PDA

View Full Version : Pravljenje System Image-a?



nes036
04-12-2011, 23:26
Pozdrav svima,

Nov sam u OSX svetu, pa imam jedno pitanje :)

Posle duzeg napora i gubljenja zivaca oko aktiviranja graficke karte (NVIDIA GTX 560), podesavanja sistema i instaliranje raznoraznih aplikacija koje su mi potrebne, palo mi je na pamet da kreiram image od svog sistema.

Imam dva hard diska, na jednom su OSX Lion i Windows 7, a drugi hard disk bi mi koristio za image fajl trenutnog sistema, i "Time Machine" aplikaciju. Ideja je da ukoliko zeznem sistem, da mogu lako prilikom pokretanja instalacije, iz "Disk Utility"-a uradim restore, i izaberem kreirani .img, .iso ili sta god vec, i restorujem sistem.

Citao sam po forumu da ljudi koriste "Carbon Copy Cloner", koji sam probao, ali sam video da on u sustini radi copy-paste cele sistemske particije, sto mi se ne svidja. Takodje, prilikom koriscenja pomenute aplikacije, u Chameleonu mogu da ucitam i taj sistem (sto zelim takodje da izbegnem).

Ima li neko neki predlog?

Hvala na odgovorima.

Sandi
05-12-2011, 00:01
Ja win image ili ghost pravim sa programom koji se zove hiren i on kompresuje kompletnu moju instalaciju od recimo 12-13gb na 3 i nesto. Za mac ne znam jer nisam koristio.

miskot
05-12-2011, 00:55
Probaj CCC besplatan je http://www.bombich.com/

nes036
05-12-2011, 01:51
@miskot:

@nes036:
Citao sam po forumu da ljudi koriste "Carbon Copy Cloner", koji sam probao, ali sam video da on u sustini radi copy-paste cele sistemske particije, sto mi se ne svidja. Takodje, prilikom koriscenja pomenute aplikacije, u Chameleonu mogu da ucitam i taj sistem (sto zelim takodje da izbegnem).

:))))

Hvala na trudu :)

miskot
05-12-2011, 02:13
preskocio sam u citanju :) Ako nadjes neko bolje resenje javi :)

rvukovic
05-12-2011, 10:28
Malo si sebi vezao ruke sa svojim zahtevima.
Ne vidim zasto je problem praviti image od cele sistemske particije, pa to ti je valjda i namera. Carbon Copy Cloner - CCC odlicno radi svoj posao samo nadji u opcijama da ti napravi sparseimage a mozes i da kazes da ga kompresuje pa ce ti napraviti dmg. Oba image file-a mozes koristi da uradis restore particije iz mac-ovog disk utility tokom instalacije OS-a.

Mozda je tebe zbunilo sto si izabrao opciju Partition->Partition umesto Partition - > image (sprase ili dmg)

http://help.bombich.com/kb/dmg-and-remote/backing-up-to-a-disk-image

Lazar
05-12-2011, 17:37
Ja win image ili ghost pravim sa programom koji se zove hiren


samo cu da kazem LOL

Sandi
06-12-2011, 02:30
Ne vidim sta je smesno jer ja to koristim nekoliko godina i radi mi bez problema... Prosvetli me ako gresim negde:) A pitao je kako za oba OS-a da napravi po image.

Ili ipak ja nisam dobro shvatio sta on zeli...?:D

Lazar
06-12-2011, 02:55
program se zove hiren isto koliko sam ja stiv jobs :D

da nisi malo pomesao norton ghost(program) i hiren(ime za cd sa skupom programa)...........

Byakuya
06-12-2011, 03:05
ehhh norton ghost...secanja....:)

hirens boot se zove to na sta on misli...i upravo kao sto si ti rekao to je skup programa izmedju ostalog ima i NG

nes036
06-12-2011, 10:35
Pozdrav,

Post od rvukovic-a je resio moj problem.

Hvala svima na odgovorima i trudu :)

Sandi
06-12-2011, 12:27
@Lazar

Pa ja ga zovem tako i na disku sam napisao Hiren da znam sta je a upravu ste da je Norton Ghost. :) Uglavnom nisam pogresio oko toga sta je njemu potrebno, ili?

Byakuya
06-12-2011, 13:08
Pa to kako ga ti zoves od milja i kako se on stvarno zove su dve razlicite stvari...ako dajes informacije neka budu potpune.