nameste u redsnow čuvanje SHSH za trenutno potpisani i bb na telefonu, i od redsnowa će napraviti univerzalni alat. Isplatilo se čekanje "opravili su ga, svaka im čast" :)

mesay
28-12-2011, 19:07
@Byakuya

Samo ima backup opcija i kada ga backup-uje ništa se ne dešava..!!
(http://www.isrbija.net/member.php/91-Byakuya)

Byakuya
28-12-2011, 19:08
fanste: Ne znam da li se ti i ja razumemo...ali za primera radi 4.3.5 koji zelis naknadno da sacuvas SHSH jedino to mozes uraditi ako je telefon bas na 4.3.5...ako je na 5.0.1 ne mozes naknadno sacuvati shsh za 4.3.5...


Redsnow i ima sada opciju Custom FW sa kojim mozes uz pomoc sacuvanog SHSH da sacuvas bb naravno...



mesay: uzmes isti user name i password koji si koristio na iphone-u...i onda imas restore...

Scarface85
28-12-2011, 19:12
Imam iPhone 4, donet iz Svedske, bio je na 4.3.3 i radio na Gevey. Odradjen update na 5.0.1 , bb 4.11.08 , nakon cega se, naravno, zakljucao. Nakon toga odradjen jailbreak, ali mi ne radi youtube. Odradim sve preko cydie, kako bih uspeo da se konektujem na youtube, ali mi na kraju trazi reboot telefona, pa me interesuje koju verziju redsn0w-a za winxp da skinem, da mogu da ga upalim svaki put kad mi se ugasi. Inace, koristim ga samo kao iPod, dok ne izadje neki Gevey koji podrzava 4.11.08, ili bilo koji unlock, pa da ubacim sim.

fanste
28-12-2011, 19:18
fanste: Ne znam da li se ti i ja razumemo...ali za primera radi 4.3.5 koji zelis naknadno da sacuvas SHSH jedino to mozes uraditi ako je telefon bas na 4.3.5...ako je na 5.0.1 ne mozes naknadno sacuvati shsh za 4.3.5...


Razumeo sam, rekao sam samo da bi bilo lepo da integrišu sve,

Telefon je na 4.3.5. upravo mi dospeo u ruke, radiće iFaith za SHSH i neće biti nikakvih problema posle. Samo optimistički :D

Byakuya
28-12-2011, 19:39
Nece biti nikakvih problema...sacuvaj i preko redsnow...dva mesta su bolja od jednog:D i sa oba uploaduj 4 su bolj od dva:)

fanste
28-12-2011, 20:20
Sad sam pao u razmišljanje, da li se mogu sačuvati za 4.3.5. s obzirom da mi telefon nije jb? ili moram taditi tethered jb pa onda da sačuvam pa prelazak na 5.0.1?

Izgleda da iFaith ovo regulise :)

mesay
28-12-2011, 20:28
@Byakuya (http://www.isrbija.net/member.php/91-Byakuya) Uspio sam Hvala!

Sada Iphone sa GeveY Karticom hocu da dignem na 5.0.1 posto nemam aktivacione kartice moze li kako drugacije sa drugim programom ili ima li kakav tutorijal kako se ovo radi posto mi je iphone sa gevey karticom a i nisam 100% kako se to radi?!!!!!!

Hvala !!!!

miksonbl
28-12-2011, 21:12
Htio bih da predjem sa 4.3.5 na 5.0.1,ali mi je kartica na Gevey.Uradio sam th-jb i interesuje me da li se moze preci na 5.0.1 i ako moze dali ima negdje pojasnjeno,a ako nema da li mi moze neko objasniti u kratkim crtama

fanste
28-12-2011, 21:27
biće detaljni tutorijali za sve varijante prelaza sa non jb, sa th-jb, sa 4.3.3, sa 4.3.5. Najbolje se strpi malo. Ja radim sad sestrin 4.3.5. koji čak i nije jb. ali sve za sada ide kako treba.. Za tebe je procedura ista.. Pišem usput pa ide sporije tako da će biti još večeras tutorijal ;)

dildo
28-12-2011, 21:30
imam jedno pitanje za vas. zivim u becu i preko t-mobile sam kupio ip4,trenutno je na 4.3 bb04.10.01 i jailbrejkovan. e sad me zanima, kako da predjem na 5.0.1 i da ga brejkujem sa ovim novim redsnow-om ali da mi sacuva sve kontakte i sve aplikacije posto igram smurfs i dragonvale i daleko sam dogurao pa ne bi da igram sve iznova.. hvala svima na odgovoru i ako budem morao da skidam nesto daj te mi link... hvala puno...:D

Scarface85
28-12-2011, 21:52
@miksonbl
@mesay
Ja sam imao 4.3.3 koji nije bio jb, i radio je na gevey, nakon update-a na 5.0.1 je povukao bb 4.11.08, a on ne podrzava nijedan gevey koji trenutno postoji. Morao sam da ga jb, tako da sad imam iPod (koji mogu da palim samo preko kompa, ako se ugasi), a ne iPhone, dok ne izadje novi gevey, ili neki unlock. Dobro se raspitaj sta mozes da odradis, da ne prodjes isto kao i ja.

antonio_dj987
28-12-2011, 21:52
Da li jos neko ima problem sa instalacijom ios5? naime, imam ipad i pokusam normalno da ga updejtujem preko itunsa! skine se do kraja i izbaci nesto "connection timed out"... evo sad pokusavam na iphonu!

Scarface85
28-12-2011, 21:54
Ja sam imao 4.3.3 koji nije bio jb, i radio je na gevey, nakon update-a na 5.0.1 je povukao bb 4.11.08, a on ne podrzava nijedan gevey koji trenutno postoji. Morao sam da ga jb, tako da sad imam iPod (koji mogu da palim samo preko kompa, ako se ugasi), a ne iPhone, dok ne izadje novi gevey, ili neki unlock. Dobro se raspitaj sta mozes da odradis, da ne prodjes isto kao i ja.
@Byakuya (http://www.isrbija.net/member.php/91-Byakuya) Uspio sam Hvala!

Sada Iphone sa GeveY Karticom hocu da dignem na 5.0.1 posto nemam aktivacione kartice moze li kako drugacije sa drugim programom ili ima li kakav tutorijal kako se ovo radi posto mi je iphone sa gevey karticom a i nisam 100% kako se to radi?!!!!!!

Hvala !!!!

illusion
28-12-2011, 21:54
to je normalna pojava,mozes tako do sutra da pokusavas ali slaba vajda,skini original 5.0.1 i SHIFT + RESTORE preko itunes-a pa ga ubaci...

