PDA

View Full Version : Lion - "procureo" na internet



milan64586
26-02-2011, 22:00
Izgleda da je beta verzija Lion-a "procurela" na internet i da se moze naci preko torrent-a.


http://www.redmondpie.com/mac-os-x-10.7-lion-torrent-download-hits-the-web/

Zeusplus
27-02-2011, 23:40
Pa Lion je za beta verziju odlican, instalirao sam na externi hd i sve radi super.

igne
28-02-2011, 11:42
Ja ga sad skidam pa cu da vidim kakav je :)

maaxiimus06
28-02-2011, 11:48
sta donosi sto nema leopard...

mknjizar
28-02-2011, 11:50
Meni savrseno radi! Nisam nasao ni jedan bug do sada! Sada mi je na posebnoj particiji,ali razmisljam da ga stavim na glavnu i da mi bude jedina!

milan64586
28-02-2011, 12:23
Sta je drugacije i bolje od lepoarda? I kako se to instalira a drugu particiju? Jel mogu da imam njega na drugoj particiji, a leopard na postojecoj i kako to da uradim?

I ako mogu moderatori da promene ime teme, posto sam napisao "procurep" umesto "procureo".

BaneK
28-02-2011, 12:37
Promenjeno odavno....;)

mknjizar
28-02-2011, 13:17
Particiju pravis u utility disku(jako prosto),mislim da je 20gb minimum.Pokrenes instalaciju sa leoparda,obelezis tu particiju koju si napravio da ti instalira lion i to je to! Pri paljenju kompa drzis alt i tu te pita koji ces,leopard ili snow! a za promene i novine najbolje da pogledas na youtubu!

priest77
28-02-2011, 13:55
meni su ove nove stvari koji su preuzeli sa iOS pun pogodak, cak i scroll ide kao na touchscreenu:

KHYEbcqWtz4

milan64586
28-02-2011, 15:16
Particiju pravis u utility disku(jako prosto),mislim da je 20gb minimum.Pokrenes instalaciju sa leoparda,obelezis tu particiju koju si napravio da ti instalira lion i to je to! Pri paljenju kompa drzis alt i tu te pita koji ces,leopard ili snow! a za promene i novine najbolje da pogledas na youtubu!

A ako/kada odlucim da uklonim Lion, jel postoji neka "bezbolna" procedura?

mknjizar
28-02-2011, 15:19
Da.samo obrises tu particiju gde ti je lion i to je to.Ostaje ti samo leopard. Preporucujem svima,nema sta da se izgubi!

milan64586
28-02-2011, 15:26
To je ovo (http://thepiratebay.org/torrent/6200584/Mac_OS_X_10.7_Lion)?

mknjizar
28-02-2011, 15:29
E bas taj!

priest77
28-02-2011, 15:34
Na sta ga instalirate vi, na hackintosh ili na pravom mac-u?

mknjizar
28-02-2011, 15:36
Na pravom macu.

Rakic90
28-02-2011, 15:38
Knjizare, nemoj beta verziju kao main OS, MOLIM TE ZNACI! :) Neces valjda svaki put kada izadje novi "build" da instaliras Lion-a ponovo... Nije ti to klasican update, s obzirom da nemas developers account. A nije da nema bug-ova, ne izbacuju ga dzabe u drugoj polovini ove godine. :P

mknjizar
28-02-2011, 15:40
U pravu si,malo sam razmislio i stvarno je glupo to raditi. Malo sam se odusevio pa me ponelo :)

noname
28-02-2011, 15:52
Na sta ga instalirate vi, na hackintosh ili na pravom mac-u?


