PDA

View Full Version : Log off ili shut down iMaca (za vrijeme nekoriscenja)



ddak
23-12-2011, 09:37
Za par dana ce mi stici iMac 27, model spring 2011, i citao sam dosta vec postojece teme o programima, i stvarima koje pocetnici moraju znati.Medjutim zanima me sledece:Sta mi preporucujete oko gasenja iMaca? Da li da kada ga ne koristim, odem u neki "sleep" mode, ili log off kao na windowsu, ili da ga ugasim skroz (shut down).Jer citao sam negdje u nekoj od tema da se nekakva prasina pojavi ako se gasi racunar (i da li se to pojavljuje na modelima iz 2011), pa da je bolje uvijek ga staviti u log off mod ako sam dobro shvatio.Hvala unaprijed

Kapetan
23-12-2011, 10:02
Sto se prasine tice nabavi Apple Care. To ti je jedini "spas" :)

Sto se tice gasenja, ne misli o tome :). Nemoj biti rob iMacu...

ddak
23-12-2011, 10:33
Ne namjeravam biti rob :) Samo imam naviku da laptop stalno gasim,kao i PC kada ga ne koristim-pa me zanima sta je bolje sa macom :)Nisam siguran da reseller ima Apple Care, ali imaju garanciju od god dana- pa cemo sa njima vidjeti :)

Nesha
23-12-2011, 13:20
u iStyle su mi rekli da ne prodaju Apple Care ali kao premium resaller-i su duzni da izvrse servis svakome ko ima validan Apple Care. Po meni ga trebas uzeti tek pred kraj isteka prve god garancije, da bi dobio jos 2 godine. Moze da ti uzme neko preko i samo kod da ti posalje.

Sto se tice gasenja, iMac je veoma stedljiv po pitanju trosenja el energije pa standby ne bi trebalo da ti je problem posebno sto je i necujan. Svako ima navike i svoj nacin koriscenja, ali ja svoj nikada ne gasim, ne zbog prasine vec zbog navike.

iPhoneSA
23-12-2011, 13:57
Moj savjet je samo standby...vec duze vremena imam iBook, pa macbook, macbook pro i iMac niti jedan ikada gasim samo lagano standby i to je to...nikad im nista nije bilo...kakva prasina i trice...ne zamaraj se time ostavi ovima na PC-u da misle o tome... :)

Sad ce na mene drvlje i kamenje, al sta cu, iskreno sam pricam:)

Life
24-12-2011, 19:18
Ja imam air i stalno me je u sleep mode-u i nemam nikakvih problema. Nisam ga gasila bar mjesec dana:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

technobuba
24-12-2011, 19:58
Niti jedan ne gasim... Cak i kada putujem samo sleep... Rijetko ga gasim i restartujem (jedino ako nesto zahtjeva restart)... Just sleep i nemas frke ;)

unknown99
24-12-2011, 21:09
+1 sa just sleep
I meni zna lap goriti tjednima bez gasenja.

ddak
26-12-2011, 09:09
Moram se ovako zahvaliti svima u postu, za odgovore. Puno hvala :)

nenad.jokic
26-12-2011, 09:36
Takodje, samo sandby :) i samo zbog navike. Idem na restart samo posle odrejenog vremena (par dana) da mu osvezim radnu memoriju ;)