Scarface85
28-12-2011, 21:55
Htio bih da predjem sa 4.3.5 na 5.0.1,ali mi je kartica na Gevey.Uradio sam th-jb i interesuje me da li se moze preci na 5.0.1 i ako moze dali ima negdje pojasnjeno,a ako nema da li mi moze neko objasniti u kratkim crtama
Ja sam imao 4.3.3 koji nije bio jb, i radio je na gevey, nakon update-a na 5.0.1 je povukao bb 4.11.08, a on ne podrzava nijedan gevey koji trenutno postoji. Morao sam da ga jb, tako da sad imam iPod (koji mogu da palim samo preko kompa, ako se ugasi), a ne iPhone, dok ne izadje novi gevey, ili neki unlock. Dobro se raspitaj sta mozes da odradis, da ne prodjes isto kao i ja.

antonio_dj987
28-12-2011, 21:55
ma pokusao sam, ali izbacuje onaj error 3194! editujem i host file ali ga i dalje izbacuje! na ipad u je 4.3.5 fw i nije radjen jailbreak! a skinuo sam signed fw sa ICLARIFIED!

Life
28-12-2011, 22:00
Jel mi itko moze reci zasto nemogu na iOS 5.0.1.brisat pjesme direktno iz iphonea a na 5.0.0. Sam mogla?!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Scarface85
28-12-2011, 22:02
Imam iPhone 4, donet iz Svedske, bio je na 4.3.3 nije bio jb,i radio je na Gevey. Odradjen update na 5.0.1 , bb 4.11.08 , nakon cega se, naravno, zakljucao. Nakon toga odradjen jailbreak, ali mi ne radi youtube. Odradim sve preko cydie, kako bih uspeo da se konektujem na youtube, ali mi na kraju trazi reboot telefona, pa me interesuje koju verziju redsn0w-a za winxp da skinem, da mogu da ga upalim svaki put kad mi se ugasi. Inace, koristim ga samo kao iPod, dok ne izadje neki Gevey koji podrzava 4.11.08, ili bilo koji unlock, pa da ubacim sim. Ako moze neko neka mi odgovori. Hvala

miskot
28-12-2011, 22:09
Byakya: Telefon sam aktivirao originalnom karticom. I prvi put sam bio ubacio sve tipa callerid fix ,Carrier Logo ,ssh, wififofum, activator, ifile, appsync, instalous, (cydia stuff) i u jednom trenutku dobio sam belu jabuku i dalje ni makac. Da li je radilo ili ne neznam posto mi je bila vip-ova kartica a nije mi se bilo pojavlia pozdravna poruka geveya tako da je telefon bio van mreze. Ponovo sam uradio restore ali sada dobro gledam sta da ubacim i kakva su iskustva drugih. Takodje me zanima da li radi i Remove Background SBSettings Toggle


Originalni post: da li Byakya-in paket za Carrier Logo radi na IP4/RS5.0.1/gevey i kako da dobijem opciju za personal hotspot. Za sada mi u podesavanjima nudi samo za Cellular data i mms. VIP je inace operater

cocodix
28-12-2011, 22:24
da li je neko radio update corone, ja sam bio na 5.0.1 tethered i install corona 1.0-1 i po postovima, trebao bih uraditi update na 1.0-2 međutim nje na cydia nema, samo 1.0.-3 koja je namijenjena ako je urađen jb sa redsn0w-om. mada nisam primjetio nikakve probleme ni sa 1.0-1 verzijom.

mmilos82
28-12-2011, 23:15
Vidim da su i izbacili update redsn0w-a 0.9.10b2... kazu da to sredjuje neki bug launchctl koji je valjda vezan za iphone delivery, ali da i dalje ima nekih problema... tako da se ocekuje uskoro nova verzija.

fanste
28-12-2011, 23:24
Još jedan uspešan prelazak. Ovoga puta sa 4.3.5 non jb ever na Gevey na iOS 5.0.1. ut jb. Telefon Hacktiviran sa redsnow. Sve savršeno.

Najinteresantnija stvar dok telofon još nije bio aktiviran, dok još nije urađen jb. svemoćni Gevey je dobio mrežu i na ekranu sam zatekao mt:s.. Snimio sam video, kakva reklama za Gevey :D Inače snimao sam postupak ali je 900mb a smara me da ga skracujem za youtube.. Tako da cu ubaciti Screenshots i napraviti tutorijal... Pozz folks :P

Inače pre neko veče sam pronašao devojku svog života koja se zaljubila u mene na prvi pogled obostrano je i jako, odatle ovo raspoloženje.. Odatle uskoro i tutorijal! :P :*

djole.extreme
28-12-2011, 23:34
Zaglavio sam na nekoj verovatno glupoj kombinaciji, no treba mi pomoc, non SIM free iP4 4.3.5 podigao na iOS5 sa NN_BB... i zatim ide ono, drzava,wifi itd pa dodje do kraja setovanja i na ekranu izbaci SIM not valid. Koristim GEWEY, ok okrenem 112 i sve redom, dodje do momenta kada bih trebao da ukljucim Air... ali naravno nemogu jer sam i dalje u setovanju telefona???

Mad_MUzzY
28-12-2011, 23:50
Ne radi ti face time i imessage samo zbog interneta telekoma srbija. Iskljuci wifi i preko gprsa odradi sve i sve ce biti ok.
Provereno ;)

Cek, nisam ovo bas razumeo.
Znaci FT vise ne radi preko wi-fi-a?? Koristio sam ga najnormalnije dok nisam presao na 4.3.3 i od tad ne mogu da dobijem aktivacioni sms.

fanste
28-12-2011, 23:58
Zaglavio sam na nekoj verovatno glupoj kombinaciji, no treba mi pomoc, non SIM free iP4 4.3.5 podigao na iOS5 sa NN_BB... i zatim ide ono, drzava,wifi itd pa dodje do kraja setovanja i na ekranu izbaci SIM not valid. Koristim GEWEY, ok okrenem 112 i sve redom, dodje do momenta kada bih trebao da ukljucim Air... ali naravno nemogu jer sam i dalje u setovanju telefona???
Ugasiš telefon pokreneš redsnow opališ jailbreak potkačiš samo Cydia.. Sačekaš do kraja i to je to.. Posle aktivacija prolazi

dado
29-12-2011, 00:10
imam jedno pitanje za vas. zivim u becu i preko t-mobile sam kupio ip4,trenutno je na 4.3 bb04.10.01 i jailbrejkovan. e sad me zanima, kako da predjem na 5.0.1 i da ga brejkujem sa ovim novim redsnow-om ali da mi sacuva sve kontakte i sve aplikacije posto igram smurfs i dragonvale i daleko sam dogurao pa ne bi da igram sve iznova.. hvala svima na odgovoru i ako budem morao da skidam nesto daj te mi link... hvala puno...:D

Moci ces da sacuvas kontakte tako sto ces uraditi backup u iTunes-u, ali aplikacije na zalost neces moci sacuvati, osim ako si ih platio regularno pa da uradis update u iTunes-u, tako ce ti ostati sve sto imas u telefonu.