Evo dobrih vesti i za ljubitelje hackintosha, ruski hacker gyk-ss2 je uspeo da instalira ovaj 10.7 (Developer Preview) na PC.

http://img141.imageshack.us/img141/9876/lionw.png

To je uspeo da uradi pomoću XPC bootloader-a i par jednostavnih koraka u terminalu! Evo i kompletnog uputstva direktno od autora:

http://img834.imageshack.us/img834/7647/screenshot20110227at212.jpg

Pa ko voli nek izvoli! :D

igne
28-02-2011, 16:52
Lion instaliran :)

http://img4.imageshack.us/img4/6284/screenshot20110228at949.png

http://img826.imageshack.us/img826/6711/screenshot20110228at933.png


http://img11.imageshack.us/img11/8602/screenshot20110228at941.png

Na safariju su dodate opcije za full screen i dodavanje novog tab-a

http://img24.imageshack.us/img24/8602/screenshot20110228at941.png

Launchpad


http://img52.imageshack.us/img52/3507/screenshot20110228at942.png

FaceTime

noname
28-02-2011, 17:08
Lepo, lepo! :D

Ima li kakve promene u odnosu na SL što se tiče brzine, odziva aplikacija?

igne
28-02-2011, 17:16
Mogu da primetim da je UI nekako tecniji, vise klizi safari scroll, jedino sto mi je zamerka, scroll je obrnut po defaultu, dakle vuces gore a scroll ide gore a ako podesis da ti ide onako kako si navikao onda launchpad ide u suprotnom smeru, dakle njihova ideja je bila da podese scroll kao u stvarnosti ako guras papir gore onda vidis nadolazeci text ali u praksi svi smo navikli obrnuto :)

noname
28-02-2011, 17:22
Ekstra, ima oni još da ga peglaju dok ga ne dovedu do savršenstva, ovo nije ni beta... Samo da se previše ne fokusiraju na vizuelni aspekt, meni lično se ne dopada preterano ovo pretvaranje Mac OS X-a u iOS, ali videćemo još šta će od svega toga na kraju ispasti... :)

igne
28-02-2011, 17:29
Vidi, odlicno su oni to zamislili, kada trazis aplikaciju samo vuces levo-desno, ne moras da trazis u malom prozorcicu, nekako je preglednije :)

Naravno, ja sam ovo instalirao da isprobam, dok ne izadje redovna verzija i dalje zam na SL :)

mknjizar
28-02-2011, 19:11
Mogu da primetim da je UI nekako tecniji, vise klizi safari scroll, jedino sto mi je zamerka, scroll je obrnut po defaultu, dakle vuces gore a scroll ide gore a ako podesis da ti ide onako kako si navikao onda launchpad ide u suprotnom smeru, dakle njihova ideja je bila da podese scroll kao u stvarnosti ako guras papir gore onda vidis nadolazeci text ali u praksi svi smo navikli obrnuto :)
Taj skrol imas da podesis da ti bude ko sto je i bilo, u settings>trackpad>prva stavka gore!

mikenzi
28-02-2011, 19:17
Ja cu lepo da sacekam pa da kupim ko covek... Bolje to nego Windows :)

igne
28-02-2011, 19:33
Taj skrol imas da podesis da ti bude ko sto je i bilo, u settings>trackpad>prva stavka gore!
Znam, ali probaj posle da scroll-ujes launcher

mknjizar
28-02-2011, 19:56
Hi,hi! Da,nisam ni skontao! Ali mislim da kada se budemo navikli na ovo da ce nam biti jako zgodno i logicno!

igne
28-02-2011, 20:11
Logicno jeste ali mi smo navikli drugacije, to ti je ono apple-ovski "think (use) difrent" :D

milan64586
28-02-2011, 22:12
Instalirao Lion. Fino izgleda za sada.

woya90
28-02-2011, 22:13
kako ce da padne jedan LION ;)

Rakic90
01-03-2011, 14:42
Ljudi, koliko je LUD full screen mod u safariju i drugim aplikacijama, AUUUU!!! :D Jos je i ludje kada je povezano za externi monitor. :) Samo kliknete na strelice u gornjem-desnom uglu prozora. :P A gasi se tako sto kada je u full screen-u, napravite "roll over" pri vrhu monitora, da bi se pojavio status bar. Kada se pojavi, odmah gore desno, pored ikonice spotlight-a, se nalaze te iste strelice koje gase full screen. :) Mislim, objasnjavam kao da ste ograniceni, ali iskreno, trebalo mi je nekih 5 minuta da ukapiram kako se gasi full screen. :)

