PDA

View Full Version : Bluray player za MacOsX



milan64586
08-07-2011, 17:52
Izasao je konacno bluray player za macosx.


http://www.redmondpie.com/blu-ray-on-mac-os-x-is-finally-a-reality-thanks-to-mac-blu-ray-player/

Mene interesuje, posto nisam bas "u materiji", a hteo bih da probam da vidim kakav je kvalitet slike, sta je tacno bluray? Znam da je to medij-disk koji ima dosta veci kapacitet od dvd diska. Medjutim, kada se kaze "bluray film", na sta se tacno odnosi? Jel to svaki 1080p film? Koje preduslove film treba ima, rezoluciju, velicinu...da bi se zvao bluray film?

Hteo bih da probam ovaj player. Imam full hd sony bravia tv, imam macbook i minidvi to vga adapter, sa odgovarajucim vga-vga kablom. Da li je to dovoljno da pustim film u maksimalnom kvalitetu, ili ga taj vga kabl onemogucava?

I za kraj :) . Koji bi mi film preporucili da skinem kao "probni balon", da mogu sto bolje da vidim sve prednosti bluray filma?

igne
08-07-2011, 19:34
Sve sto ti treba pored nabrojanog je player i film u BR formatu od nekih 40Gb i preporucujem ti Avatar 1080p :yes:

Ja sam to gledao kod mene kuci i ono je fenomenalno:O

Oni BR rip 1080p nisu tog kvaliteta, tacnije ne mogu se ni uporediti :cool:

Byakuya
08-07-2011, 19:49
Ma skines sva tri dela gospodara prstenova...prva dva dela 58 giga treci skoro 70 giga...:)

milan64586
08-07-2011, 19:55
Nije mi bitno koji je film, pa ni koliko je velik. Bitno mi je samo da mogu da vidim maksimalan kvalitet. ;) Ne znam da li ovaj moj vga kabl smanjuje kvalitet? Da li mora HDMI da bi bio maksimalan kvalitet?

Da li moj macbook late 2009. to moze da pusti?

I ako moze na pm, neki link za pravi br, posto ja sve neke ripove pronalazim. ;)

igne
09-07-2011, 08:54
Nece ti VGA smanjiti kvalitet :) Bitno je da mozes da podesis native tezoluciju, dakle 1080p a sa VGA mozes.

Trazi na pirate bay torent ja sam odatle skinuo moj Avatar :)

milan64586
13-07-2011, 17:43
:( Skidao sam nekoliko dana Avatar od 48 Gb i sada ne mogu da ga pustim. :( Ne znam koji od ovih fajlova da izaberem? Koji god da izaberem, ne radi.

http://img703.imageshack.us/img703/5832/screenshot20110713at162.png (http://imageshack.us/photo/my-images/703/screenshot20110713at162.png/)

I jos jedna stvar. Video sam tek sada da je zahtevani hardver 2.4 ghz, dok je moj macbook, late 2009. 2.2 Ghz. Da li je moguce da zbog toga ne moze da pusti film? Evo snimio sam kako to izgleda. Uspeo sam jedino da kada preko OPEN DISC putim folder sa snimka, dobijem neki isprekidan zvuk, bez slike.

RC4EA9bCEZQ

Ratman
13-07-2011, 23:15
Bluray player, to je valjda namenjeno onima koji imaju externi bluray drajv, pa sa njega gledaju originalne ili narezane bluray filmove na macu. Verovatno moze da pusta i backup iz foldera, ono sto tebi treba, al sto bi se sa tim zezao kad imas obican VLC koji je proveren i cita sve zivo.

Probao sam nekoliko takvih bluray filmova prosle godine i nisam bas siguran da mogu da se setim kako ide... otprilike udjes u BDMV pa posle toga ili PLAYLIST ili STREAM, i onda moras da pokrenes odgovarajuci fajl mislim da je XXXX.MPLS al da ponovim nije sigurno, problem je sto ces u nekim filmovima naci malo takvih fajlova pa je lako, a u nekim vise mozda cak i 500 komada pa moras da pogadjas koji je. Vecina tih fajlova ti pustaju odredjeni deo filma ili mozda samo 1 chapter, a pravi kad nadjes ti pusti film od pocetka do kraja, samo je problem naci ga :D Secam se da sam Daredevila pustio iz prve, dok recimo Avatar CEE koji u sebi sadrzi 3 razlicite verzije filma nisam mogao da pustim bas tako lako.