Crobex
29-12-2011, 00:11
Primjetih bug u opcijama iphonea,kada idete u settings i uporaba,nakon sto krene ucitavat koliko vam je preostalo memorije i krenu se izlistavat one aplikacije,ako brzo povucete prema dole na nekim mjestima nestat ce tekst i pojavit se nesto uvezi baterije...ugl nista strasno,

nego,ja sam sada updateao taj JB 5.0.1 sa novim redsnowom,al me zanima,jel to znaci,posto nisam brisao stari JB nego sam novi stavio preko starog,da mi je memorija iphonea sada popunjenija nego sto bi bila da sam obriso ovaj JB,pa stavio novi?

ugl.jel ima ikakve veze sto sam odma na stari JB pokrenuo novi redsnow is tavio novi JB?
btw. baterija traje krace sa JB,vidim i u battery doctoriu da se u pozadini vrte neki programi koji se nemogu zatvoriti,nadam se samo da ce sa nekim buducim updateom popraviti te neke bugove
inace,dal neko zna,jeli prije na 4.3.3. untetheredu bilo puno tih dodatnih updateova nakon sto je dosao JB,ili je ovaj JB iznimka?

mmilos82
29-12-2011, 00:30
FT i IMessage se nece aktivirati preko interneta Telekom Srbija tj. njihovog ADSL-a, iskljucis lepo Wi-Fi povezes se na net preko 3G...i aktivacija prodje. Kasnije sve radi kako treba preko Wi-Fi, provereno. Sinoc smo imali taj problem na dva telefona.

fanste
29-12-2011, 00:37
Meni na ovom sa 4.3.5 Gevey poludeo od kad sam prešao na 5.0.1.. Učitava se kad ga palim kao da je Simfree?? Jel jes neko ovako blagosloven?

iLaki
29-12-2011, 01:05
hahahha bas si me nasmijao sa ovim blagosloven :)
vjerovatno ne gasis telefon kako treba cim ti se to desava.

stefanc1987
29-12-2011, 04:04
ILaki ne pricaj bezveze, lepo gasi telefon samo je tako na untethered-u. Meni isto sam pronalazi mrezu cim ga upalim.

Hteo sam i da podelim sa vama informaciju da mi je corona 1.0.3 sklonila onaj bug koji je imala 1.0.1 gde mi se pri paljenju telefona telefon respringovao kao nenormalan. Sad je pravi untethered :)

BLOODHUNTER
29-12-2011, 06:12
A meni je suprotno, svaki put kada se resetuje golgotu prođem dok se gevey ne smiluje da mi izbaci onu welcome poruku, moram karticu da izvadim pa vratim, iscimam se maximalno dok namestim. Tako da izbegavam da resetujem tel...

fanste
29-12-2011, 10:23
Naravno da gasim telefon kako treba, to je sestrin bio je na 4.3.5 non-jb ne znam da li to ima veze.. Na mom sa 4.3.3 ut jb imam jebadu sa hvatanjem mreže sa pravim Geveyem iz USA kao BLOODHUNTER neće pa neće, bez vađenja kartice nema šanse, tako da ću morati nositi ono čudo za vađenje sa sobom :/ ili ne restartovati fon, ne brljati po Cydia.

WD-40
29-12-2011, 11:10
Jel se nekom desava da nece da ubaci sinfuliphonerepo.com source???

Jel ima neko da preporuci jos neki source sa ios 5?

Byakuya
29-12-2011, 11:22
Ubacio sam ga posle malo vise cekanja...jbg guzva je...ako hoces source-ve za cydia predlazem da pogledas ovaj deo foruma:

http://www.isrbija.net/forumdisplay.php/14-Cydia

justkidding
29-12-2011, 12:01
min bez ikakve Imam veliki problem kupio sam ip4 sim free sa 5.0.1 i poslednjim jb,pokusavam da instaliram novi 5.0.1 ipsw manuelno jel mi je itunes ponudio 5.0.2 hocu da instaliram novi 5.0.1 fw i sredim tel,e sad imam mac posledni itunes,lion os,tel je autorizovan u itunesu,pokusao sam manuelni restore i dobio 1600 gresku restartovao promenio usb i probavam ot tada vise puta non stop 21 greska u recovery sam ulazio i rucno i pomocu tiny umbrele zna li neko u cemu je problem,molim za pomoc poludecu dok to resim...

Problem resen posle mnostva neuspelih pokusaja uzeo sam lap top koji ima budjavu vistu instalirao itune i ireb i preko i reba pokrenuo tel u recovery otvorio itunes i odradio sve za 5 min bez ikakve grske iz prve i cak iznenadjujuce brzo.E sad da mi je neko to pricao da ce na mac-u biti problema a na visti iz prve.

hellfire85
29-12-2011, 12:32
eto i mene po savet..<br />
naime, s vremena na vreme mi se na homescreenu pojavi 5 ikona koje inace nisu tu..u pitanju su "adsheet, fieldtest, iosdiagnostics, setup, i sbsettings" ove prve 4 su potpuno bele dok je sbs normalna..inace je u podesanjima sbs stavljeno da ne prikazuje ikonu na homescreenu..<br />
kapiram da sve ove ikonice imaju neke veze sa sbsettings..medjutim nisam siguran kako taj problem da resim, da se ne pojavljuju..pa ako moze mala pomoc?<br />
da dodam, posle respring-a te ikonice nestanu, i kasnije prvom prilikom se ponovo pojave...

miodrage
29-12-2011, 12:57
A sta ce ti sinfuliphonerepo? Meni je taj napravio 2x takvo sranje da sam poludeo. Oduzeo mi 5 godina zivota najmanje. Od repoa koristim - hackulo, xsellize, banned (h7v), i IHR (ihacksrepo). Sve ima tu, i nista mi drugo ne treba.
Elem, jel zna neko kako naterati twitter (maticnu app i telefonu), naterati da sama skida twittove i obavestava me u NC?

houska
29-12-2011, 14:58
pozdrav svima dali je vama usporen mob dosta nakon jb imam ip4 5.0.1 ?

hellfire85
29-12-2011, 15:12
Ima li ikoga da mi pomogne sa gore pomenutim problemom???
Hvala..