Jos sam u settings-u stavio da se scroll bar pojavljuje samo kada se skroluje, prikaz sadrzaja je sada u browseru najbolji ikada! :)


Edit: Dosta je dobar generalno Lion, ali nekako mi sve ovo nije dovoljno. Osecam da ce jos mnogo toga novog biti u finalnoj verziji. Odlican je Mission Control, bolji nego Expose za sigurno 30%.
Sto se tice skrolovanja, dobro je ovo za obrnuto, ali samo kada imas magic mouse. Nije za obican tockic. Naravno da sam vratio u settings-u na staro, kao da je bitno da li u Launch Pad-u moram da idem na gore ili na dole da bih skrolovao. 100 puta mi je bitniji normalan scroll u svim ostalim aplikacijama, nego u Launch Pad-u. Iskreno, cak mi i prirodnije deluje da skrolujem na dole kako bih menjao stranice u Launch Pad-u, nego da okrecem u suprotnom smeru...

I za kraj, Lion u ovoj fazi definitivno NIJE fluidan, i ako neki kazu da jeste. Mission Control i Full Screen su katastrofa koliko nisu fluidni. :) Dosta se primecuje da u 50% slucajeva secka kada se aktivira neka od tih dveju stvari. U ostalom, budite ceo jedan dan samo na Lion-u, pa se uvece vratite na Snow Leopard koji je pun aplikacija, i videcete koliko brze i bolje radi od Lion-a, koji nema bukvalno nista instalirano. ;)

Zeusplus
01-03-2011, 15:26
Pa Lion je takav kakav sam i ocekivao, ovakva nedovrsena verzija ima toliko stvari zbog kojih bi odmah presao na Lion ali ima i dosta stvari koji ne funkcionisu, nisam mogao da instaliram totalfinder i jos neke stvari ali ipak treba sacekati.

poluks
01-03-2011, 17:45
Ja sam isto pokusao to instalirat ,ali pri pravljenu particije izbacuje mi poruku da je failed.
Da li mi netko moze reci sta trebam napravit.http://grab.by/9e08

Evo i slika kak to izgleda.

poluks
01-03-2011, 17:54
I sad sam pokusao nesto s tim permissionima itd i repairom diska i izbacio mi je ovu poruku

http://grab.by/9e0L

I sad ne razumijem sto treba napravit kad ubacim instalacioni cd od osx-a
Znaci samo ubacim disk i pokrenem sve ovo isto i onda stisnme na repair disk.
Jek da prvo ugasim komp pa drzim neko dugme na tipkovnici dok se pali ,ili sta?
Evo uio sam napravit taj repair,nisam ni znao kak je to jednostavno.
Sad mi evo pravi jos jednu particiju od 22 gb pa cu stavit liona da vidim kak to radi.
Sad me zanima jos nesto.DOk mi se sad pravi ta particija imac mi je skoro pa neupotrebljiv,da li je to normalno i da li dok se pravi ta particija inace nemas sta radit na kompu dok se to neodradi.Mislim jel trebam bit zabrinut zbog necega?
Evo sve sam napravio i ugasio ga,kad se palio drzao sam option dugme i nista,samo mi je dao mogucnost da biram svoj hd koji i imam ma macu a liona nigdje.

Hugo
01-03-2011, 18:58
jel zna neko kako radi na starijim macbookpro modelima (late 2009) ...

mknjizar
01-03-2011, 19:35
Radi i na 2007,tako da...

poluks
01-03-2011, 20:03
I ?Kako vi ostali pokrecete taj lion.
Ja imam na desktopu ikonu kao i od mac hd-a i pise lion na njoj,ali nrznam kako pokrenut liona.Kad sam ga ugasio pa ponovo palio uopce mi nije dao opciju da mogu pokrenut liona nego samo opciju da pokrenem svoj hd koji je i inace u funkciji.

