PDA

View Full Version : Instaliranje igrice na mac



davor
04-09-2011, 22:37
Sad zvanicno imam malo vise rama pa bih da probam da instaliram/kopiram starcraft 1 na macbook

Probao sam jedno 20 puta i poludeh
Skidao 5-6 razlicitih instalacia i nista
Izgleda da sam prirodno glup za mac

Bilo kakva pomoc je dobrodosla



Ps: step by step please
http://tapatalk.com/mu/bc0235f1-dd68-c35b.jpg

Nesto sam uspeo , sad mi trazi disk
Kako da resim to?

CJay
04-09-2011, 22:46
Kad skines tu igricu, tacnije kad je raspakujes, posto je zipovana pretpostavljam, sta tacno dobijes, kakve fajlove? Da li dobijes .iso ili .dmg ili samo ikonicu igrice? Ako mozes uradi screenshot, pa postavi sliku da vidim tacno sta ima...

davor
04-09-2011, 23:36
Sad je uspela instalacija ali kad kliknem samo skace (ikona)5-6 puta i nestane
Na win je trebalo neko kopiranje fajlova , jel treba ovde nesto tako ili sta?

noname
04-09-2011, 23:46
Verovatno treba da mount-uješ ova dva druga dmg-a, ako si instalirao taj prvi (installer).

davor
05-09-2011, 00:02
To sam prvo uradio : pokrenuo instalera pa mi trazio oba diska, njih mountovao sve islo do kraja ok
Sad kad pokrenem ona skace i izgubi se
Instalirao sam je u documents dal to nije problem ?

noname
05-09-2011, 00:04
Ne bi trebalo, mada je praksa da se instalira u Applications folder.

Da li neće da je pokrene ni posle restarta?

davor
05-09-2011, 00:08
Nece sad sam ga restartovao, generals i warcraft mi radi npr a mnogo su zahtevnije ( kao da zna da ne igram nista sem starcrafta)

noname
05-09-2011, 00:18
Probaj da još jednom instaliraš. Uradi opet mount svega i ovaj put instaliraj u Applications folder. Ako neće, onda ne bih znao šta još možeš da uradiš... :crash:

CJay
05-09-2011, 01:42
Kad instaliras, da li imas neki fajl poput config ili tako nesto? Meni je bio trip slican sa Fifa 2011, pokrene se, par puta "skokne" i zatvori se. Nasao sam fajl config i njega pokrenuo i tu podesio rezoluciju i jos par stvari pa je radilo. Takodje, ako nema taj fajl, potrazi na forumu/sajtu sa kog si skinuo, mozda ima neko uputstvo za manuelno podesavanje...na nekim igricama moras manuelno da editujes neke fajlove preko text edit-a, da bi sredio podesavanja i da bi proradile.

davor
05-09-2011, 22:20
@cjay nema taj konfig sve sam izkliktao sto ima i nista
Trazi mi neki,, clasic envajrment",...
Ubi me ovo njesra!!! Ziveo bil gates i virusi

Kad mi nije mauntovan disk trazi mi disk, a kad jeste onda poskoci par puta i nestane.....

CJay
05-09-2011, 22:23
Ok, to je u redu, trazi ti disk da bi pokrenuo, nije to problem, vec da li imas neko dodatno podesavanje, neki config fajl koji mozes da pokrenes? Idi desni klik na ikonicu igrice i Show package contents pa vidi da li tu postoji neki config fajl.

noname
05-09-2011, 23:31
Ako ti traži Classic environment, batali tu igru. Skini nešto novije, što je prilagođeno Snow Leopardu. Imaš u našoj temi Mac Appstore brdo dobrih igara koje će ti sigurno dobro raditi.

davor
07-09-2011, 07:45
Uspeo sam, skinuo sam neku zakrpu sa oficijalnog sajta.....
Kakva glupost......
Hvala svima