saznao sam o cemu se radi, hvala ostalim clanovima na NE pruzenoj pomoci.. :no:

DinoBg
29-12-2011, 15:44
Svima je tako svaki put kad se instalira nesto novo, respring resi... Ne znam sad dal se pojavljuje na untethered...

hellfire85
29-12-2011, 15:53
pojavljuje mi se upravo na untethered...
ali saznao sam da je to neki bug izgleda, koji je na ios5..verovatno ce se s vremenom resiti i to...u svakom slucaju lakse mi je kada barem znam razlog..a neko resenje ce se vec naci..

bkns
29-12-2011, 16:12
Malo pre sam uradio update par stvari iz Cydie i tel mi je poludeo... :) Imao sam instaliranu Coronu 1.0-1 u uradio sam update na 1.0-3, takodje i novi Mobile Substrate... i telefon stalno poceo da se restartuje i trazi AKTIVACIJU?! Ne znam samo kako je to moguce kad imam custom HACKTIVATED?!

Crobex
29-12-2011, 16:20
Molio bi za ultrabrzi odgovor :)
Restorao sam iphone,i sada me na mobu pita zelim li podesiti uredaj kao novi iphone ili obnoviti iz itunes sigurnosne kopije...
Cuo sam da je uvjek bolje nakon restora podesiti kao novi iphone pa me zanima-dali cu nakon toga moci na mobu syncat slike,videe i kontakte ili to mogu nazad prebaciti jedino ako odaberem backup iz itunesa?

djole.extreme
29-12-2011, 16:53
Non SIM Free iP4 4.3.5 podgao na iOS5, sve proslo ok, zatim uradio JB, i to je proslo ok.Gevey nasao mrezu PUN SIGNAL, mogu da pozovem i saljem SMS ali ako hocu da pozovem sa drugog tel prijavljuje da nije dostupan i ne stize SMS? Ima neko ovakvu akciju na tel?

hellfire85
29-12-2011, 17:04
restartuj fon, aktiviraj gevey ponovo..pa probaj, desava se i to..
ako nece, pokusaj sa reset network settings...reboot..aktivacija gevey..

illusion
29-12-2011, 17:08
corona je bezveze da ne kazem sr*nje,najbolje je uraditi jb preko redsnow-a...

djole.extreme
29-12-2011, 17:16
Da,naravno da sam resetovao,ustvari izvadio gevwy pa ponovio aktivacio i onda radi ali nakon nekog vremena opet ne, verovatno je neki problem u gevey,no sacekacu da pokrpe cydia pa onda cu se zaliti :)
Sad pitanje druge vrste, imam 2 iPhone 4 jedan sim free drugi nije. Sim free da bi mu bio ukljucen 3G nemora biti ukljucen data roming a non SIM free mora imati ukjucen, zna li neko u cemu je fora?

goranagf
29-12-2011, 17:19
corona je bezveze da ne kazem sr*nje,najbolje je uraditi jb preko redsnow-a...

Na kraju ti ga isto dodje, ja sa coronom nisam imao bas nikakav problem...

@djole.extreme (http://www.isrbija.net/member.php/12284-djole.extreme) tako ja na svakom telefonu koji koristi gevey, mora biti ukljucen data roaming.

stefanc1987
29-12-2011, 18:23
Meni corona otkad sam je update-ovao sljaka perfektno, cak sa gevey-em se osecam kao da imam sim free otkad je untethered! Ziveo pod2g!

snovolovka
29-12-2011, 18:43
Heeelp :(
Imam iPhone 3Gs 16GB i jučer sam prešla sa 4.3.3 na 5.0.1 ... nije baš prošlo glatko (razni errori), al na kraju sam uspjela. Međutim, sad mi ne radi wi-fi...ustvari dešava se da kad upalim wi-fi na iPhoneu zablokira mi konekcija na PC-u a i ne radi mi ni na iPhoneu. Restartam ruter, probam s muževim iPhoneom 3G (on je na 3.1.2) i radi sve bez problema. Čim upalim svoj wi-fi, sve pukne :brickwall:...tražila sam po netu rješenje al ništa pametno nisam našla...pomagajte pliiiiz, dođe mi da ga :crash:


Da dodam da mi je prije unlocka radio wi-fi, uspjela sam otići u Cydiu i skinuti appsync 5.0 i ultrasn0w i installus i onda se nakon respringa više ne može spojiti

miodrage
29-12-2011, 18:50
Reset network settings, hard reset telefona, kompletan reboot. Probaj pa vidi sta ce da se desi. Eventualno ako nista ne pomogne, svez restore od nule.

snovolovka
29-12-2011, 18:58
Radla reset networka, radila hard reset i reboot (zar to nije isto :confused:) i ništa. Isto. Ne da mi se restor od nule...jučer sam se pola dana zajebavala sa error 1394, pa sa error 1604 i sl :( Ima li još neka ideja?

snovolovka
29-12-2011, 19:26
Evo samo da kazem da sam rijesila problem, uradila sam reset mreze. I sada sve radi kako treba. Hvala na pomoci :)

hellfire85
29-12-2011, 20:23
hm, mozda je do mene..ne znam, cisto da konstatujem..ali nekako mi se cini da mi je za nijansu tisi zvuk u slusalici tokom razgovora sa sagovornikom nego sto je bio na prethodnoj verziji iOS-a tacnije na 4.3.5..
ranije mi je u podesavanju volume bio na oko 50% i culo se savrseno, sada je na oko 70-80%..

da li je mozda jos neko uocio tu razliku?!

...ili je to mozda samo do mene..ne iskljucujem mogucnost da sam sish'o s' uma! :cool:

fanste
29-12-2011, 21:31
Definitely Gevay sexiest on iOS 5.0.1 ;)8127

komsa
29-12-2011, 22:15
Predlazem da se ovakav thread otvori i za iPad-e:)

miskot
29-12-2011, 22:43
Byakya: Telefon sam aktivirao originalnom karticom. I prvi put sam bio ubacio sve tipa callerid fix ,Carrier Logo ,ssh, wififofum, activator, ifile, appsync, instalous, (cydia stuff) i u jednom trenutku dobio sam belu jabuku i dalje ni makac. Da li je radilo ili ne neznam posto mi je bila vip-ova kartica a nije mi se bilo pojavlia pozdravna poruka geveya tako da je telefon bio van mreze. Ponovo sam uradio restore ali sada dobro gledam sta da ubacim i kakva su iskustva drugih. Takodje me zanima da li radi i Remove Background SBSettings Toggle


Originalni post: da li Byakya-in paket za Carrier Logo radi na IP4/RS5.0.1/gevey i kako da dobijem opciju za personal hotspot. Za sada mi u podesavanjima nudi samo za Cellular data i mms. VIP je inace operater

miodrage
30-12-2011, 00:42
Byakuya: ja sam odradio untethered sa redsn0w b1, e sad, mrzi me d aopet sve isto radim, sta mislis, ako instaliram najnoviju Koronu, i posle toga delivery, hoce to lepo da radi?

fatcat
30-12-2011, 04:05
Pushevi skoro uopste ne rade.

mmilos82
30-12-2011, 10:11
I mene to isto interesuje, da li mogu da instaliram coronu 3 verziju ili moram ponovo redsn0w?

iNovajlija
30-12-2011, 10:20
Evo ljudi, nadjoh nacin kako da mi proradi iBooks, pa rekoh da podelim sa vama.

