PDA

View Full Version : G5 A1076 (EMC 2056) processor



NikolaDojcinovic
20-04-2011, 19:54
Nisam korisnik Mac-a, te bih vas molio za jedno malo objašnjenje. Planiram da kupim iMac G5 sa A1076 (EMC 2056) procesorom. Našao sam podatke o ovom procesoru gde se objašnjava da se radi o 64bit data path itd...
Zanima me kakvo je vaše iskustvo sa brzinom ovog procesora? Zapravo, dilema je sledeće prirode: razmišljam se da li za ovaj iMac G5 menjam za konfiguraciju koju pokreće Intelov Dual Core na 2.4GHz. Znam i sam da je nezahvalno vršiti ovakvo poređenje, ali bi mi dobro došao vaš savet.

Unapred zahvalan za svaki komentar!

poluks
20-04-2011, 20:44
Taj imac ss ppceo raditi 2004 god.Ne kuzim ti bi mjenjao 2,4 intel dual core pc za taj imac jel tako?
Za sta mislis koristit taj imac uopce?

NikolaDojcinovic
20-04-2011, 21:15
Ne radi se o direktnoj zameni, ali se priča svodi na isto...
U suštini, to bi trebao da bude treći, kućni računar i siguran sam da ova iMac konficuracija zadovoljava potrebe (kao što zadovoljava i ovaj PC). Zamenu radim iz puke radoznalosti. Nikad nisam posedovao Mac, a koristio sam i sviđa mi se njegovo prijatno grafično okruženje.
Pokušavam da dođem do nekog vašeg iskustva, odnosno iskustva onih koji su koristili iMac G5, a pri tome imaju i iskustva sa Intel-based računarima. Ili da banalizujem pitanja PowerPC 970fx 2GHz VS. Intel Dual Core 2.4GHz :confused:
Pri tome na iMac-u ima 2GB rama (doduše SD), dok na PC imam 1GB...
Nije mi toliko potrebna tehnička podrška, koliko savet.

Hvala na odgovoru!:cool:

poluks
20-04-2011, 21:26
Pa ako kazes da bi bio kucni komp itd.mislim nema tu nekih vecih zamjerki,trebalo bi sve radit ko podmazano.E sad neznam tocno sta se na njemu vrti od os-a jel tiger a i sad izlazi novi os lion pa da li ce to uopce moci ici na njega gore.Uglavnom sto se tice svih tih stvari za radit na njemu mail,net,pvo ono a i vise od toga ja ti mislim da ce ti radit bez ikakvih problema.Al valjda ce ti se javit jos netko tko zna vise.Ja sam imao takav mac ali davno i to sam ga imao pol.godine pa se bas i ne sjecamnajbolje.A onda sam uzeo imac 20 inch iz 2008 pa sad 24 inch iz 2009 .

NikolaDojcinovic
20-04-2011, 21:41
Ne ume prodavac da pogleda. Samo znam da je OS na Nemačkom, tako da ću, svejedno, morati da nabacim nešto drugo. Ne verujem da bi mogao Lion (bar po onome što sam našao na forumima), ali će mi taman biti izazov da instaliram novi OS. I, šta ti misliš, da li da menjam?

1024
20-04-2011, 21:49
Moje licno misljenje, kao nekoga ko nikad nije imao bilo kakav kontakt sa Mac-ovima, ali zato jeste imao kontakt sa starim racunarima, je da je bilo koji PowerPC Mac u danasnje vreme previse star da bi sluzio kao pravi kucni kompjuter. Pogledaj recimo PC trziste: ko bi danas kupio racunar ciji procesor ima samo jedno jezgro?
Opet, sve zavisi od toga sta zelis sa tim racunarom da radis.


Inace, poslednji OSX koji je podrzavao PowerPC racunare je Leopard.

poluks
20-04-2011, 21:56
Ja isto iskreno ne bih uzeo taj imac jer je stvarno vec prestar i sve sto se sad vrti pa ssmo za net ili gledanje filmova zahtjeva sve jace stvari itd.Za 2 god.ce ti taj imac biti ono kao muzejski primjerak ako nista drugo.

NikolaDojcinovic
20-04-2011, 22:12
Puno vam hvala!!!
Ostaje PC, dok ne skupimo dovoljno para za neku skupu igračku :)

.stefan
20-04-2011, 22:27
Ne slazem se sa 1024,ja sam pre izvesnog vremena kupio powerbook g4 na 533mhz i 1gb ram-a,godina proizvodnje 2001. i zadovoljavao je apsolutno sve kucne potrebe,znaci za net,muziku,office,itd...samo youtube je malo zezao i seckao jer je slabiji procesor ali taj od 2ghz ima da radi super...i zadovoljavace sve kucne potrebe,Leopard je zadnji koji powerpc podrzava i odlican je...ako ti je to nesto dzabe uzmi slobodno,neces se pokajati...

Ne moze se polovan mac nika porediti sa polovnim pc-em iz prostog razloga sto ti i na starijoj konfiguraciji konkretno mojoj staroj 10 godina,mozes podii leopard i to radi extra glatko...ajde probaj na pc star 10 godina da podignes windows xp da vidim na sta ce to da lici....;)

NikolaDojcinovic
20-04-2011, 22:57
Kad je džabe, svaki računar je dobar :)

poluks
20-04-2011, 23:42
Ma dobro istina je sto kaze stefan,ali on treba mjenjat komp za komp koliko sam skuzio a ako hoce ono bas osjetit cari imaca onda jebbiga ,stvarno treba nesto novije naci mada i ja mislim da bi ga zadovoljio ovaj g5 al znas kak to ide.Danas ce mu trebat za kucne radinosti a preksutra ce bit zivcan i lupat po njemu jer nece moci zavrtjet neki program ili tako nesto.Joooj znam to tak ide .Barem je kod mene bilo

acasmc
21-04-2011, 12:08
ja licno mislim da je to sa konja na magarca. pa sam Apple je presao sa svojih CPU na Core 2 Duo. zasto bi korisnici isli u nazad?