A i nisi morao da skidas ceo film da bi video kako izgleda 1080p ima gomila sajtova gde mogu da se skinu 1080p samplovi i onda vidis kako izgleda i da li pc moze da ih pusta. Evo odavde moze da se skine gomila trailera, ili onih samplova sto prave proizvodjaci televizora da bi vas namamili da kupite njihov TV :vb_kez: meni neki izgledaju bolje nego bilo koji bluray film.

http://www.demo-world.eu/trailers/high-definition-trailers.php

topalov
14-07-2011, 11:17
Nadzire se resenje ovog problema, nije savrseno al pusta video.


http://www.mactrast.com/2011/07/wanna-watch-blu-rays-on-your-mac-theres-finally-an-app-for-that/

milan64586
16-07-2011, 11:35
Ovako stoje stvari. nisam odgovorao ranije, posto nisam stigao da probam.

Probao sam da pustim ISTI film, Avatar, na PC-u i na MACBOOK-u.

Kada je rec o VLC player-u preko njega nisam uspeo da pustim film. VLC player moze da procita SAMO ekstenziju *.m2ts, a to su fajlovi koji se nalaze u STREAM folderu. Kada pronadjem odgovarajuci *.m2ts fajl, koji otvara ceo film (bar bih rekao po duzini i pocetnoj najavi za 20s century fox), na OBA racunara (dakle i pc-u i macbook-u), cuje se samo isprekidan zvuk, pc ne pusta nikakvu sliku, a macbook pokazuje neku crnu pozadinu, na kojoj se vise po neki piksel slike (mozda 0.5% od celokupne povrsine slike).

E sad, pazite dalje.

PC pusta fajl sa ekstenzijom *.mpls, ali NE iz vlc player-a (kao ni macbook), vec iz WINDOWS MEDIA PLAYER-a. Kada ga on pusti film ide potpuno normalno, slika, zvuk, sve radi savrseno.

E sada, sta mi je ciniti? Ocigledno VLC ne moze da pusti taj *.mpls fajl, koji WINDOWS MEDIA PLAYER moze, a macbook, nema windows media player.

I jos nesto za kraj. Kupio sam pogresno adapter za video izlaz. :( Kupio sam Mini-DVI to VGA adapter, a treba mi Micro-DVI to VGA adater, pa ako neko ima ovaj drugi i zeli da ga menja, neka mi se javi. Moze i prodaja, posto mi ne treba.

Ovo je adapter koji sam greskom kupio.


http://store.apple.com/ch-de/product/M9320G/A?mco=Nzc1MjMwNg

Ratman
16-07-2011, 20:26
Skinucu veceras ili sutra jedan film pa cu detaljno da isprobam, imam cak i macbook samo je malo losiji od tvog.

milan64586
16-07-2011, 23:24
Ajde molim te. Bas me interesuje da ovo probam, a nikako se ne snalazim.

Ratman
17-07-2011, 22:25
Evo skinuo sam Kobru od 19.5GB koji ima bitrate 28.3 Mbps dok recimo Avatar ima ravno 30 Mbs, to znaci da je Avatar za dlaku malo ''tezi'' za pustanje sa bilo kog uredjaja.
Avatara imam jos od prosle godine, skinuo bluray Extended Collector's Edition ali mi nije odgovarao za gledanje na media plejeru koji imam pa sam morao da ga prepakujem u mkv... totalno nebitna stvar sto je mkv, video koji se nalazi u njemu i dalje je isti i ako to moze da radi na mom macbooku moralo bi i na tvom...

Moj Macbook je 2007, intel core 2 duo 2,16 GHz samo 1GB memorije i graficka integrusa intel, pusta mi oba filma...

Kobra hoce da secne po nekad gotovo neprimetno i sasvim je ok za gledanje, dok Avatar secka malo vise i nije bas prijatno za gledanje ali i dalje moze da se gleda na mom macbooku, rade i zvuk i slika i na VLC i na tom Blu-ray playeru za mac. Prilikom gledanja oba filma ventilatori na macbooku vec posle par minuta pocinju da vriste :D i tako je sve do kraja, al to ne bi trebalo da bude problem. Slab je Macbook za gledanje ovakvih filmova, ali da moze da se gleda, to moze, a tvoj macbook je verovatno brzi i bolji od mog...