Pre svega, morao sam opet da jailbreakujem telefon :)

1. Instalirao sam iBooks sa appstore-a.
2. Ne otvarati iBooks ni za zivu glavu :)
3. Instalirati iBooksFix2 sa insanelyi repo-a.
4. Restartovati telefon.
5. Prekrstiti se tri puta i upaliti iBooks :)
6. Sve bi trebalo da radi:)

5. korak nije obavezan, treba da radi kako treba :)

Pozdrav.

brzi82
30-12-2011, 11:43
Pushevi skoro uopste ne rade.
Sta jel kod svima je tako na ios 5.0.1 untether ? Push ne radi ??? Jer to mi je najbitnija stvar
Sta imaju drugi koji su podigli na 5.0.1 da kazi kako je kod vama ?

fatcat
30-12-2011, 11:53
Meni radi samo mail, ostalo nikako,ni fb,ni twitter.

miodrage
30-12-2011, 12:30
Meni radi FB, mail, razne druge gluposti koje imam, ali Twitter (bar sa ovom aplikacijom koju mi sam telefon nudi da instaliram) nikako. I sad mi vec ide na zivaC! :D

brzi82
30-12-2011, 12:34
Jel radi push na whatsapp messenger to mi je bitno ?

nenad.jokic
30-12-2011, 12:38
Takodje, rade mi svi pushevi, sem Twittera, a Skype ima bug da se automatski brise iz notification centra kada swipujem da vidim notifikacije, badge i dalje ostaje na skypeu.
Presao sam zbog testa na IM+, i svi pushevi i za Twitter i za Skype ferceraju na keca. Osatjem na IM+ sve dok se situacija ne sredi :)

iNovajlija
30-12-2011, 12:56
Pozdrav,

Evo mog iskustva i sa notifikacijama:

1. Instalirao sam SAM i SAMPrefs sa repo.bingner.com.
2. Ostao je gevey u telefonu
3. Isao na "Revert lockdown to stock"
4. Isao na deactivate
5. Izabrao u SAM-u "By Bundle Name"
6. Podesio odakle mi je telefon i SIM id
7. Povezao telefon sa kompom
8. iTunes je prepoznao telefon
9. Notifikacije i dalje nisu radile
10. Iznervirao sam se mnogo :)
11. Pokusavao navedene korake od pocetka jos jedno 10-ak puta
12. Notifikacije i dalje nisu htele da rade :/
13. Jos vise sam se iznervirao :)
14. Otisao u SAM -> Utils
15. Backup Activation
16. Restore Activation
17. Springboard se restartovao
18. NOTIFIKACIJE PRORADILE!
19. Sreci nikada kraja :)

E sad, koristim Beejive za GTalk -> radi kako treba, Facebook -> radi kako treba, Twitter -> Ne radi nikako :)

Gmail i Exchange su radili i bez podesenih notifikacija kako treba :)

Eto to je to :)

Nadam se da ce nekom uspeti na ovaj nacin na koji sam ja radio :)

P.S. Mnogo su bitni koraci: 10 i 13 :)

iNovajlija
30-12-2011, 14:31
Evo jednog problema na koji naidjoh sad :/

Ukljucio sam iMessage, i telefon mi se zamrzao. Restartovao sam ga, telefon je radio, bio je u dzepu, ali posle nekih pola sata, izvadim telefon iz dzepa, a telefon se opet zamrznuo. Restartujem ga, iskljucim iMessage, a on se opet zamrzao. Tako da mi je sada frka, da li ce se opet zamrznuti, posto trebam da idem na put.. Ima li neko slicno iskustvo?

Pozdrav!

slavke1976
30-12-2011, 14:50
Da li vama radi cydia? radi ona ali jos uvek ima problem sa onim posix error timeout?

iNovajlija
30-12-2011, 14:53
Kod mene radi uz posix error-e :)

Crobex
30-12-2011, 14:53
i meni isto,nakon sto sam stavio novi redsnow,javlja taj neki POSIX time out,a nekad zna izbaciti zutim slovima "hrv-translate installous repo"...
svaki put kad udem u cydiju javi mi nesto drugo,u 3 dana nisam uspio normalno te pakete raspakirat,al nemuci me to nego installous,jel vama brzina skidanja na filedude onako spora i da na momente prekida?

stefanc1987
30-12-2011, 14:57
Pitanje za one koji su untethered radili sa redsn0w:
Da li kad ste odradili JB imate coronu instaliranu u cydia ili je to samo za nas koji smo presli sa tethered kao precica do untethered?

Rhamses
30-12-2011, 15:02
Nema Corone kad se JB odradi preko redsn0w-a.

stefanc1987
30-12-2011, 15:10
Pitam jer hocu da ga prepeglam redsn0w-om najnovijim. Znaci da obrisem coronu pa na redsn0w i da odstikliram install cydia?

DinoBg
30-12-2011, 15:12
Cekaj jel ti bio tethered pa si instalirao coronu? Onda samo updateuj coronu..

stefanc1987
30-12-2011, 16:12
Da. Nego imam problem, zeza me nekad kad restartujem tel cim se ukljuci pocne da se respringuje ko lud i onda moram hard reset. Pa sam mislio mozda bude bolje sa redsn0w...

doktor22
30-12-2011, 18:05
nakon sto sam napravio unteth na ios 5.0.1mobitel mi je prilicno usporio, da li netko ima isti problem?? cak mi ponekad zamrzne kad rucno brisem app u MT traci...

maestro75
30-12-2011, 19:45
Apsolutno sve radi na iphone 4 sim free 5.0.1 JB trojkom. Nista ne baguje. To je to.

imikica
30-12-2011, 20:01
Posle custom restore sa 4.1 na 5.0.1 sa 02.10 bb gevey suprime odmah nalazi mrezu i pokazuej samo jednu crticu u signalu. Da li tako treba ili je mozda gevey ili neki bug u pitanju? Da li ima slicnih iskustava?
Nisam instalirao CORONA-u jer se normalno pali posle reboota.

