PDA

View Full Version : Power PC G5



cikajoca
21-12-2011, 00:24
Pozdrav,
ne znam baš da li sam na pravom mjestu za postavljanje pitanja (valjda sam :)).
Naime radi se o sledećem:
U mogućnosti sam da kupim Power Mac G5 polovan. Uspeo sam da dodam novi akaunt i pročitam neke karkteristike a neke sam video pošto sam otvorio Mac. Procesor je 2,3 Ghz dual, (neznam jel to Xeon , je li uopšte Intel), 3,5GB ram DDR2, Ati Radeon grafička(ne znam jel 128 ili 256 rama). Na njemu je OS Tiger 10.4.6 čini mi se (otprilike poslednja verzija Tigra), Ima tri particije, disk je jedan fizički 250 GB.
Mene zanima (slab sam sa engleskim) koju verziju OS X je moguće postaviti na ovu mašinu. Da li može Lion (Snow Leopard vjerovatno može) i da li se isplati dati oko 250 € za ovo ??
I da zaboravih da napišem da na njemu postoji CS3 paket instaliran. Vjerovatno legalan pošto je mašina iz Švice.
Takođe, na Njemačkom je, može li se kao iPhone prebaciti na engleski ili mora nanovo instalacija?

Mesija
21-12-2011, 01:44
To je G5 procesor, koji je nekada bio super, ali ga je pregazilo vreme. Za sitnije stvari ok ali.. Mozes da stavis max Leoparda (10.5.x), Snow/Lion ne moze jer su oni pravljeni samo za Intel procesore. Sve je manje i manje PowerPC softvera, tj odavno se cini mi se i ne pravi softver za isti, pa otprilike ti ostaje to sto trenutno postoji od softvera nista vise. Po meni ne vredi, cak je i neki MacMini sa core2duo bolja varijanta od tog.. :)

Serious_Virus
25-06-2012, 22:05
Da ne otvaram novu temu.

De li se isplati uzeti G5, 2.4 Ghz dual, 2 GB ram, 320 hdd, graficka ne znam koja je, za 50 €.
Drugar moze da donese pa ne znam da li da uzmem ili ne, da li na njega mogu staviti xcode i ostali soft za iOS programiranje?

CJay
26-06-2012, 00:43
Za 50e se isplati...i moze xcode da se instalira, samo neka starija verzija...