Blu-ray Player za Mac mi deluje kao dobar player, cak mi se cini da filmovi preko njega imaju tecniji prikaz, znaci manje seckaju nego na VLC. Jedini nacin za gledanje je ono ''Open File'' pa iz foldera stream izaberes odgovarajuci .m2ts koji pusta film od pocetka do kraja, al kad se pusti ne moze da se premotava. Ono da izaberes zvuk ili subtitles sve radi.

VLC moze da pusti film isto tako pustanjem tog .m2ts fajla a moze i jos jednostavnije, ''open file'' i das mu onaj pocetni folder koji sadrzi BDMV i CERTIFICATE i on sam nadje film, radi i premotavanje i sve zivo. Samo kad premotavas napred ili nazad on se malo zaglupi, pojave se kockice, pa pocne da secka pa se posle nekoliko sekundi stabilizuje...

To su primeri kad se blu ray film nalazi u obicnom folderu, a moze da se desi da skines film i on da bude iso, onda je jos laksi za pustanje i tu ne mozes da pogresis.

Za Windows postoji odlican player od ArcSofta, zove se TotalMedia Theatre Platinum i bolje je nego bilo sta na Macu, sad sam ga probao...

Nisam ni ja znao, slabo koristim windows pa i ne pratim nista vezano za njega, al sam se setio da ga svi preporucuju pa me nije mrzelo da probam. Ukratko, savrsen program za blu ray filmove, nebitno da li su u folderu, iso, ili originalni disk. Za folder se klikne na open file folder i zadas mu onaj pocetni folder. Moze da prikaze disk menu iz foldera sto je bas super, kao kad se u neki kucni BD-DVD plejer ubaci originalni disk i onda vidis gomilu stvari, audio, subtitles, extra, traileri... znaci prikazuje sve sto je na disku, steta sto za mac nema tako nesto da prikazuje menu iz foldera.

http://www.fileserve.com/file/6yjEsmE

acasmc
18-07-2011, 02:57
evo ja sam upravo probao ovaj BlueRay player. nisam imao nista bolje od 720p mkv fajla. radi svoj posao, ali u poredjenju sa VLC, malo vise zauzima CPU.
VLC - 15-19%
BlueRay - 17-24%

inace je korektan skroz. :)

milan64586
18-07-2011, 16:10
@Ratman

Hvala. Malo sam se sada igrao opet sa ovim i tek mi sada nista nije jasno. Problem je sto ja bas slabo baratam tim pojmovima, bluray, 1080p...Nesto sam kao ukapirao, ali i dalje recimo nisam siguran da li je bluray i 1080p ista stvar, dok mi recimo ti pojmovi tipa "mkv" i slicno, nista ne znace.

Izgleda da je osnovni problem bio sto je taj Avatar koji sam ja skinuo, od 44 gb, nesto ostecen. Palo mi je na pamet to odmah. Cak sam pustio i ponovo torent da skida (preko postojeceg) cekirao je 100% i prijavio da je ok, tako da i ako postoji problem u filmu, on nije do download-a.

Danas sam skinuo trailer za Avatar sa link koji si ti okacio u prethodnom postu. Prvo, opet se vracam na ono da ne poznajem bas najbolje sve te pojmove, nesto mi se velicina je uklapa sa onom velicinom originalnog filma koji sam ja skinuo. Ovde je 274,0MB 3:25, sto znaci da je minut nekih 84 mb. Originalni film koji sam skinuo je velik 44.2 gb, a dugacak je 2:41 h, sto mu dodje po minutu oko 274 mb! To je ogromna razlika u velicini, a verujem onda i u kvalitetu. E sada, da li je to neki kodek, neka kompresija, sta je, ja nemam pojma. Tamo pise na sajtu da je 1080p.

Taj trailer pusta i MAC i WIN i to iz gotovo svih programa. Dakle na mac-u ga pusta i macblu player i vlc, a po default-u ga pusta neki program movist koji ne znam ni odakle se pojavio. Slika je odlicna, ali opet kazem, sumnjam da je to taj maksimalni kvalitet s'obzirom da je velicina dosta razlicita.

E sad, opet ne znam, na cemu sam i sta sam sada zapravo ustanovio. :)

Torrent koji sam skinuo, film Avatar ima tacan naziv - Avatar_2009_Blu-ray_CEE_1080p_ DTS 5.1