Inace da napomenem da je na 4.1 izbacivao accept menu... a sada samo ubacim i bez toga odmah nadje mrezu bez accept menu-a.

Boletinho
30-12-2011, 20:20
Posle custom restore sa 4.1 na 5.0.1 sa 02.10 bb gevey suprime odmah nalazi mrezu i pokazuej samo jednu crticu u signalu. Da li tako treba ili je mozda gevey ili neki bug u pitanju? Da li ima slicnih iskustava?
Nisam instalirao CORONA-u jer se normalno pali posle reboota.

Inace da napomenem da je na 4.1 izbacivao accept menu... a sada samo ubacim i bez toga odmah nadje mrezu bez accept menu-a.


installiraj u cydia novi ultrasnow 1.2.5 i imat ces pun signal,tj. svih 5 crtica.Ja sam imao isti problem kao i ti na bb 02.10.04,i to sam rijesio preksinoc,instaliranjem novog ultrasnowa iz cydia-e,on ti je u Dev Team repoo-u.Milion posto radi:)

hellfire85
30-12-2011, 20:22
pa jel mozes da pozivas i primas pozive?

kao sto @Boletihno vec rece...ipak ti skini ultrasnow, ne mozes da pogresis..

imikica
30-12-2011, 20:26
Sve radi radi bez problema,pozivao je covek i vozili smo se kolima po ulici da vidi da li ce ispasti iz mreze,ali ne sve je radilo kao sa punim signalom.

mmilos82
30-12-2011, 20:28
a da li je ukljucen 3G?

imikica
30-12-2011, 20:29
Nema razlike ,idenicno se ponasa i na 3G i GSMu.

Boletinho
30-12-2011, 21:15
Sve radi radi bez problema,pozivao je covek i vozili smo se kolima po ulici da vidi da li ce ispasti iz mreze,ali ne sve je radilo kao sa punim signalom.

tebi u stvari i jeste pun signal,samo sto ne pokazuje svih 5 crtica signala,a'l da ces izgubiti signal,odnosno mrezu,neces,ja sam 2 mjeseca tako koristio sa jednom crticom,i u manjim tunelima sam imao signal,a'l eto,radi ljepseg izgleda,ti instaliraj novi ultrasnow

Dedi
31-12-2011, 00:16
Pozdrav
Ja sam na ios 5 tethered jailbreak sa Gevey karticom
jel sigurno da se pravi update preko settings-general-software update na ios 5.0.1 pa posle jailbreak preko corone
da li gubim jailbreak i baseband
ili moram preko redsn0w-a sve iz pocetka

DinoBg
31-12-2011, 00:21
Pravis custom za 5.0.1 i njega ubacujes

Boletinho
31-12-2011, 00:25
PREKO REDSNOWA,NE MOJ NI U LUDILUN DA RADIS UPDATE PREKO TELEFONA NA 5.0.1,JER CES ZAKLJUCATI IPHONE NA BB 04.11.08,I ONDA CES GA KORISTITI KAO IPOD.FINO SKINI OFICIJALNI 5.0.1,URADI CUSTOM SA NJIM U REDSNOW-U,I KAD ZAVRSI,IZBACIT CE TI PORUKU JEDNU,I DOBIT CES FW KOJI POCINJE SA NO_BB_IPHONE......,I TAJ UBACI U ITUNESU ONO SHIFT+RESTORE.KAD TO ZAVRSIS,SAMO GA ONDA JAILBREAKUJ,I TO TI JE TO DRUG MOJ DOBRI.

P.S.OPROSTITE MOLIM VAS NA CAPS LOCK-U,NISAM NI PRIMJETIO DA JE UPALJEN,TEK KAD SAM NAPISAO.JOS JEDNOM VELIKO SORY ZBOG CAPS LOCK-a:(

Dedi
31-12-2011, 00:45
Hvala vam puno
Mrzi me sad od pocetka da instaliram sve programe koje imam sad
Mozda da cekam jos malo pa mozda ce i za 5.0 da radi corona

stefanc1987
31-12-2011, 13:30
A sto nemam opciju personal hotspot?

miskot
31-12-2011, 14:55
Nazalost nema je ni ja i neznam kako dobiti a prilicno mi je neophodna :)

stefanc1987
31-12-2011, 15:11
Ranije su govorili da treba da se uradi reset network settings ali na tethered jb ne moze da se reboot-uje telefon pa kao zbog toga ne moze. Ali evo sada mi se ni na untethered-u ne pojavljuje posle reset network settings i reboot-a. Tako da ne znam sta ciniti po tom pitanju, a opcija je mnogo dobra i bezveze je bas ovako...

dado
31-12-2011, 17:17
Za personal hot spot treba da unesete parametre iste kao i za edge. Idite u Settings/General/Network/Celluar Data Network/Tethering

stefanc1987
31-12-2011, 20:01
Ma ne zezaj... :) znam da to treba, problem je sto je ta opcija NEMAAAA!!!

Byakuya
31-12-2011, 20:02
kako si aktivirao telefon?

miskot
31-12-2011, 20:03
Ja sa originalnom at&t

fanste
01-01-2012, 02:28
Jel ima neko americku att-a da je iz novog sada? Zeleo bih da aktiviram kako treba zbog pusha da ne petljam sa SAM jos na iOS 5?

markovuc
01-01-2012, 07:34
Na ipadu radio solidno ali neke malo teze aplikacije puknu. Desava li se to i vama?

Kako da obrisem ibook? Nemam onaj krstic na njemu kad hocu da brisem

dragan76
01-01-2012, 10:53
Gde skidate Coronu 1.0-3? Ja sam instalirao 1.0-1 i nemam update sa Cydie. Ako bih sada uradio jailbreak sa Redsnow da li bi mi pobrisao sve sa IP ili ce samo updativati Coronu na 3?

stefanc1987
01-01-2012, 12:31
Idi na changes pa na refresh, dobices coronu 1.0.3
@byakuya telefon aktiviran original at&t karticom

Iceshade
01-01-2012, 17:20
Potrebna brza pomoć, pomogao sam drugaru da prodje ceo proces update i JB na 5.0.1 na njegovom i4 i sve je prošlo bez većih problema (osim što sam se ozračio za 10 narednih godina jer smo ceo proces prolazili pričajući na mob.). U glavnom telefon radi, redsnow je ubacio lepo custom 5.0.1 i sve je ok (skoro), ono što meni nije jasno a njemu još manje jer je totalan laik je da itunes ne dozvoljava restore from backup. Ta opcija mu je zatamnjena u itunes i ne moze da sync kontakte koji su mu i najbitniji (urađen je backup pre restore-a). E sad Gevey koji koristi verovatno pravi problem a ja se do sada nism sretao sa telefonima koji koriste gevey pa bi molio nekog ko se razume da pokuša da mi objasni šta da radim, što jasnije ako je moguće pošto to treba da prenosim nekom ko je totalan laik za telefone, a pri tome nije u BGD-u da može da mi donese tel da se igram sa njim dok ne namestim. Da, čovek nema originalnu karticu za aktivaciju ali zna da je sa Vodafone UK tel. Hvala unapred svima, probao sam brzinski da pretražim postove ali nisam našao ništa, poz svima i Srećna Nova 2012 god !!!