3gs
01-03-2011, 20:04
kada ce lion za hackintosh :)???
malo i ja da uzivam a ne samo vi burzuji :P

igne
01-03-2011, 20:19
Instalirao, probao, obrisao :) Kada izadje ful verzija onda cu preci na njega a do tada SL :vb_type:

CJay
01-03-2011, 20:32
mene mrzi i da instaliram :) SL je i vise nego korektan, tako da nemam potrebe da se zamlacujem beta verzijama...

milan64586
01-03-2011, 20:50
kada ce lion za hackintosh :)???
malo i ja da uzivam a ne samo vi burzuji :P


http://www.isrbija.net/showpost.php?p=173605&postcount=18

3gs
01-03-2011, 21:03
ma video sam to ali neko moze to da prevede i malo blize pojasni pa da gurnem to u moj pc :)

da li je to za intel samo ili moze i za amd?

poluks
01-03-2011, 21:04
A vidim da nece nitko odg.kak ss to pokrene ,ali mozda netko zna kako da sad tu particiju sto sam odvojio za lion da ju vratim nazad gdje je i bila.?

3gs
01-03-2011, 21:06
druze ubaci snow leopard formatiraj hdd zatim vrati lion butuj i onda instaliraj na tu particiju....

Rakic90
01-03-2011, 22:39
A vidim da nece nitko odg.kak ss to pokrene ,ali mozda netko zna kako da sad tu particiju sto sam odvojio za lion da ju vratim nazad gdje je i bila.?

Aj objasni malo jasnije i jednostavnije u cemu je problem, pa da ti pomognem.

Edit: Kapiram te. Kada racunar/racunalo pocinje da se pali i CIM se cuje onaj zvuk "DOOOONGGG" :D ti pocni da drzis "ALT" dugme na tastaturi/tipkovnici, tada ce ti se pojaviti da selektujes da li zelis Snow Leopard ili Lion. :)

milan64586
01-03-2011, 23:10
:D Rakic poliglota (voli sve zivotinje*).

Nego, jel moze nekako da se iskljuci to "DOOOONGGG", tacnije da se macbook ukljuci bez tog zvuka? :) Pre neki dan na sred predavanja hteo sam da ukljucim macbook, zaboravio na "DOOOONGGG" i postao popularan u trenutku. :D

* - Jedan od bisera "Srpske majke".

poluks
02-03-2011, 00:25
Aj objasni malo jasnije i jednostavnije u cemu je problem, pa da ti pomognem.

Edit: Kapiram te. Kada racunar/racunalo pocinje da se pali i CIM se cuje onaj zvuk "DOOOONGGG" :D ti pocni da drzis "ALT" dugme na tastaturi/tipkovnici, tada ce ti se pojaviti da selektujes da li zelis Snow Leopard ili Lion. :)

Ej,pa to sam i radio ,ali samo mi je pokazao moj machd koji valjda i imam na kompu i pokazao mi je inaj znak od instalacionog cd-a jer mi je u tom trenu bio cd od snow leoparda u macu.
A prije toga sam napravio particiju od 22 gb i sad imam na desktopu jednu ikonu na kojoj pise lion.

http://grab.by/9exX

evo slika kak mi stoji ta ikona dolje desno i kad ju otvorim pise mac os install.

Rakic90
02-03-2011, 00:53
Nisi lepo instalirao Lion. Sta si radio uopste?

Milane, ne zaje.bavaj! :D

Moze, tebra sve moze, ali ne znam kako. Proguglaj malo bre! :D Verovatno treba da se izbirise neki fajlic, mada mislim da je to do BIOS-a, tj. EFI-a na Mac-u (Extended Firmware Interface), ali sumnjam da to podesavanje postoji u UI-u, vec mora da se edituje na neki kompleksniji nacin. To je bar moje laicko misljenje. :) Ali ti proguglaj za svaki slucaj. Inace, znam da kada se utisa zvuk do kraja pre restarta, da se ne cuje taj zvuk uopste, ali ne i da ga nema za stalno. :P

DOOOOONGEEEEEEEE!!! :D

poluks
02-03-2011, 01:00
Pa prvo sam u disk utility napravio particiju od 22 gb.onda sam dmg lion kliknuo i instalirao u tu particiju koju sam nazvao lion i to je to.I sad mo evo na desktopu ta particija stoji i unitra pise da imam slobodno 17,5 gb a dmg je bio 3.60 gb sto znaci da je lion unutra.I nist vise nisam radio osim sto sam ugasio komp i drzao option dok se palio i to je to.

