PDA

View Full Version : Problem Mouse Fix



Boxter7
08-12-2010, 19:28
Pozdrav narode, da li postoji neki program ili nacin da prorade svi klikovi na misu npr kao u win-u sto sa pomocnim tasterima vracas stranicu u nazad ili napred i da li postoji neki mouse fix koji ujednaci kretanje misa bez ubrzanja.:yes:

izo
23-12-2010, 01:34
Zavisi kojeg misa koristis, ako je to ovaj najnoviji Magic mouse onda korisis aplikaciju koja se zove Mouse Wizard, ne znam koja je zadnja verzija ja koristim neku 6.0 i radi perfektno. Mozes da namjestis sve moguce kombinacije tipki kako tebi odgovara. A ako imas Mighty mouse, predzadnju verziju Apple misa onda koristis program USB-Overdrive. Obadva programcica imas na torentima crackovana.

uGod
08-05-2011, 01:54
Cao!

Kako da namestim tracking za mis, da bude kao na windowsu?
Nikako ne mogu da se naviknem na kretanje misa pod SnowL.
Neka ideja?
Hvala.

Pozdrav
uGod

noname
12-05-2011, 11:49
Šta ti konkretno smeta kod trackinga?

Ako je do brzine uđi u System Preferences pa u Mouse i tu podesi kako ti odgovara.

uGod
13-05-2011, 02:40
Šta ti konkretno smeta kod trackinga?

Ako je do brzine uđi u System Preferences pa u Mouse i tu podesi kako ti odgovara.

Nije do brzine, vec se svaki mis (koji sam probao) ponasa neprirodno ...
Barem u poredjenju sa ostalim sistemima. Ne mogu drugacije da opisem :)
Ne mogu da verujem da niko od vas to ne primecuje!
Stalno imam osecaj kao da prekida tracing, i veoma je neprecizan.
Vise puta mi se desava da promasim dugme na koji hocu da kliknem.
Kao da pointer vuce neki dzak za sobom, pa ne moze da ide punom brzinom :)

Ali nasao sam jedan program koji se zove USB Overdrive, instalira se u Preferences.
Sa Microsoft-ovim bezicnim misem nije hteo da radi, ali ovaj bluetooth mis mi savrseno prepoznaje, mogu da podesavam brzinu i akceleraciju, scroll ...
Najzad! I scroll je malo bezveze kad je na defaultu, meni nikako nije logicno da se scroll ubrzava.
Posle par minuta cackanja, uspeo sam da namestim i scroll i tracing kako meni odgovara :)

Naravno, stvar je ukusa, ali ja nikako nisam mogao da se naviknem na default ubrzanje scroll-a i pointera.

Hvala svima na pomoci :)

slider2k1
15-05-2011, 15:04
SteerMouse 4.1
Namesti tracking speed na 0.01 i dpi na 80 a ako mozes misa na 800dpi

Flomaster
15-05-2011, 23:49
Meni isto jako smeta, kako se pointer ponasa kada ne koristim apple mis, vec npr. microsoft intelli 1.1 koji radi na 400 dpi i 125 hz, probao sam neki fix ne mogu ni da se setim sada koji, nisam bio zadovoljan, tako da sam gaming ostavio za PC ;^)

acasmc
16-05-2011, 01:54
jedina mana je sto nema autocomplete na Mac-u, to jedino fali za mis. ja koristim trackball i to mi je spas. ali navikne se covek vremenom na sve. :)