PDA

View Full Version : Macbook ?zamjena motherboarda(proliven caj po tastaturi)



poluks
14-06-2011, 22:39
Opet imam jedno pitanje i nosam znao gdje da oatvorim temu,a i pisem prrko tapatalka pa neznam uopce mi me izbacuje negdje temu Mac popravci ili tako nesto.
Uglavnom recimo da mogu kupiti Macbook star god.dana ali neznam koji tocno model,ali ajmo pretpostavut da je 2.4 pro i mogu ga dobiti za nesto vise od 50 eura.
Radi se o tome da je po njemu i to mislim po tastaturi proliven caj i nakon toga je prestao raditi.Prodavac ima jos jedan macbook pa ovoga nije ji mosio na popravke ,i uglavnom kaze da se nemoze ni upaliti
Mene zanima onako otprilike,da li netko od vas ima uopce predstavu u glavi koliko bi recimo dosla zamjena maticne na takvom lapu i da li se to ispalti uopce uzimati .
I jos me samo zanima da li je logicboard isto sto i motherboard ili oma neke razlike jer sam na ebayu gledao cijene tih logic boarda pa sam
Nasao od 200 do 600 dolara ,a i malo vise.
A mislim da bi u Apple ttebali nekako napravit te laptope da nisu toliko osjetljivi na tekucinu,to jest ,ako tekucina i ode pod tipkovnicu da to bude nekako napravljeno i hermet.zatvoreno tako da tekucina ni nemoze dospjet u samu unutrasnjost lapa,jer bez obzira na sve svakome se to moze desiti,a ono nijr mi bas sexy da popravak laptopa dodje soma eura.

.stefan
15-06-2011, 01:47
Recicu samo da je logicboard=motherboard i da ja to ne bih uzimao da sam na tvom mestu!

A to sto ti trazis sa hermetickim zatvaranjem ne znam koliko je hardverski moguce uraditi...a i ne moze se bas svakom desiti,ipak se treba malo voditi racuna,pogotovu kad radis za racunarom od 1000 evra

3gs
15-06-2011, 11:01
al za 50eura pa posle ga mozes u delove prodati za vise mislim da ti se isplati rizikovati....
meni se na prethodnom lapu desilo da prospem mleko :P
tojest moja majka pametna....

ostavio ga napolju prosusio se dobro i eno ga sada radi :P
sto ne mislim da je i kod tebe...

raspitaj se koliko je ploca...

poluks
27-06-2011, 18:44
Evo da vam javim.Popravljen je macbook i popravak s rukama je dosao 130 eura.
I sad posto sam tako dobro prosao nastavit cu ga koristiti i evo posto jos nikad nisam imao laptop da li bi mi mogli preporucit neki vid zastite.
Recimo nesto poput onih gelaskin naljepnica tak da ga mogu cijelog u to oblijepit i neka torba ili navlaka!
Pa eto pucajte dragi moji prijatelji
Pc-asi i Macovci