Rakic90
02-03-2011, 01:10
A jesi li nastavio instalaciju POSLE toga sto se "popunjavalo" kada si kliknuo na .dmg u Snow Leopard-u? Kada se zavrsi to popunjavanje, nekih 20min traje, onda se Mac automatski restartuje i trebas i tada da drzis Option i izaberes "Mac Os X Install" ili tako nekako se zove, gde ce on da podigne instalaciju odatle i zavrsi je (jos nekih 20min). E tek nakon toga opet restartujes, pa opet option, pa ce ti se onda pojaviti "Macintosh HD" i "Lion" particija, gde izaberes tu Lion, naravno.

Moj savet ti je da opet formatiras tu Lion particiju i krenes instalaciju ispocetka.

Drugo, jesi li siguran da si skinuo pravi .dmg fajl? Koliko je veliki tacno u bajtovima?

@Milane

Nasao sam na internetu ovako, sledece: :)

"Just FYI - the Mac startup sound is not analogous to the Windows startup sound. It's analogous to the beep codes before Windows starts.

The Mac startup sound serves a purpose - to let you know there were no hardware problems during the POST (that's power-on self test). Please, do not disable the startup chime"

A ako bas ipak to zelis, evo ti program:


http://www5e.biglobe.ne.jp/~arcana/StartupSound/BETA/index.en.html

:D

poluks
02-03-2011, 01:12
Pa da dosao sam i do toga ali posto mi je cd od leoparda bio u kompu ja sam mislio da mi je poceo instalirat leopard na tu particiju.A cekaj sad znaci moram sve ispocetka.E vidis kak sad da onda tu particiju obrisem od 20 gb i vratim je na hard ovoj particiji jednoj jel normalnoj kako bi rekao,shvacas.? I skinuo sam taj dmg tu sa isrbije na prvoj strani ima tekst na link.Pise u postu jel ovo i to vodi na pirate bay gdje sam skinuo,a u postu ispod pise (da to je to)

noname
02-03-2011, 01:20
Izvinjavam se što upadam u vašu konverzaciju, evo samo da prijavim da je ono uputstvo što sam izbacio za hackintosh validno, upravo pišem sa Lion-a instaliranog na Lenovo g550 laptop
:D
http://img51.imageshack.us/img51/5858/nonameisrbijascreenshot.png

Još neke stvari nisam sredio što se da videti po screenshotu (4.1GHz :D) ali za par dana posle izlaska 10.7 Preview-a, nije loše :D

kocka90
02-03-2011, 01:25
a kako si namestio drivere? jel ti sve radi?

noname
02-03-2011, 01:28
Drajveri sa SL rade na Lionu, samo grafičku još nisam pokrenuo kako treba jer nije izašao zvaničan bootloader... Mislim da je pitanje dana kada će netkas ili neko drugi da izbaci neki booter :)

Rakic90
02-03-2011, 01:30
Pa da dosao sam i do toga ali posto mi je cd od leoparda bio u kompu ja sam mislio da mi je poceo instalirat leopard na tu particiju.A cekaj sad znaci moram sve ispocetka.E vidis kak sad da onda tu particiju obrisem od 20 gb i vratim je na hard ovoj particiji jednoj jel normalnoj kako bi rekao,shvacas.? I skinuo sam taj dmg tu sa isrbije na prvoj strani ima tekst na link.Pise u postu jel ovo i to vodi na pirate bay gdje sam skinuo,a u postu ispod pise (da to je to)

Ma kakvo vracanje particije, samo u disk utility-u izaberes tu particiju "lion" i kliknes na "Erase" karticu i odradis posao. Nemoj da merge-ujes particije.