F117
01-01-2012, 18:08
Upravo sam odradio sve sto je potrebno da bi mi taj famozni fw 5.0.1 untethered radio kako treba (custom ipsw preko redsn0w kao i JB) , instalirao SBSettings,OpenSSH,AppSync5+,Intallous4,RemoveBG(n akon ovoga mi se pojavile blank okonice sto se rijesilo respringom),Caller ID&Format FIX 5 mi ne radi uopste itd. Nisam jos stigao sve da stavim i isprobam ali mogu reci da uopste nisam impresioniran ovim iOS5 (prilicno je glupav i ne donosi nista posebno revolucionarno i korisno ali et') . Potrosnja baterije je (bar za sad) blagi uzas a sto se tice brzine rada to jos nisam u potpunosti vidio ali sam osjetio blago usporavanje i "stucanje" ponekad sto mi govori da ovde ima jos tona iritantnih bugova i da mi je bilo bolje ostati na iOS4 ali eto, sta je tu je sad... Kasnije kad ga "razradim" cu da javim objektivnije utiske :)

iLaki
02-01-2012, 02:30
I mene interesuje isto pitanje koje je postavio Iceshade nemam masu stvari u itunes ne mogu da radim backup da stavim da se itunes otvara kad povezem tel. Sa racunarom itd. verovato je to do samog JB-a i potrebno je sacekat da izadje neka nova verzija redsn0wa koja ce da rijesi taj problem??

nelinjo
02-01-2012, 06:03
Problem veliki pomoc: Napravljen custom sa Redsnow a onda i sa Snowbreeze(sa opcijom preserve bb). Non stop poruka 1600 error. Da li moze neki savet?

DinoBg
02-01-2012, 06:07
Nisi ubacio u DFU mod lepo skini iReb

nelinjo
02-01-2012, 06:16
Resio sam. Hosts file linija apple obrisana i proslo je ufffff:crash:

nelinjo
02-01-2012, 06:18
Dino ubacivao sam ga jedno 50 puta :brickwall: ali nikako nije hteo. Neverovatno je da je samo do toga bilo.

markowbg
02-01-2012, 10:37
Sve radi ok.

Saka
02-01-2012, 10:58
Ne znam sta se svi zezate sa snowbreezom i ireb i coronom kad sve to imate u redsnow?

Sa redsnow napravite custom, ubacite u pwned dfu i JB untethered. Sve u jednom programu.

Koliko sam vidio snowbreeze najnoviji daje jos uvijek samo tethered pa ga moras coronom untethered-irati, a moras koristiti i iReb za pwned dfu. Nepotrebne komplikacije kad sve radi besprijekorno u samo redsnow-u.

@markowbg: ako sad imas semi-tethered 5.0.1 mozes pokusati redsnow JB bez instaliranja Cydije. Ako to ne uspije potrazi Coronu na Cydia i instaliraj. Ona ce te untether-ati.

kap45
02-01-2012, 11:53
Mozda zato sto Snowbreeze moze sa hacktivira a redsnow ne moze?

BLOODHUNTER
02-01-2012, 11:59
I redsnow radi haktivaciju.

F117
02-01-2012, 13:11
Ma redsn0w radi sve sto vam treba . Mada ne vidim zasto prelaziti na ovakav bagovit iOS (bar za nas sa JB) . Usporio je telefon , tacnije nije bas usporio vec laguje u nekim situacijama i to bas iritantno laguje pa onda problem sa blank ikonicama koji MORA respring da rjesava... iCloud nije losa opcija ali kad sam njega iskljucio telefon mi je "prodisao" od brzine , Notification Centar nista posebno (vise smara nego sto je koristan) . Cekamo ili bolji JB ili 5.1 za koji su najavili da ce dosta bagova da ispravi posto je ovo sad polu-bullsh*t .

goranagf
02-01-2012, 15:55
Maloprije uradih restart telefona i evo stoji jabuka, nece da se pokrene... Do neki dan je isao restart normalno, sad nece, instalirana zadnja corona.
Pokusao sam i hard reset, reinstal corone, ali dzabe.
Sta mi je raditi?

nemosao
02-01-2012, 16:19
kakva su vam iskustva sa 5.0.1 potrosnja baterije? push notifikacije? i da li su podrzani neki vitalni programi za rad telefona tipa caller id....itd?

ikuc
02-01-2012, 16:29
Ja imam iphone4 gevey presao sam sa 4.3.3 na 5.0.1 potrosnja baterije je ista gevey radi bez greske jedino kod notifikacija za facebook i facebook messenger nista ne javlja i ne radi mi vise delivery report

F117
02-01-2012, 16:29
Potrosnja baterije ista = blagi uzas a moze biti jos i gora ako ostavis Calendars u notifikacijama i iCloud itd. a caller id mi uopste ne radi , push za sad ne znam, sto se tice maila radi...

nemosao
02-01-2012, 16:41
Meni sa prelaskom sa 4.3.2 na 4.3.3 se povecala potrosnja baterije znatno. Sta moze da bude? Zato i razmisljam da predjem na 5.0.1 jer sam procitao da je potrosnja manja

goranagf
02-01-2012, 16:56
Ja kako sam presao na iOS5 nemam neke vece zamjerke vrijedne spominjanja, osim sitnih bug-ova uzrokovanih jailbreak-om, koji se iz dana u dan popravljaju. Razlike u potrosnji baterije u odnosu na 4.3.5 nisam primjetio, prakticno je ista, te sve iz cydie sto sam koristio na 4.3.5 koristim i sada i nemam problema sa tim, a to su SBSettings, callerID fix, iPhonedelivery, BiteSMS, dodacu da sve to na iOS5 meni ljepse radi i izgleda. Za push jedino ne znam, ali cekam da mi stigne sim kartica iz UK pa da ga aktiviriam kako Bog zapovjeda, vjerujem da ce mi se tim i potrosnja baterije smanjiti. Ja ne mislim da se vratim na iOS4.x.x, jer mi do sada nista nije dalo razlog za to, nadam se da ce tako i ostati.