3gs
02-03-2011, 01:31
majstore ae daj tvoje uputstvo :) na naski (srpski) :) ako mozes please
i odakle da skinem tu verziju 10.7 hackintosha ? jos nisam odustao iako sam ti napisao ono u poruci borim se da ukrotim leoparda a sada cu probati i LAV_a da ukrotim :)
hvala hackintosh expert_u :P

noname
02-03-2011, 01:33
Napisaću sutra, najkasnije u četvrtak, moram sad ovim da se bavim :D

3gs
02-03-2011, 01:36
hehe hvala u napred sto mislis na nas smrtnike ;)

e i reci kako resis sleep (ja sam naso foru insomniax) ali bolje ti da mi das sa tvojim kext da probam

ali to sve kada se odradi tutorial necu da te smaram :P dosta sam te smorio hehehe
jedini ja ovde koji se ovoliko interesuje za ovaj hackintosh :P
mogao bi malo u te vode da me uvedes....

noname
02-03-2011, 01:39
Kud ćeš više da te uvodim :D

Šalim se, mislim da nije pametno ovo instalirati dok ne izađe "zvaničan" bootloader, ovo je ipak za testiranje samo...

ardzuna
02-03-2011, 09:27
Kako se na Lionu izlazi iz Full screen moda u Safariju?
Lepo ja udjem tamo, ali posle ne vidim opciju da vratim Safari u prozorce osim da uradim Quit i da ga onda opet otvorim?!

noname
02-03-2011, 09:55
Samo odeš mišem ka desnom uglu ili jednostavno ka menu baru i pojaviće ti se sam menu bar pa i opcija da vratiš na normal mode.

Inače za sve zainteresovane za hackintosh, za nvidia grafičke kartice radi nvenabler.kext, meni je bez problema prepoznao 512MB i sve radi savršeno, full QE/CI :D

igne
02-03-2011, 10:02
Drzite se teme, za pitanja "kako za hackintosh" koja nisu vezana za Lion postavljajte u vec predvidjenoj temi za to ;)

poluks
03-03-2011, 00:23
Ma kakvo vracanje particije, samo u disk utility-u izaberes tu particiju "lion" i kliknes na "Erase" karticu i odradis posao. Nemoj da merge-ujes particije.
Evo obrisao sam tu particiju ,ali mi jos uvijek na desktopu stoji jedan hd lion i sad je u njemu 21 gb free.
Kak sad da to izbrisem i vraim tih 20 gb nazad na svoju prvu hd particiju od leoparda.

Rakic90
03-03-2011, 00:48
A zasto da ponovo spajas sa Macintosh HD? Pa zar neces da ubacis Lion-a na tu particiju "lion"?

vukan
05-03-2011, 19:59
jedni pitanje , ako neko jos uvek ima instaliran Lion, ne na hackintoshu vec na mac-u..:) imam problem sa rezenjem diskova. deafault programi na cd / dvd rezu samo aliase (shortcut) fajlova. a Toast 10.0.8 Titanium kao nesto na brazaka na snimi, izbaci neku gresku, pa kao disk je narezan. I posle budu citljivi na dvd-u recimo samo fajlovi velicine par megabajta... da li je jos neko imao taj problem, ako jeste kako ga je resio :) Hvala

noname
04-04-2011, 17:36
http://osxdaily.com/wp-content/uploads/2011/03/mac-os-x-lion-developer-preview-2.jpg

Kao što se vidi na slici, izašao je Developer Preview 2 Lion-a!

Lion 11A419 navodno donosi mnoga fix rešenja za bugove koji su mogli da se primete u DP1, ali i poboljšanja novih funkcija koje su se pojavile sa Lion-om.

Developeri neka pohitaju ka sledećoj lokaciji

http://developer.apple.com/devcenter/mac/index.action

a svi ostali ka piratebay-u :D

P.S. Uputstvo za hackintosh dolazi uskoro >:D

noname
01-05-2011, 15:16
Izašao je još jedan Lion Developer Preview Update :)

http://img855.imageshack.us/img855/2862/screenshot20110501at208.png