nikolad
02-01-2012, 20:16
Mislim da sam dosta čekao, vreme je za 5.0.1. Pročitao sam čitavu temu. Samo neko da mi potvrdi da radim ispravnu stvar

U pitanju jb iPhone 4, 4.2.1, 01.59.00

Čuvam SSH pomoću iFaith i radim sve po ovom uputstvu

http://www.omizio.com/jailbreak/kako-podici-iphone-na-ios-5-0-1-bez-podizanja-basebanda-da-bi-napravili-jailbreak-i-unlock/#

iLaki
02-01-2012, 20:21
ima li neko odgovor na ono pitanje gore :)
imam idalje problem sa cydiom i dalje mi se sve ucitava ono gore i nece da se zavrsi?:(

F117
02-01-2012, 20:50
@nikolad mislim da tu imas sve sto ti je potrebno . Naravno koristi redsn0w i nece biti problema .

Meni caller id & format fix uopste ne radi , sta ste vi uradili pa da vam radi normalno bez kucanja prefiksa +38x ?

DinoBg
02-01-2012, 20:53
@nikolad
Da isprati to..
@F117
Jesi skinuo verziju za ios 5? Imas posebno, meni normalno radi..

brzi82
02-01-2012, 21:13
Mislim da sam dosta čekao, vreme je za 5.0.1. Pročitao sam čitavu temu. Samo neko da mi potvrdi da radim ispravnu stvar

U pitanju jb iPhone 4, 4.2.1, 01.59.00

Čuvam SSH pomoću iFaith i radim sve po ovom uputstvu

http://www.omizio.com/jailbreak/kako-podici-iphone-na-ios-5-0-1-bez-podizanja-basebanda-da-bi-napravili-jailbreak-i-unlock/#

I ja hocu da podignem na 5.0.1 i bas po isto to uputstvo na omizio sajtu,pa kad zavrsis javi sta si uradio kako je proslo jel sve bez problema jel se javio neki error i takve stvari...

F117
02-01-2012, 21:31
@DinoBg skinuo sam bas tu i nista se ne desava... Ne radi mi uopste ni poslije respringa ni restarta ni hard reseta

EDIT: Ipak sam morao "rucno" preko iFunBox-a da to odradim sa mjenjanjem .plist dokumenta . Sad sve radi

nelinjo
02-01-2012, 23:25
I ja hocu da podignem na 5.0.1 i bas po isto to uputstvo na omizio sajtu,pa kad zavrsis javi sta si uradio kako je proslo jel sve bez problema jel se javio neki error i takve stvari...

Ja sam bio na 4.2.1(bb 1.59.0), napravio Custom sa Redsnow, izbrisao apple liniju u host fajlu što je veoma bitno zbog mogućih 1600 erora. JB preko Redsnow i onda restore from backup, pkgbackup za ostale stvari i to je to.

nikolad
02-01-2012, 23:48
@nelinjo ne vidim ništa u host fajlu vezano za apple?

Edit:
Sve po uputstvu i sve ok.

nelinjo
03-01-2012, 19:34
E vidiš jer se nisi zezao sa TinuUmbrellom prema tome tebi je prošlo bez problema. Ja sam prvo inao grešku 10 pa onda 1600 zbog host fajla. Čisto da pomognemo drugima ako nalete na slične probleme.

edyman
03-01-2012, 19:38
ali greska 1600 nema veze sa host fileom. greska za host file je 3194, a greska 1600 je za DFU mode!

nelinjo
03-01-2012, 19:42
Nije tačno. Ulazio sam u pwned DFU mod i sa iReb i sa Redsnow. 20 puta sam dobijao poruku 1600. Reboot, reinstalacija iTunes-a, drugi win korišćenni opet error. Čim sam obrisao apple shit u host fajlu prošlo iz prve. Kako objašnjavaš ovu pojavu?

edyman
03-01-2012, 19:49
izgleda da si ti onda nesto novo provalio, a zasto uopste editujete host file kad prelazite na najnovoji iOS koji je potpisan?!?! host file se edituje kad prelazis na neki stariji iOS koji vise nije potpisan. ovako samo sam sebi pravite probleme!

nikolad
03-01-2012, 23:06
Koliko sam video sve super radi, baterija traje isto (možda čak i duže, ali to je zbog osvetljenja koje sam postavio na auto) jedino nisam uspeo da se sing-ujem na iMessage, probao preko wifi-a i preko 3g i neuspevam... "Could not sign in. Please check your network connection and try again." Da li je imao neko sličan problem?

fanste
03-01-2012, 23:11
Trebas da aktiviras preko SAM-a ako nemas original sim, jer ce ti tako proraditi push, a to je uslov za iMessage, govorim iz iskustva

brzi82
03-01-2012, 23:12
Ja sam danas stavio ios 5.0.1 i uradio jb sa redsnow i za sada sve radi perfektno i baterija i sve :))
Jedino trazim neka zamena za Lockdown Pro...

mmilos82
03-01-2012, 23:18
da li je telefon sim free?

revolucionar
03-01-2012, 23:21
HelP!! iphone 4 presao sa 4.3.3. na 5.0.1 preko redsnow-a b3... sve glatko proslo bez ikakvih gresaka... ali jedan VELIKI problem... kada udjem u cydiu i da instaliram ultrasnow, (posto zavisim od unlocka) ne daje mi nista... Kao dev-team repo666.ultrasn0w.com i udjem unutra i tu bi trebalo da pise ultrasnow i da ga ja instaliram ali unutra nista nema... ne znam sta da radim sada...

nasao preko search-a... uhhh.... :)

nikolad
04-01-2012, 00:31
Trebas da aktiviras preko SAM-a ako nemas original sim, jer ce ti tako proraditi push, a to je uslov za iMessage, govorim iz iskustva

Može li link ka uputstvu, našao sam par postova, samo koji je najednostavniji?

dechak
04-01-2012, 00:34
http://www.isrbija.net/showthread.php/16027-TUTORIAL-Aktiviranje-telefona-bez-originalne-kartice-pomo%C4%87u-SAM-(i-re%C5%A1enje-za-push)

fanste
04-01-2012, 01:08
Može li link ka uputstvu, našao sam par postova, samo koji je najednostavniji?

Isprati ovaj sto ti je dechak postavio. Ja sam po njemu radio